geen winst op grondstoffen Transpirerende Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Onderwijs. Middelburg. Be Zeeuwsche Radio-dis- oksels en voeten leven. Twee «oone, die ln Amerika een bestaan vonden, waren overgekomen om dit bijzondere feest mee te vieren. tributie-Maatschappij, welke in October 1929 in een der kamers van een particu liere woning op de Heerengracht haar be drijf opende met 72 aangeslotenen, heeft Dinsdag een zeer groote inrichting in een deel van de ruime villa Overdamme op den Seissingel officieel in gebruik geno men. Zij telt op het oogenblik 718 abon- né's. De officieele ingebruikstelling ge schiedde door dhr J. Onderdijk, wethou der van fabricage. De nieuwe inrichting voldoet geheel aan de modernste eischen. Het ligt in de be doeling de voedinggeleidingen, die nu bovengrondsch zijn, te vervangen door ondergrondsche kabels. Goes. Waarschuwing. De Com missaris van Politie alhier waarschuwt tegen twee woonwagenvrouwen, genaamd: 1. Rosalia Leimberger, geboren te Hel- dergem (Oost-Vlaanderen, België), 8 Ja nuari 1888, ingeschreven te Bergen op Zoom, levende buiten echt met Augustus Bissenbergen, reizende met woonwagen Middelburg 46 en 2. Anna Lafertin, geboren te Halsteren, 5 November 1908, koopvrouw met kant, vrouw van Eduard Leimberger, ingeschre ven te Schalkwijk, reizende met woonwa gen Middelburg 49. Beide vrouwen zijn flink gebouwd. No. 1 is grooter dan no. 2, heeft zwart haar en het uiterlijk van een zigeunerin; no. 2 heeft donkerblond haar. Terwijl no. 2 tracht kant te verkoopen in herberg of winkel, vraagt no. 1 naar geldstukken met de beeltenis van H. M. de Koningin met hangend haar en dan blijkt na vertrek der vrouwen, dat er geld wordt vermist. Bijzondere aandacht behoort op beide vrouwen gevestigd te blijven. Gistermiddag ongeveer 5 uur had in de Blankstraat een motor-ongeluk plaats, dat gelukkig goed afliep. Dhr D. K. van Wemeldinge reed in een matig tempo van de garage van Van Strien en kwam door de verkeerde richting van een dame per fiets, om deze niet aan te rij den, het trottoir op, beschadigde het hek werk van O. en kwam te vallen. Spoedig was hulp aanwezig. K. was zeer geschrok ken en had enkele ontvellingen opgeloo- pen. Hij werd bij dhr Jansen binnen ge bracht, waar dokter Looyen spoedig aan wezig was. K. was spoedig weer bij en voelde zich zeer goed. Hij kon per auto huiswaarts gebracht worden. Volgens de heden gehouden loting is de volgorde van de lijsten voor de stem ming ter verkiezing van leden voor den Gemeenteraad als volgt: 1. S. D. A. P.; 2. G. H.; 3. A. R.; 4. V. B.; en 5. R. K. Vilssingen. Aan den agent van politie W. de Rijder alhier, is de bronzen eere penning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift uitgereikt voor het op 20 Januari j.l. met levensge vaar tot stilstand brengen van een hol lend paard. lersske. Gelijk genoegzaam bekend is, was 't verboden van de Zuiderzee mosselen te halen voor den uitzaai in Zeeland. Daartoe was op de Zuiderzee een bepaal de lijn getrokken. Evenwel werden speciaal in 1930 buiten die lijn en ook bij Ame land veel zaad en halfwas mossels ge vonden, die wel mochten gehaald worden en waarvan een druk gebruik werd ge maakt. Dit deed het hoofdbestuur van den Zeeuwschen mosselkweekersbond (dat voor de distributie der uit te planten mossels zorg draagt en vreesde dat door te veel zaadaanvoer de voorraad te groot en dientengevolge de prijs te laag zou worden) besluiten den minister te verzoe ken de geheele Zuiderzee te sluiten en ook den aanvoer van Ameland te verbieden. Aan dit verzoek is voldaan. Met ingang van 20 Mei. Voor de mosselkweekers in Zeeland een geluk, voor de lieden die een geheel jaar mossels haalden en daarmee hun brood verdienden een zware slag. Krabbendijke. Maandagavond verga derde de plaatselijke crisiscommissie. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat door het uitvoerend deel een schrij ven was gericht tot de besturen van den Nieuw-Krabbendijke- en den Maagspol der met het verzoek, spoed te willen be trachten met het graven van een ont worpen nieuwen watergang in verband met het feit, dat nog voortdurend werk loosheid in de gemeente heerscht. Hoe wel hierop geen officiëele antwoorden waren binnengekomen, kon worden medegedeeld, dat pogingen worden aan gewend, om dit werk met rijkssteun uit te voeren. Van arbeiderszijde werd hier aan vastgeknoopt, dat in de bestaande watergangen ook nog veel delfwerk kan worden uitgevoerd. Van verschillende zij den wordt dit beaamd. Men meende ten slotte, dat afgewacht moet worden, wat de vergaderingen van ingelanden van genoemde polders dezs week dienaan gaande zullen besluiten. Daarop deelt de voorzitter mee, dat door het uitvoe rend deel in overleg met vertegenwoor digers der landarbeiderevereenigingen aan een 80-tal arbeiders vragenlijsten zijn \erstrekt, met de bedoeling, een overzicht te verkrijgen van de werkloosheid vanaf December tot er, met April, en mitsdien ook van de verdiensten in dat tijdvak. De uitslag blijkt nog treuriger dan werd vermoed. Uit de opgaven van 31 hoofden van gezinnen blijkt, dat er in de maan den Dec., Jan., Febr., Maart en April ge middeld resn. 15, 16, 17, 18 en 13 dagen werkloos zijn geweest. Erger nog was het met de jongeren, tegelijk kostwinner. \olgens 12 ingezonden lijsten waren de cijfers hierbij resp. 20, 23%, 20, 20 en 15. Totaal plm. 2500 werklooze dagen, wat een belangrijke loonderving beteekent. Van winkelierszijde werd medegedeeld, dat dit treurig resultaat zich afspiegelt in hun boeken. Van arbeiderskant wordt betoogd, dat nu nog voortdurend valide arbeiders zonder werk zijn en dat goed waarneembaar is, dat de landbouwers thans veel werk achterwege laten, wat ze onder gewone omstandigheden w e 1 laten verrichten, terwijl ook merkbaar is, dat minder suikerbieten zijn uitgezaaid. Hiertegen wordt aangevoerd, dat voort durend is betoogd, dat de bietenpremie te laag is om haar doel te bereiken en ten andere, dat verklaarbaar en te begrij pen is, dat de boeren, die vermoedelijk weer voor een groot tekort staan, aldus handelen, en bezuinigen, waar ze kun nen. De voorzitter concludeert uit deze dis cussies, hoe hier op zakelijke wijze is gedemonstreerd, dat alle plattelanders- groepen één keten vormen, waarvan het beginpunt ligt op de boerderij, en hoe hieruit logisch voortvloeit, dat getracht moet worden daar een beteren toestand te scheppen. Het doel onzer commissie is vooral allen hiervan diep te doordrin gen. De vergadering stemt hiermede in, doch meent tegelijk, dat het werkloos- heidsspook den heelen zomer zal blijven en dat vooral dit najaar het gewone landwerk vroeg zal zijn afgeloopen. Daar om zou het gewenscht zijn, dat aange stuurd werd op een behoorlijke gemeente lijke steunregeling. De voorzitter zegt toe, deze kwestie nader te zullen bespreken in het uitvoerend deel met vertegenwoor