ar ros EEN CADEAU? 2* 'T GEROHUIS Niet te bitter- niet te zoet Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws. Scheepstijdingen. Marktberichten. izoelr U slaagt in St. Adriaanstraat, Goes Gero - Zilver - Tin - Gromaica Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg der Kerken &&n de rentie, welke in Februari 1932 te Genève door den Volkenbond zal worden gehou den; betuigt haar volle instemming met dit adres, waarin de vurige wensoh wordt uitgesproken, dat de conferentie moge komen tot zulk oen positief resultaat, dat do ontwapening, zooals dezo in het Sta tuut van den Volkenbond is bedoeld, ein delijk met kracht worde nagestreefd; spreekt voorts den wensch uit, dat de mannelijke en vrouwelijke lidmaten der Nederlandsche Hervormde Kerk, voor zoover zij het niet reeds deden, alsnog hun namen mogen voegen bij die van de honderdduizenden, welke op het petiti onnement der Nederlandsche Dagblad pers worden verzameld, opdat in naam der menschelijkheid, maatregelen worden genomen, welke zullen leiden tot ontwa pening der naties. Van de aanneming van deze motie zal mededeeling geschieden aan de afdeeling Nederland van den Wereldbond der Ker ken en aan het Christelijk persbureau. De Synode besloot, overeenkomstig 't advies der Synodale Commissie, niet in te gaan op een voorstel van de Maat schappij tot bevordering der bouwkunst, bedoelende het instellen van een advies commissie voor ingediende bouwplannen omdat zulks uit financiëel en technisch oogpunt vele bezwaren zou opleveren. Bij de aangelegenheden van het Fonds tot verbetering der schraalste predikants tractementen wordt hulde gebracht aan het bestuur van het fonds „Aanpakken", dat f 32.500 hiervoor beschikbaar heeft gesteld. De ijverige penningmeester van dit fonds, de heer W. van Oeveren, is zelf als lid der Synode ter vergadering aan wezig. Het minimum der laagste trakte menten is thans, behoudens enkele uit zonderingen, op f 1750 gebracht. Het totaal der uitkeeringen bedraagt (met suppletie f 17.089 uit de generale kas) f 61.353. De algemeenn weduwen- en weezen- beurs is in staat dit jaar weder f 205 uit te koeren, benevens een toeslag van f 145, zoodat de geheele uitkeering op f 350 wordt vastgesteld. Overeenkomstig de conclusies van een rapport van den heer Van Zwet, werd besloten, steun toe te zeggen voor den geestelijken arbeid in den Wieringer- meerpolder. Geestelijke zorg bij de werkverschaffing. Men schrijft aan de Rotterd.: Te Deventer heeft gistermiddag in het Lutherhuis, de installatie plaats gehad van Ds G. van der Zaal, Chr. Geref. pre dikant te Deventer, en den heer D. C. A. Bout, Zendeling ondier de Papoea's, thans met verlof hier te lande, als geestelijke verzorgers van het Protestantsche deel der bij de Rijkswerkverschaffingen in Overijssel en Gelderland te werk gestelde werkloozen. De installatie had plaats door .Prof. J. R. Slotemaker de Bruine, voor zitter van het Chr. Comité ter behartiging der geestelijke en cultureels belangen dier werkloozen, welk Comité genoemde heeren benoemde. Aanwezig waren de plaatselijke comité's van Zwolle, Deven ter, en Almelo. Na de installatierede wer den verschillende huishoudelijke zaken af gedaan. Het arbeidsterrein van Ds van der Zaal strekt zich uit over de provincie Gel derland-, dat van den heer Bout over de provincie Overijssel. Ds van der Zaal heeft voor den duur der aanstelling, die uiteraard een tijdelijk karakter draagt, van zijn Kerkeraad. 'bui tengewoon verlof gekregen. Zonddg 19 Juli. Ned'. Herv. Kerk. Goes, vm. d's de Vries, avond ds Hartjes van Vlissingen. Wilhelminadorp, vm. ds Steinz, nam. 2.30 uur geen dienst. 