Hoofdpijn en Kiespijn Uit de Provincie. Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Mijnhardt's Poeders De Toori, achtte het gewenscht dat de vergadering over ging in een met ge sloten deuren. Deze geheime vergadering duurde van 2.153.25 u. Na heropening der openbare vergade ring zeide de heer D e M e ij, dat men een eerste stap zal gaan doen op een belang rijken weg, n.l. om te komen U t gemeen telijke exploitatie van de bedrijven, in casu van de waterleiding. Dank brengt spr. B. en W., die den ouden raad niet geforceerd een besluit willen laten nemen over den exploitatievorm. Naar de mee ning van sprekers fractie moet dit zijn directe gemeente-exploitatie. Een ding spijt spreker en wel, dat B. en W. zoo sober zijn geweest met de toe lichting, waarom de tarieven niet direct zullen kunnen worden verlaagd. Dit zai komen doordat de tegenwoordige water leiding niet over voldoende capaciteit be schikt en er maatregelen zullen moeten genomen wordcr. om dit te verbeteren, waarschijnlijk door het elders betrekken van het water. Do heer vanOorschot zeide, dat de nu te nemen beslissing van het grootste gewicht is. Het is het voornaamste besluit iat de raad in jaren nam. Spr.'s fractie en ook de S. T A. P. hebben reeds lang op gemeentelijke exploitatie van water, gas en electriciteit aangedrongen. Als dit eerder gebeurd was, zou het water niet zoo duur zijn. Nu zal de prijs door nood zakelijke veranderingen nog niet kunnen dalen, maar op den duur wel. Spr. meent dat de gasfabriek in 1935 moet volgen en dit slechts een eerste stap is. De heer S o r e 1 achtte de beslissing ook zeer zeker belangrijk. Rechts zal me dewerken aan gemeente-exploitatie. Het is goed te laten uitkomen dat er de eerste ja ren niets van een verlaging der tarieven zal komen. De heer Andriessen stelde er prijs op mede te werken aan dit voorstel, dat zeker goed zal zijn in de toekomst. De heer Harts zeide, dat zijn partij en hij ook persoonlijk voor gemeente-ex ploitatie zijn, maar dat hij er om begrij pelijke redenen niet meer van zal zeg gen. De v o o r z. zeide, dat men juist sober is gsv/tist omdat de raadscommissie nog midden in haai- work zit en eerst later over den exploitatievorm zal kunnen wor den beslist. De heer d e M e ij had nog vergeten ook te wijzen op de groote wenschelijkheid van verbetering van de kwaliteit van het wa ter. Spr. vraagt of de heer Sorel als hij zeide mede te zullen werken aan gemeen te-exploitatie sprak namens de geheele anti-revolutionaire fractie. Men moet vooral in deze dagen klare wijn schenken. De heer Wesseling meende, dat men nu toch wel buiten de orde ging. De heer P. G. Laernoes zeide, dat men dit alles eerst nog eens bekijken moet. De heer Sorel zeide, bedoeld te heb ben, dat de antirev., als het tot gemeen telijke exploitatie moet komen, gaarne zullen medewerken. De voorzitter zeide ten slotte, dat alles zal worden gedaan om het wa ter beter te doen worden. Het voorstel werd hierop z. h. st. aan genomen. Burg. en Weth. namen het voorstel tot aangaan van twee geldleeningen met de Rijksverzekeringsbank voorloopig terug. Bij het voorstel om f 4000 te voteeren voor den aanleg van een trottoir langs een deel van den Singel kreeg de heer Wesseling toezegging, dat over de uitvoering de commissie voor de gemeen tewerken nog zal worden gehoord, waar na het voorstel, z. h. st. werd aangeno men. Dit was ook het geval met de andere voorstellen van B. en W. Rondvraag. De heer R o r ij e vroeg om als de Walstraat verbeterd moet worden, eerst den raad en zeker de com missie voor de gemeentewerken te hoo- ren De voorzitter zegde dit toe. De heer Polderman herinnerde er aan dat hij verleden jaar reeds wees op het gevaar dat zou ontstaan als de stads tram ook komende van het station door de Spuistraat ging rijden en dus plotse