Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Telegrammen. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Voor H. H. Winkeliers verkrijgbaar bij Fa GEBRs DUVEKOT - GOES Openbare Verkoopingen en Verpachtingen. ren. Spr. hoopt, dat de geslaagden, al is het geen schitterende tijd, spoedig een betrekking zullen vinden. Daarna richtte de burgemeester zich tot den heer Kosten, omdat hij heden bfl het officiëele afscheid niet aanwezig zou kunnen zijn, en wees er op, dat dit alles het werk is van den scheidende. Daarvoor brengt spr. hem dank namens het geheele gemeentebestuur. De heer Kosten heeft al zijn krachten gegeven aan de baan, die hijzelf afgebakend had, al heeft hij dit alles niet alleen kunnen bereiken en heeft hij steun noodig ge had. Maar de stichter was hij en hij gaf er zich geheel aan. Alom komen ontgoo chelingen voor, maar zeker hebben hier de lichtpunten de overhand gehad. De heer Kosten gaat nu een ambteloos le ven leiden, maar daarom niet stil zitten, daar is spr. van overtuigd. Het is niet makkelijk het goede oogeublik te kiezen maar gelukkig zijn zij, van wie men zegt, gaat hij nu al heen. Spr. hoopte, dat het den heer Kosten in zijn nieuwe woonplaats goed moge gaan en hij nog jarenlang zal mogen terugzien op zijn werk. (Applaus.) Namens de geslaagden bood mej. Graaf- huis met enkele woorden den heer Kos ten een fraaie mand bloemen aan, waar na beer Kosten met enkele woorden dank bracht aan den burgemeester voor zijn woorden en de leerlingen voor hun bloe men en daarna de bijeenkomst sloot. Aan de Rijkskweekschool te Oost burg zijn geslaagd voor Handenarbeid, mej. K. M. Blok te Gadzand, mej. G. van Laecke te Sluis, mej. M. S. Pauw te Groe- de, mej. G. Zonnevijlle te Terneuzen, mej. C. J. Guiran te Zuidzande en de heeren A. Goedhals te Schoondijke, J. Hennekeij te Groede, A. de Roo te Groede en J. Sclieerens te Breskens. Afgew. één mann. candidaat. Aan de Chr. Normaalschool te Zet ten is geslaagd voor het onderwijzers-exa men mej. C. G. A. Versluijs te Middel burg. Voor het examen Nijverheids-onder wijs, akte N IV is geslaagd mej. A. Na- gelkerke te V1 i s s i n g e n. Vereen, voor H. O. op Geref. grondslag. In de gisteren te Gronin gen onder leiding van dr K. Dijjk van Den Haag voortgezette 51e jaarvergade ring van de vereeniging voor Hooger On derwijs op Geref. grondslag, werden tot bestuursleden gekozen, in de vacaturen ontstaan door het periodiek aftreden en niet herkiesbaar zijn van de heeren mr G. H. A. Grosheide te Amsterdam en G. Wolzak Ilzn te Haarlem, de heeren mr H. Bijleveld te Amsterdam en mr J. F. van Beeck Calkoem te Leeuwarden en tot lid van de commissie van toezicht op het geldelijk beheer in cle vac. J. Bal huizen, de heer mr C. van Rij te Am sterdam. De voorzitter installeerde de nieuwe directeuren, waarna de president- directeur, dr H. Colijn de afgetreden di recteuren dank bracht voor wat ze voor de V. H. hebben willen doen. (Applaus.) Bij beschikking van den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen is benoemd in de commissiën, welke in 1931 belast zijn met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid voor school- en huis onderwijs in handenarbeid, te 'sGraven- hage, de heer A. de Jonge, leeraar aan de Rijkskweekschool voor onderwij zers en onderwijzeressen te Middelburg. Zierikzee. Eindexamen Rijkskweek school. Geslaagd de dames G. H. Bou- ter, M. Constandse, J. W. de Kok en W. J. Pik, allen te Zierikzee; L. van der Weele te