digers der arbeidersverenigingen. Nu komt ter tafel een schrijven van de crisiscommissie uit de Zeeuwsche Landbouworganisaties, waarin te kennen wordt gegeven, zooals uit de pers reeds is gebleken, dat dit niets gevoelt voor „los samenhangende plaatselijke comité's" en dat zij het beter acht haar oude werk zaamheden te volgen. De voorzitter staat hierbij uitvoerig stil. Hij gaat den gang van zaken nog eens na, houdt vol, dat onze commissie op volledig regelmatige wijze tot stand is gekomen en toont uit een krantenverslag van de vergadering, waarop de heer Siebenga hier sprak, aan, hoe deze met onze voorgenomen werk wijze ingenomen bleek te zijn. Hij vermoedt, dat aan dit schrijven andere dan uitsluitend zakelijke motieven ten grondslag liggen. Alle aanwezigen stemmen met het betoog van den voor zitter in en van verschillende kanten wordt over dit schrijven verwondering en zelfs afkeuring uitgesproken. Op voor stel van den voorzitter wordt besloten nogmaals een schrijven tot dit comité te richten, waarin nogeens op zakelijke wij ze alles uiteengezet zal worden, zonder daarbij op verdere samenwerking aan te dringen. Wissenkerke. Maandag kwam het be stuur der Zangvereeniging met genoodig- den bijeen ter nadere bespreking van het op 24 Juni te houden zangconcours. Uit het verslag van den voorzitter bleek dat er 15 vereenigingen zullen deelnemen n.l. uit Goes, Axel, Hoek, 's-H. Arends- kerke, Kruiningen, Kloetinge, Schore, Vlis- singen, O.- en W.-Souburg, Kats, 's-Heer Abtskerke, Borssele, Wilhelminadorp en Wissenkerke. Het programma is als volgt opgesteld: 11.30 officiëele ontvangst der besturen ten gemeentehuize; 12 u. zingen van het Bondslied op de Voorstraat; 12.15 u. op tocht naar het terrein op het landgoed ,Sorgwijck". Van 16 uur concours al daar. Van 7.309.30 u. muziek van „Apollo" met afwisseling van zang op de muziektent in de Voorstraat. De Eere leden, die hun medewerking verleend hebben bij het muziekconcours verleden jaar, zullen weer als zoodanig uitgenoo- digd worden. Verder werden commissies benoemd, die zich belasten met de ver siering van het dorp, waarbij naar voren gebracht werd, dat blijkens opgemaakte begrooting der onkosten nog wel eenige hulp en financiëele steun van enkele in gezetenen zal moeten gevraagd worden. Verder werd besproken om het dorp des avonds te verlichten en er nog eenig openluchtspel bij te voegen, hetgeen in een volgende vergadering nader uitge werkt zal worden. Wolfaartsdijk. Maandagavond hielden de aandeelhouder» van de weegbrug „De Hoop", staande aan het station dorp Oostkerke, een algemeene vergadering. De rekening van den penningmeester sloot, met inbegrip van het batig saldo van vorige jaren, met een goed slot van f 1230,10. Als bestuurslid werd herkozen dhr A. Koert. Het dividend op de aandeelen werd vastgesteld op 20 pet., het weegloon voor het boekjaar 1931'32 werd, evenals het vorige jaar, vastgesteld, te weten: voor suikerbieten 0,10, aardappelen 0,15, uien 0,15, vlas 0,15, graan 0,20, diversen 0,15, hooi en stroo 0,20, mest 0,15, alles bere kend per 1000 K.G. Voor niet-leden be draagt het weegloon voor suikerbieten 0,15 per 1000 K.G., vee en auto's per stuk f 0,25. Als weger en reserve-weger werden resp. herbenoemd dhrn H. van Leerdam en D. Meeuwse. Dinsdagmiddag werd alhier aan den echoot der aarde toevertrouwd het stof felijk overschot van wijlen den heer C. i Koert, oud-burgemeester dezer gemeente Een