Uw Kindje. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Radio-nieuws Posterijen en Telegrafie Purol en Purolpoeder Kwadutiduninrifl. Tragisch Bterfgö- val. Tijdens 'tavondgebed werd de land bouwerszoon P. D. alhier plotseling on wel. De dood trad bijna onmiddellijk in. D. was 86 jaar en ongehuwd. Rltthem. Zooals reeds gemeld, is tot burgemeester dezer gemeente benoemd de heer P. W. ter Haar. De heer P. W. ter Haar is, naar de Ned. meldt, de zoon van den heer J. ter Haar Jr., lid van de Eerste Kamer en van den gemeenteraad van Amster dam. Na eind-examen H. B. S. te hebben gedaan en aan de Hoogere Handelsschool te Amsterdam te zijn afgestudeerd, was hij enkele jaren in den handel werkzaam te Berlijn, Parijs en Londen. De heer Ter Haar voelde zich echter meer aangetrokken tot administratieven arbeid en was, na zich aan den handel te hebben "bnttrokken, werkzaam op de Secretarie van Maartensdijk. De heer Ter Haar behoort tot de Chr. Hist. Partij. Arnemuiden. De postduivenvereniging „De vliegende snelpost" alhier, hield een wedvlucht vanuit Compiegne (Frankrijk) afstand 240 K.M. De prijzen werden be haald als volgt: D. C. v. Dalen le en 13e pr.; J. 'Dingemanse 2e, 6e, 8e en 12e pr.; J. Caljouw 3e, 7e en 4e pr.; G. v. Dalen 5e, 10e en lie pr.; M. Sdhroevers 9e; K. v. Belzen Jiz. 14e en A. v. Dalen 15e pr. De eerste duif 'bereikte haar hok te 12 u., de laatste 1 uur. Er waren geen verliezen. HOE WORDEN DE UITSLAGEN VAN DE VERKIEZINGEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VASTGESTELD? Nu wij aan den vooravond van de ver kiezingen voor den Gemeenteraad staan, stelt een ieder er belang in te weten, hoe de uitslag van deze verkiezing wordt vastgesteld. Wij willen trachten op deze vraag een duidelijk en beknopt antwoord te geven en zetten daartoe eerst uiteen naar welken maatstaf de zetels over de verschillende lijsten worden verdeeld, en vervolgens, welke der op die lijsten voor komende candidaten gekozen worden ver klaard. I. De verdeellng der zetels. Nadat de verkiezing heeft plaats ge vonden, begint men met van diverse lijs ten het stemcijfer te bepalen. Hier onder verstaat men het totaal aantal stemmen, dat op de diverse candidaten der lijst is uitgebracht. Komen er b.v. op lijst 1 vijf namen voor en heeft A 80 stemmen, B 10, G 46, D 3 en E 1, dan bedraagt het stemcijfer 80 10 46 8 1 140. Vervolgens berekent men den k i e s- d eel er. Men telt daartoe alle stemcij- fers bij elkaar en deelt dit door het aan tal te, bezetten zetels. Zijn er 5 lijsten in gediend, en bedragen de respectievelijke stemcijfers 140, 80, 95, 26 en 79, dan zijn er 420 stemmen uitgebracht. Moeten er 7 raadsleden worden gekozen, dan be draagt de kiesdeeler 420 7 60. Bij de nu volgende eerste verdee ling der zetels wordt aan elke lijst toe gewezen even zoovele malen één zetel als de volle kiesdeeler is begrepen in het stemcijfer der lijst. Lijst 1 van boven staand voorbeeld, 140 stemmen tellende, krijgt dus twee zetels toegewezen. De lijsten 2, 3 en 5 krijgen er elk één en lijst 4 komt niet in aanmerking. Er schieten thans nog twee zetels over. Deze worden bij de tweede verdee ling toegekend aan die lijsten, die de grootste overschotten hebben; echter met dien verstande, dat na toewijzing van een eventueelen zetel bij tweede verdeeling, eiken zetel minstens driekwart van den kiesdeeler moet vertegenwoordigen, in ons voorbeeld hebben lijst 3 en lijst 4 de grootste overschotten. Lijst 