llit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. Gemenqd Nieuws. Land- en Tuinbouw Leestafel. Voor huis en hof. WEEK-ABONNEMENTEN Telegrammen. Financieële Berichten. Radio-nieuws men daarmee iets -raagt wat, naar ieder wel weten kan, niet in de bedoeling der conferentie ligt. Maar het gold hier een gemeenschappelijk optreden der geheele Nederlandsche dagbladpers, die het ge heele volk bereikt, en daardoor in staat is op imponeerende wijze de stem van dat volk te Genève te doen hooren. Wilde die poging slagen, dan moest ook een formule gevonden die ten slotte door allen kon worden onderteekend en, let tend op het hooge ideale doel, dat men op het oog had, kwam muggenzifterij niet te pas. Intusschen moet thans ook ieder, die de beweging in de richting van ontwape ning wélgezind is, door zijne handteeke- ning aan het slagen van het petitionne ment meewerken. Wij wekken onze lezers daartoe van harte op. Ook al weten we, dat de wereld, thans vooral, ook aan nog wat anders be hoefte heeft. Aan verdwijning n.l. van de vele wrijvingsvlakken die de oorzaak zijn, dat de landen hunne sterke bewapenin gen zoo ongaarne verminderen. De erken ning van dit laatste verhindert intus schen niet, dat wij aan de op touw gezette massale volksbeweging volgaarne mee doen. Schoondijke. Heden werd alhier het 33ste Zomerfeest der samenwerkende Chr. Jongelingsvereen. in het Westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen gehouden, op een weide van dhr B. van de Ree. Te 11.20 ving het feest aan, waarbij mede werking werd verleend door de Fanfare korpsen „Excelsior" van Cadzand en „Hosanna" van Groede, benevens een uit 160 zangers samengesteld zangkoor. Allereerst trad op Ds I. J. V a s s e u r, Vrij Evang. pred. te Ierseke, die sprak over „Onze taak als Christen", waarna pauze werd gehouden, waarin muziek en zang zich deden hooren. Vervolgens trad op Ds G. P. van Itterson, Ned. Herv. pred. te Alblasserdam, die de jonge menschen van Zeeuwsch-Vlaanderen bij de keus bepaalde „Diana of Christus". Hier na sprak D s L. W. W e s s e 1 s, Geref. Pred. van Abcoude, over „Zekerheid"; hij bepaalde de schare bij deze drie pun ten: 1. Waarin de zekerheid bestaat; 2. De moeilijkheden, die ons in den weg staan, om tot die zekerheid te komen; 3. De eenige veilige weg die tot zekerheid leidt. Telkens afgewisseld door zang traden nog op Ds Enter van Rotterdam, voor heen te Cadzand, met het onderwerp „Wa.t hebt gij in uw huis?" D s D. S c h e e 1 e van Middelburg, die sprak over: „Drieërlei levensroeping" en Ds E. H. Blaauwendraad van Vlissingen met het onderwerp: „Kleine Kracht". Het was een verheffende dag en de keuze der sprekers, 2 Hervormden, 2 Gereformeer den en 2 Vrije Evangelischen, toonden wel, dat men dien dag in een eenheid als Christenen bij elkaar wilde zijn. Tholen. Ernstige vechtpartij. Hedenmorgen te half acht heeft een ern stige vechtpartij plaats gehad in den polder aan de overzijde van de Eendracht op het erwtenland van dhr M. van We zel. Een groep arbeiders uit Bergen op Zoom was daar aan het erwtenplukken, toen F. Jongeneel uit Bergen op Zoom ruzie kreeg met P. Raaymakers, die op zijn plaats de erwten plukte. Plotseling trok J. het mes en trof daar mee R. in de zijde. Hevig bloedend zakte deze ineen. De dokter uit Halsteren, die spoedig ter plaatse was, achtte onmid dellijke overbrenging naar het zieken huis te Bergen op Zoom noodzakelijk. De toestand van den patiënt is naar we ver nemen zeer ernstig. De dader werd eenigen tijd later door de marechaussee opgepikt en naar het politiebureau overgebracht. Cadzand. A.s. Zondag zal de gerestau reerde Ned. 