Bij Examens Staten-Generaal Uit de Provincie. Uitslag Gemeenteraads verkiezingen. scha exporteurevereeniging een redactie aangeboden heelt van 15 procent, als een bepaald aantal wagons per jaar verzon den wordt? Kan de minister ook mededeelen, of da directie der Spoorwegen van oordeel is, dat de spoorwegen met het verleenen van deze reductie het vervoer van land- en tuinbouwproducten, dat thans per vracht auto geschiedt, zullen terugwinnen? Is de minister niet van oordeel, dat het meer in bet algemeen belang is, dat een aigemeene verlaging der tarieven tot stand komt, te meer, daar het voorge stelde reductiestelsel voor den land- en tuinbouw weinig waarde heeft, omdat de reductie voor een belangrijk deel aan de exporteurs ten goede komt? Hoog bezoek. De Prins von Wied, die thans te 's-Gra- venhage logeert, zal aan de Kon. familie een bezoek brengen, waartoe hij a.s. Vrij dag op He*. Loo wordt verwacht. Vliegveld in Friesland? Zooals men weet, worden pogingen aan gewend op pas ontgonnen gronden in de gemeen te Dantumadeel een vliegveld aan te leggen. Van oordeel, dat dit veld te excentrisch ligt, is thans te Heerenveen een actie aangevangen, voor den aanleg van een dergelijk veld in het centrum der pro vincie. Maandagavond is daar een vergadering van verschillende vereenigingen gehouden Na veel discussie werd besloten, zich in verbinding te stellen met andere cor poraties in Friesland, om daarna een aigemeene vergadering te houden. Daar toe zal een bestuurslid van de K.L.jM. worden uitgenoodigd, met verzoek omtrent het plan van advies te dienen. Tevens zal medewerking aan de ge meentebesturen gevraagd worden. Bezuiniging op de legerultgaven. Naar aanleiding van het bericht, vol gens hetwelk op de legerbegrcoting voor het komende jaar groote bezuinigingen zullen worden aangebracht op de ver schillende posten voor inrichtingen van Militair onderwijs en voor oefeningen verneemt het Gorr. bureau van bevoegde zijde, dat de bedoelde begrooting nog geenszins is vastgesteld. Dit pleegt pas in Augustus te geschie den. Wel wort; uiteraard nagegaan, of, en zoo ja, in ho-jvorra op de defensie-uitga ven bezuinigd; kan worden. DE OFLOSSING. Duitschland kan de enorme zware las ten welke het na de oorlog zijn opgelegd, niet blijven torsen. Het verarmde volk is niet in staat de geweldige financieele verplichtingen te \voldoen, welke het voor een lange reeks van jaren zijn opgelegd. Onder den verpletterenden druk van herstelbetalingen en oorlogsacholden komt het niet uit. Dat ziet men, zegt het „Centrum", te Londen zeer wel in, en misschien ook, zij het dan niet in dezelfde mate of met de zelfde gevoelens, te Parijs. Maar de be talingen, welke men van Duitschland eischt, moeten voor een belangrijk deel dienen, om de aanzienlijke betalingen te dekken welke men zelf aan Amerika heeft te doen. En daarin steekt de groote moeilijkheid. Engeland en Frankrijk toch staan, mede ten gevolge van den oorlog al streed men dan met hen als bondgenooten en geassocieerden diep bij de Amerika nen in het krijt. En de pogingen, die herhaaldelijk wer den aangewend, om de Ver. Staten te be wegen door zijn vorderingen zooal niet een streep te halen, dan toch een zeer ruime vermindering er op toe te staan, hadden niet hot resultaat, dat men ervan verwachtte. Zoo bljjft Europa in een impasse ver- keeren en is het netelige vraagstuk der oorlogsschulden het groote struikelblok voor een normaal en redelijk herstel. Voor het geheele wereldverkeer is het echter van de grootste noodzakelijkheid dat een oplossing gevonden wordt. Er zal een vereffening moeten plaats hebben met een radicale vermindering van lasten. Maar hoe daartoe te geraken? Zeer belangrijk ia in dit opzicht wat de correspondent van de „Time s" te Washington aan zijn blad meldt over de stemming aan gene zijde van den Oceaan. Hij maakt n.l. gewag van een artikel in de „Washington