3 krijgt er nu één zetel bij, maar lijst 4 krijgt ook nu geen zetel, omdat er niet tenmiuste 45 stemmen (driekwart van den kiesdeeler) op zfjn uitgebracht. Voor de resteerende zetel komen nu in aanmerking de lijsten 1 en 2, ieder met een overschot van 20 stemmen. Maar lijst 2 vervalt weer, om dat deze voor 2 zetels minstens 2 X 45 90 stemmen moest tellen. Lijst 1 krijgt het buitenkansje, want deze telt meer dan 3 X 45 stemmen. Het geval kan zich intusschen voor doen, dat na de tweede verdeeling nog plaatsen zijn toe te wijzen. Dan volgt een derde verdeeling. Dan zijn er geen lijsten, die niet in aanmerking zouden kunnen komen. De overblijvende plaat sen worden verdeeld in dier voege, dat aan de lijst, die na toekenning van nog een plaats bij derde deeling en die ge middeld het grootste aantal stemmen per plaats aanwijst, een zetel wordt toegewe zen. Mochten van twee of meer lijsten de gemiddelden even groot zijn, dan be slist het lo4. II. De aanwijzing der gekozen candidaten. Ten einde de gekozen candidaten te kunnen aanwijzen, gaat men nu over tot de vaststelling van den lijstkiesdee- 1 e r. Deze vindt men, door het stemcijfer der lijst te deelen door het aantal aan de lijst toegekende plaatsen. Voor lijst 1 van ons voorbeeld bedraagt dit dus het derde deel van 140 46 2/8. Vervolgens worden nu alle stemmen op een candidaat uitgebracht boven den lijstkiesdeeler, overgebracht op de candidaten, wier stemmenaantal kleiner is dan de lijstkiesdeeler, en wel in de volgorde, waarin ze op de lijst voorko men. Lijst 1 luidt na de stommenover- ilraoht als volgt: A 40 2/3, B 431/8, G 40, D 8, E 1. Gekozen is A. Geen der anderen haalt den lijstkiesdeeler. Gekozen worden nu verklaard de can didaten, die meer dan de helft van den kiesdêeicu' hebl/ofi, öji utu lu uö vóigOTuö van de op hen uitgebrachte stemmen. Zoo wordt éérst G, «n «lacuna Li, geko zen verklaard, Zouden er daarna nog plaatsen te ver vullen zijn, dan worden dozo toegekend aan de in de volgorde van de lijst hoogst geplaatste nog niet gekozen candidaten, afgezien dus van hun stemmental. Vereeniging voor Handelsonderwijs te Middelburg. Aan do Handelsavondschool zijn gis teren bevorderd: van de voorbereidende klasse naar do eerste klasse: F. de Boer, G. Joosse, D. Poppe, Ch. Overweel. Van de eerste naar de tweede klasse: G. Bostelaar, P. Jongepier, Th. de Leeu wen, G. Mol, M. Schoenmakers, N. Suur- mond, A. Verton, S. de Vos, B. Wattel, S. Simonse, J. G. M. van Bergen, A. Buijsse, P. J. Crucq, J. L. van Hoeven, J. M. van Hoeve, J. Maartense, T. M. Nieuwenhuijse, N. Willeboordse, T. Schipper. Niet bevorderd 5 leerlingen. Van de tweede naar de derde klasse: J. Bakker (voorwaardelijk), J. A. La- bruijère, P. Maartense, P. Petiet, L. Pie- terse, G. Polderman, J. Sturm, A. Tilroe, W. Verstraate, G. Castenmiller, A. de Rijke, J. Entink, J. Acda, A. Gevaal, J. Damman, G. J. Kingmans, L. de Nooijer, J. A. van Pagé, J. J. de Reij, L. A. Wil- lemse, L. W. Wakkee. Niet bevorderd 5 leerlingen. Van de leerlingen der derde klasse slaagden voor bet eindexamen van af- deeling I: J. Gast, M. Breel, G. Huij- bregsen, L. J. Breel, Ga. Kleinepier, G. Wouters, K. J. Konink, J. Minnaar. Niet geslaagd 6 leerlingen. In de afdffeling II werden bevorderd van de 4e naar de 5e klasse: voor Boek houden: A. Gornelisse, W. I. Daniëlse, J. P. Geertse, F. M. H. van Hal, J. G. Hom burg, H. W. Lenselink, G. P. Maartense, W. Meerman, H. Mulders, C. A. Reekers, F. van