m aalit eiken afstand kort Uit de Provincie. Kerknieuws. Tot gemeentegeneesheer te Stad aan 't Haringvliet is benoemd dhr J. F. van de Plassche, arts te Utrecht. Loonstrijd in Zeeuwse h- Ylaanderen. In de laatste maanden is door de Christelijke vakbeweging in deze streek een krachtige propaganda ge voerd met heel gunstige resultaten. Het aantal leden is hier belangrijk toegeno men. Thans bereikte de Chr. Vakorganisatie de mededeeling, dat de directies van de Glasfabriek, de Superfosfaatfabriek, de Cokesfabriek en de Stikstoffabriek aan de arbeiders hebben medegedeeld, dat de loonen met 5 pet. zullen worden verlaagd. De arbeidersorganisaties kregen daar van bericht via de arbeiders. Schijnbaar willen de directies het buiten de vakbon den invoeren. Vanzelfsprekend zal binnenkort over deze kwestie worden onderhandeld. Zeeuwsche gezelschappen naar Spa. Zaterdagmorgen vertrokken resp. uit Middelburg en Goes 3 Zeeuw sche gezelschappen naar Spa, om daar medewerking te verleenen aan het Bel- gisch-Hollandsch feest, dat daar ia ge organiseerd. Alle V.V.V. in Walcheren en Zuid-Be veland h&bben op voorstel van V.V.V. te Goes de handen in elkaar geslagen om bij die gelegenheid een uitgebreide re clame te maken. Zoo was er Vrijdag middag reeds een extra-auto, volgeladen met honderden folders over Zeeland in de Fransche taal, beschikbaar gesteld dóór de stoomvaart-maatschappij „Zee land", naar Spa vertrokken, terwijl verder gezorgd was, dat overal in het Ardennenland kleurrijke affiches van Zeeland waren aangebracht. De Ned. Pomologische Vereeniging houdt haar algemeene vergadering op Vrijdag 25 September te Goes. Na deze vergadering worden eenige fruitteeltbe- drijven in Zeeland bezocht. Middelburg. Ten vierden male hield de Middelburgsche Athletiekvereen. E. M. M. Zaterdag haar Singelloop. Het aantal dee'nemers was minder groot dan vorige jaren. Van de 15 in geschrevenen, kwamen er 14 aan den start bij den Veerschen weg, waar zij precies op tijd, te vier uur op het start schot afzetten en bij droog, maar voor een loop als deze warm genoeg weer, er direct een flink en gang inzetten. Van het begin af was het te zien, dat de kans voor J. Kemp van D.O.S. te Rotterdam, die ook verleden jaar den wisselbaker be haalde, om één te zijn, zeer groot was. Natuurlijk was de belangstelling ook nu weer het grootste aan het einde van den Poeledalesingel, waar de finish was. Ook hier zag men Kemp met een gr no ten voorsprong aankomen. Hij had de ongeveer 3700 M. afgelegd in 11 m. 12 sec. Een warm applaus was de welverdien de hulde voor den kranigen athleet. Zijn opvolger was J. Arnold van B.A.C. te Breda, die ook geen onbekende hier is en die 11 m. 31,2 sec. liep, gevolgd door een nog meer bekende looper in deze om geving, A. A. de Wolf van Vlug en Lenig te 'sGravenhage, die 11 min. 40 sec. maakte, weder gevolgd door A. Kambier van E. M. M. in 11 m. 48,2 sec.; vijfde was C. J. Aerssens van Marathon te Vlis- singen. Tot zoover de loopers, die voor een prijs in aanmerking kwamen. Ook de volgende loopers bereikten nog het eindpunt in de na te noemen volgorde; D. van Maris, C. v. Sorge, I. Lefeber, J. G. de Jager, allen van Marathon; W. J. de Wolf, J. van Dijke van E. M. M. Drie deelnemers gaven het tusschen- tijda op. In het clubgebouw, de melksalon „de Nieuwe Landbouw" had te 5 uur de prijs- uitdeeling plaats. Bij het gisteren gehouden