'Herv. Kerk te Cadzand we der in gebruik genomen worden. Het oude gebouw is hersteld met gelde- lijken steun van het rij:k, de provincie Zee land en de Synode der Ned. Herv. Kerk. De geheele kosten hebben ongeveer f 48.000 bedragen, waarvan de Hervormde ge meente f 17.000 'heeft bijeengebracht. Het werk is geschied onder leiding van Rijks monumentenzorg, en heeft geduurd van 1929 tot beden, meldt het „Hbld". De kerk bestaat uit twee deelen. De Zuidelijke beu'k dateert van omstreeks 12501300, de Noordelijke van omstreeks 13001325. In het begin van den 80- jarigen oorlog is de kerk tot een 'bouwval geworden, doch na de verovering van dat gewest door prins Maurits is zij voor den Hervormden eere-dienst bestemd en we der opgebouwd. De Zuidelijke beuk 'het eerst, en wel in 16091610; de Noorde lijke in 16141642. De stompe toren, die voor de zeelieden in de Wielingen een baken was, is in 1677 wegens gevaar van instorting afgebroken. De burgerlijke geimeente heeft nu opnieuw een toren laten bouwen, die zich aan de voorzijde tusschen de twee beuken be vindt. De vijf pilaren, die zic'h tusschen de beide beuken bevinden, zijn geheel bijge werkt. Behalve de twee groote ramen, die zich aan de oostzijde bevinden en waarin een medal jon in gekleurd glas van teksten en het kerkelijk wapen voorzien, zijn al de ramen van gebrandschilderd glas. Een er van, een geschenk van dr. J. de Hullu, oud-rijksarchivaris te 's-Gravenhage, thans secretaris-kerkvoogd te Cadzand, vertoont de Fransche leliën en den Hol- landschen leeuw, en draagt tot opschrift: Aan de nagedachtenis der 16851771 Hugenoten. Rom. 8 vs. 35, 37 en 39. Aan de Noordzijde bevinden zich vier ramen, die achtereenvolgens de wapens dragen van Zeeland Prins Maurits, Ne derland en Cadzand. Onder deze ramen staat geschreven, tevens als aanwijzing der gevers: Ter nagedachtenis onzer grootouders Jan Bik en Jeanette Butin in 'deze kerk gehuwd 3 Mei 1789. Een ander raam nog draagt de familie wapens van de gevers, fam. Bik-Enger. De banken zijn in oud-roode kleur ge schilderd en het orgel in oud-groen. Beide kleuren overheersehen in de kerk. De tot standkoming der restauratie is voor een zeer groot deel te danken aan dr. J. de Hullu en en den vorigen predi kant van Cadzand, ds H. F. de Puy, thans te Geleen-Lutterade. De inwijdingsdienst zal staan onder lei ding van den plaatselijken predikant ds. F. A. Visser. Axel. In de Maandag gehouden ver gadering van den Oud-Eglantierpolder werd de rekening over het jaar 1930-1931 goedgekeurd met een totaal aan onl- vangsten van f 751,51 en aan uitgaven van f 683,64, batig slot f 67,87. De be grooting 19311932 werd vastgesteld met een eindbedrag in ontvang en uit gaaf van f 666,55, waaronder een post voor onvoorziene uitgaven van f 21,59. Het dijkgeschot bleef op f 8 per H.A. In deze vergadering werden tevens de heeren Jac. Dekker en Jac. de Zeeuw, resp. als dijkgraaf en plaatsvervangend dijkgraaf herbenoemd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ouderkerk a. d. IJssel, G. v. Montfrans te Barneveld. Te Ooster- haule, J. v. Dijk