DAT DOEN WE Een A. W. VERSCHOORE b tiert L evordert betere za ken mooie Foto laten maken bij 2en PINKSTERDAG Staten-Generaal Uit de Provincie. dervond van de vrachttarieven, welke veel hooger zijn dan in andere landen, waarmede op de internationale markt moet worden geconcurreerd, den strijd met de spoorwegen heeft aangebonden, door te gaan vervoeren met vrachtauto's. Welk een omvang dit vervoer reeds heeft aangenomen, moge blijken uit het volgende staatje van hoofdzakelijk uit het Westland naar Duitschland geëxporteer de groenten in April van dit jaar: p. spoor p. auto pet. p. k.g. k.g. auto 4.176.000 1.035.000 20 23.000 373.000 94 8.000 50.000 85 528.000 251.000 32 Sla Bloemkool Tomaten Teen Komkommers Schorseneren 552.000 18.000 88.000 14 25.000 58 In April hebben de auo's blijkens dit staatje zeker 300 wagonladingen aan de spoorwegen onttrokken en in deze maand za; dit aantal volgens berichten zeker nog stijgen. in verband hiermede schrijft men nog uit het Westland aan de Maasbode: De Nederlandsche Spoorwegen hebben zich reeds midzomer 1930 op het stand punt gesteld, dat zij weliswaar het be zwaar van den tuinbouw gevoelen, doch anderzijds de consequentie niet durven aanvaarden van een vrachtverlaging voor een bepaald product, omdat daardoor de eene bevrachter bevoordeeld zou worden boven den ander. Men achtte het toen reeds onmogelijk om een tarief vast te stellen, dat aan schommelingen onderhe vig was naar gelang de tuinbouwproduc ten in waarde stegen of daalden. De Ne derlandsche Spoorwegen blijven echter op het standpunt staan, dat steeds eenzelfde tarief moet gelden, ongeacht het feit of de opbrengsten der producten hoog of laag zijn. Toen dit standpunt den expediteurs be kend geworden is, hebben zij onmiddel lijk hun aandacht gevestigd op het ver voer van groenten per auto. Een tweetal expediteurs is toen tot de gedachte gekomer speciale zeswielers te bouwen en die auto's te bestemmen voor den export van groenten en fruit naar het buitenland en deze nieuwe wijze van ex port heeft in het Westland reeds burger recht verkregen. Onmiddellijk na afloop van de veilingbU worden deze zeswielers geladen zij Kunnen meer dan 5 ton ver voeren en vangt de reis naar Duitsch land of België aan. Het enorme voordeel van deze wijze van transport is tweele dig. Ten eerste komt het product des mor gens te ongeveer 4 uur aan de markt en heeft het dus zijn volle waarde behou den, terwijl anderzijds het afzetgebied uitgebreid kan worden, omdat ook plaat sen buiten het spoorweggebied bewerkt kunnen worden. De voordeelen van het tijdig op de Duitsche markt zijn wegen echter reeds op tegen de slechts weinig hoogere kosten, welke aan autovervoer verbonden zijn. De afnemers in het buitenland wij hebben ons daarvan in de markthallen te Keulen persoonlijk kunnen overtuigen stellen deze snelle verlading op hoogen prijs, om dat de producten per spoor te laat voor de vroege markt arriveeren en dus niet meer denzelfden dag verkocht kunnen wor den. Zelfs de speciale goederentrein, wel ke dezer dagen is ingevoerd, kan in dezen geen oplossing brengen. Te Keulen arri veert de trein b.v. des morgens te 5.41, terwijl de markt reeds te 4.30 aanvangt. De producten per spoor komen dus juist te laat om tijdig op de markt aanwezig te zijn. De anderhalf uur verschil in aan komst is voor het vervoer per vrachtauto het doorslaand voordeel. Met de vracht auto is voorts nog de gelegenheid open om een transito-vervoer te bewerkstelligen, zoodat de groenten des morgens nog ver der in Duitschland tijdig aanwezig zijn. Reeds thans is in het Westland een min of meer geregelde dienst voor vrachtver- j voer per auto merkbaar; doch men ver wacht nog grootere resultaten als men er in geslaagd is voor de terugreis retour vracht te krijgen, hetgeen tusschen twee belangrijke handelscentra niet moeilijk zal vallen. Door retourvracht hoopt men voorts het vrachtvervoer per auto voor- deeliger te kunnen maken dan de tarieven van de Nederlandsche Spoorwegen zijn. WIJZIGING L.O.