Transpireerende bevordert vlug,gerieflijk reuen Kerknieuws. Onderwijs Wetenschap en Kunst oksels en voeten genoemde maatschappij verblijvende zie ken. Gevraagd wordt of de regeering een onderzoek wil doen instellen en, in geval blijkt, dat genoemd concern inderdaad is tekort geschoten in zijn wettelijke ver plichtingen, zijn concessionaris te wijzen op de bestaande normen bij de verlee ning van ontslag. Bond van Meisjesvereeniglngen op Gereformeerden Grondslag. De hoofd samenkomst van den bondsdag was gisteren in Tivoli, twee bij-samen komsten waren er en wel in de Ooster en in de Wos ter kerk. In Tivoli werd des morgens de ope ningsrede uitgesproken door de bonds presidente Mej. Tj. Torenbeek van Zuidlaren. Daarna werden -telegrammen van hulde en trouw verzonden aan H. Al de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana en Dr. H. Colijn. Uit het jaarverslag der secretaresse bleek, dat het aantal ver- eenigingen was gestegen van 649 tot 731. Het verslag der penningmeesteres gaf een batig slot aan van f 2.022. Het bonds orgaan Bouwen en Bewaren had een saido van. f 2631. Het Zomerhuis had een na- deeiig saldo van f 1383. De vert-'agen wer den goedgekeurd. Vervolgens had plaats de aanbieding van een vaandel. Mej. A. M. Lock sprak namens de vaandelcommissie bet bonds- bestuur toe en bood het vaandei aan. Het heeft een onderkleur van beige met zij - banen in donkerbruin. Op die zijbanen is in de lengte een oranjeband gestikt. Op de banden zijn de wapens der provincies ge plaatst, vijf aan elke 'kant. Het wapen van Zuid-Holland prijkt onderaan in 't midden en dat van Nederland bovenaan in 't midden. Het centrum van 't vaandel is echter het 'bondsinsigne in goud: de ge opende Bijbel met een stralenkrans om geven op het midden van een kruis, waar in staan, de woorden Bouwen en Bewa ren: het devies van den bond. De vaan- delstok wordt gekroond door den Neder- landschen leeuw in koper uitgevoerd Bij het vaandel was een eikenhouten vaandel- kast gevoegd. Het was een prachtig ge schenk, dat door 'de bondspresidente onder grooten dank aan. de bondsvriendinnen werd aanvaard. Hierna waren de voorstellen aan de orde. Aangenomen werden de bestuurs voorstellen om de bondscontributie weer vast te stellen op twintig cent per lid en om het aantal hoofdbestuursleden uit te breiden van negen op elf. De bedoeling daarvan is, dat uit elke provincie een be stuurslid in bat hoofdbestuur zitting zal hebben. Hierdoor was komen te verval len het voorstel van den kring Twente 'Oost betreffende de bestuurssamenstel ling. Besloten werd den volgenden Bonds dag te Amsterdam te houden. Aangeno men werd het voorstel van Leiden om een proef te nemen met het houden van een vóórvergadering met afgevaardigden, als 25 vereenigingen met opgaaf van redenen den wensch daartoe te kennen geven. Bij de bestuursverkiezing werd de bondspresidente mej. Tj. Torenbeek als bondsbestuurslid onder luid applaus her kozen. Mej. T. Kok van Utrecht werd herkozen als redactielid van Bouwen en Bewaren. In de vacatures iu het bonds- bestuur ontstaan door het aftreden van de dames Jansje Oskam en R. de Vries, wer den gekozen mej. Joh. Francke te Grijps- kerke en mej. K. Elger.sma te Witmarsum. In de redactie werd gekozen 'in de plaats van mevrouw Wichgelaar-Warner mej. J. de Bruyn van Purmerend. In de 'Oosterkerk voerde des morgens na de opening door mej. J. Oskam, vice presidente, het woord Mr. H. B ij 1 e- veld over het onderwerp: