Vervolgd en bevrijd Vreest geen Examen Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. FEUILLETON. waarop aldaar het Landbouwonderwijs wordt behartigd. Vervolgens sprak het hoofd der school, de heer Van Dijk nog een afscheidswoord tot zijn leerlingen. Daarna dankte de oudste leerling met eenige toepasselijke woorden den heer Van Dijk en bood hem namens hen allen een stoffelijk blijk van waar deering aan. Wissenkerke. Bij de P.B.N.A.-examens te Arnhem slaagde voor Waterbouwkun dig opzichter dhr P. Krijger te Wissen kerke. Benoemd tot leeraar aan de Chr. Kweekschool voor Zeeland te Middel burg de heer A. Beeftink te 's Graven- hage. Uit den gevangenis wagen ontsnapt. Gisterochtend zou een ge detineerde uit het Huis van Bewaring te 's-Hage worden overgebracht naar één der gevangenissen aan den Pompstati- onsweg. De gevangeniswagen kwam in derdaad aan de gevangenis aan, maar men kan zich den schrik van den chauf feur voorstellen, toen hij de deur van de cel in den auto opende en moest consta- teeren, datde vogel gevlogen was. De chauffeur wist zeker den man erin gestopt te hebben. Men wist zoo gauw niet wat te beginnen, maar gelukkig zag men daar een agent van politie aanko men, die den verlorene geboeid bij zich had. Wat was het geval geweest? De man in de cel was er ter hoogte van de Wittebrug in geslaagd een luikje te openen, dat zich in het dak van den auto bevindt en dat een nooduitgang be- teekent voor het geval zulk een auto in het water mocht rijden. Wanneer men dit luikje tracht te openen, treedt een alarmsysteem in werking en wordt de chauffeur onmiddellijk gewaarschuwd. De uitbreker had daar echter rekening mee gehouden en was er tevens in ge slaagd het alarmapparaat onklaar te ma ken. De man is op het dak van den auto geklommen en heeft zich er toen laten afglijden. Op zijn terugtocht te voet langs de Koninginnegracht trok hij door zijn vreemde manier van doen de aandacht van een daar toevallig surveilleerenden politieagent, die hem aanhield. Aanvan kelijk hield de agent hem voor iemand, die niet goed wijs is, doch een motorrij der, die daar passeerde, had de heele ver tooning gezien en kon den agent mede- deelen, dat men hier met een ontsnapten gedetineerde te doen had. De chauffeur had van het heele geval niets bemerkt en was verheugd den ver lorene weer in ontvangst te kunnen ne men. Inbraken. Te Voorthuizen is gis ternacht op drie plaatsen ingebroken. Bij Ds Mulder, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente aldaar en bij den heer de Bruin is ongeveer f 180 gestolen» doch bij een derde, waar men eveneens is binnen ge weest, wordt niets vermist. Hagelslag. Uit Nieuwkoop wordt gemeld: Een onderzoek heeft aan het licht ge bracht, dat de tuinders alhier zeer zwaar zijn getroffen door de hagelbui, welke de zer dagen de Rijnstreek heeft geteisterd. Blijkens een gehouden telling zijn er niet minder dan 5326 eenruiters verbrijzeld, alsmede 4000 vierk. meter klein glas, dat echter, met uitzondering van één bedrijf verzekerd was. De schade aan de gewas sen toegebracht, blijkt enorm te zijn. Inval in speelhuizen. De Luiksche justitie heeft dezer dagen op last van den procureur van den koning een inval gedaan in speelhuizen en andere verdachte inrichtingen. In verschillende lokaliteiten waar de politie binnenviel ontstond een paniek; de aanwezigen na men in allerijl de vlucht, met achterla