DE ZEEDW Vervolgd en bevrijd TWEEDE BLAD. Wat er deze week voorviel HET ADRES A. WILKING KLIERZIEKTE mm Heerenbaai EEN DUBBELTJE Brieven uit Middelburg. FEUILLETON Uit den Goeschen Raad. VAN ZATERDAG 27 JUNI 1931, Nr 225. Hoe kan het anders! We denken na tuurlijk allereerst aan het onverwachte, maar blijde bericht uit Amerika, dat pre sident Hoover de betaling van alle schul den tusschen de landen onderling voor een jaar wil stop zetten. Amerika zal dus niets krijgen aan rente en aflossing van de vroegere geallièerden, maar deze op hun "beurt weer niets van Duitschland, waar de nood zóó hoog ge stegen was, dat een nieuwe financieele ineenstorting dreigde. Men heeft in Amerika ingezien, dat de volken per saldo één groot belang gemeen hebben: dat er zoo spoedig moge lijk een eind komt aan de crisis, dat er weer werk komt voor de millioenen werk- loozen. Vandaar dit voorstel van Hoover, dat, behalve in België en Frankrijk, al gemeen toejuiching heeft geoogst. Het komt er nu maar op aan, wat Frankrijk en zijn trouwe schildknaap Bel gië doen zullen. Erkend moet worden, dat de financieele gevolgen van Hoover's voorstel voor Frankrijk diep ingrijpend zijn. Het zal moeten afzien van de ont vangst van 400 millioen. Laat ons echter hopen, dat de Fransche regëering de in ternationale belangen boven de nationale stelt, zoodat er eenige verademing in de zen hangen tijd koma. Het psychologisch effect, dat de verkla ring van Hoover over Amerika's bereid heid tot een uitstel van alle schulden betalingen in alle groote beurscentra, ook te Parijs, gehad heeft, is wel de meest markante aanwijzing, dat deze daad over de geheele wereld als een onafwijs bare noodzakelijkheid wordt gevoeld. Door deze stap van Hoover kwam fei telijk het andere buitenlandsch nieuws op het tweede plan te staan. Wij herin neren er alleen aan, dat Oostenrijk weer een nieuw kabinet kreeg en dat het nieuwe Belgische ministerie de militaire credieten, waarover het vroegere is ge struikeld, zag toegestaan. Onze Koninklijke familie vertoeft nog steeds buitenslands en geniet nu, na de officieele vermoeiende begroetingsplech tigheden van de rust in een schoone om geving. Eindelijk is dan nu officieel bekend gemaakt, dat de tarwewet 4 Juli a.s. in werking zal treden. Onze t.arwe-verbou- wers kunnen dan nu gaan profiteeren van den rijkssteun. Jammer, dat het ook in onze provin cie hier en daar met da werkloosheid zoo droevig gesteld is. Een tweetal Statenle den stelden er vragen over aan Gedep. Staten. Ook dreigt hier en daar een land- bouwconflict, waarbij men van werkge verszijde helaas afkeerig is van arbi trage. XLII. Voor de derde maal in korten tijd wer den de bewoners van „het Centrum van Zeeland" en vele anderen met hen, op geschrikt door een bank-débacle. Geen wonder dat bij hen, die geld te verliezen hebben, de schrik er zoo ge weldig in zit, dat het wel lijkt, dat de oude banken, die er reeds langeren of korteren tijd bestaan en de nieuwe, die er thans worden geopend met het doel om de verstrooide schapen bijeen te ver gaderen, nog niet zoo spoedig hooge be dragen in deposito zullen kunnen boe ken en dit te minder, waar de deposito rente zoo geweldig laag is. Trouwens, het is overal misère. In „De Zeeuw" heeft men reeds een paar maal kunnen lezen, dat de Minister van Finan ciën geen gemakkelijke en blijde dagen doorleeft en dat de hooge temperaturen niet alleen de oorzaak zullen zijn, dat Z. Exc. het warm krijgt. Er wordt van gesproken dat de Minister bij zijn voorbereidende Historisch verhaal uit den Napoleontischen tijd. 30) o— „Ik verzeker u, mejuffrouw, dat al uw woorden geheim zullen blijven, als in het graf", verklaarde Martin met de hand op het hart. „Dan geef ik u verlof", zeide Marie met een vorstelijk gebaar hem uitnoodigend. Spoedig waren beiden in een diepgaan de bespreking gewikkeld