Petitionnement voor internationale Ontwapening Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Berlijnsche Brieven van hel Nederlandsche Volk aan de Ontwapenings conferentie in Februari 1932 te Genève te houden. Georganiseerd door de Nederiandsche Dagbladpers. st,'anden toest&na, de.i door overwegin gen van doelmatigheid, overschaduwen bijkomstigheden van plaatselijkon of an deren, ondergeschikten aard, niet min of meer de internationale belangen, hierbij in de eerste plaats van belang? Kunnen de Brabantsche industrie-belan gen en de daarbij betrokken, vooral Rot- terdamsche, handelsbelangen, ook nog niet vrijwel even vlug via Willemstad Numansdorp worden bediend? En men zal toch ook wel niet langer willen blijven verkondigen, dat hierlangs waarbij ook de dringend om belangrijke voorzieningen vragende waterweg Ant werpenRotterdam op een geschikt punt wordt gepasseerd, geen uitstekende ver keersweg over land te maken zou zijn, waarop dan tevens hot verkeer naar en van de Zeeuwsche en Zuid-Hollandsche eilanden op buitengewoon gemakkelijke en weinig kostbare wijze zou zijn aan te sluiten, via weg RotterdamWillemstad Bergen op ZoomAntwerpen, al zal dit ook moeten geschieden op' daartoe ge schikte verkeers (knoop) punten, van waar uit het verkeerswezen ter plaatse in zijn vollen omvang wordt bestreken .en ge concentreerd. At deze beschouwingen mogen dan ook ter bevoegder plaatse alsnog eens nauw gezet rader worden bekeken, opdat niet te eeniger tijd de practijk zelf eischen zou gaan stellen, weinig in overeenstemming met hetgeen zich in theorie zoo keurig netjes m ekaar liet zetten en waardoor ten dezen dubbele uitgaven noodig zou den worden DE WORSTVERGIFTIGING TE ERICA Reeds 300 patiënten. Dr Mieremet uit Groningen, heeft sec tie verricht op het lijkje van het 8-jarig meisje Stuiling, en heeft vastgesteld, dat vergiftiging de doodsoorzaak is geweest. Uit maatregelen door den geneesheer na beëindiging van het onderzoek genomen, kan worden afgeleid, dat besmettingsge vaar aanwezig wordt geacht. De teraar debestelling van het slachtoffer zal mor gen geschieden op de R.K. begraafplaats. De vader, noch de moeder van het gestor ven kind kan daarbij tegenwoordig' zijn, daar zij tot de zeer ernstige patiënten be- hooren. Volgens opgave van de gemeentepoli tie, die in opdracht van don burgemees ter en den geneeskundigen dienst een on derzoek heeft ingesteld naar het aantal patiënten, dat zich gisteren sterk heeft uitgebreid, bedraagt dit thans ongeveer 300. Opmerkelijk snel is de verzwakking der lijders. Lichte patiënten, die op de been hlijven, slingeren als dronken rond. Hoe hevig de pijnen zijn welke de zwaarst aangetasten te doorstaan hebben blijkt uit het feit, dat sommigen in de houten wan den van hun ledikanten bijten, in verzet tegen het hevig lijden. Verschillende autoriteiten hebben een bezoek aan het getroffen dorp gebracht, o.w. de waarnemend directeur van den landelijken gezondheidsdienst, dr Waan- ders te Nijmegen, de inspecteur van de Volksgezondheid te Groningen, dr Teu Hope, de Inspecteur van den Vee.artsonij- kundigen Dienst te Leeuwarden en de di recteur van den Bacteriologischen Dienst te Utrecht. De burgemeester van Emmen, tot welke gemeente Erica behoort, de heer J. L. Bouma heeft aan het Armbestuur opdracht gegeven onmiddellijk te onder zoeken, welke bizondere ondersteunings maatregelen genomen dienen te worden, in verhand met het feit, dat vele patiënten in zulke behoeftige omstandigheden ver- keeren,s dat het meest noodige voor hun verzorging ontbreekt. Voorts zijn monsters genomen van het water .uit de Verlengde Hoo^eveensche- vaart, daar dit meeimalen sterk veront reinigd is en vaak gebruikt wordt als drinkwater en voor voedselbereiding. Het is niet uitgesloten, dat ook de slager dit water als zoodanig heeft gebruikt. Nader wordt nog gemeld: Van de patiënten zijn op het oogenblik nog een vijftal in levensgevaar, doch er bestaat hoop, dat ook deze