Daily News" 9at, naar hg verzekert een gedachtengang weergeeft, welke in ruimen kring aan hang vindt, en hierop neerkomt, dat er een nauw verband bestaat tusschen ver mindering der schuldvordering en ont wapening. Het Amerikaansche orgaan schrijft, dat de Ver. Staten reeds 2575 cent per dollar geschrapt hebben, maar dat de ge allieerde regeeringen de besparingen, welke haar hierdoor werden mogelijk ge maakt, bezigen tot het aankoopen van nieuw oorlogsmateriaal. En dan vervolgt het Wad: „De Ameri kaansche boeren en arbeiders denken er niet aan hun geld te offeren voor een nieuwen Europeeschen oorlog. De oplos sing moet dus worden gevonden in een gelijktijdige vermindering van schulden, herstelbetalingen en bewapening". Dit raakt inderdaad het hart der kwestie. En daar moet het hoen. TWEEDE KAMER. Het gebruik van RBntgen-taestellen. Nadat gisteren het ontwerp-Drankwet met 58 tegen 10 stemmen was aangeno men, kwam aan de orde het hebben en gebruiken van Röntgen-toestellen. Voor het er op na houden van zulk een toestel zal, behalve voor den fabrikant of den handelaar (mits hij de toestellen niet laat werken!) voortaan schriftelijke ministerieels vergunning noodig zijn. Die vergunning wordt slechts verleend, als de bestemming er een is van geneeskundigen, veterinairen, wetenschappelijken aard. Bovendien zal men, naar het oordeel van den minister, voldoende waarborgen van technische bekwaamheid aan den dag moeten leggen om de permissie te kunnen krijgen. Hiertegen richtte zich een amendement van mevr. D e V r i e sB r u i ns, die o.m. in de wet wenschte neergelegd te zien, dat artsen, tandartsen en veeartsen, alsmede doctoren in de wis- en natuurkunde (met dit laatste als hoofdvak) en electrotech- nische ingenieurs niet meer bij den mi nister zouden behoeven aan te kloppen ten einde een Röntgen-toestel te hebben en te gebruiken. D r V o s viel zijn socialistische collega ten deze bij. Minister Verschuur was echter on verbiddelijk. Het feit, dat men arts is, waarborgt nog geenszins, dat men over de noodige technische vaardigheid be schikt om zonder gevaar voor anderen te weeg te brengen want daartegen wil juist dit wetje waken een Röntgen-ap- paraat te gebruiken. Het is voorwaar geen geringe verantwoordelijkheid, die nu de minister met de door hem (op advies van zijn technische ambtenaren) te ver strekken „diploma's" op zich zal nemen. Het wetsontwerp werd met groote-meer- derheid verworpen en daarna het wets ontwerp z.h.s. aangenomen. Wijziging Stuwadoorswei Hierna kwam aan de orde het wets ontwerp tot wijziging van de Stuwadoors wet. Naast een wijziging, waardoor niet uitsluitend stuwadoors-arbeid, doch ook andere met het havenbedrijf ten nauwste samenhangende werkzaamheden en ar beidsverhoudingen onder deze regeling zullen komen te vallen, was wel het hoofdpunt van het voorstel, het in de wet vastleggen van den norm der 48-urige arbeidsweek en van den 8 34 -urigen ar beidsdag. 1 ractisch beteekent dit slechts conso lidatie van eed reeds jaren bestaande bij mondeling overleg vastgestelde rege ling. Het wetsontwerp werd dan ook z.h.s. aangenomen. De pr ij zen der kruisbessen. Men zal zich nog wel herinneren, dat het 't vorig jaar met de prijzen van de kruisbessen treurig gesteld was. Ze waren zóó laag, dat vele telers de bessen maar aan de struiken lieten hangen, omdat de opbrengst veel minder was dan plukloon en expeditiekosten. Er was eenige hoop, mede omdat de oogst nu niet zoo groot is als vorig jaar, dat het dit jaar wat be* ter zou gaan. Maar al spoedig bleek het, dat zelfs in het begin van het seizoen de prijzen aan den lagen kant bleven. Toch bleven ze tot en met Dinsdag nog boven de f6 per 100 K.G. Gisteren echter, mede tengevolge van de groote aanvoeren der beide laatste da gen zakte de prijs op de Goesche vei ling van f7 tot f4 en later zelfs tot f3, al sprak het kwaliteitsverschil natuurlijk