Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtzaken Telegrammen. Laatste Berichten. met fiets of auto, en dan langs «en on eindig langen volkomen bochtloozen weg rijden naar Sluis I, welke al geheel ge reed is en in gebruik gesteld. Vandaar gaat men links om en rijdt regelrecht tusschen de korenvelden op Wieringen toe. En 12 maanden geleden was de zaak nog niet eens drooggemalen Luchtschipverbinding met Ned.-lndië. Een vertegenwoordiger van het Pers bureau Vaz-Dias had een onderhoud met den heer G. B. J. Sorgdrager, inspec teur van de Maatschappij „Nederland", die met kapitein H. G. J. ter Marsch den jongsten tocht van de Zeppelin naar IJs land meemaakte namens het Syndicaat voor de Luchtvaartverbinding met Indië. De heer Sorgdrager, die zeer opgeto gen was over den tocht verklaarde op zijn rapport, dat hij aan het syndicaat zal uitbrengen in geen enkel opzicht te willen vooruit loopen. Hij achtte de ex ploitatie van een luchtschipverbinding met Indië duur, en zoo voegde hij er bij er is niemand, die op het oogen- blik kan zeggen „We gaan het doen" of „We gaan het niet doen". De studie van dit onderwerp verkeert daarvoor nog veel te veel in het beginstadium. Vast omlijnde plannen heeft het syndicaat nog niet. Natuurlijk zal moeten worden bestu deerd welk soort havens vaste of drij vende, zullen dienen te worden ingericht. Bij den Bodensee is indertijd een proef genomen met een drijvende hal doch deze was te lastig. In den oorlogstijd stond een draaiende hal op het land. Maar dit heeft weer financieele bezwaren. Of dr Eckener eerstdaags Nederland zal bezoe ken om besprekingen te voeren kon de heer Sorgdrager niet mededeelen. Het schip zal in de eerstvolgende maanden een groot aantal tochten met passagiers maken. Een daarvan zal zich waarschijn lijk uitstrekken tot Brazilië. PETITIONNEMENT VOOR INTERNATIONALE ONTWAPENING. Georganiseerd door de Nederlandsche Dagbladpers. Op Woensdag 8 Juli zal in dit blad, en in alle andere Nederlandsche dagbladen, een formulier worden afgedrukt waarop de lezers, door het te onderteekenen en bij hun dagblad in te zenden, hun wensch tot Internationale Ontwapening aan de a.s. Ontwapeningsconferentie zullen ken baar maken. Alle Nederlanders boven de 18 jaar wor den uitgenoodigd aan dit petitionnement deel te nemen. Het is georganiseerd door de Nederlandsche Dagbladpers. Dagbla den van alle politieke richtingen en neu trale dagbladen nemen er alle aan deel. Het doel van het petitionnement is een krachtige gemeenschappelijke uiting te geven aan den Nederlandschen volkswil, onze gedelegeerden ter as. Ontwapenings conferentie daarmee te schragen, onze eenheid te toonenj een voorbeeld van eensgezinden wil te geven aan andere volken en te antwoorden op het beroep van Loudon, Henderson en andere staats lieden in Genève, die zoo herhaaldelijk hebben aangedrongen op uiting van den wil der volken, teneinde Genève dé drij vende kracht te geven, die het noodig heeft. Wij noodigen dan onze lezers uit, dit petitionnement met hun handteekeningen te bekrachtigen. Aller steun, aller hulp wordt vereischt om dit te maken tot een grootsche en waardige demonstratie van het Nederlandsche Volk. Gedurende de periode van 8 tot en met 20 Juli zullen wij geregeld dit formulier publiceeren. Wij verwachten in overwel digend aantal de bewijzen van den vredes wil van het Nederlandsche