vrij groote menigte was op den doo- denakker aanwezig om nog een laaisle groet te brengen aan den overledene. Aan de groeve werden woorden van troost tot de familie gesproken door Ds I Timmerman, zwager van den overledene. Ook sprak wethouder N. Valkier nog en kele woorden namens het gemeentebe stuur. Oudelande. In de Maandag alhier ge houden vergadering van Ingelanden van het Waterschap Baarland c.a., waren aanwezig 39 personen, uitbrengende 41 stemmen. De rekening van den dienst 19301931 werd goedgekeurd, welke sluit met een batig saldo van f 5056.44. Het bestuur werd machtiging verleend het verhoogen en verzwaren van den zee dijk van d.p. 40 tot grens Ellewoutsdijk in het dienstjaar 19311932 uit te doen voeren. Voorts zal de verdediging van den onderzeeschen oever tusschen de d.p. 3 en 4 door steenbestorting worden versterkt. De begrooting van den dienst 1931 1932 werd vastgesteld in ontvang en uit gaaf op een bedrag van f 47244.66, met een post voor onvoorziene uitgaven groot f5477.41. Het dijkgeschot werd bepaald op f23 per H.A., dat der vroonen werd gebracht op f 15 per H.A. (vorig jaar f 17). Arnemuiden. Vrijdagavond a.s. 8 uur (Zomertijd), geeft het Muziekgezelschap „Arne's Genoegen" zijn eerste zomercon- cert. Ditmaal niet op het markt-, maar op het Stationsplein. St.-Laurens. Vanwege de Melkcontrole- vereeniging alhier werd op de weide van den heer J. den Boeft de jaarlijksche rundveekeuring gehouden, door de keu ringscommissie Zwagerman c.s. Kampioen werd Blesse van J. Koole Dz., met 84 punten. Verder werden de volgende prijzen toe gekend: le prijs aan J. Koole Dz.; 2e, 5e en 6e pr. aan F. Kwekkeboom; 3e pr. aan M. Gilde; 4e pr. aan P. Gilde; 7e en 11e pr. aan J. den Boeft; 8e, 13e en 14e pr. aan M. de Regt; 9e pr. aan C. de Visser; 10 pr. aan J. Koole Mz.; 12e pr. aan Joh. Marinissen; 15e en 16e pr. aan P. Wisse. Er waren 31 melkkoeien en 3 kalveren aangevoerd. De commissie betuigde hare bijzondere tevredenheid over de prachtige collectie aangevoerde melkkoeien. Door verschillende vereenigingen en personen waren geldprijzen beschikbaar gesteld. Gapinge. Alhier is opgericht een af- deeling van den'Chr. Landarbeidersbond met aanvankelijk 13 leden. Sluis. De raad der gemeente Sluis kwam Vrijdag j.l. in spoedeischende vergadering bijeen. De voorzitter deelde mede, dat deze vergadering is belegd naar aanleiding van een nieuw rapport der commissie voor steunverleening. De commissie concludeert thans dat er alleszins reden is om te trachten regee- ringssteun te krijgen op grond van aan wezigheid van crisiswerkloosheid. De voorzitter vraagt of de leden kunnen in stemmen met de conclusie. Na eenige discussie wordt met alge meene stemmen besloten uit te spreken, dat de tijd voor het maken van een steun regeling en het vragen van een bijdrage aan den minister thans aanwezig is. Sas van Gent. Tengevolge van de crisis hebben de directies van de Phosphaat en Glasfabriek te Sas van Gent en die van de Cokes- en Stikstoffabriek te Sluiskil de loonen der arbeiders verlaagd met 5 pet. De Stijfselfabriek te Sas van Gent zou, naar wij vernemen 7 pet aftrekken van de loonen der arbeiders. Bij de Phos phaat- en Glasfabriek wordt deze aftrek ook toegepast op de employé's. Ook de vijfde druk van Rijnsdorp „Ko ningskinderen" kost f 3.00 ingenaaid en f3.90 gebonden. Uw boekhandelaar heeft het in voorraad. (Adv.) Ned. Herv. Kerk. Drietal te Rotterdam (vac. Do