een woordje mee. Het is wel jammer al is er een kleine hoop, dat de prijs weer wat zal stijgen, dat het ook nu met de kruis bessen weer niet wil. Het is niet alleen een strop voor de telers, maar ook voor de vele plukkers en pluksters, die er een aardig bedrag aan verdienen. Men deelde ons mede, dat de prijs zeker wel f5 per 100 K.G. mag bedra gen, wil de teler zijn onkosten vergoed zien. Kuikendiefstal. Toen de land bouwer de H. te Groede, een dezer dagen des morgens op zijn erf kwam, ontdekte hij, dat ten zijnen nadeele uit een afgeslo ten kippenhok een 33-tal volwassen kui kens waren ontvreemd. Bij de politie weird aangifte gedaan. Fuiken ontvreemd. Ten nadee le van den visacher H. te Zonnemaire werden een dezer dagen eenige zijden palingfuiken die onder die gemeente in een z.g. spuiboezem waren uitgezet, ont vreemd. Met ingang van 16 Juni a.s. is de Rijksveldwachter J. van Santen te Middel burg overgeplaatst als zoodanig naar de gemeente Heukelum. Kunstmest gestolen. Ten na deele van den landbouwer R. te Retran- chement werden een dezer dagen, van een op een perceel bouwland liggende hoe)- veelheid baaltjes kunstmest, een "twee tal balen elk van 50 K.G. ontvreemd. Da politie stelt een onderzoek in. Kinderzegen. Het gezin van Ang. Poppe-d'Hert te Overslag (Z. VI.) is dezer dagen verblijd met de geboorte van den twintigsten telg. Onder de kin deren, die allen nog in leven zijn, be- vinden zich vijf tweelingen. Middelburg. Gistermorgen bleek, dat 'n ongewenscht bezoek is gebracht in het kantoor van F., gelegen aan een slopje in de Lange Geere. Door het open trekken van een niet gegrendeld luik, en het met een steen inwerpen van een ruit, heeft men zich toegang verschaft tot het kan toor. Daar is een lessenaar opengebroken en een bedrag aan geld, postzegels en rentezegels ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Vlissingen. Gisterenavond herdacht de afdeeling Vlissingen van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen haar 15-jarig be staan. De zaal was feestelijk met groen en bloemen versierd. De voorzitter, dhr L. de Vlieger, open de op de gebruikelijke wijze en heette de aanwezigen welkom, waarna bij in het kort een terugblik wierp op het afgeloo- pen 15-jarig tijdperk, dat getuigde van strijd en zegen. De toestanden 15 jaar ge leden waren zoo veelszins anders dan te genwoordig. Lange werktijden, lage loo- nen en geen vacantie en ziekteverzeke ring. In den loop dier 15 jaren klom het uurloon tot 72 cent, hetgeen nu echter weer geleidelijk is teruggebracht tot 55 cent. Al is veel verbeterd, dit mag geen aan leiding zijn de handen in den schoot te leggen, maar spreker wekte op met alle kracht te ijveren voor den uitbouw der Chr. vakorganisatie en verbetering van de positie der arbeiders. Door den secretaris, dhr Vreke, werd vervolgens een keurig en breedvoerig verslag uitgebracht van de lotgevallen der afdeeling, waarin duidelijk uitkwam het „Luctor et Emergo", dat de afdeeling medemaakte. Opgericht met 6 leden, telt de afdeeling thans 49 leden. De secretaris stond stil bij de invoering van bet collec tieve contract, vac actiedagen enz., de ge voerde besprekingen met de bouw- en schilderspatroons enz. en kon constatee- ren, dat de afdeeling in het afgeloopen tijdperk vruchtbaar werk had verricht. Felicitaties werden uitgebracht namens de zustervereenigingen te Middelburg, Souburg en den Christ. Besturenbond. Door dhr Mol, hoofdbestuurder, werd de feestrede uitsproken, die o.a. wees op den zegenrijken arbeid voor het recht van den arbeid door Dr Kuyper, Ds Tal- ma en Prof. Slotemaker de Bruine. De Chr. arbeidersbeweging wil komen door onderling overleg tot verbetering der ar beiderstoestanden, doch ook voert zij den strijd tegen ongeloof en revolutie. Voor de Christelijke vakorganisatie is nog een groote taak neergelegd, en van valsche berusting mag geen sprake zijn. Er