QE ZEEUW Vervolgd en bevrijd TWEEDE BLAD. Brieven uit de Residentie. FEUILLETON Uit de Provincie. (Wordt vervolgd.) VAN MAANDAG 8 JUNI 1931, No. 208. We hebben de vorige week in de Ka mer een paar dagen debatten aangehoord, waarbij wel twee Ministers aanwezig wa ren, maar dan alleen om te luisteren, niet om mee te spreken. De Kamer doet als regel natuurlijk geen wetsontwerpen af zonder een Minister; wetgevende en uitvoerende macht werken in ons staats bestel samen, maar toch zijn er gevallen, waarin een minister zich niet mengt in de behandeling van een wetsontwerp door de Kamer. Dat is als er z.g. initia tief-ontwerpen aan do orde zijn. De Kamer heeft het recht van initia tief, d.w.z. ieder Kamerlid kan, evengoed als de Regeering een wetsontwerp indie nen. Dat heet dan een initiatief-ontwerp. Er wordt wel eens lichtvaardig, soms zeer lichtvaardig, door een Kamerlid van dat recht van initiatief gebruik gemaakt, soms echter ook wel eens terecht. Licht vaardig handelde b.v. de communist Wijnkoop, die bij de Kamer een initiatief- ontwerp heeft liggen, waardoor de ar beiders beter werkloos kunnen zijn, dan dat ze werken. Hij weet natuurlijk, dat de Kamer zulk een ontwerp nooit zal slikken en al zou de Kamer het doen, dan zou noch de Eerste Kamer, noch de Re geering er iets voor voelen. Doch dit ini tiatief-ontwerp is alleen ingediend, om wat te praten en wat herrie en reclame te maken. Daar leeft dat soort politici nu eenmaal van, 't is hun baantje. Een verkeerd gebruik van het recht van initiatief maakte dezer dagen ook het Kamerlid Floris Vos, die bij de laatste verkiezingen de Kamer „ingetold" is. Hij wilde door zijn initiatief een kleine wij ziging der Registratiewet bereiken, doch toen puntje bij paaltje kwam, d.w.z. toen de zaak in het parlementaire debat kwam trok hij spoedig zijn ontwerp in en maak te er fluks eenmotie van. En een motie kan in het parlementaire debat heel wat beteekenen, maar zulk een motie, ook al wordt ze, zooals hier, aangeno men, heeft ongeveer een waarde van nul komma nul. Doch, gelijk gezegd, heeft een initiatief voorstel ook wel eens beteekenis. Zoo was het ook de vorige wéék bij de behande ling van dat ingediend door den soo.-de- moeraat Mr v. d. Bergh, om maatregelen te nemen tegen het geldschietersbedrijf. Twee Ministers hebben de behandeling van dat ontwerp gevolgd zonder er tenminste hardop een woord over te zeggen. Kamer en voorsteller hebben dit wets- voorstel heel knus en gezellig behandeld. En wat men zich het moeilijkst in kon denken, was dit, dat daar nu een sociaal democraat stond en dat dit ontwerp een kindje van hem was. D'r zat geen cent gevaarlijks in, de naam van Marx is er zelfs niet bij genoemd. 'tWas een echt extra-politiek debat, een debat van nette menschen over obscure menschen en obscure praktijken. Als het in den socialistischen toekomst staat alles zoo rustig zal gaan, wel dan zou een mensch er haast voor willen tee kenen. De Kamer gaat nu met de Regeering ook eens praten over de uitvoering der Tarwewet. Wij weten er natuurlijk nog niets van welken kant die besprekingen op zullen gaan, maar ze interesseeren ons toch wel en we vermoeden ook wel iets. Toen de Kamer indertijd de Tarwewet behandelde, is er heel wat oppositie tegen geweest, met name tegen het menggebod. 