over het kenmer kend onderscheid tusschen het stads- en het landleven in de verschillende jaarge tijden. Margo was inmiddels met Van Stralen beginnen te praten over de onbeduidende dingen die in zulk een omgeving gewoon lijk de onderwerpen uitmaken en waarbij de verre gasten niet zelden tot voorwerp moeten dienen. Het duurde echter eeni'gen tijd eer de sombere trekken op des luite nants gelaat verdween en hoewel hij, vol gens Martin's zeggen, daar warm ge plaatst was, kostte het Margo moeite, hem te ontdooien. Langzamerhand echter werd zijnstem- werkzaamheden tot vaststelling der be grooting voor het volgend jaar komt tot hooge geraamde tekorten van 50, 60 mil joen of wellicht nog meer. Daarvan zijn oorzaken het feit, dat over de eerste vijf maanden van dit jaar de rijksmiddelen maar eventjes 22 miljoen minder op brachten dan over dezelfde vijf maanden van het vorig jaar en dat, waar de terug gang steeds crescendo gaat, berekend mag worden, dat de achterstand over het ge heele jaar 1931 de 50 a 60 miljoen gul den zal overschrijden. Daarbij komt dat, al js .uit den aard der zaak nog weinig te zeggen van den uitslag der aangiften voor het dienstjaar 193132 van de vermogens- en de in komstenbelasting, ook deze aangiften, ver geleken bij die van 1930—'31 bitter zul len tegenvallen. Bekend is in sommige bladen werd er zelf per ingezonden stuk toe opgewekt, dat de waarde der lande rijen wel 20 k 30 pet. minder is aangei- geven, zulks op heit voetspoor van de prijzen, die bij de weinige openbare vei lingen, die er den laatsten tijd gehouden zijn, zijn gemaakt, al schijnt het in den laatsten tijd wat beter te worden. Nie mand echter, die er niet dringend toet- wordt genoodzaakt, laat thans zijn va,st goed in het openbaar verkoopen. En met de fondsen is het nog veel erger. Er zijn z.g. millioenenfondsen, wier aandee- len bij duizenden door onze geldbezitters zijn opgenomen, o.a. Philips, Rubber, Sui ker, Petroleum, Margarine, die enorm zijn gezakt, sommigen tot 1/6 of 1/5 dar vroegere waarde. Dit alles zal niet nala ten zijn uitwerking te doen gevoelen. Men kan het dan wel zóó voorstellen, als of die dalingen slechts „fictief" zijn, doch niemand kan zekerheid geven, dat binnen afzienbaren tijd fondsen, die thans weinig of haast geen waarde 'hebben, weder tot den ouden stand zullen rijzen. Er zal b.v. wel weer heel wat water door de Schelde vloeien eer de Philipsaandeelen den koers van 7 a 800 pet. weer zullen bereiken. Het bericht van het voorstel van president Hoover om voor de oorlogs schulden een jaar uitstel van betaling te verleenen, heeft wél wat verlichting op de beurs gebracht, doch een jaar is gauw voorbij en van de schulden schijnt niets te worden kwijtgescholden. In Indië is het ook al narigheid. Mi nister de Graaff de§lde 19 Juni 1.1. in de Tweede Kamer mede, dat over 1930 het tekort op den gewonen Indischen Dienst de 80 miljoen verre overtreft en dat over 1931 een tekort wordt verwacht van 172 miljoen, waarvan 37.4 miljoen ten laste van den buitengewonen dienst. De be zuinigingsmaatregelen, vormende een uitgavenvermindering van 37.5 miljoen zijn hierin volledig verwerkt. Een motie van het s.-d. Kamerlid Cramer, waarbij de Kamer den Minister uitnoodigde de salariskorting der ambtenaren met 5 pCt. voor 1931 terug te nemen is door de Tweede Kamer verworpen met 41 tegen 15 stemmen. Alle Anti-revolutionairen stemden daarbij tegen de motie. De op brengst der Indische middelen daalde dan ook van Jan/April 1930 ten bedrage van 184.3 miljoen op Jan/April 1931 tot f 156.6 miljoen, zijnde thans f27.7 miljoen minder. Met de groote gemeenten in Nederland gaat het niet anders. De wethouder Wi- baut te Amsterdam, de welbekende voor man der socialisten, legt binnenkort, we gens gevorderden leeftijd, zijn ambt als wethouder neer. Maar, hoewel de Mid- delburgsche Soc. „Volksstrijd" van hem zegt, dat hij „in Amsterdam en ver daar buiten door vriend en tegenstander ge- eerd wordt als een der knapste economen en financiers uit ons 1 a n d", laat Z.E.A. de finantiën der hoofd stad in ellendigen toestand achter. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectie Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST ming beter; hij begon te schertsen en verdedigde zich met heldenmoed tegen het kruisvuur van geestige opmerkingen, waaraan hij bloot stond. Eensklaps brak Margo den woorden strijd af met de vraag: „Zeg eens, Johan van Hoornebeke is gevangen gezet, naar 't schijnt op vrij zware beschuldigingen; weet gij er- iets naders van te vertellen?" „Weg met de vroolijkheid en de onge dwongenheid. De luitenant wendde zich af en antwoordde haastig: „Ik weet weinig meer dan wat-iedereen weet. Juffrouw De Wilde; hij schijnt met de deserteurs samengespannen te hebben terwijl hij ze had moeten vatten; dat is uitgekomen; de aanbrenger moet hem verklapt hebben." „Zijt gij er ook in betrokken, lui tenant?" vroeg Constance, voor haar be langstelling tegenzin overwinnend. „Hoe bedoelt ge dat?" vroeg Van Stra len ietwat scherp; hij was bleek gewor den en verwenschte den ongelukkigen in val van Margo om over die „ellendige" zaak te beginnen. Angstig vroeg hij zich- zelven af wat „dat malle kind" er van kon weten. Maar hij had zich noodeloos onge rust gemaakt en dit bleek uit Constance's antwoord. De raadsoverzichtscirijver der liberale R. R. Crt. schrijft in het ochtendblad dier courant van 21 Juni 1.1. dat de voorloopige raming der inkomsten en uit gaven voor 1932 sluit met een tekort van 12 millioen, doch dat zulks zeker op 18 millioen zal komen. En wie moet zulk een tekort dekken, dat een der „knapste finan ciers" nalaat? Het raadslid Boissevain voorspelt 98 opcenten op de gemeentet- fondsbelasting en derhalve een onver mijdelijke curateele van de regeering over het Amsterdamsche gemeentebestuur. Deze laatste curateele hangt, naar het schreven van Ged. Staten van Zuid-Hol land aan Rotterdam laat doorschemeren, ook boven het hoofd van deze eerste koopstad des Rijks, die onder het bestuur v.an den Socialistischen wethouder van fi nanciën De Zeeuw, thans ook den droe>- vigen ledigen bodem van Rotterdam's schatkist vertoont. In Middelburg betaalt 98 pet. der be lastingbetalers dit jaar minder dan in het vorige. Echter laat het zich aanzien, dat zulks het volgend jaar omgekeerd zal zijn en 98 pet. dier betalers, althans een zeer hoog percentage van hen, in 1932 meer zal betalen. De allergrootste zuinigheid in het gemeentelijk beheer zal dus zeker geboden zijn. Een mooi vooruit zicht voor den nieuwen Raad, althans voor dat deel, dat bij de verkiezingen weer allerlei nieuwe beloften deed. (Zie Volksstrijd van 9 Juni 1.1. en volgg.) Met vriendei. groet gaarne tit. METELLUS. In een vrij korten tijd werkte de Goe- sche Raad een lange agenda af. Tot eere van den Gemeenteraad in zijn tegenwoor dige samenstelling mag gezegd, dat hij onder zijn leden er geen heeft, die tot de veelpraters behooren en graag lange speeches afsteken. Er kan over allerlei stadskwestietjes wel eens knus gebabbeld worden, maar dan komt dit meestal door dat de voorzitter de heeren eens een oogenblik vrij laat en ze zelfs aanmoe digt om een gezellig praatje te houden. Maar over het algemeen hebben we de laatste jaren geen saaie, langdurige ver gaderingen gehad. Alleen salariskwestie en werkloosheid- vraagstuk jagen gewoonlijk veel stof op. Dan komen de tongen los en worden de debatten meestal warm. Dit bleek ook Woensdag weer. De drie Besturenbonden (modern, R. K. en Chris telijk) hadden een adres aan den Raad gezonden, waarin gevraagd werd 'n werk verschaffing ook voor den zomer en een steunregeling aansluitend aan die van den Minister -voor uitgetrokken werk- loozen en