mag niet gerust worden voordat de laatste man, die bij ons behoort, voor de Chr. vakorganisatie is gewonnen. Dhr Mol eindigde met dankzegging. Het officiëele gedeelte werd afgewisseld door zang, voordrachten en samenspra ken. Gisterenavond te negen uur werd op den Boulevard Evertsen voor de woning van den onder-commandant der marine, kapitein-ter-zee C. Ruhl, door de stafmuziek der Kon. Marine de Taptoe uitgevoerd, welke door duizenden onder groote aandacht werd bijgewoond. Het gaf op dezen zomeravond een romantisch effect. Na afloop keerde de kapel, omstuwd door een enorme menigte, al spellende door de stad naar het marine-etablisse ment terug. Vrijdagavond wordt nog een concert ge geven in de tent op den Boulevard Evert sen en Maandagavond in de tent op het Bellamypark. Goes. Woensdagavond vergaderde der' vereen. „Handelsbelangen", onder voor zitterschap van den heer J. Donner. Van den Kon. Ned. Middenstandsbond waren biljetten ingekomen om in winkels etc. op te hangen, ter bevordering van den verkoop van artikelen van Ned. Fa brikaat, alsmede om actie te voeren tegen bet cadeaustelsel. Er hadden zich 10 personen als lid aangemeld, welke met algem. st. werden toegelaten. Door den heer J. Laport werd rapport uitgebracht van het werk van de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer, wat. ook voor een groot deel den middenstand ten goede komt. Als afgevaardigde naar het op 30 Juni, 1 en 2 Juli a.s. te houden bondscongres werd gekozen de heer J. Steketee. In beginsel werd besloten in samenwer king met „de Hanze" in de week van 31 Aug. a.s. een Reclame of Winkelweek te organiseeren, waarvoor vijf leden wer den aangewezen om dit verder uit te wer ken. Aan de gymnastiekvereen. „Volharding" alhier, zal een medaille worden aangebo den voor de te houden wedstrijden op 26 en 27 Juni a.s. Bij de rondvraag werd er op gewezen, dat iemand van buiten, op de markt vleeschwaren Verkoopt, welke onbedekt worden tentoongesteld, wat indertijd aan Goesche winkeliers werd verboden. Er zal onderzocht worden, waarom dit verbod thans niet wordt toegepast. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. Gisteravond hield de afdeeling Goes van den Ned. Chr. Vrouwenbond hare laatste vergadering in dit seizoen, onder leiding van Mej. Donner. Besloten werd, in het najaar een pro- pagandavergadering te houden, waarvoor een nader aan te wijzen spreker zal wor den gevraagd. Nadat door de secretaresse verslag was uitgebracht van de te Dordrecht gehou den Bondsvergadering, gaf Mevr. de Kruijter een referaat over het onder werp: „Tusschen Oud en Nieuw", waarin geschetst werd da toestand vaa het Isra- elietische volk in den tijd voorafgaande aan de komst van Christus. Het ligt in de bedoeling, dat binnenkort een bezoek zal worden gebracht aan de fabriek van de firma van Melle te Bres- kens en dan tegelijkertijd een uitstapje te maken naar Knocke. Wissen kerke. Dinsdag hield het Groene Kruis haar jaarvergadering, onder voorzit terschap van dhr Bruinzeel, die allen wel kom heette. Als reden dat het dit jaar zoo laat geworden was met de jaarver gadering werd door hem opgegeven ziekte van hem zelf en daarna van den penning meester. De secr. Ds Louwerse, bracht verslag uit, waaruit bleek, dat het leden tal bedraagt 630, dat de wijkverpleegster 971 bezoeken beeft afgelegd, dat er 7 maal ontsmettingen hebben plaats gehad en dat de vereeniging is aangesloten bij de vereeniging voor T.B.C.