Onze jeugd en haar genietingen. Spr. toonde daarin aan, dat de 'Gereformeerde jeugd alles mag en alles genieten mag, mits het onder dank zegging genoten wordt, en men het doe ter eere 'Gods. Daarin dus de aanwijzing „hoe" men genieten -mag en tot welke be grenzing. En als men Jezus in het mid- delpuut van zijn leven heeft staan, dan zal men niet graag zoo dicht mogelijk naar de grens gaan, maar integendeel dioht 'bij het centrum blijven. En dan komt men vanzelf al met den rug naar de grens te staan. Wat kan en mag, zoo beschouwd, de Gereformeerde jonge vrouw als geoorloofde genieting zien? Alles wat, zonder haar vrouweneere te kwetsen en zonder haar vrouwenroeping te schaden, naar persoonlijken aanleg in verband met de levensomstandigheden bevorderen kan een harmonische ontwikkeling van li chaam en geest. Spr. werkte dit nader uit. In de Westerkerk presideerde de 2e secretaresse van den hond, mej. E. G. Versluys. Daar voerde des morgens het woord D r. K. D ij k van Den Haag, over: Pinksterweelde. Spr. begon met zijn vreugde te uiten over het voorrecht, dat hij weer op den bondsdag van de M.V. spreken mag, en dat dit geschiedt in de derde vergade ring. Deze derde samenkomst spreekt van groei en bloei, van belangstelling en lief de, van Pinksterweelde. Die weelde geeft God ook in de natuur, en ook in het jeugd leven in 't algemeen, wat door spr. met enkele voorbeelden wordt aangetoond, maar toch het rijkst in het leven der ge nade. Pinksteren, het feest van den Geest, is bij uitstek een jeugdfeest. Want in de Pinksterbelofte en den Pinksterzegen neemt de jeugd een groote plaats in. Uw zonen en uwe dochteren zullen profetee- ren; uw jongelingen zullen gezichten zien; u komt de belofte toe en uw kinderen. Spr. handelt uitvoerig over het profetee- ren der jeugd dat in Nieuw Testamenti- schen zin is 'het indenken en belijden der waarheid Gods, wat niet alleen een werk is van de zonen maar ook van de doch teren. Ook zij mogen profetessen zijn en de M.Y. dienen haar in de vervulling van deze taak. Mits zij den priesterlijken dienst niet vergeten. Dan zullen ook zij gezichten zien, d.i. innerlijk gegrepen worden door de bezieling des Geestes en in heilig idealisme den levensweg gaan. Alet een krachtige opwekking tot trouw iu belijdenis en leven besloot spr. In de middag-bijeenkomsten, welke in Tivoli werd gepresideerd door mej. H. S. S. Kuyper, in de 'Oosterkerk door de bondspresidente mej. Tj. Torenbeek en in de Westerkerk door mej. J. Os-kam, werd het woord gevoerd in Tivoli en in de Oos terkerk door Dr. H. A. vanAndel van Solo, over: „Javaansche vrouwen en meisjes" en 'door Dr. G. Bouma over: „'Sterkte of strik". Dr. van An-del trok een parallel tus- schen de vrouw in het Westersche cul tuurleven en in 'de Oostersche afzonde ring. Door Christus is 'de vrouw hersteld op haar oude eereplaats. Spr. schetste uitvoerig hoe in de Oostersche landen, hoe ook in Indië de vrouw laag staat aange schreven' maar wees er daarna op, dat de Javaansche vrouwen en meisjes moei lijk te hereiken zijn door de Zending. Ze komen in de hospitalen minder dan de mannen. Den colp >rteurs krijgen de vrou wen niet te spreken en met lectuurver- spreiding bereikt men ze ook zeer moei lijk. Dit alles wordt in de 'hand gewerkt 'door de gedachte, welke door de eeuwen heen gold, dat de godsdienst een zaak is van de mannen, niet van de vrouwen. Zelfs als een man nagaat denken over den Chr. godsdienst, spreekt hij daarover