Volkl Het onderteekenen van dit petitionne ment sluit geenszins uit, dat men andere petitionnementen van internationale groe pen, partijen, beroepsorganisaties onder teekent, waartoe men krachtens zijn gees- tesovertuiging behoort en die als zoo danig wenschen op te treden. Dit petitionnement, dat door de Neder landsche Dagbladpers aan de Internatio nale Ontwapeningsconferentie te Genève zal worden aangeboden, belichaamt den vredeswil van het Nederlandsche Volk in zijn geheel. Bondenwedstrijd Athletiek. Op het gemeentelijk sportterrein te Mid delburg had Zaterdag een Bondenwed strijd plaats tusschen vertegenwoordigers van den Noord-Brabantschen en den Zeeuwschen Athletiekbond. Met groote opgewektheid hebben de deelnemers elkaar gedurende een paar uur op zuiver sportieve wijze bekampt, met de volgende resultaten: Op de 100 M.: van Heel (Brabant) 113/5 sec.; Lamers (Br.) 114/5 sec.; van der Feltz (Zeeland) 12 sec.; Kuiper (Z.) 121/5 sec. Uitslag 73 voor N.B.A.B. 800 M.: Lamers (Br.) 2 m. 71/5 sec.; Arnold (Br.) 2 m. 82/5 sec.; Enklaar (Z.) 2 m. 18 sec.; Wolf (Z.) 2 m. 193/5 sec.; uitslag 73. 1500 M.: A. Kambier (Z.) 4m. 43 4/5 sec.; Stücker (Br.) 4 m. 45 sec.; Arnold (Br.) 4 m. 46 3/5 sec.; Maris (Z.) 5 m. 3 3/5 sec.; uitslag 3—3. 5000 M.: van Sorge (Z.) 18 m. 18 1/5 sec.; de Jager (Z.) 18 m. 28 3/5 sec.; Schaermeier (Br.) 18 m. 56 2/5 sec.; van Dongen (Br.) 19 m. 3 3/5 sec.; uitslag 7—3. Speerwerpen: Schotte (Br.) 43.43 M., Peppier (Br.) 36.10 M.; v. d. Schuur (Z.) 33.90 M.; van Gelderen (Z.) 31.40 M.; uitslag 7—3. Discuswerpen: Maurenbrecher (Br.) 36.49 M.; Koers (Z.) 33.75 M.; Stücker (Br.) 30.61 M.; P. Kambier (Z.) 27.62 M.; uit slag 64. Kogelstooten: Maurenbecher (Br.) 11.15 M.; Koers (Z.) 10.07 M.; v. d. Horst (Br.) 10.06 M.; Vreke (Z.) 9.02 M.; uitslag 6—4. Hoogspringen: de Bruin (Z.) 1.60 M.; Peppier (Br.) 1.50 M.; Vrind (Br.) 1.50 M.; Vreke (Z.) 1.50 M.; uitslag 6—4. Vèrspringen: Schotte (Br.) 6.38 M.; van Heel (Br.) 6.04 M.; v. d. Feltz (Z.) 5.71 M.; Kuiper (Z.) 4.95 M.; uitslag 73. Polstokhoogspringen: Tours Bijns (Br.) 2.70 M.; Vrind (Br.) 2.60 M.; de Jager (Z.) 2.50 M.; Sturm (Z.) 2.40 M.; uitslag 7—3. Ten slotte won N.B.A.B. de estafette (800 M„ 400 M„ 200 M. en 200 M.) in 3 in. 59 2/5 sec. tegen 4 m. 12 1/5 sec. voor Z.A.B. De einduitslag was daardoor 63 voor den N.B.A.B. en 43 voor den Z.A.B. Tijdens den wedstrijd kon worden mede gedeeld, dat een ingezetene van Breda een prijs ter waarde van f200 heeft uitgeloofd voor den Bond, die in vijf jaar, de meeste overwinningen op deze Bondenwedstrij den behaalt. Na afloop vereenigde men zich aan een koffietafel in de Melksalon „De Nieuwe Landbouw", tijdens welke de heer R. van Roo als voorzitter van de T. C. van den Z.A.B., woorden van waardeering uit sprak voor de prestaties der Noord-Bra banders, waarna de heer Guns, secretaris van den N.B.A.B., zeide, dat men wel wist, dat men te Middelburg goed ont vangen zou worden, maar de wijze waar op dit is geschied en de wijze van orga nisatie van het feest gaat veel verder dan men had kunnen verwachten. Bloembollencultuur. Ons wordt verzocht te melden, dat de vertoo ning van de film: „Van bol tot bloem", morgenmiddag te half drie aanvangt. Rondrit Zui d-B e v e 1 a n d. Voor niet-ingewijden is het nog niet zoo gemakkelijk om wegwijs te worden door een groot deel van Zuid-Beveland. Het bestuur