VICTORIA N.V. VERZEKERINGSBANK Uit de Provincie. Zoeklichtjes. Uitslag Gemeenteraads verkiezingen. Vertrouw op «n* ïft den zwaarsten stormi Onze polis voor Ie-" vensverzekering helpf U door de moeilijkste tijden. KEIZERSORACHT 126 - A'DAM-C. wegen tot uitvoering worden gebracht. Zoo kon de uitvoering geheel of zoo goed als geheel aan de polder- en waterschaps besturen worden overgelaten, of wel geheel omgekeerd vanwege de Prov. Staten kon 'n tot in details voorgeschreven regeling worden in het leven geroepen. Ged. Staten noemen dit de twee uitersten. Tegen de eerste methode kan worden aan gevoerd, dat zij niet gelijkelijk en overal de ambtenarenbelangen voldoende schijnt te waarborgen en hoogstwaarschijnlijk niet tot spoedige totstandkoming der nood zakelijke bepalingen zou leiden; tegen de tweede, dat zij, bij de groote verschillen tusschen de onderscheidene polders en waterschappen onderling, ter zake van him bestemming, hun ligging, hun groot te, hun financieel vermogen, noodzakelijke onbillijkheden oi althars minder juiste omstandigheden ten aanzien van de amb tenaren dier zoo vin elkaar verschillende lichamen in het leven zou roepen. Geen •dier wegen slaan Ged. Staten daarom voor, en zij scvMen een middelweg de meest aanbevelenswaardige. Niet alle punten genoemd in art. 125 zijn geheel nieuw, niet alle zijn even belangrijk, niet alle zijn even gemakkelijk uitvoerbaar. In dien nu naar deze en dergelijke verschil len wordt onderscheiden, dan kan men de reeds geheel of gedeeltelijk in bestaan de reglementen geregelde punten, ontslag en bezoldiging b.v., waar noodig, verder uitwerken in aansluiting aan aanwezige regelingen, de ininder belangrijke althans minder ingrijpende en bij verschillende lichamen zeer uiteenloopende punten, va- cantie en ziekte aanspraken b.v. in uit voering overlaten aan de polders en wa terschappen zelf en de meer bezwaren opleverende punten die ook trouwens naar hun aard bij de verschillende polders en waterschappen minder verscheidenheid meebrengen, administratieve instantiën b.v. en contact met en invloed van ver- eenigingen van ambtenaren, gedetailleerd regelen. Naar bet oordeel van Ged. Staten moet dit alles worden opgenomen in een nieuw reglement met een zelfstandig bestaan, een polderambtenarenreglement. In het Algemeen Reglement voor de polders of waterschappen en in dat voor de calamiteuze polders of waterschappen, zullen de noodige wijzigingen in verband met de tot istandkoming van het nieuwe reglement moeten worden aangebracht. Ged Staten zijn uitgegaan van de ziens wijze, dat ten aanzien van de ambtenaren van de polders en waterschappen, welke geheel of ten deel© door algemeene regle menten worden geregeerd, eene alge meene, gemeenschappelijke regeling het meest aangewezen was, terwijl dan de polders of waterschappen, welke een eigen reglement hebben ook eigen regelingen zouden kunnen vaststellen. Dit geldt al leen voor den polder Walcheren en 't wa terschap Schouwen. Voor de andere pol ders en waterschappen stellen Ged. Sta ten een reglement van 30 artikelen voor, regelende voor alle ambtenaren de aan stelling, schorsing en ontslag; alleen na gehoord te zijn en zich te hebben verant woord; bezoldiging; wachtgeld; diensttijd; verlof en vacantia, aanspraken in geval van ziekte en overige rechten en verplich tingen, die door de besturen moeten wor den geregeld; disciplinaire straffen, ad ministratieve instanties, met name beroep op Ged. Staten en de Centralen Raad van Beroep te Utrecht; georganiseerd overleg met vereenigingen van ambtenaren en arbeidsovereenkomsten naar burgerlijk recht. 