Gemengd Nieuws. Radio-nieuws Marktberichten. Onderwijs Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg tal brieven met geldswaarde vermist. Uit e«n brief aan de Boerenleenbank te Hoofddorp werden vijftien biljetten van f 1000, benevens eenige effecten vermist. Eenige dagen later werd de hulpbestel ler J. D. te Haarlem gearresteerd, Hij bekende den diefstal te hebben ge pleegd, doch niet 15 maar 14 biljetten van f 1000 te hebben aangetroffen in den brief. De effecten had hij verscheurd. De rechtbank te Haarlem veroordeel de den man tot tien maanden gevange nisstraf met aftrek van een deel der voor- loopige hechtenis. In hooger beroep eischte de procureur- generaal een gevangenisstraf van ander half jaar. Bij interlocutoir vonnis van 2 Juni be paalde het Hof, dat het onderzoek niet volledig was geweest. Gisteren werd een nader getuigenver hoor gehouden. Get. Slinger verklaarde, op 10 Sept. een brief met f 15.000 naar Hoofddorp te heb ben gestuurd; de brief was nooit aange komen. Een expediteur van de Twentsche Bank verklaarde ook een brief met geldswaarde te hebben verzonden. Ook dit geld was niet aangekomen. De procureur-generaal persisteerde bij zijn eisch: 1Yv jaar gevangenisstraf. De verdediger mr Van Dijk beriep zich op zijn reeds gehouden pleidooi en drong aan op een voorwaardelijke veroordeeling subs, gedeeltelijk voorwaardelijk, gedeelte- luk onvoorwaardelijk. Arrest 30 Juni. Een beevaart voor dokters herstel. Men schrijft aan „De Tijd" d.d. 16 Juni: Tusschen Eindhoven en de Belgische grens liggen de Acht Zaligheden; dorpen en parochies, waarvan de laatsl» letter greep eindigt op el. De namen der Acht Zaligheden zijn: Steensel, Eersel, Bladel, Reusel, Ketersel, Hulsel, Duizel, Kneig1- sel. Tusschen heide en vennen en bos- schen woont hier een volk, dat van zijn geloof en hartelijkheid een bewijs heeft gegeven, dat vermeldenswaard is, Dr Adr. Zijlmans, in Bladel, heeft in een gedeelte van de Acht Zaligheden een zeer uitgebreide, drukke, moeilijke praktijk. Dag en nacht staat zijn deur open voor die hulp behoeven. Vriende lijk en hartelyk gaat hij met de menschen om. De dokter staat in hoog aanzien en wordt op de handen gedragen De dokter is ernstig ongesteld geworden en. een zware operatie zal in Leiden plaats hebben. De inwoners van Bladel en Omgeving leven mee met hunnen dok ter. Is er nog hoop Zal de dokter er door komen? En het volk wil zijn dokter helpen. En uit het volk niet uit geestelijkheid of hoogere standen welt op: „Laat ons een beevaart houden voor onzen dokter." Ongeveer 20 K.M. van Bladel ligt de bedevaartplaats Ter Eik te Meerveld- hoven. Daar hebben hedenmorgen gebeden mannen met vereelte handen en door de zon verbrande gezichten; vrouwen, ge kromd door den arbeid, in Brabantsche doeken en witte mutsen. Met meer dan 1500 personen hebben ze de kerk van Meerveldhoven tot in de uiterste hoeken gevuld. Ze waren gekomen van Hooge>- en Lage Mierde, van Reusel, Neersel, Hulsel, Bla- del en Hoogeloon, per tram, per auto en fiets, en enkelen te voet. Het auto-ongelu k t e Z e- v e n a a r. De heer A. Jr. uit Deventer, een der slachtoffers van het auto-onge luk, dat Zondagavond op den Rijksweg Arnhem-Zevenaar op de grens van Dui ven en Zevenaar plaats vond, is in het ziekenhuis te Zevenaar aan de bekomen verwondingen overleden. De toestand van den heer A. Sr., die eveneens ernstig gewond werd en in het zelfde ziekenhuis wordt verpleegd, is