van V. V. V. heeft dan ook een goed werk verricht, door het gereedma ken van een plan voor rondritten met aangifte van het aantal K.M. voor elk onderdeel. Vooral in den kersentijd zul len automobilisten, motorrijders en fiet sers van dit schema veel genot kunnen hebben. Deze formulieren worden op ver-* zoek gratis toegezonden. De secretaresse van het bureau der Nederlandsche Spoorwegen te New York Miss Stroh, zal deze week een bezoek brengen aan Zeeland, speciaal aan Wal cheren, Beveland en Schouwen, om zich persoonlijk te overtuigen van alles; wat hier voor de vreemdelingen bezienswaar dig is. Middelburg. In de dezer dagen gehou den vergadering van het Comité voor Wandelconcerten werd tot voorzitter ge kozen de heer H. G. Wielandt. Het comité besloot bij gunstig weder Woensdagavond een muzikale wandeling te organise eren van het Middelburgsch muziekkorps, vertrekkende te 10 uur uit de Abdij langs Balans, Spanjaardstraat, Molstraat, Dam, Giststraat, Korte St Pie terstraat, Kortedelft, Nieuwstraat, Lon- densche Kade, Segeerstraat, Langedelft, St Janstraat, Nieuwe Haven, Hoogstraat, Varkensmarkt, Gravenstraat, Markt. Daar aangekomen zullen zij, die den tocht mede maakten of het einde op de Markt afwachten, kunnen genieten van de belichting van het Stadhuis, welke Vreemdelingenverkeer van 11 tot 12 uur zal doen plaats hebben. Vlissingen. Gisteren moest de politie een paar maal tusschen beide komen bij plaats hebbende vechtpartijen. Bij een daarvan werd een jongeman uit Middel burg met een mes verwond en door een dokter verbonden. De dader is bekend en het mes is terug gevonden. Gisteren vroeg een 21-jarige Belg, die lang in ons land woont, maar nu werkeloos was, een inspecteur van poli tie te spreken. Toen deze zich even ver wijderde, sloeg de man een groote ruit in en zeide dit gedaan te hebben om onder- dak te krijgen, wat hem nu natuurlijk gelukt was. St Laurens. Begunstigd door schoon zomerweer werd Zaterdag op de weide van den heer J. den Boeft de jaarlijksche ringrijderij gehouden. Voor het verkrijgen van de prijzen werd 49 keer gereden. De prijzen werden als volgt behaald: le prijs P. D. Nijpjes met 34 ringen; 2e P. Vader Jz. 33; 3e P. J. Wisse 29; 4e Jac. Rooze 27; 5e A. Heule 22; 6e J. Reijnierse 20; 7e P. Wisse Jz. 18; 8e A Dingemanse 12; 9e G. Gevaal met 6 rin gen. Na vier keer gereden te hebben op den door den burgemeester geschonken prijs, verkregen Jac. Rooze en P. D. Nijpjes ieder 4 ringen. Nadat deze beide rijders vier omme gangen hadden gekampt, werd P. D. Nijpjes de prijswinner. Na de gebruikelijke toesprank van den voorzitter, dhr A. Dingemanse, werd de pollepel gewonnen door J. Reynierse Biggekerke. Zaterdag hield de schiet- vereeniging „Nut en Genoegen" haar huishoudelijken schietwedstrijd. De prijzen werden behaald als volgt: Personeele baan M 95 (150 M.): le pr. M. Kleinepier met 44 p.; 2e J. Konraad 44 p.; 3e H. Kaljauw 42 p.; 4e P. Cal- jauw 41 p.; 5e A. W. Kleinepier 41 p.; 6e A. Harpe 41 p.; 7e H. Verschuure 41 p.; 8e P. Dingemanse 40 p.; 9e G. Galjé 37 p.; 10e L. van Sluis 36 p.; lie G. Vos 35 p.; 12e P. de Lange 35 p.; 13e P. Bim- mel 35 p.; 14e W. Geschiere 35 p.; 15e A. Janse 33 p.; 16e S. Wijkhuijs 33 p.; 17e W. Schreijenberg; 18e I. A. de Moor; 19e P. Stroo; 20e G. Zachariasse; 21e A. Dommissie; 22e A. Simonse; 23e I. Bak; 24e P. A. de Moor. Vrije baan M 95: le