-hestrijding. De rekening van den penningmeester was door een commissie onderzocht en in orde bevonden. Het Groene Kruis heeft een batig saldo van f1138 en de wijk verpleging een tekort van f 70. De .periodiek aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. De pen ningmeester wenschte niet meer als zoo danig in aanmerking te komen. In diens plaats werd gekomen tot penningmeester dhr S. J. de Regt. Wegens het niet herkiesbaar zijn van dhr A. van Hee werd in diens plaat3 gekomen L. J. Hoveyn tot bestuurslid. De voorzitter deelt mede met genoegen terug te zien op de gehouden moeder cursus, die als goed geslaagd beschouwd mag worden. Spr. zal trachten ter gelege ner tijd weer een dergelijke cursus te doen houden. Van de wijkverpleegster was een schrijven ingekomen dat zij tegen 1 Aug. a.s. als zoodanig ontslag vraagt wegens benoeming te Lage Zwaluwe. De voorzitter betreurt die ontslagaanvrage, gezien de nauwgezette werkwijze van de verpleegster en de aigemeene achting voor haar werkzaamheden maar moet er in be rusten. Er zijn sollicitanten voor verpleeg ster opgeroepen maar er is nog niemand benoemd. Dhr Verhoeks zegt bij geruchte verno men te hebben, dat er twijfel bestaat over de benoeming van een verpleegster of een diacones. De voorzitter zegt, er is wel over gesproken maar geen beslissing hier omtrent genomen. Nadat door verschillen de leden nadere inlichtingen gevraagd zijn zegt dhr Maris, dat ten tijde van Ds v. d. Linde gebleken is, dat de meerderheid van de leden van het Groene Kruis een verpleegster wenscht. Hij wenscht dit standpunt te blijven innemen, hetgeen door de vergadering met applaus beves tigd werd. De voorzitter zegt, hoewel de benoe ming behoort bij het bestuur zal hij het hier gesprokene aan het bestuur nader overbrengen. Rilland-Bath. Te Utrecht slaagde voor het diploma kraamverpleegster Mej. Jo hanna Blok, afkomstig uit deze gemeente. Oudelande. Alhier i-s opgericht een afd. van den Socialistischen Landarbeiders- bond met 14 leden. St.-Laurens. Door de firma Gebr. Van Bergen te Midwolde is een nieuw toren uurwerk geplaatst in de Ned. Herv. kerk. Tevens zijn een drietal wijizerb orden met uur- en minuutwijzer aangebracht. Het nieuwe uurwerk behoeft slechts om de acht dagen te worden opgewonden; een goede verbetering ten opzichte van het oude, dat eiken dag moest worden opge wonden. Het meer dan twee eeuwen oude uur werk is door de kerkvoogdij geschonken aan het Zeeuwsch Genootschap van Kun sten en Wetenschappen te Middelburg. Maandag 15 Juni a.s. des namiddags 2 uur zal de eerste steenlegging van het nieuwe Gemeentehuis door den burge meester plaats hebben. Tholen. Gisteren werd de alg. vergadet- ring der afdeeling Tholen van het Depart, tat Nat van 't Algemeen gehouden. De voorz., dhr Moelker, opent op de 'gebruikelijke wijze de vergadering. Inge komen is een schrijven van het bestuurs lid dhr. Jonk, dat hij niet meer voor her benoeming in aanmerking wenscht te ko men. Verder een verzoek van Olympia, om een subsidie van f35. De rekening der begrafenisbus wordt onveranderd goedgekeurd. De heer v. Dijk zag gaarne, dat een toestel wordt aangeschaft voor het doen zakken der lijkkisten, daar de manier waarop het nu geschiedt, niet is als be hoort. De voorz. zeide, dat dit bij het bet- stuur reeds een punt van bespreking heeft uitgemaakt en er wel kans zal zijn, dat zoo'n toestel zal worden aangeschaft. De heer Blaas acht dat dit meer op den weg van het gemeentebestuur ligt. De heer Omee informeert, of ook niet>- leden der bus van dit toestel mogen gebruik maken. De voorz. zegt, dat tegen betaling het voor ieder beschikbaar zal worden gesteld. Het verslag der Nutsspaarbank wordt hierna goedgekeurd en na 2 vrije stem mingen gekozen tot bestuurslid, de beer. P. J. Blaas. De rekening, nagezien door dhrn. v. Liere en v. Elsacker, wordt goedgekeurd en den penningmeester dank gebracht voor zijn accuratesse. De vergadering spreekt er haar onge noegen over uit, dat eenige leden gewei gerd hebben hun kwitantie te betalen. De voorz. merkt op, dat zij wel kunnen worden verplicht deze alsnog te betalen, daar het niet aangaat, wanneer de kwitan tie wordt aangeboden, dat men zegt, ik bedank als lid. Hij acht deze wijze van doen zeef onbeleefd. RAADSVERKIEZING MIDDELBURG. De Antirevolutionaire candidaten voor de Gemeenteraadsverkiezing zijn: 1. Mr A. A. de Veer. 2. W. A. den Hollander. 