Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Slukken voor den Gemeenteraad van Middelburg. Stijgenei De varkenshandel trekt zich tot dusver nog weinig aan van de financieele moei lijkheden in het handelsverkeer met Duitschland. De prijs steeg vorige week; er wordt nu weer 20 cent per pond ruw betaald. De oorzaak is wel, dat door de te lage prijzen voor eenige weken betaald, de lust om te fokken bij velen vermin derde terwijl ook verschillende landbou wers in de hoop nog betere prijzen te be dingen, hun varkens voorloopig aanhou den. DE RIJKSMIDDELEN IN JUNI. Aan een beschouwing over de midde- lenstaat over Juni in „De Maasbode" is het volgende ontleend: Per saldo komt men tot de conclusie, dat Juni 1931 ongeveer een in totaal ge lijke opbrengstcijfer vertoont als Juni 1930. Menig lezer zal de constructie dezer correctiecijfers niet aanstonds kunnen doorzien. Het is zeer begrijpelijk, want men heeft er het cijfermateriaal van vo rige maanden en jaren voor noodig, om deze berekeningen te kunnen maken. Het is jammer, dat dit zoo is. Want het geeft aanleiding tot onjuiste beschou wingen en verkeerde gevolgtrekkingen aan twee zijden. Sommigen willen persé zéér pessimistisch de zaak bezien. Ande ren vinden in het vervallen der geheele personeele belasting en drie kwart der grondbelasting aanleiding om iedere zwartgalligheid weg te goochelen. Dat weggoochelen van de verminderde op brengsten geschiedt ook door de op- brengstcijfers van de eerste 5 (nu zes) maanden te vergelijken met 5/12 (nu 6/12) der raming. Zoo schreef de redac tie van een Ambtenaarsorgaan triom fantelijk over de opbrengst der eerste 5 maanden: dat de raming met 21/4 milli- oen werd overschreden, een meevallertje dus van f 2)4 millioenl Dit is toch feitelijk minder dan halve voorlichtingl Een maand later blijkt dit dan ook heel duidelijk, want over 6 maan den is er eenachterstand van f 2 millioen. En dat niettegenstaande de maand Juni 1931 niet eens zóó'n slecht figuur slaat en er een meevaller is we gens terugbetaling van kwade posten ad 13 toni Hoe dan de zaak precies zit? Wel, men moet rekening houden met de omstandigheid, dat de grond- en de personeele belasting over vroegere dienst jaren uiteraard alléén in de eerste maan den van 1931 vloeien en deze baten in de volgende maanden geheel ophouden, al thans zeer sterk verminderen. Voorts met het feit, dat b.v. de inkomsten- en ver mogensbelasting in de eerste maanden des jaars zich nog baseeren op de aan slagen per 1 Mei 1930, terwijl de aan slagen per 1 Mei 1931, die uiteraard veel lager zijn, pas in de laatste vijf maanden hun invloed zullen doen gevoelen. Als men aldus zuiver onderscheidt en goed analyseert, zal men voorzichtiger zijn in zijn beoordeeling. En dan is er voor „meevallertjes'-beschouwingen wei nig reden. Leggen nieuwen gaszinker. De 6 duims gaszinker, welke ligt door het balkengat aan de Maishaai is onbruik baar en herstel is niet meer mogelijk. Wanneer een der 7- en 8-duims zinkers tegenover de Béllinkbrug en de Segeer- straat mocht defect raken, dan zou de gasvoorziening van het betrokken stads gedeelte beslist onvoldoende zijn en ook „The Vitrite Works" zou dan niet op de gewone wijze kunnen doorwerken. B. en W. achten het daarom noodzakelijk bij de Béllinkbrug een nieuwe 9-duims gas zinker te doen aanbrengen, waardoor de gastoevoer ook van genoemde fabriek, in dien zij niet meer afneemt dan ten hoog ste 250 tot 275 kub. M. per uur, ten volle zal verzekerd zijn. Er is prijsopgave ge