-WET. Een onderhoud met Minister Terpstra. Een redacteur van „De Avondpost" heeft 'n persgesprek gehad met Minister Terpstra en dezen gevraagd hoever het stond met bet wetsontwerp tot wijziging der L.O.-wet op den grondslag van het rapport-Rutgers. „Ik ben er mee klaar", antwoordde de Minister. „Het moet nog naar den Minis terraad en den Raad van State. Maar ik hoop het in Juli te 'kunnen indienen bij de Tweede Kamer". „Ik begrijp, dat het een heel werk is geweest, Excellentie". Antwoord: „Het wordt een boekdeel". Op verdere vragen deelde de Minister nog mee, dat in verband met den finan- cieelen toestand alle ministers moeten mee werken om het financieel evenwicht te be waren, maar hij' verwacht, dat hij zijn aandeel in de begrooting kan bezuinigen zonder de vitale belangen te raken. Inzake de regeling van het Middelbaar en Voorbereidend hooger Onderwijs is er ook een wetsontwerp van hem te wachten, maar de herziening der Lager-Onderwijs- wet moet voorgaan. Voor subsidieerimg van het bijzonder hooger onderwijs achtte de Minister den tijd niet rijp. De interviewer vroeg verder of de Minister van oordeel was dat het bijzon der onderwijs zich zal blijven ontwikkelen ten koste van het openbare. Het antwoord hierop luidde: „Nu, het zou wel eens kunnen zijn dat we den grootsten aanwas gehad hebben. Vooral nu het openbaar onderwijs wat meer actief begint te worden. Ik zou van mijn standpunt het zeer toejuichen, in dien ook 'bij het openbaar onderwijs de be langstelling der ouders zich meer en meer ging openbaren. Als dit het geval was en u weet dat ook de Nederlandsche Ouderraad in die richting werkt zou er misschien een tusschen-type van school kunnen ontstaan: wel een openbare school, maar dan toch voor een groot deel staan de in contact met de ouders. U weet, dat de anti-revolutionairen aan dat contact van de ouders met de sdhool 'groote waar de hechten. De openbare school moet dich ter bij' de ouders worden gebracht, dan zal ze stellig nog beter worden, en daar over kunnen zich m.i. ook de voorstan ders van het bijzondere onderwijs ver heugen.1" TWEEDE KAMER. Wijziging Drankwet. De Tweede Kamer is gisteren met de behandeling van het ontwerp tot wijzi ging van de Drankwet gereed gekomen. Aan de orde was eerst het amendement -Boon om het mogelijk te maken, dat in een openbaar middel van vervoer zwak alcoholische drank mag worden gebruikt. Nadat het in dien zin was gewijzigd, dat het verbod alleen geldt voor auto bussen dit om meedrinken door den chauffeur te voorkomen werd het amendement door den Minister overge nomen. Een amendement-van Hellenberg H u b a r om te bepalen, dat de eigenaars van oude vergunningen, die na 1 Mei 1904 niet zijn overgedragen het recht van verpachting zullen behouden, werd eveneens aangenomen. De eindstemming over het ontwerp zal op een nader te bepalen dag plaats heb ben. Vischfuiken ontv ree m d. Dezer dagen kwam een inwoner van Axel toen hij uit zijn vischwater de z.g. „Ko- nijnenputten" onder de gemeente Koe wacht, uit eenige aldaar staande visch fuiken, paling wilde halen, tot de minder aangename ontdekking, dat onbevoegden hem waren voor geweest en dat eenige palingfuiken met den inhoud waren ont vreemd. Aangifte bij de politie volgde. Een oplichter. In den laatsten tijd wordt de provincie Zeeland onveilig gemaakt door een individu dat zich on der allerlei schoon schijnende beloften aan personen weet op te dringen om hen daarna geld afhandig te maken en daar mee spoorloos te verdwijnen. Als regel geeft hij zich uit voor aardappelkoopman, zeggende voor een schip te moeten zorgen om de ingekochte aardappelen in te la den. In verschillende gemeenten in de provincie heeft hij reeds slachtoffers ge maakt en bij