rende P NIVEA Land- en Tuinbouw Rechtzaken Telegrammen. Marktberichten. Burgerlijke Stand Finantiëele Berichten Radio-nieuws Logisch en verstandig. Alloop, Aanbestedingen, Verkoopingen enz. achtoffer ia even wordt erst in een te boerderij ng op een ït het meis- te spreiden, 'iggers reed lar Winters- Ltsschool te ijk werd hij in door den ;en. De he inde vracht- maap op en uis te Win- in toestand imen. (Tel.) Hoogezand en en afge- ohappen en irloren. Ver een groote getroffen en ,n de brand- Vee en in- id. Verzeker- werd een getroffen en de have en De schade' >or verzeke- ksem in een e geheel ai- schade. gebrand, ik Hendrik- estigd is de fabriek van ■middag een vermoede- vatten van nheden. Het 1 uit. ken. Gister een plm. 8- Nadat het nog niet in ;eruggekeerd, ongeluk was :e het daar- ichit te dreg- omstreeks 9 aid. De oor- moedelijk te sle kinderen ir stekeltjes. geluk bij heer P. uit zijn. auto ist hij, daar d werkzaam- n rijden. Aan eiders stelde >n passeeren. ord reed hij egraven kuil t gevolg, dat eden viel en ders, die on- erken waren, ensgevaarlijk den toestand burg overge- De K., kreeg eenige ver der ernstigen eschadigd. (Tel.) geslagen ad. Gisteren- .usschen Olst iden en over die met car- g beschadigd. ;wee jeugdige Sanders uit zeer ernstig Het andere «idingen aan >n zijn in het iventer opge- nproeven Ook giste- an den heer waren uitge- van wolken orgegaan. Na den vroegen den loop v,an te klaren en .gs waren er linig of geen ikken. lal persoonlijk dingen leidde, net een meer lergekoeld ijs ot Hoek van :ust gevlogen. ;en bewolking onverrlchter- keerd. ng, een vol et begin van in de vroege i dan eenige belang stellen te noodigen. n. cLo-efmaftg zonnebadenl Wrijk-U zkb da «oobesfraling (welke nooü op een aai lichaam mag geichieden) stevig in met NVVF A #11 I 17 Ivoor de functie van do.i IV Jï T SLjJ-Vl ■-, a I huid en vpor massage j Beidan bevatten als eenigsten in hun soort het huidver- corgende Eucerit, beiden verminderen het gevaar van een pijn lijken zonnebrand, beiden zórgen ervoor, dat de huid prachtig gebruind wordt, zelfs bij bewolkten hemel. Nivea geeft bovendien op zeer warme dagen een aangename verkoeling. Nivea-Olie daarentegen beschermt U bij ongunstig weder tegen een te sterke afkoeling, die U een kou zou kunnen bezorgen, zoodat U ook op koele zomerdagen kunt baden in licht, lucht en water. Niv.ea.: Doozen van 15,20,40 en 90 ets. Tuben van 45 en 75 ets. WWea-Olie: Fleeschen van 85 en 135 ets. PEBECO MIJ., AMSTERDAM-C. ALLER TOEWIJDING NOODIG! Het laat zich aanzien, zegt de „Stan daard", dat er voor de gemeentelijke stembus door verschillende partijen veel barder nog zal worden gewerkt dan bij de Provinciale Staten-verkiezingen. Voor al de sociaal-democraten roeren zich ge ducht. Onze partij mag nergens bij dien ijver achterblijven. Niemand achte zich te hoog om ver- kiezingsarbeid te verrichten. Er is zooveel te doen. Ter voorlichting van de kiezers, die ook thans weer zooveel vernemen, wat niet juist is en niet goed. Tot hulp van de administratie, die noodig is voor de kennis van bet kiezers corps. Wij weten zeer goed, dat deze dingen voor een kleine plattelandsgemeente ge makkelijker zijn dan voor een stad. Soms blijven zij in zulke kleine gemeenten ook nog achterwege. Maar ook voor de groote stad is het bij goede organisatie mogelijk te zorgen, dat in elk geval geen der onzen vergeet zijn plicht te doen op den dag der stemming. Het komt er in de eerste plaats op aan, dat geen Antirevolutionaire man of vrouw dien dag vergeet, dat allen ter stembus komen. Ook bij de Statenstembus is weer ge bleken, welk een groote beteekenis bij de verdeeling der zetels de enkele stem kan hebben. En het is