naar omstandigheden redelijk wel. Een ongewoon natuur verschijnsel. Te Aken is Dins dag een ongewoon natuurverschijnsel op gemerkt. Terwijl er geen wolkje aan de lucht was zijn dikke druppels regen ge vallen. Het meteorologisch observatorium geeft hiervoor de volgende verklaring: In den omtrek van Aken hadden zich on weerswolken gevormd. Op geringe hoogte boven Aken was het bijna windstil, doch op 500 a 1000 M. hoogte heerschte een sterke wind van West tot Noordwest. Deze wind had een gemiddelde snelheid van 50 a 60 K.M. per uur. De regen in den omtrek van Aken werd door dezen wind meegevoerd en tot ver voorbij Aken gedreven. Hierdoor komt het, dat het te Aken bij een geheel blauwe hemel gere gend heeft. Een s m o k t 9 1 a, a r dood geschoten, Uit Aken wordt gemeld, dat op de Lütticher Strasse een smok kelaar, die 3000 sigaren bij zich had, doodgeschoten is. De smokkelaar was op zijn motorfiets voorbij een douane-amb tenaar gereden zonder gevolg te hebben gegeven aan het bevel om te stoppen, la ter trachtte een tweeden ambtenaar hem aan te houden. Daar de smokkelaar door reed loste de ambtenaar eerst een schot in de lucht en schoot den man daarop in den rug. Deze werd zóó ernstig gekwetst, dat hij spoedig is bezweken. Weer een aanslag op een brievenbesteller te Berlij.n. In het oosten van Berlijn hebben gisteren ochtend twee jongelieden een 63-jarigen brisvenbes' 'Ier aangeland, die. postwis sels ging uitbetalen. Linde tic jongste aan randingon van brievenbestellers zijn do meeste hunner voor zoover zij geld bij zich hebben, gewapend. De aangevallene sloeg onmiddollijk mot zijn gummistok op de twee jongelieden los. Deze gingen er van door achtervolgd door enkele voorbijgangers. Een hunner kon tenslotte worden ingehaald en aan de politie wor den uitgeleverd. Hij verzette zich heftig tegen zijn arrestatie. De tweede is in den loop van don middag eveneens gevat. Eerste Meikersen. Gisteren zijn te Eist door de firma Baltussen, de eerste Betuwsche Meikersen via Vlissm- gen naar Engeland verzonden. Volgende week wordt met den algemeenen pluk begonnen, doch de oogst valt van dit jaar erg tegen. Krank zinnigheids.epide- m i e. Te Breedene bij Ostende, zijn in enkele uren tijds verscheidene inwoners plotseling krankzinnig geworden. Een 28- jarig landbouwer, die zich zeer woest aanstelde, moest aan handen en voeten gebonden naar een gesticht worden ge bracht. Een 21-jarig fabrieksarbeider, die eveneens krankzinnig bleek te zijn, liep rond met een geladen pistool en trachtte zijn familieleden te dood en. Ook dezen ongelukkige moest een dwangbuis wor den aangetrokken, alvorens men hem kon meester worden. Het derde slachtoffer dezer zonderlinge epidemie was een 58- jarige vrouw, moeder van zes kinderen, die alle huisraad vernielde en evenals de twee andere krankzinnigen slechts met de grootste moeite kon worden onscha delijk gemaakt. Programma van Zaterdag 20 Juni 1931. HUIZEN, 1875 M. Uitsl. K.R.O.-Uit- zending. 8..009.15 Gramofoonpl. 10.00 11.30 Gramofoonpl. 12.15 Concert K.R.O, Sextet. 1.502.30 Gramofoonpl. 2.303.00 Vragenhalfuurtje voor de jeugd. 3.004.30 Kinderuurtje. 4.45 5.45 Gramofoonpl. 6.156.35 Journ. Weekoverzicht. 6.357.00 Gramofoonpl 8.0011.00 Concert door het K.R.O.-or kest. HILVERSUM, 298 M. Uitsl. V.A.R.A.- Uitz. DAVENTRY, 1554,4 M. 10.35 Morgen wijding. 1.202.20 Orkest'concert. 3.50 Concert. Militair Orkest. 