ongeorganiseerden voor het ge val er geen of geen voldoende werk zou zijn te vinden. Zij beriepen zich op het feit, dat het aantal werkloozen in Mei en begin Juni (toen het adres werd verzonden) aanmer kelijk hooger wa3 dan in dezelfde maan den van vorige jaren. B. en W. antwoordden hierop met een uitvoerig schrijven. Zij voerden aan, dat het aantal werkloozen na de indiening van het adres beduidend was verminderd en dat hier des winters geregeld behoor lijk voor de werkloozen wordt gezorgd. Voor een werkverschaffing in de zomeiv maanden voelen B. en W. niets. Zij zijn in strijd met adressanten - van mee ning, dat in Goes geen crisis-werkloos heid wordt gevonden. Bovendien plaatsen zij aan het adres van een deel der werkloozen enkele on vriendelijke opmerkingen, waarvan het de vraag is, of het wel verstandig en tactisch genoemd moet worden dit in het publiek te doen, Ieder weet wel, dat er onder de werkloozen, even goed als onder de wer kenden, kaf onder het koren zit. De me thode, die wel eens bij de werkverschaf fing wordt gevolgd, is er ook niet op berekend, om ijverige arbeiders te kwee ken! De heer Crucq, evenals later zijn par tijgenoot Buys, verdedigde het verzoek. Zij kwamen er krachtig tegen op, dat een werklooze in Goes beschouwd wordt als een voorwerp van armenzorg. Ook de R. K. leden bestreden B. en W. De verklaring van den heer Simons liet aan duidelijkheid niets te wenschen over: „Wel ik meen, of gij ook zooveel als rechter over hem zult zijn?" „O neen; de hooge officieren, waaron der uw voogd, zullen daarover uitspraak doen. Ik ben niet in de zaak betrokken, althans niet zooveel dat het eenigen in vloed op de uitspraak kan uitoefenen." „Dus ge hebt er dan toch wel iets mee te maken? Dan weet ge er ook wel meer van", zeide Margo hardnekkig. „Ik weet er althans zooveel van, dat de voornaamste beschuldiging tegen hem deze is: Hij wist, of kon weten waar de deserteur schuilde, en deed evenwel geen moeite om hem gevangen te nemen", her vatte de luitenant, terwijl hij Marie scherp aanzag. Deze gaf een „o!" van verbazing ten beste en bleef met open mond hem aankijken. Hij vervolgde op onverschilli gen toon: „De redenen die hij daarvoor had zijn natuurlijk te prijzen, althans betrekke lijk, want in dienst moet men eigenlijk niet vragen naar vriend of vijand;. maar men heeft enkel de orders uit te voeren." „Als lijken!" mompelde Nellie; zij had wei eens iets over zulke stellingen gele zen. „Juist juffrouw, als levende lijken, zonder wil. Maar Jonker van Hoornebeke nam de vrijheid de orders van den ma is een vorm van tuberculose. Ver waarloost deze kwaal dus niet. Leest wat Dr. J. H. VAN GRAFHORST, arts, schrijft in zijn brochure; „Wen ken en raadgevingen bij de behande ling van tuberculose en scrofulose" over de gunstige resultaten verkregen met granuline. Deze brochure, die o.a. talrijke attesten bevat van ge- neesheeren en genezen patiënten, wordt U op aanvrage, in gesloten enveloppe gratis toegezonden door de Pharm. Ond. Dr. J. H. VAN GRAF HORST, Schevenlngen Alkmaarsche- straat D 9. I „Wanneer B. en W. voortgaan een der gelijke sociale politiek te voeren, behoe ven zij op den steun der R. K. fractie niet langer te rekenen". Wij hebben ons afgevraagd, wat deze verklaring straks bij de wethoudersver kiezing kan beteekenen. Als de R. K. le den aan de herkiezing van de aftredende wethouders niet wenschen mede te wer ken, beschikken de rechtsche groepen niet langer over een meerderheid en zijn ook andere combinaties mogelijk. De heer Simons beriep zich op de uit spraak van de partij-raadsvergadering der R. K. Staatspartij: „De werkloosheid worde bestreden door de bevordering van doelmatige werkgelegenheid en de werk loozen worden gesteund buiten de orga nen van de gewone armenzorg". De burgemeester was tijdens het spre ken van den heer Simons zichtbaar