Sparrentak, J. Step. Voor Fransch: G. Maartense, J. de Doof, J. Labruijère, T. Goumou. Voor Engelsch: J. de Froe, J. Labruij ère, B. Bongers. Niet bevorderd 1 leer ling. Van de leerlingen der vijfde klasse be haalden een vak-diploma voor: Machineschrijven: G. Reekers, K. van Hal, F. Verhage, J. Simonse, B. Slot, A. Sanderse, A. Verschoor de la Houssaye. Niet geslaagd twee leerlingen. Voor Stenografie: G. Reekers, B. Slot, J. Simonse en K. van Hal. Boekhouden: H. Schout, A. de Leeu wen, W. C. van Molenbroek, F. Alewijn- se, M. P. Matthijsse, A. Sanderse. Niet geslaagd 4 leerlingen. Voor Spaansche correspondentie: P. J. Entink. Voor Engelsche correspondentie: H. W. Lenselink, G. P. Maartense, J. Antheu- nisse. Niet geslaagd 1 leerling. De uitreiking der diploma's had plaats in een bijeenkomst van bestuur, leeraren, leden en genoodigden in één der zalen der school. De voorzitter, dhr Mr P. Diele- man, deelde mede, dat de burgemeester verhinderd was wegens uitstedigkeid, doch do loco-burgemeester, Mr de Veer, was direct bereid de taak van het uit reiken der prijzen over te nemen. Ook wethouder Onderdijk en de gemeente secretaris waren aanwezig. Spr. verwel komt verder de vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel, van Handels belang en die verder belang stellen in de school. Er is na den oorlog een nieuw regime gekomen. Ook op het gebied van het Handelsonderwijs is er een nieuwe, goede strooming, wat blijkt uit het suc ces bij de examens. Er wore../or tegen standers wel eens beweerd, dat het op de handelsschool een bende is, en nu ki-,n men zeggen, dat 't er Spaanscb toeg '.at, want het eerste diploma in het Spaansch wordt nu uitgereikt. Dat bet onderwijs op de school steeds beter geworden is, heeft men te danken aan den ouden directeur, die nu een 20 jaar geleden de eerste cursussen wist op te richten en die steeds heeft volgehou den, gesteund door de leeraren, van wie alleen dhr Zandijk hem van het begin af bijstaat en door het bestuur, waarvan alleen spr. steeds deel heeft uitgemaakt. Steeds beeft dhr Kosten bet handelson derwijs uitgebreid en dat bij heen gaat werpt een wolk over dit prettig samen zijn. Op Donderdag 2 Juli zullen bestuur, leeraren, leerlingen, oud-leerlingen, leden der vereeniging en genoodigden in „St Joris" afscheid nemen van den scheiden den directeur, maar spr. wilde bij de laatste uitreiking der diploma's van de avondschool onder het directeurschap van dhr Kosten, dit toch reeds zeggen en hem dank brengen voor wat hij voor de school heeft gedaan (Luid applaus). Dhr Mr de Veer reikte eerst met toepasselijke woorden de diploma's uit en zeide daarop dank voor de woorden van welkom. Spr. brengt namens het gemeentebestuur dhr Kosten hartelijk dank voor alles, wat hij voor het han delsonderwijs in Middelburg heeft ge daan, Goed onderwijs is voor een stad steeds een woldaad en dat te meer, als dit niet van boven af is opgelegd, maar, zoo als hier het geval is, uit het particulier initiatief is voort gekomen. Spr, wenschto dhr Kosten toe, dat hij nog tal van jaren van uit zijn nieuwe woonplaats den bloei van de Handels avondschool zal mogen volgen. (Warm applaus), Namens cis gecaplomeeiao lee*dagen i bxuuLl G. Huybrogseii dank aan net be stuur, directeur en leeraren en hoopte, dat d6 school nog aan velen kennis voor hun verdere leven nog zal mogen bijbren gen. Mej. Kleinepier overhandigde daarna met enkele passende woorden