Gemengd Nieuws. Rechtzaken men niet te meenen, dat do werkgever hiermee was gebaat want de tijd waarop het werk gesohieden moeat was nu juist niet de aangewezene om die werkzaam heden te verrichten. Men deed het alleen om de menschen te helpen. De voorz. heeft zich afgevraagd wan neer men geen wegen verbeteren mag, geen werkloozen laten werken aan gas- aanleg voor de gemeente, niet mag laten spitten, wat mag men dan? Dhr van der Have erkent: het was niet de aangewezen weg aldus te handelen. Van hun standpunt bezien. Voor gelduitzetting verwijzen Ged. Sta ten in een circulaire naar die banken welke onderpand in effecten geven. Nu leest de voorzitter het adres voor van de personen welke dienst hebben ge daan bij den brand van J. van 't Hoff. Door tien personen wordt voor nablus- schen vergoeding gevraagd voor tien uren overwerk boven de andere brandweer mannen, voor nablusschen. B. en W. heb ben met het bestuur der brandweer hier over geconfereerd en zijn overeengeko men dat 50 cent per uur dient betaald te worden. Deze post komt niet voor der gelijke zaken voor op de begrooting. Hier voor wordt nu toestemming gevraagd aan den raad. Verschillende leden vonden 10 uur wa ken nog al veel, ook 10 personen is niet weinig te noemen. Wanneer dit zoo hard noodig was geweest dan hadden al de spuitgasten langer moeten blijven. De voorz. verklaarde, dat ook nog een reke ning was binnengekomen van wijn en koffie. Alle leden waren het er roerend over eens, dat men bij dergelijke aange legenheden geen wijn behoeft te drin ken. De voorz. verklaarde deze rekening nog niet te hebben betaald. Hij stelt voor namens B. en W. om een einde aan deze kwestie te maken en deze personen uit te betalen tot een bedrag van 50 cent per uur en ook de wijnrekening. Met 4 voor en 3 tegen werd hiertoe besloten. Voor stemden de heeren A. van der Graaff, A. van der Have en de beide wethouders, tegen de heeren Slabbe- koorn, Wisse en Fraanje. Besloten werd tot belegging van de waarborgsom gestort door de Ghr. school Kapelle-Biezelinge en Eversdijk groot f 753,18 voor een nieuw leslokaal bij de N.V. Bank van Ned. Gemeenten. Ingewilligd werd het voorstel van B. en W. om over te gaan tot het plaatsen van een gemeenschappelijke erfscheiding voor de perceelen van F. M. Keim en Jacs. Eversdijk. Dhr M. Eversdijk was hier voor alsnog niet te vinden. Weth. Z üdweg wees op den toestand waarin verschillende perceelen komen met hun afwatering te Biezelinge. De noodzakelijkheid van een schoonhouden van verschalende slooten mag wel eens onder de aandacht gebracht worden van het polderbestuur. L'ii v. d Have wees op da lange gracht, welke in verband ook met deze rioleering nu aangenomen, wel eens de aandacht mag hebben van deze heeren. Anders is een spoedige verstopping niet onmogelijk. Dhr Wisse wijst op de stopbuizen, pas ingevoerd, deze zouden ook hier wel op zijn plaats zijn. De voorzitter zegt toe, de aandacht hierop te vestigen. B. en W. stellen voor, mits goedkeuring van Ged. Staten volgt, om aan te koopen een perceel grond van de Ned. Herv. Kerk te Kapelle, groot 9 Aren en 4 Centi aren, gelegen aan den Biezelingschenweg voor den prijs van f 1750, en dit te be nutten voor aschbelt, waaraan zulk een groote behoefte bestaat. Met algemeene instemming werd hiertoe besloten. Het in voeren van een ophaaldienst zal na goed keuring alsdan aan de orde komen. Bij de rondvraag vraagt dhr van der Graaff of de tegels aan het postkantoor niet eens verlegd kunnen worden. De voorzitter zegt toe dit ten spoedigste door den gemeentewerkman te laten doen. Dhr Slabbekoorn wijst