Onderwijs Gemengd Nieuws. Ingezonden stukken Land- en Tuinbouw Rechtzaken Financieële Berichten. weg en het verflauwen van daarin ge legen bochten; b. het aansluiten van bestaande wegen aan den verbeterden weg en het maken van de noodige uitwegen met toebehooren voor de aangrenzende bouw- en weilan den, tuinen, erven enz.; c. het leggen van een duiker van be- tonbuizen in de Ritthemsche sprink; d. het opbreken van de bestaande klin- kerbaan en het leggen van bestrating van nieuwe en aanwezige klinkers; e. het leggen van een rijwielpad van dubbele basaltine tegels; f. het plaatsen van afscheidingen en het maken van buisleidingen; g. het onderhouden der gemaakte wer ken, een en ander volgens bestek, teeke- ningen en nadere aanwijziging. Hoewel het onderhoud voor Ritthem aanvangt aan het eind van het kerkhof zal de verbetering worden aangebracht onmiddellijk bij den kerkhofmuur aan het Oranjeplein en verkrijgt de weg, behou dens plaatselijke verbreedingen een nor male kruinbreedte van 7 M. Een aan te leggen rijwielpad van ba- saltinetegels wordt 1 M. breed. De klin kerbestrating van den weg wordt 4 M. Om de opgegeven breedte van den weg te verkrijgen zal het noodig zijn, dat hier en daar tot slootdemping wordt overge gaan'en de sloot wordt voorzien van een buisleiding van ronde betonbuizen met zinkputten, terwijl ter plaatse dan een eenvoudige nette afscheiding zal worden geplaatst. Daar de bochten uit den weg verwij derd zullen worden zal aankoop van grond noodzakelijk zijn, terwijl het huis en verderen opstal op perceel kadastraal bekend gemeente O.- en W.-Souburg, sec tie B no. 1421 (oude tolhuis) afgebroken zal moeten worden. Ook de brug over de sprink nabij de grens met Ritthem moet worden vervangen. De te verwerken nieuwe klinkers zullen zijn van f30 per 1000 stuks. Daar de gemeente Ritthem den weg in onder houd en beheer heeft is het plan door den gemeente-opzichter dier gemeente ontworpen en vraagt Ritthem het rente loos voorschot aan. Reeds is overleg ge pleegd met de Provincie en is bij het ontwerp met de eischen der provincie rekening gehouden. Zooals U bekend kan zijn bezit Ritthem een kapitaal van f6000, verkregen door afkoop der tollen. Van dit kapitaal is Ritthem bereid f3000 aan Souburg af te staan, daar ongeveer de helft van den weg onder Souburg ligt. Bovendien zal van de voor rekening van Souburg ko mende kosten worden afgetrokken f9051, zijnde de kosten van het verleggen van den weg. De verkoopwaarde van de uit komende klinkers komt natuurlijk ten voordeele van Ritthem. Daar de weg on der profiel gebracht wordt krijgt Sou burg bovendien nog ongeveer 1000 kub. M. grond van Ritthem voor verhooging van lage gedeelten. Bij de gehouden besprekingen is over eengekomen, dat Souburg op zich neemt om 5/14 gedeelte van de jaarlijksche af lossing aan de gemeente Ritthem bij te dragen van de totaalkosten, rond geno men op f70.000, hetgeen voor Souburg dus zal neerkomen op een jaarlijksche uitgaaf van ongeveer f 810 gedurende 30 achtereenvolgende jaren, aanvangende met het jaar volgende op dat waarin het werk zal zijn voltooid. Het werk zal worden aangevangen met het voorjaar 1932. Na aflevering van het werk komt de Ritthemsche weg, gelegen in deze gemeente dan in onderhoud bij Souburg. Daar de thans gevonden oplossing voor Souburg zeer bevredigend is en de Raad dei gemeente Ritthem reeds heeft be sloten overeenkomstig de voorloopig ge troffen regeling, wordt voorgesteld, ten einde op afdoende wijze in de behoef ten van het verkeer te voorzien: I. Aan de gemeente Ritthem 5/14 ge deelte bij te dragen van de jaarlijksche aflossing van de kosten van ongeveer f70.000 voor verbetering van den Rit- themschen straatweg, gedurende 30 ja ren, aanvangende met het jaar volgende op dat waarin de werken zullen zijn voltooid. II. Na oplevering der werken het ge deelte van den Ritthemschen straatweg no. 27 van den ligger der wegen en voet paden dezer gemeente in beheer en onder houd van de gemeente Ritthem over te nemen. Met verwijzing naar de reeds vroeger gedane voorstellen wordt nog opgemerkt, dat het onderhoud nog komt boven de jaarlijksche aflossing, welk onderhoud in verband met de meerdere breedte van den weg zeker niet hooger zal zijn dan toen is berekend, doordat de weg meer over de volle breedte zal worden be reden. Tijdens het korte on weder, dat Vrij dagavond hier losbarstte werd een kalf