ting van hun geld. Tienduizenden frs. werden in beslag genomen. Bloedvergift i g i n g. Het 8-jarig zoontje van A. E. te Rijsbergen bij Breda kreeg een stuk hout tegen het voorhoofd, waardoor een wonde ontstond waarin zich bloedvergiftiging openbaar de. Het ventje is thans aan de gevolgen overleden. Historisch verhaal uit den Napoleon- tischen tijd. 13) _o_ „Neen, want ge weet, ik ben deserteur, en de brief mocht eens verloren raken en in verkeerde handen komen." „O ja, hoe kan ik toch zoo dom zijn," en ze hervatte met zooveel ijver haar werk, dat haar tongetje bij wijlen naar buiten kwam kijken. „Lieve vader en moedert" las zij na een oogenblik, met zekere voldoening haar werk beschouwende, dat zij haars inziens bijzonder fraai geschreven had. „Wat nu verder?" „Hedenmorgen heb ik uw brief ontvan gen en daaruit met blijdschap gezien, dat gelieden welvarende zijt Hebt ge dat?" „Welvarende zijt", las Marie. „Vooruit maar." „Zooals ge wel weten zult, zijn Leo en ik gevlucht. Ik heb gegronde redenen om te vermoeden, dat L. zet maar een enkele hoofdletter L. buiten het bereik is van degenen, die hem zoeken. Wat mij betreft, ik heb een tijd lang in de duinen bij Velzen gezworven. Juist Hagelschade. De hasr»Hag der laatste dagen in da Betuwe hecri voor duizenden guldens schade aangericht aan de vroege fruitgewassen, voorname lijk aardbeien en bessen. Branden. Dinsdagmiddag is de boerderij van den landbouwer B. te Neer kant tot den grond toe afgebrand. Met woning en stallen ging ook de inboedel grootendeels verloren. De oorzaak is on bekend. Verzekering dekt de schade. Te Borger heeft een groote heide brand gewoed, waarbij 4 H.A. heide en 2 A. bosch een prooi der vlammen wer den. Oorzaak onbekend. Zakkenrollers. De heer W. de V. B., in Den Haag, is gisterochtend het slachtoffer geworden van een paar zak kenrollers. Hij had aan het hoofdpost kantoor een bedrag van f975 aan bank papier ontvangen en dit in zijn porte feuille geborgen, welke hij daarop in zijn binnenzak deed. Vervolgens stapte hij op het voorbalcon van een tramwagen, die op het punt stond te vertrekken. Even na hem kwamen nog drie personen aanloo- pen, die met dezelfde tram, eveneens op het voorbalcon mee wenschten te gaan. De bestuurder opende voor hen nog even de reeds gesloten balcondeur en de bin nentredende personen maakten daarbij eenige bewegingen, die den indruk moes ten wekken, dat er eenig gedrang noodig was om een plaatsje op het balcon te ver krijgen. Spoedig verlieten zij, bij een der volgende haltes, de tram weer. Bij zijn thuiskomst miste de heer de V. B. zijn portefeuille met inhoud, waarvan aangifte bij de politie is gedaan. Dansmeisjes. Men schrijft aan „Het Volk": Op een bal moet gedanst en als er al leen mannen zijn, dan moeten er vrouwen bijkomen. Dat begreep ook de gezagvoerder van het Zweedsche oorlogsschip, dat op het oogenblik Amsterdam bezoekt en hij ver zocht daarom de directie van de Hollan- dia-fabrieken v.h. Kattenburg Go. hem een zending meisjes te sturen. Fluks werd nu de chef dezer firma er op uitgestuurd en deze moest de meisjes overhalen om aan het eervolle verzoek te voldoen. Is het erg, dat de firma zich tot zoo iets leent nog betreurenswaardiger is het, dat vele meisjes er in toestemden. Ze kon den met de vreemde matrozen niet eens een woord praten. Veel zelfgevoel verrie den zij niet. Hulde voor de meisjes van „De Bijen