No. 20 De Gemeent Onderwijs Gemengd Nieuws. Rechtzaken EERS pui r| 'M men zich op de hoogte stelVn of een vei-eeniging var; algemeen belang is of niet. Toen Eindhoven op zulk een motief de Zonnestraalcollecte weigerde, werd dit besluit in hooger beroep ongegrond ver klaard, maar toen een andere gemeente het deed, omdat men er schade voor eigen inrichtingen van verwachtte, geschiedde hetzelfde niet. Ook zijn er vereenigingen, die een slechte, dure administratie voeren zon der dat van kwade trouw sprake is en dan heeft het Archief al reeds geholpen om die administratie in goede banen te leiden. Spr. wijst ook op het gevaar van z.g.n. voorschotbanken, die een deel vormen van de vreeselijke woekerspin en op het kunstje om door levering van breima chines tegen hoogen prijs en valsche voor spiegelingen, slachtoffers te maken. De voorzitter wees op de wijziging van art. 15 der Gemeentewet, die de macht van den burgemeester ten deze heeft versterkt en meende, dat men ook goed moet onderzoeken alvorens een collecte toe te staan. Dhr Hajeniuns, burgemeester van Goes, zegt, dat zijn gemeente reeds eeni- ge jaren lid is en reeds veel geld in de gemeente heeft gehouden door tijdig ad vies te vragen. Dhr van Voorthuijsen, burgemees ter van Domburg, acht het archief van groot nut, doch vraagt of er beroep op een beslissing van een burgemeester open staat. Dhr Evers antwoordde o.a., dat er wel degelijk hooger beroep mogelijk is. Verder, dat bij vele bladen reeds met succes is gewerkt tegen het opnemen van minder gewenschte advertenties, en dat instellingen van weldadigheid alleen door politieverordening kunnen worden ge noopt toestemming te vragen. De Voorzitter bracht Mr Evers dank voor zijn zeer belangrijke mede deel ingen. Na een gemeenschappelijke lunch, be gaven de leden zich per tram naar Vlis-, singen, waar onder leiding en voorlich ting van den directeur der PZEM voor den Middengroep, de Electrische Centrale dier Maatschappij in oogenschouw werd genomen. Kermisgeneugten. Bij gelegen heid van de kermis op Maandag 2en Pinksterdag is het te Scherpenisse nog al rumoerig geweest. Een groepje jongelui uit Tholen kwam telkens in botsing met jongens van Scherpenisse, waarbij ge voelige klappen werden uitgedeeld en naar het zich liet aanzien ook het mes heeft dienst gedaan, want men zag ver schillende personen met bebloede en ver bonden koppen door de straat loopen. Een paar mannen werden opgeborgen in het arrestantenlokaal. De kermis te Aardenburg. Ged. Staten hebben aan den raad van Aardenburg medegedeeld, dat er huns inziens geen termen aanwezig zijn, om het besluit, om de dagen waarop de jaar markt gehouden wordt, te wijzigen, goed te keuren. De jaarmarkt wordt dus ge houden op Donderdag, Vrijdag en Za terdag. De motorveerboot Koningin Wilhelmina wordt van 29 Mei tot 3 Juni uit de vaart genomen voor perio diek onderhoud. Wes t-K raaijertpolder. De B.B.N., Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, heeft zich tot het bestuur van den West-Kraaijertpolder te 'sH. Arends- kerke gewend met het volgende adres. Tengevolge van den minder goeden staat waarin de Dijk van Nieuwdorp ver keert, schijnt het verkeer meer en meer gebruik te maken van den Kraaijert- schenweg, welke dwars door den West- Kraaijertpolder loopt van 's Heerenhoek tot den Postweg. De verwachting is alge meen, dat deze rechte weg in de toekomst de hoofdweg zal worden, omdat de lig ging tusschen Nieuwdorp en 's-Heeren- hoek zeer gunstig is. Destijds werden onderhandelingen ge voerd met de Provincie over de overne ming van den W. Dijk langs Nieuwdorp, welke niet tot een resultaat hebben ge leid. Deze dijk