dhr Kosten een fraaie mand bloemen. Dhr Kosten zeide, niet van plan te zijn geweest nu reeds iets te zeggen, maar de aangeboden bloemen noopten hem om dank te brengen voor dit blijk van waar deering. Spr. heeft bij zijn werk veel des illusies gehad, maar als bij zich een taak voor oogen stelde, is hij steeds op het doel afgegaan en daarbij heeft hij wel eens iets anders om geworpen. Maar al heeft hij soms niet in alles naar ieders wensch gedaan, steeds heeft spreker het goede voor het handelsonderwijs voor oogen gehad en hij brengt dank aan al len, die hem daarbij steunden. Dat iets goeds is bereikt blijkt wel uit bet feit, dat reeds voor 25 Handelsscholen het voorbeeld van Middelburg is gevolgd. Dank brengt spr. ook aan het Gemeen tebestuur in den persoon van Mr de Veer voor de waardeering en herinnert er aan, hoe bij de oprichting der eerste cursussen met moeite f 300 van de gemeente was te krijgen en de toenmalige burgemeester hem zeide: Leert ze maar Diet meer re kenen, ze rekenen al genoeg. Spr achtte den tijd gekomen om zijn taak aan een jonge kracht met nieuwe idealen over te geven. De voorzitter sloot deze bijeen komst met dank aan allen, o. w. ook de inspecteur van het L. O., dhr de Wit, was, en welkte allen op, op 2 Juli te drie uur bij het afscheid van dhr Kos ten tegenwoordig te zijn. Direct daarop werd de ledenvergade ring van de Vereeniging voor Handels onderwijs gehouden. De secretaris, dhr J. W. K g e 1 o r, las daarop 't in druk verschijnende jaar verslag voor. Wij bepalen ons er toe te vermelden, dat de 5-jarige Hoogere Bur gerschool A bij bet begin van 1930 89 leerlingen telde, dat van de 20 leerlingen der hoogste klasse 15 een einddiploma verwierven en dat de nieuwe cursus ook met 89 loerlingen begon. De Middelbare handelsdagschcol hacl in de Se en 4o klasse samen op 1 Janu ari 12 leerlingen, van de 6 der 4e klasse slaagden er 5 voor bet einddiploma. Do nieuwe cursus begon mot 15 leerlingen. De handclsdagschool in haar geheel werd dus bezocht door 104 leerlingen, van wie 40 van buiten Middelburg. De handelsavondschool, thans bestaan de uit twee afdeelingen, een besla,a.Dde uit een voorbereidende en 3 gewone klas sen en een bestaande uit aansluitende 4e en 5e klasse (afzonderlijko vak-oplei ding) werd begin 1930 bezocht door 112 leerlingen en 12 aan den cursus voor bet Staatspraktijk-diploma. De nieuwe cursus begon met 76 leer lingen in de eerste afd~*ling en 45 in de tweede afdeeling, terwijl 12 leerlingen den cursus voor Staatspraktijk-diploma volgden, totaal 133. Zeer tot leedwezen van het bestuur zag dhr J. Vreeken, sedert 1911 leeraar aan de Avondschool, zich genoodzaakt om gezondheidsredenen ontslag to nemen. In hem verliest de school een plichtsgetrou wen leeraar, die bijna vanaf de oprich ting aan baar bloei heeft medegewerkt en dan ook voor zijn arbeid volle waar deering verdient. Gedrag en vlijt der leerlingen gaven geen aanleiding tot bijzondere opmerkin gen. De in vorige verslagen uitgesproken wensch ten opzichte van een betere huis vesting door uitbreiding of verandering van schoolgebouw kon ook in het afgeloo- pen jaar nog niet in vervulling gaan. Daar de behoefte hieraan zich in steeds toenemende matp doet gevoelen, blijft de aandacht van net Bestuur daarop ge vestigd en zullen ernstige pogingen wor den aangewend om hierin verbetering te brengen. Tenslotte wordt hot aftreden betreurd van dhr W. Hioolen als bestuurslid en van dhr