Bruinisse en de heer K. de Oude, Zierikzee. Dinsdagavond een woordaawH^mg tus- schen den 25-jarigen zoon van eige naar van het riddergoed en een paar melkers. Toen deze weigerden te vol doen aan zijn bevel den stal terstond te verlaten, schoot de jongeman met een geweer op de melkers, waarop een knecht werd gedood. De bewoners van het dorp poogden daarop verontwaardigd het kas teel te bestormen. De gendarmerie kon dit met veel moeite verhinderen. Ze nam den moordenaar gevangen en bracht hem over naar Liegnitz. Motorrijder aangereden. Op den weg langs het Noord-Hollandsch Ka naal tusschen 'Bargersvlotbrug en St. Maarteusvlotbrug is gisternacht een luxe* auto, bij het passeeren van een uit te genovergestelde richting komende auto in volle vaart op een motorrijder, die geen achterlicht ophad, gereden. In ernstigen toestand werd hij naar zijn woning te Koedijk vervoerd. De motorfiets was to taal vernield. Tweejarig meisje verdron ken. Gisterenmiddag is te Helmond het ruim 2-jarige dochtertje van den voer man van R., dat met twee zusjes nabij den kasteeltuin Jangs het kanaal de Zuid- Willemsvaart speelde hij het scheppen van water in het kanaal gevallen en jam merlijk verdronken Een 8-jarig zusje sprong heit kindje onmiddellijk na, doch kon door toesnel lende voorbijgangers nog worden gered. De kinderarts en de lee g e kinderwagen. De politie komt dikwijls voor gekke dingen te staan, schrijft het Utr. Dagbl. Er komt bij den inspecteur een meneer klachten doen, ver gezeld van een andere meneer plus een kinderwagen. Deze kinderwagen, zoo luid de de klacht, was door den anderen me neer eenigermate vernield, doordat hij er in was gaan zitten! En de inspecteur was gehouden in dit geval een Salomo's oordeel uit te spreken. Natuurlijk was zijn eerste vraag tot den snooden vernieler: „Hoe kwam u tot die daad? Waarom moest die kinderwagen het ontgelden?" Tot groote verwondering van allen ant woordde de aangesprokene: „Meneer de inspecteur, dat is mijn vak, dat mij parten speelt." Hij offreerde den verbaasden po litieambtenaar zijn kaartje, waaruit bleek, dat hij waskinderarts in een van onze groote steden. En natuurlijk reünist. En hij voegde er ter verklaring nog bij „Kijk u eens, meneer de inspecteur, die kinderwagen stond leeg. En n/u is er niets, waaraan ik zoo'n hekel heb, als aan leege kinderwagen. Daarom ben ik er zelf maar in gaan zitten." Die ruiterlijke bekentenis dreef natuur lijk vele booze buien weg, vooral toen de schade door eenige deskundigen werd ge schat op f 10 en de dokter de schade prompt vergoedde. De Lachstern. In den Scheur- polder bij Hoek van Holland, aan de Zuidzijde van den Waterweg, zit thans een lachstern te broeden. Tot heden moet dit soort vogels nog nooit in ons lanid heb ben gebroed. Motorrijder verdronken. Gistermiddag is de 22-jarige Van Nes te lJsselstein met zijn motorrijwiel geslipt en in den IJsel gilden. Hij zonk onmid dellijk met den motor naar de diepte. Toen men den jongeman uit het water had gehaald, bleek hij reeds te zijn over leden. Een 102-j arige overled e.n. Te Mantgum is, bijna 103 jaar oud, over leden Maaike Dirks Bijlsma, weduwe van E. S. Groeneveld. Doodelijk ongeluk De 12-jarige J. L. te Deventer die bij het spe len een punt van een stok in den buik kreeg is aan de gevolgen daarvan over leden. In rook opgegaan. Gister nacht bemerkten voorbijgangers, dat er brand was in het perceel Westduinweg 200, te Rotterdam, waarin is gevestigd de sigarenwinkel van den