daan door twee daarvoor in aanmerking komende uitvoerders, de laagste inschrij ving was f 4400, waarbij voor straatwerk en toezicht nog f 150 komt, B. en W. vra gen daarom een crediet van f 4550, waar mede de Commissie van Fabricage zich vereenigt, terwijl die van financiën ver zocht te melden in hoeveel jaren een der gelijke duiker moet worden afgeschreven. In het algemeen zou zij verwachtende dat dezen keer een onverwijld besluit noo dig is toch wenschelijk achten, dat voorstellen van groot belang, de bedrijven betreffende, worden uitgesteld tot na de benoeming van een nieuwen directeur. B. en W. antwoorden, dat een zinker als deze in 20 jaar geheel wordt afge schreven. Zwemwedstrijden over do Wester- Schelde, Verleden jaar heeft, zooals bekend, voor de eerste maal de Vlissingsche Zwemclub een wedstrijd van Breskens naar Vlis- singen georganiseerd. Nu deze club zich heeft aangesloten bij den Nederlandschen Zwembond heeft zij tevens de groote, deskundige hulp gekregen van die orga nisatie voor den op 29 Augustus te hou den tweeden Scheldezwemwedstrijd en heeft de heer J. W. van Doorn, secreta ris der T. C. met den heer 0. Hooge- steijn, consul voor het Zuiden, een be zoek aan Vüssingen gebracht en per mo torboot het parcours gevaren samen met bestuursleden der V.Z.C., leden van de gevormde commissie van bijstand en twee Nederlandsche loodsen en hebben deze heeren belangrijke aanwijzingen gegeven voor de verdere voorbereiding van het sportief gebeuren. Verleden jaar was niet voor ieder deel nemer een boot aanwezig, doch dit jaar zal dit wel het geval zijn. Zeeuwseh-Vlaamsche Jaar beurs. De eerste Zeeuwsch-VLaamsche Jaarbeurs is in totaal d'oor 11.000 beta lende bezoekers bezocht en daarnaast nog door ongeveer 9000, die gratis toegang hadden. In vrijheid gesteld. Ze kere W., die dezer dagen door de mare chaussee te Hontenisse werd aangehou den en ter beschikking van de justitie gesteld, als verdacht van brandstichting, is wederom in vrijheid gesteld. Woonark lek gestooten en gezonken. In het Thoolsche Gat is 'n woonark nabij de gemeente Tholen, lek gestooten en gezonken. Deze woonark werd gesleept door een sleepbootje met bestemming Dordrecht. Daar het sleep bootje aan den grond voer, liep de woon ark tegen het sleepbootje. De woonark kreeg een gat in den boeg en verdween daarna in de diepte. De personen, die in den woonark verblijf hielden, konden nog met medeneming van eenige goederen op het sleepbootje overspringen. Goes. Een oplichter. Dezer dagen verscheen bij een horlogemaker te Goes een persoon, die aan den winkelier eenige horloges vroeg te zien. Aan zijn verzoek werd voldaan en de keus viel op een zil veren horloge wat de kooper nog eens aan zijn moeder die in Goes woonde, wil de laten zien. Dienzelfden avond zou dan afrekening volgen. Van dit laatste kwam evenwel niets. De politie werd met een en ander in kennis gesteld, en deze stelde een onderzoek in waarbij bleek, dat het adres door den kooper opgegeven niet juist was, en hij bij een andere firma in Goes een costuum had besteld, wat nog veranderd moest worden, doch niet was afgehaald. Bij een nader ingesteld onderzoek bleek da man een zekere S., afkomstig uit Haamstede te zijn, voor wien door de po litie reeds eerder in dagbladen was ge waarschuwd. Het horloge kon nog door de politie bij S. worden in beslag geno men. De Zaterdag j.l. alhier gehouden Bloemendag ten bate van liet sanatorium- en kinderherstellingsfonds van den Chr. Nat. Werkmansbond, heeft opgebracht een bedrag van f 198.54. Het Goesche H.B.S.