Muziek concours te Hausweert behaalde de Chr. Muziekvereen. Oefening na Arbeid alhier een le prijs in de 4e aid. fanfare, met nog een eere-medaille voor het hoogst aantal punten in die afd. Goes. Vrijdagavond nam dhr D. met zijn auto de bocht Korte Kerkstraat-Groo- te Markt zoo ruim, dat hij links van den weg kwam te rijden en toen met zijn wa gen het fietsend dochtertje van Reijerse uit de Schengestraat tegen den grond reed. Het meisje ia het politie-bureau binnengedragen en behandeld door Dr. Snoek, die gelukkig slechts ontvellingen constateerde en het slachtoffer per auto naar huis gebracht. De fiets was geheel vernield. De officiëele opening van de nieuwe Ambachtsschool zal op Vrijdag Juni, des nam. 2 uur plaats hebben. Het was gisteren, dank zij het mooie weer, druk in de stad. Van de dor pen waren oudergewoonte weer velen naar „de stad" gekomen, om Pinksteren te vieren. Veel drukte brachten ook teweeg het groot aantal Belgen. Ten aanschouwe van circa 2500 man werd een voetbal wedstrijd gespeeld tusschen een Antwerp- sche en een Goesche club. De uitslag was als volgt: Goes IIZurenborg Sport II 22. Goes IZurenborg Sport I 84. Later op den middag gaven eenige Belgische wielrenners een demonstratie op een afgezet gedeelte van de Groote Markt. Ook een concert van een Belgisch muziekkorps trok veel belangstelling. Des avonds hield het Leger des Heils een openluchtsamenkomst op de Markt, die te ongeveer 9 uur werd beëindigd. Ook hiernaar werd door velen geluisterd. Kloetinge. Ged. Staten hebben het be roep, ingesteld door A. J. van 't Veer, al hier, tegen de geldigverklaring van de lijst-Hoogstrate door het Hoofdstembu reau, ongegrond verklaard en de uit spraak van dit stembureau gehandhaafd. Wemeldlnge. Van de motorenfabriek v. d. Werke is vorige week met goed ge volg te water gelaten de stalen motor boot „Ye. 198", welke boot voorzien is van een ruwe olie-motor. Ook de proeftocht slaagde goed. Zaterdagmiddag speelde de voetbal club S. M. I. T. II op het terrein in den Ouden Polder een match tegen de voet bal vereeniging Ajax II en I (gecombi neerd) van Ierseke. Deze wedstrijd werd door Ajax met 32 gewonnen. Helnkenszand. Op een bezwaarschrift tegen de beslissing van het hoofdstem- bureau alhier is door Ged. Staten van Zeeland besloten de candidatenlijst voor leden van den Gemeenteraad ingeleverd door dhr M. de Vos, bevattende den naam van W. de Vos (Wild) ongeldig te ver klaren, omdat niet het vereischte aantal geldige handteekeningpn voorkomt op deze lijst. Krufnlngen. Zondagavond ontstond er brand in een bergplaats van dhr G. v. Dijke. Door ijlings toegeschoten hulp van den eigenaar, buren en de vrijwillige brandweer is de oude molen, welke reeds vlam gevat had, bewaard gebleven. De molen, welke onder toezicht staat van de Commissie tot behoud der Hol- landsche molens, zou op deze wijze door jongens (de vermoedelijke daders) uit ons landschap verdwenen zijn. Daar geen alarm gemaakt is, is de brandweer niet met groot materiaal ter plaatse geweest. Schore. Het hoofdstembureau heeft de candidatenlijsten voor den Gemeenteraad als volgt genummerd: No. 1 Gemeentebe lang, J. G. van Nieuwenhuijzen e.a.; 2. Vrijzinnige lijst, W. Karelse e.a.; 3. R. K. lijst, P. Th. Verdunnen e.a.; 4. Rechtsche lijst, G. Zoeteweij e.a. Rllland-Bath. Door het hoofdstembureau alhier zijn de lijsten voor de a.s. Gemeen teraadsverkiezing bij loting aldus ge nummerd: No. 1 A. R.; 2. S. G. P.; 3. C. H.; 4. R. K.; 5. V. D.; 6. V. B. 