Hypotheken. Uit de Provincie. Ml DE KOSTER Co. êhuM Wké Kerknieuws. tij deed echter alsof en heeft in 1920 ten of meer onzer mannen op de candidaten- lijst geplaatst. Echter niet op een kans- biedende plaats. Spr. gaf aan, dat, als in 1933 weer menschen van het G. N. V. door de A. R. partij worden aangezocht om zich candidaat te doen stellen, dezen moeten antwoorden, dat ze zich daarop beraden zullen als ze eerst van het G M. V.-bestuur mededeeling zullen hebben ge kregen, dat de A. R. partij bereid is aan minstens één van de voormannen van het Verbond een kansbiedende plaats in te ruimen. Eenheid in dezen is noodig, aldus Spr., om wat te bereiken. De economische crisis besprekend waar deerde Spr. hetgeen de Minister van Ar beid voor ons land deed met betrekking tot de verlenging der uitkeeringstermijn voor verschillende werkloozenkassen, doch vond onjuist, dat Z. Exc. vasthield aan den eisch, dat die kassen in de meer dere kosten daarvan moesten bijdragen met 50 pet. van 't vermogen, dat zij be zaten per 1 Dec. 1930. Met den wensch, dat Gods zegen op de vergadering mocht rusten, eindigde Spr. zijn uitvoerige ope ningsrede. Prof. Dr Slotemaker de Bruine sprak hierna de vergadering toe. Spr. wenschte het G. N. V. geluk met den groei van het ledental; niet het getal is bij ons de drijf kracht, maar het beginsel, maar toch mo gen we voor den vooruitgang dankbaar zijn, aldus Spr. Het besef wordt steeds meer wakker, dat vakorganisatie nuttig en noodig is en ook onder onze men schen dat de Christelijk gezinde ar beider ook Christelijk behoort georgani seerd te wezen. Spr. wees er op, dat hij gelegenheid gehad had om zoowel in de Duitsch-sprekende als in Fransch-spre- kende landen van Europa te doen zien, wat in Nederland op het gebied der Chr. vakorganisatie bereikt werd, en wees er op, van hoeveel belang Nederland's voor beeld voor alle landen van Europa in dezen zijn kan en hoezeer de ontwikke ling der Ned. Chr. vakbeweging een bron van kracht kan zijn voor de bevordering van het Chr. Vakvereenigingswezen in het buitenland. In de middagvergadering werden de jaarverslagen goedgekeurd.. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Hofman en L. Vermeulen werden her kozen. In de avondvergadering werd een mo tie aangenomen, waarin op beperking van beroepsarbeid door de gehuwde vrouw wordt aangedrongen. Een voorstel inzake de oprichting van een arbeidsbank door het C. N. V. zal vandaag aan de orde worden gesteld. Het hoofdbestuur adviseerde hieromtrent nog geen beslissing te nemen. Verder werd door Prof. Mr P. S. Ger- brandy, gerefereerd over: „Bedrijfscon- centratie rationalisatie werkloos heid en arbeidstijd". Twenfsche Bank N. V. Naar ons wordt medegedeeld zal de heer J. L. A. Baron van Ittersum, tot nu toe medebestuurder van het kantoor der Twentsche Bank te Deventer, met in gang van 1 Juli a.s. optreden als mede bestuurder van de kantoren dezer Bank te Middelburg en Goes. Ziekenfonds Walcheren. Onder voorziterschap van Dr A. Sta- verman hield het Ziekenfonds Walcheren gisterenavond zijn jaarvergadering te Vlissingen. Na een kort openingswoord van den voorzitter, bracht de secretaris, dhr A. J. van Ockenburg, zijn jaarverslag uit, waar aan wij het volgende ontleenen: Het jaar 1930 is voor het fonds wel een van de meest regelmatige jaren ge weest, welke het in jaren gekend heeft. Het schijnt nu het laatste jaar te zijn geweest, dat de ziekenfondsen geheel op eigen wieken drijven en zonder eenig toezicht hun