op de noodza kelijke aanbrenging van erfscheiding bij dhr Rottier te Biezelinge en op de omge komen lindeboom in het Vroonland. Dhr Fraanje zag gaarne, dat de be strating bij het koffiehuis Luik te Bieze linge werd voltooid. De voorz. deelt mede dat de stra.atmaker zal aangespoord wor den tot voortmaking. Dhr v. d. Have wijst weder op de situa tie van den hoek bij van Reut. Ook wil hij de aandacht vestigen op de ongeluk kige bestrating van den Paralelweg. Zoo'n weg is niet te berijden met het zachte fruit. De voorz. zegt, dat de klacht ontegen zeggelijk gegrond is. Spr. heeft gehoord van een nieuw systeem, waarnaar hij zal informeeren. Tot verbetering moet het komen. Dhr v. d. Have vraagt naar de vorde ringen met den proeftuin, of er al licht punten zijn? Heinkenszand wil alles be schikbaar stellen om deze aldaar geves tigd te zien. De voorzitter zegt een waarschijnlijke beslissing toe begin Juli. Dhr Wisse vraagt: zou er geen rege ling getroffen kunnen warden om te ver hinderen dat verkoop van koloniale wa ren per auto geschiedt door inwoners uit andere gemeenten. De burgers worden ten zeerste gedupeerd en moeten toch ook hun belasting betalen. De voorz. zegt, dat ook deze klacht hem dikwijls bereikt. MoeiR',1r zal het wel zijn om hierin een regeling te treffen. Dhr Fraanje: een verordening om vlie gende winkels te verhinderen kan wel in het leven worden geroepen, maar hierte gen is niets te doen. Zaterdagavond kwam de vereeniging aardbeientelers „Groep aller belang" in ledenvergadering bijeen, onder voorzit terschap van dhr Johs. Schipper. De voorzitter heel de talrijk opgeko- menen welkom. De veïeeniglng telt nu 123 leden. 09 leden waren aanwezig, Van de opgaaf voor vatveiling werd druk gebruik gemaakt, door 75 leden wer den opgegeven een opbrengst van ruim 50 gemet. Na het regelen van den verkoop werd als datum aangegeven 19 Juni, des namiddags te 1 uur op de Veiling Ka- pelle-Biezelinge en Omstreken te Kapelle. Als commissieleden hiervoor werden aangewezen: voor Kapelle dhrn D. Malle- koote en A. de Schipper; voor Schore dhr B. Nieuwenhuize; voor Wemeldinge dhr J. Pauwe en voor Hoedekenskerke dhr J. Almekinders. Voor aanvoer- of blokvei- ling dhrn Johs. Schipper te Kapelle, W. Karelse voor Schore en J. de Poorter voor Hansweert. Nog werden door enkele leden frambo zen opgegeven. Rilland-Bath. Zaterdag vergaderde de Raad. Afwezig met kennisgeving dhr J. van 't Leven. Een verzoek om adhaesie te betuigen aan een adres van den Bond van Vereenigingen en Stichtingen, strek kende om van het Rijk verlaging te ver krijgen voor den rentevoet der voorschot ten ingevolge de Landarheiderswet, wordt voor kennisgeving aangenomen. Het bedrag per leerling voor het open baar lager onderwijs over 1929 wordt vastgesteld op f 11,21. De vergoedingen over dat jaar aan de bijzondere scholen worden vastgesteld: voor de R. K. school f 333,50; voor de Bijzondere Neutrale school in den Völckerpolder f 395,15; voor de Chr. School Hoofdweg f 524,07 en voor de Christ. School Zandbaan f 535,28. In verband met enkele aanvragen om gebruik van de teerketel wordt de ver goeding voor dit doel nader onder het oog gezien. B. en W. hebben een exploi tatierekening opgezet, gebaseerd op den aanschaffingsprijs van den bitumenketel ad f 1750. Daaruit blijkt, dat rente, af schrijving en onderhoud bij de thans ge vraagde vergoeding nog niet eens wor den gedekt, waarom zij adviseeren de gel dende vergoeding ad f 0,02 per strekken de Meter niet te verlagen en deze voor breede wegen te stellen op f 0,02 Yi Dhr Blok wenscht ook in geen geval verlaging; hij