te Zuidwolde. Aangenomen naar Cuyk, H. Stegeman te Urmond. Geref. Kerken. Tweetal te Rotterdam (vac. ds Bavinck), L. Oranje te Laren en Y. van der Zee te Amster dam-W est. Een denker onder de To- r a d j a's. Het Zendingsbureau te Oegst- geest meldt ons: Hoe spreken de Christen geworden heidenen over hun vroeger geestelijk be zit, over hun heidendom? Noemen zij dat ook met dien naam? Er is geen alge meen antwoord op deze vraag te geven. Er is verschil. Maar een merkwaardig antwoord gaf niet lang geleden in eer spontane toespraak een oude Toradja, die bleek over deze dingen te hebben na gedacht. Zijn rede was lang en hij stond uitvoerig stil bij de veelheid in de na tuur, bij boomen en planten, hij had als heiden gepeinsd, hoe die er konden zijn, daar toch geen mensch ze voortbracht. En in de verhalen was alles verschillend en vaag. Maar door het Evangelie had hij het anfwoord gekregen en hij zei on geveer het volgende: „Vrienden, heidenen en christenen. Gij allen kent mij. Ik was bedreven in alle handelingen van het heidendom. Noem daarin maar één ding, waarvan ik niet weet. Gij kunt het niet. In alles was ik bekwaam, ik was een echte heiden. En toch had ik geen vrede. Nu, als Christen, terugziende, begrijp ik ook waarom niet. 't Kon niet. O, die verwarrende veelheid in het heidendom, al die geesten en go den verbijsteren je. In 't heidendom welt met alles op uit één bron, zooals in tiet christendom God echter alles staat. Niet zoodra hoorde ik het Evangelie 't eerst door Japa i Dorontji (dr Kruyt), of er ging iets open in mij. Die prediking van den éénen God, uit Wien alles komt, gaf zoo'n rust. Alles uit een groote oorzaak. Niet dat ik mij dadelijk gewonnen gaf, o neen, mijn hart bleef eerst vierkant, d.i. niet rond, niet oprecht, maar ik hoorde meer en begreep, dat die eene oorzaak tevens de Vader is. Ik ben een oud man, en de dag van mijn dood is niet verre meer, maar ik ben gerust. Mijn Vader weet het, Hij kent Zijn tijd. Vrienden uit de heidenen, Gij kent mij allen, gij kent mijn heiden-zijn, overdenkt nu ook mijn christen-zijn, waarom ik de zen weg gegaan ben en nog verder afloo- pen zal. Want 'ik heb het Woord des Levens als echt erkend". Het is een merkwaardig getuigenis. Hij is steeds een denker geweest, deze man. Maar hij had geen antwoord. Dat bracht hem het Evangelie. Hij begrijpt nu: Alles is uit Eén, en die Eén is tevens Vader. Men kan een dergelijke diepte van den ken en leven niet bij allen verwachten, ginds evenmin als hier. Maar waar juist overal het antwoord van de 't diepst le venden en denkenden de meeste beteeke- nis heeft, is ook dit antwoord op de aan het begin gestelde vragen van meer dan gewone waarde. Toelatingsexamens der Rijks Hoogere Burgerschool te Goes. Toegelaten tot de 1ste klasse: 1. W. J. Bosman, Driewegen; 2. P. J. J. Post, Goes; 3. J. J. Dingemanse, Goes; 4. G. J. Lunenberg, Goes; 5. D. J. v. d. Have, Kapelle; 6. J. C. Lodder, Goes; 7. A. Bruinooge, Borssele; 8. J. A. v. d. Graaff, Goes; 9. Ne. De. v. Liere, Ove- zande; 10. J. P. J. Ruisaard, Goes; 11. A. M. Oosthoek, Ellewoutsdijk; 12. W. A. Koppenhol, Ellewoutsdijk; 13. D. J. Lin- denbergh, Wilhelminadorp; 14. W. C. v. Liere, Wilhelminadorp; 15. A. Meulbroek, 's-Heer Arendskerke; 16. A. Kievit, 's-Gra- venpolder; 17. Ga. Pa. Koolwijk, Goes; 18. Pa. Dekker, Borssele; 