't Is er toch zoo doorgegaan, als Minister Ruys het had voorgesteld, al moest dan de Regeering om haar zin te krijgen den bekenden en sterken „arm" gebruiken. Nu is er tijd geweest, om aan de uitvoe ring der plannen te werken. Het doel was: steun aan onzen nationalen tarwebouw en dat doel moet inzet zijn en blijven. Historisch verhaal uit den Napoleontischen tijd. 16) o „En dat gaat midden in den nacht visi tes ontvangen", vervolgde hij, terwijl hij kletterend en rinkelend in de kamer heen en weer liep, „en Te Winkel, die gekke vent, die toch wijzer moest "wezen, doet mee en houdt me ook nog voor den gek. Maar ik zal die lui krijgen; ik geef ze met do drie maanden hun ontslag en plaats r er menschen in die hun meester niet be- driegenl" „Oom, zij hebben er geen schuld aan", smeekte Constance,' „zij wilden Leo zelfs in 't eerst niet ontvangen, maar wij heb ben ze overgehaald. Ge moet hen niet straffenl" Zwijg maar! De eene schuldige voor den ander pleiten; wel aardig." „Dat ze hem ontvangen hebben kan ik ze verge- ven, maar dat ze mij, toen ik binnen kwam, zoo gruwelijk beetgenomen heb ben vergeef ik ze van mijn leven niet. En Constance, zal ik beletten met verra ders en deserteurs te heulen; de andere week gaat gij naar een instituut in 't bui- tenland!" Onze akkerbouw maakt heele zware tij den door. Wij gelooven, dat menig bedrijf bet veel zwaarder te verantwoorden beeft dan velen, die niet veel anders van het platteland weten, dan dat het buiten de groote stad ligt, zich zelfs maar in kun nen denken. Veel zwaarder ook dan meer dere leden ODzer Volksvertegenwoordi ging beseffen, tenminste toonen te besef fen. Wij boorden over de groote moeilijkhe den dezer dagen nog krasse staaltjes van een zijde, die praktisch geheel op de hoogte is. Steun aan onzen nationalen tarwebouw, dat is het doel van de Tar wewet. En wordt dat doel bereikt, dan hebben wij voor ons er niets geen bezwaar tegen om voor ons brood iets meer te be talen. Nu zijn er den laatsten tijd in een deel van onze pers heel wat berichten en beschouwingen over de uitvoering der Tarwewet en de gevolgen daarvan ver schenen, Wij kunnen het niet alles con troleeren, al nemen we, gezien de bron, gaarne aan dat er wel een en ander bij zal wezen, dat minder juist is (om het maar zoo zacht mogelijk uit te drukken,) Maar er is toch wel een en ander, dat een bespreking in de Kamer mogelijk op kan helderen. We zeggen met opzet: mo gelijk, omdat waarlijk niet ieder Kamer debat ophelderend en verhelderend werkt. De heer Wijnkoop probeerde Vrijdag middag een soort „voorspel" te geven van het debat, dat nog wacht. De vraag, of onze tarwebouwers gehol pen worden, interesseerde hem blijkbaar niets. Voor hem culmineerde feitelijk al les om de vraag: of door de uitvoering der Tarwewet de broodprijs ook zal stij gen. Minister Ruys zei: als dat al ge beurt, zal het toch maar een geringe stij ging zijn. Maar dat is voor ons in dit geyal heele- maal de hoofdvraag niet, al is ze stellig van groot belang. Trouwens, niemand kan in ons land zeggen, wat „de" brood prijs is. Wie b.v. den prijs van het brood in Den Haag en in Amersfoort vergelijkt, ziet een aanmerkelijk verschil. De hoofdvraag is, of onze nationale tarwebouw geholpen wordt. Kan dat, zonder dat het brood me iets meer kost, heel graag, maar kan het zon der een geringe prijsstijging niet, dan zal ik niet behooren tot hen die mee instem men met den klaagzang, dat de boeren toch zooveel opslokken! Omdat ik weet, dat de woorden en de muziek van dat lied valsch