niet met zijn vrouw. Meestal zijn de eerste be keerlingen in een dorp mannen. De vrou wen zijn zeer makkelijk te winnen, voor het -grootste deel worden ook de vrouwen van de hekeerde mannen christinnen. Alaar we moeten bereiken de vrouwen wier mannen geen christen werden. Hoe die te hereiken? De Kerk van Delft zond twee zendingszusters uit. Deze zendings- zusters zijn uit den hond van Geref. meis jes voortgekomen. Zoo heeft de bond ook in dit opzicht zegen verspreid. Maar de zend ings lief de onder de hondsvriendinnen moet toenemen. Het kan een schat van groote waarde genoemd worden als we Hollandsche vrouwen in Indië hebben, die de gezinnen kunnen bezoeken. Oplei ding van goed geschoolde Javaansche zus ters is mede 'zeer noodig. Het lot der Ja vaansche vrouwen en meisjes moge de Geref. meisjes in ons land leeren heur eigen lot op prijs te stellen. Alaar de Geref. meisjes, wat moeten die voor de Javaan sche vrouwen en meisjes doen? Deze vraag wilde spr. niet beantwoorden; de liefde zal de weg zelf gemakkelijk aan geven. Dr G. Bouma herinnerde aan de beide vrouwenfiguren, die in de Openbaringen worden geteekend: de hoer, dronken van heiligenbloed, en de bruid van het Lam. Beide gestalten hebben symbolische be- teekenis en het is niet zonder diepen zin, dat daarvoor juist twee vrouwengestalten gekozen zijn; dat wijst immers ook op de groote beteekenis van de vrouw. Naar Gods scheppingsbestel heeft de vrouw do roeping, de hulpe te zijn van den man, om hem te sterken. Alaar de zonde heeft van haar gemaakt een verleidster, een strik. Ze is niet slechts met den man mee gevallen, maar ze is in haar beteekenis voor den man nu andersom geworden en zal nu naar Satans bedoeling hem een valstrik zijn. Genade echter vernieuwt alle dingen en adelt ook weer de vrouw. Nu mag de vrouw weer zijn, wat ze oorspronkelijk was: sterkte voor den man; en in de worsteling tusschen zonde en genade mag de Christenvrouw bijzonder sterkte zijn. Zoo heeft de vrouw in den geweldigen kamp der eeuwen tusschen het Konink rijk Gods en het koninkrijk van Satan en van den komenden Antichrist haar eigen en grootsche beteekenis en plaats dat ze zal zijn sterkte of strik. In dat licht mogen onze meisjes, de vrouwen van het komende geslacht, haar eigen beteekenis zien. En daarom moeten onze meisjesvereenigingen mee de plaats zijn, waar ze worden onderwezen en ge oefend om in den strijd voor het Konink rijk en den Koning in te nemen haar door God bestelde en door Christus her wonnen en door den Heiligen Geest her stelde plaats. In de Oosterkerk voerden deze beide sprekers in omgekeerde volgorde bet woord. In de Westerkerk sprak des middags allereerst Ds D. v a n D ij k van Gronin gen over: „Levenswaardeering'. Spr. schetste eerst, hoe in de geschie denis er perioden zijn, waarin de levens verachting hoogtij viert, maar ook peri oden, waarin de levenswaardeering zeer naar voren treedt Zoo'n periode als laatstgenoemd was er in de vorige eeuw, na den Napoleontischen tijd. Men voelde zich toen van den druk ontslagen, was verheugd, zag in alles weer schoonheid en lieflijkheid. Maar langzamerhand is het alles anders geworden en is er weer de levensverachting, welke zich overal doet gevoelen. Ook bij de jeugd. Wat heb je eraan? is daar het stopwoord. Men is blasé van alles en nog wat. Spr. schetste daartegenover hoeveel liefelijks er in het leven is. In lyrische taal schilderde hij de schoonheid der natuur, wees vervol gens op