Eiken dag spaart heel wat in een jaar Berlijnsche Brieven Uit de Provincie. Uitslag Gemeenteraads verkiezingen. Kerknieuws. Predikbeurten. broodprijsverhooging te voorkomen en de tweede om de voordeelen van de wet alleen ten voordeele te doen komen van de arme boeren. De eerste motie wordt alleen door den heer Floris Vos ondersteund, de tweede vindt in 't geheel geen steun. De heer B r a a t (P. B.) sluit zich aan bij den heer Weitkamp en hoopt, dat de organisatie der instanties niet te lang zal duren. Over broodprijsverhooging weet men niets. Men moet daarover niet fan- taseeron. Dat het publiek meer betaalt dan de boeren ontvangen, is logisch, omdat de uitvoering der wet geld kost. Eenvoudiger ware het geweest een invoerrecht te hef fen, de handel zou dan vrij geweest zijn. Echter heeft spr. in dit geval volle ver trouwen in den minitser. De heer Loerakker (R. K-) heeft volle vertrouwen in het beleid der regee ring. Hij hoopt, dat de landbouwers, die een behoorlijken prijs krijgen, niet zullen vergeten, dat hun werknemers ook recht hebben op een good bestaan. De heer Kersten (S. G.) meent, dat er werkgelegenheid komt als de verbouw van het product loonend wordt. De regee- r ng neme in dit opzicht geen dwangmaat regelen. Spr. blijft nog steeds van de regeering verwachten maatregelen, die de kleinste boeren kunnen helpen. Dit kan geschie den door hen te en rh effen van sociale- en grondlasten. De heer Van «.en Heuvel (A -R meent, dat tnen alleen moet .-ragen hoe veel de broodprijs behoeft te warden ver hoogd, niet met hoeveel hij zal worden verhoogd. Zou een bepaalde groep deze verhooging te groot maken, dan is dat niet de schuld van de wet. De kosten v odt spr. niet bijzonder hoog. De distributie van an dere artikelen is veel duurder gebleken De bloemprijsverhooging zal met meor be- teekenen dan f 1.75 a f2, waaruit volgt, dat 12 miliioen zal worden betaald door het volk. Van dit bedrag zal 10 miliioen aan de boeren ten eoede komen. Minister Ruys de Beeren- brouck bespreekt eerst de vraag, welk bedrag van de 20 miliioen aan den land bouw ten goede komt. Een precies bedrag is niet te noemen. Het is niet bekend, hoeveel de inheem- sche tarwe opbrengt De meelcentrale heeft geen regelend, maar alleen een uit voerend karakter. Wanneer de bloem van de inheeinsohe tarwe niet in 't brood zou komen, ontstaat een handel daarin, het geen niet in het belang is der kleine bak kers. Naar de rogeering meent, bestaat het gevaar voor smokkelarij niet of slechts in geringe mate. Spr. bestrijdt nogmaals het stelsel Boon-'Oud en den heer Dier erna. De minister heeft geen uogenblik spijt van bet systeem, dat hij gevolgd heeft. Over de kwestie van de landarbeiders, die de heer Loerakker ter sprake bracht, zal spr. gaarne zijn gedachten laten gaan. 'Spr. hoopt, dat één der gevolgen van de tarwewet tevens zal zijn een versterkt or ganisatieleven van de boeren. De intejpellatie wordt gesloten en de vergadering hierop verdaagd. DE MAAT IS VOL. a De tweede verordening, welke ter be vestiging en verbetering van den econo- mischen en financieelen toestand offi cieel door alle rijksministers en hierbij betrokken staatssecretarissen plechtig onderteekend en ter definitieve goedkeu ring aan den rijkspresident werd voor gelegd, wordt terecht een noodverorde ning genoemd. De inhoud van dit histo rische aktenstuk is een onaantastbaar bewijs van den rampzaligen toestand, waarin volk en staat zich bevinden. In haar oproep aan het Duitsche volk geeft de rijksregeering openlijk toe, dat de oogenblikkelijke toestand onhoudbaar is, dat de uitersts grens der menschelijke ontbering bereikt werd, dat dus de al te zwaar drukkende