ont stemd. We hoorden hem o.a. het woord: „schandelijk" gebruiken. Dhr Van Poelgeest (V. B.) vras blijk baar enthousiast over het schrijven van B. en W. De puntjes waren nu eens goed op de i gezet. Ook de heer Eckhardt had veel lof voor hetgeen in Goes voor de werkloozen is gedaan. De burgemeester zette nog eens uiteen, wat de werkverschaffing de laat ste jaren aan de gemeente had gekost, waarop dhr Buys echter opmerkte, dat hierbij veel was, wat voor 100 pet. pro ductief werk was en toch had moeten ge beuren. Tot zoover was alles zakelijk. Maar de heer Goedbloed zag in het ingekomen adres een verkeerd beginsel. Een steun regeling is volgens hem iets specifieks socialistisch. De consequentie van het stelsel is in Rusland te zien. Daar kent men niet alleen het recht op steun van de zijde van den arbeider maar ook het recht van den Staat om te zeggen: gij zult arbeiden. Daarom veroordeelde hij het, dat ook de R.-K. en Chr. Be sturenbonden het adres mede hadden onderteekend. Dhr Crucq interrumpeerde: er zijn par tij genooten van U, die er anders over denken". Inderdaad. Want er is toch niets anders gevraagd, dan dat ook voor de Goesche werkloozen zou gelden een regeling, die de Minister, namens onze regeering, heeft klaar gemaakt en waartegen door onze A.-R. Kamerleden nooit eenig principiëel bezwaar is ingebracht. De geheele Chr. vakbeweging, althans de personen, die daarin leiding hebben te geven, denkt er anders over dan Mr Goedbloed en ook vele A.-R. wethouders en Raadsleden hebben gaarne aan de totstandkoming van zulk een steunregeling medegewerkt. Nog lang is er over deze kwestie ge praat. Dhrn Crucq en Simons deelden mede, dat menschen, die men anders nooit bij het Burg. Armbestuur ziet, zich nu daarbij moeten vervoegen, zoodat de crisis ook hier gevoeld wordt. Het eind van de dicsussies was, dat de adressen met 6 tegen 5 stemmen voor kennisgeving werden aangenomen. Nog even is verder gesproken over den hinder, dien de muziekvereenigingen tij dens de concerten ondervinden van de jeugd en van lawaaimakende auto's en joor aan zijn begrippen van vriendschap te toetsen, en dewijl ze daar niet mee overeenkwamen, ze niet uit te voeren het gevolg was zijn arrest. Jammer is het, dat zijn opoffering zoo weinig vrucht zal dragen; de schuilplaats van den deser teur is nu bekend en zal hem niet langer dienstig zijn." „01" zei Marie weer, en zweeg als te voren. „Die hem verborgen hebben kunnen er zich leelijk mee in de vingers snijden", ging de luitenant kalm voort, „er staat zware straf op zulke feiten." Marie keek verslagen Margo aan, en deze bracht het gesprek op een ander onderwerp. Na eenige oogenblikken ver strooide zich het troepje in alle hoeken der zaal. Van Stralen was tamelijk tevreden over zichzelf. „Wanneer ze dat niet begrepen heeft", dacht hij, dan is het mijn schuld niet; Margo althans heeft het wel ge snapt. Nu ik wil niet den dood van twee op mijn geweten hebben; één is genoeg eigenlijk al veel te veelWat zal ik blij zijn als die miserabele zaak achter den rug is Margo had haar oude hoekje weer op gezocht, en nu hij in gedachten naar haar staarde, bemerkte hij int sija serwtsai&e- motorEetsen. De Commissaris van Politie, wieni om advies gevraagd was, wilde kort en goed deze concerten van de Markt weren en in het Schuttershof doen plaats hebben, omdat er tegen dien hinder toch niets te doen is en de belangstelling voor de concerten miniem genoemd moet worden. B. en W. en de Raad dachten er echter anders over. De poïiüe-varordening voor ziet zeker in dit geval, voor zoover het. hinder van het publiek betreft. De poli tie zal worden opgedragen '/an deze be voegdheid gebruik te maken. Alleen het verkeer kan niet v«n de Markt geweerd worden. Ook zal nog naar een verplaatsbare muziekkiosk geïnformeerd worden. Bij de rondvraag kwam nog even ter sprake