eenige personen een rijwiel medegenomen dat niet door hem werd terugbezorgd. Ook elders in ons land maakt hij zich aan dergelijke praktijken schuldig. Men zij dus op zijn hoede. Aangehouden. Door de politie te Middelburg is aangehouden een zekere de B. aldaar, die er van verdacht wordt, een bankbiljet van f 1000, dat een Middel- burgsch ingezetene had verloren, te heb ben gevonden en zich dat te hebben toege- eigend. Hij geeft voor het waardepapier uit vrees voor ontdekking te hebben ver scheurd. Vlissingen. Gisteravond herdacht de af- deeling Vlissingen van den Ghr. Metaalbe- werkersbond in het Concertgebouw, onder voorzitterschap van den heer H. Ch. V. Sorel, haar 30-jarig bestaan. De voorzitter memoreerde in het kort de geschiedenis der afdeeling. Een klein ge tal was het, dat 30 jaar geleden de afdee ling oprichtte en nu is de afdeeling ge groeid tot een getal van ongeveer 435. Spr. herinnerde aan den strijd voor de doorvoering van vacantiedagen en wees er op, dat ook nu weer donkere wolken dreigen. Spr. wekte op trouw te blijven aan de organisatie ook in de toekomst. De heer J. B. H. Grotenhuis, hoofdbe stuurder, sprak hierna over het onder werp „Onze kracht". Aan dhr W. Gillissen, die thans 10 jaar de functie van penningmeester ver vult, werd namens de leden een schrijf bureau aangeboden. Na de pauze sprak dhr H. Wetselaar, hoofdbestuurder, over „Trouw aan den Bond". Door dhr J. L. Feiten te Utrecht werd declamatie ten beste gegeven. Na gemeenschappelijk zingen van Gez. 264 1 en 2 sloot de heer Wetselaar den herdenkingsavond met gebed. Goes. Op de slagersvaktentoonsteiling te 's Hertogenbosch behaalde dhr J. P. van Sabben, met een inzending tongworst een eervolle vermelding. lerseke. Men schrijft ons uit Ierseke: Het besluit van den Minister om met ingang van 20 Mei het gebied rondom Ameland de Lauwerszee, te sluiten voor Zeeuwsche mosselhalers, wekt niet aller tevredenheid. Vele kleine visschers en zoogenaamde mosselhalers zijn daardoor ernstig gedupeerd. Wat is toch het geval. Tot op heden was een vaste lijn getrokken vanaf Enk huizen tot de Friesche kust, waar bene den (waar het meeste mosselzaad ligt), niet mocht gevischt worden voor Zee land. Nu werd boven die lijn wel ge vischt en dit mocht. Daar haalde men f schepen bij schepen met mosselzaad. Tot- j dat mosselschippers dezen winter ont dekten, dat bij Ameland groote mosselen geschikt voor consumptie, werden gevon den. Natuurlijk werd daar een druk ge bruik van gemaakt. Duizenden tonnen werden dan ook 't laatste seizoen daar gehaald, die in Zeeland ongeveer f2 per ton opbrachten en menige schipper heeft daar goed geld verdiend. Maar deze mosselen drukten de markt der Zeeuw sche mosselen en overtroffen deze zelfs in kwaliteit. Dit was den Zeeuwschen mosselkweekersbond (voorz. de burge meester van Philippine) een doorn in het oog en deze hebben te bevoegder plaatse natuurlijk kabaal gemaakt Tot Ds Ker sten toe werd gemobiliseerd. Deze moest den Minister vragen. En nu! Wat zal het resultaat zijn? Waar zullen de schippers( die op „vreem de" mosselen uitto~-.n, hun brood verdie nen? Schippers van Ierseke, Philippine en Hontenisse enz. enz. Doel is, dat met ingang van 2 Juni voor 6 weken de Zuiderzee opengaat. Na dien tijd zal alles zijn gesloten, èn Zui derzee èn Lauwerszee. Waarom vragen de mosselhalers, moeten diegenen, die mos- selgrond hebben en die nu hun brood kun nen verdienen, kunstmatig worden be schermd? En waarom moet den kleinen het brood uit den mond gehaald? Moet dit alles nu maar doorgaan? Is dat nu recht? 'tZijn toch allen Nederlandsche burgers? Wolfaartsdijk. Volgens de gehouden loting is de volgorde der lijsten voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing als volgt: 1. Staatk. Geref. Partij, 2. Chist.-Hist. Partij, 3. Anti-Rev: Partij. 