wat er nog aan schoons gevon den wordt in familie- en gezinsleven, in de liefde, ook in den vereenigingsarbeid. Levenswaardeering is noodig, maar daar toe kunnen we slechts komen; le. als we ons leven eenvoudig houden; 2e. als we ons leven rein houden; 3e. als we ons steeds oefenen in de goede dingen van het leven te zien. Spr. eindigde met erop te wijzen, dat we toch pas de rechte le venswaardeering kunnen gevoelen, als we weten het eigendom van Jezus Christus te zijn; tot verdieping van het geloofs leven wekte hij dan ook op. Dr J. Hoek van Den Haag sprak over: „Houdt braef stand". Er is, aldus Spr., tegenwoordig over vloedig reden toe elkander op te wek ken braef standt te houden. Ook het meis jesleven blijft niet vreemd aan een strijd, waarin moedig stand houden roeping is. Er is de macht der wereld, die op al lerlei wijze onze Gereformeerde meisjes bedreigt. Er is het gevaar, dat in de ge daante van een valsche synthese nader sluipt. Ook moeten zij op vasten grond blijven staan te midden van het wassend revolutionair getij. En evenzeer hebben zij af te wijzen de schoonschijnende pre diking der weerloosheid, welke ook op het gevoelige meisjeshart een beroep doet. Calvinistische meisjes mogen zich ten opzichte van deze dingen niet afzijdig houden. Ook voor haar geldt het woord uit het oude Geuzenliedboek: „Weestniet meer neutralisten". Om braef standt te houden komt het op geloof aan. Dat geloof is een vrucht van den Pinkstergeest en brengt ook het jonge leven in overwinningsgemeenschap met Christus, Wien alle macht gegeven is en Die over alle vijanden zegepraalt. De sluitingstoespraken werden gehou den in „Tivoli" door Ds P. Ch. v. d. Vliet, in de Oosterkerk door Ds J. H. Telkamp en in de Westerkerk door Ds W. Veder, allen Geref. predikant van Utrecht. Hierna vertrokken de duizenden meis jes weer vanuit Utrecht'; elk naar eigen haardstee, vol over den goed geslaagden toogdag. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oostkapelle, J. v. d. Wiel, cand. te Den Haag. Te Suawoude (toez.), J. N. Warmolts te Wezep. Te Wasperveen J. Cuperus, cand. te Utrecht. Bedankt voor Zegveld, A. M. den Oud sten te Elburg. Voor Axel (toez.), A. T. W. de Kluis te Serooskerke (W.) Geref. Kerken. Tweetal te Rotterdam (vac. Ds C. B. Bavinck), W. H. v. d. Vegt te Bergum en IJ. v. d. Zee te Amsterdam-West. Beroepen te Watergraafsmeer (2e pr.- pl.), P. Ch. v. d. Vliet te Utrecht. Aangenomen naar Dronrijp, P. Klap wijk, cand. te Berkel. Geref. Gemeenten. Tweetal te Tholen, J. D. Barth te Bors- selen en M. Hofman te Krabbendijke. Praeparatoir exame.n. He den werd de vergadering van de classis Goes der Geref. Kerken voortgezet. Na afgelegd praeparatoir examen werd de heer P. Bakker, te Ellewoutadijk, theol. cand., toegelaten om te staan naar den Dienst des Woords en der Sacramenten. Ds N. v. d. Snoek. Toen Dinsdag morgen Ds N. va.n der Snoek, Ned. Herv. predikant te Veenendaai, zich ten st.erf- huize van A. van M. bevond, om aldaar den begrafenisdienst te leiden, werd hij plotseling onwel on had een bloedspu wing plaats. De toestand is vrij ernstig. De heer J. van Dijl, hoofd der Op. U.L.O.