korf", die bij een vorige gelegenheid de uitnoodiging netjes terugzonden! Kantongerecht te Soee, Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Vuur branden in de nabijheid van een openbaren weg: J. T., Colijnsplaat. Vrij gesproken. In een localiteit met vergunning een jongen beneden 16 jaar toelaten: J. J., Nisse, f 2,50 of 5 d. Als geleider op een hondenkar zitten: J. v. B., Goes, f 5 of 5 d. Met 'n hondenkar rijdende geen drink bak bij zich hebben: M. P. K., Ierseke, f 3 of 3 d.' In een woonwagen geen vergunning voor deze woonwagen ophangen: I. J. K., Middelburg, f 5 of 5 d. Met een auto rijden zonder goede stuur inrichting: A. v. L., Borsselen, f 15 of 10 dagen. Met een auto rijden zonder voldoende remmen: B. M., 's-Gravenpolder, f 10 of 10 d. Met een voertuig zonder noodzaak de linkerzijde van den weg houden: A. J. W., Rilland-Bath, f 0,50 of 1 d. 's Avonds fietsen zonder licht: H. W. d. L., Kortgene, f 10 of 10 d. Met een auto rijden zonder noodzaak over een rijwielpad: G. K., de Werken (N.-B.), f 10 of 10 d. Arbeidswet: G. P. S., Goes, f 40 of 10 dagen. Met een auto niet behoorlijk uitwijken: T. A. T., Goes. Vrijspraak. Vissehen zonder vergunning van den eigenaar van het vischrecht: A. M. J. P., Baarland. Geen straf toegepast. toen een troepje soldaten mij op aanwij zing van een verrader, opspeurde, ge raakte door een bliksemstraal het bosch in brand. Ik moest daarvoor wijken, doch de soldaten bemerkten mij en vuurden een geweer op mij af..." „Dat is niet goed", sprak de schrijfster, „de soldaten konden toch niet met hun allen één geweer afschieten, wel? Boven dien, gé hebt me zelf verteld, dat die Fransche sergeant het gedaan heeft; nu is het toch niet mooi er al de Hollandsche jongens de schuld van te gevenl" ,,'t Was toch niets meer dan hun plicht gewteest, juffer. Maar, ge hebt gelijk; schrijf maar zooals ge het goedvindt" De fout werd hersteld, en Jan ging voort: „Ik kreeg den kogel in den rug; het gelukte mij echter weg te komen en naar Bloemendaal te vluchten, waar ik in een bosch neerviel en do..." „Paardje, paardje, wat draaf je weer door! Ik kan je niet bij houden", zei Marie en legde de pen neder, terwijl ze met haar zakdoek het gezicht afwischte. „Lieve help, ik heb op school altijd stand jes gehad voor het luie schrijven, dat ik deed, maar als de meester zag hoe ik nu aan den gang ben, dan zei hij zeker: „Maria van Riemwijk, ik heb altijd wel gedacht, dat gij goed en voortreffelijk schrijven kondt, doch dat alleen uwe Door den Ambtenaar van het open baar Ministerie te Middelburg is hoogst beroep aangeteekend tegen het vonnis, waarbij I. V. te Kruiningen is vrijgespro ken wegens het als bestuurder van een motorrijtuig geen signaal geven als de veiligheid zulks vordert, en ontslagen van rechtsvervolging van het feit als bestuur der van een motorrijtuig een weg berij dende rechts niet voor laten gaan. Bedriegelijke bankbreuk. De rechtbank te Dordrecht heeft terzake van bedriegelijke bankbreuk op 27'Maart veroordeeld een veehouder te Streefkerk tot zes Weken en vijf veehouders en vee kooplieden te Krimpen a. d. Lek, tot resp. drie, twee, twee, drie en drie maanden gevangenisstraf, van welk vonnis zoowel de officier van justitie als de verdacnten met uitzondering van een hunner, in hoo- ger beroep zijn gekomen. Uit het getuigenverhoor voor het Haag- sche Gerechtshof bleek gisteren, dat