heer A. W. uit de Duinstraat. De brandweer werd gealarmeerd, die spoedig ter plaatse was en bet vuur met een straal op de waterleiding wist te bedwingen. De winkel brandde grooten- deels uit. Door vuur en waterschade gin gen ongeveer 5000 sigaren verloren. Vermist. Uit de ouderlijke wo ning te Hillegersberg wordt vermist, de 16-jarige G. v. D. De jongen heeft Maan dagmiddag om 1 uur de blikfabrieken, waar hij werkzaam was, verlaten, sindsdien is hij met meer thuis geweesi. Zijn vroegere vrouw ver moord. Een 52-jarig arbeider uit Har burgWilhelmsburg was vorigen Vrijdag uit de gevangenis ontslagen, na een straf van een paar jaar, waartoe hij wegens oen zedenmisdrijf was veroordeeld, te heb ben ondergaan. Woensdagochtend drong de man in de woning van zijn vroegere vrouw binnen, die in heit proces be zwarende verklaringen tegen hem had afgelegd en nadien scheiding had aan gevraagd. Met een kolenschop sloeg hij de ongelukkige, die nog te bed lag, den schedel in. N,a zyn daad te hebben ver richt, stelde hij. zich later vrijwillig ter beschikking v&n politie. Een opbruisende landjon ker In een stal op een groot riddergoed te Gross-Janowitz bij Liegnitz ontstond Stopzetting van fabrieken. De „Zevenbergsche Courant" maakt melding van geruchten, dat de suikerfa briek „Azelma", welke reeds is stop gezet, gesloopt zal worden. Ook van. de Coöpe ratieve suikerfabriek en de vlasfabriek staat thans vast, dat ze 'dit jaar niet zul len werken. Invoer van vee In België. Wegens uitbreidingswerken aan het slachthuis en de quarantainestallen van Selzaete, zal van 10 Juli tot nader bevel de invoer verboden zijn van voor deze stallen en slachthuis bestemde varkens en herkauwers, afkomstig uit Nederland AMSTERDAM. De P.H.A.F.S. is te 5.38 uit Calcutta vertrokken en te 10.25 te Akyab geland. 's HERTOGENBOSCH. Een 4-jarig kind dat met zijn moeder wandelde stak plotseling de straat over en kwam onder een auto terecht. Het kind was onmiddel lijk dood. Den chauffeur treft geen schuld. BUDAPEST. Te Althofen is een vracht auto met soldaten door onbekende oorzaak over den kop geslagen en in een 8 M. diep ravijn gestort. Er werden 32 soldaten gewond waarvan sommige ernstig. PARIJS. Hedennacht na afloop van de Kabinetszitting heeft de minister-pre sident verklaard, dat het Kabinet de na dere nota van Amerika had behandeld. Bijzonderheden hieromtrent konden niet worden medegedeeld. KEULEN. Hedenmorgen te 6 uur is de massamoordenaar Peter Kuerten in de strafgevangenis te Keulen door mid del van de guillotine onthoofd. In de uren voor de terechtstelling heeft hij brieven geschreven aan de nabestaanden van zijn slachtoffers waarin hij verge ving vroeg voor het leed hen aangedaan. MADRID. Uit het geheele land komen berichten dat de staking een ernstig ka rakter heeft aangenomen. De levensmid delenvoorziening ondervindt in sommige plaatsen groote moeilijkheden. Wisselkoersen. Amsterdam, 2 Juni, 2.30 u. Berlijn 58.9959. Londen 12.097/i6—12.09"/ie. Brussel 34.6434.66. Parijs 9.739.74. New-York 2.489/ie—2.4811/16. GOES. Hier loopt 'n hardnekkig gerucht, dat er een ongeluk gebeurd zou zijn met den goedkoopen trein. Sommigen wisten zelfs te vertellen, dat er meer dan 50 doo- den zouden zijn. Wij hebben ter bevoeg- der plaatse geïnformeerd, waar echter van een dergelijk ongeluk niets bekend was. MIDDELBURG. Ret bestuur der mid- denstandsvereeniging Handelsbelang heeft zich met een adres tot B. en W- gewend met verzoek gedurende het