Lijst 1. Uitslag Gemeenteraads verkiezingen. Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Kiezers en Kiezeressen te Grijpskerke. „N e h a 1 e n n i a". De Vereeniging „Nehalennia", vereeniging tot behoud van Walcheren's natuur- en stedenschoon hield Maandag haar jaarvergadering on der voorzitterschap van dhr L. J. van Yoorthoysen, die aan zijn welkomst woord enkele beschouwingen vastknoop te en er o.a. op wees, dat men dhr Ir. H. van Oordt ais bestuurslid hsoic moeten missen. Spr. herhaalde in warme be woordingen de reeds verleden jaar ge bracht? hulde voor betgeen de scheiden de in he. Ueia van „Nehalennia" heeft verricht. Zijn adviezen werden door het bestuur steeds zeer op prijs gesteld. Met algemeens stemmen besloot de ver gadering wegens de verdiensten, welke dhr van Oordt voor „Nehalennia" heeft gehad, hem tot eereiid der vereeniging te benoemen. De secretaris, dhr G. Barentsen, bracht bet jaarverslag uit, dat ongewijzigd en zonder op- of aanmerkingen werd goed gekeurd. De voorzitter bracht dank aan dhr Barentsen voor zijn arbeid voor „Ne halennia" en voor zijn ijver en lust, waar mede hij voor alie vraagstukken der ver eniging werkzaam is. Gememoreerd worden de restauratie van gevels op de Kade en op het Markt plein te Veer-;, het geïllustreerde jaar verslag en verschillend o adviezen door 't bestuur gegeven, de aanwijzingen en verbeteringen aan de gevels van 't nieu we raadhuis te fat Laurens. Voor de molens op Walcheren, kan dhr Vernhout wegens uitstedigheid op deze vergadering niet rapporteeren, waarom dhr Barentsen verslag deed van de werk zaamheden der molencommissie. Op een ingekomen verzoek van het Le ger des Heils om een bijdrage voor de restauratie van het lokaal van het Leger aan de Hoogstraat te Middelburg werd goedgunstig beschikt. De vergadering besprak uitvoerig den slechten toestand, waarin de hekposten verkeeren van het 18de eeuwsche inrij- hek van de hofstede „Zwanenburg" te Serooskerke. De beer Mr H. F Lantsheer schonk een bijdrage van f 2b voor de restauratie en „Nehalennia" zal ahe po gingen in het Werk stellen om te trach ten 3 it inrijhek voor het landschaps- scm to bel..'u den Op voorstel van aai Unger, besloot de vergadcg tef! en W. van Middel burg het verzems. te richten om het af rithek van ue Visehinarkt niet te ver wijderen, wear ten behoeve van de brandweerg v ige verbreeding van de straat nooaig is, het hek slechts eenige meters binnenwaarts te doen plaatsen. Voorts besloot de vergadering ter be- voegder plaatse pogingen aan to wenden tot verbetering vr.n de boombeplenting aan den Blauwendijk, waarbr dan tevens gewezen kan worden op üen slechten toestand van de bestrating. De vergadering herkoos dhr Dr W. S. Unger tot bestuurslid en koos in de va- cature-dr van Oordt, dhr Mr J. H. G. Heijse, met wien dhr P. de Bruijne was aanbevolen. Zaterdag j.l. werd te Oud-Vossemeer de eerste wedstrijd gespeeld vein de ne derlaagwedstrijden, uitgeschreven door de V.V. O. V. C., tegen Volharding I uit Ril land. Het werd tevens, na een zeer span nend verloop, de eerste 0. V. G.-neder- laag. Volharding won n.l. met 43. O. V. C. II speelde tegen Volharding II met 22. Vlissingen. De S. D. A. P.