's-H. Abtskerke. In de Raadsvergade ring van Zaterdagnamiddag deelde de voorzitter mede, dat de macadam te za- men met de B.W.B.Y. is aanbesteed voor f 3.30 per S.S. franco voor den wal te Goes; losloon f40 per S.S.; en de teer voor de Wegen voor f 4.17 per 100 K G. Goedgekeurd wordt een af- en over schrijving begrooting 1930 ad f 128.07)4 in verband waarmede de voorzitter mede deelt, dat deze gemeente over 1930 te beta len heeft f 607.68 in de kosten der R.H.B. S. te Goes. Na ampele discussie wordt besloten de sterkte der lantaarns voor de electrische straatverlichting te bepalen op 40 Watt, voor de twee lantaarns aan de uiteinden van het dorp op 60 Watt. Daar is gebleken dat de meerderheid dergenen, die aan zouden kunnen slui ten aan de electrische verlichting op Si- noutskerke, Baarsdorp en den Polderweg, daartoe genegen is, wordt besloten de electri'ficatie ook daarheen te doen bren gen, mits de door de P. Z. E. M. ge- eischte 7 pet. garantie daarvoor verkre gen kan worden. Deze zal voor 2 pet. voor gemeenterekening genomen worden en de overige 5 pet. gevraagd worden van het algem. armbestuur deze, behoudens goed keuring van Gedep. Staten, op zich te nemen. Door de P. Z. E. M. is een be grooting van kosten daarvoor ingediend. Daarvan zal een zeker bedrag verval len, doordat enkele gedeelten niet zullen worden gelegd, wegens gebrek aan me dewerking der betrokkenen. Bij de rondvraag wordt nog gewezen op onderhoud van den Langeweg en be sloten het niet-bekeide gedeelte der dorps straat ook in 1932 te teeren. Daarna sluiting. Borsselen. Gisteravond trof het zoon tje van den landbouwer Q. het ongeluk één zijner polsen te breken. Geneeskun dige hulp was spoedig aanwezig. Over brenging naar het ziekenhuis was nood zakelijk, w&t dan ook direct gebeurde. Vrouwepolder. Vrijdagavond vergader de in de Chr. school alhier de afdeeling van den Chr. Landarbeidersbond, die on der voorzitterschap stond van dhr A. S. Boone uit Middelburg, secretaris van den Chr. Besturenbond. Na op de gebruikelijke wijze geopend te hebben, sprak hij een openingswoord. Hierna sprak dhr Vingerling van Zuid- land, propagandist van den Chr. Land- arbeidersbond over de practische zijde der organisatie. Staande de vergadering gaven zich nog drie leden op. Koudekerks. Benoemd tot kantoorhou der der Post-, Telegraaf- en Telefoon dienst te Colijnsplaat Dhr P. Dourleijn, thans als zoodanig alhier werkzaam. De nummering der candidatenlijsten alhier is als volgt: S. D. A. P., D. Sanderse; 2. Gemeen tebelang, J. A. Contant; 3. C. H., A. J. Stoppels; 4. S. G. P., J. Moens ;5. A. R., F. de Rijke. Veers. In de Vrijdagmiddag gehouden i vergadering van den Gemeenteraad heeft de burgemeester in gevoelvolle woorden herdacht het plotseling overlijden van den heer J. W. Perrels, die gedurende 45 jaar de gemeente als politieagent heeft gediend, doch die tevens zich heeft op gewerkt tot iemand met zeer groote ken nis van het archief en de oudheden van Veere. De gemeente heeft dan ook door dit plotseling heengaan van den 66-ja- rige een zeer gevoelig verlies geleden. De woorden van den burgemeester werden met groote aandacht door de le den aangehoord. Ingekomen was een verzoek van pach ters om vermindering van pachtgeld van grasveld, daar de graszoden waren afge graven. Hierop