6.20 Zang. 6.55 Zang. 7.50 Concert. Koor, orkest en solis ten. Programma van Zondag 21 Juni 1931. HUIZEN. 1.875 M. 10 uur. Kerkdienst. Geref. .Kerk Den Haag Oost. Voorganger ds D. Ringnalda Sr. 1212.30 Lunch concert. 2,304 Middagconcert (a capel- Lakoor). 6 uur Ned. Ilerv. kerkdienst te Strijen. Voorganger ds Crousaz. Het voorzitterschap van de A.V.R.O. Naar aanleiding van hot roods ver melde besluit van dr Molhuysen als voor zitter van de A. V. R. O., schrijft W. V(ogt) in de Radiobode: Met groot leedwezen had het alge meen hoofdbestuur van de A. V. R. O. in October 1930 uit den mond van den A. V. R. O. voorzitter dr H. Molhuysen, verno men dat hij zich genoodzaakt zag om eer lang zijn voorzittersplaats aan een ande ren functionaris af te staan, omdat zijn maatschappelijke hoofdarbeid den vollen persoon opeischte. Dr Molhuysen is, zoo men weet, de secretaris van het Koninklijk Neder- lan'dsch landbouwcomité. De allermoeilijkste omstandigheden waarin onze Nederlandsche landbouw verkeert, vereischten voortdurend van hem ingespannen werk en aangezien dr Molhuysen het voorzittersambt van de A. V. R. O. nimmer als een ri.-ecure heeft opgevat of opvatten wilde, stond zijn be sluit vast. Wel bleef hij zich beschikbaar stellen voor een plaats in het dagelijksch bestuur, maar de voorzittershamer wilde hij aan andere handen overgeven. Ten slotte is de heer Molhuysen op aandrang van zijn mede-bestuurders bereid gevon den aan te blijven tot aan de gewone jaar- lijksche Algemeene Vergadering in Juli. Na bespreking in het dagelijksch be stuur van de A. V. R. O. werd aan den al gemeenen secretaris der vereen, opgedra gen zekere démarches te doen ten aanzien van de vervanging van dr Molhuysen. Als een uitvloeisel van 'die opdracht werd de heer Ter Haar geraadpleegd. Tot ons leedwezen hebben de pogingen met betrekking tot den heer Ter Haar niet tot een gewenscht resultaat geleid. HOOG WATER. Stand van Zaterdag 20 Juni 1931. v.m. n.m. Terneuzen 5.43 6.— Borsselen 5.23 5.40 Breskens en Vlissingen 5.08 5.24 Hoedekenskerke 6.03 6.20 Hansweert 6.23 6.40 Veere 5.33 5.50 Colijnsplaat 5.58 6.15 Goesche Sas 6.53 7.10 Wemeldinge 6.58 7.15 Tholen 7,18 7.35 Zierikzee 6 13 6.30 Wijziging begrootingen 1930. B. en W. bieden ter goedkeuring aan wijzigingen in de gemeentebegrooting en in die van de bedrijven allen over 1930. Ten opzichte van die voor den reini- gir.gs- on ontsrnoitnigsdtosi, uo commissie van financiën op, dm onder volgnummer 35 voeding cn onderhoud paarden staat: „Door niet-inhuring van con weide moesten do paarden langer op stal worden gehouden", _wat dus de oor zaak is van de verhoo'ging dor kosten met f744.30. Waarom is die weide niet ingehuurd of een andere? Het blijkt, dat stalvoedering duurder uitkomt, 't Is de vraag of ze voor de paarden beter is. Overigens verocnigt de commissie zich met het voorstel, doch merkt op, dat wat uitvoeriger toelichting bij sommige pos ten veel zoeken en navragen zou voor komen. B. en W. antwoorden, dat in "1930 het gebruik van de woide eindigde, die de gemeente van J. Goedbloed in huur had. Omtrent een huurverlenging kon geen overeenstemming bereikt worden, terwijl pogingen om een andere weide te huren evenmin slaagden. Inderdaad is stalvoe dering duur, maar zij is voor de paar den ook beter dan andere. Centrale opberging Brandweer materiaal. De commissie van fabricage vereenigt zich met het reeds eerder gepubliceerde voorstel, waardoor waarschijnlijk aan den wensch van verschillende