taak verrichten. Bedriegen de voorteekenen niet, dan is zeer spoedig te wachten de ziekenfondswet, waarin o. m. bepaald wordt, dat de fondsen aan zekere eischen moeten voldoen. Op zich zelf is dit vermoedelijk toe te juichen en voor de minder goed. gesitueerde fond sen zelfs broodnoodig, maar toch geloo- ven wij te mogen zeggen, dat, als het tegenwoordig ontwerp ongewijzigd wet wordt er voorzeker enkele moeilijkheden zullen rijzen. Zeker wordt dit het geval met de z.g. verplicht verzekerden volgens de Ziekte wet. Immers zullen de fondsen voor deze groep verzekerden een uitkeering krijgen, waardoor als gevolg hiervan de premie voor deze groep verlaagd zal kunnen wor den. Blijft het hierbij, dan is daartegen op zichzelf geen bezwaar, hoewel twee soorten verzekerden eigenaardige bezwa ren zullen meebrengen. Erger is, dat de ze verplicht verzekerden, zoodra ze werk loos zijn en dus na verloop van tijd niet langer verplicht verzekerd blijven, weer automatisch een hoogere premie moeten gaan betalen. Bedroeg op 31 December 1929 het aan tal volwassen leden 11.649, op 31 Decem ber 1930 was dit gestegen tot 12.159, der halve een stijging met 510. Voor een nor maal jaar, als 1930 ongetwijfeld was, 'n zeer belangrijke stijging. Het aantal volwassen leden bedraagt nu in Arnemuiden 910, Serooskerke 329, Souburg 1819, Veere 216 en Vlissingen 8885. Het aantal betalende kinderen bedroeg op 31 December 1929 4902, op 31 De cember 1930 5035, een stijging dus met 133. Verloskundige hulp werd in 1930 voor onze rekening 239 maal verleend te Vlis singen, 62 maal te Souburg en 10 maal te Veere. In 1929 bedroeg het aantal verlossingen voor onze rekening verleend te Vlissin gen 208, te Souburg 76. Voor Vlissingen beteekenen deze cijfers een belangrijke stijging, voor Souburg daarentegen een belangrijke daling. Van de tandheelkundige hulp wordt nog altijd een zeer druk gebruik gemaakt, terwijl geconstateerd kan worden, dat de wijze, waarop de hulp verleend wordt, n.l., dat ieder lid ten name van een tand arts is ingeschreven, wel voldoet. Hoewel ook nu nog geconstateerd moet worden, dat het aantal recepten hoog is, kan toch over 1930 niet geklaagd worden. Het aantal recepten daalde van 78.685 op 77.823 of met plm. 1 pet. Nemen we hier bij in aanmerking, dat het ledental met 3 pet. gestegen is, dan wordt de daling van 4 pet. een resultaat, dat tot tevre denheid stemt. Bestraling en Röntgenfoto's. Deze therapie vertoont nog maar alijd neiging tot stijgen. Vooral het aantal foto's neemt ieder jaar belangrijk toe. Gelukkig is het fonds ook in 1930 in staat geweest de hieraan verbonden kosten ten volle te be talen. Het verstrekken van reisgeld naar plaatsen buiten Walcheren nam eenigs- zins toe, maar bleef toch binnen zeer be perkte grenzen. De onkosten, verbonden aan het ver strekken van brillen waren iets minder dan in 1929, daarentegen was het voorge schreven aantal buikbanden en elastische kousen belangrijk hooger en dreigt af metingen aan te nemen, die ons met zorg vervullen. Na goedkeuring van dit verslag, bracht de penningmeester, Dr J. P. Vermaas, zijn verslag uit. Uit het verslag blijkt o.m., dat de pre- miën-ontvangst in alle onderdeelen heeft bedragen f 165.563,66 of f 9802,86 meer dan ir. 1929. In het reservefonds werd f 855,03 ge stort, waarmede het totaal van dit fonds is gebracht op f 19.161,16. In het pensioenfonds beambten werd het reglementaire bedrag gestort, waar door dit nu gestegen is tot f 11.751,75. Het voordeelig saldo over alle onder af deelingen bedroeg f 3372,11. Alles bijeengenomen noemt de penning meester aan het slot van zijn verslag den financiëelen toestand van het fonds ge zond. De aftredende bestuursleden, de hee ren J. P. Vermaas en A. J. van Ocken burg te Vlissingen, werden herkozen. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter met een woord van dank aan de aanwezigen de vergadering. Architect Moojen. De ontwerper en organisator van het Nede.'landsche paviljoen op de Interna tionale Kolonale Tenntoonstelling, de man die door den brand van j 1. Zondag zoo zwaar getroffen werd, is zooals waar schijnlijk niet algemeen bekend zal zijn, uit Zeeland afkomstig. Zijn vader was vroeger hoofd der O. L. school te K 1 o e t i n g e. Hij bezocht de H. B.S. te Goes en was daarna eenigen tijd werkzaam op het architectenbureau van den heer Hannink te Goes. ills architect heeft hij nog meegewerkt aan de restauratie van de Grafelijke Zalen te 's Gravenhage. In 1904 vertrok de heer Moojen naar Indië. Eerst woonde hij een jaar te Bandoeng en daarna te Batavia, waar hij o.a. zes jaar lang lid van den gemeenteraad was. Zijn broer, dhr J. Moojen, was in 1913 de candidaat van de vrijzinnige concen tratie bij de Kamerverkiezingen. Deze is in 1923 in Indië, waar hij assistent-resi dent was, overleden. De Zeeuwsche Ariel-Motorclub zal op 3 Juli a.s. groote motorwedstrijden houden op het terrein van dhr Luik te Make. Zooals de adve tentie in dit num mer doet zien, belooft dit heel wat te worden. Te Axel vielen de wedstrijden zoodanig in den smaak bij het publiek, dat ongeveer 5000 toeschouwers luide hun bij val te kennen gaven. Naar ons werd mede gedeeld, zal hier de kinderwagenwedstrijd nog veel meer deelname hebben dan te Axel. Dit is een humoristisch nummer waarbij een kinderwagen achter een motor wordt gebonden en met drie tegelijk wordt gestart. Onnoodig te zeggen dat de wagens wel eens met de wielen naar boven komen te liggen. Er zal wel iets te zien zijn. Zeeuwsche Athletiek- b o n d. De uitslag van den gehouden com petitiewedstrijd is: 100 M. hardloopen: 1. Goedlach, Mara thon, 11,8 sec.; 2. v. d. Feltz, E. M. M. 12 sec. Kogelstooten: 1. G. de Jager, Mara thon, 9.65 M.; 2. S. Vreke, E. M. M. 8.95 M. Hoogspringen met aanloop: 1. S. Vreke, 1.58 M.; 2 en 3 Aarssen, Marathon en S. v. Gelderen, E. M. M. 1.55 M. Totaal aantal punten E M. M. 56.5 p., Marathon 56 p. en Wilhelmina 16.5 p. Selectiewedstrijden: 1500 M. hardloo pen: 1. J. Wolf, E. M. M. 4 min. 50,4 sec.; A. Kambier, E. M. M. 4 min. 50,6 sec. 400 M. hardloopen: 1. Boogaard, Mara thon 57,2, 2 Maris, Marathon 57,6 sec. Discuswerpen: 1. P. Kambier, E. M. M., 27. 32 M., 2. Parent, Marathon 25.25 M. Verspringen met aanloop: 1. G. v. d. Feltz, E. M. M. 5.79 M.; 2. Kuipers, Ma rathon 5,47 M. Polstokhoogspringen: 1. J. G. de Jager, Marathon 2.48 M.; 2. C. W. Sturm, Wil helmina 2.43 M. Speerwerpen: 1. S. v. Gelderen, E. M. M. 37,45 M., 2. v, d Schuur, E. M. M. 34.87 M. Middelburg. Ieder stadgenoot herinnert zich hoe schitterend verleden jaar de be lichting van het Stadhuis tot haar recht kwam. In het najaar zijn de vele schijn werpers, die daarvoor noodig waren, weggenomen. Het lag direct in de bedoe ling deze belichtingsinstallatie niet voor dat eene jaar te doen zijn en gisteren is men dan ook begonnen met de herplaat sing der groote schijnwerpers. Het ligt in de bedoe'ing van Vreemdelingenver keer om speciaal op de drukste Woensda gen in het volle seizoen de