if Laatste Berichten. Telegrammen. Gemeenteraad van Goes A Buitengewoon belangrijk' zjjn de in deze aflevering opgenomen kaart van Zeeland, door Christian Sgrooten op last van Alva vervaardigd en thans te Madrid berus tend en het panorama van Walcheren uit het Museum Plantijn te Antwerpen. Naar in een bijgevoegd prospectus wordt medegedeeld, staan voor de vol gende periode (1000—1400) reeds tal van schriftelijke bronnen ten dienste; het hoofdstuk, dat hieraan gewijd wordt, zal naast vele namen van stroomen en pol ders talrijke bijzonderheden over de oud ste geschiedenis van onze steden en dor pen brengen. De verdere geschiedenis van den Zeeuwschen bodem zal volgen; besproken zullen worden de middelen waarmee, de organisatie waardoor de strijd tegen het water gevoerd werd'. Op deze geschiedenis van den bodem vol gen eenige bijzonderheden over de Zeeuwsche bevolking zelf. Dan komt de politieke geschiedenis aan de beurt; het aandeel van Zeeland in da ontwikkeling van het vaderland, de rol van den Zeeuw schen adel in de dagen van graaf Floris V, de strijd tegen Spanje met de belege»- ringen van Middelburg en Zierikzee, van Hulst en Sluis, enz. Eindelijk hoofdstuk ken over de economische geschiedenis, de ontwikkeling van het rechtswezen, de geschiedenis van het kerkelijk en gods dienstig leven, enz. enz. De verschijning van dit belangrijke werk zal zeker door velen de Zeeuwen staan immers bekend als liefhebbers van geschiedenis met blijdschap worden be groet. De uitgevers zorgden voor een pas sende uitvoering. Ter gedachtenis. Twee ge legenheidsredenen van Dr. J. H. Gun ning J.Hz. Uitgave van J. H. Kok te Kam pen. Twee gelegenheidspreeken van den ook in Zeeland bekenden predikant Dr J. H. Gunning J.Hz. De eerste uitgesproken in de Ned. Herv. Kerk te Wilhelm i1- nadorp, in verband met zijn straks 50- jarige ambtsbediening, en de tweede ge houden na de voltooiing van het Gunning- raam in de groote Kerk van Vlaardingen, uitgesproken op 7 Juni 1931, den doopdag van prof. J. H. Gunning. Uit den aard der zaak staat in d'eze gelegenheidspreeken het gedenken op den voorgrond. Op de hem eigen pakkende wijze teekent Dr. G. hier de eerste jaren zijner ambts bediening, vol van jeugdig enthousiasme te Wilhelminadorp. Allerlei herinnerin gen worden opgehaald. Ongetwijfeld zul len velen deze jeugdherinneringen, waar in ook tal van oud-Wilhelminadorpers als burgemeester van den Bosch, tuinman Molhoek, vrouw Verhagen en vele anderen worden herdacht, gaarne en met veel be langstelling lezen. Maar de schrijver toeft niet alleen in liet verleden: hij wijst ook naar de toe komst, naar de wederkomst van Christus met goddelijke majesteit en kracht. In de tweede toespraak geeft Dr G. in warme bewoordingen, tintelend van liefde en 5'H-bied een beeld van zijn vader, een dier bijzonder begenadigde kinderen Gods, wiens hart zoo vol was van de liefde Gods, dat het ondanks zijn onbluschbaren dorst naar meerder weten en onderzoeken, voor- hem. het allergewichtigste was tot de rust in God te komen en anderen tot die rust te brengen. Deze gelegenheidspreeken kregen door tal van bijgevoegde aanteekeningen, bij zondere waarde. Een viertal foto's werd opgenomen, o.a. van het interieur van de kerk te Wilhelminadorp en een portret van Prof. Gunning. Stemmen des Tijds. Maand blad voor Christendom en Cultuur. Uitgave N.V. G. J. A. Buys' Uitg.