'sHeer Abtskerke, v.m. geen dienst, n.m. d!s Homburg. Arnemuiden, 9.30 en 6 uur dhr van Rus teren, 2 uur dis van Voorst Vader. Bed. H. Doop. Ierseke, 9.30 lezen, 2 uur d's Engelsma. Geref. Kerken. Ierseke, v.m. en n.m. d's Engelsma te Haamstede. Geref. Gemeenten. Nieuwdorp, Woensdagavond 7 uur (O.T.) Ds Kersten. Ierseke, Woensdagavond 7.30 u. ds Kok te Veenendaal. Toelatingsexamen R. H. B. S. te Middelburg. Toege laten tot de le klasse: A. J. Andriessen, P. Pieterse (m), M. G. Entink (m), C. J. Simpelaar, A. M. Kraat, P. M. de Wilde (m), A. B. Crucq, T. J. C. Smid, G. J. Boasson, J. L. Tuijnman, F. van Beuse- kom, R. J. Jansen, A. R. J. den Boer (m), J. P. Vaane, G. G. de Feijter, J. van den Enlde, C. W. Brakman, M. Bastiaanse (m), G. v. d. Bijl, B. Heijt (m), J. M Overbeeke, P. M. van Giezen (m), J. Lan- gebeeke (m), J. Crucq (m), K. Flipse, C. I. van Nieuwenhuijzen (m), P. van Boven (m), E. Vaarzon Morel. Tot de 3e klasse; G. L. Boreel, M. J. van Breda, H. van Empel. Overgangsexamen Meis jesschool teMiddelburg. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: r H. J. de Baare, J. C. Bakker, J. C. C. Biondia, H. D. A. Brons, P J de Bui- sonjé, J P. Calatz, F. J. de Dreu, A. Gast, J. Kinderman, M. van Loo, D, H. Muller J. J. van Nieuwijhuijzen, C. J. Noote- boom, N, T. Paul, J. Seymour, F, C. Smit, M. M, Step, C. J. van de Velde, A. C, van Visvliet, P, N. C, de Vlieger. Niet bevorderd óón, Van de 2e naar de 3e klasse: L. C. Acda, S. A. de Baare, M. C. Boddaert, H. Boreel, W. A. M. van den Driest, J. C. van der Feltz, M C. J. Hage, A. 1'. van der Have, J. P. van Hercules, J. Huijsman, S. Kostense, M. Papegaaij, M. H. Pots, W. C. P. Schippers, A. C. Wal- land. Niet bevorderd één. Van de 3e naar de 4e klasse: A. C. J. Altorffer, M. Fagginger Auer, A. W. Evers, B. S. Gokkes, A. J. Grootbod, L. J. Hengstmangers, A. Heijt, J. D. Jansen, E. J Kinderman, S. C. Lensvelt, R. D. P. van Loo, M. Muller, W. Nieuwdorp, J. van de Putte, C. P. de Rijke, J. TVee- beeke, A. M. J. Verrijk, C. F. J. Wort- man. Van de 4e naar de 5e klasse: E. S. Bliek, P. J. Frangois, H. E. Heijse, G. F. van Hercules, S. M. Hoen- camp, L. J. van Nieuwenhuijzen, P. van Poeljen, M. Roth, M. A. Seymour, N. M. Smit, S. L. van Splunter, H. C. de Vries, V. P. Zwagerman. Niet bevorderd één. Toegelaten tot de le klasse: N. Baur- doux, L. van den Driest, M. M. 't Gilde, E. J. L. Lantsheer, G. J. Mulder, G. van Ommeren, P. Reijnierse, J. M. Schonis, A. A. Schonis, H. W. Tichelman, M. Tin bergen, W. O. de Vos, S. L. van der Weel, M. 1'. van Wezel, allen te Middel burg; H. J. J. de Bruijn, Vlissingen; C. A. Carlier, N. de Ru, beiden te Souburg; A. C. de Kramer te Veere; P. van der Waa te Biggekerke. Voor het examen Fraaie Handwer ken is te Amsterdam geslaagd Mej. M. J. W. van der Staal te Vlissingen. Voor het eindexamen Middelbare Techn. School voor Bcmw- en Waterbouw kunde zijn geslaagd voor de afd. Water bouwkunde de heeren M. de Ru te 0 o s t- S ouburg en J. M. de Vlieger te Vrou- w e n p ol d ej. Voor het eindexamen Station voor Maalderij en Bakkerij Wageningen is ge slaagd voor de afdeeling Bakkers de heer M. Doeleman, Zierikzee. De zilveren dr J. Roeters van Lennep-medaille is eveneens behaald door 'dhr M. Doeleman. Met ingang van 1 Oct. is tot hoofd der Chr. Bewaarschool „Rehoboth" te Zierikzee benoemd, Mej. M. Visser te Baarn. De moordaanslag op notar ris M o r r a. Notaris Mor ra is gis termiddag in het Roode Kruis-ziekenhuis in Den Haag door dr Exalto geopereerd. Dr Exalto is er in geslaagd den kogel, die tot diep in het hoofd was doorgedrongen, te verwijderen. De toes'and van den patiënt is bevre digend. Aanslag