Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtzaken Marktberichten. Wap uitgencudigü in den aak/A .an ho tel „De Nieuwe Doelen ta komen. Dij het binnenkomen werd mevrouw Wap door één uer dameeleden een fraaie tuil bloemen aangeboden, waarna de woordvoerdster, Mej. Mr Anne Bolle, zich tot dokter en Mevr. Wap richtte en er o.a. op wees, dat gaarne alle patiënten bij de huldiging tegenwoordig zouden zijn geweest, maar dat zij begrepen, dat het den dokter aangenamer zou zijn als er slechts eenigen uit hun midden kwamen. Het is, al is er een weemoedig tintje aan een afscheid, toch wel aangenaam, den vertrekkende te kunnen zeggen uit naam van zeer velen, hoe gezien en ge liefd hij was, en welk een leegte zijn ver trek achter laat. Als dokter Wap daar aan getwijfeld heeft, dan zal hij de laatste weken die dwaze gedachten wel hebben laten varen. Het Comité komt namens de patiënten om dokter Wap te huldigen voor wat hij als huisdokter was. Wat hij verder voor Middelburg deed, o.a. als regent van het Gasthuis en als lid van het Burgerlijk Armbestuur weet ieder, maar ligt niet op het terrein van spr. om er over uit te wijden. Men komt afscheid nemen, maar geen rustige rust toewenschen, want daarvoor is dokter Wap nog te krachtig en te vol idealen en werkplannen. En daar gij nog wel eens wilt waarnemen, hoopt spr., dat dit ook te Middelburg nog wel eens zal gebeuren. De heer Wap, wiens zeer ge roemde verhandeling en beschrijving van den grooten chirurg Ambroise Paré ze ker velen bekend is, zal meer tijd krijgen voor studie en daarom bood spr. den scheidende een enveloppe aan, om voor den inhoud studieboeken aan te schaffen. Maar daarnaast een Telefunken radio toestel van het nieuwste model met luid spreker, om hem dan een hartelijk vaar wel namens alle patiënten toe te roepen. Aan de geschenken werd een fraai in perkament vervat album toegevoegd, met op den band het wapen van Middelburg en op het titelblad: „Aan Dokter J. J, Wap bij zijn vertrek uit Middelburg van zijne patiënten". De heer Dokter Wap zeide, dat, toen de chirurg Paré in den militairen diens' kwam, hij perplex stond van hetgeen hij daar zag; spr. staat juist, bij het neer leggen van zijn werk perplex over zoo vele gulle bewijzen van waardeering. Het leek zeker wel eens, of de huisarts uit den tijd ging raken, maar het instituut wordt in nieuwen vorm herboren. Tegen hen, die zijn patiënten overnamen, heeft spr. gezegdj dat er onder waren, bij wie men geen rekening moet houden met z ij n aard van werken, maar met die van mannen als Bolle en van Berlekom, die nog steeds bij hun patiënten in ge dachten voortleven. Spr. brengt hartelijk dank voor de wij ze, waarop men hem gehuldigd heeft bij zijn vertrek. Men bleef nog eenigen tijd bijeen on der het genot van een kopje thee. Vlissingen. De werkloosheid. Aan den raad der gemeente fs het volgende adres gezonden: Geven met verschuldigden eerbied te kennen ondergeteekenden, handelende namens en in opdraoht van: den Vlis- singschen Bestuurdersbond, den Roomsch Katholieken Volksbond, de Syndicalisti sche Vakcentrale te Vlissingen; dat het zal voorkomen tijdens deze cri sis, hetzij door langdurige werkloosheid, hetzij op andere wijze, dat de gezinnen van de getroffenen in groote moeilijk heden geraken, dat hot gewenscht is, dat de op deze wijze getroffenen hulp wordt geboden door een uitkeering waarmee in bedoelde gezinnen do ontstane achter stand aangevuld kan worden zonder