werd gunstig beschikt. De voorzitter deelde mede, dat ingeko men was een bericht van den Minister inzake het restauratiewerk aan den Campveerschen toren. Het was gegund aan dhr S. Kodde, timmerman alhier. Ook was kasopname gedaan bij het Gods huis. Alles in de beste orde bevonden. De Raad besloot met algemeene stem men om de foto van dhr Perrels, die bij Henning, fotograaf te Middelburg, is ge- etaleerd, aan te koopen en deze in de oudsheidskamer te plaatsen. Ook werd besloten de Wed. Perrels nog drie maan den 50 pet van het salaris uit te keeren en tevens drie maanden vrije woning te schenken. Ook was nog ingekomen een bericht van den Minister, dat aan de gemeente wordt uitgekeerd f 1875 voor salaris van burgemeester en secretaris. Van de per- soneele belasting werd toegezegd f 1300. Bij de rondvraag vraagt dhr Jac. Pop- pe inlichting aangaande de speelplaats enz. van de bijzondere school. De voorzitter zegt, dat de raming daar voor zeer hoog werd geoordeeld, dat met het bestuur de zaak is gesproken, met Ged. Staten is overwogen en de raming is verminderd. Het Bestuur is in hooger beroep gegaan bij den Raad van State, waar de zaak beslist zal worden. Arnemuiden. Bij de op Zaterdag ge houden loting voor de nummering van de candidatenlijsten voor de a.s. Gemeente raadsverkiezing zijn de lijsten als volgt genummerd; 1. J. Baaijens Lz., Arbeiderslijst. 2. L. Puijpe, Vrije lijst; 3. B. Franse, Gemeen te-belang; 4. P. A. Baaijens, Stk. Geref.; 5. A. Schuit, A. R. Zaterdagavond gaf het muziekgezel schap „Arne's Genoegen", directeur dhr P. Meliefste te N.- en St Joosland, onder begunstiging van mooi zomerweer, een goed geslaagde uitvoering op het Stati onsplein. De verschillende muzieknummers, die ten gehoore werden gebracht, gaven blijk van flinke studie, terwijl het tijdens het spelen ditmaal nogal stil was ,wat zeker wel aan de goede uitvoering der nummers zal hebben medegewerkt. Reeds eenigen tijd heeft ter ge meente-secretarie ter onderteekening gelegen een schrijven aan de Directie der Nederl. Staatsspoorwegen te Utrecht, met het verzoek om dien motortrein van Goes naar Vlissingen, welke nu alleen des Za terdags uit deze gemeente te 11.56 ver trekt, eiken dag te laten rijden. Op deze lijst werden tientallen handteekeningen verzameld en is die dan ook met een be geleidend schrijven van B. en W. dezer gemeente naar bovengenoemde Directie verzonden. Aardenburg. In verband met de weinig afnemende werkloosheid onder de land arbeiders, zond de burgemeester dezer gemeente aan de landbouwers een circu laire, waarin hij hen op deze omstandig- digheid wijst. Het blijkt, aldus de circu laire, dat de bewerking van het land en de daarop staande gewassen, minder in tensief geschiedt dan andere jaren, ter wijl men, voor zoover dit werk nog ge schiedt, veel gebruik maakt van buiten- landsche werkkrachten. Het gemeentebestuur vraagt met be leefden aandrang medewerking van de landbouwers, om zooveel mogelijk de werkloozen, en in het bijzonder de hoof den van gezinnen te werk te willen stel len. Op verzoek zal het gemeentebestuur een lijst van werkloozen toezenden of zal men ter secretarie informatie kunnen krijgen. Indien niet spoedig werkgelegenheid wordt gevonden, zal de gemeente een steunregeling dienen te treffen, die veel geldelijke offers zal eischen, met als ge volg belastingverhooging. Breskens. Drie Gemeenteraadsleden