op de spoorlijn Sittard Beek. In den nacht van Woensdag op Donderdag is op de spoor baan tusschen Sittard en Lutterade een zeer ernstig feit ontdekt, dat men wel met een „aanslag" mag betitelen, meldt de „L. K." Kort na het passeeren van den avond sneltrein in de richting Maastricht is aan het begin van het emplacement Lutterade (zijde Sittard) bij een wissel, die -een zij spoor op het hoofdspoor brengt, de wis selstang losgeschroefd. Toen de bediening van den wissel voor het passeeren van een kolentrein naar Lutterade niet bleek te werken de wis sel werkt electrisch is men van den op ongeveer 1 K.M. afstand gelegen bedie- ningspost op onderzoek uitgegaan en bleek, dat door misdadige handen de wisselstang was losgeschroefd. Door het zetten van onveilig sein had men den kolentrein doen stoppen. Direct werd een ernstig onderzoek in gesteld. De aanslag moet tusschen kwart na elf en kwart voor 12 uur hebben plaats gehad. Wat de gevolgen geweest zouden zijn wanneer de dader(s) zijn (hun) krank zinnig of misdadig werk kort voor het passeeren van den sneltrein had(den) ver richt of de daad ni&t tijdig ontdekt zou zijn geweest, laat zich denken. Een ont sporing was niet uitgebleven. De laatste 'boemeltrein in de richting Maastricht en een goederentrein onder vonden een half uur vertraging. Het bovenstaande wordt nog ernstiger, daar enkele dagen geleden eenzelfde feit zich heeft voorgedaan op de spoorlijn tus schen Beek en Krawinkel (-Lutterade). Aldaar werd ontdekt, dat een verbindïngs- plaat tusschen twee spoorstaven losge schroefd was. Bij het controleeren der baan werd een en ander ontdekt. Ook dit feit had ernstige gevolgen kunnen hebben, zoo het niet tijdig ontdekt was. Meerdere treinen waren gelukkig zonder onheil reeds gepasseerd. Kinderzegen. In de gemeente Wehl, tellende ongeveer 3000 inwoners, is dit jaar door den ambtenaar van den burgerlijken stand, reeds aan vijf echt paren een tweede trouwboekje afgegeven, daar het oorspronkelijke bij1 het huwelijk afgegeven trouwboekje, ruimte biedend voor inschrijving van twaalf kinderen, vol was. Verdronken. Te Zaandam is gis teren een negenjarig jongetje, woonachtig te Koog aan d'e Zaan, nabij de Mallegat- sluis te water geraakt en verdronken. Te Delft is Donderdagavond het 7- jarig zoontje van den heer Hollander, dat in die Westsingelgracht op de loopplank van epn schip zat te visschen, eraf ge vallen en verdronken, Prachtige cadeautjes voor iedere beurs in Vervolgonderwijs. B. en W. deelen mede, dat zich voor de op 2 September te openen cursus 1931/'32 van het Openbaar Vervolgonderwijs 6 jongens en 11 meisjes voor de eerste en 7 jongens en 10 meisjes voor de tweede klasse hebben aangemeld. Dit is 6 meer dan voor den cursus 1930/'31. B. en W. hebben weder tijdelijk benoemd tot onder wijzeres in de handwerken mej. C. M. L. Hack en tot onderwijzer den heer H. J. Wesselink en stellen in een afzonderlijK voorstel voor den heer J. Lampert, thaus tijdelijk hoofd, definitief ais zoodanig te benoemen. Zij stellen ook voor wederom te bepalen, dat aan jongens en meisjes gezamenlijk vervolgonderwijs zal worden gegeven, met dien verstande, dat de meis jes IK uur handwerkonderwijs krijgen. Ontbinding huurovereenkomst. De huur van twee lokalen in de schooi aan het Veersche Bolwerk loopt voor de Vereeniging tot het verstrekken van l.o op Geref. grondslag tot 1 No\tmber 1936 voor f 400 per jaar en voor een derde lo kaal tot 1 Jan. 1938 voor f 2f0. Hel in stuur der vereeniging heeft gevraagd vrij gesteld te worden van dien huur ingaande 9 Jan. 1930 zijnde den dag, op welken het om beschikbaarstelling van een school gebouw