merkwaardig hoe gemakke lijk sommige, ook goedwillige menschen den stembus vergeten. Een kleine herinnering en zij zijn op bet appèl. Maar bleef deze achterwege, eerst als het te laat is, bedenken zij tot welke taak zij werden geroepen en wat zij hebben verwaarloosd. Vandaar dat actieve kiesvereenigingen niet alleen trachten voldoende krachten te verkrijgen voor bet huisbezoek, bet be zorgen van verkiezingsgescbriftjes enz., maar ook voor de controle bij de stem bus. Er zijn gemeenten, waar het bestuur eiken Antirevolutionairen kiezer kent, en ook wel vertrouwt, dat ieder zijn plicht zal doen, maar waar toch nauwkeurige stembuscontrole wordt gehouden. En dan blijkt telkens weer, boe dit voor dezen of genen toch weer noodig bleek. Het gaat ook bij de gemeentelijke stem bus om de hoogste belangen van ons volk. Het is een strijd van beginselen. Onze Antirevolutionaire beginselen zijn voorzeker al onze toewijding waard. Laat er daarom geen enkele gemeente in ons land zijn, waar men straks zou moeten zeggen: wij hadden ijveriger moeten zijn. Men vrage zich tot bet uur van de sluiting der bus eiken dag weer af: wat zou ik- nog kunnen doen tot bevordering van ..^e ^racbt der Antirevolutionaire Partij. Ook voor den gemeenteraad. Dan behoeft geen kiesvereenigingsbestuur ooit meer te klagen over gebrek aan medewer king. Die klacht was er wel eens. Wij hopen, dat zij thans nergens zal worden vernomen. eten eoeder. Dit is daarvoor. Het en is evenals loth. en Dro- Veel fruit verwacht In West-Brabant. De vooruitzichten van den fruitoogst in West-Brabant en de Baronie van Breda zijn, naar aan de N. R. Crtt. vermeld wordit, wat betreft de aardbeien uitste kend. Deze bloeien thans zeer rijk en beloven een buitengewoon grooten oogst temeer daar nachtvorsten tot heden zijn uitgebleven. De aanplant in deze streek van aardbeien, vooral van de kleine Bre- dasche aardbeien de z.g. Scarlets is het afgeloopen jaar aanmerkelijk toe genomen. Daarentegen staan de frambozen bet eigenlijke hoofdgewas er over het algemeen zeer slecht voor. Geschat wordt, dat de oogst niet meer dan een kwart van het vorig jaar zal bedragen. De beste vooruitzichten geven nog de z.g. Boskoop sdie variëteit; de Superlatief en Hornet blijken erg geleden te hebben van het natte najaar, terwijl er veel klein ongel- dieite is. De stand van de zwarte bessen is goed. Groote partijen struiken zijp. dit najaar echter gerooid en vernietigd aan gezien de prijzen de laatste jaren zoo laag waren, dat het plukloon meer bei- droeg dan de opbrengst op de veiling, uok <le vruchtboomen beloven een goeden oogst 6 Z(jn de verwachtingen, wat betreft den oogst, over het algemeen hoog gespannen, dat jjan niet gezegd worden van de prij zen. Over het algemeen vreest men een weinig loonende opbrengst, gezien de groote voorraden pulp, die nog van het vorige jaar zijn overgebleven. De aanrijding op den Sloe- d am. Voor den Hoogen Raad werd gis teren behandeld het cassatie-beroep van A. M. D. je. d. B., vroeger journalist te Goes, die bij den Sloedam met zijn' auto den autobuschauffeur Westdorp, die met een blik benzine op den berm van den weg liep, zoodanig beeft aangereden, dat deze aan de gevolgen is overleden. Het Gerechtshof te 's Gravehhage beeft ham deswege veroordeeld tot een hecli- tenisstraf van 6 maanden. Mr Bourlier lichtte twee cassatiemkJ- delen toe, volgens een waarvan het ar rest is uitgesproken door den vice-presi dent van het Hof, die niet voor deze zaak heeft gezeten. Het O. M. zal op 8 Juni conclusie nemen. Een ernstige auto-aanrij ding. Op 17 November j.l. wandelden de gemeente-secretaris van Oostburg, de heer P. de Hullu, en een vriend aan den rechterkant van den rijksweg