3. Mr L. van Andel. 4. J. F. Heemskerk. 5. A. D. Litiooy. 6. Chr. de Bruijn. 7. K. E. Helder. 8. J. W. Kögeler. 9. J. S. Hoek. 10. P. I. Roth. STEMT NO. 1 VAN LIJST 2. De ontv. over 1930 bedroegen f 1135.11, de uitgaven f 1049.57, goed slot f 85.54. De begrooting wordt vastgesteld op ontv. f 1037.54 en uitgaaf f977.50. Dhr v. Dijk was niet te spreken over een post van f35 op de begrooting als subsidie aan Olympia. Hij zal er tegen protesteeren, dat de gelden der vereeni ging worden gebruikt voor plezierreisjes naar Utrecht. Ook acht hij het verkeerd, dat toen door jongens en meisjes in één hotel is gelogeerd. Opgemerkt wordt, dat hetgeen hiervoor is uitgegeven, hoofdzakelijk door de le den van Olympia zelf is betaald. Beslo ten wordt, weer 4 a 5 sprekers te doen optreden. Bij de rondvraag merkt de heer van Dijk op, dat hij het zeer nuttig zou vin den indien niet alleen gelden werden ge bruikt voor pretjes, doch dat ook aan maatschappelijk werk wordt gedaan, o.a. bevorderen van natuurschoon, door het aanleggen van. eenige mooie bloem bedden in onze boschjes of het bevor deren van- liefde tot de planten door de schooljeugd. De voorzitter zegt, dat een en ander zal worden onder het oog go- zien. Zierikzee. De Gemeenteraad koos tot wethouder dhr L. Doeleman. Ter bestrij ding van de werkloosheid zal een crisis- werkcommissie worden ingesteld. Kats. Voor de Gemeenteraadsverkie zing zijn hier de volgende lijsten ingele verd: Lijst 1 (linksche partij): I.E. G. Pries ter; 2. Th. Maat; 3. M. W. van Arent- hals. 4. A. Visser; 5. M. de Regt; 6. C. J. Janse. Lijst 2 (rechtsche partij)1. F. Klaas- sen; 2. J. Eikenhout Lz.; 3. J. Eckhardt; 4. H. de Jonge; 5. C. Schrier. De stemming zal worden gehouden op 17 Juni a.s. Terneuzen. Gisteravond kwamen vele antirevolutionaire kiezers en enkele kie zeressen bijeen, om den uitslag der ge meenteraadsverkiezing te vernemen en te bespreken. Bij den aanvang der vergadel ring kon den aanwezigen reeds een bul letin van het dagblad „De Zeeuw" ter hand gesteld worden, houdende den offi- cieusen uitslag. Verschillende sprekers voerden het woord, waarbij ook meer speciaal gespro ken werd over de noodzakelijkheid, om den kiezers de zoo noodige voorlichting te verschaffen. Dat zal in de eerstvol gende jaren een zaak van het grootste gewicht zijn. Want aan voorlichting van de kiezers is niet altijd voldoende aan dacht besteed. Het is te hopen, dat een eendrachtige samenwerking tot een groo- tere ontplooiing moge leiden. blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten ge bruikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Kloetinge. Aantal uitgebrachte stem men: 997. Van onwaarde: 27. Aantal geldige stemmen: 970. Kiesdeeler: 138 4/7. Lijst 1 (Vrijheidsbond): W. N. van Lie re 105; W. H. J. van der Hoofd 16; M. van de Linde 18, J. Q. G. Lenshoek 18. Totaal 157 stemmen. Lijst 2 (A. R.): R. Buitenhuis 131; Abr. de Jager 5, G. J. Wesseldijk 1, A. Dage vos 3, J. Luikenaar 1. Totaal 141 stem men. Lijst 3 (S. D. A. P.): F. de Rijk 94; J. Oudkerk 3. Totaal 97 stemmen. Lijst 4 (Werkmansvereeniging): P. D. Hoogstraat© 127; G. Korstanje 9. Totaal 136 stemmen. Lijst 5 (G. H.): M. Eversdijk 241; J. Straub 80; G. Zweedijk 21, G. Kousema ker 36; A. G. Lankester 9; Jan de Jonge 16; B. van de Vrie 4; D. Sinke 6; J. A. de Vlieger 6; M. van Driel 20. Totaal 439 stemmen. Toewijzing zetels: Lijst 1: 1 zetel; lijst 2: 1 zetel; lijst 3: 0 zetels; lijst 4: 1 zetel; lijst 5: 4 zetels. Gekozen zijn: W. N. van Liere (aftr.); R. Buitenhuis (aftr.); P. D. Hoogstraate (aftr.); M. Eversdijk (aftr.); J. Straub (aftr.); C. Zweedijk (aftr.); G. Kousemar ker (nieuw). Niet gekozen van de aftredenden: F. de Rijk (S. D. A. P.). De Chr. Hist, winnen één zetel ten koste van de S. D. A. P.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2