-raadsfraotie heeft aan B. en W. verzocht de volledige correspondents betreffende het abattoir, gevoerd met den Minister, aan den raad over te leggen en hem in de gelegenheid te stellen de kwestie voliedig opnieuw onder het oog te zien. Wemeldinge. Zondagavond is een luxe auto, bestuurd door een zekeren A., wo nende onder de gemeente Kattendijke, met een flinke vaart in een langs den Wemeldingsche Zandweg liggende sloot gereden. De inzittenden, waaronder drie jongelui uit deze gemeente, kwamen met eenige lichte kwetsuren en gehavende kleeding er af. De auto werd zwaar be schadigd. Hansweerl. Alhier zijn twee groote drij vende heistellingen aangekomen, welke zullen worden gebruikt voor het maken van den ijzeren damwand in de Oostsluis. De werkzaamheden zijn reeds begonnen, Arnemuiden. De postduivenvereniging „De vliegende Snelpost" hield Zaterdag een wedvlucht vanaf Orleans (Frankrijk). Afstand 419 K.M. Deelname 33 duiven. De prijzen zijn als volgt: M. Schroevers le; J. Dingemans 2e, 3e, 4e, 5e en 9e; G. v. Dalen 6e, 7e, 10e en lie; D. G. v. Dalen 8e, 15e en 16e; H. v. Belzen 12e; J. Galjouw 13e, 14e en 18e, en A. v. Da len 17e prijs. Te 3 u. 17 m. en 30 sec. werd de le duif waargenomen; laatste duif 4 u. 58 m. en 10 sec. Voor deze wedvlucht was door velen een geschenk geschonken, of ook gelde lijke steun verleend, hetgeen door de ver eeniging dankbaar is aanvaard. Koudekerke. Gisteren vergaderde de Gemeenteraad. Afwezig Mevr. Beneker. Ingekomen stukken: Verzoek van den Besturenbond, dat iD den door de werkloosheid ontstanen toe stand dient te morden voorzien. Verzocht wordt een toeslag van 20 pet. op de uit- keering der werkloosheidskassen. Het praeadvies van B. en W. is om afwijzend te beschikken, daar de werk- loozenzorg door deze gemeente niet slecht kan worden genoemd. Met alg. st. over eenkomstig advies B. en W. besloten. Een verzoek van F. Besuyen, landbou wer te O.- en W.-Souburg, om den door hem voor 11 jaar aangelegden klinker weg door de gemeenten Koudekerke en Souburg in onderhoud te willen overne men. Om advies in handen gesteld van de wegencommissie. Voorschot kosten lager onderwijs. Uit gaven per leerling aan de openb. school f 17,53. B. en W. stellen voor om de Geref. school (dorp) te doen toekomen f 1967; de Geref. school 'tZand f 597; Herv. school dorp f 964 en Herv. school 't Zand f 931. Aldus besloten. Dhr Moens wil alsnog een rapport van de wegencommissie inzake verzoek Be- suijen. Dhr Verhage, voorzitter der wegen- commi. to, zegt, dat eerst nader moet worden onderzocht, of de weg wel op Koudekersch grondgebied ligt. Een en ander zal met Souburg worden overlegd. Dhr Moens wil haast maken en niet moedwillig rekken of uitstellen. Dhr Lorier wil geen overhaaste drukte en verzoekt, dat dhr Moens het woord moedwillig terug neemt, daar van moed wil hier geen sprake is. Dhr Moens tracht aan te toonen, dat moedwillig hier een andere beteekenis heeft dan de algemeen gangbare opvat ting. Besloten wordt overeenkomstig het ad vies van B. en W. om het schriftelijk rapport der wegencommissie af te wach ten. Bericht van den Pensioenraad, dat als nog de grondslag voor Dr van der Harst als gemeente-geneesheer over 1922 moet worden vastgesteld. Dr van der Harst stelde bier indertijd geen prijs op, doch het is verplichtend. B. en W. stellen voor dien grondslag te bepalen op f 1100. Al dus besloten. Wijziging begrooting 1931. Vermoede lijk zal de gemeente uit een nalatenschap van een overleden krankzinnige f 1600 f 1700 terug ontvangen. De voorzitter deelt mede, dat de veld wachter Speijer is