19. D. J. v. Heere- waarden, Goes; 20. J. P. Vette, Ierseke; 21. Ae. Je. Wiebenga, Goes; 22. J. Kegge, Goes; 23. J. Nieuwenhuijzen, Borssele; 24. A. A. Hoevens, Hansweert; 25. J. W. Bol, Ierseke; 26. C. Sinke, Ierseke; 27. J J. Traas, Krabbendijke; 28. Aa. Ca. Wa- beke, Krabbendijke; 29. I. A. Drijgers, 's-Heer Abtskerke. Her-examen 2 leerlingen. Afgewezen 3 leerlingen. Toegelaten tot de 3de klasse: S. Schuil- werve, Kortgene. Middelburg. Examen Meisjes school. Het einddiploma der Meisjes U.L.O. school te Middelburg is toegekend aan E. A. P. Fagginger Auer, A. C. M. Mol, H. J. van Lynd'en, M. C. ten Kate, J. J. Lucieër, N. S. Pilaar en M. C. Naezer. D i e v e n-h u m o r. Kippendie\ on hadden te Ruurloo bij den landbouwer K. hun slag geslagen. Een 40-tal jonge hen nen werd medegenomen. Op een achtergelaten briefje hadden ze geschreven: De dames hebben we meege nomen, doch de heeren achtergelaten. De trek van de schol. Zoowel in Duitschland als in Denemarken heeft het de aandacht getrokken, dat sedert een paar jaar de schol uit de Oostzee weg trekt, zoodat de vangsten hoe langer hoe kleiner worden. De Deensche regeering heeft nu via het Biologisch instituut te Kopenhagen vis- schers opgedragen, voor haar rekening jonge schol in de Noordzee te vangen en in de Oostzee uit te zetten. Deze ge dwongen verhuizing is, volgens de „Fr. Zeitung" al druk aan den gang: reeds 109.000 visschen zijn uitgezet en nog 250 duizend zullen volgen. Men zal er een groot aantal van merken om na te gaan of de trek uit de Oostzee aanhoudt. Gruwelen in verbeterhui zen. De commissie-Wickersham heeft aan Hoover het rapport aangeboden omtrent het d'oor haar ingestelde onderzoek in de Amerikaansche verbeterhuizen, waarheen in het tweede halfjaar 1930 niet min der dan 3243 jongelieden werden gezon den. Het rapport oefent felle critiek op de toestanden iin bedoelde gestichten, waar onbeschrijfelijke gruwelen zijn geconsta teerd. Voor overtredingen der reglementen van het huis worden de jongens geslagen, vaak vastgebonden en met een zweep geranseld' tot zij uitgeput neervallen, in boeien geslagen, in koud water vastge ketend, op water en brood in een cel opgesloten, enz. De ziekenzalen zijn steeds vol en de verpleegden loopen meestal in lompen rond'. Eén enkele inrichting, in Idaho, maakt een uitzondering. Jeugdige gegadigde. Te Utrecht riepen B. en W. sollicitanten op voor de functie van tweeden gemeentelij ken inspecteur van het lager onderwijs. Voor deze betrekking hadden zich 147 gegadigden aangemeld, waaronder een 20- jarig jongmenseh, dat nog examen voor onderwijzer moet doen! Het is heel jammer voor d'en energie ken knaap, die er ongetwijfeld vroeg ge noeg bij was, dat B. en W. hem niet nr. 1 op de voordracht hebben geplaatst! Schildwacht maakt amok. Het Legerbestuur ontving een telegram uit Atjeh, meldende, dat een amokma- kende schildwacht in het Bireuensche den Europeeschan sergeant Desera, een Ja- vaanschen korporaal en een fuselier neer schoot. De dader is met de karabijn ge vlucht. IN EEN GR00TEN TIJD. Ergens in Amerika, zegt de „Avondpost" hebben weer eens twee kracht-patsers met elkaar gevochten. Het waren een Duitscher en een Ameri kaan. De Amerikaan werd zóó toegeta keld, dat zijn gezicht een zeer bloederig aspect bood; half bewusteloos hing hij tenslotte in „de touwen". Toen werd de Duitscher