zou zelfs den ketel in het geheel niet willen uitleenen, zij is van de gemeente. De voorzitter ontraadt dit. Nu de gemeente eenmaal een ketel bezit, werkt het economisch om hem in gebruik af te staan. De Raad vereenigt zich met het voorstel. De Minister van Waterstaat heeft tot wederopzegging vergunning verleend tot het gebruik maken van den Rijksweg voor het leggen enz. van gasbuizen, mits de gemeente zich garant stelt voor eventu- eele schade. In verband met deze voor waarde heeft de voorzitter deze aange legenheid ter sprake gebracht in de gas- commissie en heeft het gasbedrijf zich aansprakelijk gesteld voor de eventueele geldelijke schade, die uit een en ander voor de gemeente zou voortvloeien. De Raad besluit thans, de door den Minise ter gestelde voorwaarden te aanvaarden. De Raad besluit afwijzend te beschik ken op een adres van J. F. Ogier om een strook grond van den openbaren weg voor .zijn woning in den Adriaan Butijnweg in huur of erfpacht te mogen hebben en van een erfafscheiding te mogen voor zien, daar bet niet gewenschti is den open baren weg ter plaatse te versmallen, ter wijl toestaan zou meebrengen, dat andere bewoners ter plaatse hetzelfde zou moe ten worden vergund. Afgewezen wordt een verzoek van de afdeeling Rilland-Bath van den Ned. Ghr. Landarbeidersbond om de speelplaats der O. L. School voor een openbare ver gadering te mogen gebruiken. B. en W. meenen, met bet oog op mogelijke con sequenties niet tot inwillig'ug te moeten adviseeren. Tot nu toe maakte de Afdee ling steeds gebruik van de leegstaande lokalen der school. Door B. en W. wordt vooi gesteld het gedeelte keiweg aan bet station te ver nieuwen in Zweedsch graniet en de Vin- kenissestraat te bestraten. De kosten hier van kunnen worden bestreden uit een ge deelte van bet reservefonds ad f 15.000, dat voor dit doel werd gevormd. Een be grooting van kosten wordt overgelegd. Dhr Blok meent, dat het goedkooper kan en zou den Stationsweg willen op lappen. Bestrating van de Vinkenisse- straat acht hij niet noodig, met teer-ma- cadam is hier voldoende te bereiken. De voorzitter wijst er op, dat enkel de later aangekochte keien uit een tweetal vakjes bruikbaar zijn en ook gebruikt zullen worden, bet overige is geheel ver sleten. Wetb. van de Sande wijst er op, dat de Vinkenissestraat volledige voorziening eischt. De kwade grond in dien weg maakt, dat men zonder uitgraving hier nooit een beteren toestand krijgt. Het thans bestaande teer-macadamdek is niet te verbeteren. Dhr Dronkers ziet niets in bitumewe- gen in bebouwde kommen, te meer als daar nog gas- en waterleiding onder lig gen. Deze wegen zijn spoedig geruïneerd. Dhr Blok heeft geen bezwaar tegen 't eerste deel van het voorstel (vernieuwing keiweg) maar kan met het tweede deel niet meegaan. De boeren, die de belasting opbrengen hebben geen inkomen. Straks vraagt de begraafplaats ook uitbreiding. Hiertegen voert de voorzitter aan, dat als men niets laat uitvoeren, men de crisis verscherpt. Bovendien is het geld voor dit werk reeds beschikbaar. De beide wethouders ondersteunen dit, terwijl dhr Deurloo, wethouder, opmerkt, dat hét res tant der reserve voor de uitbreiding der begraafplaats kan worden aangewend, TojjoioUe wordt het voorstel in zijn go- heel aangenomen, met aanteekening, dat dhr Blok zich tegen het tweede deel ver klaart. Het kohier der Bedrijfsbelasting voor 1930 wordt vastgesteld met 5 aangesla- genen tot een bedrag van f 3204. Voor een talrijk maar lastig publiek werd Zaterdag j.l. te 7 uur de vriend schappelijke wedstrijd Volharding I Goes I en II gespeeld. Met