ling om den gevaarlijken hoek bij de drukkerij-Mestdagh zou komen. Nu is die toestand ingetreden en spr. ziet nu dagelijks het groote gevaar. Zijn er geen maatregelen te nemen? De voorzitter antwoordde, dat de heer Slooves destijds voorzorgsmaatrege len toezeide, hij zal er hem nog eens aan herinneren. Hierna sluiting. HET ZEEUWSCHE WEGENVRAAG- STUK. Van „De Zeeuwsche Polder", maand blad gewijd aan de belangen der polders en waterschappen in Zeeland, (uitgave D. H. Littooy Az. te Terneuzen) verscheen een speciaal Wegennummer, dat tal van belangrijke bijdragen betreffende het wegenvraagstuk bevat. De Commissaris der Koningin in deze provincie, Jhr Mr J. W. Quarles vanüfford, opent de rij met een artikel over „Het Zeeuwsche wegenvraag stuk". Verder bevat dit nummer de volgende bijdragen: De Commissie voor de grind wegen in Schouwen, door A. v. d. W e y- d e; Teersteenslagwegen, door W. H. S t a- rink; De provincie en de wegen, door Dr T. B. D. H. T e 11 e g e n; Klinkerwegen door T. Huitema; Het belang van goede verkeerswegen en de tertiaire weg, door Mr P. Dieleman; Tertia:re we gen en Asphaltwegenbouw door Dr Ir. M. J. W. R o e g h ol t; Wegenverbetering in Zeeland, door Ir J. J. van Leeu wen. r Ondanks de mededeeling aan den kop van het blad, dat geheele of gedeeltelijke overneming van den inhoud is verbodon, meenen wij toch niet in strijd met de bedoeling van den uitgever te handelen, als wij een gedeelte van het inleidend artikel van den Commissaris der Ko ningin hier laten volgen. Na gewezen te hebben op de noodza kelijkheid van een goedverzorgd en uit gebreid wegennet als een der eerste ver- eischten voor een krachtige ontwikkeling van het platteland, en na uiteengezet te hebben dat er in Zeeland ondanks alle verbeteringen die reeds werden aange bracht nog een groot arbeidsveld braak ligt, vervolgt de schrijver: „Onophoudelijk stuit een noodzakelijke verbetering van een op het provinciale wegenplan voorkomenden weg of van een tertiairen weg af op de onmogelijkheid om een voor alle betrokken partijen aan nemelijke verdeeling der kosten te be werkstelligen. De provinciale geldmidde len zijn, zooals bekend, weinig rooskleu rig en telken jare drukt een vrij groot bedrag voor verbetering of onderhoud van wegen de provinciale begrooting. De gewestelijke overheid dient er daarom voor te waken, dat, wil zij zich niet op een hellend vlak begeven, zoo min mogelijk worde afgeweken van de door haar voor hare financieele medewerking gestelde re gelen. Het is prijzenswaardig, dat de ge meenten, do polders en waterschappen daarnaast de gepaste zuinigheid trach ten in acht te nemen, maar toch rijst wel eens de vraag, of deze lichamen niet al te zeer het belang van anderen en spe ciaal dat van hun buurman bij de voor bereiding van een noodzakelijke wegsver- betering overschatten en hun eigen belang te gering achten. Daarbij komt nog, dat men somwijlen gelijktijdig te doen heeft met tal van bestuurscolleges, waardoor het moeilijker wordt om tot overeenstem ming te komen. Deze omstandigheid brengt mede, dat ook uit dien hoofde een samenvoeging niet alleen van kleine ge meenten, maar ook van polders en water schappen, welke gelijksoortige belangen nastreven, aanbevelenswaardig moet wor den geacht. Ook de oprichting van water schappen, die, zooals b.v. in Friesland, uitsluitend het bevorderen van de ver- keersgelegenheid binnen hun gebied ten doel hebben, zou m.i. een stap in de goe de richting kunnen zijn. De Zeeuwsche Polderbond zou een nut tig werk kunnen verrichten, indien hij hieraan zijn aandacht eens zou willen vrij den en voor dit geenszins nieuwe denk beeld de noodige propaganda zou wil len voeren." De heer Quarles van Ufford eindigt met den wensch uit te spreken dat iedere over heidspersoon in onze provincie meer en meer