J. G. H. Scholten), E. H. Blaauwendraad te Vlis- singen, G. J. Waardenburg te Haarlem en Dr H. v. Oyen te Ritthem. Beroepen te Hoornaar en Lopik, J. R. Cuperus, cand. te Utrecht. Te Birdaard, Joh. v. d. Wiel, cand. te 'e Gravenhage. Te Steenbergen, J. R. v. d. Brink te West- zaan. Te Wapenveld, J. G. R. Langhout te Hoogeveen. Aangenomen naar Schelluinen, L. G. Bolkestein te 's Gravemoer. Naar Andijk (Oosterdijk), H. Bax te Nieuw-Beerta. Bedankt voor Opheusden, D. J. r. d. Graaf te Ede. Geref. Kerken. Tweetal te Watergraafsmeer (2e pred. pl.), W. M. le Cointre te Bergen op Zoom en P. Ch. d. Vliet te Utrecht. Aangenomen naar Hijken, J. E. Booij, cand. te Alphen a. d. Rijn. Mej. T. A n d r e e, dochter van Ds A. Andree, Geref. predikant te Krabben dijke, zal 29 Mei a.s. van Genua naar Solo vertrekken om daar verbonden te worden aan de Christ. Huishoudschool aldaar. Rilland-Bath. Tot tijdelijk onderwij zeres aan de O. L. school te Bath is be noemd mej. A. van Giesbergen te Breda. C. L. Roseboom. Morgen zal de heer G. L. Roseboom, eerste onderwij zer aan het Chr. Doofstommeninstituut „Effatha" te Voorburg, zijn zilveren feest vieren als onderwijzer bij het Chr. onder wijs. Den 21sten Mei 1906 trad de heer Ro seboom voor het eerst op als onderwijzer en wel aan de Christelijke school te Nieu - wendijk. Den lsten Januari 1907 reeds aanvaardde hij een benoeming te Seroos- kerke (W.). Daar bleef hij bijna 6 jaar, om 1 Oct. 1912 bij „Effatha" in dienst to treden. Eindexamens gymnasia. De j Minister van Onderwijs heeft de data be paald der eindexamens der openbare en der aangewezen bijzondere gymnasia en de gecommitteerden aangewezen, onder wier toezicht die examens zullen worden afgenomen. Te Middelburg zal het eindexamen ge houden worden op 25, 26 en 27 Juni. Ge committeerden zijn Dr B. J. H. Ovink, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; Dr F. Sassen, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; Dr F. Sas sen, hoogleeraar aan de R.-K. Universi teit te Nijmegen, wonende te Rolduc en Dr H. D. Kloosterman, lector aan de Rijksuniversiteit te Leiden, aan wie wordt toegevoegd Dr H. F. Nierstrasz, hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus en is evenais Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Dro gisten. Geslaagd voor het Machinisten-exa men voorloopig diploma de heeren: H. J .Keizer, A. A. Richmond, A. L. Fock, W. J. Dam en Ch. Nooteboom te Vlissin- gen. Felle brand te Leiden. Gis teravond omstreeks 6 uur is brand ont dekt in de opslagplaats van afval van de N.V. Gebr. van Hoeken, houthandel aan de Waard te Leiden. Een deel van het personeel trachtte den brand in den aanvang nog te stuiten, doch inmiddels nam het vuur zoo in hevigheid toe, dat het een aangrenzend houten gebouw ter grootte van 1000 M2 aantastte, waarin een schaverij en zagerij is ondergebracht. De N.W. wind wakkerde de vlammen aan, die oversloegen naar eenige groote stapels hout. Een oogenblik scheen het of ook een machinegebouw in brand zou raken, doch doordat de windrichting veranderde, werd deze vrees niet bewaarheid. De brandweer was inmiddels met een motorspuit gearriveerd en tastte op dit uitgestrekt terrein het vuur met 5 stralen aan. E enigen tijd later kwam een tweede motorspuit op het terrein aan, zoodat met 10 stralen het vuur werd bestreden. Tegen 7 uur kwam nog een motorspuit aanzetten, die met twee stralen het vuur aan de achterzijde van het terrein