'De overige bepalingen betreffen ten deele de ambtenaren in de niet en ten deele die in de wel calamiteuze water schappen en polders. Reglementen van politie voor de Polders of Waterschappen. In verband inet de herziening van en kele wetten betreffende den waterstaat, stellen Ged. Staten enkele wijzigingen in de provinciale reglementen voor, met name moet op een ingekomen beroepsschrift bij den voorzitter van het polder- of dijkbe stuur de dag der ontvangst worden aan- geteekend en dan direct aan Ged. Staten worden doorgezonden. Als het 'beroep bij Ged. Staten inkomt, wordt bet geacht bij den voorzitter van polder- of dijkbestuur te zijn ingediend op den dag, waarop het bij Ged. Staten is ingekomen. Waterschap De Valkenissegeul. De gebrekkige afwateringetoestand van den Maagispolder en 't waterschap Krab- bendijke is niet op te lossen zonder ver betering van den waterafvoer in den voor gelegen polders Valkenisse en Emmanuel. Een plan is opgemaakt ter verbetering, wat f 43.000 zal kosten, doch over de ver deeling der kosten heerscht geen eenstem migheid. Ged Staten meenen, dat de voor gestelde verbeteringswerken, althans voor zoover af- en uitwateringsinrichtingen aangaat, welke door het uitwateringswa terschap worden onderhouden, ook door dit waterschap moeten worden gedragen. Ged. Staten stellen daarom voor het re glement voor het waterschap De Valke nissegeul in 'dien geest te wijzigen. Veerdiensten Kortgene Wolphaartsdijk en Veere'Kamperland. Herhaaldelijk is in de vergadering der Staten aangedrongen voortaan de exploi tatie van den veerdienst tusschen Kort gene en Wolphaartsdijk door de provin cie te doen geschieden. De beslissing daar omtrent werd 25 Juli 1929 voorloopig aangehouden. Ook bij Ged. Staten was voor dien reeds de vraag gerezen, of eene zoodanige exploitatie gewenscht moest worden geacht. De omstandigheid, dat een aanzienlijk financieel nadeel voor de provincie daar van het gevolg zou zijn, heeft hen echter tot dusverre weerhouden in dien zin een voorstel te doen. Indien tot zoodanige exploitatie wordt overgegaan, dan achten Ged. Staten het gewenscht, dat daarin ook de veerdienst tusschen Veere en Kam perland wordt betrokken. De beide veer diensten als één geheel beschouwd lever den over 1930 een goed slot op van f 12.157.9214. Als de motorboot Zuidvliet over het geheele jaar 1930 op het veer VeereKamperland in dienst was ge weest, dan was dit goed slot vermoedelijk maar f 9000 geweest en over 1932 zal het bij provinciale exploitatie volgens ramin gen slechts ongeveer f 1600 'bedragen. In dien de Staten tegen het nadeelig verschil van ongeveer f 7400 ten opzichte van de provinciale financiën geen bezwaar heb ben, zouden Ged Staten in overweging wil len geven, thans in beginsel te besluiten tot het doen exploiteeran van provincie- wege der heide genoemde veerdiensten. Het ligt aanvankelijk in de bedoeling van Ged. Staten, die exploitatie zoo mogelijk te doen ingaan op 1 Januari 1932, Ver eenigen de Staten zich hiermede, dan zul len Ged. Staten nadere voorstellen in de tweede gewone zitting van -dit jaar doen. Overneming