mag beseffen de groote waarde van 'n goed wegennet ook voor de openbare instelling, welke hij of zij vertegenwoor digt en er niet te langen tijd meer beraad slaagd moge worden; de tijd tot handelen is zoo lang reeds aangebroken; welvaart spruit voort uit daden, niet uit woo r- d e n of geschriften, hoezeer die ook tot handelen kunnen opwekken. Gaarne vestigen wij de aandacht op dit belangrijke speciale wegennummer, dat ongetwijfeld naar de wensch van den Commissaris tot handelen kan prik kelen. zullen spoedig bedaren door Vraag daarom Mijnhardt's Hoofdpijnpoe ders eri Mijnhardt's Kiespijnpoeders. Al leen echt als op doos en poeders de naam Mijnhardt staat. Let bij het koopen hier op. Per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. Diefstal. Toen een dezer dagen de visscher G. te Terneuzen in zijnvisch- water, gelegen in den Dijckmeester-polder, de in het water staande fuiken wilde lich ten, kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat onbevoegden een viertal zijden fuiken uit het vischwater hadden ontvreemd. De politie, bij wie aangifte werd gedaan, stelt een onderzoek in. Ten nadeele van een caféhouder te Terneuzen, werd een dezer dagen uit een in diens speeltuin staand buffet, een hoe veelheid chocolade, benevens een 40-tal pakjes sigaretten en een hoeveelheid Bi- garen ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. De Neder 1. Ornithologische Vereeniging. De jaarvergadering van de Nederl. Ornithologische Vereeniging wordt 20 dezer te Zierikzee gehouden. Van de aan deze bijeenkomst verbonden excursies zal de eerste op Zaterdagmid dag gaan naar „De inlagen", kleine eilandjes onder Kerkwerve, waar zich broedplaatsen van groote stern en kap- meeuw bevinden. Eenpractischesproeier. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de advertentie in dit nummer, waarin de „Solo-sproeier" wordt geannonceerd. Deze sproeier wordt reeds in Engeland vrij al gemeen gebruikt en ten zeerste aanbe volen, is zeer eenvoudig en gemakkelijk in het gebruik, en niet duur. Om ver schillende redenen verdient hij, blijkens de prospectus, de voorkeur boven den rug-pulverisator. Het lastige en tijdroovende vullen van laatstgenoemde werktuigen valt geheel weg. Vooral voor kassen, bakken en kleine tuinen is de Solo-sproeier ten zeerste aan te bevelen. Dinsdag wordt er mee op de markt te Goes gedemonstreerd. Middelburg. B. en W. dienen bij den Raad voorstellen in betreffende de cen trale opberging van het brandweer-ma teriaal. Zij vroegen aan M. de Dreu te Goes, P. Kievit en de firma Caljouw Blaas al hier, resp. houders der in het midden van de gemeente liggende garages op welke voorwaarden zij een centrale berg plaats voor het groote brandweer-materi aal eventueel ter beschikking zouden kun nen stellen. Van De Dreu ontvingen B. en W. be richt, dat hij wegens pla itsgebrek geen aanbieding kon doen. De firma Caljouw Blaas antwoord de, dat zij tegen eenzelfde som van f 15 per maand ook voor de tweede autospuit ruimte beschikbaar zou kunnen stellen, terwijl Kievit mededeeling deed van zijn voornemen om perceel St Janstraat 161 aan te koopen en het brandvrij als garage op te bouwen, waarbij het geheel afzon derlijk zou worden gehouden van zijn be staande garage, en zich voorts bereid ver klaarde, om die nieuwe garage aan de gemeente te verhuren voor berging der beide autospuiten met toebehooren, met inbegrip van de bediening door 2 chauf feurs, die dag en nacht ter onmiddellij ke beschikking zijn en van het onderhoud der beide spuiten. De nieuwe Commandant deelde mede, centrale opberging van het hoogste be lang te achten. Hij bleek daarom van oordeel, dat het aanbod van Kievit de overweging waard was, maar alsnog na dere preciseering en uitwerking behoef de. Een nader overleg heeft tot volledige overeenstemming geleid. De