4. Kiesvereen. Gemeentebelang. Alhier heeft zich een commissie ge vormd met het doel een grafmonument te plaatsen op het graf van oud-burge meester C. Koert. Met een lijst zal wor den gecirculeerd bij de ingezetenen. De commissie is samengesteld uit de volgende heeren: Joh. Lindenbergh, A. Beenhakker, Joh. Snoodijk en M. Kloos terman, terwijl de oud-gemeenteveldwach ter D. Zuurland, zich bereid heeft ver klaard de inzameling der gelden op zich te nemen. O.- en W. Souburg. De Gemeenteraad vergaderde Vrijdagmiddag voltallig. De voorzitter deelt o.a. mede, dat door Ged. Staten is goedgekeurd de aankoop van grond voor een nieuw gemeentehuis. Een adres van dhr P. Bezuyen met verzoek om van het ouderhouden van den Zuid-Oosthoekweg ontheven te worden en dit aan de gemeente over te doen, wordt terug gezonden naar B. en W. om ad vies. Aan de orde komt nu het plan Rit- themsche weg. De voorzitter zegt: te Ritthem is het voorstel reeds aangenomen. Spr. hoopt ook hier op een goed onthaal. De totale kosten bedragen f 70.000. Voor Souburg beteekent het een jaarlijksche uitgave van f 810 gedurende 30 jaar. Dhr Gysouw zegt de vorige vergade ring te hebben gezegd, dat Souburg een offer zou moeten brengen, al vindt hij, wat nu gevraagd wordt, wat groot. Hij zal evenwel voor stemmen. Dhr Suurmond vindt de som niet te hoog, al viel het ook hem niet mee. Spr. meent, dat wij ons zullen moeten bepalen tot de hoogst noodige uitgaven in de toe komst. Ook deze uitgaven zullen in de practijk wel ongeveer uitkomen op 1000 gld. per jaar. Hij ziet evenwel gunstige kanten en wel: le. Een groot deel van dezen weg ligt in Souburg en voor de omwonenden zal zeker anders toch iets gedaan moeten worden, wat nu niet noodig is. 2e. Ook Ritthem heeft belang bij dezen weg en uit solidariteit is hij er voor. 3. In 1932 zou het plan worden uit gevoerd en alsdan kan er door velen werkgelegenheid gevonden worden. In verband hiermee wenscht spr. een zeke ren drang uit te oefenen om aan werkioo- zen arbeid te kunnen verschaffen. Of het plan, zooals is voorgesteld, met rijwielpad enz. noodzakelijk is, blijft voor hem de vraag. Is het niet mogelijk, dat het rijwielpad uitgesteld kan worden tot later? De voorzitter antwoordt, dat Ged. Sta ten voor stelden qm 2 rijwielpaden aan te leggen en één is er nu vervallen. Een concessie is dus reeds gedaan en 't plan moet aangenomen of verworpen worden. Er is over deze straat reeds zooveel te doen geweest, dat het nu maar beslist moet worden. Dhr Suurmond wil in combinatie met Ritthem probeeren nog een tweede con- sessie te krijgen. De voorzitter ontraadt dit. Het renteloos voorschot zou hiermee in gevaar komen. Dhr Janssen meent, dat men nu maar een offer moet brengen. Het is een straat die dicht bevolkt is en die dan ook onder eigen beheer moet komen. Als dit voor stel niet doorgaat, zal er later wel een voorstel komen, dat nog duurder uit komt. Weth. de Priester is van meening dat men blij mag zijn, dat het vorige plan niet is aangenomen. Dit zou volgens zijn berekening onvoordeelig zijn geweest. Het nieuwe plan is reeds versoberd en nog meer bezuinigen zal geen goedkeu ring verkrijgen. Als dit plan wordt aan vaard, kaü worden geprobeerd om het idee van dhr Suurmond uit te voeren of in die richting pogingen aan te wenden. Weth. Melis acht het plan een goede oplossing om verschillende redenen. De Raad zal verstandig doen dit aan te ne men al is het, dat het wat geld zal kos ten. Dhr Suurmond vraagt, of de kosten de f 810 per jaar niet zullen overschrijden. Hij is daar niet er gerust op. De voorzitter zegt: als de kosten hoo ger zijn dient weer gehandeld te worden hierover. Dhr Hoef kens, de opzichter, is optimistisch gestemd. Zijn berekeningen zijn ruim genomen. Dhr Lorier wenscht, dat alsnog af schaffing zal worden gevraagd ook van het tweede rijwielpad, daar het toch geen drukke verkeersweg is. Ook Ritthem is hiertoe wel genegen. Het pad kan