wordt ons thans als bijna onberijdbaar aangeduid. Indien de Kraaijertsche weg tot hoofd weg bestemd is, zal bij eveneens moeten worden verbeterd in verband met de groo- tere eischen, die het tegenwoordige snel verkeer stelt. Men is van oordeel, dat de breedte van den Weg voorshands wel vol doende is, doch dat een betere verharding noodzakelijk geacht moet worden. De B. B. N. verzoekt om mededeeling of inderdaad thans reeds plannen tot ver betering van den Kraaijertschen weg in bewerking zijn. Middelburg. De veel besproken bagger machine heeft gisteren haar reis naar de vest volbracht en ligt nu in het natte ele ment te wachten tot zij haar nuttigen arbeid kan volbrengen. Het was een tocht van ongeveer twee en een halve week van water tot water. Nu ligt een der baggerbakken op de helling bij de Houttuinen en gereed om ook tijdelijk het droge te verkiezen boven het natte ele ment. Voor die bakken staat een lage wagen gereed. Het vervoer daarvan zal dan ook wel heel wat sneller kunnen geschieden dan van de plompe, zware machine. Kapelle. Door het hoofdstembureau wer den de lijsten voor de a.s. Gemeenteraads verkiezing als volgt genummerd: 1. H. P. Ganseman (vrije kiezers). 2. J. van Wingen (C.-H.) 3. A. van der Have (V.-B. en V.-D.) 4. P, Fraanje (vrije kiezers). 5. .T. Ziddweg (C.-H fi. 3. '.V inan (A.-R 1 7. M. Veerhoek (S.D.A.P.) 8. A. van der Graaff (vrije kiezers). Gisteravond is alhier opgericht een vereeniging, welke ten doel heeft om de paardensport te beoefenen, in hoofdzaak ringrijden. Een en ander geschiedt met medewerking van de Landbouwvereeni- nign alhier. Aanvankelijk hebben zich 25 deelnemers opgegeven, meerderen zullen zeker volgen. Besloten werd de ringrijderij uit te voeren op het z.g. losse paard en niet in bet zadel en een koppelwedstrijd in het aloude Zuid-Bevelandsche costuum, dat ook al meer en meer gaat verdwij nen, uit te voeren. Ook zal bet stoeltje rijden beoefend worden. Naar een geschikt terrein wordt uit gezien. Ook werd besloten om de Zaterdag in het laatst van Augustus hiervoor te be nutten. Zij, die wenschen mee te doen, kunnen zich opgeven bij den secretaris van de Landbouwvereeniging of één der bestuursleden. Kruiningen. Als bijzonderheid zij ge meld, dat dhr Jac. de Raad deze week van den kouden grond aardappelen heeft gerooid, welke groot van stuk en best van smaak waren. Wolfaartsdljk. In de vergadering van Ingelanden van het Waterschap Oud- Wolphaartsdijk werd de rekening 1930/31 vastgesteld: ontvangsten f24020.17, uitga ven f 19012.42, goed slot f 5007.75. De begrooting 1931/32 luidt: ontvang en uitgaaf f21678.39, onvoorzien f2826.14. Op de aanbevelingslijst voor Gezworen werden geplaatst als Ie- candidaat A. Koert Jzn„ 2e candidaat J. Driedijk, 3e candidaat A. Weijns, allen te Wolphaarts- dijk. Benoemd werd tot afgevaardigde naar het Waterschap voor de uitwatering door de sluis aan den Oosterlandpolder M. L. Smallegange te Wolphaartsdijk. Het Dijkgeschot werd verlaagd met f2 per H.A. en gebracht op f24. In de vergadering van Ingelanden van den polder Nieuw-Sabbinge werd do rekening 1930/31 vastgesteld: ontvangsten f 1751.32%, uitgaven f 1531.08, goed slot f 220.241/2. Begrooting 1931/32. Ontvang en uitgaaf f 1552.031/2, onvoorzien f 92.411/2. Benoemd werd tot Gezworen dhr M. J. Mol te Wolphaartsdijk. Benoemd werd tot afgevaardigde naar het Waterschap voor de uitwatering door de sluis in „De Piet" dhr Jan J. Klompe. Het dijkgeschot werd verlaagd met f2 per H.A. en gebracht op f 10. In de vergadering van Ingelanden van den polder Heeren werd de rekening 1930/31 vastgesteld: ontvangsten f 2504.01®, uitgaven f2368.51, goed slot