zijn. «F. H. iCoöp. Spaar- en Voor- SQjhptban'k voor Zeeland. Za terdagmiddag werd te Vlissingen in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen de 17e jaarvergadering gehouden der Coöp. Spaar- en Voorschotbank voor Zeeland. Uit de balans, winst- en verliesreket- ning over het jaar 1930 bleek, dat de 'toestand van de Bank bevredigend is te noemen, ""hoewel het bedrag der inge legde spaargelden iets minder is dan het vorige jaar. Gezien den crisis in het land bouwbedrijf is dit echiter niet te verwon deren. Spr. bracht dank aan den hoofdadmini strateur der Bank, den heer C. G. Mantz fe Middelburg, en de kassiers der ver schillende bijkantoren voor de betoonde krachtige medewerking. Tot bestuurslid werd herkozen de heer C. J. Mommaas en tot commissaris de heer M. J. Krug, beiden te Vlissingen. Door de heeren Mr Van Dusseldorp en Mr Woldringh van der Hoop weid gerapporteerd dat alle bescheiden, van den administrateur der Bank in orde wa ren bevonden. Het percentage voor spaargelden weid vastgesteld op 3i/4 pet, en voor voor schotten op 6 pet. Dat der hypotheken werd verlaagd tot 5 pet. Vlissingsche Boulevard loop. Tegen Zaterdagmiddag had de Vlissingsche Athletiekvereeniging „Mara thon" den dorden Boulevardloop overeen parcours van ruim 3600 M. uitgeschreven. Ditmaal hadden niet minder dan 26 deel nemers van 11 verschillende vereenigin- gen ingeschreven. „Och oom, ik wou u niet bedriegen, maar ik kon hem toch niet verraden om hem te laten doodschieten! Stuur me toch alstublieft niet zoo ver weg; ik ga dood als ik onder vreemde menschen moet zijn." De woede van den majoor had een wei nig uitgeraasd, en de tranen en smeekin gen zijner nicht begonnen hun onweer- staanbaren invloed op zijn hart uit te oefenen. „Nu, wees maar stil; 'k moet er nog eerst eens over slapen. Maar ik wou wel voor honderd Zeeuwen dat bet niet ge beurd ware. Als de Generaal er achter komt waar de deserteur geweest is, dan ben ik zeker drie plaatsen in de promotie achteruit. En u heeft het toch niet gehol pen, want hij ia nu zeker al gevat. Constance werd doodsbleek. „0 oom, 'tis toch zeker niet waar? Waar moet dat dan gebeurd zijn?" riep zij, terwijl ze opsprong en den majoor bij den arm greep. Oom gevoelde iets van wroeging toen bij zijn nichtje in de ang stige oogen keek; en hij sprak: Nu, zoover is 'tnog niet. Maar men heeft hem bij Amsterdam gezien, en de maatregelen zijn daar zoo genomen dat hij niet ik wil zeggen, moeielijk ont snappen kan. De Generaal is zeer op zijn aanhouding gesteld en ook op die van I rijn broer Jan." „Maar wat kan de Geseraal soo'n een- De uitslag is: M. H. Stevemee van Pro Patria te Rotterdam in 11 m. 41,4 sec.; J. Kemp van DOS te Rotterdam in 11 m. 41,6 sec. en J. Hoogeweg van Hellas te Utrecht in 11 m. 41,8 sec. (In 1929 behaalde A. A. W. Wolf van Vlug en Lenig te Den Haag den beker in 11 m. 22 sec., en in 1930 J. Arnold van B. A. C. te Breda in 11 m. 21 sec.) Vier werd ditmaal J. Arnold, vijf L. J. Lavén van Hellas te Utrecht, zes A. A. W. Wolf, zeven C. van Sorge van Ma rathon te Vlissingen, acht W. Loman van Hellas, Utrecht; negen J. J. v. d. Does van Olympia te Vlaardingen; tien A. H. Kok van de Zaluwen te Den Haag; elf D. van Maris en twaalf J. G. de Jager, beide van Marathon, Vlissingen. De ove rige deelnemers kwamen niet voor een prijs in aanmerking. Korfbal. Voor de Zomeravond- competitie der Z. K. B. werd Zaterdag