vreemdelingen, die dan steeds in grooten getale hier over nachten, ook degenen, die te Vlissingen of elders op het eiland vertoeven en na tuurlijk ook de stadgenooten zelf te doen genieten van den fraaien aanblik, die Mid- Middelburg's fraaie raadhuis biedt als het rustige e'ectrische licht er een marmer- achtigen tint aan geeft. Gisteren hebben wij eens een kijkje genomen bij het werk tot uitbaggeren van de vest tusschen Seis- en Langeviele- brug, dat thans in vollen gang is. Terwijl de baggermachine in de vest haar werk verricht en de nu niet precies aangenaam riekende bagger in de bakken wordt ge deponeerd, is in den Domburgschen wa tergang een jacobsladder in werking, die den bagger weer uit de bakken ophaalt en in een afloopende hquten goot werpt, waarlangs de bagger op het hoogste deel van het naastliggende weiland terecht komt en zich van daar over de lagere deelen verspreidt. Rond het weiland is eerst een dijkje gelegd en de bedoeling is de zoo ve kregen kom geheel met bag ger te vullen, zoodat een verhoogd stuk weiland wordt verkregen. Bij het werk is men reeds op de moei lijkheid gestuit, dat de bakken niet onder de brug van den watergang door konden en een duiker er aan te pas moest ka men om in het water staande palen te ver wijderen. Er zal een groot aantal weken met dit baggerwerk gemoeid zijn. Krabbendijke. Gisteren zijn door de Gebr. van Langevelde de eerste Eigen heimers verzonden, afkomstig van dhr Karelse te Krui-ningen. lerseke. Gisteren vergaderde de afdee- ling van de vereen, tot Chr. verzorging van Krankzinnigen in Zeeland onder lei ding van den wnd. voorzitter C. de Jonge, in de consistorie van de Geref. Kerk. Gekozen werd tot voorzitter ds En gel sma. De penningmeester deed verslag. De in komsten bedroegen f 192.95, de uitgaven f 185.32-, alzoo een goed slot van f 7.63. De voorzitter spreekt als zijn gevoelen uit dat het ledental veel grooter kon zijn. Ie aftr. bestuursleden J. v. Putten en C. v. Iwaarden werden herkozen. Tot afgevaardigden naar de vergade ring te Vrederust werden benoemd dhrn Ds Engelsma, C. v. Iwaarden, W. Bakker. Secundi dhrn W. Hage, L. Hartoog, Joos Schipper. Bij voldoende deelname zal weer als vo rig jaar met een autobus gereden worden naar de algemeene vergadering. Dhr Bom doet vragen aangaande pa- tienten van onbekende nationaliteit en verder of het niet voordeeliger zou zijn een bakkerij te stichten inplaats van brood te betrekken van de bakkers uit Bergen op Zoom. Met dankzegging werd gesloten door Ds. Engelsma. Kapelle. Door de aanhoudende droogte zijn vele aardbeien verdroogd. De op brengst zal wel minder worden dan eerst werd verwacht. Zaterdagavond had de werkman M. v. K. alhier bij het op zijn schouder dra gen van een flesch zuur, bestemd voor de aardbeieninmaak, het ongeluk dat deze barstte. Na geneeskundige behandeling door Dr Pfeiffer is de patiënt vervoerd naar het ziekenhuis te Goes. 's-Gravenpolder. Maandagavond kwam de gemeenteraad voltallig bijeen. Van het waterschap was een verzoek ingekomen om het achterste gedeelte van den Haag- dijk te mogen begrinten en het onderhoud voor zijn rekening te nemen. Verder een nota van dhr Allewijn voor het te laat uil- betalen wegens het niet goedkeuren der gemeentebegrooting door Ged. Staten tot een bedrag van f 327.76. Dito van dhr Duinhouwer tot een bedrag van f 22.73. De vergoeding voor het L. O. wordt vastgesteld op f 387.81. De vaststelling van den pensioen grondslag van den burgemeester en den gemeenteveldwachter