ver dachten, wetende, dat de eerste verd, fail liet zou worden verklaard, verschillende roerende goederen Waaronder een partij vee, aan den boedel hebben onttrokken. De procureur-generaal zeide, dat ver dachten op hoogst brutale wijze te werk zijn gegaan. Alleen ten aanzien van een hunner staan de feiten niet vast. Spr. vroeg vernietiging van het von nis der Dordtsche rechtbank en, opnieuw rechtdoende, bevestiging van de gewezen vonnissen ten opzichte van de eerste vijf verdachten en vrijspraak voor den zesden. Mishandeling. Door het Haag- sche Gerechtshof is gisteren uitspraak gedaan inzake de mishandeling van den schoenmaker Van Eek, die op 18 Oct. 1.1. door de arbeiders G. J. H. en A. K. v. d. W. te Duivendijke, mishandeld en in een put geworpen werd. De rechtbank te Middelburg had de verdachten veroordeeld tot 6 maanden voorwaardelijk en f 25 boete of 10 dagen hechtenis. Het Hof vernietigde dit vonnis en ver oordeelde G. J. H. en A- K. v. d. W. elk tot 4 maanden gevangenisstraf. Coöperatieve beetwortelsulkerfabrlek Zevenbergen. Gistermorgen werd in den katholieken Kring te Roosendaal onder voorzitter schap van dhr G. P. Vogelaar een alge- meene ledenvergadering gehouden, uitge schreven door het Bestuur der Coöp. Beetwortelsuikerfabriek Zevenbergen, in gevolge het besluit van de vergadering van 29 April j.l. Er is toen besloten om zoo spoedig mogelijk eeü buitengewone ledenvergadering te beleggen, waarin de noodige statutenwijzigingen kunnen plaats vinden, teneinde de bestuursverkiezing op een vroeger tijdstip inö'gélijk te maken. De vergadering van gisteren was door on geveer 250 personen bezocht, waardoor ruim 2000 aandeelen vertegenwoordigd waren. De vergadering keurde vlot de voorgestelde statutenwijzigingen goed, die directe bestuursverkiezing mogelijk maak te, waarna aanstonds de bestuursverkie zing aan de orde kwam. Een der aandeelhouders uit Haarlem mermeer deelde mede, dat iemand uit Haarlemmermeer de leden daar had be zocht en daarbij 36 blanco machtigingen had opgehaald, hetgeen spr. in de gege ven omstandigheden niet toelaatbaar achtte. In antwoord daarop merkte de voor zitter op, dat het bestuur daartegen niets kan doen, daar zulks bij de statuten wordt toegelaten. Zijn persoonlijke meening wil de spr. hierover niet geven, daar de ge wraakte methode van weerskanten werd toegepast. De heer De Engelsen was van oordeel, dat in dit verband de kringvergadering Zuid-Holland onwettig is geweest. Hij had hierover een schriftelijk advies van twee rechtskundigen. De voorzitter verzekerde, dat deze ver gadering wel wettig was geweest, en dat dit door rechtskundig advies werd be vestigd. Verschillende aanwezigen voerden hier over nog het woord. De voorzitter zag in deze actie bij de bestuursverkiezing een drijven van de op positie om den uitslag daarvan te beïn- luiheid, of wat ik zal zeggen, onwillig heid, koppigheid, u deed achterblijven op... hm! ...op de baan... ahem!... in het vak der kakographie neen, calligra phic." Aan het einde dezer voorstelling gekomen schoot Marie in een hartelijken lach, waar Jan mee instemde. „Nu, hoever zijn we?" vroeg de zieke toen hij weder op adem was. „Waar ik in een bosch nederviel." „Door pijn en bloedverlies geraakte ik buiten kennis, en ik werd gevonden door een jachthond welke toebehoorde aan een jongejuffrouw, die in het bosch was gaan wandelen... zijt ge zoover?" vroeg