zullen her stellen. Naar wij vernemen heeft stafkapitein Kroon van het Leger des Heils, zoodra hij van den ernst van den toestand hoorde, aangeboden een achttal zus ters voor de verpleging in de gezin nen beschikbaar te stellen. Hem werd echter van medische zijde medegedeeld, dat deze moeilijk te plaatsen waren. Er is echter een verpleegster met dit werk begonnen, terwijl morgen nog een twee de dezen arbeid aanvangt. Met een Ford er vandoor. Twee avonturiers van Valthermond, de 19-jarige leerling-machinist F. R. H. en zijn 21-jarige yriend J. D., ontvreemd den de vorige week te Groningen een Fordwagen en toerden daarmede door ons geheele land, totdat zij in Nijkerk bandenpech kregen. Zij ruilden daar hun auto tegen een tweedehandsch Indian- motor, waarmede het tweetal naar Val thermond terugkeerde, om vandaar uit verschillende uitstapjes, oa. naar Duitsch- land te doen. Door de politie te Nijkerk en Valthermond werden zij echter aan gehouden en voor de Justitie te Gronin gen geleid. Het Fordje is te Nijkerk in beslag genomen. De prettige gevangenis. Te Point Hope, in het noorden van Alaska, moet, naar de „New York Times" mede deelt, zoo spoedig mogelijk een groote, nieuwe gevangenis gebouwd worden, om dat het U'jstcuiude g oouvvijo ie kleiïi gebleken ia om alle Eskimo's te bevatten, die tegen do wet gezondigd hebben. De oorzaak van dit eigenaardig feit is, dat kapitein Marshall, 't hoofd van de Ame- rikaansche administratie in dit gebied, in den vorigen winter twee Eskimo's tot een gevangenisstraf van eenige maan den had veroordeeld wegens kleine die verijen. De beide zondaars kwamen naar Point Hope om hun straf te ondergaan, en troffen daar een verwarmde gevan genis, goed toeboreid en voldoende eten en bijna geen werk. Toen hun straftijd om was verlieten zij de gevangenis zeer ongaarne en zij moeten hun stamgenoo- ten wonderen verteld hebben van het heerlijke loven in een Amerikaansche ge vangenis, want sindsdien weet kapitein Marshall geen raad met Eskimo's, die zichzelf komen beschuldigen van alle mo gelijke kleine vergrijpen, en die in som mige gevallen zelfs meteen getuigen mee brachten om hun verklaringen te beves tigen. En dat alles om in den strengen winter tenminste een paar maanden in de gevangenis te mogen doorbrengen en den harden strijd om het dagelijksch brood en jeven te ontloopen. Door een auto gedood. Te Dieren is gisteravond de 7-jarige J. B., toen hij zijn hondje voor een auto wilde wegtrekken, gevallen, met het gevolg, dat de knaap zelf overreden en gedood werd. Opgegeten door de Pa poea's? De administratie van Nieuw- Guinea heeft aan de regeering van het gemeenebest het volgende medegedeeld: Er werd een Junker-vliegtuig met L J. Trist als vlieger, dat dienst deed voor de goudvelden, vermist. Zes vliegtuigen zijn uit zoeken geweest, maar tot nog toe had men niets van het vermiste vliegtuig vernomen. Gisteren echter heeft een da me te Adelaide een brief gekregen van een familielid in Nieuw Guinea. Daarin stond, dat daar inboorlingen waren aan gekomen, uit wier verhalen bleek, dat het vliegtuig een noodlanding had moeten doen. Een „duif" was neergevallen, zoo verleiden zij, met een „witten meester". Die was naar het naastbijzijde dorp ge- vauideld en had getracht daar vriend schap te sluiten. De inboorlingen hadden hem echter gedood en daarna een feest maal aangericht, waarhij zij den blanken man hadden opgegeten. Vervolgens had den zij de machine geplunderd en onder gras verstopt. Men heeft nog geen bevestiging kunnen vinden voor dit verhaal. De radio als sprinkhanen- ver drijver? In Noord-Afrika worden de bewoners dikwijls lastig gevallen door een ware sprinkhanenplaag. Men heeft nu het idee geopperd om deze plaag te bestrijden met behulp van radiogolven. Bij proeven met een radioverbinding tusschen twee onderzeebooten werd n.l. reeds geconstateerd, dat de hoogfrequen te radiogolven, die hierbij werden gebe zigd, de visschen in groote massa