hoogzo-mersei- zoen (bijv. van 15 Juli tot 15 Sept.) de winkelslui'tingsverordening buiten wer king te stellen. Het wordt van groot be lang geacht, dat de vreemdeling ook na den maaltijd nog inkoopen kunnen doen. Er zal dus zoowel een handelsbelang als een vreemdelingenverkeersbelang mede worden'gediend, en het staat bij slot van rekening iederen winkelier vrij al of niet van deze concessie gebruik te maken. VLISSINGEN. De afd. Zeeland van de vereen, van Nederl. Gemeenten heeft zich tot de Provinciale Staten gewend met het dringend verzoek het voorstel van Ged. Staten tot het verminderen der Pro vinciale bijdrage in de kosten van ver pleging der armlastige'krankzinnigen niet aan te nemen. Van 16—30 Juni 1931. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: P. de Buck, 19 j. jm. en E. Pieterse 20 j. jd. Gehuwd: W. Bosschaart, 27 j. jm. en C. Aarnoutse, 31 j. jd. Geboren: P. C. de Regt, geb. Geldof, z. Overleden: J. Davidse, 71 j., man van C. G. Wisse. J. Wouters, 77 j., ongeh. jm. KRUININGEN. Van 25 Juni—1 Juli. Geboren: Apolonia Maria Antonia, d.v. Petrus Josephus van der Borgt en van Adriana de Jonge; Marinus, zoon van Philippus van Noorden en van Lena Zandee. Over de maand Juni 1931. BIGGFKERKE. Geboren: Jannetje, d.v. Stoffel Wijkhuijs en Johanna Simpalaar; Gehuwd: Johannes Kodde, j.m. 24 jr en Jacomina Verhage j.d. 24 jr. Overleden: Pieternella Maria Louws, 65 jaar, vrouw van J. Lampert; Johannes Adriaan Mol, 30 jaar, man van M. Caljé. WISSENKERKE. Geboren: 20, Cornelis Jacobus, z. v. Marinus J. de Smit en Su sanna Catharina de Waard. OVEZAND. Geboren: 2, Albrecht Adri aan, z. v. Jacob Goense en Adriana Ars. 17, Machiel, z. v. Jan Francis Sinac en Jobina Raas. 19, Jobina, d. v. Johannes Goense en Tannetje Simonse. 21, Corne lis Johannes, z. v. Pieter Koens en Cor nelia Witkam. Overleden: 18, Jacob Oostdijk, 77 j. Gehuwd: 26, Frans van Garsel, 28 j. en Lucia Koens, 22 j. DRIEWEGEN. Geboren: 10, Willem' Marinus, z. v. A. Nijsse ep Forra Fina Otte. 26, Petronella Gerarda, d. v. L. J. Spelier en Catharina Vreeke. N. EN ST. JOOSLAND. Ondertrouwd: 17, H. Baas, 21 j. jm. en P. Goverse, 21 j. jd. Geboren: 1, Pieter Cornelis, z. v. H. J. van Zweden en P. Riemens. HEINKENSZAND. Geboren: 15, An- thoinetta, d. v. Pieter Karelse en Baren- dina van de Velde. 17, Jozina Apolonia, d. v. Johannes Verbart en Johanna Vroonland. 17, Apolonia, d. v. N'icolaas van Stee en Cornelia Boonman. 23, Jo hanna Jacomina, d. v. Cornelis Boonman en Dina Rijk. Overleden: 11, Catharina Lamper, 85 j., weduwe van Cornelis van Damme. 23, Johanna Anthonia, 7 weken, d. v. Jan Vermeulen en Margaretha Suzanna van 't Westende. KATTENDIJKE. Gehuwd: 11, Matthijs Korstanje, 26 j. te Kloetinge en Leuntje Hundersmarck, 25 j.; 11, Danker Pieter Westdorp, 23 j. en Cornelia Gornelisse, 22 j. Geboren: 20, Gilles Marinus, z. v. Wil lem Jacobus de Jager en Maatje Elisa beth Rouw; 28, Jacoba, d. v. Pieter Snoek en Johanna Flipse. Overleden: 15, Dingenis Adriaan, 9 weken, z. v. Johannes Oreel en Brechtje Scheele. VROUWEPOLDER. Ondertrouwd: A. van den Broeke, jm. 22 j. en W. Janse. jd. 23 jaar. Getrouwd: J. Aarnoutse, jm. 26 j. en J. S. Dingemanse, jd. 23 j. Bevallen: C. Geerse, geb. Mesu, d. P. de Bruijne, geb. de Graaf, z. Overleden: S. Melse, wed. L. Koets, 75 jaar. B. van den Bosse, wed. J. -van de Gruijter, 79 jaar. ZOUTELANDE. Geboren: Kornelia Leuntje, v Lein de Buck en Maria Corbijn, SEROOSKERKE (W.). Ondertrouwd: 18, Abraham Wondergem, 26 