Door de zon verbrande huid ROL Vervolgd en bevrijd verzacht en geneest^ 7 Uit de Provincie. men mei Onderwijs Kerknieuws. Geme I dit een verhooging beteakenen van f 114.50 op een subsidie van f 2597, wat dus slechts een betrekkelijk klein offer voor de pro vincie beteekent. De uitbreiding van de susidieering tot de tuinbouwvakonderwijzers zal de pro vincie een grootere uitgaaf brengen, daar er een tiental van die onierwijze 's zijn, die in 1930'31 ongeveer 2025 uur les gaven, wat de provincie ongeveer f ITO zou kosten. Ged. St. meenen evenwel dat beide subsidieve 'hoogingen in aanmer king nemende 't groote belang dat de pro- \incie heeft bij deugdelijk land- en tui-n- bouwonde wijs, moeten worden toege staan, te meer daar ook het Rijk in deze voorgaat en aan de tuinbouwvakonderwij zers eenzelfde vergoeding geeft als aan de t dnbouwonderwijzers. Tragisch. Giste -namiddag bracht de heer Geelhoedt, hoofd der bijz. school op Le Knol, gem. Hoek, zijn 65-jarigen vader, die bij hem op bezoek was geweest, op de terugreis naar Borssele tot ier Ne i- zen, om hem aan de aanlegplaats dei- boot uitge'eide te doen. Komende van het tramstation op weg naar de boot zeeg de oude heer G. bij het kantoor der rijks ambtenaren aan de Westkolkstraat ineen en bleek overleden, getroffen door hart verlamming. Hij is eerst in voornoemd kantoor binnengebracht en later vervoerd naar de woning van zijn zoon op De Knol. (Tern. Crt.) Tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Goes is herbenoemd de heer mr Ph. R. Hugenholtz te Goes. Goes. Mej. A. Meijer, vroeger alhier is benoemd tot wijkzuster te O. en W. Sou burg. Vlissingen. „C. K. W. 0.". Gisteravond vergaderde het comité der G. K. W. O., ter vaststelling van het program voor het a.s. winterseizoen. De voorzitter, dhr J. Marijs, wees in zijn openingswoord met blijdschap op het feit, dat, niettegenstaande de ongunstige tijdsomstandigheden, het ledental der vereeniging stationnair blijft nog steeds boven de 1000 en blijkbaar in een groote behoefte voorziet. Ook de ver schillende sportafdeelingen verkeeren in bloeienden staat. Het programma werd daarna als volgt vastgesteld: In de maand September zal begonnen worden met een Japanschen avond (Japansche historie, zeden en fol klore); October: lezing Ds Kamsteeg, vroeger te 's-Heer Hendrikskinderen; No vember: Oud-Hollandsche liederenavond; Januari: filmavond, Het verlaten Eiland, naar Jules Verne; Februari: Sportavond der onderaf deelingen; Maart: lezing van Dr Stegenga over een werk van Ibsen; April: feestavond. Heinkenszand. Gisteravond had een ge combineerde vergadering plaats van de alhier gevestigde R.Kath. en Chr. Landar beidersbonden. Als sprekers waren tegenwoordig de heeren Vingerling en Unnink. De heer Vingerling, bestuurder van den Chr. Land- arbeidersbond, besprak het propagandis tisch karakter van organisatie in 't land bouwbedrijf. Hij zegt dat rust en vrede in het landbouwbedrijf door overleg met de organisaties van werkgever en werk nemer verzekerd kan worden. Door aan vaarding van arbitrage kunnen verschil lende geschillen worden opgelost. Veel dient gedaan te worden om tot betere levensvoorwaarden te komen. Hij is van meening dat oa. de steun aan tarwe en bieten ook den werknemer dient ten goede te komen. De we