dooden. Men wil nu dit middel te baat nemen om den strijd tegen de ontzaglijke zwer men sprinkhanen, die anders niet te ver delgen zijn, aan te binden. De onbewaakte overwegen Op een onbewaakten overweg te Zeven huizen heeft gistermiddag een ernstig ongeluk plaats gehad. Drie jongelieden, achter elkaar rijdend, wilden den over weg passeeren. Door den hevigen tegen wind zaten zij gebukt over het stuur waardoor zij een slecht uitzicht hadden op cic n onbewaakten overweg. Hierdoor werd de 19-jarige A. R. uit Rotterdam door den trein gegrepen en op slag gedood, terwijl zijn fiets totaal versplinterd werd. De beide anderen kwamen er met den schrik af. Een s k e 1 e t-m e n s c h. De Itali aan Muca Fini reist re--1° ids eenige jaren door de verschillende landen van Europa, waar hij in klinieken en o&barets wordt getoond. Zijn lichaam bestaat in den waren zin des woords slechts uit nui-d en beenderen. Hij ziet er in vreeselijke magerte schrikbarend uit. Muca Fini trok onlangs in Rome van het eene hotel naar het andere, omdat zijn uiterlijk zoo afschrikwekkend werkte. De "rme man wist geen raad, en vervoeg de zich bij den nachtredacteur der „La- vore Fascista". Deze, di-e in de stilte van het redactie lokaal aan 7;;" nachteliiken arbeid was, meende eerst, dat een spook zijn kamer betrad. Toen hij van den schrik bekomen was, liet de redacteur het skelet-mensch in de archief-afdeeling logeeren. De groote bijenmarkt. De groote internationale bijenmarkt bij Veenendaal is Dinsdag weder geho-uden. Daar het afgeloopen seizoen voor de bijen goed is geweest, was de aanvoer grooter dan andere jaren. In het geheel werden ongeveer 2500 korven aangevoerd. De prij zen varieerden van f 2.50 tot f 3.25. Radio-nachtvorstberichten. Aan belanghebbenden wordt bekend gemaakt, dat de uitzending van de tadio- nachtvorstverwachtingen vai. het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt tot den komenden herfst zijn ge staakt. Keuringen van dekhengsten. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft voor de gewone keu ringen van tot dekking bestemde hengsten in het najaar 1931, welke alleen door de stamboek-commissies zullen geschieden, de volgende uata nepaaiu. .a \..e p Zeeland (alleen voor type trekpaard): Diinsdag 27 October te Middelburg en Zie- rikzee; Woensdag 28 October te Katten- dijke; Donderdag 29 October te Hulst en te Axel; Vrijdag 30 October te Oostburg, Voorts is bepaald, dat de gewone keu ringen van tot dekking bestemde hengsten in hel najaar 1931, welke zullen geschie den door -de Rijkscommissie voor de keu ring van trekpaarden en door -de betrok ken slamhoek-yommissie zullen worden gehouden: in de provincie Zeeland op Donderdag 29 October te Hulst en te Axel en op Vrijdag 30 October te Oosthurg. Een eere-zaak. Onder dit opschrift schrijft „Ons Plat teland" het orgaan van den Chr. Boeren- en Tuindersbond: „De Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw heeft een groot deel van de uitvoeri-ng der Tarwe-wet in handen der landbouw-organisaties gelegd. We juichen dit toe, vooral nu deze een vorm hebben weten te vinden, waarbij ook de handel ingeschakeld blijft. Het is nu echter een eere-zaak voor onze landbouw-organisaties, om te too- nen, dat ze voor dit werk berekend zijn. Berekend om een goede organisatie te hebben, dat alles regelmatig en billijk ver loopt. Berekend om elke fraude, zoowel van boeren als handelaren, zonder eenige ge nade te striemen en afdoende maatregelen te nemen tegen herhaling. Een eere-zaak ook om te logenstraffen de bewering dat de uitvoering zoo duur zou wezen en dat de bestuurders der land bouw-organisaties er zoo veel aan zouden verdienen. Natuurlijk moeten de onkosten vergoed worden; is ook een klein presentiegeld voor bijgewoonde vergaderingen verdedig baar. Het mogen echter geen hooge bedragen worden. Het is een eere-zaak voor onze land bouw-organisaties, o-m deze wet, die een steun voor den landbouw bedoelt te zijn, niet duurder