overleden. Hier zal door hem over zijn verdienste als ambte naar en mensch niet meer worden ge sproken, daar hij dit reeds aan de groe ve deed, doch Spr. stelt namens B. en W. voor om zijn weduwe de begrafeniskosten uit de gemeentekas te vergoeden. Dhr de Rijke vraagt, of het ook be kend is, of de familie lid van een begra- fenisvereeniging is. Dit is niet bekerid en zal onderzocht worden. Indien niet, dan zullen de kosten door de gemeente wor den betaald. Dlir De Rijke vraagt inlichtingen inza ke de inschrijving voor de aan de ge meente te leveren steen en zegt, dat de gunning blijkbaar is geschied aan één die niet heeft ingeschreven. Een en an der wekt ontevredenheid. Er is groote verbetering aangebracht aan het wegje naar de duinen. Gaarne zal spr. nadere inlichtingen ontvangen, of die grond van de gemeente was of dat die is onteigend en of die grond was van den bezitter der aangelegen gronden. Me de zou spr gaarne vernemen, of het al in orde is met de eigendomsrechten der gronden in de duinen en hoe de rechten der gemeente en die der eigenaren hier staan? Dhr Lorier vraagt naar het aanbren gen der verlichting op den Nieuwen Vlis- singschen weg enz. Dhr de Kroo wilde graag nadere toe lichting inzake het practisch nut van de verbetering van den weg naar de duinen. De voorzitter zegt: de inschrijving voor de steen is geheei normaal geweest over eenkomstig de advertentie enz. De toorn van wie dan ook, is niet billijk ontsto ken. Zij hadden, indien zij nadere of meerdere inlichtingen hadden gewenscht, die kunnen krijgen. Er is hier geen onre gelmatigheid gepleegd. Met de onteige ning enz. is het nog niet in orde. Het is op het oogenblik zoo, dat beide partijen met een advocaat bezig zijn. Zeer binnen kort hopen wij in nader overleg te tre den. De verlichting is met Middelburg nog niet geheel in orde. Wij willen de plaats op den Nieuwen Vlissingschen weg voor de lichtpunten aanwijzen. Dhr de Rijke vraagt of het waar is, dat de levering der steen is aangenomen voor f 31 per duizend. Hoe komt het, dat in den uitslag der aanbesteding niet is ge meld de naam van dhr v. d. Ven? De voorzitter antwoordt: daar dragen wij geen verantwoording voor. Er is in geschreven voor f 24, f 26, f 28 en boven f 31 per duizend. Met de publicatie in de courant hebben wij als gemeentebestuur niets te maken. Wij hebben goedkooper en duurder aanbieding gehad. De Raad heeft in 1928 gezegd: die kromme enz. moeten niet genomen worden. Nu heb ben wij niet het beste, doch het aller beste voor dien prijs. De scheiding zal in den Raad moeten komen, doch ze is er; wat kunnen wij daar nu nog in zeggen? Het kost ons geen geld en de eigenaar is er geheel mee tevreden. Dhr Contant zegt: de ruiling is geheel in overleg met den eigenaar geschied. Wij konden daarmede niet eerst bij den Raad komen. Dhr de Kroo spreekt zijn dank uit aan B. en W., dat er nu goede steen is aange kocht. Het practisch nut der wegverbetering ziet Spr. niet in. Spr. protesteert er tegen dat men buiten den Raad om het voor beeld geeft om later te moeten vervolgen. Het is toch voor den Raad aangenamer dat ook hij wordt gekend in zaken waar over hij moet beslissen. De voorz. is dankbaar dat van de zijde van dhr de Kroo er een pluimpje komt over de aanschaffing van goede steen. Dhr Contant merkt op; het bleek, dat ook dhr Vos grond van de gemeente had. Het kon nu inzake die wegverbetering