last dar herstel-ver plichtingen door de hiertoe aangewezen mogendheden verlicht dient te worden. De gelijktijdigheid van de publicatie der nieuwe noodverordening en de reis van rijkskanselier en rijksminister voor bui- tenlandsche zaken naar Chequers is stel lig geen toeval. Het effect dezer gelijktij digheid was voor de gansche buitenwe reld een verrassing. De verslagenheid, welke de publicatie der noodverordening in alle Duitsche landen teweeg bracht, werd ietwat getemperd door de mogelijk heid eener van Engeland uitgaande nieuwe regeling van den schuldenlast. In Chequers luisterde men ongetwijfeld met toenemende belangstelling naar Brü- ning's schildering van den rampzaligen toestand, nu de rijksregeering nog een maal haar goeden wil inzake de verplich tingen van Versailles heeft bewezen. De weg tot een voor allen bevredigende op lossing der zwevende vragen werd hier mede gebaand. Bij hun terugkomst uit Londen brach ten Brüning en Gurtius een communi qué mede, dat eendrachtig met Mac Do nald werd opgesteld. Het zal voor hen, die van Chequers een positief resultaat verwachtten, een ontnuchtering zijn. Er staat onder meer in te lezen: Bij gelegen heid eener ongedwongen samenkomst werd op vrienschappelijke wijze de toe stand besproken, waarin zich het Duit sche rijk en andere industriestaten op 't oogenblik bevinden. De Duitsche ministers legden den na druk op de moeilijkheden der oogenblik kelijke situatie in Duitschland en op de noodzakelijkheid eener aan te brengen verlichting van den last. De Engelsche ministers wezen op het internationale ka rakter van den toestand en zijn uitwer king op Engeland. Men was het met elkan der eens, dat naast de maatregelen, wel ke ieder land in dezen voor zijn eigen belangen treft, het herstel van weder- zijdsch vertrouwen en economische her leving afhankelijk zijn van internationale samenwerking. In dezen zin willen beide regeeringen zich de moeite geven, om de crisis in nauwe samenwerking met de andere hierbij betrokken regeeringen te bestrijden. Teleurgesteld zal menigeen, dit lezende, vragen: meer niet? En toch staat in deze regelen alles, wat men van Chequers verwacht:-:kon. Men kan immers slechts in voorzichtige bewoording spreken over de belangen, welke Duitschland en En geland met elkander binden. Hierbij heb ben ook nog andere naties in de eer ste plaats Amerika een woordje mee te spreken. Het is van groote waarde, dat de besprokingen in Chequers den steen aan het rollen gebracht hebben, dat de aandacht der wereld op Duitschland's onhoudbaren toestand inzake de betalin gen tot herstel werd gevestigd. Het gaat hier om een crisis, waaronder de gan sche wereld gebukt gaat. De milliarden, welke Duitschland sedert 1919 aan zijn schuldeischers moet betalen, brachten tot dusver weinig zegen. Duitschland ver armde zienderoogen en geraakte als koo- per op de wereldmarkt op den achter grond. Een koopkrachtig Duitschland, door verlichting4 zijner schuldenlast in staat gesteld, om den kringloop van wa- ren en geld weer te verlevendigen, zou van grooter nut zijn. Brüning en Curtius, dit inziende, hebben vast besloten, den eersten stap ondernomen, om in dezen onhoudbaren toestand een gunstige wen ding te brengen. In intiemen kring heb ben zij hoogstwaarschijnlijk gezegd, dat Duitschland niet langer bij machte is, de tot dusver gedane betalingen voort te zetten. De reis der beide staatslieden naar Che quers kan als een bewijs van Engelsche tegemoetkoming gewaardeerd worden, i'recies tien jaar geleden nam de toen malige minister van buitenlandsche za ken, Simons, uit de handen van Lloyd George het ultimatum van 132 milliar den in ontvangst. Dat was de