f 135.50s. De begrooting 1931/32 luidt: ontvang en uitgaaf f2301.845, onvoorzien f 287.27®. Dijkgeschot werd onveranderd vastgesteld op f8 per H.A. In de vergadering van Ingelanden van den polder Oost-Nieuwland werd vastgesteld de rekening 1930/31. Ontvang sten f4581.47, uitgaven f3885.98, goed slot f 695.49. De begrooting 1931/32 werd vastgesteld: ontvang en uitgaaf f 4473.30, onvoorzien f 353.15. Dijkgeschot werd verlaagd met f2 per H.A. en gebracht op f20. lerseke. Met den uitzaai van kokhanen- schelpen voor 'den broedval van oesters is weder een aanvang gemaakt. Een zestal agenten voor diverse schelpenzuigers-fir ma's zorgen voor den verkoop en distri butie. De prijs variëert van f 2 tot f 2.60 per kub. M. naar gelang kwaliteit en oor sprong der schelpen. De aanvoer van Zui derzee en Wadden overtreft niet alleen in quantiteit, maar ook in kwaliteit die der Zeeuwsche- StroomeD Jaarlijks wor den ongeveer 50.000 tot 70.000 kub. M. aangevoerd al naar de beurs der ot 'ter kweekers toelaat en bet grootste wonder is, dat die als het ware verdwijnen, en zich 'n volgend jaar slechts voor een tien de tot een derde deel laten terugvinden op de perceelen, vooral is dit het geval bij een slecht broedvaljaar. Bij lotirw der lijsten voor de gemeen teraadsverkiezing was de uitslag als volgt 1. S.D.A.P.; 2. R.K.; 3. Y.D.; 4 C-H; 5 A.-R.; 6. S.G.P. De verkiezing zal plaats hebben op 17 Juni a.s. Stv Philipsland. Woensdagmorgen te omstreeks vier uur ontlastte zich boven deze gemeente een vrij zwaar onweer. Op de hofstede van J. Doeleman sloeg de bliksem in een stapel stroo, die in vlam men opging. Door spoedig ingrijpen der brandweer werden de in de nabijheid staande stapels vlas en landbouwschuur met stallen gespaard. Tholen. Waarschijnlijk tengevolge van kortsluiting, geraakte Donderdagmorgen de vrachtauto van den winkelier Mar. Goedegebuure in de nabijheid van de hoeve („Luchtenburg" onder deze gemeente plotseling in brand. In een moment stond de geheele carosserie in lichte laaie. Door de emotie en schrik geraakte G. buiten bewustzijn. Gelukkig echter had hij bij tijds de auto veriaten. De auto was vol geladen met kruidenierswaren, zoodat de schade meer dan duizend gulden be draagt; een en ander wordt echter door verzekering gedekt. Van de auto en inhoud is niets over dan de voorwielen en het geraamte. Donderdagmorgen vond de dijkbaas de Jong aan den zeedijk op het eind der Eendracht, een heerenrijwiel, heeron- costume en volledige onderkleeren onbe heerd liggen. Daar hij ena ongevel em.-e 'di», is door hem dtrei t dn politie gewat 'schuwd, dio In enn dor znkknn een portefeuille vond met oen kaartje ten name van P. O., van de Lepelstraat, gemeente Halstoron. Daar gonoemdo persoon, welke ongehuwd was, dien nacht niet was thuis gokomon, wor't vormoed, dat hij daar ter plaatse is gaan zwemmen en vermoedelijk is verdronken. Het lijk is tot op heden nog niet gevonden. N.- en St Joosland. Uitslag numme ring candidatenlijsten voor do Gemeen teraadsverkiezing: 1. J. de Goffau, S. G. 2. F. P. Polderdijk, V. 3. P. de Visser, C.-H. 4. J. Poppe Wz., Werkm. 5. E. Verlare, A.