te maken, dan strikt nood zakelijk is. Dat de consument het betaalt, is geen principieel verschil. Zouden de onkosten verlaagd kunnen worden, dan zou iets hongeren prijs voor de tarwe betaald kun nen worden. Deze Tarwe-wet zal nu moeten bewijzen, of het organisatie-wezen in den landbouw in staat is eigen zaken behoorlijk te be handelen. HET VERMOGEN VAN NICOLAAS II. De Sovjetregeering is, naar de „Telegr meldt, sedert eenigen tijd bozig met het treffen van maatregelen voor het instellen van een nauwkeurig onderzoek ter ophel dering van de vraag, waar het geweldige vermogen is gebleven, dat tsaar Nicolaas II naar het voorbeeld van zoovele regee- rende vorsten bij buitenlandsche banken had belegd, teneinde in geval van een om- wenteling niet ook in financieel opzicht te worden geruïneerd. Het heeft den laatsten regeerenden Romanof niet veel mogen ba ten, daar zoowel de tsaar zelf als zijn naaste bloedverwanten in 1917 te Jekale- I rinenburg door de nieuwe bolsjewistische machthebbers werden gefusilleerd. Tevens werden alle zich binnen de Russische grenspalen bevindende eigendommen van het vroegere vorstenhuis geconfiskeerd. De enorme in het buitenland belegde be dragen kon men niet alleen niet achter halen, doch men weet zelfs niet eens met zekerheid, waar ze zich op het oogenblik bevinden. Thans zal binnenkort een commissie van financieele experts uit Moskou ver trekken, teneinde informaties te gaan in winnen bij die banken te Parijs en Lon den, waar voorheen gelden waren gede poneerd. Het gaat hi-rihj inderdaad niet o-m kleine bedragen. Zoo moeten bij Fran- sche banken alleen al 648 millioen goud francs zijn gedeponeerd. In 1924 heeft zich in verband hiermede a! eens in den Franschen Senaat een debat ontsponnen over de vraag, of men wel hieruit de be zitters van waardeloos geworden Russi sche obligaties eventueel schadeloos zou kunnen stellen. Tot eenig definitief besluit kwam men uiteraard niet, zoodat thans niemand meer weet, of het geld eigen lijk nog wel ongerept aanwezig is. Voorts had tsaar Nicolaas ook bij de Bank van Engeland een groot vermogen gedeponeerd, en wel circa een millioen gulden. Het goud werd tijdens den oor log door een kruiser van Archangel naar Engeland overgebracht. En ook in dit geval weet niemand, wat er verder mee is gebeurd, Tenslotte had de tsaar nog rekeningen bij Japansche en New Yorksche banken loopen. DE ONTAARDING DER JEUGD. Met een gelijktijdigheid, welke te den ken geeft, zijn aan verschillende Duit- sclie universiteiten vrij onverwacht ern stige onregelmatigheden voorgekomen, in Berlijn, München, Hamburg en Kiel kwam het binnen de muren der alma mater tot vechtpartijen, welke een doortastend in grijpen van de po-lilio noodzakelijk maak ten. Volgens een wet, welke nog van 1879 dateert, heeft' aan iedere hooge school de rector het huisrecht in han den. De politie kan en mag dus slechts op diens verzoek van haar macht gebruik maken. Do vrijheid, welke eertijds door burgerij en overheid als een voorrecht der si-üdeei'ünuo jougd worn be schouwd', blijkt thans ecu j.ubiick gevaar geworden lo zijn. Deze jjl.eid is ontaard in losbandigheid. Jonge, mcnschou, die mede met behulp van den staat hun stu dio mogen voortzetten, verspillen hun tijd en hun kracht aan politieke vraag stukken, waarmede zij weinig of niels uitstaande behoorden te hebben. Zoo schjjnt ook de Pruisische, minister voor wolenschap, kunst en volksontwik-keling Grimrno, er over to donken. Hij wendde zich in een scherp geformuleerde ver ordening tot de hooggeleerden, die aan de universiteiten do orde moeten handhaven, protesteert nadrukkelijk tegen de brutale rustverstoorders, die do collegezalen mis bruiken voor prolestvergaderingen en anti-semitische demonstraties, wijst op den plicht der universitaire autoriteiten, om het prestige met alle haar ter beschik king staande middelen te handhaven en wenscht binnen een week vastgesteld' te zien, wie in dezen het initiatief