Jan, die zag, dat ze bij „een jonge juf frouw" een kleur kreeg en op de pen beet „Jawel, maar ge moet niet zooveel van mij vertellen; anders loop ik weg en laat u den brief afschrijven". „Nu goed; ik zal u verstoppen dat ze meenen tante Lize voor zich te hebben." „Hm, dat heb je al bedorven", zeide Marie, „door mij te laten schrijven: „een jonge juffer". Tante Lize kan toch niet meer voor een jonge juffer doorgaan, wel? Verbeeld je eens, dat je tante aan uw vader voorsteldet, en zei: „Dat is de jonge Juffer, die me geholpen heeft!" En Marie lachte weer. „Ja maar, juffer Marie, alswe zoo door gaan, komen we volstrekt niet klaar", vloeden, hetgeen hij In strijd achtte met de verklaring van den heer D. den Engelse in de vorige buitengewone vergadering, n.l., dat de bestuursverkiezing in volle vrijheid diende te geschieden. Ter moti veering daarvan las spr. een schrijven voor dat hem was toegezonden, waarin hem werd aangemaand zich niet meer candidaat te doen stellen, daar hij anders hardnekkig zou worden bestreden. De heer D. den Engelse te Lage Zwa- luwe, verklaarde daarop, dat dit schrijven den voorzitter was gezonden in het belang van de rust in de coöperatie. Hij verzeker de dat hij en zijn medestanders met eer lijke middelen hun actie voerden, maar de herkiezing van den voorzitter Vogelaar in het bestuur achtte spr. niet gewenscht, want dan zou de strijd opnieuw beginnen. De uitslag der stemming was dat wer den gekozen de heeren in kring Zeven bergen: A. v. Eek te Zevenbergen; kring Langeweg: M. v. d. Stee, Zevenb. Hoek; kring Breda: A. G. Backx, Teteringen; kring Wagenberg: G. Havermans, Wagen berg; kring Raamsdonk: G. P. Langer- werf, Raamsdonk; kring Lage Zwaluwe D. den Engelsen, Lage Zwaluwe; kring Zevenbergsche hoek: A. Sweere, Zeven bergen; kring Oudenbosch: J. Gielen, Oudenbosch;kring Klundert: P. G. Hop mans, Klundert; kring Fijnaart: A. G. Coppens, Dinteloord; kring Bergen op Zoom: L. G. Dekkers, Wouw; kring Tho- len: J. J. v. d. Slikke, Stavenisse; kring Zuid-Beveland-Oost P. Nieuwenhuyzen, te Krabbendijke; dito West: Iz. Groene- wegen, Hoedekenskerke; kring Noord-Be veland: J. v. Dis, Colijnsplaat; kring Rot terdam en Omstr.: J. J. den Engelse te Dubbeldam. Alle gekozenen namen hun benoeming aan. (In den kring Zuid-Beveland-Oost ver kreeg dhr Nieuwenhuyzen 778 stemmen, terwijl op dhr Vogelaar 517 stemmen wer den uitgebracht.) De vooruitzichten van den tuinbouw. Zooals de aardbeien en de groenten in de omgeving van Beverwijk er nu voor staan, heeft men de beste verwachtingen over de resultaten van de teelt van dit jaar. Zoo slecht als het verleden jaar met de aardbeien geloopen is, zoo mooi kan het nu gaan. Toch is er over den oogst nog niets met zekerheid te zeggen, omdat een koude, natte maand weer veel beder ven kan. Sinds drie of vier jaar is de cultuur van aardbeien in de omgeving van Bever wijk met ongeveer een derde deel vermin derd. Maar het is niet onwaarschijnlijk, dat er weer een uitbreiding volgt. Met de tulpen is het niet voor den wind gegaan en de teelt van gladiolen is een misluk king geworden. Er is nu dan ook weer een uitbreiding van de aardbeien- en groententeelt waar te nemen. Ook de groententeelt geeft goede verwachtingen. De veilingen van de vroege soort, de Dutch Evem, beginnen de volgende week; waarschijnlijk komt de Amazone tegen het eind van deze maand aan de