tot kampioen uitgeroepen; met een vollen buidel keert hij naar zijn va derland terug, en zal daar als een held worden ingehaald. De bladen hebben om dat het hier nieuws betrof waarin velen belang stellen, van deze gebeurtenis mel ding gemaakt, gelijk steeds. Dit echter zal ons niet beletten van der gelijke pseudo-sport onzen innigen afkeer uit te drukken. We leven in een zonderlinge samenle ving. Wanneer twee mannen elkander op straat „afdrogen", komt de politie tus- schenbeide en arresteert hen; wanneer ze elkander in den boks-ring op onmensche- lijke wijze toetakelen, komt een heele po litiemacht op de been om de orde te hand haven en zit een flink deel van de geëerde menschheid in hevige spanning om het resultaat te vernemen. En de opper-vech- tersbaas wordt met geld en roem beladen. Zoo heeft deze naar licht, vrijheid en verlossing snakkende wereld, waarin kunst en wetenschap zich met de uiterste moeite kunnen staande houden en de hoogste en beste geesten dikwijls in ar moede den strijd om het bestaan moeten voeren, haar magistrale krankzinnighe den. We leven „in een grooten tijd". België en onze boter. Tijdens de zitting van gisteren heeft de minister van Landbouw in de Kamer verklaard, dat de regeering geen bescher mende rechten voor landbouwproducten zal voorstellen, doch de invoerrechten op boter, die lager zijn dan die op andere producten, zal verhoogen. Rusland koopt varkens. Naar vernomen wordt, zijn de sedert geruimen tijd hangende onde handelingen van de Sovjet-Russische bestellingen-com missie met Duitsche organisaties van var kensfokkers thans beëindigd. In totaal zijn door de Russische commissie 33.0 .0 stuks fokvarkens van verschillende organisaties in Oost-l'ruisen en Oldenburg aangekocht. Het vo.ige jaar hebben de Russen 25.000 stuks varkens in Duitschland gekocht. „De Jonge Vrou w", uitgave van Bosch en Keuning te Baarn, van Juli, wijdt een artikel aan 'den Duitschen 'beeld houwer Tilman Riemenschneider, wiens 400ste sterfdag dit jaar herdacht wordt. Duidelijke reproductie's van een aantal \an zijn werken meest op Bijbelsche figuren geïnspireerd geven een beeld van de ontwikkeling van dezen laat-Mid- deleeuwer, door Johanna Kuiper geschetst als een zoeker, die door rebellie tegen de bestaande toestanden de wereld verbeteren wil, maar na bittere teleurstelling aan het einde van zijn leven in stille berusting de vrede van zijn ziel hervindt. Het slot van de merkwaardige „Zeereis in 1751" vermeldt de behouden aankomst van de journaal-schrijfster. Mevrouw WesterbrinkWirtz zet 'haar artikelen- reeds over sexueele vragen voort met een beschouwing: Ons recht of Gods gave? Architect Loggers vertelt over goedkoope, practische bungalows. Verder vinden we hier het verslag van een tocht door Leer- dam's glasfabriek, aanwijzingen voor de verzorging van een paar bekende kamer planten, en nog verscheidene andere arti kelen van practischen aard. De dames lezeressen zullen de rake „modekrabbels" zeker op prijs stellen. De Dokter in Huis. Het Juni-num- mer van dit populaire tijdschrift voor de volksgezondheid geeft o.m. de volgende bijdragen: Molerne constilutie therapie; Geschiedenis der geneeskunde, door J. Buyse; Gedachten van een huismoeder; De giftbeker, door Dr H. M. Korte mededeeüngen (Bestra'ings therapie; Vac cinatie van zuigelingen). Medische Brie venbus. Als