kloosheidsverzekering brengt rente op voor de veldarbeiders, doch niet zooveel als de contributie voor de vakvereeniging. De heer Unnink kon tot genoegen mee- deelen, dat de werkgeversvereeniging L. V. B. van de R. Kath. georganiseerden de bedrijfsvrede hebben geteekend door zich te onderwerpen aan arbitrage in de collectieve contracten. De uitspraak van den heer Fruyti-er is 10 pet. loonsverla ging. Het is geen verblijdende mededee- ling doch wij hebben ons bij de uitspraak neer te leggen en wij kunnen ons verheu gen dat de werkgevers in deze gemeente zich zullen houden aan de uitspraken van de arbitrage. De loonen van vaste en losse arbeiders worden voorgelezen. Wij hopen dat ook de Protestantsche werkge- FEUILLETON. Historisch verhaal uit den Napoleon- tischen tijd. 33) o— „Zoo, denk je dat?" „Jao, wisse! Dat heur ik wel an o-e praoten, daor vergisse ik mien nitè in," verzekerde de man. „Daor straks hè j'oe wèl vergist, en dat kan best weer zoo wèzen," zei Nellie in zijn dialect met een spotachtig lachje. De boer sprong van verbazing op. „Hè 'kzien léven! Waor bi' j' dan van daan ekomen?" „Ik kom uit een land, waar de lui niet zoo lastig nieuwsgierig zijn als hier", antwoordde Nellie snibbig, en stond op, want de diligence reed voor, en maakte aan verdere gesprekken een eind. Men stapte in. Toevallig, en tot Nellie's er gernis, kwam de vreemde „meneer", met wien ze beweerde niets te maken te heb ben, naast haar te zitten. De dikke boer zat heel aan het andere eind der bank, ve -s de contracten zullen teekenen en dat dit zal worden nageleefd. Wij zijn voor een vredige oplossing, doch moeten steeds pa raat zijn. De vergadering was goed bezocht. Arnomuiden. Woensdag werd wederom per omroeper bekend gemaakt, dat er in verband met het heerschend gebrek aan drinkwater, water te koop werd aange boden uit den regenput der Ned. lierv. Kerk. Kort geleden werd dit water alleen verkrijgbaar gesteld voor leden Üer Herv. Kerk. Dit is thans niet moer het geval, wat zeker toe te juichen is. Kattendijke. In de gisteren gehouden raads\ergadering werd medegedeeld, dat 6 raadsleden bericht van aanneming der benoeming als raadslid hadden ingezon den; proces-verbaal der gehouden kas- opneming bij den gemeente-ontvanger; goedke iring wijziging begrooting dienst 19u0. i.-e heer ILundersmarck had een vor- de ing ingediend over 193u hem als pre sentiegeld uit te betalen f 17.52; hem was aangeboden f 17.14. Besloten we d met de stem van v. d. Kemp tegen, dhr Hundersmarck bleef buiten stemming, de vordering af te wij zen. Besloten werd met alg. st. de oude brandspuit te verkoopen aan den heer W. van der Linde voor f 25. Met twee stemmen tegen, die van dhrn v. d. Kemp en Hundersmarck, werd be sloten geen adhaesie te betuigen aan het verzoek van den bond van vereenigin- gen bedoeld i-n art. 6 der Landarbeiders- wet, provincie Groningen, om de rente voet verlaagd te krijgen. Waar de bankinstellingen geen lust ge voelen borg te stellen voor de door de ge meenten uit te zetten gelden, wordt be sloten heeren Ged. Staten te vragen of beleggen bij de Rotterdamsche, Twentsche Bank en Bankassociatie tot een bedrag an hoogstens f 2DC0 elk, goed wonjt gevonden. Op verzoek van de P.Z.E.M. wordt ont heffing erleend van art. 44 van 't Motor en Rijwiel reglement. Vastgesteld wordt, met de stemmen van v. d Kemp en Hundersmarck tegen, een ambtenaren -eglement. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim worden herbenoemd de 1 eeren H. Mol, J Staal en M. Meeuse, M. v. d. Broecke, G. Molhoek, M. Eijke en L. 1'. ierse. Tot leden van de comm. tot het nazien van de gemeenterekening over 1930 wor den benoemd de heeren Feleus, v. Kleunen en Zandee. Tholen.ïleden is men op de weervissche- rij alhier opgehouden met de ansjovis vangst. Lit jaar is buitengewoon veel ge vangen; men weet er niet van, dat er ooit te holen zooveel visch is gevangen. Honderden tonnen moeten ingezouten staan in afwachting dat de prijzen iets hooger zullen worden. - Met kreeft en palingvangst gaat het tot heden nog niet druk; ook zijn de prijzen van kreeft niet loonend. Doordat de natuur iets warmer is ge worden, wordt er momenteel ook weer meer bot gevangen, evenwel is de vangst de laatste weken niet erg loonend ge weest. Onder deze gemeente is men ook begonnen met het rooien der vroege soor ten aardappelen. Ofschoon de prijs tame lijk goed is, moet toch de kwaliteit en ook de kwantiteit niet bijzonder meevallen, temeer daar op sommige perceelen ook het kwaad zijn intrede heeft gedaan. In onze stille straten der stad is het op het oogenblik een ruïne, daar men van de iZ. E. M. begonnen is met het leggen der kabels. Het transformatoren- huisje zal worden gebouwd achter de Ned. Herv. Kerk. Naar wij vernemen moet het met de aansluitingen tamelijk goed gaan. We zien hie -uit, dat ons gemeentebestuur zeer vooruitstrevend is geweest de P. Z. E. M. concessie te verleenen, daar ieder wel kan indenken, dat deze concessie een strop zal worden voor de Gemeentegas fabriek; ondanks dit, heeft het bestuur der gemeente gemeend, niet te mogen weigeren hiertoe mede te werken, daar het de meening was toegedaan, dat zij, die voor hun bedrijf wenschten aan te sl- ïten, ook hiertoe in de gelegenheid moesten zijn. en zijn eerste woord was de vraag aan 't vrouwtje tegenover hem: „Vare ie mee tot Zutfent, of blieve ie ook in Barne- veld De rit begon. De jachtsneeuw, die den ganschen dag gevallen was, werd nu ver vangen door grootere vlokken welke wel dra alles overdekten. Het ratelen der wie len veranderde in een zacht kraken en knerpen, dat bij het geklingel van de paarden juist jeschikt was om de reizi gers zoetjes aan onder zeil te 'helpen. Nellie was voornemens hieraan toe te ge ven, toen zij onwillekeurig in een lach schoot bij het vernemen van de vraag die de nieuwsgierige boer voor de vierde maal, thans tot een dooven vakgenoot richtte. „Zeg, Oome, gao ie ook mee tot Zub fent, of stap ie onderwègens uut?" „Hè? Wadde?" zei de doove, de hand achter 'toor leggend. „Of ie ook mee gaot tot Zutfent?" „Suffert? Dat bie j' zelfs!" antwoordde de man verstoord. „Omda 'k oe niét da- lijk begriepe hè j' mien niét uut to schel den!" Een daverend gelach van de verzamel de boeren en boerinnen volgdo. Nellie zuchtte. Loop der bevolking over Juni. Ingekomen: A, Wielaard van St. Maar tensdijk; M. F. Slager van Scherpenisse; M. C. Moerland van Poortvliet; M. A. Janssens en gezin van Alphen a. d. Rijn; G. J. M. Hage van I oortvliet J. E. TIendrikseGeluk van Halsteren; W. Scl ot van Helmond; P. de Heer van Mis ingen; M. P. van