raadsleden wordt voldaan, maar een der leden vindt het minder verklaarbaar, dat B. en W. hun idéé van decentralisatie zoo spoedig prijsgeven, omdat hun houding bij de behandeling van het voorstel geheel an ders was. Gaarne wenscht de commissie te weten wat onder „onderhoudskosten" moet worden verstaan. De twee chauffeurs moeten den gehee- len nacht beschikbaar zijn gedurende het geheele jaar: wonen deze in de onmiddel lijke omgeving? B. en W. zeggen in hun antwoord, dat zij onder „gewoon onderhoud" verstaan, voor wat het materiaal betreft, het schoon maken, oliën, smeren en, voor wat be treft, het gebouw, het onderhoud, zooals volgens de bepalingen van het Burgerlijk Wetboek ten laste van den verhuurder komt. Kleine herstelling van het materiaal (de slangen uitgezonderd) zullen ook ten laste van Kievit komen. Van de 3 chauffeurs, die allen in de ■garage werkzaam zijn, en ter beschik king van de gemeente zullen worden gehouden, komt één boven de centrale werkplaats te wonen, woont de tweede in don St.-Jansgang, onmiddellijk achter de bergplaats en de derde in de Kapoen straat. Do Commissie van Financiën deelt mede, dat zij zich vereenigt met het voorstel, doch wenscht de volgende vragen te stollen: Op welke wijze wordt, wanneer dat noodig is, de garage verwarmd, zoodat er geen brandgevaar ontstaan kan? Aan wie wordt het herstellen der brand slangen opgedragen? Aan dit punt zal zeker de hand gehou den moeten worden. B. en W. achten in hun antwoord een verwarming der garage zonder brandge vaar uitgesloten. De bedoeling is ver warming door een gewone kachel, waar bij gelijktijdig ook de droogtoren kan verwarmd worden. Wanneer de commissie echter op an dere verwarming staat, zoo zullen B. en W. trachten alsnog tot een verwarming door electrische of gaskachel(s) te komen. Kleine herstellingen aan brandslangen zul len door eigen personeel geschieden, voor grootere zal opzending aan den leveran cier moeten plaats hebben. Voor de vacature van leerkracht aan de Ulo-school voor meisjes meldden zich 5 sollicitanten aan. De voordracht daar uit luidt: 1. Me.j. C. Siebenga te Goes, thans reeds vakonderwijzers in de Ne- derlandseche taal aan genoemde school en 2. de heer K. II. van Faassen, thans onderwijzer aan de Rijksleerschool alhier. B. er V bieden ter vaststelling aan de rekeningen der gasfa briek en stellen voor om, waar het be drijf nog slechts f 43979.2114 reserve heeft, de netto-winst ad f8903.71V2 te reservee ren. Zij merken op, dat op de begrooting 1930 als netto-winst was geraamd f 21606.13. De uitgaven voor onderhoud hebben f 1485.04y2 meer bedragen dan de raming. Op een 8-tal objecten werd f3969.95y2 meer en op 11 objecten f2484.91 minder uitgegeven dan geraamd. Wat de gebou wen betreft werden sommige, voorgeno men onderhoudswerken niet uitgevoerd. Andere werken, waarop bij de begrooting niet gerekend was, moesten echter wel uugevoerd worden. Zuiveringsmateriaal, afgewerkt f 13.20 per ton, half afgewerkte f 10 en nieuw f22 per ton. Bij onderzoek bleek, dat op den inventaris de nieuwe ijzeraarde wordt opgenomen tegen kostprijs. Is ze eenmaal in gebruik genomen dan daalt de waarde beduidend Door het gebruik kan evenwel de waarde weer stijgen, wanneer zij vol doende blauwgehalte heeft verkregen. Lr is 0"8. 