poort tot" de via dolorosa, welke het Duitsche volk sedertdien moest begaan. Beschouwen wij dit vriendschappelijk rencontre als een geste, welke een andere atmospheer mo gelijk maakt. Het vraagstuk van herstel is ondanks Dawes en Young niet zoozeer politiek prob'eem. Stresemann heeft dat van den beginne af begrepen en iedere afwijking van zijn tactiek leidde tot stil stand of achteruitgang. Het onaangemelde bezoek van Ameri- ka's vakkundige staatssecretarissen Stim- son en Mellon aan Duitschland doet ver moeden, dat U.S.A. de tot dusver ontbre kende schakel in den Europeeschen schuldketen gaat worden. De door Enge land en Duitschland begonnen actie zou dan van onoverzienbare beteekenis kun nen worden. Bij hun terugkeer in Berlijn worden Brüning en Curtius vooralsnog niet met ingenomenheid begroet. In de gedaante eener noodverordening drukt de schulden last ondraaglijk zwaar op de bevolking. Men vraagt zich af, of deze drastische maatregelen onvermijdelijk waren, of men niet door sterke bezuiniging der rijks uitgaven het zelfde doel had kunnen na streven en dan: of deze nieuwe lasten rechtvaardig worden verdeeld? Men mist bij het schrappen van rijksuitgaven de doortastendheid, welke bij de noodveror dening juist beangstigend aandoet. Door het aanzetten van de belastingschroef wordt de zaak niet beter. De regeering demonstreert baar bedoeling speciaal in de z.g. crisis-belasting. Wat is eigenlijk deze „Krisensteuer"? Het is een andere naam voor inkomstenbelasting, bedacht, om ze als noodoffer wat meer aanneme lijk te maken. De arme burger moet dus opbrengen: 1. de normale inkomstenbelas ting, 2. de reeds per noodverordening vastgestelde verhooging van inkomstenbe lasting tot 5 pet.; 3. de crisisbelasting, welke naar den omvang van zijn inkomen wordt geregeld. Het geld moet dus uit dezelfde beurs komen en het valt te begrij pen, dat van allen kant de protesten bin- nenloopen. Voor hen, die loon of sala ris ontvangen is de indeeling als volgt: 3600 mark per jaar 1 °/o Van 3600 tot 8400 1,5 Van 8400 tot 120.00 3,5 Van 12.0C0 tot 18.000 4 °/o Van 18.0C0 tot 36.000 4,5 °/o Boven 18.000 5 °/o Het blijft de vraag, of deze nieuwe be lastingen ook werkelijk de verwachte op brengst zullen leveren. De offervaardig heid van het volk is allang niet groot meer. De afhankelijken worden er zwaar der door getroffen 'dan de zelfstandige kapitaalkrachtigen, de afhankelijken dus meer dan de onafhankelijken. Daar komt dan bij, dat er voor de landbouwers nog een extra worst gebraden wordt. Tot 6000 mark is hij' vrij van belastingen. Ter ver duidelijking plaats ik vast-aangestelde ambtenaren, zelfstandige belastingplichti gen en landbouwers even naast elkaar: Jaarl ink. Ontv. v. loon Zelfst. Boeren last, terwijl de zelfstandige kapitalist er veel beter afkomt en de landbouower na genoeg niets heeft te dokken! Het wil mij echter toeschijnen, dat de ambtenaar, die 350 mark crisis-belasting moet opbrengen, hieronder veel zwaarder gebukt gaat dan een „Generaldirektor" met 100.000 mark jaarlijksche inkomsten en tantièmes. Alles blijft dus bij 'toude: daar men de kapitaalkrachtigen ongaar ne aantast, moeten de minder bemiddel den er 't eerst en 't hardst aan gelooven! Geen wonder, dat dezen zuchten: de maat is vol! of vast ink. 2000 20 15 3000 30 22 5000 100 50 8000 240 120 15 10000 350 200 40 I In dezen stijl gaat het verder. Hoe hoo- ger het jaarlijksch inkomen, des te zwaar der wordt de ambtenaar of werkman be VAN HEEL Co. TE GOES STAAKT HARE BETALINGEN. Gisteren werd Goes en omgeving opge schrikt door het bericht, dat het bekende bankierskantoor Van Heel Go., dat nu bijna zestig jaren in breede kringen ver trouwen