G. W. Graafhuis, die bijna tien jaar als administrateur aan de vereeni ging verbonden is geweest en op nauw gezette wijze zijn veelom vat tenden arbeid met toewijding en opgewektheid heeft verricht en 'in wien het Bestuur dan ook een krachtigen steun en prettigen mede werker verliest. Het jaarverslag werd zonder opmer king goedgekeurd en den secretaris dank gebracht. De penningmeester, dhr P, W. M. Hoegen van Hoogelande, bracht daar op de rekeningen uit, n.l. de exploitatie rekeningen van de Handelsdagschool, van de Handelsavondschool en van de Ver eeniging zelve. De eindcijfers zijn in ontvang en uit gaaf respect, f 77.344,85; f 19,455,28 en f 737,02. De laatste rekening sluit met een voordeelig saldo van f 60,40, de bei de eerste geven geen saldi. Aan salarissen voor directeur en leeraren werd f 75.841 en voor ander personeol f 2050 uitbetaald De voorzitter bracht den ponning- moester dank voor zijn beheer on do com missie voor het nazien dor rekening. In- plaats van dhr P. A. Vorvaat, dio niet herkiesbaar was, werd in die commissio benoemd dhr L, Onderdijk. Als bestuurslid werd bij acclamatie herkozen dhr W. Bordonis van Berlekora terwijl de voorzitter voorstelde dhr G. van der Woel, die namens don gemeente raad in het bestuur zitting beeft, doch dit na 1 September niet meer zal kunnen doen, te benoemen in de vacature, die nog in het bestuur ie blijven bestaan na bet overlijden van dhr G. 'W. den Hoer. Hiertoe werd ook bij acclamatie beslo ten, waarop dhr v. d. Weel dankte voor dit blijk van vertrouwen. Hierna sluiting. Eenzame (kolonisten in Noor d-S i b o r i Do eerste bezoekers die sinds 18 jaar de delta van do Indi- girka in Noord-Siborië bezochten, heb ben den van de wereld algezonderden kolonisten van dit onherbergzame gebied allerlei nieuwigheden kunnen vertellen. De circa 500 leden der kolonie, die van jacht en visscherij leven, hadden noch van den wereldoorlog, noch van de Rus sische revolutie gehoord. Het nieuws van den wereldoorlog maakte minder indruk op hen dan dat der rovolutie en de vermoording van den tsaar, die, naar zij meenden, nog altijd in leven was. De kolonie in de delta van de Indï- girka behoort tot de oudste Russische kolonies in Siberië. Zlijl werd in de 16e eeuw door Iwan den Verschrikkelijken gesticht. De bewoners hebben hun oude zeden en middeleeuwsche taal bijna on gedeerd in eere gehouden. Hun gasten, van wie zij voor de eerste maal van de Europeesche veranderingen hoorden, waren léden van een expeditie der Rus sische academie voor wetenschappen. Dezen hadden tevens de opdracht, het eenzame volkje de leerstellingen van Le nin in te prenten. Deze „bekeering" schijnt wel bijzonder vlug in haar werk te zijn gegaan. In haar rapport deelde de expeditie namelijk mede, dat de ko lonisten reeds een Sovjet hadden ge sticht met een vrouw aan het hoofd. (Tel.) Doodelijk vliegongeluk bij E e 1 d e. Gisteravond is de bekende sport vlieger II. Hendriks uit Groningen, terwijl hij een korte vlucht over het nieuwe vliegkamp te Eel-de maakte op 100 M. hooglo plotseling met zijn Pander-toestel gevallen. Het toestel werd geheel ver nield. Hij kwam even buiten het vliegveld terecht. De vlieger was mot zijn been in de machine gekneld. Hij was echter bij kennis. Men wist hem spoedig te bevrij den en twee doktoren dr Kiestra en dr Nathans, de politiedokter uit Groningen, waren spoedig ter plaatse, om de eerste /hulp te vorleenen. Voorioopig bleek slechts