pr. H. Verschuure 57 p.; 2e H. Kaljouw 57 p.; 3e M. Klei nepier 56 p.; 4e W. Geschiere 56 p.; 5e J. Konraad 54 p.; 6e W. Schreijen berg 53 p.; 7e A. Janse 53 p.; 8e A. Si monse 53 p.; 9e A. Haxpe 51 p.; 10e S. Wijkhuijs 51 p. Eerebaan M 95: le pr. H. Verschuure 44 p.; 2e H. Kaljouw 43 p. Arnemuiden. Vrijdagavond werd alhier een vergadering gehouden van den Ghr. Landarbeidersbond. Aanwezig was het hoofdbestuurslid, dhr Vingerling uit Zuidland. In een gloedvolle rede bepleitte deze het nut van organisatie. De enkeling gaat in den tegenwoordigen tijd ten onder. Dat de rede insloeg bleek wel, doordat zich weer drie nieuwe leden opgaven. Aanwezig waren 18 leden. De afdeeling bestaat nu uit 34 leden. De opkomst was goed, gezien de drukte in dezen tijd in den landbouw. Moge de afdeeling nog verder groeien tot heil van arbeider en landman. Haamstede. Onder groote belangstel ling is op de algemeene begraafplaats het stoffelijk overschot van den burge meester, Jhr L. van Gitters, ter aarde be steld. Van het Gemeentehuis en van hel kasteel Haamstede hing de vlag halfstok. Aan het graf hebben gesproken wethou der C. Blom, de burgemeester van Burgh, de grootvader van den overledene, Ds Voors, namens het luchtvaartcomité, de burgemeester van Kortgene en Ds Kensie. Jhr G. A. van Citters, de vader van den overledene, dankte voor de belang stelling. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Delfshaven (6e pr.pl.), Jac. Poort te Beverwijk; en (vac. ds Hol land), J. D. van Hof te Oud-Beijorland. Te Krimpen a. d. Lek, G. v. d. Wal te Dirksland. Bedankt voor Dwingeloo, Oostwold, Hooge- en Lage-Meeden, P. E. G. Boon stra te Roderwolde. Voor 's Graveland, B. Tuinstra te Soesterberg. Geref. Kerken. Bedankt voor O. en N. Wetering, U. Elgersma te Haamstede. Souburg. In de laatst gehouden lid- matenvergad'ering der Gereformeerde Kerk werd1 besloten om met ingang van Juli 1.1. d'e collecten voor de kerk tij dens den eeredienst af te schaffen en vaste vrijwillige bijdragen definitief in te voeren en voor principieel bezwaarden een bus te plaatsen bij den uitgang. Verder om het instituut van voorlezer af te schaffen en evenals dit reeds op meerdere plaatsen gewoonte is, den dienst te doen aanvangen, zoodra Kerkeraad en predikant binnenkomen, waarna er gele genheid is voor het persoonlijke stille ge bed. Deze maatregelen, j.l. Zondag inge voerd dragen veel tot stichting bij, te meer nu bij het tijdstip van aanvang de zitplaatsen reeds vijf minuten vrij zijn verklaard, wat door het orgelspel wordt aangekondigd en ieder zich een zitplaats in het sinds geruimen tijd reeds te kleine kerkgebouw kan verzekeren. In een volgende lidmatenvergadering komen D. V. meer gevorderde plannen tot het bouwen van een nieuw bedehuis aan d'e ofde. Emeritaat. Ds G. A. Solcama, Ned. Herv. predikant te Bergen op Zoom, vraagt tegen 1 November emeritaat aan. Mej. J. G. Varel te Vlissingen, oud- leerlinge der Chr. Kweekschool te Mid delburg, is tegen 1 Sept. a.s. benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Z aamslag. Oostburg. Geslaagd voor het eindexa men R.H.B.S., afd. A: H. Beun, M. van Damme, D. Goetheer, J. v. d. Sande, W. Dhondt en J. Leenhouts. Zierikzee. Aan de Rijkskweekschool zijn geslaagd voor het examen nuttige hand werken de dames G. H. Bouter, M. Con- standse, J. W. de Kok en W. J. Pik te Zierikzee en L. van der Weele te Brui- nisse. N. O. V. M i d d e 1 b u r gV1 i s- s i n g e n. Bij d'e dezer dagen gehouden overgangsexamens van d'e afd. Water bouwkunde van de vereen, voor Voortge zet Nijverheidsonderwijs, slaagden voor overgang van het le naar het 2e leer jaar, d'e heeren: A. C. van Riel, te Mid delburg, H. Dekker, K. J. Joosse, F. Ch. Wiajrren .en; P. Minderhoud, allen te Vlis singen, G. P. Sturm te Oost en W.