aan tastte. Niet lang daarna kon worden ge constateerd, dat gevaar voor verdere uit breiding geweken was. waarna de brand weer er toe overging de hooge houtstapels, waarvan de vlammen hoog oplaaiden, om ver te halen, wat nog al moeite opleverde, door de groote hitte, welke het brandende hout verspreidde. Den geheelen avond door is de brand weer werkzaam gebleven. De schade wordt op eenige tienduizenden guldens geraamd, Alles is op beurspolis verzekerd. Huis afgebrand. De bew o- nersdoorhet paard ge wekt. Maandagnacht werd de voer man P. Pennings te Oss gewekt door het gehinnik van zijn paard. Opstaande ont dekte hij, dat zijn huis een vlammenzee was. De eerste zorg van den vader was zijn hulpbehoevenden zoon, die niet loe pen kan, te redden, waarna de familie zich in veiligheid kon brengen. Het paard en drie varkens kwamen in de vlammen om. Ook de geheele inboedel ging verlo ren. Door kokende soep ver brand. In den winkel van den melk boer K. te Hilversum was de vrouw des huizes bezig een klant te helpen, toen zij een hevig gegil in de keuken hoorde. Hier had het driejarig dochtertje eens willen kijken in een pan met soep, die op het comfoor stond te koken en bij ongeluk de pan omgetrokken, zoodat de kokende soep over het kind stortte. De moeder wikkelde het kind, dat ernstige brandwon den kreeg, in een deken en spoedde er zich mee naar dr P. Na behandeling werd de kleine patiënt naar het ziekenhuis aan den Neuweg vervoerd, waar ze in den loop van den nacht tengevolge van de ver wondingen is overleden. Een man met inbrekers- werktuigen en een re volver aangehouden. Eergister avond omstreeks half-elf bemerkte de fa milie Warmendam te Aerdenhout een man voor een raam der wonlpg, die door de ruiten naar binnen keek. Het huis waa geheel donker, alleen een ganglampje brandde. Maar toen de man bemerkte, dat de familie nog op was, nam hij de vlucht door het weiland. Een zoon van de weduwe W. snelde hem na, waarop de man een schot loste, dat niemand trof. Een tweede zoon, voorzien van een Luks ging mee den vluchteling achterna en een buurman, die het schot had gehoord, sloot zich bij de beide broers aan. De man sprong daarop in een vijver in het weiland, botste tegen prikkeldraad en viel achterover in het water. De beide zoons sprongen boven op hem en konden hem in bedwang houden tot de politie van Aerdenhout ter plaatse verscheen en hem arresteerde. Bij fouilleering werd hij in het bezit gevonden van een stel inbrekers werktuigen, een revolver en 26 kogels. Hij bleek te zijn de 41-jarige Duitscher S., uit Hamburg. Vergiftigd nahet etenv a n kaasenworst. In Stockum bij Osnabrück zijn na het gebruik van kaas 7 personen uit één gezin, n.l. 3 kinderen en 4 volwassenen, onder vergiftigingsver schijnselen ziek geworden. Drie hunner zijn reeds overleden, ter wijl er 2 zich in levenlgevaar bevinden. De 2 overige bevinden zich op weg naar beterschap. Een ander vergiftigingsgeval wordt uit Gnesen gemeld. Daar zijn 34 personen, na het gebruik van worstwaren, onder vergiftigingsverschijnselen ziek geworden. Hoewel de toestand van allen ernstig is, hebben de doctoren toch hoop, de pa tiënten in het leven te kunnen behouden. Het drama te 'sGravezan- d e. Naar aanleiding van het gebeurde te 's Gravezande, waar een kindermeisje van 14 jaar door het verstrekken van azijn- extract aan twee kinderen den dood van het eene kind en zwaar lichamelijk let sel van het andere kind, welk