markt. Fruitteelt. Het onderstaand overzicht betreffende den stand van kersen en bessen op 28 Mei 1931 is, onder medewerking der rijkstuinbouwconsulenten, samengesteld naar gegevens, verstrekt door de corres pondenten der directie van den Land bouw en ontleend aan de „Stct." De kersen hebben tijdens den bloei ge leden door de zware regens. Wel is waar hebben bijna alle soorten tegelijkertijd ge bloeid, doch er waren weinig zonnige da gen en de bloeiperiode was kort. In Utrecht en Gelderland staan de vroege kersen matig tot vrij goed, in de andere belangrijke productiegebieden goed. De stand van de late kersen is gemiddeld nog iets minder dan die van de vroege. De kruisbessen staan eveneens slechts goed tot vrij goed. Deze minder gunstige stand wordt toegeschreven aan de om standigheid, dat vele telers in het vorig jaar, in verband met de lage prijzen, de vruchten niet hebben geplukt, waardoor een nadeelige invloed zou worden ge oefend op de opbrengst van dit jaar. De stand van de roode en witte bessen is goed; ook de zwarte bessen beloven een goeden oogst. zeide Jan, die vermoeid werd, „zie eens op de klok; er is al drie kwartier om van den tijd. „Je hebt zoowaar gelijk. Nu ik zal geen kik meer geven voor ik de laatste letter geschreven heb. Vooruit maar. Een jonge juffrouw, die in het bosch was gaan wandelen." „Heeft mij opgenomen en verpleegd..." „Hm!.,.", zei de schrijfster. „Wat is er, juffer Marie?" „Nu ja, ik zou niet meer zeggen, maar wanneer je mij nu ook zulken onzin laat schrijven, dan kan ik het ook niet helpen wanneer uw vader er niets van begrijpt!" „Onzin?" zeide Jan verlegen, „ik weet niet..." „Niet? Luister dan eens: Een Jonge Juffrouw die in het bosch was gaan wan delen heeft mij opgenomen! Als uw va der dat leest, dan zal hij vast denken: wat een heks van een jonge juffer moet dat wezen om zoo maar zoo'n vierkanten soldaat op te pakken!" „Gij neemt ook alles zoo letterlijk opl Zet dan maar: die mij heeft laten opne men en verplegen... maar dat is heel niet goed, want ge verpleegt me zelf'. „Meneer, je maakt mij het brieven schrijven bijzonder lastig, en... als je niet goed opgeeft wat ik schrijven moet dan dan zal ik heel wat anders op Afzet van onze zuivelproduct. Het officieel orgaan van den Algem. Nederl. Zuivelbond meldt, dat de minister van binnenlandsche zaken en landbouw op een verzoek van dien bond om geldelij- ken steun voor het stichten van een pro- pagandafonds ter bevordering van den afzet van onze zuivelproducten, heeft ge antwoord, dat hij in verband met de be staande tijdsomstandigheden geen vrij heid kan vinden, te bevorderen, dat voor het beoogde doel gelden uit 's Rijks kas beschikbaar worden gesteld. Wat den door den bond gevraagden moreelen steun betreft, n.l. het bevorde ren van het gebruik van melk, boter en kaas in het binnenland door het maken van propaganda op daarvoor in aanmer king komende inrichtingen voor onder wijs, verklaart de minister zich gaarne bereid, de noodige stappen bij zijn ambt genoot van onderwijs, kunsten en weten schappen te doen. want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijg baar in kokers van 75 ct. bij Apoth. en Drogisten. Vergiftiging In een militair hospitaal. DEN HAAG. Zondag en Maandag heb ben zich in het militair hospitaal te Den Haag een groot aantal gevallen van ver giftiging voorgedaan. Uit een nader bac teriologisch onderzoek bleek, dat