-R. Vrcuweoolder. Alhier is Woensdag op 56-jarigen leeftijd plotseling overleden dhr J. G. de Vlieger, sedert 1919 lid van den Gemeenteraad voor de Chr. Hist, partij. De overledene was bovendien be stuurslid van verschillende landbouw-or- ganisaties en van de Boerenleenbank van Serooskerke en omstreken. In hem verliest de gemeente een ge acht en gezien ingezetene. Aan de Leidscbe Universiteit slaag de voor bet doctoraal examen rechtsge leerdheid dhr P. van Empel te Middel burg. Bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte dhr B. Hunningher, ge boren te Vlissingen. Geslaagd voor het machinisten-exa men, voorloopig diploma, dhrn: H. J. v. Reenen, J. G. van Hoeven, P. P. Pen- nings, W. A. Smit, O. Oosterhoff, F. J, B. van Liere, J. J. van Es, H. N. W. Groot, M. Oord, J. Koke, P. van der Laan de Vries, allen te Vlissingen. Geslaagd te Utrecht voor doet. exa men godgelerdheid. dhrn W. Vroeg in de Weij en A. de Willigen. DE BAKKERS EN DE TARWEWET. Abnormaal grootc meelvoorraden bij de bakkers. Zooals officieel is bekend gemaakt, ligt het in de bedoeling van de Regeering, om op liet tijdstip, waarop do maatrege len tot uitvoering van de tarwewet, in werking zullen treden, over te gaan tot een scherpe controle van de bij de bak kers aanwezige voorraden bloem- en kropmeel. Mocht blijken, dat zich bij de bakkers te gröote voorraden, in verhouding tot hun normaal verbruik bevinden, dan zou daarvan het gevolg kunnen zijn, dat voor die voorraden geen vergunning tot het voorhanden hebben wordt gegeven, waar door de betrokken bakkers in moeilijk heden komen. Begrijpelijkerwijze heeft zich bij de bakkers een nerveuse stemming ontwik keld; immers, zij bevinden zich min of meer tusschen twee vuren. Eenerzijds de uitvoerders der Tarwewet, die te wa ken hebben tegen onjuiste practijken, an derzijds hun leveranciers, de meelfabri kanten, met wie ze lovenringscontracten hebben loopen. en die natuurlijk op afne ming aandringen. Wanneer het Tarwebureau zich streng aan de bepalingen houdt en abnormale voorraadvorming onder de wet doet val len. ''an komen de bakkers in de knel; zij dien dit ten deele aan zichzelf, maar ook ten deele aan de meelfabrikanten te wijten hebben. Het Tarwebureau heeft hiervoor herhaaldelijk gewaarschuwd en zij, die op speciale wijze van de over gangsperiode trachten te profiteeren, zul len het volle risico hebben te ondergaan. Wij hebbc-, zegt „Het Vaderland' naar aanleiding van deze aangelegenheid die in verband met de invoering van de Tarwewet op 1 Juli, urgent is, een on derhoud gehad met den leider van het Tarwebureau, en met den regeeringsge- machtigde voor de uitvoering van de Tarwewet, waarbij wij den indruk heb ben gekregen, dat men zooveel mogelijk zal trachten de moeilijkheden te .omzei len. Slechts wanneer duidelijk kwade trouw zou blijken, zal men overgaan tot rigoureuze maatregelen, in alle andere ge vallen zal men trachten tot een schikking te geraken. In dezen geest hebben giste ren ook de besprekingen plaats gehad met de bakkersorganisatie, en met de georganiseerde fabrieken van bloerhver- bruikers. Onweer. De bliksem heeft te Doetinchem een schoorsteen van de mo- torenfabriek De Vijf vernield. Een zaad berg brandde geheel af, en drie koeien werden door het hemelvuur gedood. Een hevig onweer heeft in de om geving van Hoogeveen groote schade ver oorzaakt. Te Nieuweroord op de Middenraai te Hoogeveen sloeg de bliksem in de land bouwerswoning van den heer H. Löhr, waar juist een gezelschap van plm. vijf tig personen schuilde. Het geheele gebouw werd in asch gelegd. De heer Löhr werd in den ami getroffen. Te Anboit onder Ruinen sloeg de blik sem in de boerderij van den landbouwer A. Steenbergen. Zij werd geheel vernield. Te Hoogeveen werd een schuur van den landbouwer Seinen getroffen Zij ver brandde. Do bliksem heeft tl» Do- tlrcbein een schoorsteen vnn do motoren fabriek Da Vijf vernield. Een zaadberg brandde ge heel af, en drie koeion worden door het hemelvuur gedood. Gistermiddag ongeveer drie uur ontlast te zich boven de Rijnstreek een zwaar on- weder, dat plaatselijk gepaard ging met zwaren hagelval. Gedurende ongeveer een kwartier hield het noodweer aan, waarbij vooral de gemeente Bodegraven het moest ontgelden. In het bijzonder in de Wilhelminastroat bleef van de ruiten aan do straatzijde bijna geen enkele heel. Men vond hagelsteonen van 57 c.M. grootte in de verschillende huizen. Op andere plaatsen was het noodweer min der hevig. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Een buitengewoon hevig onweder heeft gistermiddag boven Uithoorn gewoed tus schen vier uur en half vijf. Er is veel schade aangericht door de groote hagel- steenen, die er tijdens de bui zijn geval len. Van het openbaar slachthuis, van de Gereformeerde Kerk en van alle woon huizen in een straat zijn de ruiten stuk geslagen. Bij een tuinder werden onge veer duizend ramen vernield. Windhoos te Vleuten. Gister middag is Vleuten door een windhoos geteisterd, welke aan den landbouw ern stige schade heeft gedaan. Bij den heer Gondelach werden 25 z.g. eenruiters op genomen en tien M. verder neergeworpen. Door het omwaaien van een boom brak een draad van het electrische net, zoodat een deel van de gemeente Vleuten geen licht heeft. De windhoos werd gevolgd door een kort maar hevig onweer. NoodweerinEngeland. De laatste dagen hebben in het Westen van Engeland zeer zware onweders ge woed, nadat de temperatuur ongewoon hoog gestegen was. De onweders gingen vergezeld van wolkenbreukachtige re gens, die in enkele steden zoo hevig wa ren, dat do straten werden overstroomd en het verkeer onmogelijk gemaakt werd. Te Londen is een jong meisje op straat door den bliksem getroffen en gedeeltelijk verblind naar een ziekenhuis gebracht. Honderden auto's zijn op de landwegen, die in stroomende beken veranderd wa ren, tot stilstaan gedwongen en konden voor- noch achteruit. Het' postvliegtuig naar Parijs moest een noodlanding te Harpenden maken. Planter door wild en ge- do 0 d. De „Times" meldt uit Canberra, dat een Duitsch planter op Nieuw Gui nea, aan den bovenloop van do Wettut- rivier met een twaalftal inlandsche be dienden, door wilden is overvallen en gedood. Vijf van zijn bedienden slaag den er in te ontkomen. Het lijk van den Duitscher is door do wilden verminkt en met verf besmeerd. Het wordt als fetisch gebruikt. Trein uit de rails ge waaid. Een trein, welke zich op acht mijlen ten Zuid-Oosten van Fargo bevond werd door een tornado overvallen. De trein werd' geheel van de rails ge licht, waarbij de twaalf wagons waaruit hij bestond, omvielen.. Slechts de locomo tief en de tender bleven overeind. Een der passagiers werd gedood, ter wijl verscheidene werden gewond. Dolle stier op hol. Woensdag middag is in het slachthuis te Venlo een stier losgebroken. In dolle woede rende het dier door de straten. Het publiek vluchtte in winkels en portieken. Eenige melkwagens en fruitkarretjes moesten het ontgelden en werden door het woe dende dier omvergeworpen en vertrapt. In de etalagegangen der firma Vroom Dreesmann liep het dier zich aanvan kelijk vast, doch bemerkend, dat het ach tervolgd werd, keerde het zich tegen zijn belagers. Politie en marechaussee's, die opge roepen waren, verschenen spoedig. Aan het spoorwegviaduct werd de stier neergeschoten en ter plaatse geslacht. De eigenaar van den stier, de slager A., te Venlo, verklaarde alle, door het dier aangerichte schade te zullen vergoeden. Verbrand. Een Zondag te Em- mer-Erfscheidenveen uitgebroken veen brand is Woensdag gebluscht. Vele dag werken turf zij verbrand. Schip gezonken. Tengevolge van het aan den grond loopen van het achterschip van de motorboot van de Wed. Dijkstra, varende in vasten beurt- dienst tusschen Groningen en Emmen, gister-middag in het Oranjekanaal onder de