altijd belangrijk. Uitgeefster van dit nog veel te weinig gelezen maand blad is La Rivière Voorhoeve, Brink, Zwolle. Bloeiende Klimplanten. Klimplanten zijn schitterend materiaal om leelijke schuttingen en muren aan het oog te onttrekken en vooral in kleine tuinen mogen ze niet ontbreken. Geen tuin schenkt algeheel voldoening, wan neer hij niet op behoorlijke wijze begrensd wordt. Een leelijke hoek laat zich ge makkelijk achter een heestergroepje ver bergen, doch wanneer het er om gaat grootere oppervlakten te laten begroeien, dan moet men zijn toevlucht nemen tot de bladhoudende of bloeiende klimplan ten. Ook het bekende klimop heeft als zoodanig voortreffelijke eigenschappen, doch op den duur wordt het donkergroene blad van het klimop toch wat al te een tonig. Met voordeel kan het uniforme groen hiervan dan ook afgewisseld wor den door de Wistaria chinensis, beter bekend onder den naam Blauwe Regen. De Blauwe Regen is een der fraaiste klimplanten. In vollen bloei is ze over dekt met een overvloed van fraaie bloem trossen. De Blauwe Regen verlangt een zonnig en beschut plaatsje en houdt van een di 11 lnsgewerkten en voedzamen grond. In enkele jaren tijd kunnen ze een respectabele lengte ontwikkelen, zoo dat de Blauwe Regen zich ook heel goed leent voor versiering van waranda's. Waarom ze zoo hetrekkelijk weinig wor den aangetroffen kunnen we niet verkla ren. Dit jaar stonden er eenige schitte rend bloeiende struiken op de bloemen tentoonstelling te Rotterdam en trokken door hun rijken en f raaien bloei de be langstelling der duizenden bezoekers. Een eveneens zeer fraaie en minder al gemeen bekende klimplant is de Poly gonum Aubertii. Deze Polygonum vooral niet te verwarren met de Polygonum se- riceum, die men een enkele keer tusschen de vaste planten kan aantreffen en onge veer 1 M. hoog wordt, bloeit in Juli en Augustus en waarvan de witte bloem- pluimen aan Spiraea herinneren. De Po lygonum Aubertii is een bijzonder snel groeiende klimmer, welke in één jaar tijd een M. of tien kan worden Het is een volkomen winterharde plant, bloeiend in Augustus—October met groote trossen witte bloemen. De snelle groei der plant vereischt een goedbemesten bodem. Een groote verdienste van deze Polygonum is bovendien, dat ze ook in de half-scha- duw zich uitstekend ontwikkelt en ta melijk rijk bloeit. Verleden jaar zagen we een exemplaar hiervan aan den voet van een boom geplant, welke tot over de buitenste takken afhing en rijk bloeide. Van verre maakte dit den indruk of de boom in bloei stond. De meest bekende bloeiende klimplan- In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. ten zijn de klimrozen. Deze verlangen een plaatsje op het Zuiden. De klimroos behoort tot de vlechtende klimmers en heeft dus een steuntje noodig, omdat an ders de scheuten zich spoedig overbui- gen. Bij lage muurtjes is dit geen be zwaar. Wie op welriekende geuren gesteld is neemt de wilde kamperfoelie als klim plant. Er bestaan hiervan meerdere va riëteiten met witte, geel, rood of rose bloempjes, zoodat het mogelijk is van Mei tot diep in den zomer te genieten van bloeiende kamperfoelie. Onder de eenjarige planten komt ook een aardig klimplantje voor, welke we zelf uit zaad opkweeken, n.l. de Cobaea scandens. De zaadjes hiervan kunnen we vroeg in de lente uitzaaien in een bloem potje en de plantjes