- Mij, te Zutpben. Het Juni-nummer van dit voortreffelij ke tijdschrift maa.kt weer een uitnemen- den indruk, Het bevat de volgende bijdra gen: Menschenkennis, door Dr W. J. Aal- ders; Een roeoeo-huwelijk (I), door Wou ter van Riesen; .De achtergrond van het Sovjet-Russische Staatsbegrip, door Mr. P. J. Idenburg; Voor en tegen de machine, door Prof. Dr P. A. Diepenhorst; Pas cal en Kierkegaard, door P. J. Molenaar; Litteraire Kroniek, door P. J. Molenaar en Dr. G. Tazelaar. DEMONSTRATIE VAN NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Bedrijfsvereenigingen zeer gereserveerd. De secretaris van de Kamer van Koop handel te Arnhem, Mr J. Huges, de pro motor van de Nederlansch-fabrikaat-de- monstratie te Arnhem in 1932 te hou den, heeft over het onderzoek naar de mogelijkheid van slagen, een rapport uit gebracht aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid. De toon van dit rapport is niet erg optimistisch en' de inhoud doet gerech ten twijfel rijzen over het slagen van den opzet. De heer Huges heeft zich aller eerst gewend tot de besturen van 51 Ne- derlandsche industrieele bedrijfsvereeni- gingen. Het resultaat van het onderzoek is, dat een belangrijk gedeelte der fabrikanten zoo te zien, afwijzend; de meerderheid schijnbaar weifelend tegenover het plan staat. In tegenstelling hiermee, werd groote instemming ontvangen van een 50-60 fa brikanten individueel, terwijl ook ver schillende Kamers van Koophandel het plan toejuichen. De Rijkscommissie voor werkverrui ming, volledig met het plan op de hoogte, heeft zich in een schrijven gewend tot den minister met het verzoek waar t mogelijk, het werk tot stand m -'pen brengen. De vereeniging „Nederlandsch Fabri kaat" heeft een motie van instemming gepubliceerd, en zich bereid verklaard, bij doorgaan der plannen, de controle op het nationale karakter van het werk op zich te nemen. Ook van zeer bevoegde ambtelijke en particuliere zijde heeft het plan, via de pers, hoog te waardeeren bijval gekregen. Ondanks de weinig moed gevende voor- loopige resultaten bij de eventueele deel nemers der demonstratie, wil de heer Huges, met het oog op het groote natio nale belang van de demonstratie, op zeer korten termijn nog een laatste poging wagen. Mocht blijken, dat in de geneigd heid der fabrikanten om mee te werken, geen belangrijke wijziging is gekomen, dan zal van verdere pogingen worden af gezien. TERUGKEEREND HEIDENDOM. Wij lezen in de Amsterdammer: De Spartanen hadden de lieflijke ge woonten om zwakke en gebrekkige kin deren eenvoudig af te maken. Zij stelden prijs op een sterk ras. De Dajakkers en andere wilde stammen meenden den dood van ouden van dagen te moeten verhaasten door ze om te bren gen. Die menschen waren maar lastig en onnut. Wij verfoeien deze heidensche gewoon ten Maar in Duitschland, zoo schrijft Mr A. de Graaf in de „Mededeelingen van den Centraal Bond voor Inwendige Zending en Chr. Philantropische Inrichtingen, ijvert men thans voor het pijnloos af maken van alle zoogenaamde a-socialen, dat zijn de onnuttige, de dure, de vaak lastige leden in de samenleving. Dit gaat weer een stapje verder dan men in sommige Staten van Amerika reeds doet en welke mogelijkheid nu ook is opgenomen in de wetten van Zweden, Denemarken, Zwitserland en Oostenrijk, namelijk om er langs operatieven weg voor te zorgen, dat zoogenaamde minder waardigen geen kinderen kunnen krijgen. Deze gedachte dringt ook helaas reeds tot ons volk door. Mr de Graaf deelt me de, dat de Staatscommissie voor onvol waardige arbeidskrachten den tijd rijp achtte om een sub-commissie te benoemen, die heeft na te gaan, of de kennis van de erfelijkheidswetten van den mensch niet reeds rechtvaardigt een wettelijke rege ling om deze minderwaardigen ook ten onzent vrijwillig of gedwongen aan zulk een operatie te onderwerpen. Zelfs is de vraag niet ter sprake geko men of de Staat wel bet recht heeft om iemand aldus lichamelijk of geestelijk te verminken; of het principieel geoorloofd is zoo diep in de natuur in te grijpen; of het in een Christelijk land toelaatbaar is, dat de Staat eigenlijk de rol van Voor zienigheid gaat spelen in de geboorte van zijn schepselen. Hier komt dus het nut in de plaats van het recht. Het is nuttig zoo redeneortt men dat op dergelijke wijze wordt ingegrepen ten opzichte van minderwaar digen, nuttig althans voor den Staat. Maar is het ook recht Als het nut het recht vervangt, dan gaat de macht heerschen. En wat er dan gebeurt, zien we