Nieuwenhuijzen van s H. rendskerke; J. G. van den Hoven \an oortvliet; J. Schot van Amsterdam; .1 .S. Hartog van Rotterdam. Vertrokken: B. W. Schot naar Rotter dam; J. F. J. Janssens naar Ooltgens- plaat A. Stoutjesdijk naar Stavenisse; Key naar Be'gen op Zoom; J. Ba- rendse naar Lisse; D. I. de Laater naar Wassenaar. Koudekerke. Loop der bevolking van 1630 Juni. Ingekomen: J. Vestelle met gezin, E 143 1 uit Middelburg; mej. D. de Rijke, geb. Geervliet, D 182 uit Den. Helder; mej. C. Roose, geb. Goedhart, A 9 uit Ritthem; C. Holthuijzen met gezin, E 183 uit O. en W. Souburg; Mevr. II. J. Bor- gesius, geb. Hetterschij met gezin, Zo merhuisje „De Blinker!.", Kaapduinen; G Franke met gezin, B 200 IV uit Colijns- plaat; mej. M. Dijkgraaf. D 83 uit Mid delburg; mej. J. M. Kleinepier, D 43 uit Westkapeüe. Vertrokken: mej. S. Roelse, van B 207 naar Biggekerke; mej. W. Bruinooge, van E 142 naar Middelburg; mej. C. Aar- noutse, van B 198 naar O. en W. Sou burg; mej. wed. P. Wondergem, geb. Schout, van E 105 naar Vrouwepolder; A, W. van Iren met gezin, van D 156 naar Middelburg. Biggekerke. Loop der bevolking over de maand Juni. Ingekomen: Johannes Kodde van Zou- telande naar A 59: Suzanna Roelse van Ko-'dekerke naar B 31. Vertrokken: driaan Simpelaar van 7 naar Grijpske -ke; Cornells 'driaan de Moor van A 55 naar Den Helder. Zoutelande. Bevolking. Ingekomen: Maatje Koets, van MeUskerke, Marinus I.ouws van Ritthem, Leender Dingenus Verschuur van Wo-Ifaartsdijk, Catherina Gorneli-a Kodde en dochter van Aagte- ke-ke Vertrokken. Jan Kleinepie- en gezin naar Koudekerke en Johannes Kodde naar Biggekerke. Wissenkerke. Loop der bovo'king over de maand Juni 1931. Ingekomen: 19, Johannes Coumou, stu dent. uit Delft; 22, Jacob Snoep, bak kersknecht uit Colijnsplaat; 24, Jacobus Jan van den Berge, bakkersknecht uit Heinkenszand. Vertrokken: 15, Pieternolla Ketelaar, naar Goes, Voorstad 69; 25, Abraham Visser en gezin naar Colijnsplaat. Maandag j.l. hield de zwem- organisatie haar jaarvergadering. De op komst der leden was niet erg groot. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat er over 1930 een goed slot was van f 17. Besloten werd evenals vorig jaar van 46 uur der namiddags bewaking te stellen bij het baden der kinde-en, verder dat er 4 kleedkamertjes geplaatst worden, waarvoor aandeelen geplaatst worden on der de leden, dat degenen die gebruik wenscben te maken van een kleedkamertje di-t kunnen doen voor f 1.50 per seizoen of f 0.15 per dagkaart voor volwassenen, hetgeen nog nader in een vergadering van aandeelhouders uitgewerkt zal wor den. Doozen 30 en 60 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten sen, op zijn verzoek, op grond, van zijn leeftijd, eervol ontslag verleend als leger- predikant. Nieuwe predikantsplaats. Door kerkeraad, kerkvoogden en notabe len der Ned. Herv. Gemeente te .aals meer, is in een gecombineerde vergade ring met alg. stemmen besloten om tot stichting van een tweede predikantsplaats o\er te gaan. De desbetreffende stukken zijn bij de hoogere college's ingezonden, en zoodra de goedkeuring is afgekomen, zal met het beroepingswerk een aanvang worden genomen. Goes. Aan de Kon. Mil. Academie te Breda is geslaagd voor het officiersexa men de beer J. Rothuizen alhier. Overgangs-exaroens der Rijks Hoogere Burgerschool te Goes. Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse: G. v. d. Broek o, J. K. Davidse, P. J. Heyboer, A. J. Mol, J. J. v. d. Peyl, Th. Reyerse, N. v. d. Schraaf, J. W. Smit, A. v. Strien, G. D. Vermeulen, W. J. Westveer, H. v. d. Berg, S. W. Godfriedt, Chr. Goedbloed, P. A. de Graag R.JML. v. Luyk, G. J. Moerman, E. G. v. Noort, A. Oudkerk, G. J. d. Regt, A. A. d Rooy. Her-examen 4 leerlingen, afge wezen 5 leerlingen. Van de 2de naar de 3de klasse: A. v. d. Boomgaard, J. Brand. A. Buthfer, M. S. Eversdijk, L. Franken, J. B.annewijk, M. E. W. den Herder, M. W. den Herder, J. J. de Koeyer, M. C. Koning, H. van Luyk, G. Meeuwse, J. H. Roose, P. Vla ming, J. M. Ie Glercq, G. de Gooyer, J. F. Jansen, G. M. Lindenberg, B. Meeuw- sen, A. J. Meulpolder, N. Mouton, J. M. Pilaar, A. A. Slager. Her-examen 5 leer lingen; afgewezen 5 leerlingen. Van de 3de naar de 4de klasse: J. Bom, J. E. de Bourgraaf, M. G. van Damme, E. Dootjes, L. Heukeslioven, J. Holle- stelle, H. Kranenborg, J. W. Kuzee, J Louisse, A. J. Mulder, J. Noordhoek, G. Visser, E. Beth, L. Drygers, N. Ganse man, F. van Hoorn, D. G. Kloosterman, P. J. Kryger, A. F. van Nieuwenhuyzen, M. Oom, P. Postma, G. van Riet, M. G. van Strien, J. G. Watlez, F. van Zee. Her-examen 4 leerlingen; afgewezen 4 leerlingen. Van de 4de naar de 5de klasse: L. Du- vekot, F. M. Geluk, L. J. de Jongh, J. Rijn, H. Sinke, J. Geleedst, P. J. t 'Hooft, P. C. Hoogesteger, P. Knuist, W. J. Kra mer, L. Oele, J. v. Poelgeest, P. Sandijck. Her-examen 3 leerlingen; afgewezen 3 leerlingen. Middelburg. Voor hot eindexamen van de Hoogere Handelsschool A (Hoogere handelsschool) alhier zijn geslaagd: J. Griep, Hansweert; J. C. A. Timmermans, Vlissingen; W. A. Graaf huis, Middelburg; P. van As, Goes; C. van Liere, Goes; G. K. de Waardt, Vlissingen; J. P. Klom- pe, 's Heer Arendskorke; Th. Rechstei- ner, Middelburg; A. A. S. Lodewij.k, te Middelburg; A. F. Ilanssens, Stavenisse J. Pik, Goes; G. J. A. Heeren, Middel burg en D. Remijnse, te Wolphaartsdijk. I Afgewezen 5 candidaten. Voor het eindexamen van de Middel bare Handelsdagsohool met 4-jarigen cur sus te Middelburg zijn geslaagd J. A. Weststrate, Krabbendijke; F. J. Mulder, Middelburg en A. Pols, lerseke. Afge wezen 2 candidaten. De mededeeling dezer bereikte resul taten, had plaats bij monde van den .directeur, de heer W. Kosten, die de jongelui met het behaalde resultaat ge- lukwenscbte en er op wees, dat hij nu 10 jaar met dit onderwij's bezig is en dat vele der geslaagden een goede be trekking hebben verworven. Spr. meent dan ook dankbaar op die jaren te mogen terugzien. Spr. hoopte, dat het de nu geslaagden ook goed zal mogen gaan en zij dankbaar zullen blij ven het onderwijs te hebben gevolgd. Op de diploma's zal wel blijken, dat men in sommige vakken nog iets te kort schiet en spr. welde op, dit alsnog in te halen. Het spijt spr., dat hij enkelen moet teleurstellen, doch alloen de eerste keer slaagden er 12 van de 12 candidaten.. Dank brengt spr. aan de gecommit teerden en dit speciaal aan den burge meester en den heer Berdenis van Ber- lekom, die nu gedurende al de 10 jaar deze functie hebben vervuld. Nog nim mer zijn moeilijkheden voorgekomen en slechts een zeer enkele keer heeft spr. van