- Souburg, K. J. de Pree te Arnemuiden, M. Passenier te Domburg. Voor overgang van het 2e naar het 3e leerjaar slaagden de heeren: J. van der Veen, A. G. Wagenvoorde, I. Tange, A. Koeman, A. A. Borket, II. Voorhans en F. C. Dekker, allen te Middelburg, A. J. Broerse, Ate Serooskerke, A. Boone te Oostkapelle, W. Treiller te Domburg, H. Minderhoud te Westkapelle; M. Runia te Breskens, H. T. Boogaard te Sluis, C. Stok te Vlissingen, N, Goed'bloed te O. en W. Souburg, en D. C. Stoel te Veere. Niet bevorderd werden 2 cursisten. Voor herexamen komen in aanmerking 2 cursisten. Na de uitreiking der diploma's en rap porten gprak dhr M. A. Vader te Vlissin gen een woord van dank namens de cur sisten aan het bestuur d'er V. N. O. en de Leeraren voor het genoten onderijijs en de aangename verstandhouding tus schen bestuur en leeraren en cursisten en sprak de hoop uit, dat de V.N.O. in bloei moge toenemen, opdat nog velen van het door de Vereeniging gegeven on derwijs zullen profiteeren. Het bestuur d'er V. N. O. had, in ver band' met het 10-jarig bestaan van de scheidende cursisten van het 3e leer jaar een bloemenhulde in ontvangst te nemen. Een zonderlinge meteoor. Aan het observatorium van het Vaticaan heeft men Donderdagavond om 11.34 mid- den-Europeeschen tijd, een zonderlingen meteoor waargenomen, waarbij het ver schijnsel drie verschillende phasen door liep. Aanvankelijk zag men een wit licht dat naar den horizon daalde en dat in breedte toenam, totdat het bijna de af metingen van den maan-diameter had bereikt. Toen het witte licht verdween, kwam er een rood voor in de plaats, dat zich in dezelfde richting bewoog en dat iets minder breed was. Deze phase duurde ongeveer een halve seconde en werd ge volgd door een roode streep, welke onder den horizon verdween. Het verschijnsel werd waargenomen op ongeveer 20 gra den Oostwaarts van de maan. Grootepanterindeval. Reeds eenigen tijd hadden de bewoners van Kali Wringin in het Z.W. der afd. Semarang last van een panter, die zoowel kippen, geiten als honden weg sleepte, De sporen, welke het beest ach terliet, wezen er op, dat men hier met een grooten knaap te doen had. Hoe men ook trachtte hem neer te schieten, het gelukte niet, want reeds wist hij het gevaar te ontkomen, schrijft het „Sem. Hbld." Door middel van een panterval is het beest echter gevangen. Onlangs kregen enkele personen te Semarang, die zich geïnteresseerd hadden voor dit beestje, bericht, dat het in de val was geloopen. Men had namelijk een hond in één der valhokken geplaatst. Op het ge huil en op den reuk was de panter afge komen. Eenmaal in de val, viel het luik dicht en was het beest, dat groote onrust onder de kampongbevolking had gesticht, gevangen. Den volgenden dag werd een plank uit de va! gehaald en legde een man het hi est met een welgericht schot tusschen de oogen neer. Een groot gejuich ging onder kampong bevolking op, toen men hoorde, dat de schrik der omgeving was neergelegd. Een