hebben een spoedvergadering van den Raad gevraagd, ter behandeling van de werkloosheid ter plaatse. Oostburg. Aan de oudheidskamer te Oostburg werd geschonken door J. Deu- ninck te Cadzand, een oude theepot met stoofje, een oude kom, een ankerkruik en knipprent, door Iz. van de Sande-van Roo te Oostburg, een waterverfschilde rijtje, voorstellende gezicht op de oude haven van Biervliet, door Gebr. Christi- aansen te Oostburg, een gevelsteen van 1880, en door een ongenoemde het mo- bilisatiekruis. Zferlkzee. Het Comité van Actie tot verbetering van den Veerdienst Zijpe-An- na-Jacobapolder ontving, na Woensdag middag andermaal door den Minister van Waterstaat in audiëntie te zijn ontvangen, Donderdag bericht, dat de gevraagde subsidie voor dezen veerdienst was ver- t leend, met opdracht aan de Directie der R. T. M., dat verbeteringen moeten tot stand zijn gebracht vóór of op 1 Juli, vooral wat betreft het inleggen van meer dere vaarten en het verlagen der tarie ven. De Directie der R. T. M. voegde in een aan het Comité gericht schrijven hieraan toe, dat zeer binnenkort tot een en ander zal worden overgegaan. Tholen. De nummering der lijsten voor den Gemeenteraad alhier is als volgt: No. IC. H. lijst, Deurloo; 2. Stk. Ger. Bogerd; 3. Vrijh. Bond, Wagemaker; 4. A. R., Goossen; 5. S. D. A. P., Overbeeke; 6. Vrijz. Dem., Dekker. Benoemd tot weger der weegbrug „De Eendracht", alhier, dhr M. Meer man Hz. Door den Bond van Mosselkweekers zijn benoemd tot controleur M. Tuitjes, C. Salyn, M. Verkamman en J. Wage naar, allen alhier. Colijnsplaat. In de Vrijdag gehouden vergadering van den polder Oud-Noord- Beveland waren 39 van de 48 stembevoeg de ingelanden tegenwoordig of vertegen woordigd. Een 20-tal ingekomen stukken werden voor kennnisgeving aangenomen. Op het verzoek om verharding van een gedeelte van den Emelissendjjk werd af wijzend beschikt omdat de Nieuw-Noord- Bevelandpolder als voornaamste belang hebbende niet bereid bleek de helft der kosten van aanleg en onderhoud te hel pen dragen. In verband met een ingekomen schrij ven van de comm. ter verbetering van de tertiaire wegen in Noord-Beveland waren met deze commissie besprekingen gevoerd, en zijn er plannen gemaakt tot verbete ring van den weg ColijnsplaatKats, waarvan het resultaat is dat de onder houdskosten welke thans ongeveer f 400 per K.M. bedragen bij verstrekking van een renteloos voorschot opgevoerd zouden worden tot f 900f 1500 per K.M., zoodat besloten werd hierop niet in te gaan. Wel zal worden gevraagd wat de kos ten van verbetering zullen bedragen van de \erbetering van den Nieuwen Weg en een gedeelte van den Emelissenweg, welke op het Provinciaal Wegenplan voorko men. Le rekening over 1930—1901 werd vast gesteld in ontvang op f 188.371,22)4, in uitgaaf op f 157.837, zoodat meer is ont vangen dan uitgegeven f 30.534.22)4. De begrooting voor 19311932 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 98.338.58)4, met een post van onvoor zien groot f 31.152.67)4. Aan de huurders van de poldereigen dommen is dan voor de weilanden een verlaging van :20 pet. toegestaan, van de bouwlanden 30 pet. en voor gecombineerde perceelen bouw- en weiland 25 pet., onder voorbehoud dat de pachten op tijd betaald worden. Voor de arbeiders-perceeelen zal in het vervolg 15 cent per roede of f 108 per H.A. in rekening worden gebracht. De polderlasten voor