DE ZEEDW Vervolgd en bevrijd TWEEDE BLAD. Binnenland. FEUILLETON Wetenschap en Kunst Uit de Provincie. VAR VRIJDAG 12 JUNI 1931, Nr 212. De Koninklijke Familie op reis. Naar uit Weenen wordt gemeld, zou onze Koninklijke Familie in Juli gedu rende drie weken in Igls verblijven, waar heen zij zich na het bezoek aan Parijs zou begeven en waar waarschijnlijk een particuliere villa voor de Koninklijke gas ten in gereedheid zou worden gebracht. Igls ligt op 8.5 K.M. afstand ten Zuiden van Innsbruck, waarmede het door een bergbaantje is verbonden, op 870 Meter hoogte aan de boschrijke uitloopers van den ook aan bezoekers van Innsbruck bekenden, 2248 M. hoogen Patscher Kofl, waarvan de top van Igls uit gemakkelijk in vier uren te bestijgen is, terwijl men ook met een kabelbaan, tot 1960 M. hoog te kan komen. Bezoek der Koninklijke Familie te Parijs. Het programma van het bezoek van de Koningin, den Prins en de Prinses aan Parijs blijkt, naar het „Hdbl." verneemt, behalve het bezoek aan de Koloniale Tentoonstelling en dat aan den nieuwen President der Republiek, den heer Paul Doumer, in het Elysée, nog eenige be langwekkende punten te bevatten. Gelijk men weet, komt de Koninklijke Familie Dinsdag a.s. in den vroegen och tend te Parijs aan. Woensdag wordt zij door President Doumer officieel op het Elysée ontvangen, die haar een déjeuner aanbiedt. Dienzelfden avond diner op de Nederlandsche legatie, waarbij de Presi dent der republiek tegenwoordig zal zijn. Donderdagochtend bezoek aan de Ko loniale Tentoonstelling. Vrijdagavond zou, naar verluidt, maar schalk Lyautey den vorstelijken gasten een diner aanbieden, vermoedelijk op de tentoonstelling. Zaterdagmiddag ontvangst der Ko ninklijke Familie in het Parijsche Stad huis; daarna zouden de leden der Neder landsche kolonie in de gelegenheid wor den gesteld om in de Nederlandsche le gatie hun opwachting bij het vorstelijk echtpaar en de Prinses te maken. F. Bos. f Gistermorgen is te Lonneker, 65 jaar oud, overleden de heer F. Bos, een zeer bekende figuur in landbouwerskringen. De overledene, die medeoprichter was van den Plattelandersbond, werd in 1918 voor dezen Bond gekozen als lid der Tweede Kamer, waarvoor hij in Septem ber 1919 bedankte. Landarbeiderswet. Verschenen is het eindverslag over het wetsontwerp strekkende tot wijziging van de artikelen 9 en 34 der wet van 20 April 1918 (Landarbeiderswet). Algemeen werd waardeering uitgespro ken voor de indiening van dit wetsont werp, waardoor het mogelijk wordt ge maakt de rente, verschuldigd voor de voorschotten, die ingevolge de Landarbei derswet worden verleend, te verlagen. Verscheidene leden spraken daarbij het vertrouwen uit, dat de door de regeering voorgestelde maatregel ook stimuleerend zou werken in de richting van verlaging van pachten voor landerijen, in particu lier bezit. De vraag werd door eenige leden ge steld, of het geen aanbeveling zou verdie nen, bij deze gelegenheid een vaste rente van 3 pet. in de Landarbeiderswet op te nemen, op welke vraag intusschen verschillende andere leden een ontken nend antwoord zouden willen geven. Door verscheidene leden werd gevraagd of de regeering bereid is tot een herschat ting van do landarbeidersplaatsjes over te gaan, omdat de waarde daarvan nu aanmerkelijk lager is dan in den tijd, toen de