dat de getroffenen in directe aanraking ko men met de openbare organen van ar menzorg. Reden waarom zij uwen raad beleefd verzoeken de wenschelijkheid te willen uitspreken tot het instellen eener com missie, bestaande uit vertegenwoordigers der plaatselijke vakcentrales, zoo noodig aangevuld door een of twee anderen, die tot taak zal hebben, in samenwerking met de daarvoor bestaande gemeentelijke instellingen, de in de door deze crisis ontstanen achterstand in de gezinnen van de getroffenen aan te vullen, opdat zij voor de ergste inzinking zullen wor den behoed. De Christ. Besturenbond heeft zich van medewerking onthouden, omdat hij van meening is, dat dit tot de taak der pas ingestelde commissie van Maatschappe lijk Hulpbetoon behoort. Arnemuiden. Bevolking over de maand Juni. Ingekomen uit: N. en St. Joosland M. Haartsen D 16a, Einbeik (Duitscbl.) D. Otto G 21; Borssele Aa. Krijgerde Regt D 25; Middelburg Ja. Davidse van Belsen D 16. Vertrokken naar: Veere A 44, P. J. Mal- jers; Middelburg A 115, J. K. de Nooijer; Middelburg R 151a, C. Meertse en gezin. St.-Laurens. Bevolking over Juni 1931: Ingekomen: D. Wielemaker, landarb. A 53 uit Koudekerke; J. F. Kesteloo, dienst bode B 94 uit Koudekerke; Vertrokken: Pa. Leijnse huish. van A 7 naar Middelburg. Domburg. Bevolking. Ingekomen: J. J. de Grooth, geboren Hang, van Rotter dam; M. Koning uit Bodegraven; B. J. Houtman uit 's-Gravenhage; Adr.a. Pro voost uit Middelburg en Anna Schakelaar uit Deventer. Vertrokken: M. H. C. P. de Vos, naar Haarlem; Jac. Dekker naar Elsloo; S. Wisse naar Meliskerke; M. Huijsse naar Middel.-U j. 1 m'.ii« ..«a. «-«..ra.-en hage. Aagtekerke. Bevolking, Vertrokken naar Meliskerke Joh, Wisse; naar Zoute- lande Cath. Corn. Kodde cn dochter. Schore. Loop der bevolking over de maand Juni 1931. Ingekomen: 2, C. Slabbekoorn en ge zin, veldarbeider, uit Kapelle. 17, Ca. Dieleman, uit Hoek. 24, Aa. Ca. Jobse, dienstbode, uit Goes. Vertrokken: 5, H. Lindenberg en ge zin, landarbeider, naar Goes, Paardeweg 2. 5, G. F. Moreus, melkknecht, naar Hon- lenisse, Waterstraat. 16, Ja, Houtman, dienstbode, naar Hoorn. Krabbendijke. Loop de bevolking over de maand Juni 1931. Vertrokken: Hendrik Visser en gezin, naar Zwijndrecht, Onderclijksche Rijweg 164. B. J. Nieuwenhuijse, naar Hoog woud, G 261. C. J. de Smit, naar Til burg. Th. J. van Doorn en gezin naar Leiden. Daniël Meloen naar 's-Graven hage. C. H. Verheijke naar Meppel. Kor- nelia Lobbezoo, naar Stolwijk. Ida L. Klap, naar Oegstgeest. Joh. Bijlsma en gezin, naar Haarlem. Ingekomen: Geertruida Meeuwsen van Waarde. Jacomina Slabbekoorn, van Mid delburg. B. J. Nieuwenhuijse, van Ril- land-Bath. Hcedekenskerke. Loop der bevolking in Juni. Ingekomen: J. Hoekman, zonder beroep, uit 's Gravenpolder; T. Fierloos, dienstbode uit 's H. Abtskerke; C. Bal geb. van Gessel, zonder beroep uit Borssele; C. Lucasse, zonder beroep, uit Ovezande; A. Hermes, spooi-wegarbei- der N. S., uit Kapelle.; M. J. Geus, zonder beroep, uit Hooge Lage Zwaluwe; F. Manders en gezin, spoorwegarbeider N.S., uit Eindhoven. Vertrokken: M. P. Kiel en gezin, spoor wegarbeider N. S., naar 's H. Abtskerke. Nieuwdorp. Gisteravond vergaderde de afd. der Vereen, tot Ghr. Verzorging van krankzinnigen in Zeeland. Dhr J. Wiskerke Mz. werd als be stuurslid herkozen. Als afgevaardigden ter alg. vergadering werden aangewezen dlirn C. Geschiere, P. de Kok en A. Pol derdijk. (erseke. Op 1 Aug. a.s. hoopt de hoor