lasten, die de gemeente voor cen trale opberging op zich zal nemen, zijn daardoor belangrijk minder, dan wan neer zij zelve zoo'n bergplaats zou bou wen en inrichten. B. en W. wijzen er op, dat Kievit voor f 2000 per jaar ook het brandweermate riaal zal ondei vuden, welk onderhoud in 1929 f822,79 en in 1930 f871,09 kost te. Voor het overgroote deel zullen bij de gedachte nieuwe regeling bedoelde kos ten in de jaarlijksche vergoeding begre pen zijn. Tevens zal het crediet van f 1200 voor het maken van een gelegenheid tot drogen van slangen in den Abdijtoren niet besteed behoeven te worden. In het door Kievit aangekochte perceel zullen gelijk vloers kunnen worden geborgen 2 auto spuiten, 2 motorspuiten, een ladderwa gen met autotractie, 1 gereedschapswa gen, 2 groote slangenwagens en 2 kleine slangenwagens. De bovenverdieping zal aan de straat zijde worden ingericht tot woning van Kievit. Daarachter zal een droogtoren ter hoogte van 11:50 M., een kantoor voor den commandant en een werkplaats voor het verrichten van kleine herstellingen en opbergen van gereedschappen, voor zoo ver zij niet op de voertuigen liggen, in gericht worden. Gelijkvloers zal ook gelegenheid be staan voor het ophangen van brandweer helmen en -jassen, alsook voor opbergen van klein materiaal. De uitrit uit de cen trale bergplaats is recht tegenover de Vischmarkt gelegen, die aldaar met een hek, waarin enkele doorgangen voor de voergangers zijn, is afgescheiden van de St. Janstraat. B. en W. zijn van plan het hek, enkele meters achteruit te bren gen of geheel te verwijderen. Eervol ontslag. B. en W. stellen voor om eervol ontslag te verleenen aan de heeren Mr G. J. Sprenger en arts J. J. Wap, beiden wegens vertrek uit de gemeente, resp. als voorzitter en lid van het bestuur der Godshuizen, verder aan dhr Wap als lid van het Burgerlijk Arm bestuur en ten slotte aan Mej. M. M. Jungius als onderwijzeres aan de U.L.O.- school voor meisjes. B. en W. stellen voor, dhr J. Scheltens thans tijdelijk leeraar in de Wis- en Na tuurkunde aan het Gymnasium met in gang van 1 September definitief te be noemen als zoodanig. Goes. De Nederlandsche Middenstands- bank zal hier een kantoor vestigen Tot directeur van dit te vestigen kantoor is benoemd de heer A. G. Burger te Amster dam. Oudelande. In de Woensdagmiddag ge houden voltallige vergadering van den gemeenteraad werd de rekening van do Gezondheidscommissie dienst 1930 en de begrooting dienst 1932 goedgekeurd. Op de vraag aan welke ziekenbarak in Goes de gemeente in eventueele ge vallen van besmettelijke ziekten zich zal aansluiten, werd besloten ieder daarin zoo noodig vrij te laten. Aan het verzoek om de rente van de voorschotten volgens de Landarbeiders- wet, verlaagd te krijgen tot 3 pet., zooals in de bedoeling ligt, zal steun worden verleend. Bij de rondvraag merkte de heer De Bakker op, dat het bestuur van de P. Z. E. M. niet aan zijn belofte voldoet. In plaats van in April te beginnen, is er nog geen spade in den grond bestoken. Spr. dringt daarom op spoed aan, vooral met het oog op den drukken hooi- en oogst tijd. Toen Woensdagmorgen vrouw P., alhier, zich naar haar ongestelde buur vrouw wilde begeven, stapte zij over den drempel, viel, en was oogenblikkelijk een lijk. lerseke. Op 27 Juni zullen te Utrecht zes paar jongens en meisjes uit lerseke in Zeeuwsch costuum deelnemen aan en ringrijderij in tilbury's en aan folk loristische spelen. Borsselen. In plaats van dhr P. de Bue, die als zoodanig heeft bedankt, is be noemd tot koster in de Ned. Herv. Kerk de heer F. Walhout Jacz. Souburg. Loop der bevolking over de 2e helft der maand Mei 1931. Gevestigd: Mej. W. P. de Wijze, Marnix- plein C 56 van Vlissingen; mej. R. Fran ken, Vliss. straat E 5, van Baarn; mej. A. Corveieijn, Kanaalstraat A 51, van