tusschen Schoondijke en Oostburg, toen zij ter hoogte van Veldzicht werden aangereden door een vrachtauto. De heer De Hullu bekwam daarbij1 zulke ernstige verwon dingen, dat hij langen tijd zijn werkzaam heden ter gemeente-secretarie niet kon vervullen, terwijl zijn vriend het er, door opzij te springen, nog zonder kleerscheu ren af wist te brengen. Wegens het toebrengen van zwaar li chamelijk letsel door schuld werd de chauffeur van de auto, de 43-jarige koop man M. van G., door de Middelburgschei rechtbank veroordeeld tot een voorwaar delijke gevangenisstraf van één maand met een proeftijd van 2 jaar, f50 b.s, 25 d.h. en de ontzegging van de be voegdheid tot het besturen van motor rijtuigen voor den tijd van drie maanden. Verdachte ging van dit vonnis in appèl. Het Haagsche Gerechtshof hoorde gis teren in hooger beroep 14 getuigen, waar na de advocaat-generaal mr de Visser een gelijke straf eisebte, omdat hij1 met de rechtbank van oordeel was, dat verdachte hoogst roekeloos en onvoorzichtig beeft gereden. Op 10 Juni a.s. zal het Hof uitspraak doen. Overtreding Veiligheids wet. Wegens overtreding van de Veilig heidswet was A. C., directeur van een N. V., die in Zeeuwsch-Vlaanderen een groote ammoniakfabriek bouwt, door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot 2 geldboeten van f50. Gisteren is het cassatieberoep in deze zaak behandeld. Nad.at de raadsheer Meckmann rapport had uitgebracht, werd de conclusie van bet O. M. bepaald op 8 Juni. De Halland-lndië vluchten. AMSTERDAM. Hedenmorgen te kwart over 7 vertrok de P. H.-A. G. R. met aan boord één passagier, 187.175 K.G. post éh 56.320 K.G. lading aan boord, naar Indië. Brand bij „De Standaard". AMSTERDAM. Hedenmorgen te half 7 bemerkte het personeel van „De Stan daard" in het lokaal waar de zetmachi nes staan op de vijfde verdieping, een sterke brandlucht, terwijl even later rook door de zoldering naar binnen drong. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dat op dl» bovenste verdieping brand was uitge broken. Toen de brandweer, die onmiddellijk gewaarschuwd werd, verscheen, sloeg de vlam reeds uit het dak aan de zijde van de Spuistraat. Het vuur bleek te woeden op den zolder waar de archieven zijn ge borgen. Nadat een tweede alarm was gegeven verscheen de brandweer met meer mate riaal, waarna bet vuur van twee kanten werd bestreden. Al spoedig begonnen de vlammen te minderen en na een kwartier was de brand gebluscbt. De zolder is aan den kant van dé Spuistraat geheel uitgebrand, terwijl een deel van bet dak werd vernield. Ook is de vloer op enkele plaatsen doorgebrand, met het gevolg, dat 4 van de 12 zetma chines die daar onder stonden, buiten werking moesten worden gesteld. De oorzaak van den brand is onbekend. Zoover men kon nagaan was er nog nie mand op den zolder geweest. De schade is door verzekering gedekt. DEN HAAG. De zaak tegen den gewe zen directeur J. W. M., van de Handels- en Landbouwbank zal op 16 Juni a s. door de Haagsche rechtbank worden be handeld. Hem wordt in hoofdzaak ten laste gelegd verduistering, subs, valsch- heid in geschrifte. Door het O.M. zijn twee getuigen en een deskundige gedag vaard: Vereen, voor Christelijk Volksonderwijs. AMSTERDAM. Hedenmorgen werd in de Koningszaal van Artis de veertigste algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging van Chr. Volksonderwijs. Nadat de Voorzitter Prof. Dr W. J. Aalders, de vergadering op de gebruike lijke wijze had geopend, werd door den voorzitter van de afd. Amsterdam, Ds G. Mansvelt, een welkomstwoord gesproken. Daarna sprak de voorzitter een ope ningswoord. Hij heette in 't bijzonder wel kom den Minister van Onderwijs, Mr J. Terpstra, en andere autoriteiten