gespeeld: Zeelandia IVolharding 121. Rust 5—0. Elto—Zeelandia II 220. Rust J.30. Zaterdag 14 Juni organiseerd Zeevaart school te Vlissingen seriewedstrijden, waaraan o.a. deelnemen D. O. S. te Mid delburg en E.L.T.O. te Kloetinge. Faillisementen. De volgende faillissementen zijn geëindigd, door ver bindend geworden uitdeelingslijsten: Izaak Butler, smid te Terneuzen, curator Mr A. J. van der Weel te Mid delburg Uitkeering aan concurrente schuldeischers 12.0639 procent. H. Schippers, manufacturier te Borsselen, curator M. G. M. Kegge te Goes, zonder uitkeering aan de Concur rente crediteuren. Door de Rechtbank te Middelburg is heden failliet verklaard: W. A. Bruynooge, schilder te West- Souburg. Rechter-commissaris: Mr J. W. Zyl- stra, Rechter. Curator: Mr W. H. F. C. Baron tboe Schwartsenberg en Hohenlandsberg, ad vocaat te Middelburg. De Vereeniging tot Bevordering van bet Vreemdelingenverkeer te Axel houdt op 5, 6, 7, 8 en 10 Augustus a.s. een Huisvlij tten toonstelling. Bevorderd tot kantoorbediende le klasse de kantoorbediende I. P. de Bert van het post en telegraafkantoor te Vlis singen. Draagt elkanders lasten. Donderdag hield het Suppletiefonds „Draagt elkanders lasten" in het Mili tair Tehuis te Middelburg zijn jaarver gadering onder voorzitterschap van bur gemeester Mulder te Ovezand. Deze heette de aanwezigen welkom en sprak 'n ernstig openingswoord, wijzen de op de ellende in de wereld door de zonde teweeggebracht èn op onze pogin gen om de krankzinnigen, die minderver- mogend zijn en te „Vrederust" moeten verblijven, te steunen in bet helpen dra gen hunner lasten. Door den penningmeester werd verslag uitgebracht van uitkomsten en uitgaven. Er was een som van f 238 meer uitge geven dan de inkomsten waren in 1930. welk tekort uit bet saldo van voorgaande jaren kan worden gedekt. Aan een elftal personen was steun gegeven, meest loo- pende van f 150 tot f 200 per jaar. De rekening, door een Commissie na gezien, werd goedgekeurd. Uit bet jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental bedraagt 1360; dat door een 12-tal Diaconieën gehoor was gegeven aan de dezen winter gezon den circulaire en als corporatie waren toegetreden. In totaal waren 37 corpora ties aangesloten. Als collectant treedt op dhr Kesteloo te Serooskerke, die overal in Zeeland zal trachten nieuwe leden te winnen. Mogen velen daaraan gehoor geven Steun is in vele gevallen noodig, daar de verpleeg- gelden in Vrederust nog altoos f 800 per jaar en meer bedragen. De aftredende bestuursleden L. W. B. A. Mulder en E. Bakker werden herko zen. In een bestaande vacature werd ge kozen dhr L. Wisse te Aagtekerke. De begrooting voor 1931 werd geraamd voudigen deserteur toch schelen? Leo is toch maar korporaal, niet?" „Wel, als hij eenvoudig maar korpo raal was, dan zou men zoo'n omslag niet maken, maar men vermoedt dat hij in be trekking staat met de Engelschen, vooral met den Erfprins van Oranje, en daarom wordt er zoo'n prijs op zijn hoofd ge steld. Ik bad vast kans op bevordering tot overste, wanneer ik die twee in han den kreeg." „Maar dat zijn geen zaken voor zulke kleine meisjes, als gij om over te oor- deelen", vervolgde oom Henri en keek daarbij uit het raam. „Troost u in elk ge val dat bij nog piet gevangen is. En laat ons nu gaan eten, want het wordt mooi laat. Juffrouw van Dam heeft niet graag dat wij baar laten wachten. Kom", en bij maakte zich meester