-strijkje heeft 80 gld. gezonden voor den opbouw van het Ned. Paviljoen te Parijs. De piano was Zaterdag welwillend af gestaan door de firma A. S. J. Dekker. Wemeldinge. Door de sleepboot „Zee hond1" werd alhier binnengebracht het klipperschip „Junior", schipper Pikkaart, van Dordrecht. Door gemelde booit werd het schip in hef Keeten met gescheurde zeilen en gebroken zwaard' aangetrof fen. lerseke. Door d'e postduivenvereeniging „De Stormvogels" werd' 1.1. Zaterdag een vlucht gehouden van Bordeaux 815 K.M. Los 6.30 u. le d'uif 5.55 u. Theo Pi- kaar, 2e duif 6.45 u. W. v. Haver, 3e duif 8.55 u. P. Minnaard'. Gunstige wind. Schore. Zaterdagavond werd het zoon tje van den heer Den Boer te Hansweert op den Zouteweg alhier aangereden door een luxe auto K 1868. De fiets van het ventje werd geheel vernield, terwijl hij zelf enkele kneuzingen bekwam. De in de auto zittende personen hebben, hoewel zij het ongeluk zagen gebeuren, slechts heel weinig notitie van een en ander ge nomen. De politie heeft de zaak in onder zoek. Vrouwepolder. Alhier is opgericht een vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, met het doel mettertijd deze gemeente te doen plaats nemen in de rij der rustige pensionplaatsen, waarvoor een doeltref fende reclame-campagne zal begonnen worden. Van de vereeniging, die aanvan kelijk 25 leden telt, heeft de burgemees ter het eerevoorzitterschap op zich ge nomen. Het bestuur is als volgt samengesteld: Ds P. J. 0. de Bruyne, voorzitter; Ds J. Tjebbes, vice-voorzitter; J. J. Bliek, hoofd der openbare school, secretaris; W. van Hekken, hoofd der Chr. School, penning meester; W. v. d. Broeke, S. de Roo, A. v. Dis, L. Duvekot, P. de Priester, be stuursleden. Serooskerke. (W.). Zaterdag j.l. hield de Landstormafdeeling op het terrein van den heer Wondergem, wethouder dezer gemeente, haar jaarlijkschen schietwed strijd. Uitslag als volgt: Personeele Baan. Max. 100 punten: le prijs Jac. Meijer 96 punten; 2e H. L. Meijer 95 p.; 3e C. Dekker 94 p.; 4e J. Wondergem Az. 93 p.; 5e S. A. Versluys 92 p.; 6e M. Janse 91 p.; 7e F. Wonder gem 89 p.; 8e A. Zwemer 89 p.; 9e S. de Visser 89 p.; 10e J. Wattel Johz. 89 p.; lie H. Allaart 88 p.; 12e J. Muizelaar 88 p.; 13e W. Joziasse 88 p.; 14e P. Jo- ziasse 85 p.; 15e J. v. d. Putte 85 p., 16e W. Vogel 85 p.; 17e J. Wagenaar 84 p.; 18e G. Meijer 83 p.; 19e P. Ahrahamse 83 p.; 20e P. Coppoolse 83 p.; 21e H. Geldof 82 p.; 22e M. Izeboud 82 p., 23e J. Wattel Sz. 81 p.; 24e J. de Visser Az. 81 p.; 25e P. Proovoost 81 p.; 26o F. Sturm 81 p.; 27e K. Meijer 80 p.; 28e D. Groenenberg 80 p,; 29e J. Geldof 80 p.; 30e A. S. Versluijs 78 p.; 31e K. Melis 77 p.; 32e J. Meijers Az. 76 p.; 33e M. v. de Slot 74 p.; 84e Johs van Schaik 72 p.; 35e A. Vreke 71 p. Rozenprijs: J. Meijer Cz. met 7 rozen. Vrije Baan. Max. 180 punten. le prijs A. Zwemer 173 p.; 2e S. A. Versluijs 172 p.; 3e J. Meijers Cz. 172 p.; 4e H. L. Meijers 171 p.; 5e C. Dekker 170 p. Eerebaan. Max. 60 punten. le prijs D. Groenenberg 57 p.; 2e S. A. Versluijs 56 p. Kortgene. De vorige week slaagden te Goes evenals vorige jaren wederom alle candidaten van onze U.L.O.