P. de Vey alhier het feit te herdenken, dat hij 40 jaar geleden werd benoemd tot secretaris-ontvanger van de gemeente lerseke. Nisse. Hot was Woensdag voor onze gemeente een heuglijke dag. Des middags ten 4 ure werd de electriciteit voor doze gemeente in tegenwoordigheid van den heer Directeur der P.Z.E.M., de heoren Koolwijk en De Regt, en het College van B. en W., in werking gesteld. Nadat de directeur, do heer Slooves, een korte inleiding had gehouden over de electrificatie en een verklaring had gegeven van de inrichting in het trans formatorgebouw, werd door den heer Burgemeester gememoreerd de aangename en vlotte wijze van werken gevolgd door het bestuur der P. Z. E. M. Spr. dankte inzonderheid den heer Koolwijk voor de gegeven inlichtingen en adviezen gedu rende den bouw, en roemde de këurigo en nette afwerking van het geheel. Daarna werd door den Burgemeester de electrische stroom voor de gemeente ingeschakeld. Een 'demonstratiewagen van de P.Z. E.M. was aanwezig om de werking te laten zien van huishoudelijke apparaten. Des avonds werd de straatverlichting ontstoken, waarvan het resultaat na,ar ieders .genoegen was. De muziekvereeniging „Ons Genoegen" gaf een concert op het dorpsplein. Tot laat in den avond heerschte een gezel lige drukte. Onze vroegere Ior' enoot Chr. Bosman, thans marechaussee te Roosen daal is benoemd tot gerneei .evtudwa hter te Aalsmeer. De Zeeuwsch-Vlaamsche Jaarbeurs te Breskens. Gisterenmiddag heeft de opening van de Zeeuwsch-Vlaamsche Jaarbeurs, welke V!.2 tot 13 Juli te Breskens zal gehouden worden, plaats gehad. Te ongeveer half tien arriveerde de Commissaris der Ko ningin, Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford, per ferryboot. Verwelkomd door den bur gemeester van Breskens, den Voorzitter en den Secretaris van de V. V. V., werd in auto's plaats genomen en naar het met vlaggen en bloemen versierde Jaarbeurs terrein gereden, alwaar bij aankomst door een Breskensch Muziekkorps het Wilhel mus gespeeld werd. Nadat plaats ge nomen was voor den ingang van het Jaar beursgebouw, betrad de burgemeester, de heer D. H. van Zuijen, het podium en hield een rede, waarin hij het tot stand komen van deze Jaarbeurs schetste, zijn voldoening uitsprak over hetgeen bereikt is en de aanwezigen een hartelijk wel kom toeriep, inzonderheid den Commis saris der Koningin, welke bereid gevon den werd deze Beurs te openen, den Voorz. der Kamer van Koophandel in Z. Vlaanderen, den heer Rompu, lid Ged. staten en de andere heeren van het Eere comité, de heeren Erasmug. Burgemeester van Oostburg en Ir v. Melle, industrieel te Breskens. Vorder he.t lid der Tweede Kamer den heer Lockefeer en den Burge meester van Knocke, don heer de Smit. Na den burgemeester sprak de heer Carels, Voorz. V. V. V., welke het doel van deze Beurs uiteen zette en aan het slot van zijn rede den Commissaris der Koningin uitnoodigde de openingsplech tigheid te verrichten. Z.Kxu. tlo Coi.nurik) i en rerto, var.rin hij lof bracht aan «o V.V.V. to Breskens, welke steeds werkzaam is de gemeente Broskcns tot grooteren bloei te brengen. De druk der tijdsomstandigheden wordt ook in Zeeuwsch-Vlaanderen in groote mate gevoeld. Toch schijnt voor Z.