men hier met paratyphus te doen had. Zondag had een der verpleegden een aantal duiven-eieren cadeau gekregen. Daarvan had men in de keuken van het hospitaal citroenvla bereid en dit Zondag als nagerecht aan de patiënten verstrekt. Later deden zich bij alle personen, die van deze vla gegeten hadden, ook bij een werkvrouw en bij de vrouw en een logé van een hoofdverpleger, ziekteverschijn selen voor. Het bleek, dat de bacteriën in de dui veneieren zaten. Het aantal zieken be draagt 17. Hun toestand is momenteel gunstig. De temperatuur loopt terug. Het gevaar voor uitbreiding kan als geweken worden beschouwd. Ook zij, wier toe stand gisteren ernstig was, maken het thans beter. DEN HAAG. De Directie van den Land bouw deelt mede, dat blijkens een uit Pre toria ontvangen telegram, in de Afrikaan- sche Staatscri. een besluit is opgenomen, waarbij de invoer van kaas met name Edammer en Goudsche kaas in de Unie van Zuid-Afrika wordt verboden. ROTTERDAM. Tot bestuurslid van den Ned. Kruideniersbond is in de vacature- Gobel gekozen de heer J. J. Andriessen te Vlissingen. HELMOND. Te Beek en Donk is het echtpaar H. G. Slits, winkelier in con serven, manufacturen enz., in den loop van het jaar door een drietal personen uit Eindhoven opgelicht voor een bedrag van in totaal ongeveer f30.000. Zekere M. v. d. L. stelde indertijd den heer S. voor compagnon te worden in een zaak te Eindhoven. Dit gelukte. Zekere W. A. en T. de B. eveneens uit Eindhoven waren mede in het complot betrokken. Zij hebben kans gezien door telkens be dragen van eenige honderden guldens voor de zaak te vragen, zoo ongeveer het geheele vermogen van S., die nu totaal geruïneerd is, in handen te krijgen. Toen de heer S. zich tenslotte ter plaatse op de hoogte ging stellen van den stand van zaken te Eindhoven, bleek daar slechts een klein winkeltje te zijn met meubilair ter waarde van eenige tien tallen guldens. De oplichters zijn door de politie gearresteerd en naar Roermond overgebracht. AALST. Hedenmorgen te 5 uur is tus- schen Aalst en Arnhem een auto met 4 inzittenden over den kop geslagen en in een sloot terecht gekomen. De auto kwam uit Heerlen. Vermoedelijk is de be stuurder, door slaap overmand, het stuur kwijt geraakt. het papier zetten. Je wordt ook veel te moe, zie Ik. Wacht!..." en ze ging naar hem toe, schudde zijn kussens op, gaf hem te drinken en maakte zijn houding zoo gemakkelijk mogelijk. „Ziezoo, zeg nu maar uw lesje op; ik zal er geen speld meer tusschen teken". Het overige van den brief, allemaal dingen behelzende, die wij reeds lang weten, vorderde nu zeer goed, daar Ma rie er geen enkel woordje tusschen wierp. Zij loosde een diepen zucht, terwijl zij het papier toevouwde, en zei: „Dat heet je werken voor den kost Zie daar, ik zal den brief in de tafella leg gen, dan kunt ge hem morgen aan mees ter Jorissen meegeven. En nu wil ik geen enkel woord meer van u hooren, of je krijgt vanavond geen eten. Verstaan? Ge hebt al veel te veel gepraat" „Ja maar juffrouw Marie, ik moet u toch bèdan..." „Ja maar, meneer Cuilenburg, ik moet u toch verbieden te spreken; en om u dat te beletten maak ik een, twee, drie, dat ik de deur uitkom; want tante Lize zit vast op mij te wachten. Wel te rusten!" Vermoeid van de inspanning en over spanning der laatste uren zonk Jan in een diepen slaap. i i (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3