hebben genomen. Volgens de berichten zijn dit voornamelijk de radicalen van links en van rechts, de communisten en de natio- naal-socialisten. Minister Grimme ver langt, dat -de controle aan alle hoogescho- len verscherpt wordt, op-dat niet zoo als thans overal geschiedde jongelui, die niets met de hoogeschool uitstaande hebben, de rust komen verstoren. Minis ter Grimme legt er in het slot zijner ver ordening den nadruk op, dat de meerder heid1 der studeerenden van zulke interne onlusten niels wil weten en deze ziens wijze wordt door vele ingezonden stuk ken vooral van vrouwelijke studenten inmiddels bevestigd. De reputatie der academische jeugd wordt door deze ge provoceerde ongeregeldheden nieL weinig geschaad1: zij bewijzen een tekort aan nationaal waardigheidsgevoe-1. Het aan zien der Duitsche universiteiten wordt hierdoor binnen en buiten Duitscliland niet weinig goschaad. Lang niet altoos zijn wij het met mi- nistor Grimme zoo volmaakt eens. Daar deze verwerpelijke academische opstandigheid van Berlijn, München en Keulen is overgeslagen naar Breslau, Kiel en Gricfsvvald, hield ik het voor go- wenscht, in toonaangevende kringen eens te vragen, hoo men hierover denkt. Het wil mij toeschijnen, dat do buitenwereld do zaak ernstiger noemt dan de hoogge leerde hoeren op wier doortastendheid het in dezen aankomt. Men schijnt in universitaire kringen nog vrij algemeen de opvatting van voor-den-oorlog te huldigen: „Die Juge-nd muss sich austo- bonl" Wij herinneren ons. nog heel goed, wat d'at voor den oorlog botlekende. Geluk kig is sedertdien de Duitsche corps-stu dent met zijn typeerenden „Schmisa" en zijn afsLoolend arrogante nasale stemge luid' een zeldzaamheid geworden. In alle stilte wordt zoo hier en daar nog wel geduelleerd en do-or monigen vechllusti- gen student wordt een stevige jaap mot den degen dwars over het gelaat nog als een toeken van mannelijkheid' en weerbaarheid' beschouwd maar de ernst van onzen tijd heeft ook een belang rijk deel van de academische jeugd tot do overtuiging gebracht, d'at men zijn tijd beter kan benutten dan tot.... bier drin ken en duelleeren! Unter den Linden kalmeerde men mij met de opmerking, dat hot de geschiede nis is, welke zich in een ietwat gewijzig- den vorm herhaalt. Zulke onlusten en ongeregeldheden zijn ook wel vroeger voorgekomen. Men behoeft ze dus niet bepaald als een der vele boozo gevolgen van den oorlog te beschouwen. Koning Friedrich Wilhelm wenschte aan de door hem geopende hoogeschool orde en rust. Maar ook toen reeds koesterde do hope des vaderlands een afwijkende meerling. Met bonte cocardas, in een uniform, wel ke aan de cavalerie deed denkon, met zilveren en zwarte tressen getooid, wan delden do studenten Unter den Linden aan het koninklijk slot voorbij. Maar da koning liet niet met zich spotten. Van het hem toegedachte vivat wilde hij niets weten, zoolang d'e kleodij der sU^enton aan een parodie op hel leger herinnerde. De pa- trouilleerende politie bracht de opstan- digen naar do „Kommandantur" en ver geefs protesteerde de toenmalige rector tegen zulk een overmaat van pontio- neele doortastendheid. De tegenwoordige Berlijnsche rector, professor Adolf Deitzmann, schijnt de li berale opvattingen zijner voorgangers trouw gebleven te zijn. orgeats beprewj- do by, do politiek) losbandigheid der studenten binnen bepaalde perkon to hou den en pas, toen alt onder de gogeven omstandigheden absoluut onmogelijk bleek, aanvaardde hjj noodgedwongen de hulp van den gummistok der schu- po. Ik wil aan 'het coulante karakter van zulk een liberale zienswijze niets afdoen, meen „echter toch, dat de too- neelen, welke zich gelyktijdig in Ber lijn, München en andere sleden binnen do gowijdo muren der alma mater heb ben afgespeeld, genoegzaam bewezen hebben, dat ingrijpende en doortastende maatregelen dringend nood/.akeli.k gewor den zyn. Do weerzinwekkende hetze te gen joodsche studenten, de brutaliteit b.v. waarmede de