wet werd ingevoerd. Natuurlijk zou alsdan bij gebleken waardedaling afschrij ving moeten plaats Vinden. Historisch verhaal uit den Napoleontischen tijd. 20) _o_ „Denk jou soms, dat we jou "looven", zeide Taco. „Een heerl 't mocht wat; jou hield een praatje met de faem van den kastelein, jal Heb ik haar muts niet 'zien, ja, toen jou de deur uitkwam?" „Geen heer uit Haarlem hé?" schreeuw de Kees, „op mijn woord, je kent hem misschien beter dan ik zelf! Denk rnaar niet, dat ik meer zeg." De luitenant in knelformaat knarste op zgn taanden, „Dat ezelskuiken, die eend, zoo'n kalfsfricandeau!" krijschte hij woe dend, straks noemt hij me nog met naam on toenaam 1 Waarom gaat hij niet weg. Dat ellendige raam op m'n hals; komt die waard dan nooit? Ik stik." Met alle kracht trachtte hij met zjjin hals het raam naar boven 'te schuiven, maar het eenige gevolg was, dat zp hals aders begonnen op te zetten en zijn aangezicht bont en blauw werd. „Of je gelijk hebt; je moet nooit gei- nes,men verklappen, dat is zeer leeïjjk", Loting voor de lichting 1933. De minister van Defensie heeft bepaald dat de in art. 10 der Dienstplichtwet be doelde loting, ter bepaling van den in geschrevene die in elke gemeente of in elke groep van gemeenten het eerst in aanmerking komt om tot gewoon dienst plichtige te worden bestemd, in het open baar plaats heeft voor de lichting 1933 op Vrijdag 26 Juni a.s., des nam. 2 uur te 's-Gravenhage in de Weeskamer, Bin nenhof 8. De loting geschiedt uit een aantal ge nummerde biljetten, overeenkomend met het getal der personen, vermeld in het alphabethisch register der gemeente Am- - sterdam van de lichting 1928. De tarwewet en de bakkers. De vijf landelijke organisaties in het bakkersbedrijf hielden te Amsterdam een .vergadering, waar de wenschen der Ne derlandsche bakkerspatroons werden ge formuleerd met het oog op de a.s. invoe ring der Tarwewet en met het oog op de vergadering der commissie van advies van de Tarwewet, die morgen voor het laatst zal bijeenkomen. Besloten werd eenstemmig te ijveren voor: Een percentage van minstens 10 vrije, onvermengde bloem voor de beschuit- en banketbakkerij der gemengde bedrijven; Voor een zoo laag mogelijken prijs der onvermengde bloem; Voor een niet hooger percentage dan 15 bloem en meel van inlandsche tarwe; Voor een sterke bestrijding van den invoer van Belgisch brood in Nederland; Voor een broodprijsverhooging van één cent per 800 gram voor elke fl.50, waar mede de bloemprijs per 100 K.G. wordt verhoogd, in te gaan met 1 Juli a.s., en Voor de oprichting eener bakkers-cen trale door de federatief samenwerkende bonden in het bakkersbedrijf. Aan de bakkers-vertegenwoordigers in de Advies-commissie werd verzocht deze wenschen aan de regeering over te bren gen. C. I. van. der Ploeg (Isardi.) f Op 61-jarigen leeftijd is te Leeuwarden overleden de heer G. I. van der Ploeg, als schrijver bekend onder den naam van Idsardi. De heer van der Ploeg werd 11 October 1869 te Menaldum geboren. Bestemd om tot onderwijzer te worden opgeleid, be zocht hij de normaalschool aldaar. Om streeks 1890 werd hij door ds Flieringa, destijds te Menaldum, opgeleid tot evan gelist en vertrok hij naar Drente. Naar Friesland teruggekeerd, werd hij in 1892 toegelaten als godsdienstonderwijzer in de Ned. Herv. Kerk. In 