laagspan ningsnetten. De Raad van Bestuur der N.V. P. Z. E. M. vraagt een crediet van f 39.000 voor overname van het laagspanningsnet te Glinge en een van f 9250 voor dat te Nieuw vliet. Ged. Staten stellen voor beide credieten te verleenen. Van de gemeente besturen van Koewacht, Stoppeldijk en Boschkapells zijn verzoeken ingekomen om tegemoetkoming vanwege de Provincie in de door die gemeenten geleden verliezen tengevolge van overneming van haar laag spanningsnet door de N.V. P. Z. E. M. Op advies mede van den Raad van Be stuur der P. Z. E. M. ontraden Ged. Sta len ernstig op deze verzoeken in te gaan. Overneming onderhoud gedeelte weg. B. en W. van 's-Heer Arendskerke ver zochten in beheer en onderhoud bij de provincie te nemen het in die gemeente gelegen gedeelte van den weg van Hein- kenszand naar 's-Heer Arendskerke, wel ke weg voorkomt op het Prov. wegenplan. Tengevolge van de verbeteringswerken, die in het afgeloopen jaar aan het wegvak werden uitgevoerd, moet dit thans worden beschouwd als overeenkomstig het Prov. wegenplan te zijn verbeterd en zal dus door de Provincie in beheer en onderhoud kunnen worden genomen. Ook de gemeentebesturen van Heinkens- zand en 's-Heerenhoek zijn voornemens, om na verbetering van het in die gemeente liggende deel van den weg, die de 3 ge noemde gemeenten verbindt en die 6500 M. lang is, ook overname, in beheer en onderhoud te verzoeken. Daar volgens den hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat voor overneming ter zijner tijd voldoende aanleiding zal blijken te bestaan, is er nu geen bedenking tegen overneming van het 1393 M. lange wegvak in de gemeente 's-Heer Arendskerke en zulks tegen een jaardijksche bijdrage van de gemeenten, groot f348.25 of van een afkoopsom van f7739. Subsidie Proefveldwezen. De Rijkslandbouwconsulent voor Zee land verzocht f 1000 subsidie per jaar voor den aanleg van proefvelden en merkt terecht op, dat vroeger een klein subsidie werd gegeven voor den aanleg van scbooi- proefvelden, hetgeen met 1 Januari 1923 werd stopgezet, omdat de werkzaamheden en administratie der proefvelden met in gang van dien datum werden opgedragen aan de Rijkslandbouwconsulenten. Door onderscheidene organisaties op landbouw gebied in Zeeland wordt de aanleg van proefvelden sterk aanbevolen. Het valt niet te ontkennen, dat vooral in dezen tijd, nu de Provincie door de ernstige land bouwcrisis in zoo 'hevige imate wordt ge troffen, bet een groot Provinciaal belang is te achten, indien de landbouw wordt in staat gesteld, zich zoo goed mogelijk te ontwikkelen. Het ligt volgens Ged. Staten op den weg van 'het Prov. bestuur, om dat streven zoo veel mogelijk te steunen en zij stellen daarom voor, daarvoor 'n jaarlijk- sche subsidie van f 1000 te beginnen met 1932, beschikbaar te stellen, zulks tot we- deropzeggings toe. Tertiaire wegen. De aanvankelijke termijn van 20 jaar voor aflossing van rentelooze voorschot ten voor zgn. tertiaire wegen, is op 15 Juli 1930 verlengd tot 80 jaar. Het be stuur van den Zeeuwschen Polder- en Watersohapsbond verzoekt thans verlen ging tot 40 jaar, op grond dat 30 jaar voor menigen onderhoudsplichtige nog te bezwarend zal zijn en dat de duur van een keiweg veel langer is en geschat wordt op 60 tot 70, zoo niet meer jaren. Het eerste is tot nu toe niet gebleken, en wat den levensduur van kunstkanen betreft, deze