Uitslag Gemeenteraads verkiezingen. Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws. Rechtzaken neden gevallen. Met ernstige verwondin gen aan het hoofd en onderlichaam werd P. opgenomen en na ter plaatse te zijn verbonden, in zorgwekkenden toestand naar het R.K. ziekenhuis te Tegelen over gebracht. Een dolle hond bijt drie menschen. Een groote hond van den landbouwer Brekelmans te Oss ver toonde gistermiddag plotseling teekenen van hondsdolheid. Hij sprong in het wei land van den landbouwer v. Geffen en beet een der daar loopende koeien in de achterpooten en in den buik. Van G. kwam toeloopen en trachtte den hond te verdrij ven, doch deze sprong tegen hem op en beet hem in den linkerarm. Op zijn hulp geroep kwamen de buren Tiebosch en v. Lieshout, die in het naburige weiland aan het melken waren, aangeloopen. Maar ook zij werden beiden door 't dolle beest gebeten. Met drie man wisten zij intus- schen den hond uit dé weide te jagen. Juist passeerde op dit moment de heer H., drogist te Uden, per fiets over den weg. Het dier viel op den niets kwaads ver moedenden man aan, sleurde hem van de fiets en verwondde hem deerlijk aan ge zicht, beenen en handen. De veldwachter van Dijk, door omwonenden gewaar schuwd, kwam ter plaatse en doodde het dier met drie welgemikte revolverschoten. De slachtoffers maken het naar omstan digheden vrij wel. Naar verluidt zullen zij naar Utrecht gaan, om zich met serum tegen hondsdolheid te laten inspuiten. Door den bliksem get r o f- f e n. Een bericht uit Warschau maakt melding van een hevig onweer waarbij verscheiden menschen het leven lieten. Te Studzienice, bij Sierpce, waren tijdens de daar gehouden militaire manoeuvres ongeveer veertig militaire vliegers bij* een in een schuur, waar zij theorieles kregen, toen het hevig onweer kwam op zetten. De bliksem sloeg in de schuur, zoo dat vijf vliegers op slag gedood werden en twaalf ernstige wonden opliepen. Meer dan twintig vliegers liepen lichte verwon dingen op. De schuur vloog in brand en brandde geheel af. De leider van de theorieles was zoo zwaar gewond, dat hij overleed tijdens het transport naar een ziekenhuis. Ook in Oost-Pruisen, waar Woensdag een geweldig onweer losbarstte, maakte het hemelvuur talrijke slachtoffers. Nabij Willemsberg sloeg de bliksem in een begrafenisstoet, waardoor een vrouw en haar zoon gedood werden. Een aantal andere deelnemers liepen brandwon den op. Te Hei'ligenbeil werden de zoon en dochter van een landeigenaar door den bliksem doodgeslagen, terwijl de moeder bewusteloos neerviel. Te Insterburg werd een landbouwer door den bliksem ge dood. Te Osterode sloeg de bliksem in een groep arbeiders, die op het veld bezig waren. Twee hunner werden gedood, een derde is totaal verlamd en heeft de spraak en het gehoor verloren. bare wegen en voetpaden) werden ver oordeeld ieder tot een geldboéte van f 30 of 30 dagen hechtenis met verbeurdver klaring van de in beslag genomen klem men. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. De verdediger, Mr P. G. Adriaanse, bepleitte ontslag van rechtsvervolging. E. D. V., 43 jaar, veehandelaar te Sas van Gent, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Terneuzen, waarbij hij wegens het noo- deloos doen vervoeren van dieren op pijn lijke en kwellende wijze) werd veroor deeld tot een geldboete van f 75 of 10 d. Eisch: bevestiging van het vonnis, waar van hooger beroep. M. J. R., 56 jaar, werkman, gedom. te Hoek, thans in voorarrest, verdacht van diefstal van een rijwiel van G. H. Parez te Heyst aan Zee, op 1 April 1.1. Eisch: 6 mnd. gev.straf De verdediger van ver dachte, Mr P G. Adriaanse, bepleitte vrijspraak. A. Z., 22 jaar, venter te Axel, verdacht van verduistering van de opbrengst van een 600-tal bossen prei, zijnde een gelds bedrag van ongeveer f 12, ten nadeele van M. J. Wieland te Axel in April 1931. Eisch: f40 of 20 d. Uitspraak 23 Juni a.s. Veroorzaken van brand door schuld. Voor de Rechtbank te Middelburg werd gisteren behandeld de zaak tegen den graanhandelaar C. L. v. d. V. te Kloe- tinge, wegens het veroorzaken van brand door schuld. Blijkens de ter terechtzitting voorge lezen dagvaarding zou verdachte op 15 Mei 1.1. te Goes in zijn in die gemeente gelegen graanpakhuis op een houten zol der, een vuurtest met zwavel hebben ge* plaatst en deze hebben aangestoken, ter wijl hij boven dien brandenden zwavel op ruim een halven meter afstand een ton waarin een baalzak met bruine boonen, zou hebben gehangen en 'die ton ver volgens met eenige baalzakken hebben af gedekt. Tijdens de afwezigheid van ver dachte had de brandende zwavel in het pakhuis brand veroorzaakt, waardoor het dak is gaan branden, welke brand gevaar had opgeleverd voor de belendende per- ceelen. Verdachte was verschenen en hij1 er kende de hem ten laste gelegde feiten Hij had de vuurtest in de ton gezet en deze met zakken afgedekt om er boonen in te zwavelen. Verdachte had een raam pje opengezet om den zolder te luchten, terwijl de zwavel ongeveer een uur "kon branden. Pakhuis en inventaris waren verzekerd. De president merkte op, dat het toch een gevaarlijk karweitje is en dan met een bus benzine in de nabijheid. Ook de Officier van Justitie, die hier niet een in druk had van kwade trouw, vond dat verdachte zeer onvoorzichtig had gehan deld, hetgeen deze laatste ook toegaf. De Officier eischte een geldboete van f25 of 25 d.h. terijs, tot nu toe tijdelijk als zoodanig werkzaam. Crediet voor vernieuwing S p ij k e r b r u g. Op de gemeente-begroo ting 1931 werd een som van f 1700 uit getrokken voor vernieuwing van onder en bovendek alsook trottoirs der Spijker- brug. Nader is echter gebleken, dat behoor lijke uitvoering der genoemde werken niet mogelijk is doordat de ijzeren onder liggen f: zoodanig zijn ingeroest, dat de brugplanken daarop alleen niet vol doende kunnen bevestigd worden, terwijl voorts de draagkracht dier liggers in die mate verminderd is, dat gevaar bestaat voor het ontstaan van breuk in de draag constructie bij de bï'asting door een of ander zwaar vervoermiddel. Daaruit zou den weder allerlei ongelukken kunnen voortvloeien. lij het opmaken van de begrooting 1931 weid een en ander niet geconstateerd doordat de liggers c.a. niet voldoende van nabij konden worden onderzocht. De ijzeren brugliggers en verdere con- structiedeelen zullen geheel behooren te "den vernieuwd, terwijl gelijktijdig betering van het windwerk C.a., aan de zijde van den Kinderdijk gewenscht is. De voorgenomen vernieuwing zal een i.ntnal-uitgaaf van f7500.vragen. B. en W. verzoeken een crediet tot dat bediag. De Commissie \an Financiën wijst er on, dat als de toestand van de Spijker- brug werkelijk is zooais B. en W. aan nemen, waar de bouwvalligheid reeds in het najaar van 1930 is