1894 werd hij als zoodanig te Bolsward benoemd, waar hij bijna 30 jaar arbeidde. In 1910 verscheen van zijn hand zijn eerste boekwerk, spoedig gevolgd door tal van andere, waarvan we noemen: Als door vuur, In de branding, Mooie Marie, Een heilig ja, Jonker van Sterrenburgh, Kleine Luyden, Ons Anneke, Gretske de Freule, Sampie, Jacob de gunsteling Gods, Manke Murk, Nynke en Rosenhof, het laatst verschenen werk. De heer van der Ploeg was medewerker aan In en om ons Huis, een christelijk vrouwenblad, en Oude Paden, het weekblad van Ds J. J. Knap Czn te Groningen. Hij was een der voormannen van den Christelijk Nationalen Werkmansbond, in welks hoofdbestuur hij 23 jaar lang zit ting heeft gehad. Tot zijn dood was hij voorzitter van de provinciale Friesche or ganisatie van dien bond. De bevolking van Zeeland. De bevolking van Zeeland bestond op 31 December 1929 uit 124.203 mannen en 123.707 vrouwen, samen 247.910 zielen; er werden geboren 2415 m. en 2407 vr.; er overleden 1172 m. en 1193 vr.; een vermeerdering daardoor dus met 1243 m. en 1214 vr. Er vestigden zich in de pro vincie 7808 m. en 7215 vr.; er vertrok- antwoordde Evert pp de laatste verkla ring. „Wil je nog een hapje". Met behulp van nog twee van zulke hapjes duurde het geen vijf minuten of de strooper had zjjn „diep" geheim ver teld. De soldaten keken elkaar aan of ze van Lotje getikt waren. „Luitenant Van Stralen? Wat komt die doen?" zei er een. „Wat zou de Vleermuis hier zoeken?" vroeg de ander. „Is hij er nog?" vroeg de Passer, ter wijl hij. opstond. Kees wérd halfnuchter bij het zien van de uitwerking zijner woorden en zocht al wat hij nog aan verstand en voorzichtig heid had overgehouden, "bijeen. „Pas maar op, hij: mocht er nog een-s zijn", waarschuwde hij met dub bels laan- do tong. „Ik ga naar huis, het is laat. Gegroet beste vrievria kammera raden!" En zoo vlug als zijn anti-yclonaalbö- wegende beenen hein dragen konden, strompelde hg weg, terwijl zp, lallende dronkemansstem naklonk in: Vie... vle vleermmuis. Ha* ha, ha" „Hoort jongelui, als ie in dat opka mertje is zijn wij voor de kaaimannen, want dan heeft ie natuurlijk alles gehoord wat we zeiden", merkte Evert op. „Weet je wat? Ik sjouw naar m'n kwartier. Morgen om v|f uur ie 't weer reveille ken 8567 m. en 8331 vr., een verminde ring dus met 759 m. en 1116 vr. Op 31 December 1930 bestond de bevolking uit 124.687 m. en 123.805 vr., totaal 248.492 personen. Reductie voor electriciteftsprljzen voor het platteland. Naar wij vernemen heeft de N. V. Pro vinciale Zeeuwsche Electriciteits-maat- schappij met het oog op de moeilijke om standigheden, waarin het landbouwbedrijf verkeert, besloten aan verbruikers van stroom voor kleinkracht ten plattenlande over het jaar 1931 een reductie van 10 pet (te verrekenen na afloop van het jaar) toe te staan van het bedrag, dat zij ver schuldigd zullen zijn voor den stroom, die buiten de lichturen wordt betrokken. De P. Z. E. M., die zelve natuurlijk ook de gevolgen van de crisis zal gevoelen, wil op deze wijze trachten, naar vermo gen die gevolgen voor den landbouw en de kleine bedrijven ten plattenlande te verzachten. In de steden, waar reeds andere tarie ven gelden, wordt dezen maatregel niet toegepast. Autobusconcessies. Gedep. Staten van Zeeland hebben ingewilligd het verzoek