hangt van tal van omstandig heden af en loopt daardoor zeer uiteen. Een keihaan, welke 60 tot 70 jaren duurt hetgeen slechts onder bepaalde om standigheden en bij behoorlijk onderhoud mogelijk is is thans zóó kostbaar, dat hare toepassing voor tertiaire wegen tot hooge uitzonderingen zal hehooren. Van alle andere kunstkanen is de levensduur belangrijk korter, zelfs bij behoorlijk on derhoud. Van de zgn. moderne wegdekken is omtrent den levensduur nog weinig 'be kend, doch het staat vast, dat een zorg vuldig onderhoud een eerste vereischte is. Met den Hoofdingenieur komt het Ged. Staten daarom bedenkelijk voor den aflos singstermijn in elk bijzonder geval onge veer gelijk te stellen met den levensduur van de verharding, gesteld dat deze te be palen ware, omdat dan in de laatste jaren daarvan de onderhoudsplichtige gedrukt zou worden én door de aflossingen én door de hooge onderhoud»- of herstel lingskosten. Het verzoek moet h.i. daar om worden afgewezen. Toepassing Art. 161 der Provinciale wet. Ged. Staten deelen mede, dat door hen ien behoeve van de verbetering van de be staande traverse door de kom der ge meente Zonnemaire, deel uitmakende van den weg Zierikizee'Brouwershaven, voor f 24.566.45 grond is aangekocht en voor den weg WestkapelleMiddelburg van 161 eigenaren voor f 75.839.33 en later nog eens voor f 255; voor den weg Schoon- dijkeIJzendijkeRijksgrens voor f 295, voor den weg NeuzenAxel voor f 390 en voor den verbindingsweg tusschen Wes telijk en Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen f 1518.75. Veerdienst Zijpe Anna Jacobapolder. Daar 'Ged. Staten niet verwachten, dat de voorstellen van de Commissie-Van Rijckevorsel, althans voor zooveel den dierst ZijpeAnna Jacobapolder betreft \óór den lsten Augustus a.s. tot uitvoe ring zullen komen, en om te voorkomen, dat de R.T.M. den uitgebreiden dienst niet verder zou uitvoeren, stellen Ged. Staten voor, dat de bijdrage van f 3 per enkele vaarten voor de meerdere vaarten zal wor den voortgezet ook na 1 Augustus, tot genoemde dienst wel is ingevoerd. Waarschuwing De secretaris van den Armenraad te Middelburg schrijft ons: De laatste dagen worden weer kwi tanties gepresenteerd vanwege „Huize Be thel" in Den Haag, afdeeling gratis ver strekking van voedsel aan ouden van dagen. Meestal wordt biji de aanbieding medegedeeld, dat ook het vorige jaar een bijdrage zou zijn ontvangen Men beeft hier te doen met een zeer ongun stig bekend staande onderneming en zende dus deze kwitantie onbetaald te- rug aan de afzenders Benoemd tot waterbouwkundig op- zichter-teekenaar bijl het waterschap de Regge te Almelo dhr J. N. Caro te Mid delburg, oud-leerling van het Zeeuwsch- Technisch instituut te Goes. Goes. Naar wij vernemen zal op 24 Juni de aanwijzing en op 1 Juli de aan besteding plaats hebben van het verbou wen van de voormalige gevangenis al hier voor Burgerschool en Raad van Ar beid. Daardoor zal dan tevens een ver- keersverbetering ter plaatse tot stand ko men, die zeker van groote beteekenis is bij het oprijden van de brug over de haven. Met hartelijken dank ontvingen Zr Visser en Zr Anthonissen voor het Wijkwerk: een gift van f 100, twee van f 10, een van f 5, een van f 3 en twee van f 2. Voor de zieken een gift van f 25, een van f 4 en een van f 2. Wemeldinge. Door den voorzitter van het centraal stembureau is in de vaca ture Smits, nadat dhr W. Kooman, C.