geconstateerd, deze toestand reeds veel te lang heeft geduurd en hebben B. en W. wel lang een zware verantwoordelijkheid gedragen. Het is volgens de meening der Com missie noodig om deze brug te sluiten voor het verkeer tot ze geheel hersteld is. Overigens vereenigt de Commissie zich met het voorstel. De Commissie van Fabricage vereenigt zich met het voorstel, maar vraagt: Was niet reeds het vorig jaar te zien, dat al- geheele vernieuwing moest plaats vin den? Is er een onderzoek ingesteld naar de kosten van e~n ijzeren hameide op haalbrug in plaats van een basculebrug, zoou- tegenwoordig b.v. te Amsterdam en over het Kanaal Terneuzen werden gebouwd waardeer de bediening sneller kr.n geschieden? i-It.r. rok gezorgd worden, 0de hinderlijke helling, die voor zware vrachtwagen? zoo lastig is, verdwijnt? De comm oh! het noodig, dat een hulpbrug wc:de aangebracht, b.v. in den vorm van een schipbrug, die kan worden weggenomen met het oog op de door vaart maar waardoor de passage voor voetgangers niet worde gestremd. Vooral met het oog cp de werklieden van de „Vitrite Works", die voor een groot deel herhaaldelijk van deze brug gebruik ma ken, is dit noodig, nu te voorzien is, dat deze herstelling veel tijd zal vorderen. Kan dit niet, dan zou een pontveer toch zeker gewenscht zijn. Vlissingen. Gisteravond gaf het har- moniügezelschap „Ons Genoegen" in de tent in het Bellamypark een door een groote menigte bijgewoond concert ter gelegenheid van het 20-jarig directeur schap van haar directeur, den heer Govaarts. Tijdens een kort pauze werd de heer Goovaarts namens enkele ver- eenigingen gecomplimenteerd en werden hem bloemen aangeboden. Te half 10 werd door „Ons Genoegen" nog een wandeling door een gedeelte der stad gemaakt, omstuwd door talrijke be langstellenden. Het motorvrachtschip „Kota No- pan" in aanbouw op de Schelde te Vlis singen voor den Rotterdamschen Lloyd zal Donderdag 25 Juni naar buiten wor den gebracht en daarna proefstoomen. Goes. Onze vroegere stadgenoot, de heer dr J. W. Jenny Weijerman, deelt ons mede, dat zijn vertrek naar Suri name enkele weken is uitgesteld en nu bepaald op 3 Juli. Hij zal ook eenig Nederlandsch (Zeeuwschj personeel mee nemen, teneinde hem behulpzaam te zijn bij den aanleg der waterleiding aldaar, n.l. de heeren Kaboord van Wolfaarts- dijk) voor kantoorwerkzaamheden) en Verburg en Van Dalen uit Goes voor het technische werk. Beide laatstgenoemden vertrekken op 7 Juli. Rilland. Donderdagavond hield de Ring Oost-Zuid-Beveland van het Ned. Jongelingsverbond een vergadering al hier. Deze vergadering stond onder lei ding van den vice-voorz. dhr Slabbe- koorn van Ierseke. Dhr Dollaart leverde een bijbelinleiding over Marcus 7 van vers 1 tot 23. Dhr Waverijn leverde een verslag van den Bondsdag in Deventer, terwijl dhr Allewijn van Waarde een bij drage leverde. Tot voorziter van den Ring in de vacature Ds Wildschut, die om gezondheidsredenen bedankt had, werd gekozen dhr D. Waverijn van Krui- ningen. Deze vergadering was druk "be zocht. Terneuzen. In laatste Raadsvergade ring werd mededeeling gedaan van een schrijven van Ged. Staten, dat geen aan* leiding bestaat tot verlaging der jaar wedden van burgemeesters, secretarissen en ontvangers. Door de leden Colsen, De Bakker, Van Dried en Van den Bulck was aan den voorzitter het verzoek gericht, spoed- eischend een vergadering te beleggen, ten