dat de vlieger een gecompliceer de beenbreuk en een ernstige kaakwon- de had bekomen. Na voorioopig verbotv- den te z'y'n, werd hij naar het R. K. Ziekenhuis te Groningen vervoerd. Daar bleek zijn toestand echter zeer ongunstig. De heer Hendriks was inwen dig zwaar gewond, zoo ernstig, dat hij in den loop van den avond aan de ge volgen overleed. Postvliegtuig inden storm. Een postvliegtuig van den dienst van Indo-Ghiria op Frankrijk, dat 6 Juni van Saigon vertrokken was, is op 7 Juni na de gewone tusschenlanding te Ran goon, in een storm geraakt, en ongeveer 250 K.M. van Akyab verwijderd in een rivier gevallen. Drie leden van de bemanning zijn ver dronken. Hun lijkeu zijn door inlanders geborgen. Het lot van den vierden inzit tende is nog niet bekend. Valsche munter gepakt. In de Palts is de ingenieur Kuhne wegens valsche munterij gearresteerd. In vele steden had. hij bankbiljetten in omloop gebracht. Hij kocht gewoonlijk de een of andere kleinigheid in een winkel en wis selde dan het door hem vervaardigde bil jet. Hij reisde steeds per auto, en had alle mogelijke apparaten bij zich. Zoodra de voorraad valsch geld uitgeput was, huurde hij in bet eerste bet beste hotel een kamer, waar hij dan nieuwe bank biljetten vervaardigde. Bij zijn arrestatie vond men in de auto ruim honderddui zend mark aan valsche bankbiljetten. Een rattenplaag. In Twente doet zich den laatsten tijd een rattenplaag gevoelen. Zoo ving te Borne een landbou wer op één dag er niet minder dan een paar honderd. Anderen konden er kleiner aantallen bemachtigen. Ook te Lonneker heeft men van d--zelfde plaag te lijden. Het ongedierte komt op bet vuilnis af, en vermenigvuldigt zich snel. Moeder, Uw kindje zal U niet half zoo veel zorg geven als IT het huidje maar droog houdt met Purolpoeder en de bran derige of stukgaande plekjes behandelt met, Purol. Dit verzacht dadelijk en ge neest spoedig. zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten Do Antwerpscho rechtbank heeft den koopman M. T., te Wolf aartsdijk we gens oplichterij in verband met kolenlevo ringen, veroordeeld tot zeven maanden gevangenisstraf. Schaking on oplich ting. Voor de Arnhemscho rechtbank hoeft gisteren terecht gestaan do 20-jarige decoratieschilder M., wegens schaking van een 19-jajtg meisje, en wegens oplichting van den Bolg D. voor oen bedrag van 10 duizend francs. In een pension t.e Arnhem leerde hij het meisje van B., de pleegdochter van den pensionhouder, kennen. Wijl de va der voor het huwelijk gt-èu toestemming wilde geven, is M. er met het meisje vandoor gegaan en leefde geruimen tijd met haar te Antwerpen. Hier werkte hij zich in in een handelszaak van D. en lichtte dezen voor 16.000 francs op. Hij heeft een zeer avontuurlijk leven achter den rug. In den laatsten,tijd gaf hij zich herhaal delijk uit voor filmster en beweerde o.a., dat hij eigenlijk Ramon Navaro was, en trachtte op deze wijze meisjes het hoofd op hol te brengen. De officier van justitie eischto 2 jaar gevangenisstraf. De rechtbank gelastte een onderzoek naar verdachtes geestvermo gens. Verduistering door een zaakwaarnemer. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft gister terecht gestaan de 54-jarige van B., Di recteur van een informatie- en incasso bureau, die zich in de jaren 1927 tot 1930 zou hebben schuldig gemaakt aan ver duistering van verschillende bedragen die hij voor cliënten had geïnd. Er waren hem slechts enkele posten tot een bedrag van totaal ruim f 700 ten laste gelegd, doch het totaal verduisterde bedrag moet aan zienlijk grooter zijn. Verdachte gaf toe, de verschillende bedragen te hebben ge- ind, doch tegenover deze posten stonden nog verscheidene andere vorderingen. Wanneer verdachte's schuldenaren be taald hadden zou hij zijn faillissement niet hebben behoeven aan te vragen en zou er geen sprake van geweest zijn, dat hij die bedragen niet zou hebben afgedra gen. Uit het verdere verloop van de zaak bleek, dat verdachte zich ook had schul dig gemaakt aan valschheid in geschrifte in verband met het cedeeren van zijn aan spraken op een erfenis en aan bedriege- lijke bankbreuk, doch te dezer zake werd verdachte niet vervolgd. Het 0. .M. merkte na het getuigenver hoor op, dat verduisteringen door zaak waarnemers maar al te vaak voorkomen. Hij eischte vijf maanden gevangenisstraf. Uitspraak 23 Juni. Programma van Donderdag 11 Juni. HUIZEN, 1875 M. 8—9.15 K.R.O. 10—11 NCRV. 8—9.15 Gramofoonpl. 10 Zang van Dameskoor NCRV. 10.30 Ziekondienst. 11 Gramofoonpla- ten. 12,15—1.45 Concert K.R.O.-Trio. 1.452.15 Gramofoonpl. 2.153.15 Handwerkcursus, 3.153.45 Vrouwen- halfuurtje. 45 Ziekenuurtje. 5 Cursus Handenarbeid. 5.466.45 Viool-recital. 6.46 Knipcursus. 7 Vragenhalfuurtje. 7.45 gramofoonpl.. 88.30 lr M. C. A. Moischke: „ls het in terieur van onze woning wel zooals het wezen kan". 8.3010.45 Concert Chr. Radio-orkest. HILVERSUM 298 M. Uitsl. AVRO-uitz. 8—9.50 Gramofoonpl. 10 Morgenwij ding, 10.3011 Gramofoonpl. 11 11.45 Concert. Zang, piano. 11.45 12 Gramofoonpl. 122 AVRO-kwarlet. 34 Knipcursus. 4.004.30 Graino- foonplateu. 4.306.30 Ziekenuurtje. 5.306.30 Omroeporkest. 6,307 Sportpraatje. - 77.30 Vervolg concert Omroeporkest. 7.308 Prof. Dr A. II. de Harlog: „Herlevend Realisme". 8 8.15 Gramofoo-nplaten. 8.1510.30 Aansl. Concertgebouw, Concertgebouw-or kest.. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 12.20 Orgelspel. 1.20— 2.20Concert. Viool, cello, piano. 4.60 Orkestconcert. 7 Strijkkwartet 9.55 Strijkkwintet. De radio-censuur. Gisteravond ontving de V.A.R.A. tele grafische mededeeling van de Radio-Om- roep-Controle-Commissie, dat deze com missie tegen de uitzending van de Gia- como Matteotti-berdenking bezwaren heeft. Het telegram was geteekend door dr De Visser en Weber. De V. A. R. A. heeft zich onmiddellijk telegrafisch tot de commissie gewend, met het verzoek de redenen der bezwaren mede te deelen. Opgave betreffende het postkantoor Goes over de maand Mei 1931. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboek jes ingelegd f 35.370.28, en terugbetaald f 24.826.08. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 10.544.20. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 24. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f 4200, en afge schreven f 150. Derhalve meer in- dan afgeschreven f 4050. Opgave betreffende het postkantoor Middelburg over de maand Mei 1081 Aan bovengenoemd kantoor werd, In den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f50.718,17, en terugbetaald de som van f41,148,87. Derhalve meer Inge legd dan terugbetaald f 9,560.80, Het aan tal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroog 82, Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op stoatssehuldboekjes ingeschreven nominaal f 4000, Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuldboekjes be droeg 3,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6