in Rusland. Hier moet een keuze worden gedaan tusschen de heerschappij van het nut en de macht, of van het recht en de liefde. Als nut en macht het winnen, keeren we weder tot het heidendom terug. Dan ruimen we al wat ons last bezorgt maar op, net als de Spartanen en de Dajak kers. Moge ons volk bewaard blijven bij dat andere, bij het recht en bij de liefde. Want zoo 'is het naar den wil van onzen God i Twee gevaarlijke hon den. Eenige dagen geleden deed de eige naar van het landgoed Den Heuvel bij Arnhem bij de politie aangifte, dat er 2 groote honden op zijn landgoed waren ge weest en een ware slachting onder zijn schapen en ganzen hadden aangericht. In den laten avond van Zaterdag j.l. werd een der arbeiders op bet landgoed Johan- naboeve opgeschrikt door rumoer in ie nabijheid van zijn huis en opstaande, zag hij, dat er buiten in een aangrenzende weide verschillende schapen door honden werden aangevallen. Op zijn komst namen de honden de vlucht en verdwenen in de duisternis. De man maakte dadelijk alarm en toen de heer Ekkens, eigenaar van de schapen, ter plaatse was verschenen, kon worden vastgesteld, dat een twaalftal schapen en lammeren, 'die men in de weide veilig waande, gewond rond liepen. Het bleek dat de honden op een erger lijke wijze hadden huisgehouden en ver schillende schapen waren niet in staat tot loopen en moesten naar den stal worden gebracht. De politie, die met het gebeurde in kennis is gesteld, is sedert eenige dagen op zoek naar deze gevaarlijke honden, die vermoedelijk zonder meester rondzwerven en die slechts verdienen te worden afge maakt. Vergiftiging door ondeugdelijke karnemelk. Door het gebruik van ondeugdelijke kar nemelk zijn te Spij'kenisse een 50 volwas sen personen en kinderen vrij- ernstig on gesteld geworden. Er doen zich bij' hen hevige brakingen voor. De politie heeft monsters van de melk, die door een plaatselijken slijter geleverd is, in beslag genomen. Weer koffie vernie tigd. Maandag werden te Santos 530 duizend balen koffie van minderwaardige kwaliteit verbrand, overeenkomstig het plan der regeering, om alle koffie-voor- raden van inferieure kwaliteit te vernie tigen. De verbranding van den ontzag lijken stapel duurde vijf uur. Jeugdig Raadslid. Bij de gemeenteraadsverkiezing te Zwammer- dam heeft zich het zeldzame geval voor gedaan, dat het eenige nieuw-gekozen raadslid, 'de heer J. J. Koning (G.-H.) nog te jong is, om zelf te mogen stemmen. Hedenmiddag vergaderde de gemeen teraad van Goes onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig dhrn van Melle en van Bom mel van Vloten wegens uitstedigheid. Ingekomen stukken: Besluit van de Ministers van Binnen- iandsche Zaken en Financiën tot vast stelling van den uitgave-factor ingevolge i de Financiëele verhoudingswet. Goedkeuring van raadsbesluiten. Bericht van dhr J. Jongepier, dat hij zijn benoeming tot lid van de schattings- commissie aanneemt. Verslag van de Gezondheidscommissie, zetel Goes, over 1930. Rekening en verantwoording van de Gezondheidscommissie over 1930. Begrooting van de Gezondheidscom missie voor 1932. Verslag van de Goesscke Wijkverpleging over 1930 en meerdere verslagen. Polder van Zeeland. Verzoek van het Bestuur van den bond van Mobilisatie-invaliden en van hun na bestaanden, om adhaesie te betuigen aan het door de gemeente Smallingerland tot den' Ministerraad gericht verzoek om een afdoende wettelijke regeling tot schade loosstelling aan de Mobilisatie-slachtof fers. Verzoek van den Nederlandschen Bond van Personeel in Overheidsdienst om aan P. Liplijn na het verlaten van den dienst een bijslag te geven op bet aan hem toe te kennen pensioen. Dhr van Poelgeest heeft gemerkt dat toen de villa Ma Retraite verkocht was, direct is verteld, dat dit voor de ge meente was. Spr. acht dit niet juist. Als geheimhouding is opgelegd, mag die pas opgeheven worden in een raadsvergade ring. Nu was het betrekkelijk van weinig