einde een beslissing te nemen over het leggen vsu een trottoir voor de wonin gen langs den kanaalweg te Sluiskil. Door Burg. en Weth. werd leedwezen uitgesproken, dat, nadat in de vorige ver gadering oen verzoek der buurtvereeni- ging te Sluiskil deswege in hun handen is gesteld om bericht en raad, een groep leden op deze wijze trachten een be slissing te forceeren. Zij stellen op grond van financiëele en technische bezwaren voor een beslissing omtrent deze kwestie uit te stellen tot bij de begrooting voor 1932. De heer Colsen verdedigde het aanvra gen eener spoedeischende vergadering. Hij vond daarin aanleiding in het onderzoek, dat hij persoonlijk omtrent het maken van een trottoir heeft ingesteld en waar bij bleek, dat de in de vorige vergadering van B. en W. gegeven cijfers, zoowel oor wat de lengte als de kosten betreft, aanmer'Hük verschil opleverden. Het voorstel van den heer Colsen is ten slotte verworpen met 7 tegen 4 st. Bij de rondvraag vroeg de heer Scheele maatregelen tegen z.g. wereldreizigers e.d. zooals die in den laatsten tijd de stad en omgeving bezoeken. Vooral voor de buitenwijken acht hij die lieden een ge vaar. De heer Scheele beklaagde zich ver volgens over het verleenen door den voor zitter van vergunning voor het houden van den optocht op j.l. Zondag tot het inhalen met muziek van een club voetballers. Hij betoogt dat de overheid heeft te zorgen voor de Zondagsheiliging en moet zorgen dat de rust op de openbare straat niet wordt verrioórd. Het gebeurde grieft spreker en zijn geestverwanten ten zeerste. De wethouder, de heer De Jager, achtte zich verplicht mede te deelen, dat, hoe wel hij de laatste dagen waarnemend bur gemeester was, de zaak buiten hem om is gegaan, daar de vergunning bereids door den burgemeester was verleend, en deze daarvan aan de wethouders niets heeft gezegd. De voorzitter erkende, dat hij verzuimd had er mei de wethouders over te spre ken. Overigens staat hij omtrent dit on derwerp, dat hier reeds meermalen aan de orde was, nog steeds op hetzelfde standpunt, dat hij als burgemeester, on afhankelijk van zijn persoonlijk beginsel, rekening heeft te ho-uden met de ven schillende geestesstroomingen die er in de gemeente zijn. En dan is het wel be kend, en het is naar hetgeen hij er van hoorde, j.l. Zondag bevestigd, dat een meerderheid in de gemeente een derge lijke gelegenheid wenscht. De optocht met muziek had plaats op een tijdstip, dat de godsdienstoefeningen afgeloopen waren; deze werden dus niet gehinderd en alles is ordelijk verloopen. Zoolang hij in deze te beslissen heeft, zal men van hem geen andere gedragslijn kunnen verwachten. Bij de replieken, die hierop nog volgden werden de gemoederen der verschillende partijen warmer en het waren niet alleen de hamerslagen van den voorzitter, die de groene tafel beukten. Oosterland. Stemming gemeenteraad. Lijst 1 (A.R.) J. M. de Weeze 125, A. S. van Hoeve 50, Gov. de Jonge 7, L. Stouten Johsz. 