j. jm. en Willemina Goedbloed, 23 j. jd. Getrouwd: 3, Frans Maas, 48 j., wedn. en Paulina de Bree, 23 j. jd. Geboren: 13, Pieternella, d. v. Leen- dert Marinus Kramer en Jozina de Jonge; 20, Wilhelmina, d. v. Jan Janse en Tannetje Jozina van Keulen. Overleden: 27, Cornelia, 8 mnd., d. v. Cornelis Ghristiaanse en Clazina Corne lia de Visser. MIDDELBURG, 2 Juli 1931. Aange voerd door boerinnen: boter f 0,87.5, kip eieren 3,40, ganseieren 10, kalkoeneieren 6, eendeneieren 3,50. Aangevoerd door handelaren: boter 80, kipeieren 3,25, eendeieren 3,50, ganseie ren 5, kalkoeneieren 5. Part. prijs: boter 95, kipeieren 4,25, eendeieren 4,50, poeljeeieren 3,50. Veilingvereeniging „Walcheren": aan gevoerd 54.000 stuks kipeieren. 52-54 KG. 3.52; 54-56 K.G. 3.61, 56-58 K.G.3,43-3.66 58-60 K.G. 3,48-3.62, 60-62 K.G. 3.61- 3.65, 62-64 K.G. 3,82. Bruine eieren van 52-54 K.G. f 3,34, 58-60 K.G. 3,57-3.58, 60-62 K.G. 3.73-3.76 62-64 K.G. 3,87, 66-68 K.G. 4,16. Eendeneieren f 3,44, alles per 100 K.G. Ganseieren 7 cent. Kal koeneieren 5-6 ct per stuk. VLISSINGEN. Veiling van 1 Juli 1931. Aardbeien v.m. 8 uur 5—8.5 per K.G. n.m. 3 uur: aardappelen 7592, poters 35—60, beiden per 10 K.G. Spinazie 6 8, postelein 1014, wagenaars 48— 64, snij'boonen 5771, tuinboonen 712, peulen 1339, doppers 1724, witte bessen 24, roode bessen 28—29, kruis bessen 45, druiven frankentihalers 103 alles per K.G. Kipeieren 38 per 10 stuks. Sav. kool 9, bloemkool 916, sla 0.51.6, alles per stuk. Selderie 3—4, uien 2.6—7, - peeën 1013, rabarber 11.5, kroten 5—6, lelies 16—25, lathyrus 15 alles per bos; 'Andijvie 480, peterselie 2028 beide per mandje of kist. VLISSINGEN. Veiling van 2 Juli. 8 u. vm.: Aardbeien 712, roode bessen 17 25, witte bessen 2325. KAPELLE. Veilingen van 1 Juli. Ex portveiling 9.30 u. vm.: aardbeien (Ju- cunida) f 10.70—13, id. (Mad. Moutot) f 12:80f 13.70 beide p. 100 k.g, Exportveiling van 1 u. nm.: aardbeien (Jucunda) f9.60f 10.90, id. (Mad. Mou tot) f8.60—f 13.60 beide p. 100 k.g. Groote veiling: kruisbessen f 2.40f 3 p. 100 k.g. Kleine veiling: aardbeien 310, vroege kersen 1648, Meikersen 3247, Hollan ders 3043, morellen 2635, bruine blanche 2633, roode bessen 1019, frambozen 1639, kruisbessen 23, boontjes 3040, doperwten 1221 ct. al les per k.g.; bloemkool 311, komkom mers 39, kropsla 12, perziken 14 ct., alles per stuk. Exportveiling van 4.30 u. nm. Aard beien (Jucunda) f 9.80f 11.70, id. (Mad. Moutot) f 8f 10, beide p. 100 k.g. KRABBENDIJKE. Veiling van 1 Juli. Aardbeien f 6.90f 9, kruisbessen f 2.80 p. 100 k.g. S—I—I———MW———W— Juli. 4 Arnemuiden, huis en erf, v. d. Harst en Kram. 4 Rilland, café-inventaris, De Kok. 4 Middelburg, huis en erf, v. d. Harst. 7 Goes, woonhuis, pakhuis, erf, Jon kers. 7 Middelburg, meubels, Notarishuis. 8 Ellewoutsdijk, huis en erf, Jonkers. 8 Souburg, verp. bouw- en weiland, Blaupot ten Cate. 10 Serooskerke, woonhuis enz., Blaupot. 10 Goes, afbraak, De Wilde en Heij- boer. 13 Wemeldinge, vruchten, Kram. 16 Krabbendijke, bouwland en huizen, Jonkers. 21 Kloetinge, Huis, Oele. Juli of Aug. Colijnsplaat, heerenhuis, Matthijs. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 3 Juli; Zwakke tot matige Zuidelijke tot Wes telijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk enkele regen buiten, met kans op onweer, weinig ver andering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 758. Licht op voor fietsers- Vrijdag 9 u. 50.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3