van J. Louisse-van Dalen te Ellewoutsdijk om de haar bij besluit van 15 April 1927 verleende vergunning tot het in werking houden van een dagelijk- schen autobusdienst van Ellewoutsdijk over Oudelande .Baarland, Kwaden dam me en 's-Gravenpolder naar Goes en om gekeerd over te schrijven op haar echt genoot, D. Louisse te Ellewoutsdijk. In het besluit van de Kroon tot ver nietiging van het besluit van Ged. Staten van Zeeland d.d. 24 October 1930 en af wijzing van de aanvrage van J. A. Man neke te Breskens om wijziging van zijn vergunning voor den dienst Breskens- Eede, zoodat het verbod tot vervoer van reizigers in locaal-verkeer wordt opge heven, overwoog de Kroon, dat de tram geheel dezelfde route volgt en dat er zich geen nieuwe omstandigheden hebben voorgedaan, die aanleiding geven tot wij ziging van de vergunning. Vreemdelingenbezoek aan Walcheren. Met de Motorveerboot Breskens-Vlissingen werden gisteren 760 vreemdelingen en 22 auto's overgezet. Aan den Blauwendijk te Middelburg meerde de Belgische stoomboot „Zeeland" met een groot aantal schoolkinderen uit Gent, die, voorafgegaan door het groote, flink spelende muziekgezelschap, bestaan de uit de Gentscbe weesjongens, een wan deling door de stad maakten. Zitting Prov. Staten. De eer ste gewone zitting der Staten van Zee land zal plaats hebben op Dinsdag 7 Juli a.s. des namiddags te half acht urn en het ligt in de bedoeling om de, over eenkomstig art. 46 der Prov. wet, voor de verkiezing der leden van Ged. Staten op Woensdag 8 Juli d.a.v. te houden vergadering te openen des voorm. te 10 uur en om de verslagen der afdeelingen betreffende de voorstellen van Ged. Sta ten te behandelen op Dinsdag 28 Juli d.a.v. des voorm. te 10 uur. Door den Commissaris der Koningin is aan den gemeente-veldwachter te St. Annaland, Ch. Schipper, met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag verleend. Door den Comm. der koningin zijn tot lid van de Gezondheidscommissies, ge zeteld te Middelburg, Veere, Vlissingen, Zierikzee, Tholen, Goes, Kruiningen, Oost burg, Hulst en Neuzen, voor het tijdvak van 1 Juni 1931 tot 1 Juli 1936 herbe noemd de heeren J. A. Vertregt, Jhr. W. Z. van Teijlingen, M. C. Braat, W. H. Itfc- mann, P. J. Duinker, C. Griep, J. Linden*- bergh Cz., J. de Hullu, P. F. Voet en J. C. Bom, terwijl de herbenoemde heeren Jhr. W. Z. van Teijlingen, W. H. Ittmann en P. J. Duinker tevens zijn aangewezen als voorzitter. Bij Kon. besluit is aan mr G. J. Sprenger ,op zijn verzoek, met ingang van 1 Sept., eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van reehter-plaatsverv. in de aTrond.-rechtbank te Middelburg, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewe zen. diensten, en is benoemd tot lid van. den Voogdijraad te Middelburg L. G. Geelhoedt, wethouder van Terneuzen, wo nende aldaar. ook." „Ga jij naar het kwartier? Dan piep ik 'm ook" zei Jan en scharrelde zjjn sjako op. De soldaten betaalden hun vertering en trokken zwijgend af, terwijl zij een schuwen blik naar de deur van het ge vreesde kamertje wierpen. Daarbinnen bleef echter alles stil, zóó stil, dat, toen zij verdwenen waren, de waard de zaak niet erg best vertrouwde. „Zou hg uitgeknepen zijn?" peinsde hg, „dat zou toch een allergedriedeksels gemeene streek zijn. ^,We zullen eens even zien." „Meneer!" Geen