vroeg. B. en W. stelden destijds voor die beschikbaarstelling te doen in gaan op 1 September 1930 en zij achten het dan ook alleen billijk, dat nu de Kroon beslist heeft, dat een gebouw beschikbaar moet worden gesteld, de vrijstelling te doen 'geschieden van 1 September 1930 af. Wel willen zij echter handhaven de toe gezegde terugbetaling met f 110 per jaar van de f 1100, die de gemeente destijds besteedde voor het in orde brengen der twee schoollokalen. Ook huurde de ver eeniging indertijd enkele meubelen voor f 50 per jaar en het is B. en V/. niet be kend of zij dit na 1 Sept. a.s. wenscht voort te zetten. De Commissies van Financiën en Fa bricage vereenigen zich met het voorstel. Pachtvermindering. Daar de grond aan den Poelendalesin- gel verhuurd aan L. Poppe, nog volko men ongeschikt is voor beweiding of vruchtwinning stellen B. en W. voor ook voor het pachtjaar 1 November 1930 tot 1 November 1931 f 143.25 pachtvermin dering toe te staan, waarmede de beide commissies zich vereenigen. Tijdelijke leeraren Avond school voor N. 0. B. en W. stéllen voor ook voor den cur sus 1931-1932 tot tijdelijke leeraren aan de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs te benoemen de heeren: A. de Smidt, J. Heuseveldt, P. Luteijn, E. Visscher, C. de Nood, B. J. A. Stoopman, W. C. Calliber, I. Versprillen en N. Keersemaker. Subsidie Drankbestrijding. Naar aanleiding van het verzoek van de ,R.K. Drankhestrijdersvereeniging om subsidie of aandeel in de uitkeering voor drankbestrijding, merken B. en W. op, dat het Middelhurgsch Drankweer-Comité f 100 per jaar is verleend en dat, zoolang bedoeld besluit niet wordt gewijzigd, adressants tweede wensch niet kan wor den ingewilligd. Ook een afzonderlijk subsidie ten be hoeve van adressante uittrekken, achten B. en W. niet gerechtvaardigd, nu in ge meld comité alle plaatselijke drankhestrij- dersvereenigingen, met uitzondering van de adresseerende, zijn georganiseerd en zij uitsluitend om principieele redenen daar toe niet is toegetreden. Rekening keuringsdienst. Gesteund door de Commissie van Finan ciën, stellen B. en W. voor de rekening 1930 van den Vee- en Vleesch keurings dienst goed te keuren en het verliessaldo ad f 191.37 ten laste van de tot den kring behoorende gemeenten te brengen. Verhuring gemeentegrond. B. en W. stellen voor aan C. Geensen f 13.20 te restitueeren, omdat de aan hem tot 1 Juli 1931 verhuurden grond aan het Oud-Arnemuidschepad in 1927 is verkleind van 140 tot 118 vierk. M. en dien grond opnieuw aan hem te verhuren, waarmede de heide raadscommissies zich vereenigen. Verhooging crediet verbete ring industrieterrein. Voor de werken tot verbetering van het industrieterrein is totaal f 131.520 be schikbaar gesteld en tot 1 Juni j.l. is f 124.008.66 besteed, zoodat nog f7511.34 beschikbaar was. De werken, welke nog zullen moeten worden uitgevoerd zijn in overleg met de Ned. Heide Maatschappij geraamd op f 23511.34 en zou het ver leende crediet met f 16000 worden over schreden. Als oorzaken van deze overschrijding noemt de Heidemaatschappij o.a. dat het werk langer geduurd heeft dan verwacht was met daardoor dubbele algemeene kosten; de vele werklieden in den zeer natten winter 1930/1931, waardoor men in het normale bedrijf het werk ongetwij feld zou hebben gestaakt. Dit ging nu niet, wijl het werk juist als werkverschaf fing was bedoeld. B. en W. wijzen er op, dat juist in de zomermaanden het aantal tewerkgestelden als regel zeer gering was en in den winter met veel onwerkbare dagen, juist zeer groot. Aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw hebben B. en W. verzocht ook in die meerdere