heeft plaats. De som gestort als waarborgsom door de vereen, voor het geven van L. O. op Geref. Grondslag zal worden belegd in N. W. S. Over de electrische verlichting der straat heeft een breede bespreking plaats. De kosten der lantaarns zullen ongeveer f 1200 bedragen en de jaarlijksche ver lichting f 600. Dhr Verhulst vindt dit veel te duur. Hij stelt voor het met de oude verlichting te doen. Die kost maar f 200 p. jaar. Dit voorstel wordt niet ondersteund. Het verzoek van L. Kopmels als bode van de brandweer om verhooging van salaris, wordt toegestaan. Dhr Joziasse informeert waarom de spuitgasten bij de oefening niet zijn uitbetaald. Dit zal ge beuren. Besloten wordt ook nog het dak van de oude school te laten vernieuwen en do gemeentegebouwen aan het electrisch net aan te sluiten, zulks bij inschrijving. De radio-distributie wordt aan Van Driel te Kloetinge op de bekende voor waarden toegestaan. Hier tegen stemden dhrn Joziasse en Bakker. Daarna slui ting '«-Heer Arandskerke. In de Maandag voormiddag gehouden raadsvergadering, waarin afwezig waren de heeren Linden- bergh en van Gorsel, werd besloten voor kennisgeving aan te nemen een verzoek van W. de Kok e.a. inzake plaatsing op den ligger van het voetpad over perceel Sectie F no. 81, doch adressanten in over weging te geven zich te wenden tot het bestuur van den Ouden Kraayertpolder. Op een verzoek van het bestuur van het fanfaregezelschap „Excelsior" alhier, betreffende het onderhoud van de muziek tent, werd gunstig beschikt en besloten voor 1931 een tegemoetkoming te verlee- nen van f 50 in de kosten van onderhoud van die tent, terwijl bij de opmaking van de begrooting voor 1932 het verzoek we derom in overweging zal worden geno men. Met alg. st. werd besloten om op het dorp Wissenkerke en omgeving electri sche straatverlichting aan te brengen. Verder werd besloten om de gemeente gebouwen te Nieuwdorp aan te sluiten aan het electrisch licht. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier (dorp) werd met zes stemmen benoemd no. 1 van de voor dracht, n.l. Mej. M. W. Mol, onderwijze res te Nisse, terwijl Mej. Bakker, onder wijzeres te Egmond aan Zee, no. 2 van de voordracht, drie stemmen verkreeg. Ritthem. Burgemeestersin- stallatie. Het was heden voor de gemeente Ritthem een gewichtige dag. De nieuw benoemde burgemeester werd ge ïnstalleerd en volgens landelijk gebruik werd hij met zijn familie feestelijk inge haald. Het vriendelijke dorpje, vooral de prachtige dorpsstraat, was in feestdos. Vlaggen, guirlandes, groen en eerepoorten gaven een vroolijke stemming welke nog werd verhoogd door de fleurige kleeding der boerenbevolking, die in haar mooiste plunje den nieuwen burgemeester op wachtte. Een eerewacht van ruim 60 ruiters, wier paarden met kleurige linten en rozen waren versierd, had met de burgerwacht, de muziekvereen. en de feestcommissie het rijtuig van den burgemeester opgewacht op het ruime Oranjeplein te Oost-Souburg, waar reeds iele belangstellenden stonden te wachten. Toen het rijtuig van den burgemeester en dat van zijn familie in den stoet waren opgenomen, trok deze onder de opgewek te tonen der muziek naar Ritthem. Bij de grens der gemeente hield de stoet halt. De commandant van de eerewacht, dhr K. A. Koppejan, sprak hier den bur gemeester toe, en riep hem, ook namens zijn dorpsgenooten, een hartelijk welkom toe. Het is thans een mooie tijd om uw intocht te doen. Alles in de natuur groeit en bloeit en zal spoedig rijpen