van den arm zijner nicht, nadat hij zich ontdaan had van zijn koppel, en geleidde haar naar de eetzaal, waar juffrouw Van Dam werkelijk reeds wachtend was. Constance at echter niets, en sliep in dien nacht even weinig, HOOFDSTUK IX. Op een mistigen, koelen, regenachtigen dag, in 't laatst van September, tegen den avond, liep een jong forsch gebouwd man den straatweg op, welke van Haar lem naar Santpoort en verder leidde. Hij op f 3000 aan inkomsten en uitgaven, waarvan f 2050 werd uitgetrokken als steun en waarvan 20 pet in kas blijft voor spoedeischende, dringende aanvra gen, zoodat ruim f 2600 als steun kan ge geven worden. Als Commissieleden, die D. V. de re kening 1931 zullen nazien, worden be noemd de heeren Gysouw te Souburg, Joh. Wondergem te Serooskerke en P. Geschiere te Zoutelande. Nadat bij de rondvraag enkele broe ders verschillende dingen ter sprake brachten, betrekking hebbende op aan werving van leden en de noodzakelijkheid om op vele plaatsen personen te kunnen vinden die plaatselijk de gezinnen bear beiden, sloot de voorzitter met een woord van dank voor de aangename samen- spreking de vergadering en ging dhr Den Hamer voor in dankgebed. Opcenten cigarette n-a c- c ij n s. Teneinde de nagevorderde opcen ten op den sigarettenaccijns te kunnen voldoen, moeten winkeliers, grossiers enz. in sigaretten aanvullingszegels vóór 20 Juni a.s. aanvragen bij den Rijksontvan ger. Zij maken daarbij' gebruik van een van Rijkswege vastgesteld formulier, dat vanaf 15 Juni a.s. kosteloos bij den Rijks ontvanger verkrijgbaar is. Aardtrilling. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft mein hier en daar een aardtrilling gevoeld, die ver schillende personen, die te bed lagen, in hun slaap stoorde, al hebben degenen, die op waren, er niets van bemerkt. Uit vele plaatsen van Zeeland, o.a. uit Oostbuxg, Goes em Middelburg, vernamen wij, dat Haar eem schok is waar genomen. Alles wijst er op, dat de aardbeving, die op hetzelfde oogeriblik in Engeland plaats bad en te De "Bilt geregistreerd werd, zich tot in onze om geving heeft doen gevoelen. Kapelle. In de zaal van Mej. E. Han son kwam de Tuinbouwvereeniging in algemeene ledenvergadering bijeen. Deze vergadering stond onder leiding van dhr M. Bom, bestuurslid der ver eeniging. De voorzitter was door ziekte verhinderd, ook de vice-voorzitter was verhinderd. Meegedeeld werd, dat het bestuur der Veilingsvereeniging K.-B. en 0. afwijzend beschikte op het verzoek der vereeniging om in aanmerking te komen voor groote veiling. Het percentagebedrag zou als- dam aanzienlijk minder zijn. Het bestuur der veiling meende hiertoe niet over te kunnen gaan. Verschillende leden spra ken onomwonden hun afkeuring hierom trent uit. Naar andere wegen was go- zocht. Toch werd besloten weder op de oude manier te veilen. Besloten werd eveneens om in bet groot te veilen, te zorgen voor aanzien lijke kwantums, ook was men genegen met andere vereenigingen als Groep en Veiling één groot kwantum te vormen. Jucunda's, Mad. Matot en Mad. Le- febró zulen alle drie geveild worden in de kwaliteiten A en B. De voorzitter wees er speciaal op om zich bij de bestaande vereeniging aan te sluiten en niet uit de band te verkoopen. De secretaris, dhr Mol, wees op bet euvel, dat er verschillende personen zijn, die verkoopen aan doorsnee veilingsprijs. Spr. noemt dit parasiteeren op wat een ander tot stand heeft gebracht. Dit