-school te Goes, staat no. 1 op de voordracht ter benoeming van een school hoofd te Doetinchem. Bij Kon. besluit is tijdelijk benoemd tot leerares aan de R. H. B. S. te Zie- rikzee mej. M. C. Monna te 's-Graven- hage. Universiteit te Leiden. Bij Kon. besluit van 23 Mei is aan Prof. Dr S. G. de Vries, met ingang van 21 Sep tember a.s., op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als buitengewoon hooglee raar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, met dankbetuiging voor de belangrijke in die betrekking bewezen diensten. Vereeniging van Christ, onderwijzers en onderwijzeressen. In de voortgezette vergadering van deze organisatie werd tot hoofdbestuurslid ge kozen de beer A. Janse van Biggekerke, maar daar deze bedankte, bleef de va cature bestaan. In de middagzitting heeft de heer S. Stemerding, directeur van de Herv. kweekschool te Rotterdam, een inleiding gehouden over den invloed van de chris telijke school op het gezin. Spr. meende dat het gezin veel meer invloed op de toestanden in de school uitoefent dan omgekeerd. Hij schetste uit voerig de beteekenis van de ouders in het echt christelijke gezin, zette uiteen, waarom z.i. de school meer en meer een onderwijskundig dan een opvoedkun dig instituut is, stelde vast, dat het ka rakter der christelijke school zich heeft gewijzigd omdat zjj veel meer dan vroeger evangeliseerend werkt, vooral in de groote steden, en besprak den invloed van die evangelisatie in de huisgezinnen. Spr. behandelde daarna in den breede de vraag, welke invloed van het huisge zin op de school niet gewensoht is, en concludeerde, dat de school niet goed kan maken, wat de ouders bederven. Verder ontwikkelde hij de stelling, dat de school met 't gezin samenhangt met haar leer stof en tucht, waaraan hij de gedachte verbond, dat de christelijke school voor gewoon lager onderwijs heelemaal geen huiswerk moet'geven en de u.l.o.-school zoo weinig mogelijk, zoodat de christe lijke school een goed voorbeeld moet ge ven in het zoo min mogelijk storend inwerken op de vrije beweging van de kinderen. En ten slotte meende spreker, dat de invloed van de school op het gezin voor een zeer groot deel afhangt van de christelijke persoonlijkheid van den onderwijzer, wiens vroomheid echt dient te zijn. Voor de vergadering gesloten werd, dankte de voorzitter den heer v. d. Welle te Middelburg, aftredend bestuurslid, voor wat door hem in 't belang der vereeniging werd ge'daan. Piccard in de lucht. Naar uit Augsburg wordt gemeld, is prof. Piccard gisteren in de vroege mor genuren voor zijn stratospherische vlucht opgestegen. Om 1 uur begaf prof. Piccard zich naar het terrein, waar de ballon gevuld werd. Tegen 3 uur stak een krachtige Ooste lijke wind op. Omstreeks 4 uur weer klonk het commando „los", waarna de ballon zich in beweging zette. Prof. Piccard zal trachten een hoogte van 16000 M. te bereiken, om in de bo venste luchtlagen de zgn. stratosphere wetenschappelijke waarnemingen te doen. De ballon is op verscheidene plaatsen in de Allgau gezien. Te Kempton en te Lindau zag men den ballon op een hoog te van naar schatting tusschen de 8000 en 10.000 M. Anderhalf uur na den start had de ballon zich 3 K.M. van de plaats van vertrek verwijderd en vloog hij op 5000 Meter hoogte. Om half acht was de ballon nog slechts zeer zwak met het bloot oog aan de licht bewolkte hemel te zien, en spoedig verdween hij geheel. Men schatte den af stand op 100 K.M. en de hoogte op 7 a 8000 M. De ballon van prof. Piccard bevond zich gisteravond om half zeven in de buurt van Schongau en bewoog zich in de richting van Alurnau. De ballon scheen langzaam in westelijke richting af te drijven. Aangezien men er zich over verwondert, dat de ballon zoolang op groote hoogte is gebleven, werd door