zijn recht als directeur gebruik be hoeven te maken om een eindbeslissing te nemen. Den eersten keer wendde spr. zich met schroom tot den burgemeester, maar later steeds met genoegen. Er zijn zeker wel eens fouten gemaakt, maar steeds hadden allen het belang van de leerlingen op het oog. Dank brengt spr. ook aan de leeraren, van wie hij in deze dagen wellicht wat veel heeft gevergd, maar dat steeds in het belang van de gecommitteerden, die uit hun werk moe ten breken en van de leerlingen. (Ap plaus). De voorzitter van gecommitteerden, bur gemeester Dumon Tak, reikte de diplo ma's met enkele toepasselijke woorden uit gn wenschte allen .geluk met het resultaat van een langdurigen arbeid. Ook brengt spr. dank aan directeur en 1-eera- Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Birdaard, L. Knier, cand. te Leeuwarden. Te Heinenoord, J. P. E. G. Eerhard te Workum. Aangenomen naar Hoogezand, G. 01de- man te Ureterp. Naar Haastrecht, W. de Voogd van der Straaten te Nieuwendam. Bedankt, voor Drimmelen, R. H. 01de- man, cand. te Velp. Voor Nigtevegt, N. Luijendijk te Hoek van Holland. Voor Kockengen, C. Vlasblom te Oude Tonge. Geref. Kerken. Aangenomen naar Zuidbroek, Jac. Jon ker, cand. te Werkendam. Legerpredikant. Bij Kon. be sluit v,an 27 Juni is, met ingang van 1 Januari, aan den heer ds F. G. Peter- „De man schijnt zeer verlangend om te weten wie hij de gansche reis over zal vervelen, mejuffer!" zeide de vreemde tot haar, fyvj wijze van inleiding. ;,Ja men treft niet zelden onaangenaam gezelschap aan in zulke gemeenschappe lijke vervoermiddelen," zeide zij, en draai de hem den rug toe. Het antwoord was even onvriendelijk als onverdiend, want de vreemde was in geenen doele onbescheiden tegeno-ver haar_ geweest, maar zij had beslaten zich in 't geheel niet met hem in te laten. De vreemde liet zich echter zcfo gauw niet afschrikken. „Ik heb daar straks vernomen dat ge tot Barneveld meerijdt, mag ik u vragen of ge in 'tdorp blijft of verderop moet?" „Het schijnt, dat de vraag van dien boer aanstekelijk is," gaf Nellie bits ten antwoord. „Neen, mijnheer, ik moet naar K., een gehucht dat ruim anderhalf uur gaans van Barneveld .af ligt." „En durft ge in 't donker dat eenzame eind te loopen in een streek, die nu juist niet bekend is om haar veiligheid?" „Uw bezorgdheid is onnoodig; ik word met een rijtuig afgehaald." „Zoo? Nu dat is gelukkig, want arr- ders naar 'tscheen, kon de vreemde De nieuwe burgemeester van Ritthem, de heer Ter Haar, wordt geïnstalleerd. geen geschikt slot voor den volzin vinden, hij verzonk in zijn gedachten, evenals Nellie, binnen vijf minuten in den slaap. „Barneveld! Uitstappen, asjeblieft!" Nellie werd met schrik wakker. Zij had gedroomd bij Margo op 't feest te zijn, waar verschrikkelijk veel en wild ge danst werd. Margo was met den vreem den heer bij haar gekomen, en had ge zegd: „Hier breng ik ej een cavalier, Nel lie; je kent hem nog wel, hè? Een poosje geleden heb je met hem gereisd." Maar zij- had geantwoord: „Ik wil niets met dien heer te maken hebben." Opeens was de dikke boer gekomen en ha*d tegen haar ge zegd: Uluuj heurt toch wel bie mekare, hé? Noe vere ie zeker wel veerder mee dan tot Zutfent, hé?" en daarop was hij met een groot slagersmes op haar afgekomen. Zij sloeg in