8 ton steenkolen minder verwerkt en ruim 310.000 kub. M. gas min der geleverd dan geraamd. Bij onder zoek bleek, dat door de N.V.Vitrite Works 388.098 kub. M. minder verbruikt is, dan daarvoor geraamd was. Er is door de gewone verbruikers boven de raming verbruikt ongeveer 78000 kub M., maar in vergelijking met 1929 is er in dat ver bruik een afname van 4697 lcub. M. Met het oog op de vaste lasten verdient het aanbeveling om te trachten het verbruik te doen toenemen. Op de gashouders werd niet afgeschre ven, omdat de sloopingswaarde is be reikt. Het totaal der afschrijvingen wordt gelijk gehouden aan dat van de aflossin gen op de leeningen. Daardoor komen extra-ofbchrijviiitfafcodragoü vrij, die dan werden aangekend om do kleine posten eerst af te schrijven tot op f 1. Roden, waarom sommige objecten tot dat bodrag znij afgeschreven. De vrij belangrijke stijging dor reserve is daardoor ontstaan, dat het bedrijf de gelden van de reserve gebruikt en daar voor rente moet vergoeden aan deze en verder door bijboeking van de winst van het vorig bedrag. Het heeft do aandacht der commissie detrokken, dat de verschillende diensten (gemeentewerken en reinigingsdienst) gelden moeten opnemen tegen vrij hooge rente en andere gelden in deposito geven tegen lage rente. Zij is van meening, dat uit een oog punt van wederkeerig aanvullen der mid delen en uit een oogpunt van rentebespa ring centralisatie van kassen aanbeveling zou verdienen. De rekening van de waterleiding geeft een netto-winst aan van f 3731,12 bij een geraamd verlies van f 731,76. De commissie merkt op, dat de post „Filterinstallatie pompstation" ad f 144.961,40 H het bedrag is, dat aan de nieuwe filterinstallatie tot en met 31 De cember 1930 werd ten koste gelegd. De post „Advies watervoorziening Wal cheren" f 3202,65 komt op de balans voor omdat de mogelijkheid bestaat, dat hier van een gedeelte wordt terug ontvangen. Het overzicht van de kosten per 1000 M.3 opgepompt water geeft voor stook- loonen en bediening machines een niet onbelangrijke stijging te zien sedert 1928, n.l. 1926 f7.066; 1927 f7.236; 1928 f9.475; 1919 f 10.838; 1930 f 11.130. Bij onderzoek bleek, dat er sedert 1928 lang zamer en dus ook langer gepompt wordt. Eveneens voor salarissen per 1000 M3. opgepompt water, n.l. 1928 f 13.548; 1929 f 13.328; 1930 f 16.189. Die stijging vindt haar oorzaak daarin, dat het salaris van den teekenaar J. Maas ten volle gebracht is op de waterleiding omdat hij alleen voor dat bedrijf werkte. In 1929 kwam slechts een vijfde deel van znij salaris op do waterleiding. Bij onder zoek bleek, dat de post „diversen" niet onbelangrijk hooger is geworden, doordat in 1930 f809,63 moest belaald worden voor disagio der leening 1929 en dat dit gehool word gebracht ten laste van 1931. De rekening van het electrisch bedrijf geeft een netto-winst van f 46.545,69 H aan en de reserve was op 81 December f 83.880,42, terwijl op dienzelfdon datum in het bedrijf was vastgelegd een kapi taal van f 418.281,19. Waar dus de reserve meer dan 20 pet van het kapitaal is, moet de winst in de gemeentekas worden gestort, waarvoor f41.745.78 of f 4799,91 minder is ge raamd. De commissie van financiën merkt op, dat de kosten van onderhoud de raming niot onbelangrijk te boven gaan. Voor verschillende posten is een juiste raming niet wel mogelijk, zooals voor huisaan sluitingen, kabelnet e.a. Maar bij een pandje als B 109 Kerkstraatje, waar piles van te voren behoorlijk opgenomen kan worden, behoeft toch de raming niet met ongeveer 30 pet. overschreden te worden. De boekwaarde van de hoogspannings- ruimte