Domburg; mej. A. MoensBliek, De Deckerstraat E 31, van N. en St. Joos- ;land; M. Reijnhout en gezin, Braamstraat B 40, van Helmond. Vertrokken: C. P. Kantman en gezin, van Vliss. straat E 5 naar Woensdrecht; mej. P. Polderman, Middelb. straat A 197f naar Haarlem; Mej. P. Lokker Seijnstra en kind, van Teijlingenstraat B 223 naar Vlissingen; C. Goozen, Braam- straat B 108 naar Oostkapelle; M. Vader- Cornelissen, Nieuwstraat 57, naar Mid delburg; mej. P. van Splunder, van Ritth. straat B 387 naar Domburg; W. van Sluijs Noordstraat A 10, naar Koudekerke. Terneuzen. Naar ons wordt medege deeld, overweegt de directie der Zeeuwsch Vlaamsche Tramweg-Maatschappij de mo gelijkheid, om autobussen voor personen vervoer voor enkele trajecten in bedrijf te nemen. Enkele tramdiensten zouden hierdoor vervallen, terwijl de verbinding door autobussen zou worden onderhou den. Nu de verkeerswegen, inzonderheid in Zeeuwsch-Vlaanderen, oostelijk deel, in den laatsten tijd belangrijk verbeterd zijn en nieuwe verbeteringen worden overwogen, schijnt ook een andere Mij zich voor het exploiteeren van autobus- lijnen in Zeeuwsch-Vlaanderen te inte resseeren, zoowel voor personen- als voor goederenvervoer. Voor dit laatste be schikt de N.V. Expeditie-Onderneming Van Gend en Loos reeds over een dienst, die in Terneuzen gevestigd is. Hoek. Door het stembureau alhier werd de orde der lijsten van candidaten voor den gemeenteraad als volgt aangewezen: 1. Vrijz. Werklieden (A. Meertens e.a.); 2. Staatk. Gereformeerd (J. A. Meertens en.); 3. Chr. Historisch (D. J. Jansen e.a.); 4. S. D. A. P. (J. Buize e.a.); 5 Burgerpartij van den Vrijh. Bond (J. van 'tHoff en.); 6. Anti Rev. (F. Dieleman W.Gzn)7. Herm. Pladdet. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Delft (vac. H. J. Roose boom), A. de Voogd te Vlissingen. Te Til burg, H. W. Bloemhoff (Vrijz. Herv.) te Hilligersberg. Bedankt voor Brielsch-Nieuwland, R. H. Oldeman, cand. te Velp. Geref. Kerken. Aangenomen naar Lochem-Barchem, J. Kapteijn, cand. te Almelo. Bedankt voor Boornbergum, J. Kap teijn, cand. te Almelo. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Soestdijk, L. H. Beekamp te Meppel. Geref. Gemeenten. Beroepen te Rotterdam-Zuid, A. de Blois te Dirksland. Beroepbaar. De classis Utrecht der Geref. Kerken heeft beroepbaar ge steld dhr I. M. de Graaf te Zeist, cand. der Theol. School te Kampen. Zondag 7 Juni 1931. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries, nm. ds Homburg (H. Doop), av. ds Tonsbeek van Kam perland. Wilhelminadorp, vm. ds Homburg, nm. geen dienst. Grijpskerke, vm. en nm. ds v. d. Waal. Oostkapelle, vm. geen dienst, nm. dr Weijlandt. 's Heer Abtskerke, av. 6 u. O.T. ds Raams (H.Av.) Geersdijk, vm. leesdienst, av. da v. d. Most v. Spijk. N. en St. Joosland, n.m. ds Burger. Kleverskerke, vm. ds Burger. Benoemd tot onderwijzeres aan een Chr. school te Rotterdam-Zuid mej. L. van der Velde te lerseke. Geslaagd aan de Leidsche Universi teit voor het arts-examen de heer I. Risseeuw Rz. te Zuidzande. Geslaagd voor het machinisten-di ploma B dhr B. D. de Jager te Middel burg. Prof. H. Visscher. Bij K. B. is aan Prof. H. Visscher op zijn verzoek met ingang van 1 October a.s. eervol ont slag verleend als hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Aanranding door een veld wachter? Een 17-jarige boerendienst- bode uit Mastenbroek, bij Zwolle, heeft bij de politie aangifte gedaan van aan randing door een rijksveldwachter. Op een avond, toen zij van de ouderlijke woning kwam, maakten eenige boerenknechts op den weg het haar lastig en riep zij de hulp van den politiebeambte in. Volgens haar verklaring geleidde hij haar een eind- weegs en heeft hij haar op een eenzamen weg aangerand. De zaak is in onderzoek. De veldwach ter is inmiddels overgeplaatst. Tragiek in de