antwoord. De waard meende een dof gekreun te hooren. „Meneer!" Een dof gerochel. „Hg zal zich toch niet van 'kant gemaakt hebben?" „Meneeeeer!" Nog geen antwoord, de waard opende de deur en keek naar binnen. Niets te zien! „Wel .verdraaid, is me die vent toch ont snapt. Zeker door 'traam. Ja hoor 't staat nog open.. Alle grutten., wat is dat? Zit je daar nou nog in de venster bank, meneer?" Geen antwoord. De vyaard kwam na derbij. „Wat is daar buiten toch voor moois te alen? Of heb je wat verloren? Eé,l& Middelburg. De Marine-kapel. Ds lang verwachte zomersche dagen schenen gistermiddag hun intrede te doen en het was des avonds prachtig weer, toen de Mijnenveger IV tegen 8 uur voor de Sta- tionsbrug alhier aankwam en na (mede door het lage water) wat gesukkel, ein delijk te ruim kwart over acht aan de Loskade meerde. Daar en ook op den weg die volgens opgave door het korps zou worden gevolgd, hadden honderden zich verzameld om van den tocht door de stad getuige te zijn. Het viel allen tegen, toen bleek, dat het niet in de bedoeling lag, dat het korps spelende naar de Ab dij ging. Gelukkig dat de tamboers en pijpers onder de kranige leiding van den tamboer-majoor Witteveen, de route wel volgden en de aanwezigen nog een wel kome vergoeding gaven. De leden van de kapel waren direct naar de Balans ge gaan.. Hier werd de stoet eerst officieel geformeerd en trok men de Abdij in, die behalve op het vrij gehouden gedeelte voor de woning van den Commissaris der Koningin, één menschenzee was Men stond er mannetje aan mannetje en ook buiten het fraaie plein bleven velen genie ten van de taptoe. De Commissaris der Koningin was met zijn familie en gasten op het bordes van zijn woning aanwezig gedurende de ge- heele uitvoering, die zoowel door het deel, dat het muziekkorps onder zijn be kenden dirigent, den heer L. H. F. Leis- tikow, als door hetgeen de tamboers en pijpers ten geihoore brachten, een geheel vormde, dat iets bijzonders op muzikaal gebied was. Alles kwam in deze omgeving uitstel- fcend tot haar recht. Toen de taptoe onder applaus van de aanwezigen was beëindigd, complimen teerde de Commissaris der Koningin de heeren Leistikow en Witteveen en dankte hartelijk voor het gebodene. Alle marine mannen werden vervolgens bij gedeelten binnen genoodigd om een verfrissing te gebruiken. Toen weer was aangetreden, zette de muziek een marseh in en even later ging de tocht, nu met muziek, langs de bekend gemaakte rouite naar de Loskade terug om weder naar Vlissingen te varen. Hedenmorgen kwam de kapel weder aan de Loskade aan voor het maken van een muzikale wandeling door een groot deel der stad. Gisteravond wierp een hier tever- geefsch werkzoekende man, afkomstig uit Leiden en reeds geruimen tijd werkloos,, een blijkbaar bij het graafwerk voor de waterleiding gevonden steen door een der groote spiegelruiten van de firma F. B. den Boer. Hij deed dit terwijl twee agen ten van politie vlak in zijn omgeving wa ren. Deze gingen dan. ook direct tot ar restatie over. De man trachtte op deze wijze onderdak te krijgen. Goes. Op uitnoodiging van de Oudheid kundige vereeniging „De Bevelanden", trad gisteravond voor haar op dhr W. L. B. J. Dekker van Goes met het onder werp: „De Stad van Artevelde". Met stille aandacht werd deze rede be luisterd. Ruim 