-H., gekozen werd verklaard, doch bedankte, dhr J Oele, A.-R. gekozen, die zijn be noeming heeft aangenomen Aagtekerke. De gehouden Emmabloem- collecte heeft alhier opgebracht de som van f 16.55. (Belangeloos bericht.) Koudekerke. Gisteren werd onder bui tengewone belangstelling ter aarde be steld het stoffelijk overschot van dhr M. Speijer, in leven gemeente-veldwachter alhier. Een tweetal kransen dekten de kist, die door een twaalftal gemeenteveld wachters gedragen werd. Nadat de kist in de groeve was neer gelaten, sprak de burgemeester Bakker, en wees op het tragische van dit sterf geval; waar de overledene in de kracht van zijn leven, zich nog steeds door ijver en trouwe plichtsbetrachting omhoog werkte en steeds zijn positie zag verbete ren. Alleen spr. was in staat, de hulp vaardigheid, zoowel bij dag als bij nacht, van den overledene te beoordeelen. God heeft hem van zijn poet opgeroepen. Spr. acht het een groot voorrecht uit dm mond van Speijer zelf vernomen te hebben, dat het kruis van Golgotha ook voor hém verlossing had te weeg gebracht. Namens de afd. Walcheren van den Bond van Chr. Politieambtenaren in Ne derland sprak dhr van Aalst, voorzitter der afdeeling, en herdacht den overledene als een trouwe bondsmakker, welke aan de uitnoodiging om lid te worden van de Chr. organisatie daartoe direct bereid was en altijd trouw op zijn post was. Spr. wees ook op het voorrecht voor al de nabestaanden, dat zij niet behoeven te treuren als die geen hoop hebben. Waar de overledene ook onbezoldigd Rijksveldwachter was, sprak dhr van Belsen uit Vlissingen namens den Bond van Rijksveldwachters en herinnerde aan de vele goede eigenschappen, inzonder heid de bescheidenheid, welke steeds bij hem openbaar werden. Ds R. ten Kate, Ned. Herv. predikant alhier, zeide Speijer menigmaal te hebben mogen bezoeken gedurende zijn lijden aan zijn woning, en ook in het gasthuis; en wanneer gevraagd werd naar het innerlijk leven, was het antwoord: „Best, dominé". Hij zocht altijd kracht in het gebed en kon dan getuigen weer gesterkt te zijn om het lijden te dragen. Spr. wees verder de familie op Hem, Die wat beters voQr den man en vader had weggelegd. De beer Hack, oud-hoofd eener school te Middelburg, en oom van den overle dene, bracht dank voor de betoonde be langstelling en voor de laatste eer, den overledene bewezen. Vaere. Gisteren vergaderde de Gemeen teraad. Alle leden aanwezig. De voorzitter deelt mede, dat op den jaardag van Z. K. H. Prins Hendrik een telegrafische gelukwensch is gezonden namens den Raad en de gansche burgerij. Daarvoor was een dankbetuiging ontvan gen. Ook deelde de voorzitter nog mede, dat een rouwbeklag was ingekomen van de Zeeuwsche studenten uit Leiden, inhou dende deelneming met het verlies van dhr Perrels. Hun laatste bezoek aan Veere zal bij hen steeds in herinnering blijven. Een schrijven was ingekomen van Mej. Franke voor het cadeau, ontvangen van de gemeente. Ingekomen is de rekening van de com missie van den Veersche weg. Ook van het Godshuis rekening 1930. Een commissie, bestaande uit dhrn Marcusse, Dekker en Poppe werd be noemd die rekening na te zien. Ingekomen was een verzoek van dhr Adamse, om een stukje grond te koopen voor bouwgrond. Besloten werd aan dit verzoek te voldoen tegen den prijs van f 1,25 per vierk. M., onder