in Mei op de be stemde plaats uitplanten. Pas in Augus tus ontwikkelt de Cobaea zich zeer sterk en in September verschijnen de blok vormige, blauw-violette bloemen. Van de Cobaea scandens bestaat ook een witte variëteit, met groenachtig witte bloemen, welke evenwel niet zoo fraai is. De Co baea wordt vaak geplant tusschen de vaste klimplanten, welke zich vooral in het eerste jaar minder krachtig ontwik kelen. Vliegdienst Rotterdam-Haamstede. ROTTERDAM. In verband met het groote aantal aanvragen voor den vlieg dienst RotterdamHaamstede heeft de directie van de K. L. M. besloten, Zater dag een tweede vlucht in beide richtingen in te zetten. Het vertrek van RotterdamWaalha ven is bepaald op 15 uur n.m. en uit Haamstede op 15.45 uur. Twee kinderen ontvoerd. AMSTERDAM. Gisteren zijn hier twee Duitsche kinderen van 4 en 6 jaar, die met hun moeder in een pension aan den mstel vertoefden, ontvoerd. Ze zijn gis termiddag meegegaan met een onbekenden man van plm. 25 jaar, en sindsdien ver dwenen i e nasporingen van de politie hebben nog geen resultaat opgeleverd. Hoewel de mogelijkheid van een misdaad niet is uit gesloten. wordt het toch waarschijnlijk ge acht, dat ze zijn ontvoerd door een hand langer van den vader, die gescheiden van de vrouw leeft. Auto te water. SMILDE. In den afgeloopen nacht is hier een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Ongeveer 12 uur reed een auto waarin een viertal personen zaten, vermoedelijk tengevolge van de groote snelheid waar mee gereden werd in de Borgervaart. Loor inzittenden van een anderen auto die juist passeerde, werd getracht de drenkelingen te helpen. Het mocht hen ge- gelukken den chauffeur en twee der pas sagiers te redden. Een der inzitenden, de motorrenner M. J. van Dijk, afkomstig uit Tiel, was ver moedelijk door den schok uit de auto ge slingerd. Hij werd later levenloos opge haald. Een der geredden, van Wijk, Meek rnstig gewond te zijn. Hij werd nia" bet ziekenh lis te Assen vervoerd. LEMMER. Gisteravond bleek ter hoogte van bet Vrouwenzand een schip in nood te e-keeren. De reddingboot, die ter assis tentie uitvoer, was hedenmorgen nog niet teruggekeerd. .AMSTERDAM. Hedenmorgen is het 22e postvliegtuig van Schiphol vertrokken. Het vliegtuig had 215.725 K.G. post a n boord en 55 K.G. goederen. BERLIJN. Te „Graf Zeppelin" zal zeer waarschijnlijk op 24 Juli vertrekken voor de vlucht naar den Noordpool. Voor deze vlucht zal nog een tocht naar Engeland worden ondernomen en wel op 16 Juli a.s. BOEKAREST. Bij een petroleumbrand te Moreni zijn groote hoeveelheden olie tot een bedrag van 10 millioen lei verloren gegaan. Een benzine-reservoir is met een geweldigen knal ontploft. De slag was tot in verren omtrek hoorbaar. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. Wisselkoersen. Amsterdam, 9 Juli, 2.30 u. Berlijn 58.9058.92. Londen 12.08^—12.08%. Brussel 34.6734.69. Parijs 9.73—9.74J4. New-York 2.48%2.48%. Programma van Vrijdag 10 Juli. HILVERSUM, 1875 M. 11.30—12 Gramo- foonplaten. A.V.R.O. 12.152 Concert Om roeporkest. 2.304 Concert A.V.R.O.- kwartet. 4 Orgelspel. 5.15 Concert V.A.R.A. orkest. 6 Ed. Polak: „De Taak van het Gemeentebestuur ten opzichte van de Openbare School". 6.15 Vervolg concert. 7.50 Politieber. 8.30 Concert. 9.30 Concert. 10.15 Concert V.A.R.A,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2