de zon in de rug had Volharding een groot voordeel dat de voorhoede wist te benutten, zoodat de rust kwam met een 30 voorsprong voor Volharding. Na de hervatting kwam dadelijk een sterk Goes-offensief, zoodat het niet lang duurde of de achterstand werd tot 32 gereduceerd. Uit een vrije schop doel puntte het laatste punt uit deze mooie wedstrijd waarmee 't einde een 42 Vol harding-overwinning bracht. Tholen. Door den burgemeester alhier wordt gewaarschuwd tegen aangeboden kwitantie's vanwege „Huize Bethel" in Den Haag, daar dit bekend staat als een zeer ongunstige onderneming. Naar wij hoorden zal de volgende maand de P. Z. E. M. reeds een begin maken met het aanleggen der electrische kabel in deze gemeente, zoodat reeds met Augustus zal kunnen worden aangesloten. Gedurende eenigen tijd zette dhr Overbeeke zijn werkvolk over het veer, omdat hij de bruggelden te bezwaarlijk achtte, hoewel hierop een aanmerkelijke reductie door de gemeente Tholen was toegestaan. Vanzelfsprekend, dat het Gemeentebe stuur dit een onrechtmatige daad achtte, proces-verbaal tegen Overbeeke liet op maken en verzocht aan den President van de Arr. Rechtbank te Breda om over deze zaak in kort geding uitspraak te doen, het overzetten op deze wijze te ver bieden en voor elke overtreding f 25 als schadevergoeding te eischen. Voor de gemeente Tholen trad op Mr Van Hasselt, terwijl de belangen van dhr Overbeeke Werden waargenomen door het Advocatenkantoor van Mr Horsten. Vrij dag deed de President uitspraak; hij achtte de daad van Overbeeke onrecht matig, zegde de vordering van de Ge meente toe, doch stelde het bedrag als schadevergoeding voor iedere overtreding vast op f 10, terwijl gedaagde werd ver oordeeld tot betaling in de kosten van het geding. Ritthem. Tijdens het kort, maar hevig onweer, dat Zondagavond hier woedde, werden een 4-tal telefoonpalen aan den weg naar Souburg, dicht bij Ritthenf, door den bliksem versplinterd. Ook wer den de telefoondraden verbroken. Ritthem. Do installatie van den nieuw- benoemden burgemeester P. W. ter Haar zal plaats hebben op Woensdag 1 Juli des namiddags 2 uur, Volgens landelijk gebruik zal hij1 door een eerewacht te paard feestelijk wor den ingehaald. Zaterdagavond 'is uit de ingezetenen een "feestcommissie gevormd, die een voorloopig programma heeft vastgesteld. Ongelukken. In een onbewaakt oogenblik is het 2-jarig kindje van Van E. te Vinkeveen te water geraakt en ver dronken. Te Beerta geraakte de 69- jarige arbeider K. met zijn fiets onder een auto. Zijn toestand was gisteren zorgelijk. Zijn schuldeischer met een mes gestoken. Zaterdagmiddag heeft een zekere W. van F. te Alblasserdam, den kruidenier A Groenendijk met een mes gestok»:i. Vun E., die nog een oude schuld te betalen had aan den kruidenier, werd door dezen aangemaand en ontstak daardoor zoo in woede, dat hij zijn schuld eischer met een mes een ernstige steek wonde aan den hals toebracht. Het slacht offer werd naar het gemeenteziekenhuis overgebracht. De dader is voortvluchtig. Scheepsramp op de Noord zee. Zaterdagmiddag te ongeveer half vier heeft in de Noordzee ter hoogte van den Noord-Hinder voor Hoek van Holland een aanvaring plaats gehad tusschen het Grieksche stoomschip „Urania", dat van Danzig op weg was naar Triest, met een lading kolen en het Noorsche tankstoom schip Beaufort, van Batoum met een la ding olie naar Rotterdam. Het Grieksche stoomschip heeft zooda nige schade gekregen, dat het vrij spoe dig gezonken is. De opvarenden zijn door de „Beaufort" aan boord genomen en dit schip is daarna op de plaats van het on geluk