voorwaarde, dat het bebouwd wordt en een schuine hoek wordt gelaten tot bet gemakkelijk inrijden van vervoermiddelen. De voorzitter vraagt aan den Raad, of hij ook behoefte gevoelt voor woning bouw in onze gemeente. Met 4 tegen 3 stemmen werd besloten, dat B. en W. hierover in 't vervolg advies zullen ge ven of er behoefte is. De voorzitter deelt mede, dat het portret van wijlen dhr Per rels ia aangekocht. Ook werd mededee- ling gedaan aangaande de aanbesteding die had plaats gehad door het bestuur der bijzondere school. Daar de gunning van deze aanbesteding in handen is van B. en W., is daarover een netelige kwes tie ontstaan. Na een lange bespreking werd beslo ten, dit werk te gunnen aan den laagsten inschrijver met 5 st. voor en 2 tegen. Kruinirigen. Maandagavond vergaderde de A. R. Kiesvereeniging. De vergadering werd geopend door den voorzitter, dhr J. Verijzer, op de gebruikelijke wijze. Nadat eenige huishoudelijke zaken waren be handeld, o.a. de propaganda voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen, werd behan deld door een lid der vereeniging, het on derwerp: „Beginselen en Belangen". Spr. deed uitkomen, hoe onze begin selen het best worden gediend en verde digd. Nadat bij verschillende partijen de re vue had laten passeeren, deed hij zien, dat niet alleen beginselen, maar ook be langen moeten behartigd worden. Spr. wees er op, hoe Dr Golijn niet alleen voor de beginselen, maar ook voor de belangen naar Genève is geweest. Spr. wees er ten slotte op, hoe dat ook gezien wordt in de arbeidersorganisaties, waar voor de be ginselen, maar ook voor de belangen ge werkt wordt. Het geheel was een leerrijke avond. Met blijdschap mag geconstateerd wor den, dat ook de jeugd-organisatie belang gaat stellen in de A. R. actie, omdat zij ook op deze vergadering vertegenwoor digd was en de verzekering gaf, dat zij haar volle medewerking zal geven. Terneuren. Dinsdagavond is alhier een algemeene vergadering gehouden van de afdeeling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van het A. N. V., onder leiding van het voorloopig bestuur. Een huishoudelijk re glement werd vastgesteld, waarna het voorloopig bestuur bij stemming geko zen verklaard werd. De samenstelling hiervan is: Ir H. G. C. Cohen Stuart, voorzitter; H. Bruch, secretaris; mevr. Koole—-Dekker, penningmeesteresse; P.de Putter en L. Lockefeer, bestuursleden. Over enkele punten van huishoudelijk ken aard volgde een zeer aangename bespreking. Uit het feit, dat de afdee ling reeds een 35 leden telt, blijkt ge noegzaam, dat ook in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen de groote gedachte van het Algemeen Nederlandsch Verbond meer en meer ingang vindt. Daartoe mede te war- In oorlogstijd is er de meeste belang stelling voor de punten waar het hardst gestreden moet worden, waar de aanvallen het felst zijn. Zoo gaat het ook in verkiezingsdagen. De verkiezingsstrijd is ook in de klein ste gemeente van beteekenis. Maar on willekeurig is er toch de meeste aan dacht voor de brandpunten van den strijd. Zulk een brandpunt is er in de hoofd stad van onze provincie te Middelburg. Er wordt daar over en weer fel ge kampt. De socialisten met name spannen hun uiterste krachten in om de stad rood te kleuren. Maar van onzen kant zit men ook niet stil. Verkiezingsblaadjes worden verspreid, er zal een openbare vergadering worden gehouden en het huisbezoek wordt ook niet verwaarloosd. Hoe de uitslag zal zijn moeten we af wachten. Maar het strekt tot voldoening dat er hard gewerkt wordt en dat de strijd voor de beginselen met enthousiasme gevoerd wordt. No. 1 van lijst 2 (blijve tot a.s. Woens dag voor Middelburg onze leuze. OPMERKER. ken, zal zeker ieder een rijke voldoening geven, wijl het gaat om een zaak van zoo groote beteekenis. Breskens. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor leden van den Gemeen teraad werden op de navolgende lijsten en personen onderstaande stemmen-aan- tallen uitgebracht. Lijst 1 (Neutrale Partij): P. J. van de Sande 76, W. de Smidt 10, P. A. Keij- mel 0. Totaal 86 stemmen. Lijst 2 (R. K.): P. J. van Ooteghem 47, S. Visser 1, J. F. de Paauw 5. To taal 53 stemmen. Lijst 3 (V. D.): I. W. Vasseur 73, J. van Luijk 6, A. L. van Overbeeke 19. To taal 98 stemmen. Lijst 4 (V. B.): W. G. Garels 142, L. Bruijnooge 21, S. Tazelaar, geb. de Hul- lu 36, A. J. Cambier 40, J. M. van Donk 8, D. Mookhoek 3, J. Verschelling 1, J. Leenhouts Sr 13, I. de Hullu 61. Totaal 325 stemmen. Lijst 5 (S. D. A. P.): P. J. Notebaart 343, G. de Kruijter 8, H. W. Brand 1, J. J. Quaars 1, A. J. Vermeulen 3, J. M. van de Sande 5, J. W. van den Heu vel Jr 0, H. J. de Baare Jr 4. Totaal 365 stemmen. Lijst 6 (C. H.): W. Luteijn Az. 109, Iz. Cappon 130, L. Lijk 27, A. Monje 89, J. Verduijn 13, A. I. van Melle Jr 3, J. Dierings 2, P. A. Basting 2, M. P. Meeu- sen 4. Totaal 379 stemmen. Gekozen zijn de navolgende personen: Vasseur, Carels, Bruijnooge, de Hullu, Notebaart, de Kruijter, Brand, Luteijn, Cappon, Lijk en Monjé, zoodat de Raad thans als volgt samengesteld zal zijn: V. D. 1, V. B. 3, S. D. A. P. 3, G. H. 4. Totaal 11 leden Momenteel is de samenstelling: S. D. A. P. 2, V. B. 2, G. H. 3. Totaal 7 leden. Zaamslag. Uitslag Gemeenteraadsver kiezing. 1 4 Uitgebrachte stemmen 1716. Van on waarde 68. Geldige stemmen 1648. Kiesdeeler 1648:11 149 9/11. Stk. Geref. Partij: H. de Feijter 72, D. de Kubber 0, J. Klaassen 3. Totaal 75 stemmen. Vrijheidsbond: G. H. H. Wisse 153, A. Dees 32, A. Jansen 32, G. de Jonge 21, G. P. de Regt 4. Totaal 242 stemmen. S. D. A. P.: H. Vreeke 65, J. Dieleman 8, A. M. Dieleman 4. Totaal 77 stemmen. Vrije lijst: S. Buyze 113, J. A. Wil helm 12, J. Herrebout 5. Totaal 130 st. Chr. Historischen: A. de Feijter 373, D. Dees 19, A. Haak 34, J. de Regt 18, F. G. Wisse 18, G. Maas 72, J. Scheele 7, J. de Jonge 0. Totaal 541 stemmen. Anti Revolutionairen: S. van Hoeve 504, H. Bakker 20, D. G. Koopman 55 K. Hamelink Gzn 48, J. Scheele 19, H. de Zeeuw 25, J. de Klerk 5, A. J. de Visser 1, J. P. de Wilde 5. Totaal 583 stemmen. Gekozen zijn: G. H. H. Wisse, A. Dees (V.B.); A. de Feijter, D. Dees, A. Haak C. Maas (C. H.); S. van Hoeve, II. Bak ker, D. G. Koopman, K. Hamelink Gz. (A. R.); S. Buijze (Vrije lijst). In den nieuwen Raad keeren niet te rug: A. de Koeijer, M. Dekker (A. R.); A. Jansen (V. B.); Jac. do Regt (G. H.). Nieuwe leden zijn: D. G. Koopman, K. Hamelink Cz. (A. R.); C. Maas (G. H.); S Buijze (Vrije lijst). De tegenwoordige Raad bestaat uit 4 A R., 3 V. B. en 4 G. H. De Vrijheids bond verliest dus een zetel, die nu dorr een „wilde" zal worden bezet. De Stk. Gerf. en S. D. A. P. konden geen zetel behalen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2