in overleg met dhr Vos in der minne ge schikt worden. De voorz. zegt: wij hebben gehandeld in het belang der gemeente. Spr. erkent dat er formeel door B. en W. een fout is gemaakt tegenover den Raad en sluit nu in haast de vergadering. Dhr Moens heeft een vraag vergeten. De voorzitter wil deze nog wel officieus behandelen. Dhr Moens vraagt nu of er een verorde ning komt inzake de wet op de winkel sluiting enz. De voorziter zegt, dat dit de volle aan dacht heeft van B. en W. Zijn meening is, dat de behoefte eerst recht duidelijk wordt wanneer de wet in werking is getreden. Onder een kopje thee wordt verder ge zellig over alles en nog wat eenigen tijd gepraat. Wissenkerke. Maandag vergaderde de Gemeenteraad voltallig. Van de Commissie tot wering van schoolverzuim was het jaarverslag inge komen, waarin aan den voet vermeld werd, dat nu wel, maar bij de vorige be noeming der leden geen kennisgeving aan den secretaris was gezonden van de be noemde leden. De voorzitter zegt, blijkens het hier berustende afschrift dit te kun nen tegenspreken. Tot lid van 't Burg. Armbestuur werd met 7 stemmen benoemd dhr D. de Looff en tot armverzorger te Geersdijk dhr M. Heyblom. Van P. Kastelein te Geersdijk verzoek om verhooging van loon voor schoonhou den schoollokalen. B. en W. stellen voor wegens uitbreiding der werkzaamheden (nu twee en anders één lokaal) dit in te willigen tot een bedrag van f 10. Met alg. st. aangenomen. In behandeling kwam het in de vorige vergadering gedane verzoek om tegels voor de speelplaats der Bijz. school te Kamperland en het door B. en W. ge dane voorstel om klinkerbestrating te leg gen zooals op de andere speelplaatsen. B. en W. stellen voor op het verzoek om tegels afwijzen,: a beschikken. Met alg. st. aangenomen. Ingekomen een adres van de bewoners van den Kamperiandschen dijk om me dewerking tot het verkrijgen van elec- trisch licht. B. en W. stellen voor, daar het hier groepbewoners betreft, mede werking te verleenen op grond van het vroeger genomen raadsbesluit. Met alg. st. aangenomen. Het verzoek van dhr A. Israel om me dewerking voor electrisch licht werd aan gehouden. Hernieuwd verzoek van de Texas Com pagnie om door de openbare straat ge leidingen te leggen naar een op den grond van P. den Boer te plaatsen benzinepomp B. en W. stellen voor onder nadere voor waarden toe te staan. Aldus besloten. Gezien den aandrang van hooger hand stellen B. en W. voor een brandvrije kluis te bouwen tot berging van het gemeente archief. Na eenige bespreking met alg. st. besloten. Na advies van Ged. Staten en ingenieur van Provinciale Waterstaat stellen B. en W. voor tot den eersten stap voor ont eigening van grond ter verbetering van weg no. 9 van het Prov. Wegenplan over te gaan. Nadat eenige leden inlichtingen had den ontvangen werd met alg. st. aldus besloten. Een verzoek van dhr A. Versluis en Joh. Geelhoed om bijdrage ingevolge art. 13 der lager onderwijswet 1920 (vervoer kosten van kinderen) werd op voorstel van B. en W. aangehouden. Vastgesteld werd een verordening bij eventueele in werking treding der Win kelsluitingswet, waarbij bepaald is, dat op Zon- en Chr. feestdagen melk gevent mag worden met zomertijd tot 10 uur en met zonnetijd tot 9 uur v.m. Bij de rondvraag vraagt dhr Schippers om verbreeding der wegverharding naar het Kamperlandsche Veer. Nadat door vele leden hieromtrent een advies