slametan offermaaltijd werd aange legd en hoewel het beest een „oude knaap" was, at men zijn vleesch met graagte. Het dier mat van kop tot staart twee meter en had een hoogte van onge veer vijfenzeventig centimeter. Een eigenaardig feit was, dat in den staart van den neergeschoten panter een kogel was vergroeid, een teeken, dat men hem te voren reeds had aangeschoten. Bij redding van een meis je verdronken. Een droevig onge luk, hetwelk aan den 30-jarigen bad meester Bouman het leven heeft gekost, heeft Zaterdag te Breda plaats gehad. Eenigen tijd geleden werden de Leem putten heropend, een unieke zwemgele- genheid onder Dorst, waar honderden inwoners van Breda de zwemsport ple gen te beoefenen. Mevr. R. kwam daar heden, vergezeld van haar 11-jarig doch tertje en wilde dit meisje in het diepe gedeelte van één der drie bassins laten zwemmen. Op de vraag van den bad meester Bouman, of het meisje zwem men kon, antwoordde mevr. R. bevesti gend. Nauwelijks was het kind echter te water, of het riep om hulp, waarop Bou man geheel gekleed te water sprong. In haar doodsangst klampte het meisje zich aan den hals van den badmeester vast, waarop een vreeselijke worsteling ont stond. Nog wist Bonman het meisje bo ven te brengen, doch hü zonk daarop ge heel uitgeput naar de diepte terug. Inmid dels schoot men van het heerenbassin te hulp. Eerst na tien minuten kon men met slachtoffer echter boven brengen. Tevergeefs werd getracht de levensgees ten weer op te wekken. Dr Sluijters uit Teteringen kon ten slotte slechts den dood constateeren. Bouman was een zeer geroutineerd zwemmer. Hij was in het bezit van de medaille voor het redden van drenkelin gen. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kinderen achter. De bedreigde vlasbouw. Aan „Het Volk" wordt gemeld, dat de Landbouw-crisiscommissie aan de regee- rig een advies heeft uitgebracht om het voortbestaan van de vlascultuur te ver zekeren. De oppervlakte land, met vlas beteeld, is reeds meer dan 50 pCt. minder dan in 1930. Het bedrijf lijdt groote ver liezen en een totale ondergang is geens zins denkbeeldig. De bij het bedrijf betrokkenen hebben nu gevraagd, dat de regeering hun per baal afgewerkt vlas een subsidie zal ge ven welke voor ongeveer 40.000 balen zal beteekenen een uitgave van ruim 1 mil- lioen guldens. Het is nog niet bekend hoe de regeering tegenover dit verzoek staat. Keuring Helnkenszand. Merrie's geboren 1930. le pr. Clara, van Jacs. v. 't Westeinde, Nieuwdorp; 2e pr Liza vein Luntershoek, van Gtbrs Verdonk, Nieuwdorp; 3e pr. Caline, van A. G. van Dijke, Wolfaartsdijk; 4e pr. Madam, van N.V. Hofstede „Schengo'*; 5e pr. Mina van Luntershoek, van Gebrs. Verdonk, Nieuwdorp; 6e pr. Dina, van P. Vermue, Kloetinge; 7e pr. Figura, van Geibrs. Leendertse, Hoedekenskerke8e pr Martina, van Gebrs. Leendertse, Hocde- kenskerke; 9e pr. Corrie, van N.V- Hof stede „Schenge". Merrie-veulens, geboren 1931. le pr. Castorine, van Gdbrs. Leendertse, Hoede- kenskerke; 2e pr. Ida van Brunswijk, van Gebrs. Verdonk, Nieuwdorp; 3e pr. Betje van Houwelingen, van Gebrs. Priester, Borssele; 4e pr. Jet, van N.V. Hofstede „Schenge"; 5e pr. Alwine II de ser frans, van Iz. Groenewege, Hoedëkenskerke; 6e pr. van Jacs- v. 't Westeinde, Nieuwdorp. Hengstveulens, geboren 1931. le pr. Hindo de Wilson, van A. G. van Dijke, Wolfaartsdijk; 2e pr. Borus, van J. L. Goetheer, Wdlfaartsdijk3e pr. van Jacs. v. 