het houden van bloemendagen. Al verdient het waardeering, dat B. en We hierin eenige matiging willen be trachten, toch wil het ons voorlo len, dat de methode, die nu bij de toewij- mij, wordt gevolgd, niet rechtvaardig is. DE LOTING VOOR DEN DIENST PLICHT. Gisteren heeft te 's Gravenhage de lo ting plaats gehad voor de lichting 1933, dat is, behoudens uitzondelingen, voor de mannelijke personen, geboren in 1913, dus personen, die in het thans loopende jaar 18 jaar oud geworden zijn. De loting gaat aan de inschrijving vooraf, want de laatste "heeft eerst plaats in Januari a.s. Dit is zoo geregeld, omdat zij:, die aan de vooroefeningen willen deelnemen, om verkorting van eerste oefening te krijgen, zich ook reeds enkele maanden vóór de inschrijving daarvoor moeten aan melden en wel vóór 31 Augustus a.s. Dit was de derde maal dat de loting werd gehouden naar het nieuwe stelsel. Deze loting is ais volgt geregeld: Er werden in een bus evenveel biljetten gedaan als er namen in een daartoe aangewezen register van Amsterdam voor komen. De biljetten dragen dezelfde nump mers, welke in het register bijl de namen vermeld zijn, zoodat elk nummer eeu naam vertegenwoordigt.. Nadat de bus, die voor een groot deel uit glas bestaat, onder de oog en van 't publiek eenige mar len is rondgedraaid en de biljetten ter dege door elkaar zijn geschud, wordt één der biljetten uit de bus genomen en maakt de voorzitter van de lotingscom- tnissie békend, welk nummer daarop staat; ook laat hij het biljet aan het publiek zien. Vervolgens wordt het aan gewezen register van Amsterdam open geslagen, om te zien, welke naam onder dat nummer ingeschreven staat. Ook deze naam, alsmede de daarbij: staande geboor tedatum, wordt bekend gemaakt en on middellijk daarop heeft het publiek gele genheid het register in te kijken. De aanwijzing van degenen, die in elke gemeente of groep van gemeen ten tot gewoon dienstplichtige bestemd worden, geschiedt tegenwoordig aan de hand van het alphabetisch register van de ingeschrevenen. De loting dient nu alleen, om vast te stellen, bij welken naam in elke gemeente of gemeentegroep begonnen wordt. Van dezen naam af gaat het dan verder, totdat het te leveren aantal personen bereikt is. Hierbij wor den verschillende ingeschrevenen overge slagen, zooals degenen, die voorgoed afge keurd, wegens broederdienst vrijgesteld zijn, enz. De naam, die als 'tware uitgeloot is, zal men gewoonlijk niet onder de inge schrevenen van elke gemeente aantref fen. Daarom is bepaald, dat dan als num mer 1 wordt aangemerkt de ingeschre vene, wiens naam alphabetisch onmid dellijk op den door de loting aangewe zen naam volgt. En met het oog op de mogelijkheid, dat er in een gemeente of gemeentegroep twee of meer personen zijn met denzelfden naam, is bepaald, dat dan de geboortedatum den doorslag geeft. ring dat zij hem wenkte. „Zie eens aan; we hebben van avond succes!" zeide hij en haastte zich om aan de uitnoodiging te voldoen. „Hebt ge mij noodig, juffrouw de Wilde?" „Gerrit", zeide Margo, hem met haar vriendelijkst glimlachje aanziende, „ge kunt mij een grooten dienst bewijzen. Wilt ge dat doen?" Gerrit! zoo vriendschappelijk had ze hem nog nooit aangesproken! 't Was om te vergaan van geluk. „Margol Juffrouw! Noem slechts wat ge wilt hebben, en ik zal het u ver schaffen, al was het ook in de binnenlan den van Afrika! Noem het maar!" Een seconde lang speelde een spotach tig lachje om de lippen van Margo, daar op hernam zij ernstig en op dringenden toon: „Ik wil u zoover niet weg hebben. Luisterl Ge hebt mij gezegd eenigen in vloed te kunnen oefenen in de zaak van Jonker van Hoornebeke; welnu, doe mij plezier, en wend al uw krachten aan voor zijn bevrijding, en mijn dankbaarheid zal groot zijn. (Wordt vervolgd.) v.ROSSEM's TROOST

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5