-school, onder welke vier voor het B-diploma. Bovendien werden van dezelfde school twee candida ten toegelaten tot de derde klas eener H. B. S., terwijl een andere leerling met gun stig gevolg het toelatingsexamen aan de Rijkskweekschool te Middelburg aflegde. Bruinisse. Zondagmiddag omstreeks 5 uur ontlastte zich boven deze gemeente een regenbui, welke gepaard ging met een geweldigen regen, zoodat de riolen het water niet konden verzwelgen. In korten tijd stond het water zoo hoog, in de straten, dat het bij verschillende bewoners in hun woningen liep. De godsdienstoefening welke in de ge reformeerde kerk om vijf uur zou aan vangen, moest een uur worden uitgesteld, aangezien de regenval zoo hevig was, dat de kerkgangers het kerkgebouw niet kon den bereiken. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Birdiaard, L. Knier, candl. te Leeuwarden. Naar Dalfsen, O. S. Gazemier te Stavoren. Bedankt voor Waarder, W. Rijnsburger te Polsbroek en Vlist. Voor Holland'sche veld (Z,0.), A. Blink Kramer te Urk. Voor Meppel G. A. Barger te Hees. Geref. Kerken. Bedankt voor GerkeskloosterStroobos, W. L. Korfker le Barneveld. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Aalten, P. W. Dam, cand. te Lutten. Bedankt voor Apeldoorn, A. H. Hilbers te Enschedé. Vrije Gemeenten. Aangenomen naar 's Gravenzande, M. Prins te Tiel. Beroepbaar. De classis Zwolle der Geref. Kerken heeft beroepbaar ver klaard J. ten Hove te Zalk, cauil aan de heal. School te Kampen. Cand. Joh. van der Wiel, van Den Haag, zal D.V. Zondag 20 September a.s. intrede doen als predikant der Ned. Her vormde gemeente te Oostkapelle, Bevestiger zal zijn Dr E. J. W. Posthu mus Meijés van Den Haag. Algem. Synode der Ned. Herv. Kerk. In de zitting van Zater dag werden de financieele aangelegen heden ten einde gebracht. Aan den heer Smit wordt opgedragen een circulaire op te stellen voor de Gene rale Kas, In verband met dit onderwerp merkt de president op, dat de Generale Kas niet langer hoofdzakelijk behoort te dienen voor het steunen van bouw wer ken, maar veeleer voor geestelijke doel einden welke met de groote belangen on zer kerk in betrekking staan. Hij heeft het oog op den arbeid in de veenkoloniën, in de mijnstreek, in het industriegebied van Eindhoven, op het werk in het Zui derzeegebied, waarvoor wij ook een ei'gen commissie hebben, op de belangen van onze landgenooten in Duitschland, in Bel gië en Noord-Frankrijk en op zooveel meer, waarvoor thans nauwelijks genoeg zame steun kan worden verleend. Men be denke wel, dat van de zijde der beheers- colleges steeds angstvalig wordt gewaakt tegen eenigen invloed van de Synode op het beheer. Welnu, rijke kerkvoogdijen be- hooren de arme te steunen uit hare rijke plaatselijke fondsen. En de Algemeene Sy nodale Commissie behoort de voordrach ten voor steun aan pastoriebo-uw en kerk- herstel uit de liefde-fondsen der kerk aan merkelijk te beperken, om voor geestelijke doeleinden als de bovenbedoelde middelen over te laten. De president wil echter thans hierover geen besluit van de Alge meene Synode uitlokken. De Synode heeft een uitnoodiging ont vangen ter bijwoning van het vierhonderd jarig gedenkfeest van het Collegium Re- formatorum te Papa (Hongarije). De heer prof. dr W. J. Aalders zal worden uitge- noodigd als afgevaardigde der Synode daarheen te gaan. In behandeling komt een in de bijlagen opgenomen verzoek om voorlichting van het Prov. kerkbestuur van Gelderland, betreffende de bevoegdheid van niet- aangestelde godsdienst- onderwijzers om openbare gods dienstoefeningen te leiden. Naar het ge voelen van het classicaal bestuur van Bommel missen deze niet-aangestelde godsdienstonderwijzers 'die bevoegdheid op grond van artt. 0 en 1 Regl. Godsdienst onderwijs en op grond van hunne akte van toelating, waarin uitdrukkelijk staat, dat zij bevoegd