haar angst de armen om haar ridder, en riep: „Help me!" en ze legde het hoofd aan zijn borst, en toen. „Barneveld!" Uit was de droom. Nellie sloeg de oogen op, en bemerkte, tot haar onuitsprekelijke ergernis, dat ze in haar slaap zoetjes aan met haar hoofd op zijn schouder was ge zonken, hetwelk hij haar zoo gemakkelijk mogelijk had gemaakt. Nellie keek den „onbeschaamden vent" zooals ze hem in haar gedachten be titelde, woedend aan, maar die booze bli-kken hadden, helaas, niet de minste uitwerking, want het was veel te donker geworden, dan dat hij er iets van bespeu ren kon. En dit bleek ook uit zijn vraag: „Mag ik het genoegen hebben uw kof fers binnen te brengen, juffrouw?" Het is -deze immers?" Nellie bewaarde een ver achtend stilzwijgen. Alweer zonder vrucht want de vreemde, die ongetwijfeld dacht aan den regel: „Die zwijgt, stemt toe", nam het ki-stje op en bracht het in de ge lagkamer der herberg, waar de diligence stilhield. Haastig kwam hij terug om haar uit den wagen te helpen, doch nu was het te laat; zij liep hem statig voorbij, de kamer in. „Wel noe, koman!" riep de waard, zoo dra hij haar zag, „biej' dan toch éko- men, Neel? En dat zoo late in den avond?" Le schrik sloeg Nellie om het hart. „Is mijn vader dan niet hier? Hij zou me o.ihalen met het wagentje! Ik heb het verleden week al geschreven." ren. Spr. hooj is het geen scl betrekking zul Daarna rich: tot den heer bjj het officiëe zou kunnen zij alles het werk Daarvoor bre het geheele g Kosten heeft aan de baan, al heeft hij di bereiken en h had. Maar de er zich geheel chelingen voor de lichtpunten heer Kosten g ven leiden, ma daar is spr. v makkelijk het maar gelukkig gaat hij nu al Spr. hoopte, in zijn nieuw gaan en hij terugzien op Namens de g huis met enkel ten een fraaie na heer Kosten bracht aan de woorden en de men en daarn Aan de burg zijn gesla mej. K. M. Blo Laecke te Sluis, de, mej. G. Zon G. J. Guiran t( A. Goedhals te te Groede, A. Scheerens te B candidaat. Aan. de C ten is geslaagd men mej. C. G. burg. Voor het wijis, akte N I\ gelkerke te V 1 Vereen, grondslag, gen onder lei-c Den Haag voo ring van de vei derwijs op Ger bestuursleden ontstaan door niet herkiesbaa G. II. A. Grosh Wolzak Ilzn te H. Bij-Ie veld te van Beeck Ca tot lid van de op het geldelijk huizen, de hee sterdam. De nieuwe directeu directeur, dr H recteuren dank de V. H. hebbe Bij beschik onderwijs, kuns benoemd in 1931 belast zij de examens tei van bekwaamhi onderwijs in h; hage, de heer aan de Rij-kskvv zers en onderwi Zierikzee. school. Geslaag ter, M. Constan J. Pik, allen t Weele te Bruii Oude, Zierikzei (Wordt vervolgd.) D o o d e 12-jarige J. L. t len een punt kreeg is aan d leden. In rook nacht bemerkte brand was in 200, te Rotterd de sigarenwink* de Duinstraat. De brandwee spoedig ter plas een straal op bedwingen. De deels uit. Door gen ongeveer V e r m i l ning te Hillege 16-jarige G. - dagmiddag om waar hij we sindsdien is hij Z ij n v r moord. Een burg—Wilhelms uit de gevangen v-an een paar .een zedenmisdrl ben ondergaan, de man in de vrouw binnen, zw-arende verkl afgelegd en na gevraagd. Met de ongelukkige, schedel in. Na richt, stelde hj; beschikking vai Een op 1 her. In een sta te Gross-Janow

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2