genoot (dit jaar zou het zestig jarig bestaan gevierd worden) zijn beta lingen zou staken. Het gerucht verspreid de zich als een loopend vuurtje en was het onderwerp van vele gesprekken, zoo wel in huis als op straat. Geen wonder, de cliëntèle is talrijk, zoowel in de plaat sen, waar een kantoor is (Goes, Terneu- zen, Axel, Tholen en Zierikzee) als op de dorpen. De geruchten bleken waarheid te be vatten, want vanmorgen prijkte voor een der ramen van het kantoor te Goes het bordje „Gesloten". Aanvankelijk was bet nog druk op straat vóór het kantoor, maar toen men begreep, dat men toch geen toegang kreeg, ging ieder zijns weegs. Vanmorgen ontving de cliëntèle een circulaire, waarin Van Heel Co. mee deelden, dat zij zich tot hun onuitspreke lijk leedwezen genoodzaakt zagen hun be talingen te staken en een verzoek om surseance van betaling bij de Rechtbank te Middelburg in te dienen. Als oorzaken van dezen loop van za ken worden er Lie genoemd. Ten eerste is een, aan een N.V. ge geven crediet, dat voor Van Heel Co. te zwaar werd, maar dat niet onder te bren gen was bij anderen. Ten tweede valt te constateeren een groote terugvraging van deposito's als gevolg van de twee te Goes plaats gehad hebbende bankfaillissementen. Inderdaad boorden wij van verschillende zijden, dat mede door deze gebeurtenissen het op vragen van gelden op" verschillende ban ken blijft voortduren en dat zeer waar schijnlijk velen weer terugkeeren naar den tijd van „de oude kous". Ten derde wordt genoemd de schade, geleden door malversaties bij het bijkan toor te Tholen. Deze malversaties moeten bij dit kantoor (waarvan de heer L- de leiding had) ongeveer een half jaar gele den ontdekt zijn en een ernstiger omvang hebben dan eerst werd vermoed. Nimmer is hieraan echter publiciteit gegeven en voor zoover ons bekend is hiervan ook geen aangifte bij de justitie gedaan. Dit alles bij elkaar genoemd maakte het de heeren Van Heel onmogelijk om verder te gaan. Zij schrijven nog, dat spe culatie in effecten of granen door hen niet heeft plaats gevonden. Ook verluidt, 'dat nog getracht is de zaak onder te brengen bij de Amsterdam- sche Bank, maar een paar weken geleden werd bekend, dat deze onderhandelingen niet tot een resultaat hadden geleid. Ook de laatste dagen nog zijn pogingen in het werk gesteld om een saneering te kunnen bereiken, maar ook deze zijn mis lukt. De laatste mededeeling, die de heeren Van Heel aan hun cliëntèle doen, is, dat alle door cliënten in bewaring, resp. ter omwisseling enz. gegeven fondsen volle dig aanwezig zijn. Zooals bekend drijven de heeren Van Heel behalve een bankierszaak ook een graanhandel, waarvoor mede de stopzet ting der betaling en de surceance-aan- vraag geldt. In dit verband vernemen wij, dat de uitvoering der tarwewet in Zeeland door dezen loop van zaken ook stagnatie ondervindt, aangezien Van Heel Co bij' die uitvoering, als vertegenwoor diging van den handel, een belangrijke administratieve functie vervulden. Het personeel dat behalve wellicht de procuratiehouders nergens van wist is gisteravond door de patroons van den toestand op de hoogte gesteld. Ook hier was de ontsteltenis natuurlijk groot. Het personeel werkt voorloopig door aan de afwikkeling der loopende zaken. De beslissing over de surceance van betaling is dus nu aan de rechtbank. Over de grootte van het deficit en over het percentage eener eventueele uitkee- ring loopen wel allerlei geruchten, maar met zekerheid is daarvan niets te zeggen. Natuurlijk is de ongerustheid onder de betrokkenen groot. Dit is nu het derde geval in vrij korten tijd, dat te Goes een bank haar betalingen moet staken. Faillissement. Door de recht bank te Middelburg is heden failliet ver klaard I. W. de Boer Jr, vroeger garage!