- Vlaanderon eon goede toekomst wegge legd. De van nature rijke bodem, de ver beterde communicatiemiddelen, de zich meer en meer uitbreidende industrie en de ontluikende energie, kunnen heel wat doen bereiken. De laatste jaren heeft ook de Rijksregeering hare goede zorgen tot deze landstreek uitgestrekt en het Prov. Bestuur heeft ook eon open oog voor do belangen van Zeeuwsch-Vlaanderen. Spr. staat nog een oogenblik stil bij den geko zen naam Zeeuwsch-Vlaamsche Jaarbeurs, maar tentoonstelling is misschien een beter woord. De naam Jaarbeurs is meer voor Utrecht bestemd; aan die nationale instelling moet volgens spr. geen concur rentie worden aangedaan. Spr. gaat verder naar aanleiding van het eerste gedeelte van den naam Eerste Z.-Vlaamsche, in 't kort na, dat de in zendingen de kern althans uit Zeeuwsch- Vlaanderen moeten komen. Alle Gemeen tebesturen, alle industriëelen, alle land bouwers, kortom allen moeten medewer ken. Misschien is het beter om de 3 of 4 jaar één groote gemeenschappelijke ten toonstelling. Van groot belang is deze eerste poging. Van harte hoop ik, aldus spr., dat deze tentoonstelling de eerste mag wezen van een reeks tentoonstellin gen, welke in rijke mate mogen bijdragen deze landstreek tot meerderen bloei te brengen. Met goeden moed op de toekomst verklaart spr. de tentoonstelling voor geopend. Laatste spreker was de heer J. van Rompu, Voorz. van de K. v. K. voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Onder leiding van dhr E. Boom werd daarna een rondgang door de zalen ge maakt. Tal van stands maken een flinken. indruk en geven blijk van de serieuze bedoelingen der inzenders om zaken te doen. Na afloop van het tentoonstellingsbe- zoek was er nog een- belangrijke gebeurte nis voor Breskens, n.l. de opening van het vernieuwde Raadhuis. De burgemees ter hield een rode en verklaarde hot nieu we Raadhuis voor geopend, waarna do Commissaris der Koningin, het Tweede Kamerlid, de heer E. Lockefeer en tal van andere autoriteiten hun beste wen- schen voor den bloei van Breskens uit spraken. Gelijktijdig met de Jaarbeurs wordt te Breskens een winkelweek met étalage wedstrijd gehouden. Beoordeeld werd naar; Vcrkoop-ótalago, Mooiste étalage en Typische étalage. De jury bestond uit de heeren J. de Kruijter, M. Voenis en A. Simons. De uitslag is als volgt: Groep I: Verkoop étalage: le pr. Claes- sen 28 punten; 2e pr. Alb. Heijn 26 p.; 3e pr. Bondewel 25 p.; le eervolle ver- meling Nusler„22 p.; 2e eervolle vermel ding J. A. Maas 20 p. Groep II, Mooiste étalage: le pr. Bril v. llouto 29 p.; 2e pr. J. v. d. Velde Deij 25 p.; 3e pr. Jacobs 24 p.; le eervolle ver- meling Leenhouts 23 p.; 2e eervolle ver molding v. d. Hout 22 p. Groep III, Typische étalage: le pr. J. v. Gijs 29 p.; 2e pr. Jac. J. Le Bleu 26 p.; 3e pr. W. Morel 24 p.; le eervolle ver melding Droog 23 p.; 2e eervolle vennel- ding Iz. Woittiez v. d. Velde, 24 p. Traangas in studenten vergadering. Dinsdagavond hield de vereeniging van democratische studenten te Kiel een vergadering in bet studentenhuis Seeburg. Tegen L0 uur werd 'plotseling eon bom in de znal geslinger I>e ontploiiing veroorzaakte groote opwin ding en verwarring onder do aanwezigen, doch spoedig bleek dat de boni slechts ge vuld was met traangas. Door de ontploffing werden de kleeren van eenige meisjesstudenten beschadigd, doch niemand werd gewond. He dader, een 19-jarige nationaal-socialist. werd ge arresteerd. Een man bij een brand doodgevallen. Gistermiddag is brand uitgebroken in pand 5 van de Lainsteeg te Rotterdam een oud gebouw tje van vier verdiepingen waar gevestigd was een volkslogement. Het vuur greep met zulk een snelheid om zich heen, dat niet alle bewoners zich