en wees er daarna op, dat de Vereen, gelijk de adelaar steeds vernieuwd wordt. Het aantal aangesloten scholen wordt steeds grooter het heeft juist de 500 bereikt en het aantal kweekscholen is niet voldoende om de noodige onderwijs krachten voor de scholen te geven. Spr. eindigde met er op te wijzen, dat zich voor de toekomst rijke perspectieven openen. Minister Terpstra, die daarna het woord verkreeg verklaarde met vreugde hier te zijn, nu deze Vereeniging haar 40-jarig bestaan mag vieren. Bij de oprichting waren slechts 4 scholen aangesloten en thans is dat aantal tot 500 gestegen. Door een eigen inspectie en een aantal kweek scholen doet zij een zegenrijk werk en het is een uitstekende gedachte daaraan thans bijzonder aandacht te schenken. Spr. hoopt, dat met het bereiken van den 40-jarigen leeftijd een tijdperk van vruchtbaren arbeid mag aanbreken. Vervolgens richtte Spr. zich in 't bij zonder tot den voorzitter Prof. Aalders en wenschte dezen geluk met het feit, dat H. M. de Koningin hem benoemd heeft tot ridder in de Orde van den Nederl. Leeuw. Hierna was h'et woord aan iden Minis ter van Staat, dr J. Th. de Visser, eere-voorzitter van. Chr. Volksonderwijs, om de gedachtenisrede te houden. Met opzet begint Spr. met de jubilee- rende vereeniging min of meer klein te zien, opdat des te beter uitkome, tot welke groote roeping ze is geroepen. Het volksonderwijs moet Christelijk zijn want dat komt de natie toe; De strijd voor dit hooge beginsel was zwaar naar twee zijden. De vereeniging ging echter rustig voort. Hoewel uit den kerkelijken strijd geboren, beeft zij zelden of nooit de strijd bijl gehanteerd. Veeleer bleef bare leus, de kinderen op te voeden tot ware Chris tenen, goede burgers en trouwe leden der vaderlandsche kerk. Spr. herinnerde aan de oprichting der vereeniging en stond stil bij den eersten moeilijken tijd en de propaganda, die moest worden gevoerd. Christelijk Volks onderwijs is nu geworden een rijk vertak te boom. Het aantal aangesloten scholen bedraagt bijna 500. In bijna alle opzich ten neemt de vereeniging een eervolle positie in. Naar dr Kuypers woord be trekt zij met bet kind in den arm de wacht bij bet Kruis. Hierna deed de vergadering enkele huishoudelijke zaken af. SITTARD. Te Struin bij Sittard is door de Justitie beslag gelegd op de ingedien de Candidatenlij sten voor de a.s. Gemeen teraadsverkiezing. Een viertal lijsten zouden n.l. valsche handteekeningen be vatten. AMSTERDAM. De diamantfirma Cos- ter Moppes beeft baar betalingen ge staakt. Er zou een deficit zijn van onge veer f 80.000. Het actief bedraagt onge veer 20 pet. De ballon van Prof. Piccard. INNSBRÜGK. Uit Merano wordt ge meld, dat de ballon van Prof. Piccard in bet Spalsa-dal is gedaald. Omtrent bet lot van de opvarenden is nog niets bekend. Een aantal auto's is naar de plaats, waar de ballon daalde, vertrokken, teneinde daar een onderzoek in te stellen. DE VLOEK DER WERKLOOSHEID. In bet Meinummer van Hoenderloo vertelt d. B. een en ander over de toen malige criminaliteit onder de jeugd ten gevolge van de crisis en hij wijst er op, dat l'Union Internationale de secours aux enfants een enquête over de beele wereld naar den omvang van bet kwaad instelt. Verder deelt bij een en ander mee uit twee boeken: Die Not der erwerblosen Jugend van Dr Otto Reize en La situati on des enfants des chömeurs en Alle- magne (de toestand onder de kinderen der werkloozen) van Dr Ruth Weiland. Het zijn werkelijk ontstellende dingen, welke deze schrijvers meedeelen, o.a. dat bet aantal van prostitutie levende min derjarigen te Berlijn (meisjes en jongens) op 35.000 wordt geschat. Dr Reize merkt op, dat de jonge werk- looze van thans, morgen