belang, maar in een ander geval kan het wel van belang zijn. Wetk. Goedbloed merkt op, dat de geheimlionding automatisch is opgeheven doordat de gemachtigde tegenover den no taris moest verklaren, door wie bij ge machtigd was. De voorzitter leest de betreffende bepalingen der Gemeentewet voor, waar uit blijkt, dat de geheimhouding inder daad door den Raad weer moet worden opgeheven. Dhr Van Poelgeest vindt het toch praematuur, dat Raadsleden onmiddellijk na den publieken verkoop hebben ver teld, dat de gemeente de koopster w'as. Dhr C r u c q wil het adres van den Bond van Mobilisatie-slachtoffers niet voor kennisgeving aannemen, maar steu nen. De voorzitter voelt voor al deze adresbewegingen niet veel. Er zijn ge meentebesturen, die er een soort sport van maken, om adressen te zenden en adhaesiebetuigingen in te zamelen. Dhr Vermaire steunt het idee-Crucq. Ala er geen medewerking is van hooger- hand, krijgen de betrokkenen geen uit keering. Dhr Goedbloed: daar gaat hel; niet om. Spr. voelt voor die adhaesiebetuigin gen niets. De Bond van Mobilisatie-in validen en do burgemeesters hebben hier een taak. Dhr Vermaire wil de schroeven aan zetten. Dhr Goedbloed herinnert er aan, dat Minister Deckers zijn volle medewer king heeft toegezegd. Dhr C r u c q dat is al meer beloofd. Maar er gebéurt nog weinig of niets. Met 7 tegen 5 st. wordt besloten wel adhaesie te betuigen. (Vóór dhrn Koning, Buijs, Crucq, Ver maire, Simons, v. Poelgeest en v. d. Does). Het adres van den heer Liplijn wordt in handen van B. en W. om advies ge steld. Verzoek N. Kraak om ontheffing van erfpacht van een stukje gemeentegrond. Toegestaan. Verzoek Bataafsche Import Mij om ver gunning tot plaatsen van een benzine pomp aan den Westwal. Toegestaan. Enkele begrootingen worden gewijzigd. Voorstel afstand grond aan de Voor stad aan den heer P. M. Barends. Aan genomen. Verzoek kerkvoogdij Ned. Herv. Gem. om een bijdrage in de kosten van blik sembeveiliging van den toren. Dhr v. Poelgeeest vraagt, hoe men aan het bedrag van f 300 voor den toren is gekomen. De voorzitter vertrouwt, dat de Kerkvoogdij wel deskundig advies zal hebben ingewonnen. Op een vraag van dhr v. Poelgeest zegt de voorzitter, dat we vermoedelijk meer dere bliksemafleiders krijgen voor kerk en toren. Voorstel overname van het Burg. Arm bestuur van eenige straten, aangelegd ten Westen der Middelbargsehe straat. Dhr Crucq vraagt of het de gemeente niets kost. De voorzitter antwoordt bevesti gend. Dhr B u ij s wil gas- en waterleiding doen aanleggen vóór de bestrating wordt aangelegd. De voorzitter zou het onverstandig vinden, indien men anders handelde. Dhr Buys wil toch zekerheid, dat de gemeente niet voor de meerdere onder houdskosten opdraait, indien die buizen later gelogd worden. De voorzitter zegt nadere overwe- p.ng toe. Dhr Eckhardt merkt op, dat het toch vanzelf spreekt, dat geen straat wordt overgenomen, waarin geen buizen voor gas- of waterleiding liggen. Dhr B u ij s is daar niet zoo zeker van, als het niet wordt vastgelegd. Dhr v. Poelgeest: het is in het be lang van gas- en waterleiding, dat de buizen er liggen voor de straat er ligt, want zij moeten de onkosten betalen. Verder vraagt dhr v. Poelgeest of men in deze straten vrij zal zijn van straat belasting. De voorzitter antwoordt ont kennend. Het voorstel tot toekenning van na men aan enkele nieuwe straten wordt aangenomen. Dhr Vermaire vindt enkele namen leelijk. Dhr B u ij s vindt ze mooier dan b.v. het Vuilstraatje. Het verzoek van de Vereen, van Chr. U:L.O. om beschikbaarstelling van gelden voor een vijfde schoollokaal wordt toe gestaan. Aan dhr J. v. Dijl wordt ontslag ver leend als hoofd der U. L. O.