zijn „om te staan naar den post van godsdienstonderwijzer en gerech tigd om, na verkiezing door den kerke- raad eener gemeente, in die gemeente godsdienstonderwijs te geven". De Synode vereenigt zich met de door genoemd clas sicaal bestuur gehuldigde opvatting. Met instemming wordt kennis geno men van een bericht van den rechtskun digen adviseur der Synode, dat de proce dure, ingesteld door kerkvoogden te Oud dorp, definitief in het voordeel der Ned. Herv. Kerk is beëindigd. Begrafenis van Ds W. de Kam. Op de nieuwe algem. begraafplaats te Utrecht is Zaterdagmiddag ter aarde be steld "t stoffelijk overschot van Ds W. de Kam, pred. bij de Ned. Herv. Gemeente te De Lier bij Delft. Hij heeft daar slechts anderhalf jaar gestaan; daarvoor was hij predikant te Zoutelande op Walche ren. Bij deze begrafenis is een zéér groote belangstelling aan den dag gelegd; uit den ring Delft waren aanwezig de predi kanten De Vries uit Schipluiden, Basti- aanse uit 'tWoud, bij Delft, en Cardolus uit Maasland; aanwezig was ook de bur gemeester van de Lier met den gemeente secretaris en het hoofd der school; even zoo een deputatie uit den kerkeraad van de Lier; bovendien was de Kerkeraad van Zoutelande vertegenwoordigd door den predikant, ds v. Evert en eenige leden; wij merkten verder op Ds IJbema, Her vormd predikant te Doorn en Dr Nicolai predikant te Jutfaas. Verder tal van vrienden uit Utrecht en elders. Door onderscheidene sprekers is de ontslapene herdacht, in den koepel van het kerkhof, waar men zich om de be bloemde baar tesamen trok. De heer van Delft schetste namens den Kerkeraad van De Lier het verlies dat door de Gemeente geleden werd door het onverwachte heengaan van haren pre dikant, die met zoo groote toewijding zijn ambt in haar midden had bekleed en van hare belangen zóó vervuld was geweest, dat hij, stervende reeds, nog met zijn geest aan het werk verbonden bleek. De kerk van De Lier bracht den overleden leeraar daarvoor een woord van besten dank. Ds v. Ever t, Hervormd predikant te Zoutelande, verklaarde hier geen woor den van troost te kunnen spreken; ieder woord van troost zou het verdriet over het afbreken van dit jeugdig leven slechts grooter kunnen maken, maar volstrekt niet temperen. Toen spreker als opvolger van Ds de Kam in Zoutelande kwam, vond hij in de gemeente één en al dank baarheid voor wat zijn voorganger er in de harten van alle menschen had ge sticht. Een onuitsprekelijke verslagen heid was er dan ook in het dorp- rond gewaard, toen het overlijden van Ds de Kam daar bekend werd. Met diepe er kentelijkheid staart Zoutelande hem na. Voor zieken en eenzamen was hij een pastor, die moeilijk te vervangen bleek. Men roept hem er een ontroerd „vaar wel" toe. Ds IJ b e m a uit Doorn, vroeger pre dikant te Kamperland (Noord-Beveland) schilderde den hem ontvallen amlitge- noot als een stillen werker, die zich in groote nederigheid bij voorkeur achter anderen verborg, om aan die anderen naam en eer te laten. In de stilte, die hij aldus rondom zich schiep, is hij wellicht des te beter arbeider geweest aan de zaak die hem heilig was: het Koninkrijk Gods en zijn verbreiding. Ds IJbema verwijlde in gedachten bij de hoog-bejaarde moe der van zijn ontslapen collega, die in haar hoogen ouderdom vanuit haar stille woning te Kamperland, het geliefde kind nastaarde, dat de trots was van haar leven. Verder voerden nog het woord de heer C r e z e, burgemeester van de Lier, de heer R o c h a t, te Utrecht, ds G a r d o- 1 u s uit