voor anker gegaan. De aanvaring heeft plaats gehad tijdens een zwaren mist. Een 100-jarige. Vrijdag mocht de heer Kees Braber te Steenbergen zijn lOOsten verjaardag vieren. De groote Kerkstraat, waar hij woont, en de stra ten der omgeving staken geheel in vlagge- tooi. Behalve het gemeentebestuur, kwa men de hoogeerw. heer deken van Steen bergen en vele anderen den 100-jarige hun gelukwenschen aanbieden. Des avonds kwamen achtereenvolgens drie muziekkorpsen en een zangvereeniglng serenades brengen. De krasse oude, nog dagelijks zijn krant lezende zonder bril. was ten zeerste ingenomen met al die huldebetoogingen. Drama in een herberg te Ant- werpen. In een herberg aan de Vier lingstraat te Antwerpen, was de 28-jarige Nedemndsche viiaj. B. werkzaam. Ron t landgenoot van haar, de 25-jarige schip per R,, die In con logement aan do Vleeschhcuwerstraat verblijf hield, kwam Donderdagavond herhaaldelijk in de her berg. Hij drong or steeds weer op aan, dat hot meisje, een gewezon vriondin van hem, de vroegere betrekkingen zou her vatton. Zij bleef echter weigeren. R. be zocht daarop ettelijke andere drankloka len en keerde tegen middernacht opge wonden terug. Met een dolkmes ging hij het meisje te lijf en bracht haar twee steken toe, een in de borst en een in den buik, terwijl zij bovendien onder het af weren aan de handen werd gewond. De wraakzuchtige schipper werd overmand en aan de politie overgeleverd. Bij zijn verhoor verklaarde hij het plan te hebben gehad, het meisje te dooden. De gewonde werd naar het Stuyvenberg- ziekenhuis overgebracht. Ofschoon zij ernstig gewond is, blijkt haar leven niet in gevaar te zijn. (Tel.) Zomerhuisje afge brand. Bewoner zwaar gewond. Gistermiddag is in de gem. Eenmes een houten gebouwtje een zo merhuisje in brand geraakt. Op dat oogenblik bevond zich in dat huisje de 38-jarige heer De Bruin, uit Hilversum, die zich door het snel vlam vatten niet meer bijtijds in veiligheid kon brengen. Met hevige brandwonden overdekt werd de man naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. Zijn toestand is zorgwekkend. Het huisje is afgebrand. Brutale inbraak. Giste rennacht is te Mierlo een brutale inbraak gepleegd ten huize van F. M. De indrin ger is binnengekomen door een kelder raam en heeft zich bij 't zoeken naar buit, gewaagd tot in de kamer, waar M. en zijn ecktgenoote sliepen. Uit een kast heeft hij hier een bedrag van ongeveer zestig gul den en geldswaardige papieren ontvreemd waarmee hij zich uit de voeten heeft ge maakt, M. noch diens vrouw hadden iets ge merkt. Auto te water. Eén der i n- zittend en overleden. Zaterdagmid dag is te Apeldoorn, een ernstig auto-on geluk gebeurd, waarbij eeu persoon om het leven is gekomen. Een teerwagen, waarop zich negen werklieden bevonden, werkzaam aan het wegdek van den Loenenschenweg, en op weg naar Apeldoorn, reed, vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting, ter hoogte van de gemeentelijke vuilnis belt het Apeldoorn-Dierensch kanaal in. Eenigen der inzittenden wisten zich spoe dig op het droge te brengen, doch drie der arbeiders geraakten in het water on der de auto". Een jongen, die het ongeluk zag gebeuren, toonde groote tegenwoor digheid van geest door onmiddellijk vier werklieden te waarschuwen, die in de na bijheid werkzaam waren. Dezen begaven zich met - een schuit naar de plaats des onheils en het gelukte hun het drietal aan den kant te brengen. Onmiddellijk werd kunstmatige ademhaling toegepast. Het mocht gelukken de werklieden W. Looijengoed en B. Tamboer weder tot bewustzijn te brengen, al was de toe stand