voor den komenden oogst. Maar het is ook een ernstige tijd vooral ook voor de landbou wende bevolking, waaruit Ritthem hoofd zakelijk bestaat. Dit verzwaart ook de zor gen van het burgemeestersambt. God geve u kracht en wijsheid voor uw arbeid. Moge onze gemeente onder uw bestuur in bloei en welvaart toenemen. Moge deze dag voor u en uw familie een blijde dag zijn, die steeds in aange name herinnering zal blijven. Burgemeester, wees welkom in Zee land. Wees welkom op ons mooie Walcheren. Wees welkom in Ritthem als onze bur gemeester." Deze toespraak werd bezegeld door het hoerageroep van heel de eerewacht. De burgemeester zei met enkele woor den dank voor deze eerste woorden van welkom van Ritthem's ingezetenen, waar na de lange stoet zich in beweging zette. Weldra zag men de wapperende drie kleur op het oude, vriendelijke kerkto rentje. Dicht bij het dorp gekomen hielp het klokgelui de feestelijke vreugde van den intocht verhoogen. Bij het gemeentehuis wachtte reeds een groote schare, die den burgemeester met gejuich begroette. Nadat de geheele stoet het dorp bad rondgereden, werd bij het versierde gemeentehuis stil gehouden. Een dochtertje van een der feestcom missieleden, Marietje Kwekkeboom, bood aan Mevr. Ter Haar, de moeder van den burgemeester een prachtig bouquet aan, versierd met een lint in de Ritthemsche kleuren (groen en wit). De voorzitter der feestcommissie, dhr N. de Pagter, sprak hier den burgemees ter toe en ve-welkomde hem hartelijk. De taak, aldus Spr., die u op de schou ders wordt gelegd is niet gemakkelijk. Daarbij komt, dat gij, die uit een groote stad zijt, nu tegenover een plattelandsche bevolking komt te staan. Als u blijken geeft van medeleven met de ingezetenen, dan zult u ook kunnen rekenen op aller medewerking. Wij hopen, dat u vele jaren burgemees ter onzer gemeente moogt zijn. Wij wenschen U vele gelukkige jaren in deze gemeente. Daarom een driewerf hoeral voor onzen nieuwe burgemeester. Spontaan werd door de talrijke om standers aan het verzoek van den spre ker voldaan. In de versierde gemeentekamer had vervolgens de officiëele installatie plaats. Na de gebruikelijke opening der ver gadering en voorlezing van het Konink lijk besluit, waarbij dhr P. W. ter Haar benoemd was tot burgemeester van Rit them en van de akte van beëediging, werd de burgemeester binnen geleid. De waarn. burgemeester, dhr J. Me- liefste, sprak dhr Ter Haar toe. Spr. verwelkomde als waarn. hoofd der gemeente, namens alle ingezetenen den burgemeester en zijn familie. Langen tijd hebben wij, aldus Spr., in Voor goede posten geld beschikbaar tegen een rente van 40 o. Voorwaarden op aanvrage. VLISSINGEN. spanning afgewacht, wie na het overlij den van Uw ambtsvoorganger tot burge meester onzer gemeente zou worden be noemd. Het bericht Uwer benoeming bracht eindelijk de gewenschte ontspan ning. Wel kende niemand onzer U per soonlijk, maar de algemeene gedachte was toch wel deze, dat de zoon van zoo'n algemeen geacht en begaafd persoon als Uw vader, ook wel een goed burgemees ter zou zijn voor Ritthem. Wij verwach ten van U, dat gij voor ons, evenals Uw geachte voorganger een goed burgemees ter zult willen zijn. Een moeilijke taak wordt U heden op de schouders gelegd. Moeilijk, omdat de algemeen economische toestand thans verre van gunstig is. Moeilijk, omdat gij een voorganger hebt gehad, die heel sterk de verantwoordelijkheid van het burge meestersambt gevoelde. Moeilijk, omdat de bevolking van Ritthem U op