100 lichtbeelden werden door den spreker verklaard. Hierbij bleek, dat deze uitstekend „thuis" is in Gent. Het was voor hen, onder de aanwezigen, die Zaterdag a.s. de excursuie naar Gent meemaken, een mooie voorbereiding, en het dankwoord van den voorzitter, dhr P. G. de Gelleke, was welverdiend. lerseke. Gisterenavond hield de tuin- bouwvereen. E. M. M. een algemeen© le denvergadering. Na een openingswoord van den voorzitter de heer C. Kosten, werd besloten de opbrengst van ongeveer 15 gemeten aardbeien zoo mogelijk en bloc te veilen, 't Vervoer naar de veiling zal worden aanbesteed. Teleurstelling werd uitgesproken over het feit, dat de veilingsvereen. K. B. en O. 4 pet. blijft eischen voor de aardbeienveiling. Na de bespreking van eenige huishou delijke zaken sloot de voorzitter de zeer druk bezochte vergadering. Kruiningen. De C. J. V. alhier, die naast het verzorgen v,an de geestelijke belangen der jonge menschen ook hen in hun vrije avonden aangenaam tracht bezig te houden door het houden van lees-, sjoel en voordrachtwedstrijden, het organisee- ren van fietstochten, enz., hield Dinsdag- scheelt er wat an?" Eindelijk ging hem een licht op en be speurde hij wat er aan scheelde. „Maar man, zit je zoo in de pienarie? Hoe kom je op 'tidee" zei hij tilde haastig het raam op en trok het lichaam van den luitenant naar binnen. Het was een afschuwelijk gezicht, het hoofd was vervaarlijk opgezwollen, de oogen puilden uit de kassen en in de benauwdheid wa ren de lippen aan 't bloeden gebeten. „Vrouw!" schreeuwde de kastelein „kom eens gauw hier met water en azijn die meneer is flauw gevallen. HOOFDSTUK IX. „Hebt ge uw paard morgen beschik baar?" vroeg Constance op den 2den Oc tober aan Margo, die zij een bezoek bracht. „Dat zal wel. Hoe vraagt ge dat zoo?" zeide deze. „Wel, ik heb in geen weken gereden. Als 't morgen mooi Weer is zou ik dol graag een ritje doen." „Welnu, is uw vosje dan ziek?" „Zeker niet! Maar ge begrijpt wel dat ik niet alleen ga rijden? De stad liep uitl Je gaat toch immers mee?" „Met alle genoegen. Maar de stad loopt toch wel uit, wanneer men ons ziet. We zijn hier niet op de Veluwe, waar we vrij avond zulk een sjoel-wedstrijd. Door 21 van de 24 leden werd hier aan deelgeno men. De eerste 3 prgizen werden als volgt behaald: 1. C. Zwartepoorte, 2. Joh. Kie viet, 3. A. Kievit. De twee extra prijzen, die door iemand waren beschikbaar gesteld, voor hen, die in de verschillende series het hoogst aan tal punten, hadden, vielen ten deel aan C. Zwartepoorte en A. Kieviet. Grijpskerke. Woensdagavond hield de schietweerb. vereen. „Eendracht maakt macht" een gezellige bijeenkomst tot uit reiking der prijzen van den gehouden huishoudelgken wedstrgd. De prijzen waren als volgt behaald: Gecomb. vaste baan Series's, K.S.O. cylinder en buks. 1. A. Koets 204 p.; 2. S. Jobse 201; 3. W. de Wolf 191; 4. Anth. Boogaard And.z. 191; 5. J. Walhout 189; 6. L. Bimmel Lz. 189; 7. A. Bastiaanse 188; 8. J. Wattel Az. 185; 9. C. Jobse 184; 10, Abr. Francke Jz. 178; 11. G. Krijger, 12 E. Wisse, 13. B. Ton, 14. W. de Kam, 15. C. Tissink, 16. P. S. Geschiere 5.Cz., 17. W. Meiër, 18. Js. Vlieger, 19. J. H. Geschiere S.Pz., 20. Corn. Dinge- manse Cornz.; 21. W. Coppoolse, 22, L. Louwerse J.Wz., 23. Jn. Vlieger 128. Vrije baan, Cylinder; 1. J. H. Geschiere 