letsel mis schien nog den dood kan ten gevolge heb ben, heeft veroorzaakt, wordt er van be voegde zijde op gewezen, dat het z.g. azijnextract niet te maken heeft met azijn. Het is een chemisch preparaat uit carbid, hetwelk in alle kruidenierswinkels te ver krijgen is in betrekkelijk elke hoeveel heid, teneinde er een surrogaat van azijn van te vervaardigen. Daartoe wordt het met water aangemengd tot een oplossing van circa 4 pet. en het is goedkooper dan azijn. .izijn-extract is echter een zwaar ver gift, dat bij onvermengd gebruik, ook door volwassenen een zoodanige inwendige verbranding veroorzaakt, dat die meestal den dood tengevolge heeft. De prijs van werkelijke azijn echter is thans betrekke lijk zoo gering, dat het wel zeer te ver- wonderen is, niet alleen dat het artikel azijn-extract bij eiken kruidenier te ver krijgen, maar dat dit gevaarlijk artikel ook nog in verschillende gezinnen onver mengd aanwezig is. De Bond van Nederlandsche Azijnfa- brikanten heeft herhaaldelijk aangedron gen op een regeeringsmaatregel om den verkoop van dit artikel te regelen, evenals den verkoop van andere vergiften, en uit het geval te 's Gravezande blijkt wederom, hoe gewenscht dit zou zijn. De 3e kamer der Haagsche Rechtbank heeft de gevangenhouding'bevolen van het 14-jarig meisje M. F. te 's Gravezande, dat verdacht wordt twee kinderen van haar meesteres aldaar met azijnzuur te hebben vergiftigd. In afwachting van andere maatregelen vertoeft het meisje onder toezicht in een doorgangshuis te Den Haag. Getrouwd met zijn moeder. In een onzer Drentsche dorpen was een jong paartje burgerlijk getrouwd en zou kerkelijk ingezegend worden. De familie en' belangstellenden vulden het kerkgebouw; het jonge paartje zat op de aangewezen plaas, wachtende op het oogenblik dat dominee tot de plechtigheid zou overgaan. Ingevolge de kerkelijke wetten moet dominee zich eerst overtuigen of aan de burgerlijke formali teiten is voldaan, waarvoor hij het zoo pas geschreven trouwboekje ter inzage ontving. Maar wat was dat? Volgens de aanwijzingen in het trouwboekje was de bruidegom met zijnmoeder ge trouwd. Er ontstond groote consternatie, want een dergelijk huwelijk is niet al leen bij de Nederlandsche wet verboden, maar de bruidegom was liever met zijn bruidje getrouwd. Het trouwboekje werd naar het gemeentehuis gebracht, waar de ambtenaar van den burgerlijken stand moeders naam verwisselde voor dien van het bruidje, waarna de dominee tot de inzegening kon overgaan. Van 18 meter hoogte ge- va 1 1 e n. In de Weste Wagenstraat te Rotterdam heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. De 16-jarige mej. v. d. W. is bij het uitkloppen van gordijnen op het dak van een 18 meter-hoog pand plotseling uitge gleden en over den rand naar beneden geslagen. Zij kwam eerst terecht op een uitstekend balcon, gleed echter door en viel, na eerst nog tegen een glazen lan taarn te zijn geslagen, op den grond. In bewusteloozen toestand is zij opgenomen en naar het ziekenhuis gebracht, waar een ernstige schedelbasisfractuur gecon stateerd werd. Aan de gevolgen daarvan is zij overleden. Windhoos. Zondagmiddag werd boven Buitenpost een windhoos waarge nomen, welke nogal eenige materieele schade heeft aangericht. Tal van boonieu werden afgebroken of ontworteld. Een boerderij beliep veel averij. Een hooimijt werd totaal omgeworpen. Een ander pand

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2