uitge bracht was, werd besloten de grinthoo- pen langs den dijk te verwijderen. De voorzitter noodigt de leden uit tot bijwoning der ontvangst van de besturen der zanggezelschappen op 24 Juni a.s. en sluit de vergadering. Driewegen. Stemming Gemeenteraad op 22 Juni 1931. Lijst 1 (Wilde): M. Nijsse 38; J. de Witte 8; totaal 46 stemmen. Gekozen: M. Nijsse. Lijst 2 (Ghr. Hist.): P. Koeman 64; W. van Waarde 16; P. van Boven 3; J. Moerdijk 3; J. Koeman 4; totaal 90 st. Gekozen: P. Koeman en W. v. Waarde. Lijst 3 (Vrijz.): J. Timmerman 38; J. G. Nieuwenhuize 20; P. Ringelberg 36; J. Harthoorn 1; totaal 95 stemmen. Ge kozen: J. Timmerman en P. Ringelberg. Lijst 4 (R. K.): J. de Winter 32 stem men. Gekozen: J. de Winter. Lijst 5 (A. R.): W. Noels 57; Jacob Krijger 1; J. Moerman 4; G. J. de Jager 2; totaal 64 stemmen. Gekozen: W. Noels. Geldige stemmen 327. Bij 3de verdeeling werd de zetel aan de R. K. bij loting toegewezen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wapenveld, C. Vlasblom te Oude Tonge. Te Zevenbergen, A. Dönszelmann te Almkerk. Te Etten, A. Verwaal te Alkmaar. Te Budel, N. Wes tendorp Boerma te Blija. Te Helenaveen, C. M. Veenhuijzen te Ankeveen. Te Axel, J. W. Noteboom te Aagtekerke. Aangenomen naar Delft, A. de Voogd te Vlissingen. Bedankt voor Wijngaarden, J. v. Root- selaar te Poortvliet. Geref. Kerken. Tweetal te Nieuw-Weerdinge, O. Bouw man, cand. te Kampen en M. Kamper, cand. te Meerkerk. Te Gerkesklooster Stroobos, J. W. Esselink te Doorn en W. L. Korfker te Barneveld. Beroepen te Nieuw-Weerdinge, M. Kamper, cand". te Meerkerk. Te Voort huizen, J. H. Staal te Garrelsweer. Aangenomen naar Onstwedde, F. J. Scholten te Twijzel. Bedankt voor Meppel, W. v. d. Heide te Zoutkamp. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Dokkum, K. G. v. Smeden te Haarlem (Noord). Bedankt voor Arnhem, W. Bijleveld te Haarlem (C.). Geref. Gemeenten. Beroepen te Eldorp-Herkingen, H. A. Minderman te Lisse. Doopsgezinde Gemeenten. Beroepen te Kampen, L. D. G. Knip- scheer te Oude Bildtzijl. Zending. De Geref. Kerk van Leeuwarden heeft voor den arbeid van de Geref. Kerken van Friesland op het Zen dingsterrein een gift van f 5000 ontvan gen. D s J. L. F. d e M e ij e r e. f Zater dag is te Haarlem, 68 jaar oud, overle den Ds J. L. F. de Meyere Joh. Czn, eme ritus Evang. Luthersch predikant. Ds de Meyere diende de Evang. Luth. kerk als predikant te Bodegraven, Amers foort en Haarlem. In laatstgenoemde plaats werd hij 1 Januari 1928 emeritus. Benoemd tot onderwijzer aan de school der Geref. Gemeente te Waarde dhr J. Koppejan, alhier, welke deze be noeming heeft aangenomen. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Herv. School te Berkel en Roden rijs dhr G. Waardenburg te St. Anna- land. Gisteren slaagde op het Koninklijk Muziekconservatorium te Gent voor het diploma (1ste accecit) voor piano-spel de lieer W. Harthoorn, muziekleeraar te 's-H. Arendskerke. 