-school C. De voorzitter deelt nog mede, dat dhr Van Dijl tijdelijk woont in „Ma Retraite", omdat de door hem bewoonde woning spoedig moest worden afgebroken. De kersen in den boomgaard van „Ma Retraite" zijn verkocht Yoor f 115. Adres der drie muziekverenigingen in zake hinder bij concerten. De voorzitter zegt, dat de ge vraagde maatregelen bestaan. Het is al leen een kwestie van uitvoering. B. en W. konden zich niet vereenigen met 't schrij ven van den Commissaris van Politie. Het gaat niet aan de Markt af te sluiten tijdens een concert of de volksconcerten in den tuin van het Schuttershof te doen plaats hebben. Er schijnt in Brugge een verplaatsbare muziekkiosk te bestaan. Daarnaar zal geïnformeerd worden. Dhr Buys wil een mooi plantsoen en da,arin een muziektent. De Raad vereenigt zich met het schrij ven van B. en W. Aan den Commissaris van Politie is een schrijven gezonden. Werkloozenzorg. In behandeling komt het adres der drie Besturenbonden inzake werkverschaffing of steunregeling. Dhr Crucq heeft met verbazing en ergernis het schrijven van B. en W. ge lezen. Het schijnt, dat B. en W. zich niet veel aantrekken van de beschikkingen van den Minister. Volgens. B. en W. is een werklooze een minderwaardige, die naar het B. A. moet worden verwezen. Een crisis bestaat in Goes niet, volgens B. en W. Na de inzending van het adres waren' er bij den modernen Bestuurdersbond ge regeld plm. 30 werkloozen en eenige uit- getrokkenen en ongeorganiseerden. Spr. betreurt de uitlating van B. en W. over de Goesche arbeiders. Daarmee heb ben ze hun geen dienst gedaan. Er zijn zeker enkele minder geschikten onder hen, maar dit geldt b.v. ook wel van gemeente-ambtenaren. Spr. neemt het adres en do toelichting voor zijn rekening. B. en W. willen de werkloozen naar hot Burgerlijk Armbe stuur verwijzen, Spr. geeft ook san werkverschaffing de voorkeur. Maar zonder een steunregeling gaat het niet. Dhr Simons (R.K.) is genoodzaakt, het prae-advies van B. en W. te bestrij den. De 11.-K. Staatspartij heeft een con clusie vastgesteld, inzake werkloozenzorg, waarmee de houding van B. en W. niet strookt. Er is onder de werkloozen kaf onder het koren. Maar moeten de goeden daar onder lijden? B. en W. ontkennen het bestaan van een crisis in Goes. Er is volgens hen ook niet voldoende werkloosheid. Was het hier als in Middelburg, waar het B. A. gesubsidieerd wordt door de gemeente, dan zouden ze wel anders spreken. Veel zal Spr. er niet van zeggen. Wan neer B. en W. voortgaan op dezen weg en zoo weinig sociaal gevoel toonen, dan behoeven zij op den steun der Kath. fractie niet te rekenen. Het voorstel van B. en W. om de adres sen der Besturenbonden voor kennisge ving aan te nemen wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen (tegen de R.-K., en de Soc. Dem. leden en dhr Hollestelle.) Afdeeling Zeeland van den ChrlstelJjken Boeren- en Tuindersbond. Algemeene vergadering op heden te Middelburg. De voorz., de heer C. P. Vogelaar, opent de vergadering, verzoekt te zingen Psalm 252 en gaat voor in gebed, verwelkomt de aanwezigen en deelt mee, dat, waai' de heer Weitkamp verhinderd is thans het lid der Tweede Kamer, de heer J. Bakker straks spreken zal over; „De hui dige toestand in den Landbouw". Ingekomen bericht van verhindering van dan Rijkslandbouwconsulent. Ingekomen verzoeken om adhaesie; le. adres herschatting calamiteuze polders; 2e. credietverleening aan landbouwers. Besloten wordt adhaesie te betuigen. Schrijven van Ged. Staten om inlich tingen steun vlasindustrie. Besloten wordt to berichten, dat steun aan de vlasindu strie zeer gewenscht is, benevens dat een teeltpremie ook op haar plaats zou zijn. De rekening van den penningmeester sluit met een nadeelig saldo van f 177,62, waardoor de reserve terugloopt tot f 370.57. De rekening wordt aanvaard en de heeren Bosselaar en Polderman uitgenoodigd de bescheiden te controleeren, welke na ge daan onderzoek rapporteeren tot decharge van den penningmeester. Bij de bestuursverkiezing (aftr. Padmos en twee Hoofdbestuursleden) worden bij acclamatie de aftredenden herkozen. Bij de rondvraag informeert Z.