- houder te Zierikzee, thans reiziger te Middelburg. Rechtercommissaris Mr H. J. Bijbau, rechter. Curator: Mr C. J. B. du Croo advocaat te Zierikzee. Middelburg. De heden officieel vastge stelde uitslag van de Gemeenteraadsver kiezingen klopt geheel met den reeds ge- publiceerden uitslag met die restrictie, dat dhr Geuze, no. 1 van de Stk, Geref. lijst niet 208, doch 207 stemmen verkreeg, en zijn opvolger niet 10, doch 11; het totaal blijft 234. DE NIEUWE MARGARINE SNL-D1-0253H Gisteren had de verkiezing plaats van twee commissarissen van den polder Walcheren, vertegenwoordigende den ge bouwden eigendom. Bij enkele candidaat- stelling werden de heeren J. L. van der Harst te Middelburg en W. L. Huson te Vlissingen herkozen. De Gemeenteraad vergadert Woens dag a.s. Vlissingen. De eerstvolgende vergade ring van den Gemeenteraad is bepaald op Vrijdag 3 Juli. Goes. Loop der bevolking tot 19 Juni. Ingekomen: W. P. Kalkman, monteur, van Dordrecht, Vogelzangsweg 25; H. Lin- denberg en gezin, veldarbeider, van Schore, Paardenweg 2; G. A. Postma Raven, zonder beroep, van Amsterdam, Leliestraat 57; L. H. C. Melse, dienstbode, van Haarlemmermeer, Korte Kerkstraat 13; P. van der Ploeg en gezin, reiziger van Ginneken, L. Vorststraat 64a; M. J. B. Hamersd'Herripon, zonder beroep, van Rijswijk, Zonnebloemstraat 18; H. W. Vermaire, zonder beroep, van Kloe- tinge, Oostsingel 32; T. van Wallenburg, huishoudster, van Koudekerke, Schenge- straat 49; P. Bazen, koopman, van Mid delburg, St. Jacobstraat 22; E. Brugge- manBliek, zonder beroep, van Wol- phaartschjk, M. Smallegangebuurt 32; J. C. Paardekooper, dienstbode, van Kloe- tinge, Kloet. weg. 7; W. van der Malen en gezin, fabrieksarbeider, van Kloe- tinge, Piccardtstraat 86 Wed. J. Goedegebuure, zonder beroep, van Zut- phen, 's H. II. kind. straat; N. J. A. Davidse—den Boer, zonder beroep van Zierikzee, Oostsingel 60c; P. Ketelaar, dienstbode van Wissenkerke, Voorstad 69. Vertrokken: J. v. d. Velde, dienstbode, naar Heinkenszand, A 146c; P. de Laat, zonder beroep, naar Heinkenszand A 58; L. Saaman, dienstbode, naar Wolf aarts dijk, C 75; P. C. Ilubregtse en gezin, adj. commies gem. bedrijf naar Hengelo, Marthastraat 16; J. J. P. C. Bartelse, bloemist, naar Hoorn, Koepoortsweg 10; J. A. Nieuwenhuize, winkelbediende, naar Middelburg, Kousteenschedijk P 47: N. van der Giezen, dienstbode, naar Mid- i delburg, Gasthuis; A. W. van der Vaart en echtgenoote, kantoorbediende N. S., naar Delft, Jacob Catsstraat 36. Drukte in het bedrijf. Bij beschikking van de arbeidsinspectie is aan de gecombineerde bedrijven: A. S. J. Dek ker Kerkorgelfabriek en N.V. Gymnastiek - werktuigen en Schoolmeubelfabriek „de Schelde" te Goes vergunning verleend tol het doen werken in hare fabrieken met een dag en een nachtploeg, teneinde alle in bestelling zijnde werken te kunnen uit- voe-en. Zij kunnen mededeelen, dat reeds Maan dag a.s. met het 2-ploegen-stelsel zal wor den aangevangen, waardoor aan een be duidend hooger aantal werklieden arbeid kan worden verschaft. Ook zullen vele ar beiders uit Walcheren hierdoor werk vin den. De bedoelde vergunning is voorloopig voor den tijd van 2 maanden verstrekt. Voor de uitvoering van den Zeeuwsch-Brabantsche Turnkring, wel ke ter gelegenheid van 't 40-jarig bestaan van „Volharding" te Goes, aldaar op 26 en 27 Juni a.s. gehouden zal worden, heb ben de volgende vereenigingen met plm. 1000 leden ingeschreven: Volharding, Goes; Wilhelmina Middelburg; Louis Botha, Kruidingen; Vliss. Turn Ver., Vlis singen; Sparta, Krabbendijke; U. D. I., Bergen op Zoom; Jonge Spartaan, N