schotbaar land blijven f 35 en voor vroonen en vrijlanden f 15 per H.A. Aan het bestuur werd een crediet ver leend groot f 1000 voor uit te voeren dijksverbeteringen tot werkverruiming voor de dorpen Colijnsplaat en Kats, mits de betrokken gemeentebesturen, naar de meening van het polderbestuur, vol doende in de kosten bijdragen. Besloten werd tot het aanvragen van verlenging der concessie tot het heffen van Kaai-, lig-, en havengelden voor de haven bij Glasjesnol (Oesterput) met dien verstande dat het laadgeld met 5 cent per 1000 K.G. wordt verlaagd en dan zal be dragen 5 cent per 1000 K.G. Tegen het ontwerp-ambtenaren-regle- ment bestaat een overwegend bezwaar, hetwelk bereids ter kennis van Gedep. Staten is gebracht. Wordt hieraan tege moet gekomen, dan kan de vergadering met het ontwerp accoord gaan. Tot lid van den Calamiteuzen Leendert Abrahampolder werd herkozen de heer P. Zuijdweg te Kats. Terneuzen. In de Donderdagmiddag ge houden vergadering van den Gemeente raad waren afwezig de heeren Dekker, wegens uitstedigheid en Hamelink, die een brief had ingezonden, waarin hij te kennen gaf ontslag te nemen als lid van den Gemeenteraad, daarbij mededeelen- de, dat hij 23 April 1.1. ontslag heeft ge nomen als lid der S. D.è A. P., voor wel ke partij hij zitting had. De voorzitter sprak een woord van dank voor al hetgeen de heer Hamelink op zijn wijze in dit college in het belang der gemeente heeft gemeend te moeten verrichten. Gunstig werd beschikt op het verzoek van den gemeentebode, dhr H. Zonne- vylle, die in Juni zijn 65ste jaar bereikt, om hem alsnog tot Dec. &.s. in dienst te houden. Bij een adres der bewoners van de Vlooswijkstraat om die straat te verbete ren en daar trottoirs aan te brengen, gaf dhr Verlinde in overweging eens een berekening te maken van de kosten van het aanbrengen van trottoirs en verhar ding van den rijweg met het voorhanden materiaal. Dhr Geelhoedt zeide toe, in een vol gende vergadering een overzicht onltrent alle werken te zullen geven. Een verzoek van de buurtvereeniging „Eensgezindheid" te Sluiskil, om aldaar wegens het verbroeden van den rijksweg door den Rijkswaterstaat en het daaruit voortspruitende gevaar voor het voet- verkeer, voor de woningen langs het ka naal een trottoir aan te leggen en de stoepen, hekjes en heggen vóór de wo ningen op te ruimen, werd gesteld in banden van B. en W. om advies. De heer Colsen had schriftelijk vra gen gesteld omtrent het rechtstreeksch aankoopen van klinkers door de gemeen te bij een fabrikant, met voorbijgaan van de ingezetenen-leveranciers. De wethouder, dhr Geelhoedt, gaf hier over uitvoerige inlichtingen; de fabrikan ten hebben een syndicaat gevormd en in verband met hun leveringsvoorwaarden is het voor de gemeente veiliger recht streeksch van het syndicaat te koopen dan door tusschenkomst van een parti culier. Ook was er in dit geval noodzaak van terstond te koopen wegens het ge vaar voor een stijgende markt, waaraan de gemeente ook nog is ontkomen. Een adres van G. F. P. van der Peijl en zes anderen, waarin den gemeenteraad wordt verzocht geen steun te verleenen aan bouwplannen van de woningbouw vereniging, aangezien er in dit opzicht in de gemeente voldoende particulier ini tiatief bestaat, en bet verkoopen en ver huren van woningen door particulieren daardoor zal worden bemoeilijkt, werd aangehouden, tot de woningbouwvere niging