Maasland en ds De Vries uit Schipluiden, die de gevoelens van wee moed vertolkte van predikanten uit den ring Delft; de heer Visser, hoofd der school uit De Lier, ds B a s t i a a n s e uit 't Woud bij Delft als consulent van De Lier, en ds N i c o 1 a uit Jutfaas als studie-genoot. Met het strooien van witte bloemen werd een laatst vaarwel gezegd. Middelburg. Zaterdag nam mejuffrouw M. M. Jungius, die gedurende een 30-tal jaren verbond'en is geweest aan de Meis jesschool alhier, afscheid' van de school. In het gymnastieklokaal vereenigd'en zich de leerlingen en leeraressen en een aantal oud-leerlingen. De burgemeester en d'e inspecteur van het L.O. waren tot hun spijt verhinderd aanwezig te zijn. De directrice bood mej. Jungius na mens haar collega's een leeslamp aan. Bijl monde van mevrouw FruinBu- teux werd1 haar namens de oud-leerlingen als herinnering 'n tafeltje met passenden stoel aangeboden, benevens een album inhoudende de namen der geefsters. De leerlinge Marie ten Kate overhandigde haar namens alle leerlingen een vulpen houder. Er waren ook enkele fraaie bloem stukken. Mevr. AppelDeibei complimenteerde mej. Jungius namens de commissie van toezicht op het L. O. Mej. Jungius zegde de geefsters en an dere aanwezigen hartelijk dank voor de vriendelijke woorden en de geschenken. Dhr G. Acda, oud-leerling der Chr. Kweekschool te Middelburg, thans tijde lijk onderwijzer aan de Chr. school te Breskens, is tegen 1 Sept. a.s. als vast on derwijzer benoemd aan de Chr. school te Enter (Overijsel). Voor het eindexamen der Midd. Techn. School te Utrecht afd. Bouw- en Waterkunde slaagde de heer J. M. de Vlieger, geboortig uit Vrouwepolder. Verdronken. In den Kattensin- gel nabij de Kleiwegbrug te Gouda is de 5-jarige jongen A. A. Ruygrok uit de Spoorstraat verdronken. Het knaapje is vermoedelijk bij het spelen te water ge raakt. Toen het jongetje, dat des ochtends de ouderlijke woning had verlaten, niet terugkeerde werd de politie gewaarschuwd die neJ eenige uren dreggen het lijkje vond. Het was bekneld tusschen een ko- lenschuit en de walbeschoeiing. Do-odelijk motor-onge luk te Soest. Gistermiddag ongeveer halftwee kwam de 19-jarige A. M. op een motorrijwiel met groote snelheid uit de richting Amersfoort den hoek om nabij den molen van zijn vader. De jeugdige motorrijder, die nog slechts enkele weken rijdt, kon den weg niet houden, en kwam door de groote vaart men schatte de snelheid op 80 a 90 K.M. links op het rijwielpad terecht Hij reed daar een wielrijdster aan, die wonder boven wonder met den schrik vrij kwam. Haar rijwiel werd echter vernield. De motorrijder vloog onmiddellijk daar na. vlak voor de ouderlijke woning, tegen een aldaar staanden richtingwijzer. M. viel door den schok van den motor en brak o.a. zijn rechterbeen. Toen de ont boden geneesheer, dr D., ter plaatse was gekomen, was de ongelukkige reeds over leden. De motor was geheel vernield. Een der passeerende wielrijders waarschuwde de politie, die direct een onderzoek in stelde. M. was de eenige zoon zijner ouders. Het ongeval trok zeer veel belangstelling daar er juist drukke passage was op den straatweg. Doodelijk verkeers ongeval. Zondagavond omstreeks ze ven uur is aan den I etrus Campersingel te Groningen de 79-jarige R. M.., door een gemeentelijke autobus aangereden. Hoe wel zijn verwondingen zich aanvankelijk niet ernstig lieten aanzien, (hij werd aan het hoofd gewond), werd hij naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Kort na aankomst is de