's-Heer Arendskerke. De voordracht voor onderwijzeres aan de openbare lagere school te 's Heer Arendskerke (dorp) luidt als. volgt: No. 1. mej. M. W. Mol, ond.es te Nisse; no. 2. mej. Bakker, ond.es te Egmond aan Zee; no 3. mej. W. J. van Koppen hagen, ond.es te 's Gravenhage. Ernstig motorongeluk. Een ernstig motorongeluk, waarbij twee personen zwaar werden gewond, is gis teravond voorgevallen te Wijkhoorn. De motorrijder Van W., met op de duo zijn 29-jarige verloofde, mej. C. v. d. B., bei den afkomstig uit Den Haag, arriveerde daar op hetzelfde oogenblik, dat een tweetal meisjes van achter een stilstaan de auto kwam, om den weg over te ste ken. Van W. deed pogingen om de kinde ren te ontwijken, doch de afstand bleek te klein. Het 12-jarig dochtertje van D. van A. werd gegrepen en tegen den grond gesmakt, waarbij zij ernstig aan het hoofd werd verwond. Op last van een genees heer is het meisje naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. De bestuurder van het motorrijwiel was intusschen tegen een muur gereden, waarbij hijzelf en zijn verloofde tegen den grond werden geslin gerd. Van W. kreeg slechts enkele ont vellingen, maar erger was het gesteld met mej. v. d. B., die ernstige verwondingen aan het hoofd en een hersenschudding heeft opgeloopen. In zeer zorgwekkend en toestand is het meisje per auto naar Den Haag overgebracht. Jeugdigez werver aan- gehouden. In den nacht van Don derdag op Vrijdag werd door een agent van politie te Bergen op Zoom een jeug dige zwerver aangetroffen, die op het bureau van politie aangekomen, verklaar de Jacob Zoedijer te heeten, 15 jaar oud te zijn en geb. te Sagemund in den Elzas. De jongen vertelde des avonds naar den bioscoop te zijn geweest en toen hij na afloop van de voorstelling zich naar het woonwagenkamp begaf, bleek de wagen gemerkt „Breskens" waarmede hij had rondgereisd, te zijn vertrokken. Door de radio werd daarop om inlich tingen gevraagd, maar ook dit haalde niets uit. Bij een later verhoor zeide de knaap dat eigenlijk zijn naam was Jacob Schuier, wonende te Metz en nu verhaal de hij dat hij met een anderen jongen op zwerftocht was gegaan door Frankrijk en België, waarna hij via Zeeuwsch- Vlaanderen in deze gemeente verzeild ge raakte. De jongen spreekt vloeiend Fransch en Duitsch, maar opvallend is het, dat hij de Nederlandsche taal goed kent en uitdruk kingen bezigt, die men niet bij een verblijf Het gaat om Uw belangen. Let op. Dus 24 Juni Uw stem op HET BESTUUR DER CHR. HIST. PARTIJ. van drie weken in België kan aanleeren zooals hij voorgeeft. De jongen vertoeft momenteel op het politiebureau te Ber gen op Zoom. De Amersfoort s c h e k e i. In verband met den aanleg van wegen in het Hellestraatkwartier zal de beroem de Amersfoortsche Kei, wegende zonder voetstuk ongeveer 11.000 K.G., verplaatst moeten worden. De plaats waarheen is nog niet vastgesteld en dit zal vermoe delijk wel een kwestie van strijd worden. Den 7den Juni 1661 werd de kei Amers foort binnengebracht door Jonkheer Everhard Meijster, geholpen door talrijke vrijwilligers en op de Yarkensmarkt neer gelegd. Na 13 jaren daar gelegen te heb ben werd de kei, vermoedelijk door de tal rijke spotgedichten, die op de Amers- foorters werden gemaakt als „keientrek kers", op de Varkensmakt in den grond gestopt. Op 24 Maart 1903 besloot de Raad der gemeente den kei wederom op te graven en op 28 Mei 1903 werd deze geplaatst op een voetstuk in het plant soen nabij het hoofdbureau van politie, hetgeen met tal van festiviteiten gepaard ging. Nu, 28 jaar later, staat „de kei" wederom in den weg. Inbraken. Inbrekers hebben zich 's nachts te Putten o. d. V. toegang verschaft tot het kantoor der gasfabriek en daar alles overhoop gehaald. De brandkast waarin echter geen geld be waard wordt weerstond de pogingen tot opening, zoodat hun buit nihil was. Te Ermelo brachten inbrekers een be zoek aan de woning van den heer S., hoofd der Ghr. school, waar zij o.a. de kas der Zondagsschool wegnamen. We verne men, dat deze ongeveer f 50 inhield. De politie stelt een nauwkeurig onder zoek in. Tot heden zijn de daders echter spoorloos. 