langs de trap in veiligheid konden stellen. Een viertal per sonen zag zich den weg naar buiten afge sneden. Twee van hen klommen op de vierde verdieping uit het raam. Voorbij gangers, die het gevaar zagen, rukten in allerijl het dekkleed van een juist passee- renden sleeperswagen en hielden dat als vangzeil uit. Een van de beide mannen had inmid dels kans gezien langs den gevel tot op de derde verdieping af te dalen. Vandaar waagde hij den sprong en kwam behou den in het zeil terecht. Op het oogenblik dat hij het zeil raakte en dit dus eenigszins van plaats veranderde, moot ook de tweede man zich losgelaten hebben. Hij viel buiten het zeil. Zijn hoofd sloeg te pletter op den trottoirband. Hij was onmiddellijk dood. De twee andere mannen die nog in het pand waren, werden aan de achterzijde gered. Stallingen a f g e b r a n d. In den nacht van Woensdag op Donderdag brandden te Nederweert de groote stallin gen van de Zuid-Hoeve, gelegen aan de Zulu-*Vv lileniüvaai't gelmd a,. Een djftig varkens k.vamen ln du vlammen om, ter wijl do heole hooioogs. en alle landbouw gereedschappen rnede een prooi der vlam men werden. Onder een peluw gosti k t. Mejuffrouw K. aan de Vlietkade te Rot terdam, had haai- zoontje van twee maan den gisteravond uit de wieg genomen in verband met werkzaamhoden, die een loodgieter in de kamer rqpest verrichten. Zij legde het kindje in de bedstede in de alcoof en waarschijnlijk heeft do kleine daar liggen woelen en is met het hoofdje onder een peluw geraakt. Toen de moeder het kind eenigen tijd later weer in liet wiegje wilde terugleggen, kwam zij tot de ontstellende ontdekking, dat haar zoon tje gestikt was. Zwerver verdronke n. In de Kolk aan den Weurtschen weg te Nij megen is gisterenmiddag verdronken de 60-jarige H., een zwerver, die een bad wilde nemen en zich te ver in het water had begeven. Uitslag van de keuringen van den Bond van Zuid-Bevelandsche Paardenfokkers, gehouden op 1 Juli 1931. Hengsten met afstammelingen geboren 1929: le prijs Ablè, B 1301, van de Ileng- stenvereenigiHg „Zuid-Beveland". 2e pr. Manola's Karei, B 1295, van v. 't West- einde-Vermue, Nieuwdorp; 3e pr. Lmmo, B 1346, van J. Q. G. Lenshoek, Kloetinge. Hengsten met afstammelingen, geboren 1930: le prijs Manola's Karei, B 1295, van v. 't Westeinde-Vermue, Nieuwdorp. Hengsten met afstammelingen, geboren 1931: le prijs Janus, B 1294, van Gebrs Verdonk, Nieuwdorp; 2e pr. Abbè, B 1301, van de Hengstenvereeniging „Zuid- Beveland"; 3e pr. Martin van Lunters- hoek, B 1375, van P. Vermue, Kloetinge. Merries met afstammelingen: le prijs Debora, B 5721, van J. L. Goetheer, Wol- aartsdijk. 2e pr. Fleurette de Waarde, B 10812, van C. Mol le Waarde; 3e pr. Dora, B 6701, van M. Geluk te Kruinin- gen: 4e pr. Elza, A 11820, van P. Karelse te Kruiningen; 5e pr. Mirza, B 13509, van P. Niouwenhuyze te Kattendijke. Hengsten, geboren 1929: le prijs Bris tol, van A. van Strien te Wolf aartsdijk; 2e pr. Hans, van G. M. Nijsse, 's-IIeer Arendskerke. 3e pr. Max, van J. Q. C. Lenshoek te Kloetingo. Hengsten, geboren 1930: le prijs Wil lem, van N.V. Hofstede „Schenge"; 2e pr. Avenir, van A. van Htrien te Wolf aarts dijk. 3e pr. Adolf, van P. Vermue te Kloe tinge. 4e pr. Adolf, van J. Sinke te Kloe tinge; 5e pr. Cores van Waarde, van C. Mol te Waarde; 6e pr. Dorus, van P. Ver mue te* Kloetinge; 7e pr. Cesar, van L. Luyk te Vlake. 