advertentie kolommen. Gr. schrijft in „De Avond post": „Het is, zoo zegt hij, geen zelf-bedacht advertentietje, dat ik hier uitknip voor u. Het is kort en tragisch de waarheid zonder meer, de schreeuw en de tranen van een ontredderd gezin: MAMA. Kom naar huis of geef adres PA, POP, ROBBY. Zie hier den roman van een gezin, waar geen schrijver voor noodig is om de diepte te peilen. Zie hier de ellende om u heen, in het dagblad van vandaag. Zie hier de rade loosheid van een vader, hoor het hulp geschrei van twee kinderen en slik dan maar iets weg om u goed te houden. Wat zit er achter de kinderlijke naïe- veteit van deze advertentie een smeeken! Een vader, die met zijn twee kinderen roept om moeder, die is weggegaan. Hij is op den achtergrond getreden, hij, de man van deze vrouw. Hij zoekt: de moe der. Al de disharmonie van zijn geluk wijkt weg, waar de kinderen hulpeloos zijn geraakt. Drama in het jachtveld. In den nacht van 23 op 24 October van het vorige jaar werden onder Wapserveen door stroopers schoten gelost op den rijks veldwachter v. d. B. en den jachtopzie ner M., te Uffelte. De stroopers waren er op betrapt, dat zij met den lichtbak aan het stroopen waren. Door hun schoten werd echter niemand gedood. Na een nauwkeurig onderzoek door de rijkspoli tie zijn de rijksveldwachter v. d. B. en V. er nu in geslaagd den 23-jarigen J. de V. en den 20Ljarigen R. H., beiden uit Wapserveen, te arresteeren. Na door den burgmeester gehoord te zijn, zijn zij naar Assen overgebracht. De V. heeft een volledige bekentenis afge legd. H., die den lichtbak gedragen heeft, blijft ontkennen. Felle pakhuisbrand. Gister avond is brand uitgebroken in een pak huis van 'de Dermalit-fabriek te Schie dam. Het vuur was tot in verren omtrek te zien. De brandweer werkte met groot materiaal, maar kon niet beletten, dat het pakhuis geheel uitbrandde. De eigenaar, de heer Schieling, is verzekerd. De oor zaak van den brand is onbekend. Postwisselvervalsching. Te Hilversum heeft zich een geval van postwisselvervalsching voorgedaan. Bij de aanbieding van een postwissel, welke van f 1.25 op f 24.25 was vergroot, werd het feit ontdekt door den postambtenaar. Deze heeft hiervan aan de Hilversum- sche politie melding gemaakt, die de zaak in onderzoek heeft. Gevaarlijke alarmpistolen. In de Willebrordusstraat te Rotterdam speelde de J 4-jarige V. met een alarm pistool. Hij liet een schot afgaan, terwijl hij het wapen vrij dicht voor het gezicht hield. Zooals bekend ia, hebben de alarm pistolen een gesloten loop. Aan de bo venzijde bevinden zich twee kleine uit- laatopeningen, waardoor de tot ontplof fing gebrachte gassen kunnen ontsnappen. De jongen kreeg de vlam tegen de oogen. Ernstig gewond is hij naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet onmogelijk, dat hij het gezicht zal moeten missen. Hoe krachtig de vlam is, welke door de uitlaatopeningen slaat, blijkt uit het volgende: als men vlak boven den loop een pak kranten houdt, van ongeveer een decimeter dikte, dan slaat, bij het afgaan van het schot, de vlam een groot brand gat door den geheelen stapel heen. Het ongeval aan den over weg te B1 eric'k. Op Dinsdag 16 Juni e.k. zal voor de Roermondsche rechtbank worden behandeld de zaak tegen E. J., huisvrouw E. te Grubbenivorst. Zij wordt beschuldigd den overweg der Ned. Spoorwegen aan den weg Blerick- Horst te hebben opengelaten bij het nade ren van den personentrein 1730 uit Ble- riok, zoodat de autobus, bestuurd door J. A. Weeferink, werd aangereden en ver nield en eenige personen zijn gedood. Subsidiair wordt het veroorzaken van den dood door schuld ten laste gelegd. Door het O. M. zijn tien getuigen gedag vaard, onder wie 'dr Hulst uit Leiden en ir. Wijnmalen, rijksinspecteur der Ned.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2