't Westeinde, Nieuwdorp; 4e pr. Bram, van N.V. Hofstede „Schenge". Keuring Kruiningen- Merries geboren 1930. le pr. Fannie van Kruiningen, van A. van Hootegean, Kruiningen; 2e pr. Bianca, van M. Geluk, Kruiningen; 3e pr. Clara van Waard, van C. Mol, Waarde; 4e pr. Flavette van Krui ningen, van A. van Hoo-tegem, Kruinin gen; 5e pr. Castorine, van P. Karelse, Kruiningen. Merrie's, geboren 1931. le pr. Gonny van Kruiningen, van A. van Hootegem, Kruiningen; 2e pr- Bonna, van M. Geluk, Kruiningen; 3e pr. Gloria, van A. van Ilootogem, Kruiningen. Hengstveulens, geboren 1931. le pr. Erik, van M. Geluk, Kruiningen. Keuring Kloetinge. Merrieveulens, geboren 1931. le pr. Irma, van J. Sinke, Kloetinge; 2e pr. Martha, van P. Vermue, Kloetinge; 3e pr. Kula, van Gebrs. Rouw, Goes; 4e pr. Corry van P. Vermue, Kloetinge- Hengstveulens, geboren 1931. le pr. Jumbo, van J. Sinke, Kloetinge; 2e pr. Oscar, van J. Sinke, Kloetinge. L- 1 Door J. H. Z., 37 j., steenvoeger te Vlissingen, is cassatie aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank te Mid delburg van 29 Juni 1931, waarbij hij met bevestiging van een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg wegens openbare dronkenschap is veroordeeld tot 14 dagen hechtenis. DREUMEL. Hedennacht zijn hier 3 arbeiderswoningen en een boerderij afge brand. Van den inboedel kon niets wor den gered. Ongeveer 300.000 K.G. hooi, werd een prooi der lammen. Ook zijn 40 varkens verbrand. APELDOORN. De Koninklijke Familie wordt op 8 Augustus ten paleize Het Loo terugverwacht. ENSCHEDE. Gisteren is een 57-jarige wielrijder in botsing gekomen met een vrachtauto, I)e man is aan de gevolgen overleden. DRUTEN. Gisteren is hier de 20-jarige kleermakersknecht 0. S., bij het baden erdronken. De Fransch-Amerikaansche onder handelingen. PARIJS. In de vroege ochtenduren werd bericht ontvangen, dat president Hoover de Fransche voorstellen inzake de herstelleverancies in natura beslist af wijst. Nader wordt nog uit Amerika geseind, dat men in regeeringskringen van mee ning is, dat Frankrijk gemakkelijk de Amerikaansche voorstellen had kunnen aanvaarden. Vreeselijk ongeluk. PARIJS. Gisteren is bij een vliegfeest op het vliegveld Hirson een vreeselijk ongeluk gebeurd. Een vliegtuig, dat met passagiers een rondvlucht zou maken kon vermoedelijk doordat het te zwaar gela den was, niet opstijgen. Met razende snel heid schoot het over het terrein recht op de menigte in. Vijf personen waren op slag dood. Er zijn 10 ernstig gewon den, waarvan verschillende in levensge vaar verkeeren. PARIJS. Met den herbouw van het nieuwe Nederlandsche paviljoen op de Kol. tentoonstelling wordt zoo spoedig mogelijk een begin gemaakt. Men hoopt het nieuwe paviljoen op 31 Augustus den verjaardag van H. M. de Koningin, te openen. GOES. Onder groote belangstelling werd hedenmiddag het stoffelijk overschot van den heer N. J. Bastmeijer ter aarde besteld. Toen de kist in de groeve was neerge laten, nam ds A. Scheele, die de leiding der begrafenis had, het woord. Hij schetste wat God ons op zoo veler lei gebied in den beer Bastmeijer heeft geschonken, herdacht zijn arbeid op het gebied van het onderwijs, bet kerkelijk leven en de politiek en wees op den troost, die er in ligt voor de familie, dat bij niet

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2