is per ultimo Dec. 1930 5445,92 Ri gld. lager van per 1 Januari 1930. Bij onderzoek is gebleken, dat deze afschrij ving plaats vond, doordat de P. Z. E. M in de kosten heeft meebetaald, B. en W. deelen mede, dat voor onder houd van het pand Nieuwe Kerkstraat B 109 werd uitgegeven f 481,49, n.l. f 303,70 voor timmerwerk, f 150 voor het schildorwerk, zuivering f 12,12, herstel ling gootsteen f 6,60; materialen f 0,45 en waterverbruik f 8,52. Het timmerwerk bestond in hoofdzaak uit vernieuwing van een vloer, herstelling van het. dak en aanbrengen van nieuwe deuren. Op dit laatste was bij de begrooting niet gere kend. Afbraak en verbouwing perceelen hoek Nleuwsiraat. Bij de behandeling der begrooting voor 1930 werd de wenschelijkheid van af braak der woningen G 228 en G 229 uit gesproken, met de bedoeling, dat aldus ter plaatse een verkeers-verruiming zou kunnen tot stand komen. Bij overweging dezer aangelegenheid kwam het B. er W. intusschen noodza kelijk voor, dat ook de aangrenzende per ceelen Nieuwstraat G 227 en het, als win kel met bovenwoning gébruikte pand Kor- tedelft G 1, hoek Nieuwstraat, in de aan den Raad voor te leggen oplossing zou worden betrokken. Te dien einde namen zij de noodige maatregelen, waardoor de perceelen G 227, 228 en 229, in hun geheel of bij ge deelten verhuurd, weder ter vrije beschik king van de gemeente zijn gekomen en werd de huur van het winkelhuis slechts tot 1 Juli 1931 verlengd, zoodat thans een plan tot verbetering dient te worden voorgelegd. Allereerst omvat het plan het terug brengen van het geheele complex in een nieuwe rooilijn. Daarbij behoort G 228 te worden afgebroken, omdat het niet meer dan 1.75 M. diep zou worden, en dan zal een oplossing kunnen worden ge zocht voor het vrijgekomen terrein in aansluiting met die voor G 229 en G 1- G 227 behoort evenzeer in zijn geheel te verdwijnen. Na amotie blijft dan, reke ning houdende met de nieuwe rooilijn, ongeveer 8.60 maal 10.5 M. grond over, welken B. en W. onder nader te bepalen voorwaarden als bouwterrein zouden wil len verkoopen. Naar de raming zal het daarvoor te verkrijgen bedrag toereikend zijn om de kosten van afbreken en van trottoiraan- leg vóór dien grond te dekkeiv Voor G 1, G 229 en de von G *38 overblijvende strook denken B. ea W. de oplossing al dus, dat gemelde panden grootendeels ia tact blijven en toch een behoorlijke ver keersruimte verkregen wordt. Zulks is te verwezenlijken door een soort galerijbouw, waarbij de verdieplngs- bouw in hoofdzaak in stand blijft, doch de benedenbouw en speciaal de zijge vel enkele meters naar binnon worden worden geplaatst. De bovenbouw moet dan door pilaren, verbonden door een zware betcmbalk, gesteund worden. De vrijkomende ruimte tusschen den nieuw geplaatsten zijgevel en de pilaren kunnen als trottoir gebruikt worden, waarover de voetgangers ongehinderd hun weg kunnen gaan. Voor het rijverkeer komt alsdan meer ruimte beschikbaar, doordat de straat over haar volle breedte, tot aan de pilarenrij kan worden gebruikt. Vol gens het plan zal de rijweg gemiddeld 1 M. (op het smalste gedeelte 1.70 M.) breeder worden en het trottoir ongeveer 2 M. breed zijn. Volgens de begrooting zal de uitvoering van het geheele plan een totaaluitgaaf van f 13.000 vorderen. Natuurlijk zijn er nog wel andere oplossingen denkbaar, maar zeer zeker zullen zij ook meerdere kost enmeebrengen. De ontworpen verbouwing van de pan den G 229 