altijd later nog worden gelegd. Ged. Staten zijn met den financiëelen toestand van Sou burg wel op de hoogte. Dhr Priester antwoordt, dat men van zulk een verzoek zich niet al te veel moet voorstellen. Ged. Staten oordeelen anders dan wij en zien voornamelijk op den toestand van de wegen. Dhr Suurmond is van meening, dat, als meerdere gemeenten verzoeken tot versobering richten, dit misschien toch wel invloed hebben zal. Het voorstel alsnu in stem ming gebracht wordt met al ge m. stemmen aangenomen. Aan het adres van den Gemeenteraad van Drachten, betreffende de mobilisatie slachtoffers, wordt adhaesie betuigd. B. en W. stellen voor de begrooting 1930 en 1931 te wijzigen. Dhr Suurmond klaagt, dat de gegevens hieromtrent te laat zijn rondgediend, en daar het hier betreft gelden ten behoeve van de werkverschaffing bevalt spr. deze methode niet. Voorgesteld wordt, om f3200 op te ne men voor verbetering Vrijburgstraat, welk werk met medewerking van de werkver schaffing is uitgevoerd. Dhr Suurmond is geschrokken van het bedrag dat reeds is uitgetrokken voor de werkverschaffing. De A.R. fractie heeft z i. wijs gedaan op die vergadering tegen te stemmen. Het wordt nu een strop voor beiden, werknemer en wie moet betalen. Als zoo wordt doorgegaan zal het ten nadeele zijn van de werkloozen, daar het op een minimumloon zal uitloop en wat kan wor den uitgekeerd. Spr. is er tegen om be dragen te gaan leenen en dit op te gaan leven, zooals is geschied aan allerlei wer ken hiertoe dienende. Ook deze voorgestel de som moet dienen om voort te kunnen en deze toestand deugt niet. Dhr Cijsouw zegt: De Chr. Hist, fractie is teleurgesteld over de manier Waarop de steunregeling destijds is toegelicht ge worden. Deze was niet in orde. Als men nu ziet dat er geregeld wordt doorge werkt, valt dit hem tegen. Seizoenwerkloozen zijn nog alleen aan het werk gebleven. Minderwaardige werk krachten zijn ook aanwezig, evenals jonggehuwden. Hij vraagt of deze laatsten wel in de termen vallen. Ook de werkloozencommissie heeft te veel macht. 35 werkloozen is te veel en de seizoenwerkloozen konden al lang weg zijn, doch door hen wordt bij deze rege ling naar geen werk omgezien. Spr. is er tegen een leening te sluiten en deze te gebruiken voor de werkver schaffing. Dhr Triester antwoordt: B. en W. hebben onder de oogen gezien de vraag: hoe kunnen wij de post onvoor zien naar boven krijgen? Het leek de meest practische weg de benoodigde bedragen voor de begraaf plaats te brengen op den kapitaaldienst. Hoe staat het nu met de werkloozen- steun? Als de A.R. fractie haar zin had ge kregen, had men toch ook subsidie noo dig gehad. En de werkloozen hadden dan niet meer dan f 10f 11 per week ge kregen. Het nu betaalde loon acht spr. een zegen voor hen. Aan dhr Cijsouw zegt spr.: De commis sie voor werkloozenzorg verwierp de voorstellen-Cijsouw, doch dat ondervindt spr. ook wel eens in die commissie. Dat er zeer velen in de bouwbedrijven geen werk kunnen krijgen is bekend. Spr, ontkent verder dat er te werkge- stelden zijn aangehouden geworden en niet naar de kassen verwezen. Als iemand trouwt is hij gezinshoofd geworden. De taak der commissie is, om geval voor geval te behandelen. Dhr Cijsouw zegt: Als de Regeering steun verleent, doet zij dit maar alleen voor crisiswerkloozen. Dhr Suurmond zegt: Een uitgave van f 600 per week is te veel. Dat er de helft seizoenswerkloozen zijn staat voor hem vast. De verhouding is niet goed, als men bij de werkverschaffing meer uitbetaalt dan men bij een patroon verdient. Als het Rijk slechts de helft subsidie geeft, is dat te weinig en gaat de boel kapot, en dit is voor beiden, gemeente en belanghebbenden, fataal. Dhr De Pagter is het er ook niet over eens om op deze manier wijzigingen in de begrooting aan te brengen. Dhr de Priester geeft dhr Cijsouw in overweging om nader te onderzoeken