de drager is van bet volksbestaan en dat het daarom van het allergrootste gewicht is, dit probleem aan te pakken. Jeugdbescherming en jeugdzorg, boe belangrijk ook, zijn maar lapmiddelen, bet remedie voor den jon gen mensch is geregelde arbeid. Hoe demoraliseerend werkloosheid werkt, kan ook nog blijken uit de woor den van een leider van een Bureau voor Beroepskeuze, die bet, blijkens zijn er varing, vrijwel ondoenlijk acht, om jon gemannen, die een jaar zonder werk zijn geweest, nog ergens in opleiding bij een patroon te krijgen. Zooals visschen, die in ondergrondscbe wateren bun gezichts vermogen verliezen, gaat met het ontbre ken van werk langzamerhand gepaard een niet meer geschikt zijn voor werken. MIDDELBURG, 28 Mei 1931. Aanvoer op de graanmarkt gering. Geen noteering gemaakt. Aangevoerd door boerinnen: Boter 0,72.5, kipeieren 3,90, eendeieren 4, gans eieren 11, kalkoeneieren 6. Aangevoerd door handelaren: Boter 0,67.5, kipeieren 3,50, poeljeëieren 2,50, eendeieren 4, ganseieren 9. Part. prijs: Boter 0,80, kipeieren 4,50, poeljeëieren 3,50, eendeieren 4,50. Veilingsvereeniging „Walcheren". Aan voer 63.000 stuks. Prijzen: kipeieren 52 54 K.G. f3.04; 54—56 K.G. f3.21; 56—58 K.G. f3.24—f3.28; 58—60 K.G. f3.37—f3.43, 60—62 K.G. f3.53—f3.61; 62—64 K.G. f3.68 —f3.77, 64—66 K.G. f3.90. Bruine: 56—58 K.G. f3.42, 58—60 K.G. f3.56—f3.62, 60—62 KG. f3.57—f3.61, 62 —64 KG. f3.61—f3.70, 66—68 K.G. f3.84, Eendeieren f3.08, Ganseieren 8 ct., Kal koeneieren 6 ct. MIDDELBURG, 27 Mei 1931. Kleine veiling. Zeeuwsche blauwe 230240, id. Drielingen 137138, id. Poters 59—130, Bravo's groote 161169, alles p. 25 K.G. Nieuwe aardappelen 2336, id. Poters I 16—30, id. H soort 9—16, id. Kriel 6, Aardbeien 30100, Tomaten 7492, Frambozen 50, Snijsla 3, Spinazie 112, Mosk'rul 141, Postelein 822, Zuring 67, Stekkomkommers 11, Kassnijboo- nen 4698, Suikerboonen 104, alles per K.G. Geraniums 15 ct per pot. Rozen 2639, Lupinen 16, Plantjes 4 13, per 10 stuks. Aardbeien 0.52 per stuk. Kervel 78 per kist. Peen 420, Bloemen 410, Raapste len 0.5—1, Prei 5, Uien 22.5, Snijgroen 25, Selderie 110, Rammenas 2.54, Kropsla 15, Radijs 0.53, Bloemkool 333, Komkommers 921, Rabarber Yi 4, alles per bos. Op de Exportveiling van hedenmor gen 10 uur werden de volgende prijzen besteed: Tomaten: A 53,30, G 52,90, GG 26, B 63,40, per 10 K.G. Aanvoer U. C. B. 560 K.G. Sla per 100 krop 1,803.09. VLISSINGEN. Veiling van 27 Mei 1931. Nieuwe aardappels 3133, Poters 29 31, Spinazie 514, Asperges I 3646, Asperges II 31, Asperges III 2022, Aardbeien 83, Kruisbessen 11, Postelein 2223 ct. per K.G. Bloemkool 1430, Sla 56, Komkommers 2022,5 ct., alles per stuk. Radijs 12,5, Selderie 45,5, Prei 57, Peeën 1617, Rabarber 2,5 4, Ramanas 3,55, pioenen 1448, bol- rozen 10 ct., alles per bos. Kervel 10 11, peterselie 1118, zuring 1419 ct., alles per mandje. Aardbeien 1935 ct. per doosje. KAPELLE. Veiling van 27 Mei 1931. Groote veiling: Kruisbessen 9.2015.50 per 100 K.G. Eierveiling: Kipeieren 3.40, Poeleieren 3, Eendeneieren 3.10, allen per 100 st. Kleine veiling: aardbeien 302.30 per 100 stuks, Idem 6074 per 100 K.G. Spi nazie 910, Postelein 1417, beiden p. K.G. Bloemkool 624, Komkommers 12 16, per stuk Kropsla 2.805.20 per 100 krop Wortelen 1515.20, Radijs 1.40 1 80, Rabarber 2.10, Selderie 2.903, Sjalotten 1.90, alles per 100 bos. Aard appel en 27 per 100 K.G. Knolbego nia's 20, Zaaibegonia's 9, beiden per pot. GOES. Huw.