eventueel plannen wensebt uit te voeren. Een adres van den voorzitter en den secretaris der afd. Terneuzen van den Ned. Transportarbeidersbond om in ver band met den noodtoestand der gezinnen aan de werkloozen met de e.k. feestda gen een bijzondere gave te verstrekken, werd uitvoerig verdedigd door dhr v. Driel B. en W. stelden voor afwijzend te be schikken. Aldus besloten met 7 tegen 4 stemmen. De steunregeling voor werkloozen, die inmiddels de goedkeuring van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft verworven, werd ver lengd tot 1 November a.s. Besloten werd medewerking te ver leenen aan bet Genootschap tot Opvoe ding te Roosendaal voor den bouw van een 3-klassige R. K. Meisjesschool. Dhr Van Driel (S. D.) gaf te kennen, aan zulke verzoeken niet meer te kun nen medewerken, zoolang de belanglen van het openbaar onderwijs bier niet beter behartigd worden. Dit komt in het gedrang. Er werd tegen geageerd door de hee ren Scheele en Bedet, terwijl de voorzit ter, er op wijzende, dat de afdeeling onderwijs onder hem ressorteert, te ken nen gaf, zich niet bewust te zijn, dat er iets hapert. Hij somde verschillende voor zieningen op, acht de gebouwen in de kom voldoende en deelde mede, dat door B. en W. plannen aanhangig gemaakt zijn voor het bouwen van een nieuwe openbare school te Sluiskil, die een hal ve ton zal kosten. Dit laatste scheen voor dhr Van Driel een lichtpunt, althans het voorstel voor medewerking aan de R. K. meisjesschool ging er met algemeene stemmen door. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Delft (vac. H. J. Roose- boomj, M. van Empel te Middelburg, J. Petri te Dordrecht en A. de Voogd te Vlis singen. Beroepen te DTimmelen, R. H. Oldeman, cand. te Voorschoten. Te Scherpenisse, J. v. Rootselaar, cand. te Poortvliet. Te Hierden, B. Batelaan te Barneveld. Te NijegaElahuizen, P. Hakkesteegt, cand. te Hoornaar. Te Uitwijk, G. Hooykaas, cand. te Arnhem. Aangenomen naar Haarlem, W. J. van Elden te Aalsmeer. Geref. Kerken. Tweetal te Ierseke, A. J. Noordewier te Westerbork en A. Scheele te Kapelle-Bie- zelinge. Aangenomen naar Leiden (2e beroep), A. de Bondt te PijnackerNootdorp. Beroepen te Veere, J. v. d. Guchte, cand. te Bergen op Zoom. Te Giessen Oud- en Nieuwkerk, F. Guillaume te Oosterend (Friesland). Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Lisse, A. Ponstein te Steen- wijk. Geref. Gemeenten. Bedankt vor Aagtekerke, M. Hofman te Krabbendijke. Generale Synode Geref. Gemeenten. De Generale Sy node der Geref. Gemeenten, te Rotter dam gehouden, is, naar de „Banier" meldt, namens de roepende Kerk geopend door Ds G. H. Kersten, van Rotterdam, die, nadat Psalm 122 2 gezongen, Je- saja 57 gelezen en in den gebede voorge gaan was, een kort openingswoord sprak. Het moderamen werd bij stemming als volgt samengesteld: Ds. G. H. Kersten, praeses; Ds J. D. Barth, scriba; Ds J. Fraanje en Ds R. Kok, assessoren; en Ds M. Hofman, quaestor. Er werden onderscheidene rapporten uitgebracht. Het rapport van de commissie van toe zicht over de Theologische S c h o o 1 bevatte een belangrijk voorstel aan de Synode. Tot nog toe moesten de genen die zich presenteerden voor de op leiding tot den Dienst des Woords met een attest van hun Kerkeraad ter classis worden onderzocht met bijstand van de- putaten-Synodi. Nu werd voorgesteld hen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2