kosten 55 door het Rijk te doen bijdragen. De commissie van fabricage vereenigt zich met het voorstel, het rapport van de commissie van financiën was nog niet verschenen. Benoeming Curator Gymnasium. Voor de benoeming van een lid van het College van Curatoren over het Gym nasium in plaats van Mr G. J. Sprenger, dienen B. en W. de volgende niet-alpha- betische aanbeveling in: Mr A. Meerkamp van Embden, Rijksarchivaris en Mr B. D. II. Teilegen, Griffier der Staten van Zeeland. Benoeming vakonderwijzer school G. B. en W. stellen overeenkomstig het voorstel van het hoofd van school G. en het gunstig advies van den inspecteur van het L. O. voor den heer E. Mos, leeraar aan de Rijkskweekschool te be noemen tot vakonderwijzer aan die school tegen een belooning van f 125 per lesuur, voorloopig voor 10 lesuren, doch het juis te aantal telken jare door hun college te bepalen. Benoeming directeur gemeente bedrijven. In hun voorstel deelen B. en W. mede, dat aan het opmaken van de reeds ge publiceerde aanbeveling een nauwgezet onderzoek door den betrokken wethouder is voorafgegaan, waarna ook de beide an dere leden van hun college persoonlijk met de drie aanbevolenen hebben kennis gemaakt en het college volkomen een stemmig de aanbeveling heeft vastge steld. Het stelt voor de benoeming op een nader te bepalen dag te doen ingaan en de pensioensgrondslag vast te stellen op het bedrag der jaarwedde, zijnde f 6000. Crediet voor schoolmeubelen. Voor het aanbrengen van enkele ver beteringen aan het schoolgebouw aan de Verwerijstraat, het maken van een toe gang tot de school van af het Oostkerk plein en het verschaffen van meubilair ten behoeve alles van de Ver. tot het verstrekken van L. O. op Geref. Grond slag, vragen B. en W. een crediet aan van f2750 en verzochten zij de beide raads commissies mondeling in den raad over dit voorstel te adviseeren. gadering zijn de volgende ingekomen stukken ter visie gelegd: Een schrijven van den Commissaris der Koningin, waarin de burgemeester van 31 Juli tot en met 28 Augustus ver lof wordt verleend. Abattoir. Ged. Staten leiden uit het antwoord van den Raad op hun schrijven inzake de abattoirkwestie af, dat de Raad in be ginsel niet ongenegen is tot samenwer king met Vlissingen, teneinde zoo moge lijk nog te komen tot stichting van een gemeenschappelijk abattoir. Omtrent de vragen, welke de totaal-kosten zullen zijn van een gemeenschappelijk abattoir en hoe groot de te lijden schade zal zijn wanneer de bouw van het abattoir te Vlissingen wordt stopgezet, hebben Ged. Staten het advies ingewonnen van den betrokken inspecteur der Volksgezond heid, wiens bericht zij nog tegemoet zien. Thans stellen zij de vraag, of de Raad van oordeel is, dat de pogingen, om tot definitieve samenwerking te geraken, on der leiding van hun college zouden be- hooren te worden voortgezet. Een zelfde schrijven richtten Ged. Staten tot den Raad van Vlissingen. Geen Rijkssteun voor de brandweer. Ged. Staten deelen op verzoek van den Minister van Binnenlandsche zaken me de, dat hij het niet gewenscht acht, dat het Rijk zou bijdragen in de kosten van de brandweer, zulks mede naar aanlei ding van een advies van den Minister van Financiën, die schrijft, dat het niet gewenscht is ten eerste uit vrees voor consequenties ten aanzien van andere ge meenten, waar zich belangrijke Rijksge bouwen bevinden en ten tweede daar de organisatie van het brandwezen princi- pië^l tot de taak der gemeentebesturen behoort en het niet goed is, voor de ge meenten de mogelijkheid te openen om deze taak in de toekomst op het Rijk te kunnen afwentelen. Boomen rooien. Eenige bewoners van d'e Seislaagte wij zen op d'e daar staande vermolmde boo men, d'ie h.i. gevaar opleveren voor men- schen en gebouwen en vragen d'eze te rooien. Crisis-commissie. Het bestuur der afdeeling Middelburg van den R.