-aang.: Gerrit Arendse, 39 j. jm. te Amsterdam en Maatje Brugge- man, 35 j. jd.; Cornelis Krijger, 26 j. jm. en Centina Wilhelmina van Liere, 22 j. jd.; Hendrik Joziasse, 29 j. jm. en Juliana Paulina Paasse, 31 j. jd. Geboren: Dina Lidwina Maria, d.v. Lau- rus Albertus de Jonge en Wilhelmina Johanna Dina Jansen. De moeilijkheden bij de middenstands- bank te Alblasserdam. Aangaande de moeilijkheden, welke in 't beheer der Middenstandsbank te Alblas serdam zijn voorgekomen, meldt de Voor waarts nog nader: Er is vast komen te staan, dat de Mid- denstands-Credietbank van Alblasserdam in groote moeilijkheden is geraakt. Deze bank is een zelfstandige stichting los van eenig landelijk verband. Vooraan staande personen hebben groote credie- ten genoten, waarop geen verhaal is, ter wijl vele beleggers en spaarders met groo- tere en kleinere bedragen, hun geld ver loren. De betalingen zijn gestopt en het Parket uit Dordt stelt een onderzoek in. In Alblasserdam en Nieuw-Lekkerland heerscht bij de betrokkenen groote ontstel tenis. De Raad van Commissarissen heeft in drie jaren geen controle uitgeoefend en moest daarover vele verwijten hooren. Wisselkoersen. Amsterdam, 2.30 u. Londen 12.09%—12.09% Parijs 9.73—9.74 Brussel 34.6334.64 Berlijn 59.06—59.07 New-York 2.48%—2.483^ Programma van Vrijdag 29 Mei 1931. HUIZEN, 1875 M. Algemeen Program ma. Verzorgd door de N.C.R.V. 8 Schrift lezing. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Zie- kendienst 1112 Gramofoonpl. 12.15 Gra mofoonpl. 12.30—2 Concert, viool, cello, piano, harmonium. 2—3 Gramofoonpl. 3 4 Concert, sopraan, fluit, piano. 4.304.45 Gramofoonpl. 5.30—6.30 Orgelconcert. 6.30 Radio-dokter. 7 A. J. Herwig: „Balcon en perkplanten'. 7.45 Gramofoonpl. 8—10.45 Concert Chr. Radio-orkest. 99.30 Cause rie door prof. mr J. G. Kielstra. HILVERSUM, 298 M. 12.00—2.00 A. V. R. O kwartet. 2.002.30 Gramofoonpl. 2.303.00 Schooluitzendmg. 3.004.00 Concert door een orkest van werklooze musici. 4.00 Orgelspel. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 12.20 Concert, sopraan en bari ton. 12.50 Orgelconcert. 1.502.50 Gra mofoonpl. 3.203.50 Opening van de Londensche afdeeling van de Douglas Haig Memorial Homes door deh Prins van Wales. 4.20 Orkestconcert. 7.00 Fluitspel. 8.05 Zang. 9.55 Concert, so praan, bariton, Radio-Koor en Orkest. Door notaris Blaupot ten Gate werd Woensdagmiddag in bet café „Buiten tuin" bij Middelburg, publiek verkocht: Een woonhuis met tuin, aan den Nieu wen Vlissingschen weg E 141 te Koude- kerke, groot 1.92 A. aan dhr J. M. Won- tergem te Middelburg q.q. voor f 4045. Een woonhuis met schuurtje en tuin, aan den Breeweg D 156 te Koudekerke, groot 2.30 A. aan dhr Gs Geschiere te Koudekerke voor f 2130. Mei. 29 Vlake, inspan, Jonkers. 29 Grijpskerke, huizen, land, Blaupot ten Cate. 30 Wemeldinge, afbraak, De Kok. Kats, inspan, Heijboer. J^ni. 4 Wemeldinge, werkplaatsen, Jonkers. 4 Middelburg,, huis, Hioolen. 4 Kloetinge, buizen en land, v, Dissel. 9 Middelburg, inboedel, De Groot Hondius. Juli. 1 Wissenkerke, hofstede, Matthijs. HOOG WATER. Stand van Vrijdag 29 Mei 1931. v.m. n.m. Terneuzen 1.01 Borssèlen 12.41 Breskens en Vlissingen 12.26 I-Ioedekenskerke 12.46 Hansweert 1.06 Veere 12.51 Colijnsplaat 1.16 Goesche Sas i. 2.11 Wemeldinge 2.16 Tholen 2.38 Zierikzee v 12.56 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 21 Zwakke tot matige veranderlijke wind, later uit Zuidelijke richtingen; zwaar be wolkt met tijdelijke opklaringen, aan vankelijk nog kouder en kans op on weer; iets koeler. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gisteren 760. Licht op voor fietser*: Vrijdag 9 uur 38. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat Is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat ls verstandig. Een kleine advertentie ln de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slecht* 75 cent bij vooruitbetaling.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3