van laatstgenoemde zoodanig, dat hij naar het ziekenhuis te Apeldoorn moest worden vervoerd. De ruim 30-jarige ongehuwde werkman H. Buitenhuis, die het laatst uit het water was gehaald, kon men echter niet meer tot het leven terug roepen. Zjjn lijk werd naar het politiet- bureau te Apeldoorn vervoerd. Kinderverlamming. Te Loos duinen heeft zich een geval van Kinder verlamming voorgedaan. Het tweejarig dochtertje van de fam. Sch. uit de Ru- hensstraat is na enkele dagen hieraan lijdende gestorven. Het vergaan van de „Veer- g a t". Vrijdagmiddag is het gelukt de nabij Breezand op de Zuiderzee gezon ken sleepboot „Veergat" te lichten. In de machinekamer werd het lijk gevonden van den verdronken machinist A. Visser Sr. uit Hansweert. Het stoffelijk over schot is naar de Verbandkamer van de Mij. tot Uitvoering van Zuiderzeewerken overgebracht. De sleepboot „Goeree" van den Stoomsleepbootdienst v.h. P. Smit te Rotterdam zal het stoffelijk overschot zoo spoedig mogelijk van Den Oever naar Hansweert overbrengen. De lijken der andere verongelukten zijn niet gevonden, zoodat men vermoedt, dat zij zijn weggedreven of wellicht in de tak ken der zinkstukken van den kleileemdam zijn vastgeraakt. Het onderzoek wordt voortgezet. Doodelijk ongeluk. Zaterdag morgen te 8 uur, werd op het spoorweg emplacement te Roosendaal, naast de rails gevonden de 23 jarige electricien J. Jon kers uit Rotterdam, employé van de elec trische tractie. Hij had zich op weg bege ven om enkele wagons te inspecteeren. Enkele oogenblikken nadat hij was ge vonden gaf hij den geest. Aangezien geen uiterlijke verwondingen werden waarge nomen, werd het lijk naar het Ziekenhuis vervoerd, om aan een sectie te worden onderworpen. Dr Konings constateerde vermoedelijke halswervelbreuk. Waarschijnlijk heeft de ongelukkige een klap van een machine ge kregen, welk den dood tengevolge had. Eenspijkeringesli k t. Een 3-jarig jongetje de Dieren dat sedert Fe bruari ziek was, werd op natte pleuris be handeld. De röntgenfoto heeft thans uit gemaakt, dat hij een groote houtschroef in zijn luchtpijp had. Nu dit voorwerp met een tang verwijderd is, is het knaap je weer gezond. Hij zeide wel eens een spijker te hebben ingedikt, aan welke bewering eohter weinig aandacht werd geschonken. UITVOERING VAN DE TARWEWET. Omtrent het stadium, waarin de voor bereiding van de uitvoering der Tarwe- wet verkeert, verneemt de Telegr. van de meest bevoegde zijde het volgende: Gelijk men weet zal de wet op 1 Juli a.s. in werking treden; van dat oogen blik af zullen de molens alleen afleve ren bloem, waarin 20 inlansche tarwe is verwerkt. Aangezien de meeste bakkers, zooals verondersteld wordt, voorraden onvermengde bloem zullen hebben ge vormd, welke, zooals het gerucht wil, bij sommigen niet onbelangrijk zouden zijn, ligt het in de bedoeling den bakkers de gelegenheid te geven gedurende de maand Juli deze voorraden te verbruiken, zoodat voor de meesten hunner de Tarwewet, althans practisch gesproken, eerst zal gaan werken ingaande 1 Augustus. Er is nu geen enkele reden om aan te nemen, dat deze bakkers den broodprijs nog vóór 1 Augustus zouden verhoogen. Hoe groot de verhooging van den brood prijs zal worden, is op dit oogenblik niet te zeggen, doch in elk geval zal de ver hooging afhangen van de bloemprijsver- hooging. Hoe groot deze laatste zal zijn» is evenmin met zekerheid te zeggen, om dat van den geldenden prijs en de vraag of de bloemfabrieken al dan niet duur dere buitenlandsche tarwe zullen moeten gebruiken, de verhooging van den bloem- prijs afhankelijk is. In elk geval is de