8e pr. Max van Borsele, van Gebr. Priester te Borsselen. Merries, geboren 1929; le prijs Emma van Kruiningen, van A. van Hootegem te Kruiningen; 2e pr, Galine, van Jaes. van 't Westeinde, Nieuwdorp; 3e pr. Princesse II van Borsele, van P. Ver mue, Kloetinge: 4e pr. Hermine van Waarde, van C. Mol te Waarde; vijfde prijs Nora, van J. Sinke te Kloetinge; 0e pr. Caline de Pacha, van J. Heijnsdijk te Kloetinge; 7e pr. Cato, van P. Scheele de Putter, Diezelinge; 8e pr. Florine, van Gebr. Verctonk, Nieuw dorp; 9e pr. Meta, van J. Q. G. Lenshoek, te Kloetinge; 10e pr. Erna van Kruinin gen, van A. van Hootegem te Kruiningen; lie pr. Glutonne II, van Gebr. Priester te Borsselen; 12e pr. Nelly, van J. Sin ke te Kloetinge; 13e pr. Kato, van J. Heynsdijk te Kloetinge: 14e pr. Brunette van A. G. van Dijke te Woifaartsdijk; 15e pr. Madam, van J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge. Kantongerecht te Goes. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Leer plichtig kind arbeid laten verrichten ge durende den schooltijd: M. C. van L., Krabbendijke fö b. of 5 d.h.; Portier van een spoorwegcoupé openen, terwijl de trein in beweging is: G. H., Goes, vrijspraak. Afgekeurd gewicht aanwezig hebben: L. M. L., Wissenkerke f5 b. of 5 d.h. gewicht verbeurd verklaard. Met een auto rijden zonder voorzien te zijn van een geldig rijbewijs: L. F. dc H., Goes, f 5 b. of 5 d.h. Te Kapelle met een motorrijtuig harder rijden dan 20 K.M. per uur: A. C. R., Goes f 10 b. of 10 d.h. 's Avonds fietsen zonder licht: W. J. B., 's Gravenpolder f 5 b. s. 5 d.h. M. M., Borssele f2 b. 2 d.h. Dronkenschap bij eerste herhaling: J. P. Borssele, 3 dagen hechtenis. Door P. S., te Goes, is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis waar bij hij is veroordeeld wegens het laten venten met ijs op Zondag te Ovezande, veroordeeld tot f 15 b. of 15 d.h. Door den ambtenaar van het openb. ministerie bij het Kantongerecht te Ter Neuzen is hooger beroep aangeteekend teg'en een vonnis van den kantonrechter te Terneuzen, waarbij P. H. G., burgemeester van St. Jansteen, is veroordeeld tot f 1 of 1 d. h, wegens overtreding van art. 6 van het K. B. van 27 Juli 1887 S nr 141, niet binnen twee weken van zijn vesti ging te Sas van Gent, zijn werkelijk ver blijf, aan het gemeentebestuur aldaar van zijn verandering van woonplaats kennis geven. rjwrji' tl -iir*r~'jnrr vaser* MIDDELBURG. Veiling van .1 Juli' Nieuwe aardappelen 176224, poters I 80150, id. II 2029, blauwe aardap pelen eigenh. 222, id, poters 95 ct,, alles per 10 K.G.; Zilverden 1720, zuring 2, spinazie 14, stoksnijhoonen 04-—08, stam- snijboonen 53, snijboonen 4556, Wa genaars 66, postelein II18, peulen 8 42, kassnijboonen 53, princessen 03 67, kasslaboonen 58, Room van Holland 7480, Tuinboonen 1217, doperwten 8 -25, capuceiners 21, spercieboonen 66 69 ct. alles per K.G., Gladiolen 0. La thyrus 2, Campanula 3 ct. alles per bos, Hortensia 51—75 ct. p. pot. 1'een 8,516? boonenkruid 1,54, kro ten 710, kervel 12, Rammenas 0,5 6, sjalotten 57, selderie 25,5, peter selie 4,55, andijvie 15,5, kropsla 0,5 2,5, radijs 3, bloemkool 225, komkom mers 210, rabarber 35 ct. MIDDELBURG. Exportveiling van 2 Juli. Tomaten U.G.B. A f 43.70, G f 42.70. Buiten U.C.B. A f37.10, G 36.60, CC f31, B f36.40. Kruisbessen f 2.50, aardbeien f 5.50 f 11.30. Aardappelen in kisten f 7.30, poters I f 4.40, aardapp. U.C.B. in zakken f 7.20 f 7.5'1, aardappelen in zakken f 6.90, po ters I f 4.50, ronde in zakken f 6, poters 39, poters II 1.40, witte eigenh. 