is verre van fair. Spr. noemt zulks in één woord laf. Aangedrongen werd om vooral de Mad Matot 's morgens te plukken. De kwali teit der aardbeien in het algemeen wordt niet bevorderd door deze 's avonds te la ten plukken en een nacht over te laten staan. Een commissie voor toezicht op den verkoop werd benoemd, gekozen werden dhrn M. Bom, M. de Jager Az. en Hb. Eversdijk. Besloten werd, om de frambozen we der als voorheen te doen veilen en ver koopen. Eerst wilde men den verkoop doen plaats hebben in kleiner materiaal. Zaterdagavond kwam de vereeni ging „Groep van aardbeientelers Kapelle en Omgeving", onder voorzitterschap van dhr Jobs Schipper bijeen. De secretaris bracht verslag uit over droeg een breedgeranden hoed, welken hij diep in de oogen had getrokken; daarbij was de kraag van zijn jas op geslagen en neus en mond in een dik ken halsdoek gestoken, zoodat men zeer weinig kans had zijn gelaat te herken nen, ook al was 't klaarlichten dag ge weest, in plaats van schemering. Een andere voorzorg van dien wande laar was, dat hij, zoodra Santpoort be reikt was, de bijpaden opging, die nage noeg evenwijdig met den straatweg lie pen. Het was omstreeks zeven uur toen hij in de kom van het dorp Velsen aan kwam en een kleine herberg opzocht, die een weinig achteraf in 'tduin stond en de vergaderplaats was van al wat smok kelde en stroopte. In de kleine gelagkamer waren, toen onze bekende daar binnentrad, slechts twee personen aanwezig, namelijk de waard, om zijn buitengewone lengte in de wandeling „lange Kees" genoemd, en een slordig gekleed persoon, die over de tafel had zitten dutten maar nu schielijk opsprong en zich liet kennen als Kees Velders. „Goeden avond", zeide de nieuwe gast. ,,'Naevend, meneer", antwoordde de waard opstaande, „slecht weertje, hè?" „Wanneer 't donker is..." gromde Kees, terwijl hij den nieuwen gast wantrouwend aangluurde. „Dan is 'tvoor do vleermuizen de bes- het jaar 1930. Geveild waren 142.327 kilo Jucunda's aardbeien aan een bedrag van f 32.719,74, een middenprijs van 23 cent per K.G. en 5271 K.G. frambozen voor f 1000,51. Madam Matot en Madam Lo- fébre werden afzonderlijk geveild. Ook werd geroemd de samenwerking met bet bestuur der Veiling en het personeel, als mede de controleurs. Vooral aangezien de korte periode van aanvoer is een goede regeling zeer op prijs te stellen Herkozen werden de aftredende be stuursleden. Ingewilligd werd het be stuursvoorstel om indien mogelijk samen werking te zoeken met de Tuinbouwver eeniging om meer tot één geheel te ko men op de veiling. Door den voorzitter werd naar voren gebracht, dat er drie manieren van vei len mogelijk zijn, veilen voor hot vat, vei len in massa en voorrijden met kar of wagen. Bij de rondvraag bleek, dat er velen voor vatveiling waren te vinden, ruim 11 gemet opbrengst werden opgegeven, wat vermoedelijk wel 20 wordt. De overigen waren voor massaveiling. Voor voorrij den met kar of wagen achtte men de tijd nog niet rijp, wel was de meening, dat deze naderende is. Besloten werd om tot 13 Juni op te laten geven voor de vat veiling, alsdan zal regeling volgen van bijkomende zaken. Krabbendijke. Loop der bevolking over de maand Mei 1931. Vertrokken: P. Houtekamer naar Krui- ningen; Marina Cornelia Geense, naar Bergen op Zoom; Wilhelmina E. Koe man naar Waarde; Abr. M. van de Sande naar Waarde; J. E. van Iwaarden naar Kruiningen; Johanna Tramper naar