gemeente Beilen, begon de deklast te schuiven. De boot maakte water, met het gevolg, dat zij zeer snel begon te zinken. De opvarenden werden met veel moeite gered. Eén hunner werd in bewustelöo- zen toestand op het droge gebracht. Men slaagde er echter in zijn levensgeesten weer op te wekken. Deklast en goederen moeten als verloren worden beschouwd. Het schip, dat verzekerd is, zal worden gelicht. Malversatie do or gemeen teveldwachter. Op vermoeden van gepleegde malversaties is te Assen aan gehouden de gemeenteveldwachter K. te Smilde. Hij wordt er o.m. van verdacht gemeentegelden te hebben verduisterd. Vrouwenhandel? Te Almelo is gearresteerd en naar hot huis van be waring overgebracht het echtpaar L., waarvan de man Nederlander en de vrouw Duitsche van geboorte is. Beiden worden ervan verdacht, door middel van een door hen opgericht bemiddelingsbu reau voor Duitsche dienstboden, zich te hebben schuldig gemaakt aan handel in meisjes, Fr errivoer&cii 'n Almelo gere geld Duttscho meiajei dlo rJe dienstbode in vorscbillondo betrekkingen werden go- plaatst. Zoohng dit geschiedde bij te goo- der naam en faam bekend staande fami lies, bestond hiertegen geen bezwaar, doch er rezen vermoedens, dat er ook Duitsche meisjes geplaatst worden in ver dachte hulzen buiten Almelo. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Straatschenderij: L. A. B., G. B., Goes, ieder een maand tuchtschool. Niet beletten, dat de hond, die hij bij zich heeft, wild opspoort: P. P., 's-Heer Arendskerke f 10 b. s. 10 d. h. Te 's-Heer Arendskerke op de straat luid gillen: J. Y., Heinkenszand, A. C., aldaar f5 b. s. 5 d. h. Overtreden de Wet op de Coöperatieve Vereenigingen: M. d. W., Heinkenszand, vrijspraak. Overtreding Arbeidswet: P. H., Yerseke f3 b. s. 3 d. h. Schelpdieren rapen aan den voet van een zeedijk: G. d. P., Kattendijke f 1 b. s. 1 d. h. Schelde bevisschen zonder voorzien te zijn van een vergunning van den eige naar van het perceel: A. Ie C., E. G. Ie C., R. N. v. W., Philippine f 10 b. s. 10 d. h. Te Wissenkerke venten zonder vergun ning van B. en W.: M. L., Antwerpen f 1 b. s. 1 d. h. Binnenvisscherij uitoefenen zonder akte en vergunning: P. v. W., Borssele f3 b. s. 3 d. h. Fietsen verkeerende onder den invloed van alcoholhoudenden drank: J. P. W., Rilland-3ath f25 b. s. 25 d. h. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen; H. A, S,, Goes f5 b. s. 5 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: L. P., P. J. B., 's-H. Hendrikskinderen, P. G Wissenkerke, D. d. K., aldaar f5 b. b. 5 d. h„ F. H. V., Goes f5 b. s. 5 d.h. Fietsen zonder goed klinkende bel: A. K., Nieuwdorp f 1 b. s. 1 w. t. s. Auto besturen terwijl men verkeert on der invloed van gebruikten alcoholhou denden drank: P. H. J. V., Heinkenszand 14 d. h. en ontzegging van het recht om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar. Met een auto geen signaal geven en rechts niet voor laten gaan: I. V., Krui ningon, vrijspraak en ontslag van rechts vervolging. Met motorrijtuig rijden zonder minstens twee goed werkende remmen: M. G., Drie wegen f10 b. s. 10 d. h. Overtreding Wet op openbare vervoer middelen: G, J. d. J., Driewegen f10 b. s. 10 d. h. Dronkenschap: N. G. v. V., Rotterdam, L. K., Ovezaride f. 15 b. s. 15 d. h. Hooger boroep is aangeteekend door A. O. te Wolphaartsdijk, veroordeeld we gens het met een motorrijtuig 's avonds rijden zonder dat dit is voorzien van een achterlicht tot f5 b. s. 5 d. h. Door G. II. te Biezelinge wegens over treding Jachtwet, veroordeeld tot f25 b. s. 25 d. h. en bevel tot uitlevering van het niet inbeslag genomen geweer of f25 b. s. 10 d. h. Door A. S., 