en dan zal wel blijken dat hij ongelijk heeft. Er zijn verschillende steuntrekkenden welke van de werkverschaffing zijn afge voerd geworden. Als men gaat afvoeren van de lijst ko men er velen op de straat te staan. Ver schillende werkgevers nemen geen werk loozen aan dus de kans om werk te hekomen is gering voor hen. Het voorstel wordt met 7 tegen 4 stem men aangenomen. Tegen de heeren Cij souw, Marijs, de Pagter en Lorier. Rondvraag. Dhr Janssen vraagt of het niet op den weg der gemeente ligt om bij den Polder te verzoeken dat de betrokkenen zelf hun slooten delven en on derhouden. Zooals 't nu geschiedt, is on economisch. Dhr De Visser verzoekt verbetering voetpad Middelburgsche straat. Dhr Marijs idem Ritthemsche straat en verder of aan de pachters van onteigen de gronden hun geld reeds is terugbe taald. Dit is besproken, zegt de voorzitter. Weth. De Priester verzoekt toezicht op de aanplakbiljetten, daar deze de vorige verkiezing zijn vernield geworden. Alleen de lijsten der Chr. Hist, zijn gespaard gebleven. Dhr de Visser vindt het laf van de genen die dat hebben gedaan. De voorzitter zal trachten vernieling te voorkomen. Hierna gaat de vergadering over in co mité. Bij loting verkregen de candidaten- lijsten de volgende nummering: 1. Ghr. Hist. 2. Anti-Rev. 3. S. D. A. P. 4. Vrijzinnigen. 5. „Souburgs Belang". Lijst Lou- werse c.s. 's-Gravenpolder. Vrijdagavond kwam de gemeenteraad voltallig bijeen. Ingekomen is een schrijven van den Minister van Financiën, dat de vergoe ding voorloopig is geschat op f 3479,28. De vergoeding voor burgemeester en se cretaris zal f 2325 bedragen. Thans kwam in bespreking een schrijven van Gedep. Staten, ten einde aan te wijzen, waaruit 't verhoogde bedrag voor het traktement van den gemeenteveldwachter gevonden kan worden. De meerderheid vein B. en W. stelt voor dit bedrag te verhalen op den post onvoorzien. Dhr Joziasse spijt het, dat het niet komt van B. en W. Wij zijn geheel aan het eind en moeten de posten opbrengen. Dhr Verhulst wil zijn stem motiveeren. Hij zegt: wij hebben wel den eed van trouw afgelegd aan de wetten van ons land, doch niet aan ons Ged. College. Zoolang zij zelf erkennen, dat wij vol gens de wet gelijk hebben zal ik mijn stem er niet aan geven; wanneer zij be ginnen om hier de plaats in te nemen van den Raad moeten zij ook de conse- kwentie op zich nemen en laten ze het zelf doen. Weth. Vermue wil maar toegeven, want het komt toch op het zelfde neer. Na lange bespreking wordt aangenomen het voorstel van B. en W. (Voor dhrn Kousemaker, Joziasse, Bakker, Vermue en Schouten; tegen dhrn Lokerse en Ver hulst). Daarna heeft met algemeene stemmen wijziging der begrooting plaats tot een bedrag van f 9970,65. Thans kwam een voorstel van B. en W. om in de kom van de gemeente een on- dergrondsch net voor de electrificatie aan te leggen. De onkosten hiervan zullen ongeveer f 6000 bedragen. Algemeen wordt geoordeeld, dat een ondergrondsch net beter is, doch een be drag van f 6000 is ook wat in den tegen- woordigen tijd. Het voorstel wordt aan genomen. (Tegen dhrn Kousemaker, Lo kerse en Ver hulst; de anderen voor). Weth. Schouten wil de bepaling er bij dat het niet meer mag kosten. Een verzoek om adhaesie van. den Bond van Vereenigingen der Landarbeiders- wet in de provincie Groningen ter ver krijging van verlaging van rente voor de Landarbeiderswet wordt met algem. stemmen aangenomen. Terneuzen. Vrijdagmiddag nam mej. Hageman afscheid als hoofd der Chr. Be waarschool alhier. Wegens de groote be langstelling 'had de 'bijeenkomst plaats in de Geref. Kerk. Aanwezig waren o.m. het bestuur, het Dames-Comité, leerlingen, ouders van leerlingen, benevens vele oud leerlingen en verdere belangstellenden. De heer Van der Veen als voorzitter der ver- eeniging, spra'k mej. Hageman in zeer

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2