li.il- land-Batb; Cornelia Hannewijk naar Waarde; M. C. Lobbezoo naar Waarde; Corn. M. van Doorn naar Middelburg, Corn. P. de Mul, naar Leiden; Abraham Tilro, naar Rotterdam; A. J. de Muijnck en gezin naar Goes. Ingekomen: Paul. de Jager van Waar de; Jacomina Nieuwenhuijse var. Krui ningen; Geertruid op 't Hof, van 's Heer Arendskerke; Neeltje Louisse van 's-Gra- venpolder; A. J. Waterman van Waarde- D. A. de Kok, van Bergen op Zoo-ui. Waarde. Alhier werd Zaterdag een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen „Vites se II" en „S.S.S. I.". welke in het voor deel van „S.S.S." met 42 eindigde. Zaterdag werd door de Chr. Jong. Vereeniging „Onderzoekt de Schriften-' alhier, een voordrachtenwedstrijd gehou den. De jury bestond uit de heeren M. van Weele, Ds Hoogenraad en J. Nieu- wenhuize van Kruiningen. De deelnemers waren in twee gr.^eyen verdeeld, in afdeeling A en B. Als prijzen waren acht boekwerken beschikbaar ge steld. In afdeeling A werd de eerste prijs behaald door A. Schrier, de 2e door J. M. van Espen, de 3e door W. Schrier, de 4e door A. Koeman Jz. en de 5e door A. Waterman. In afdeeling B werd no. 1 J. Schrier, 2. M. van Espen, 3e J. Blok. Deze avond stond onder leiding van dhr A. Schrier, wegens afwezigheid van den voorzitter. De Chr. Jong. Vereen, mag met vol doening terugzien op dezen welgeslaag den avond. lerseke. De Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland Jhr Quarles van Ufford zal vandaag een bezoek brengen aan het groentenbedrijf „Jacoba", firma Joz. Polei) te lerseke, speciaal ter be zichtiging van de druiven- en tomatenkaa- sen. Rilland-Bath. In de Vrijdag gehouden vergadering van den Dijkraad der Water- keering van den Calamiteuzen Zimmer- manpolder, werden op den staat van aan beveling ter benoeming van een lid van het dijkbestuur, ter voorziening in de va cature ontstaan tengevolge de benoeming van den heer P. Bruijnzeel tot Voorzitter, geplaatst de heeren J. van Damme, J. v. Steveninck en J. D. Woutersen, allen wo nende te Rilland-Bath. Biezelinge. Onder voorzitterschap van dhr P. Fraanje kwam de vereeniging Wijkverpleging in algemeene ledenver gadering bijeen. De voorzitter heet Coöperaties en le den welkom, deelt vervolgens mee, dat te tijd", antwoordde de vreemdeling. „Om muggen te vangen", vulde Kees aan. „Je ziet, dat ik op mijn tijd gepast heb. Wat heb-je me te zeggen, burger?" „Hier niets", antwoordde de vreem deling, en zich daarop tot den kastelein wendend vroeg hij: „Ge kunt immers wel voor een uur een afzonderlijke kamer toestaan, niet waar?" „Hm nou, als meneer 't verkiest, ja wel", zeide deze zijn ruigen kop krabben de, „maar als ik 't verkiezen mocht, dan bleef ik liever bij 't vuurtje." „Wil-je die kamer dan even wijzen en daar licht geven?" hervatte de vreemde ling wien de particuliere verkiezing van langen Kees blijkbaar onverschillig was, en breng dan ook een kruik bier en een glas." „Eén glas, zegt uwée?" „Ja baas, éen glas." „Als meneer me dan maar volgen wil," zeide de waard, terwijl hij met een kan delaar met twee kaarsen een trapje van drie treden opging, dat naar een klein opf kamertje voerde. De vreemdeling wenkte Kees mede te gaan en volgde hem in 't vertrek, waar hij plaats nam op een der stoelen. Kees strompelde naar binnen en bleef bij de tafel staan. „Ga zitten", zeide de vreemdeling op een stoel wijzende.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5