69 p.; 2. L. Bimmel 58; 3. W. de Wolf 58; 4. A. Koets 58, 5. G. Krijger 56; 6. P. S. Geschiere 56, 7. P. Jobse 56, 8. L. Louwerse 56. Vrije baan buks: 1. W. de Kam 97; 2. S. Jobse 97, 3. A. Koets 95, 4. G. Krijger 95, 5, C. .Tobse 95, 6. A. Basti aanse 94, 7. L. Bimmel 93. Eerebaan Cylinder: 1. L. Bimmel 59. Eerebaan Buks: 1. W. de Kam 91. Poedelprijs: J. Vlieger. De voorzitter bracht hartelijk dank aan allen voor hun medewerking, om dezen wedstrijd met veel regen en wind, tóch te doen slagen. Inzonderheid een woord van dank aan den heer Burgemeester, begunstigers en andere belangstellenden voor de door hen geschonken prijzen. DE BETEEKENIS VAN DEN LANDBOUW. In de rede waarmee Prof. Diepenhorst de jaarvergadering van den Chr. Boeren- en Tuindersbond opende, werd ook her innerd aan het oud-Nederlandsch lied: v Als vader Adam spitte en moeder Eva span, Waer vond men toen de heeren oft ook den edelman? Hoort, pausen en prelaeten, die wonder zijt geacht, Hoort, groote potentaeten, die eel zijt van geslacht, Hoort, menschen, alle-gader, Want Adam is uw vader: En waerom dan de boeren zoo wonderlijk versmaet? De boeren en de heeren, 'tkomt al van Adam's zaed. Den eersten boer was Adam, en ook den eersten heer; Wat willen dan de heeren als boeren we- sen meer? Komt, kust den boer de handen, en valt den boer te voet, Want uyt de boere-landen, zoo komt ons elk goed. Den boer die moet het geven Zou daer een ieder leven: En waer den boer niet bezig van 's mor gens vroeg al aen, Met spitten en met spaijen, wij zouden haest vergaen. Om aanstonds af te snijden alle agra rische hoovaardij, die bij sommigen individueel zou kunnen rijzen na deze lof spraak op den landbouw, in het algemeen, volgt hier het slot van: Als vader Adam spitte: v>ËÜ „Met verlof, gij boerinnen en boeren al te mael, Al heb ik u geprezen, 't is maer in 't generael. Al zijt gij prijsensweerdig,, al moet gij zijn geacht, Zijt daerom niet hooveerdig, maer hout u zonder pracht; De ootmoed zult aankleven, Altijd in deugden leven; Zijt dankbaar aan den Schepper en looft Hem op dat pas, En zegt ook alle dagen een Deo gratiast" konden rijden en rossen," hervatte. Mar go. „Dat was een heerlijke tijd, hé? Maar hierl Ik verzeker je, wanneer mijn broer bet te weten komt waar en wanneer we afrijden, dan staat er een eerewacht even als bij den intocht van den Keizer." „Wij zullen 't niet rond laten klinken," antwoordde Constance, terwijl zij hare handschoenen aantrok. „En gij zult wel zoo wijs zijn om er geen Woord van aan uw broer te verklappen, hoop ik." „Nu, dat weet ik nog niet. Als ik Hans mijn paardje laat opknappen en monsieur Martin ziet het, dan vischt hij zoo lang tot hij 'tweet." „Nu dan weet ik een best voorbehoed middel. Ik zal je niet zeggen waar we heengaan, voor we opzitten. Kom morgen om negen uur bij mij, en laat Hans uw paard brengen. Ik zal zorgen om dien tijd klaar te zijn. Dan stappen wij op en rijden weg, en geen haan kraait er naar. Goed?" „Wel wat vroeg," zeide Margo. „Maar dat kan voor een keer wel." „Wat ik zeggen wil uW logée. „Of ze meegaat? Dat kun je begrijpen! Ik denk dat ze nooit op een paard gezeten heeft, of 't moest in haar prille jeugd op een hobbelpaard geweest zijn. Geen den ken aan hoor!" ("Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5