6.30, po ters I 4.30, blauwe eigenh. f 7.70. MIDDELBURG. Kleine veiling van 2 Juli 8 uur. Tomaten 426, blauwe drui ven Frankenthaler 87, aardbeien 611, roode bessen 416, gele kruisbessen 5, zwarte bessen 10, frambozen 30, perziken 612 ct. p. st. GOES, 1 Juli 1931. Exportveiling: Aard beien v.m. 10i/2 uur: f8.30—f 11.50, idem n.m. 3% uur: f 7.90f 10.20, idem n.m. 1 uur: f8.30f 10.60, Kruisbessen f 2.40-12.50, alles per 100 K.G. Kleine veiling: Kruisbessen f3.10, Aard beien f 3-f 12, beiden per 100 K.G. Kersen: Meikersen 3144, Porselein- kersen 1719, Hollanders 2839, Suiker krieken 37, Bruine Blanco 27—20, Rootle Blanco 21 gulden, alles por 100 K.G. Frambozen 18, Tomaten 36—42, Roode bessen 1228, Peulen 39, Doperwten 7 20, Princesseboonon 36—51, Tuinboonen 4—6, Vroege Aardappelen 69, Idem po ters 45 gulden alles per 100 K.G. Netmeloenen 57, Witto komkommers b 0, Groene idem 24, Kropsla 0.10—1.40, Bloemkool le soort 59, idem 2e soort 34, Roode kool 8, Savoye kool 5 gulden, alles per 100 stuks. Pootuien 5, Wortelen 3—40 gulden, belden per 100 bos. GOES, 2 Juli 1931. Exportveiling: To maten A kwaliteit 36, idem B kwaliteit f40.10,'idem C f36, idem CC f21, Aard beien v.m. 10y2 uur: f 9.50f 13, idem n.m. 3Vg uur: f 10.40—f 13.80, idem n.m. 7 uur: f 10.60—f 12.80, alles per 100 K.G. Kleine veiling: Kruisbessen 1.805, Zwarte bessen 15.10, Roode bessen 325, Witte bossen 317 Aardbeien, 0—-15, Fram bozen 2433, Tomaten 1241 gulden, al les per 100 K.G. lterson: Meikersen 30—42, Suikerkrie- ken 35, Hollanders 3140, Zoete Morellen 23, Bruine Blanco'2731, Roode Suiker kersen 21 -27, Porseleinkersen 25, Witte Vleeschkersen 32, Uitschot kersen 37, Princössüboiuien 35—40, Tuinboonen 3— 6, Doperwten 3 -11, Peulen 38, Spinazie 10, Postelein 16, Roode kool 3, Vroege Aardappelen 79, idem poters 50 gulden alles per 100 K.G. Perziken 512, Meloe nen 62, Witte Komkommers 30, Augurk jes 0.17, Kassnijboonen 0,800.90, Krop sla 0.10—0.90, Bloemkool le soort 611, idem 2e soort 24, idem 3e soort 1—2, Groene Savoye kool 5 gulden, alles per 100 stuks. Wortelen 511, Bloemen 2—13 gulden, beiden per 100 bos. KAPELLE-BIEZELINGE. Veiling van 2 Juli: Exportveiling van 9.30 u. vm.: Aard beien Jucunda 10.6010.90, Mad. Mou- tot 10.20—13.80 gld. per 100 K.G. Exportveiling 1 u. n.m.: Aardbeien Ju cunda 11.10, Mad. Moutot 10.20—13.70 gld. per 100 K.G. Kleine veiling: Aardbeien 512, Vroe ge Kersen 1217, Suikerkersen 2224. Meikersen 2638, Hollanders 30-42, Bruine Blanche 2434, Roode Blanche 22, Zuurtjes 1215, Morellen 2232, Jac. Kostenkersen 32, Spietjes 22„ Por- celeinkersen 22, Limburgers 34, Fram bozen 1830, Roode bessen 227, Ma deleine 12, Aardappelen 37 ct., alles per K.G.; Bloemkool 26, Komkommers 3-7 ct. per stuk; Kropsla 2050 ct. per 100 krop. Exportveiling van 4.30 u. n.m.: Aard beien Jucunda 12.2013.20, Mad. Mou tot 10.20—13.70 gld. per 100 K.G. KRABBENDIJKE. Veiling van 2 Juli: Aardbeien f 10.70f 11 per 100 K.G. BERGEN OP ZOOM. Eiermijn B. B. B. Veiling van 2 Juli 1931. Eieren (van 60 tot 65 K.G.) f 4.03f 4.20; eieren (van 56 tot 59.0 K.G.) f 3.57—f 3.75. Prijs per K.G. f0.33. HOOG WATER. Stand van Zaterdag 4 Juli 1931. v.m. n.m, Temeuzen 5.44 5.57 Borsselen 5.24 5.37 Breskens en Vlissingen 5.00 5.22 Hoedokenskerke 0.04 6.17 Hansweert 6.24 6.37 Veore 5.34 5,47 Golijnsplaat 5.59 6.12 Goesche Sas 0.54 7.07 Wemeldinge 0.50 7.12 Tholen 7.10 7.32 Zierikzee 6 14 6,27

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6