25 jaar, chauffeur te lerseke, is cassatie aangeteekend tegen een vonnis van de rechtbank te Middel burg, van 18 Mei j.l. waarbij hij met be vestiging van het vonnis van den kan tonrechter te Goes ter zake van overtre ding der Jachtwet is veroordeeld tot f 10 b. s. 10 d.h. Het faillissement van D. Davidse, loodgieter te Koudekerke, curator Mr A. J. van der Weel te Middelburg, is geëin digd zonder uitkeering. Oplichting door een ge wezen advocaat. De Hooge Raad heeft gisteren verworpen het cassatie beroep van Mr E. P. M., vroeger advocaat en procureur te 's-Gravenhage, die in hooger beroep door het Haagsche Hof is veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf wegens verduistering. Verduistering van effecte.n. Een achttien-jarig jongmensch uit Den Haag, volgens de dagvaarding „koop man", had zich gisteren voor de Haag sche rechtbank te verantwoorden wegens verduistering van een aantal effecten ten nadeele van een dame tot een totaal bedrag van ongeveer f8700, gepleegd in April j.l. Verd. zeide, opdracht te hebben gekre gen, de effecten te bewaren en later om die te verkoopen. Het O.M. achtte de ten laste gelegde feiten van verduistering door de getuigen verklaringen bewezen en vroeg vier maanden gevangenisstraf. Mr Weijl, voor verdachte pleitend, con cludeerde, dat het ten laste gelegde niet bewezen is en verzocht vrijspraak. Uitspraak 13 Juni. I Verduistering. Het Arnhem- sche Gerechtshof heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen twee assistenten der posterijen, die zich schuldig maakten aan verduistering. De verdachten hadden zirli door hen ontvangen gelden toegeëigend, die bestemd waren voor frankeering van brieven en postpakketten, terwijl zij af gestempelde postzegels nogmaals ge bruikten. Het Hof heeft de opgelegde straf van vier maanden voor ieder verminderd tot drie maanden gevangenisstraf. ;4 Directel Bureau: Lan| Tel.: Redactie PostreJ Bijkante] Firma F. P. Dl Dit nummer Wij hebben aandacht gevest! in Antirevolutie! meer belangstel verkiezingen, dj meenteraden. Dit is voor partij betreft ee! de omstandigh| ontwikkeling kv een zwaren strij| voeren en een vrijheid en re derde. Bovendien wa partij zich begoJ en de beteekeniJ veel meer beperlj Een halve eer meentebesturen den' voorgrond. Ingewikkelde de orde van der wijze waarop zd weieens onnoocj gemaakt, kende I Heel genoeglijj regel het leven teraden voort. Het lidmaatscl beschouwd als e| nig tijd en moe had men weinig werden niet geg gemoedelijke tooó] maal verstoord belangen botsten I in die dagen, toe| heerschappij hac een enkele mi len aan de orde I Er is ook op veel veranderd Nog tot in he was 't zelfs in dat de begrootina gehandeld, terwijl de groote uitzomf Kom daar nu Er worden tha gemeenteraden al over de begrootiif de Tweede KamJ van principiëelef vaak een breede Wij keuren ditl Zeker de debatl dig gerekt en zo| eenig bezwaar nen worden. Maar als met meenteraden de beginselen voor den breede uiteel ginselen propagaif dwaasheid zijn zijde niet behoor| men. Ook kan er aa bij den aanvang de lijnen uit te gemeentebestuur tionair beginsel Hieruit volgt lidmaatschap vaïL karakter heeft gel Vroeger kon mef gen, als men men| tischen blik, goec gen van een bepa In onze dagen Aan het li'dmaj worden thans vel steld. Wij hebben nu kwaam zijn om ken in de poort, tionaire beginsel^ deze beginselen de tegenstanders Wij zijn geneigd van oordeel zijn, raden veel te 'vl neerd wordt. Dit grootere gemeente over bepaalde pur rekt worden. Mat, de RaadsvergaderJ als een publieke tr het publiek kan su ker geen aanbevel daarbij de zwijger

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6