'n Geheel gezin vergif tigd. Omeen schuld van 45 cent. De 45-jarige Djoechri, wonende in de omgeving van Tjipetir, in het Soeka- boemische, vergiftigde een geheel gezin, bestaande uit man, vrouw en twee doch ters, door wie hij jarenlang als huisvriend was behandeld, omdat de huisvader Nadi hem aanmaande, een oude schuld van 45 cent te vereffenen, waardoor hij maloe werd. De onmensch werd gearresteerd. Ordeverstoring op h et D. P. station. Zondagavond te onge veer 10 uur hebben twee broers, die in een „vroolijke" stemming verkeerden, te Rotterdam het D.P. station in rep en roer gezet. Deze twee heeren, de 35-jarige M. P., en de 27-jarige J. P., scheepsmake laars, waren met een perronkaartje bin nengekomen, en hadden in de wachtka mer een meeningsverschil gekregen met een kellner, die er zich tegen verzette, dat zij hun consumptie glazen bier mee naar buiten namen. Er ontstond een twist, die zoo hoog liep, dat de onder-stations chef er aan te pas moest komen .Deze waarschuwde den controleur van de plaatsbewijzen aan den uitgang, om de twee mannen niet te laten vertrekken. Toen zij dan ook aan den uitgang kwa men, weigerde de controleur, de heer J. \an Z., hen door te laten. Weer ontstond een woordenwisseling, en tenslotte werden er klappen uitgedeeld, waarbij de onder- stations-chef een bloedneus opliep. Erger was de controleur er echter aan toe. Deze kreeg van J. P. zoo'n hevigen slag, dat hij achterover op een stoel sloeg en een paar ribben kneusde. Hij moest naar het ziekenhuis gebracht worden, waar hij verbonden is. Inmiddels waren er een paar politie agenten verschenen, die de belhamels ar resteerden. Zij zijn naar het politiebureau gebracht waar zij zijn opgesloten. Nederlandsche gou vernante gearresteerd. De Nederlandsche gouvernante Wilhelmina B. was verleden jaar Augustus met mede neming van een groot aantal juw'eelen uit de woning van haar werkgever te Brus sel verdwenen. Toen deze laatste Zondag een uitstapje naar de Ardennen maakte, ontdekte hij de kinderjuffrouw aldaar op een terras. Het meisje, dat in de buurt onder een valschen naam als gouvernante in betrekking was, nam terstond de vlucht met het haar toevertrouwde kind van haar nieuwen werkgever. De achtervolging le verde niets op. Eerst Zaterdag slaagde de politie erin, haar te arresteeren te Ter vuren. Zij had het kind nog bij zich, doch de juweelen waren verdwenen. Auto door een afsluitboom gereden. Gistermiddag is op den be waakten overweg van den spoorweg Straelen-Venlo aan wachtpost I op den Molenweg de beladen vrachtauto van den heer J. H„ bestuurd door den chauffeur G„ door de neergelaten afsluitboomen ge reden. De wachter V., die een personen trein zag naderen, liep met een roode vlag den trein tegemoet, terwijl de wach ter van het verderop gelegen seinhuis die ook het ongeluk zag, onmiddellijk het reeds op veilig staande inrij-sein op on veilig terugzette. Hierdoor gelukte het om den trein juist voor de auto te doen stop pen. Met vereende krachten werd de baan vrijgemaakt, waarna de trein kon door-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2