17, Mar. Capelle 1, A. M. Kloote 2, samen 202 st. Lijst 2 (S.G.P.) M. van As 68, L. M Bolle 17, Js. van der Have Fz. 7, M. Bolle 3, Jak. de Jonge 3, G. Krabbe 4, samen 102 st. Lijst 3 (Yolkskiesvereen.) J. J. de Vos 193, F. van der Hulle 19, H. v. d. Maas 2. A. Timmerman 2, Johs. Dorst 2, Job Hage H.Kz. 5, Johs. Zwager Dz., 3, P. van Dyke 0, samen 223 st. Lijst 4. (C.H.) H. P. Hendrikse 59, L. van der Veer 5, J. H. Viergever 3, Jac. Stoutjesdijk 9, P. Bal 11, A. Hansa Dz 3, samen 90 st. Lijst 5 (V.B.) C. M. Zeijler 78, I'. J. Fluijt 69, Jb. de Rijke 21, Joz. Beije 9. Mar. Oite 4, J. H. Flohil 0, samen 181 st. Gekozen: J. M. de Weeze, A.S. van Hoe ve M. van As, J. J. de Vos, F. v. d. Hulle, H. P. Hendrikse, C. M. Zeijler Volkskiesvereen. wint 1 zetel, V.B. ver liest 1 zetel. Niet meer terug komt dhr P. J. Fluijt (V.B.). Nieuw raadslid dhr F. v. d. Hulle (Volkskiesvereen.) Colijnsplaat. Uitslag Gemeenteraads verkiezingen. Uitgebracht zijn 931 stemmen, ongel dig 40 st., geldig 891 stemmen. Lijst 1 (A. R.): J. van Dis 211; M. J. Contant 2; Jac. van Gilst 0, St. Visser 2; Anth. Ver burg Gz. 6, J. A. de Pree Az. 4; totaal 225 stemmen. Lijst 2 (G. H.): S. de Regt Pz. 105; J. Eversdijk Mz. 40; A. Schuit 8; L. van der Moer 1; M. Provoost Mz. 1; J. J. de Wilde Mz. 2; totaal 157 stemmen. Lijst 3 (V. B.): H. M. Haringman 228; J. F. Dees 53; A. Hartog 14; P. Janse Jz. 29; K. v. d. Berge 4; L. M. Vink 3; J. Kramer Gz. 2; J. de Looff Az. 11; totaal 344 stemmen. Lijst 4 (Vrije lijst Vrijz. partij): A. de Pree Az. 157; A. de Waard 8; totaal 165 stemmen. Gekozen zijn: Lijst 1 (A. R.): J. van Dis en M. J. Contant; lijst 2 (C. H.): S. de Regt; lijst 3 (Vrijz. partij): H. M. Ha ringman, J. F. Dees en A. Hartog; lijst 4 (Vrije lijst, Vrijz.): A. de Pree. De vorige Raad bestond uit de heeren J. v. Dis, M. J. Contant en W. Potappel (A. R.) en H. M. Haringman, J. F. Dees M. de Regt en A. de Pree. Nieuwe raadsleden zijn dus de heeren S. de Regt (G. H.) en A. Hartog (Vrijz. partij). Nlsse. Uitslag Gemeenteraadsverkie zing op 19 Juni 1931. Uitgebracht 279 stemmen. Van onwaar de 11. Geldig 268 stemmen. De kiesdeeler is 38 2/7. Uitgebracht op de Hervormde lijst: Joh. van Liere 25; E. Sanderse 10; G. J. Bos 37; H. Dane 32; Izaak Jansen 19; M. v. d. Hage 0; Joris Schipper 4; M. den Dek ker 10; totaal 137 stemmen. Gekozen: Joh. van Liere, G. J. Bos, H. Dane en Izaak Jansen. A. R. lijst: A. Slabbekoorn 27; Johs. J. Mol 5; P. v. d. Guchte 1; totaal 33 st. Gekozen: A. Slabbekoorn. Stk. Geref. lijst: Joos Mol 43; M. Hoo- gesteger 0; Jac. V. Weele 0; totaal 43 st. Gekozen: Joos Mol. R. K. lijst: F. Daalman 33; A. Vette 16; G. de Winter 4; M. Vroonland 2; totaal 55 stemmen. Gekozen: F. Daalman. Van de zittende leden keeren niet te rug in den Raad: M. Nieuwenhuijze, die niet meer in aanmerking wenschte te ko men en A. Vette, die niet herkozen is. Als nieuwe leden zijn gekozen: Adr. Slabbekoorn en Izaak Jansen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oud-Alblas, G. J. v. d. Graaf te Nijkerk. Te Asperen, J. G. Ter louw te Kamperveen. Bedankt voor Suawoude en Tietjerk, N. Warmoltz Nz. te Wezep. Geref. Gemeenten. Beroepen te Nieuwerkerk a. d. IJssel, J. Fraanje te Barneveld. Zondag 21 Juni 1931. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries, av. dhr Smit te Heemstede. Wilhelminadorp, vm. ds Steinz, n.m. ds de Vries. Geref. Kerken. Wemeldinge, vm. leesdienst, 2 u. O. T., ds Scheele te Kapelle. Geersdijk, 9.30, 2 en 6 u. dr Veltenaar van Tholen (Voorber. H. Av.) Benoemd aan de Chr. school te Pijn- acker dhr P. J. Lamain te Melis- kerke (W.) Te Utrecht is geslaagd voor het doc- toraal-examen geneeskunde: H. J. Diele- man. Bevorderd tot semi-arts: G. Dekker. Geslaagd voor het theoretisch tandheel kundig examen, le gedeelte P. A. de Zeeuw en voor