-K. Volksbond verzoekt een lid dier organisatie op te nemen in de cri siscommissie evenals dit is geschied met een lid' van den Modernen en van den Christelijken Bestuurd'ersbond.. Sluitingsuur. Het bestuur van de afdeeling van den Kappersbond vraagt de winkelsluiting ge durende de zomermaanden niet op te heffen, zooals door Handelsbelang ge vraagd' is. (Dit is niet ^gevraagd1 aan den raad, doch aan B. en W. Red.) Ambtenarenreglement. De burgemeester legt een bij hem in gekomen voorstel over van de heeren den Hollander, Mr de Veer, Mes, Hondius en Mr van der Feltz, met betrekking tot art. 56 van het ontwerp-ambtenarenregleinent en wel om dit als volgt te lezen: de dienst betrekking eindigt: 1. door overlijden; 2. door ontslag; 3. door huwelijk van een vrouwelijke ambtenaar; 4. de huwende vrouwelijke ambtenaar, die de dienstbe trekking in het huwelijk wenscht voort te zetten moet aan het benoemende col lege de redenen mededeelen welke daar voor aanleiding geven. Dit college beslist over het al of niet toestaan van het ver zoek. In verband hiermede deelt de burge meester mede, dat het in zijn voornemen ligt dit voorstel in de eerstvolgende ver gadering in behandeling te brengen. Waar de raad zich in vorige vergade ringen reeds heeft vereenigd met de ove rige artikelen van het ontwerp-reglement, is de burgemeester van oordeel, dat de besprekingen zich kunnen beperken tot het onderhavige voorstel, terwijl, indien het wordt aangenomen onmiddellijk daar na een stemming over het geheele regle ment kan worden gehouden. De burgemeester neemt als vanzelf sprekend aan, dat, wanneer de raad het nieuw voorgestelde artikel 56 aanvaardt, hij zich ook vereenigt met artikel 36, zoo als het reeds eerder gewijzigd is. Verder zal, na goedkeurende eindstemming, in art. 67 het jaartal 1930 beschouwd worden als te zijn vervangen door 1931. Intusschen komt het den burgemeester gewenscht voor eenige redactioneele wijzi gingen aan te brengen in het voorstel den Hollander c.s. en wel zoo, dat dit luidt De dienstbetrekking eindigt: 1. door over lijden; 2. door ontslag; 3. door huwelijk van een vrouowelijk ambtenaar. De hu wende vrouwelijke ambtenaar, die de dienstbetrekking tijdens haar huwelijk ■w enscht voort te zetten, moet aan het col lege, dat haar benoemde de redenen mede deelen, welke daarvoor aanleiding geven. Dit college beslist over het al of niet toe staan van het verzoek. Ingekomen stukken. Voor de a.s. Woensdag te houden ver- STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. J. i'. COEN, thuisr., 17 te Genua. TALISSE, thuisr., 17 v. Pt. Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SIBAJAK, uitr., p. 17 Perim. INDRAPOERA, uitr. 17 v. Southampton. INSULINDE, thuisr., 17 v. Singapore. DJAMBI, thuisr., p. 16 (7 n.m.) Suez. PALEMBANG, 17 v. Batavia n. Rottend. Standi van hedenmorgen 10 uur 752. Stand' van gistermiddag 3 uur 756. Licbt op voor fietsers: Zondag 9 uur 39. Maandag 9 uur 38. KAPELLE-BIEZELINGEVeiling van 17 Juli. Groote veiling: Roode bessen 8.10 8.90, zwarte bessen 15.1016 p. 100 Kg. Kleine veiling: Kersen: Klerken 31 50, Eierkrieken 2430, dubbele Eierkrie- ken 2631, Vleeschkersen 1722, Ronde Krieken 2428, Zure Morellen 44, Zuurtjes 23, Bruine Blanche 2127, Zwarte Blanche 1628, Suikerkrieken 26, Oranjepruimen 1227, Aardbeien 10 13, Frambozen 650, Roode bessen 5 22, Witte bessen 810, Zwarte bessen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2