sommigen de mee ning geuit, dat de zich aan boord van den ballon bevindende personen niet meer in leven zouden zijn, waarvoor echter geen enkele bevestiging aanwezig is. Tot zeven uur bleef de ballon zich in het gebied van de Beiersche Alpen bewe gen. Hij schommelt heen en weer, waar schijnlijk ten gevolge van de windstroo- mingen in de luchtlaag, waarin de bal lon zich thans bevindt. Prof. Piccard bezit geen verwar mingsinrichting in zijn ballon, maar ge bruikt de zonnestralen als verwarmings elementen, zoodat hem het uitstekende zonnige weder zeer uitstekend van pas komt. Bij de leiding der Riedlinger ballon- fabriek gelooft men uit de omstandig heid, dat de ballon in de laatste drie uren zijn positie weinig veranderd heeft, en op bijna dezelfde hoogte is gebleven, te moeten concludeeren, dat hij in een koude luchtlaag is geraakt, die het onmogelijk maakt, gas uit te laten. Een zekere bezorgdheid wordt gewekt door de omstandigheid, dat Piccard slechts voor 12 a 15 uren Lichtvoorraad bij zich heeft en twee reserveflesschen waterstofgas, over welker gebruiksduur men niets bepaalds kan zeggen. In verband met de vrees, dat Piccard's Lichtvoorraad in den gesloten metalen gondel slechts voor 12 a 15 uren voldoen de zou zijn, deelt de ballonfabriek Riedin- ger bij informatie mede, dat Piccard niet alleen luchtvoorraad, maar ook levens middelen voor minstens 2 dagen aan boord heeft. Het onweer. Boven den Zuid-oosthoek van Drente heeft zich gistermorgen een zwaar on weer ontlast. Tegen 10 uur werd 't nach telijk donker. De auto's, die zich op de wegen bevonden, moesten de lichten op steken. Het onweer ging gepaard met regen en hagelslag. Te Ermelo is een boerderij door den bliksem getroffen en afgebrand. Drie kalveren, een paar varkens en vele kip pen kwamen in de vlammen om. Tijdens het hevige onweer, dat bo ven Drente woedde, werd het 14-jarige dochtertje van den heer J. Koolstra te Schoonoord door den bliksem getroffen en gedood. In verschillende plaatsen brandden huizen af. Te Roermond sloeg de bliksem in de sacristie van de Munsterkerk. Alle lampen werden vernield. Verder is geen schade aangericht. To AaJten werd de 24-jarige schoon zuster van den landbouwer Loobeek door den bliksem getroffen. Het slachtoffer ia bewusteloos en voor haar leven wordt gevreesd. De bliksem sloeg eerst in een pereboom, welke dicht bij de boerderij slaat, vanwaar hij oversprong op een muuranker, met het gevolg, dat het meis je, dat bezig was de bedden te spreiden, werd getroffen. De veertienjarige Jo Wiggere reed per rijwiel van Groenlo naar Winters wijk om aldaar de ambachtsschool te bezoeken. Dicht bij Winterswijk werd hij door een onweer overvallen en door den bliksem van zijn fiets geslagen. De be stuurder van een voorbijrijdende vracht auto nam den bewusteloozen knaap op en bracht hem naar het ziekenhuis te Win terswijk. In deerniswekkenden toestand werd het slachtoffer opgenomen. (Tel.) Een kapitale boerderij te Hoogezand is door den bliksem getroffen en afge brand. Alle landbouwgereedschappen en veel hooi en stroo gingen verloren. Ver zekering dekt de schade. Te Steenwijkerwold is een groote boerderij door den bliksem getroffen en ondanks krachtig optreden van de brand weer in vlammen opgegaan. Vee en in boedel konden worden gered. Verzeker ring dekt de schade. Te Epse bij Deventer werd een boerderij door den bliksem getroffen en brandde totaal af. De levende have en eenig meubilair werden gered. De