het theoretisch tandheelk, examen 2e gedeelte: J. Catsman. Bevorderd tot tand-arts W. A. Knieriem. Theol. candidate n. Aan de Theologische school te Kampen is geslaagd voor het candidaatsexamen theologie de heer N. van Haeringen te Dedemsvaart. Belgische benzine-smok- k e 1. Door het feit, dat de Belgische staat een hooge belasting heft op de benzine, is de prijs in Nederland ongeveer 1 franc per liter lager dan in België. Verschillende Belgische automobilisten schijnen van dezen toestand gebruik te hebben gemaakt, om benzine te smokke* len. De zaak was heel eenvoudig. Zij reden met een bijna leeg reservoir van België naar het eerste Nederlandsche grensdorp, lieten daar hun reservoir vul len en keerden dan naar België terug. De Belgische douane heeft, na dezen toestand een tijdlang te hebben gevolgd, thans maatregelen genomen tegen de ben zine-smokkelarij. Biji het uitgaan uit België wordt in elke Belgische auto gemeten welke voor raad benzine hij bezit; het aantal liters woidt op de triptiek ingeschreven. Wanneer de auto's in België tarugkee* ren, wordt opnieuw gepeild en in geval de inhoud van het reservoir grooter is dan bij de heenreis, moet de automobilist voor elke liter meer 1 frank invoerrechten betalen. Men kan zich voorstellen, hoeveel moei lijkheden, administratie en oponthoud deze maatregel aan verschillende grens- kantoren oplevert. Een luchtspoor neerge stort. Een werkman op slag gedood. Gistermiddag is bij het afbreken van het oude luchtspoor aan den Cocesoven te Sluiskil een ernstig ongeluk gebeurd. De 47-jarige werkman G. de Wit uit Terneuzen was bezig het het afbran den der stangen, die het luchtspoor met den koeltoren verbonden, toen plotseling het gevaarte losraakte en naar beneden stortte, de man in zijn val meesleurend. De ongelukkige, die afschuwelijk verminkt werd opgenomen, was op slag dood. Hij laat een vrouw en meerdere kinde ren achter. Van eenhoog dak gesto r t. Vrijdagmiddag is de 23-jarige electricien P. uit Blerick, terwijl hij werkzaam was op het 9 M. hooge dak van den nieuw bouw der ijzergieteij „De Globe" te Tege len met den electischen stroom in aanra king gekomen en door den schok naar be Fraude bij een verloting'? Men schrijft uit Schoonhoven aan de N. R. C.: Op last van den officier van justitie heeft de rijks- en gemeente-politie een on derzoek ingesteld naar de handelingen van de commissieleden, 'die in den loop van 1930 verantwoordelijk zijn geweest voor een aldaar georganiseerde verloting ten bate van het marktwezen, welke ver loting een groot fiasco is geworden, door dat zij te grootsch was opgezet. Wij vernemen thans, dat het onderzoek heeft geleid, tot een aanklacht tegen een der commissieleden, den heer A. H. R., die voordeelen uit de verloting zou hebben getrokken, in strijd met de voor waarden waaronder de minister van Ju stitie toestemming tot de verloting had ge geven. De zaak is nu weder in handen ge steld van den officier van justitie. Stratenschilders gestraft. Te Arnhem wordt met kracht opgetreden tegen de verkiezingspropagandisten, die den openbaren weg met schilderingen be dekken. De kantonrechter deed uitspraak in een strafzaak tegen twee personen, die den openbaren weg hadden beschilderd met verkiezingspropaganda. Ieder werd veroordeeld tot 20 gulden boete of 5 d.h. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg wer den gisteren de navolgende zaken behan deld: G. K., 54 jaar, opkooper te Wissenker- ke, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes waarbij hij wegens het als opkooper niet hebben van een doorloopend register en het als opkooper nalaten het door hem gehouden register te vertoonen, werd ver oordeeld tot een geldboete van f 100 of één maand hechtenis. Eisch: bevestiging van het vonnis, waarvan hooger beroep. J. H. Z., 37 jaar, steenvoeger te Vlis singen, was in hooger beroep gekomen, tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens open bare dronkenschap, gepleegd bij herha ling, werd veroordeeld tot 14 dagen hech tenis. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. J. P., 28 jaar, werkman en J. B., 29 jaar, werkman, beiden wonende te Dom burg, waren in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij zij wegens over treding van de Jachtwet (zich met klem men bevinden in het veld buiten open Meineed. Als verdacht van meineed had zich te verantwoorden de caféhouder G. P., te Wemeldinge. Blijkens de dagvaarding zou hij op de zitting van de rechtbank op 28 April j.l. in de strafzaak waarin hij als getuige was gedagvaard, een val- sche verklaring hebben afgelegd, in ver band met een gepleegde mishandeling. De mishandeling was voorgevallen in verdachtes café op het oogenblik, dat bij daar aanwezig was, terwijl verdachte ver klaarde niets te hebben gezien. Verdachte, door den president onder vraagd, ontkent de mishandeling te heb ben gezien. De gemeente-veldwachter Van Hoorn, die verdachte destijds als getuige hoorde verklaarde, dat verdachte hem bij die ge* legenheid had .gezegd „houdt mij er as jeblieft buiten, ik weet van niets". Get. had verdachte toen nog vóór de zitting gewaarschuwd. Getuige Heijboer zeide op 15 Februari j.l. in verdachtes café te zijn geweest, die toen achter de toonbank stond. Get. had toen met de van mishandeling ver dachte S. om bier gedobbeld, waarover ruzie ontstond die in een vechtpartij ont aardde. In de autobus waarmede zij: naar de terechtzitting reden heeft verdachte me degedeeld op de zitting te zullen zeggen dat hij niets gezien had, dan zou de zaak wel voor mekaar komen, terwijl ge tuige zou moeten zeggen, dat het niet zoo erg was geweest en dat hij niet wist wie er geslagen had. Eenige dagen voor de zitting zou verdachte tegen get. hebben gezegd, „je zult die arme S. er toch niet in laten vliegen?" Nog eenige getuigen leggen verklarin gen af omtrent hetgeen tijdens de mis handeling was voorgevallen. De Officier van Justitie aan het woord komende, zegt, dat verdachte caféhouder is, en'het bekend is, dat deze niet gaai- ne als getuigen verschijnen. Voor spr. staat de meineed vast. Verdachte heeft een klein cafétje en als daar een vecht partij plaats heeft, dan steekt hij zijn oogen toch niet in zijn zak. Verdachte heeft geen belang bij de strafzaak en spr. vindt het daarom heel ernstig, dat hij zich in een dergelijke geringe zaak schuldig maakt aan meineed. De Officier eischt een gevangenisstraf van 9 maanden. De verdediger van verdachte, Mr P. C. Adriaanse, komt het aannemelijk voor, dat verdachte de mishandeling, die in zijn café plaats vond, niet heeft gezien. De man is aan het werk in zijn buffet en ziet niet alles was er gebeurt. Met deze mogelijkheid moet in ieder geval rekening worden gehouden. Gebleken is

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2