bloemprijsverhooging met f2.75, gelijk men wel heeft voorgesteld en zooals in enkele vakbladen is vermeld, overdreven. Vermoedelijk toch zal de bloemprijsver- hooging zich om een bedrag van f2 be wegen. Ten aanzien van den broodprijs is het van beteekenis, dat de bakkersorga nisaties er rekening mede schijnen te houden, dat een wijziging van den bloem prijs van f 1.50 naai' boven gepaard zal moeten gaan met een wijziging van den broodprijs van 1 cent per 800 gram. Het hangt evenwel geheel af van den plaatse lijken broodprijs en van de nu bestaande verhouding tusschen bloemprijs en brood prijs of en zoo ja tot welke verhooging de Tarwewet aanleiding zal geven. Aan gezien de tarwemarkt op het oogenblik zeer gevoelig is als gevolg van de zeer be langrijke voorraden en de als nagenoeg mislukt te beschouwen Londensche tarwe- conferentie, is allerminst met zekerheid te zeggen hoe de tarweprijs tegen Augus tus zal zijn; een daling van den wereldtarweprijs met ruiin f 1.50 por 100 K.G. zou iedere stijging van den ge middelden bloemprijs op het oogenblik doen vervallen. In tegenstelling met onjuiste voorstel lingen kunnen wij met absolute zekerheid zeggen, dat de prijs van inlandsche bloem niet met administratiekosten zal worden verhoogd en in een noodzakelijke prijs- verhooging geen vreemde elementen wor den gecalculeerd. Aan de bakkers zal, evenals aan de verschillende bloemver- werkende industrieën, zeer waarschijnlijk de beschikking worden gegeven over een zeer geringe hoeveelheid onvermengde bloem. De vrees schijnt te hebben bestaan dat deze bloem beschikbaar zou worden gesteld met een prijs verhooging van vijf of zes gulden per 100 K.G. Een prijsver- hooging van deze bloem zal evenwel al leen volgen voor die industrieën, welke de verhooging ook werkelijk kunnen dra gen en dat tot bedragen, welke nog niet de helft zullen beloopen van de hierge noemde. Met de levering van inlandsche tarwe aan de afnemers ingevolge de Tarwewet is, nu omtrent de leveringsvoorwaarden tusschen partijen overeenstemming is verkregen, inmiddels een begin gemaakt. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft in de terechtzitting van 10 Juni 1931, veroordeeld wegens: Als bestuurder van een rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: J. D. van B. te Vlissingen fl b. s. 1 d. h.; A. W. te Koudekerke f3 b. s. 3 d.h.; P. V., te Middelburg f3 b. p. 3 d.h.; L. M. te Kats, f3 b. s. 3 d.h.; J. D. te Vlissingen f3 b. s. 3 d.h.; Met een rijwiel een verboden weg berij den: A. K'. te Vlissingen f3 b. s. 3 d.h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: D. S.» Vlissingen, f10 b. s. 10 d.h. Fietsen zonder rem: M. E. te Middel burg: Berisping. Dronkenschap op den openbaren weg: A. J. G., te Oost- en West-Souburg f 15 b. s. 15 d.h.; P. P. te Ierseke f10 b. s. 10 d.h.; Idem, gepleegd bij vierde herhaling bin nen een jaar, sedert zijn ontslag uit de R. W. I.: H. K. B. te VÜSBingen: 21 d.h. en plaatsing in een rijkswerkinrichting voor den tijd van één jaar. Ais geleider van een hondenkar die ge bruiken anders dan met inachtneming van de voorschriften omtrent de bevrachting gesteld: L. W. te Ritthem fö b. s. 1 week tuchtschool. Overtreding ventverbod te Vrouwepol der: Th. P. te Leiden, f5 b. of. 5 d.h. Kwakzalver ij. De Arr. Recht bank te Breda veroordeelde, overeenkom stig den eisch van den officier van Justi tie, den koopman A. T. J. T. uit Rotter dam, wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde, te Roosendaal, tot 2 maal f 100 boete of 2 maal 1 mnd. hech tenis.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6