-Vl. W. naar hare erkenning voor de keuring der zaaigranen. Mr Goedbloed licht de zaak nader toe. De afd. zal erkend wor den en volkomen gelijkgerechtigd zijn als andere organisaties. Het is mogelijk, dat de erkenning voor dit jaar iets te laat komt, doch voor 1932 is ze zeker. Dhr de Feijter raadt aan, zich in verbin ding te stellen met den Rijkslandbouw consulent. Dhr Van Kruiningen te Zuid- zande vraagt om over te gaan tot het be handelen der vraag, of de tijd niet is aangebroken om do sociale lasten van hel bedrijf af te wentelen. De voorzitter zegt, dat vermoedelijk straks na de lezing van dhr Bakker er op kan teruggekomen wor den. Ds Scheele doet mededeeling van een te houden radio-avond, waar ook ge legenheid zal zijn om een spreker Yoor den landbouw te laten optreden. Dhr de Feijter verzoekt in 't vervolg ook den Comm. de Provincie uit te noo- digen. Daarna volgt' de rede van den Hoog Ed. Gestr. heer J. Bakker, lid der 2de Kamer. Wij komen hierop morgen terug. De Hoiland-lndië vluchten. AMSTERDAM. Bij de K. L. M. is be richt ontvangen dat de P.H.-A.F.A. heden te 11.35 te Medan is aangekomen. Het voorstel van president Hoover. PARIJS. Hedenmorgen werd meeget- deeld dat de Fransche ministerraad den definitieven tekst van het antwoord op het voorstel van president Hoover gereed heeft .De minister-president verklaarde, dat hij voorloopig nog geen bijzonderhe den omtrent den inhoud kan meedeelen. Het geheele 'memorandum zal nog heden middag aan den ambassadeur van de Ver een. Staten worden overhandigd. WARSCHAU. Gemeld wordt, dat Polen accoord zal gaan met liet voorstel van president Hoover. Polen heeft een groot belang bij een algemeene verzachting van de economische crisis, waarom het voor stel met instemming wordt begroet. ATHENE. Ook Griekenland schijnt zich -accoord te zullen verklaren raat het voor stel van president Hoover, temeer waar Griekenland thans verplicht is een jaar lijks bedrag van 64 miilioen aan Bulgarjje laï te dragen. BELGRADO. Op het traject Belgrado Saloniki is een trein. met. 3 munitiewa gens ontploft. IJet is nog niet bekend, of hierbij dooden te betreuren vallen. Wisselkoersen. Amsterdam, 24 Juni, 2.30 u. Londen 12.08 "ha12.09Vn. Parijs 9.72—9.74. Brussel 34,6134.02. Berlijn 58.9959.1. New-York 2.48%2.48f4. Rechtbank ie Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg wer den gisteren de navolgende strafzaken be handeld; G. H. 38 jaar, smid te Biezelinge, was in hooger beroep gekomen, tegen een von nis van den kantonrechter te Goes, waar bij hij wegens overtreding van de Wa penwet (het op den openbaren weg een wapen bij zich hebben) werd veroordeeld tot een geldboete van f 25 of 25 d.h. met verbeurdverklaring van het ihbeslaggeno- men geweer of f 25 b of 25 d.h. Bevestiging van het vonnis van den kan tonrechter. D. J. R., 28 jaar, commissionair te Schore, verdacht van op 11 Mei- 1931 te Schore te hebben gepoogd, J. G. v. Nieu- wenhuyzen, door -dezen met doodslag te bedreigen, te dwingen, geld af te geven, tot een bedrag van f 75. Verdachte was ter zitting verschenen, erkennende het hem ten laste gelegde feit. Hij heeft er thans veel spijt van, en beweerde het in zijn boosheid te hebben gedaan. De Officier van Justitie, requisitoir ne mende, zeide, dat verdachte al meerdere malen geholpen was, en het niet aangaat zoo op te treden. De Officier van Justitie eischte een maand gevangenisstraf. A. O., 24 jaar, arbeider te Wolf aarts dijk, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van 'den kantonrechter te Goes waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet (als bestuurder van een auto rijden zonder verlichte nummer plaat) werd veroordeeld tot, een geldboete van f 5 of 5 d.h. Eisch bevestiging van het vonnis, waarvan hooger beroep. I. V., 45 jaar, keurmeester te Kruinin gen, was -door den kantonrechter te Goes vrijgesproken van d.e liem ten laste geleg de overtreding van de Motor- en Rijwiel-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3