dezen dag haar volle vertrouwen schenkt en gij U dit vertrouwen hebt waardig te loonen. Moeilijk ook, omdat gij hebt te toonen, dat ge een echte zoon van uw Vader zijt. Toch is het ook een schoone taak, hoofd van een gemeente te mogen zijn. Allen zult gij het nooit naar den zin kunnen maken. Bestuur ons echter naar Uw beste weten en gij zult het vertrou wen, dat wij thans in U stellen, altijd be houden. Moge God U daartoe de kracht en de wijsheid geven. Met het overdragen van dezen ambts keten, draag ik U ook het burgemeester schap over en verklaar U geïnstalleerd als burgemeester van de gemeente Ritthem. (Slot volgt.) Biggekerke. Maandag werd vanwege de Provinciale vereen, ter verbetering van het geitenras in Zeeland, geitenkeuring gehouden aan de stallen der leden. De jury bestond uit de heeren Sietema en Versluijs. Door de plaatselijke vereen, was f 8 voor prijzen beschikbaar gesteld. Prijswinners waren: voor de lammeren: K. P. Geschiere en G. Jobse; één-jarige geiten: R. Vlieger en G. Clarisse, 2-jarige geiten: Anth. Dingemanse, E. de Korte W. Cijvat en G. Clarisse; oudere geiten: G. van Keulen, A. de Witte, J. Adriaanse, J. Simpelaar en A. Melis. De melkkoker, beschikbaar besteld van wege de Prov. vereen, viel bij loting ten deel aan Jac. Wijkhuis. De totaal-indruk der jury was, dat in onze gemeente nog veel te verbeteren is. Oud-Vossemeer. Op de voordracht voor dijkbaas van het waterschap Oud-Vosse meer, waarvoor zich 47 liefhebbers aan meldden, zijn in alph. volgorde geplaatst de heeren A. Beije te Kerkwerve, P. M. Dieleman te Ellewoutsdijk en J. J. Moer land te St. Annaland. Aardenburg. Toen dezer dagen zekere van H. alhier als naar gewoonte des mor gens zijn in een op het e:'f in een hok staande konijnen wilde voederen, kwam hij tot de minder aangename ontdekking dat eenige dier dieren waren ontvreemd. Bij de politie werd aangifte gedaan. Terneuzen. Door den landbouwer v. C. was een partij hooi op zijn land onder die gemeente op een mijt gezet. Teneinde het liooi tegen regen en bederf te beschermen, had hij daarover twee groote geoliede dekzeilen gespannen. Dezer dagen bleken de zeilen beide te zijn ontvreemd. De po litie stelt een onderzoek in. Hoek. In de gistermorgen gehouden ge meenteraadsvergadering waren aanwezig 5 leden. Afwezig dhrn J. A. Martens en J. D. de Feijter. Besloten werd met 3 tegen 2 stemmen, aan te koopen een stukje grond van Mej. de Wed. H. v. Doezelaar voor de som van f 100. Op dit stukje grond is de ben zinepomp geplaatst der A. P. G. Nu moet hiervoor jaarlijks f 10 betaald worden. Voorts is besloten na breede discussie met 4 tegen 1 stem (D. J. Jansen) het maximum salaris van den klerk ter se cretarie te brengen van f 1200 op f 1500. Nader blijkt, dat op de lijst der Stk. Geref. partij is gekozen verklaard met voorkeurstemmen dhr Jb. Pijpelink en niet no. 2, dhr F. de Bree. Tot directeur en directrice van „Avondrust", het Tehuis voor Ouden van Dagen, alhier zijn tegen 1 Oct. a.s. be noemd de heer en mej. J. B. H. Jansen en eebtgenoote. staan thans aan het hoofd van „Vredestein" Tehuis voor Ouden van Dagen te Wissenkerke (N.-Beveland). Ned. Herv. Kerk. Zestal te Woerden (vac. Eringa, alpha- betisch), O. S. Cazemier te Stavoren, H. Dekker te Weesp, A. Dönszelman te Alm- kerk, G. Gerbrandy te Nieuw-Vennep, dr G. P. van Itterzon te Alblasserdam en G. M. Luteijn te Apeldoorn. Beroepen te Hollandscheveld, A. Blink Kramer te Urk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2