nationaal-socialislen te Mün chen tegen professor Rawiafsky ageerden, een soortgelijke demonstratie van natio- naal-socialist.ische studenten 'te Greifs- wald' tegen twee republikeinsche profes soren bewijst duidelijk, dat men hier* met een zorgvuldig voorbereide universi taire revolutie tc doen heeft. Het ver dient aanbeveling, de academische jeugd eens te herinneren aan de rectorale rede, welke in 1811 door Fichte werd gehou den over de „eenig denkbare verstoring der academische vrijheid". Hij wilde zijn „Hartelijk beminde studenten met volle vrijheid1 en onbevangenheid des geestes bij de studie gadeslaan, vol moed en ver trouwen op zichzelf en hun omgeving. Zij mochten zich echter niet als een stand' beschouwen, welke vrij is van verplich tingen, welke door zede en orde aan ied'er worden opgelegd. Van do toenmalige drinkgebruiken en duelo-pvattinge-n wilde deze Fichte niets weten I Hij was in dezen een academische antipode van Schleier- macher. Wegens een studentenschandaal legde de philosoof Fichte, vol hittere ervaring, zijn rectoraat neer. Een conflict tusschen studenten in de medicijnen ontaardde in oen hevige kloppartij met stokken en knuppels. Een antisemitische demonstra tie volgde hier op. Een speciale commis sie moest de zaak onderzoeken. Flchte's tegenstanders maakten onderscheid tus schen rasechte Duitsche en Joodsche stu denten. Een nieuwe poging van Fichte, om academische gelijkstelling van Duit sche en Joodsche studenten door te zot ten, maakte do situatie nog erger. Fichte verzocht om zijn ontslag: „Slechts wan neer ik volgens een vaste wet en onwan kelbare beginselen mijn weg ga, kan ik een rechtvaardig man blijven!" Thans, nu vooral onder de Berlijnsche studenten het toeken onder den invloed caii economischen nood en politiek go- harrewar aanhoudend op storm staat, ver dienen d opmerkingen onze oplettend hoid, welke 1819 op de bondsvergadering te Frankfort a.d. Main door rector en senaat werden gemaakt: „Wanneer een groot deel van de Duitsche jeugd aan gegrepen mocht blijken door gevaarlijke zelfoverschatting, dan zijn wij overtuigd, dat ieder onpartijdig onderzoek zal be- wij/.v.n, dat dit euvel niet slechts aan onze universiteiten, maar ook en vooral aan invloeden van buiten is toe te schrij ven". Buim een eeuw geleden was men overtuigd, dat strenge wetenschappelijk heid in dc voordrachten en ernstige dis- cipl.ne zulk een euvel kan verholpen, Ei zijn hier menschen, die don brutalen aanslag van den 19-jartgen student Eichof op professor Scliücking te Kiel als een uitzondering beschouwen. De rector dezer universiteit, professor Skalweit heeft den betrokken student weggejaagd, de nationaal-socialistische partij wil niets meer van hem weten en de justitie heeft de zaak ter hand genomen. Het gaat hier echter niet om een ecceptioneel geval. Weeneu gaf. het betreurenswaardig ex empel en Berlijn volgde met oen verwer pelijke volgzaamheid. Aan alle universi teiten zijn fanatieke jongelingen, onrijpe heethoofden, die aanstekelijk en besmet telijk op hun omgeving werken. Het be handelen van enkele gevallen zal daar weinig aan vei andoren, en radicale ver betering zal eerst mogelijk zijn, wanneer het beheer dei universiteiten radicaal ge wijzigd wordb Ik bedoel: (vanneer de staat zijn medeverantwoordelijkheid in een nieuwe wet vastlegt. Deze wet moet ge- basoerd zijn op het heginsel, dat het staatsprestige niet geschaad mag worden door jonge menschen, wiar arbeidsveld streng gescheiden moet blijven van het politieke slagveld der ervarenen. Berlijn, 7 Juli 1931. Ik verzoek Uwe Conferentie met den meesten aandrang, in naam der menschelijkheid, die maatregelen te nemen die tot ontwapening der naties zullen leiden. Naam Adres Naam Adres Naam Adres Dit formulier ingevuld en geteekend toe te zenden aan de A im'nlstratie van „De Zeeuw" of den plaatselijken agent, met vermelding op de enveloppe „Petitionnement

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6