Borgvliet; Medioburgum, 'Middelburg Lich. Ontw., Vlissingen; Volharding, O. en W. Souburg; Olympia, Kapelle; Ons Huis, Middelburg; Achilles, Middelburg; Olympia, Tholen; Sparta, Bergen 'op Zoom. Voorts zullen de muziekvereenigingen Euphonia en Hosanna te Goes hun mede werking verleenen. Als voornaamste evenementen noe men we op 26 Juni; eereavond en op 27 Juni: officieele ontvangst op het stadhuis (2 uur), optocht (2.30 uur), uitvoering op terrein De Ruijterlaan (3.15 uur) en Feestavond in het „Schuttershof" (8 uur). Aan de uitvoering op het terrein is een wedstrijd in pyramiden en groepen verbonden, waaraan 8 vereenigingen zul len deelnemen. Arnemuiden. Naar aanleiding van den diefstal van een horloge door een - ma- troos op de hofstede Nieuwerkerk al hier, kan thans worden gemeld, dat be^ doelde matroos zich heeft aangemeld aan het bureau van politie te Amsterdam en vandaar gisteren is overgebracht naar het opleidingsschip te Vlissingen, alwaar hij thuisbehoorde. De politie alhier heeft de zaak in onderzoek. Zonnemaire. Voor zeven plaatsen in den raad zijn Woensdag gekozen: Vrijt heidsbond: F. van den Bout en M. Ak- kerdaas, beiden aftr.; Anti-Rev. partij1: J. A. van der Bijl Jaczn en Jac. van Splunder, beiden aftr.; S. D. A. P.: A. Hooze aftr. en A. van der Meer; C.-1L: H. J. Slootmaker. De Vrijheidsbond verliest 1 zetel, die wordt toegewezen aan de Chr. Hist. Waterlandkerkje. Uitgebracht werden op de R.-Kath. lijst 90 stemmen. Gekozen werden do heeren A. H. de Milliano, J. F. Fijnout en Const. B. Tas; Vrijheids bond 90 st., gekozen de heeren M. L. Verbrugge, A. A. Herman en Jannis Ver meulen; anti-rev. 39 stemmen, gekozen de heer W. de Feijter. In de samenstelling van den gemeente raad is geen verandering gekotnen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Puttershoek, W. Vroegin- dewei, cand. te Middelharnis. Geref. Kerken. Aangenomen naar Hoogersmilde, W. Scheele, cand. te Schoondijke. Bedankt voor Smilde, H. J. Jager te J'utrijp-Hommerts. Zondag 21 Juni 1931. Ned. Herv. Kerk. Zuid- en Noord-Beveland. Baarland, Biezelinge, vm. ds Engelsma, .im. ds Homburg Borsselen, vm. dhr Smit van Heemstede, nm. geen dienst. Colijnsplaat, nm. ds v. d. Most v. Spijk. Driewegen, 9.30 u. ds Dijkstra. Ellewoutsdijk, icr.30 u. ds Kelder. Geersdijk, vm. leesdienst, nm. dhr Over- gaauw. 's-Gravenpolder, vm. en nm. ds Gerretsen. Hansvveert, vm. ds v. Selms. 's-Heerenhoek, nm. ds Hulsbergen. Heinkenszand, 2 u. ds Derksen. 's-Heer Arendskerke, vm. ds Hansen, nm. ds Homburg 's-Heer Abtskerke, vm. dhr Overgaauw. nm. ds Enklaar. 's-Heer Hendrikskinderen, vm. geen dienst, nm. ds Steinz. Hoedekenskerke, vm. en nm. ds Wagner. Ierseke, vm. leesdienst, nm. ds Engelsma. Kapelle, vm. dr Schmidt, nm. geen dienst. Kats, 2 v. (O. T.) ds Hansen. Kattendijke, vm. ds Enklaar, nm. geen dienst. Kamperland, 10 en 3 u. ds Tonsbeek. Kloetinge, 9.30 en 2 u. ds Raams. Kortgene, vm. ds v. d. Most v. Spijk, nm. leesdienst. Krabbendijke, vm. en nm. ds Baarslag. Kruiningen, vm. ds Hoogenraad, nm. geen dienst. Nisse, vm. en nm. ds van Oeveren (nm. H. Avondmaal). Nieuwdorp, vm. ds Hulsbergen, nm. dhr Smit van Heemstede. Oudelande, 10.30 u. ds Derksen, 3 u. geen dienst. O verzande, 2 u. ds Dijkstra. Rilland, 10 en 2.30 u. dhr Ploeger te Utrecht. Schore, nm. ds v. Selms. Waarde, nm. ds Hoogenraad. Wemeldinge, vm. dhr de Jager, nm. dr Schmidt (H. Doop). Wolfaartsdijk, 10 en 2.30 u. ds v. Dijk. Wissenkerke, vm. en nm. ds Louwerse. Op Walcheren. Arnemuiden, 9 en 2 u. dhr Dekker te Alphen a. d. Rijn. Aagtekerke, vm. en nm. ds Noteboom. Biggekerke, vm. en nm. ds v. d. Waa.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2