en G 1, die niet door archi tectuur uitmunten en evenmin tot ver fraaiing van het stadsbeeld bijdragen, zal het uiterlijk aanzien niet schaden, maar juist een meer typisch stadsbeeld doen ontstaan. MIDDELBURG. Op de veiling van 17 Juni werden de volgende prijzen besteed witte aardappelen 8687, bonte poters 60, grooto blauwe 130141, nieuwe 175 215, poters le soort 11.75, poters 2e soort 25166, alles per 25 K.G. dop erwten 37—40, spercieboonen 6680, peulen 4146, princesseboonen 68, kas- slaboonen 90, pnijboonen 6482, tuin- boorien 19—26. moskrul 1011, poste lein 20—24, spinazie 1315, alles per K.G. Peen 513 per bos; Zuring 1822 per kist, Kroton 712, radij's 1.53, Sja^ lott.en 3.55, per bos. savoije .koolplan» ton 6, roode kool planton 6, witte kool planten 56 por 100 stuks; snijselderio 3, selderie 14, peterselie 23, andij- vie 33.5, kropsla 0.53, bloemkool 2 18.' komkommers 515, rabarber 1.5 3.5 per hos. Begonia's 8 cent per pot. kernoffels 3.5, pioenen 15, iris 6, per bos. MIDDELBURG. Op de exportveiling van 18 Juni v.m. 10 uur werden de volgende prijzen besteed: tomaten UCR A f40.80, C'f41.50, buiten UCR A 38.40, C 38.60. CC 25, B 35.10, kriel 5, bonken 22, af val 5 gld. Aardappelen le soort f8.30 f 9, poters lo soort 6.90, ld. 2e soort 5.20 kruisbessen 5.30, aardbeien 2132 per 100 K.G. Aardbeien des morgens 8 uur: 28—40 per K.G. blauwe druiven franken- thaler 160166 per K.G. tomaten 2632 netm el oenen 64 per stuk., GOES. Veilingsvcreen. „Zuid-Beveland" Groote veiling van 18 Juni. Tomaten A kwaliteit 37.80, id. B 38.60, idem C 35.70 id. CC 16, kruisbessen 4.50—5.30, aard beien 2733.50 per 100 Kg. Kleine veiling: tomaten 31, aardbeien 1437, kersen spietjes 22, id. Luikenaars 25, princesseboonen 71, tuinboonen 17, doperwten 2428, peulen 5054, pos telein 2028, spinazie 14, vroege aard appelen 710, idem poters 56, oude aardappelen 3—4.30, alles per 100 Kg. worlelen 6 per 100 kos, bloemkool le soort 711, idem 2e soort 3—6, idem 3e soort, 15, savoijekool 5, witte kom- kornmers 1012, groene idem 10, krop sla 1.102.50 per 100 stuks. KAPELLF 18 Juni 1931. Exportveiling van 9 30 uur v.m. Aardbeien Madame Lefeber f 30.20—f 32 10, Id. Mad. Matot 22, beide per 100 K.G. Exportveiling van 1 uur n.m. Aardbeien mad. Lefeber f 33 20—f 34 91, Idem mad. Matot f 25.90—f 26.10, beide per 100 Kg. Kleine vei'ing: Aardbeien 21—32, aard appelen 10, postelein 21 per 100 K.G. Komkommers 9 per 100 stuks. KRABBENDIJKE. Veiling van 18 Juni 1931. Kruisbessen f4.20f4.50 per 100 K.G. BERGEN OP ZOOM. Eierveilig van 18 Juni 1931. A Eieren (van 60—63 K.G.) f388—f4.07; B. eieren (van 56—59 K.G.) f3.60f3.75, alles per 100 stuks, Prijs per K.G. f 0.62. R. H. B. S. t e V1 i s s i n g e n. Gisterenslaagden voor het eindexamen af deeling B van de 12 mannelijke can- didaten: J. Anker, C. M. G. Brouërius van Nidek, G. A. van der Eijk, J. Franke, J. de Geus, K. de Kat, H. Matzinger, A. Naerebout, L. W. van Os en A. L. F. Voss. Afgewezen twee candidaten. Aan de Christelijke Kweekschool 'te Middelburg slaagden gisteren voor de akte nuttige handwerken de dames J. G. Reijnhout, Middelburg; K. M. Schouwe- naar, Goes; J. E. Varel, Vlissingen en A. v. d. Wal te Westkapelle. Geslaagd te Rotterdam voor de hoofdakte (akte B) voor Fröbelonderwij zeres Mej. M. M. Bom te Ierseke, leer linge van den „Cursus tot opleiding van Fröbelonderwijzeressen" te Vlissingen,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6