man daar over leden. Vader van 42 kinderen. Tot dus ver is er in frankrijk nog niemand vervolgd, omdat hij' vader was van te veel kinderen. De brave Parijsche schoenma ker, Bené Beyer, ziet echter een proces tegen hem aanhangig gemaakt door den minister van Arbeid, omdat hij aangifte heeft gedaan van "de geboorte van 42 kin- neren. jud wet op de sociale verzekering bevat een 'bepaling, dat de staat aan jonge moe ders ondersteuning kan verstrekken ter Cc^Aiiuoixonun,, van de 'kosten bij de ge boorte van eeii nieuwen wereldburger, rut bracht den schoenmaker op het lumineuze idee, de geboorie van meer kinderen aan te geven dan van het éóne, dat hij; be- en up me manier ondersteuning te Loucheeren Hij de geboorte van den ech- en wonen liever kwam de schoenmaker ui cumael met de bureaux der sociale ver- zeivering in de Avenue Lowendall, waar men hem met de geboorte van zijn eerste- .ing geiuk wenschte en 150 gulden ter nand stelde. Deze ontvangst beviel hem zóó goed, dat hij spoedig terugkwam om de geboorte van een dochtertje aan te ge ven. Dit een raadhuis had hij 100 formu lieren voor 'de aangifte van een geboorte gestolen, welke bij keurig invulde. Alle namen waren bedacht: die van de moe der, van den nieuw-gehorene, van de vroedvrouwen, kortom van den geheelen stoet personen, wier namen de administra tie eisclit. Ook ten tweeden male ontving Beyer de 150 gulden. Dit spelletje her- haaide liij binnen den tijd van drie maan den nog 40 maal. Gefingeerde moeders en babies verdwenen eren snel uit des schoenmakers geest als de francjes uit zijn zak. St. Cloud, Enghien, Longchamps, zijn .cl verleidelijk voor huisvaders die chle als voor hen, die slechts kinderen op formulieren hebben. Bij de aangifte van het 42'ste kind kreeg de kassier van de Avenue Lowendall arg waan. Schoenmaker Beyer zal zich nu voor den rechter moeten verantwoorden. Motorfietsongeluk. Te Zeg waard' is Zaterdag op de Stationsstraat een motorfietsongeluk gebeurd'. Toen de 22-jarige motorfietsrijd'er A. S. uit Benthuizen, met een vaart van ongeveer 50 K.M. in het uur uit die richting van het station kwam, reed' het dochtertje van d'en heer B. te Zegwaart per fiets voor hem uit. Zij trachtte midden op den weg om te d'raaien. Om de weifelende houding van het meisje week d'e heer S. uit, d'och hij kon een aanrijding niet meer voorkomen. De motorfietsrijidiar en dhr C. W., ook uit Benthuizen, die op de duo zat, re den pardoes de sloot in. De heer S. kwam met het hoofd tegen de betonnen beschoeiing van een dam terecht. De duo- rijd'er kwam er met een knie- en been wond' .af; het meisje, dat eveneens in het water terecht kwam, kreeg eenige lichte ribkneuzingen. De bestuurder van de motorfiets werd biji d'r P. binnengedragen, waar hij na een uur bewusteloos te zijn geweest, is over leden Stakingswee. Een arbeider van de chamottefabriek te Geldermalsen heeft het vorige jaar een huis laten bouwen op den Bad weg aldaar. Toen hij niet aan de staking op genoemde fabriek deel nam, vond' hij op een morgen zijn geheele huis besmeerd' met teer, enz., zoodat het niet meer voor bewoning geschikt was. De woning werd weer in bewoonbaren staat gebracht en daarna verhuurd aan iemand, die niets met de staking, noch met d'e fabriek had uit te staan. Gister nacht evenwel zijn muren en vensters van het huis overgoten met carbolineum. Alcohol en autorijden. Za terdagavond is te Apeldoorn een auto-on geluk gebeurd'. Een auto met de heeren

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2