schade' wordt slechts gedeeltelijk door verzeke ring gedekt. Te Harfsen sloeg de bliksem in een pasgebouwde boerderij, welke geheel af brandde. Verzekering dekt de schade. Fabriekspand uitgebrand. In een pand aan de Frederik Hendrik straat te Utrecht, waarin gevestigd is de boekbinderij en cartonnagefabriek van de firma Miedema, is gistermiddag een uitslaande brand uitgebroken, vermoede lijk ontstaan door het vlam vatten van parafine tijdens de werkzaamheden. Het pand brandde vrijwel geheel uit. Jongetje verdronken. Gister namiddag is te Breukelen een plm. 8- jarig jongetje verdwenen. Nadat het ventje des avonds om 8 uur nog niet in de ouderlijke woning was teruggekeerd, vreesde men dat het een ongeluk was overkomen. De politie achtte het daar om raadzaam in de Dannegracbt te dreg gen, met het' gevolg, dat omstreeks 9 uur bet lijkje werd opgehaald. De oor zaak van het ongeval is vermoedelijk te wijten aan het feit dat vele kinderen met vischnetjes zoeken naar stekeltjes. Ernstig auto-onge 1 uk bij Kaatsheuvel. Toen de heer P. uit Waalwijk gistermiddag met zijn auto Kaatsheuvel passeerde, moest hij, daar men bezig was aan de straat werkzaam heden te verrichten, langzaam rijden. Aan de daar werkzaam zijnde arbeiders stelde hij eerst de vraag, of hij kon passeereu. Op een bevestigend antwoord reed hij door, doch bij een pas gegraven kuil zakte het zand weg met het gevolg, dat de auto kantelde, naar beneden viel en terecht kwam op twee arbeiders, die on der in den grond aan bet werken waren. Een zekere B. werd levensgevaarlijk verwond en werd in stervenden toestand naar het ziekenhuis te Tilburg overge bracht. De andere arbeider, zekere De K., kreeg een been- en een armbreuk. De heer P. liep eveneens eenige ver wondingen op, doch van minder ernstigen aard. De auto is ernstig beschadigd. (Tel.) Auto o v er den kop geslagen Twee kinderen gewond. Gisteren middag is een vrachtauto tusschen Olst en Wijhe van den dijk gereden en over den kop geslagen. I e auto, die met car ton geladen was werd ernstig beschadigd. Naast den chauffeur zaten twee jeugdige dochtertjes van den heer Sanders uit Loenen, waarvan het oudste zeer ernstig aan het hoofd gewond werd. Het andere meisje liep ernstige verwondingen aan armen en beenen op. Beiden zijn in het St. Joseph gesticht te Deventer opge nomen. Weer geen regenproeven boven Scheveningen. Ook giste ren zijn de regenproeven van den heer Veraart, welke 1.1. Zaterdag waren uitge steld, wegens afwezigheid van wolken boven Scheveningen, niet doorgegaan. Na de fiksche regenbuien in den vroegen morgen begon de lucht in den loop van den dag meer en meer op te klaren en tegen drie uur des middags waren er boven Scheveningen al weinig of geen regenwolken meer te ontdekken. De heer Veraart, die ditmaal persoonlijk op Waalhaven de voorbereidingen leidde, waS tusschen 5 en 6 uur met een meer motorig vliegtuig met ondergekoeld ijs opgestegen. Van Leiden tot Hoek van Holland is hij langs de kust gevlogen. Daar er echter absoluut geen bewolking te bekennen was is men onverrichter- zake op Waalhaven teruggekeerd. Het ligt in de bedoeling, een vol gende vlucht, welke in het begin van Juni zal worden gemaakt, in de vroege ochtenduren te houden en dan eenige autoriteiten, die bijzonder belang stellen in deze proefnemingen, uit te noodigen. beihandela men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Dro gisten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2