van den landbouwer J. K. in de weide door den bliksem getroffen en gedood. Borssele. Vrijdag j.l. vergaderde de Dijkraad van de waterkeering calamiteu- zen polder Borssele ter wijziging van de begrooting 1930-'31 en ter vaststel ling begrooting 1931-32. De heer Van den Bent van Ellewoutsdijk kon zLh niet vereenigen met de door het bestuur voorgestelde wijzigingen, noch met de aangeboden begrooting. Hij meende, dat verschillende posten, die op de begroo ting 1931-'32 voorkomen en die betrek king hebben op het buitengewoon (bui- tenbermverhooging), thuis behooren als wijzigingsposten op 1930-'31. Dit zou vol gens hem in 't voordeel zijn van de be trokken polders, waar zij dan gedurende 1931-'32 niet zouden moeten bijdragen in de uitgaven voor bedoelde werken. Zijn voorstel om niet -o> vaststelling van do begrooting te besluiten, wordt aange nomen en een nieuwe vergadering zal dus noodig zijn. Men besluit tot verkoop grootboek, ten bedrage van f 82.150 ter dekking van de uitgaven voor buitengewone werken. Het bestuur stelde voor aan P, Cor- stanje een wekelijksche ondersteuning van f 4 toe te kennen. De vergadering be sluit met 13 tegen 5 stemmen Corstanjo f 3 per week te geven. Koudekerke. Loop der bevolking over de eerste helft der maand Mei 1931. Ingekomen: J. E. B. Meloen met gezin, D 132, uit Hoofdplaat; mej. M. Joziasse, A 62, uit Ritthem; mej. M. M. Wagd- naar, C 32, uit Serooskerke; E. C. C. van Dun met gezin, B 41a, uit Vlis- singen; mej. T. de Korte, B 166, uit Biggekerke; mej. P. Cornelisse, D 116, uit Middelburg; mej. K. Maljaars, C 41, uit Aagteikerke; mej. M. van Beveren, E 182f uit Middelburg; L. W. Nederband met gezin, D 31c uit Vlissingen; P. S. Kodde, B 26, uit O. en W. Souburg. Vertrokken: mej. A. N. Goote, van E 143a naar Rijswijk; J. de Hamer met ge zin, van D 31c naar Vlissingen; mej. B. Koppejan, van A 52, naar Middelburg; A. P. Jongepier, van E 39 naar Goes; mej. M. Huiszoon, van B 181, naar Vlis singen; mej. C. Goedhart, van A 48, naar Ritthem; J. Wagenaar, van B 107, naar Vlissingen; mej. J. de Kroo, van A 16 naar Middelburg; C. J. Dourleijn met gezin, van E 112 naar Middelburg; mej. P. S. Dekker, van C 41 naar Ritthem; mej. M. C. Nooijens, geb. Dijkgraaf, van E 102 naar Utrecht; W. Roelse, van A 193, naar Biggekerke; mej. J. Joziasse, van C 17 naar Veere. Arnemuiden. Zaterdagavond na het slui tingsuur was het in de gemeente zeer ru moerig, doordat eenige personen, die te veel aan Bacchus hadden geofferd, een oploop veroorzaakten, waardoor de orde verstoord werd. Tegen deze personen, die zich zeer beestachtig aanstelden, moest de politie handelend optreden. Nadat ze aangemaand waren tot kalm- te, wilden ze den gemeente-veldwachter Kievit te lijf. Deze greep een persoon vast, om hem met behulp van de rijks politie van de straat te verwijderen, waar tegen deze persoon zich verzette, 'sgeholr pen door een zijner kameraden, doch de politie wist de overhand te behouden. Van een en ander is proces-verbaal op gemaakt. Waarborgsom van bijzon- dere schoolbesturen in gevaar. In een adres aan den minister van Onderwijs, K. en W., brengt de bond van Cbr. Schoolvereenigingen te Amster dam de volgende zaak, welke voor de besturen van bijzondere scholen in gege ven omstandigheden van buitengewoon groot belang kan zijn onder de aandacht van Z.Ex. Art. 79 der L.O.-wet 1920 schrijft im- pératief vóór, dat indien een school gedu rende zekeren tijd bezocht wordt door minder dan een bepaald gedeelte van het aantal leerlingen waarvoor hij bestemd was, een zeker gedeelte van de gestorte waarborgsom vervalt aan de Gemeente. In Art. 83 subs. 5, wordt zulks nader geregeld. Nergens in de Wet wordt ech ter voorzien in het geval dat een school in bovengenoemden toestand kan geraken geheel buiten de schuld van het betref fende schoolbestuur en zonder dat er eenig vermoeden kon zijn ten tijde dat de school werd aangevraagd en gebouwd, dat die toestand ook zou intreden. In zulke gevallen zou het toch onbillijk zijn, indien de schoolbesturen daarvan de dupe wer den, immers het verlies van een gedeelte der waarborgsom is uitsluitend bedoeld als maatregel om lichtvaardigen school- bouw tegen te gaan. Het kar. de bedoeling van den Wetgever niet geweest zijn dat een schoolbestuur zou schade lijden indien geheel buiten schuld of toedoen zijn school in een toestand zou geraken als bedoeld in art. 79 en 83. Dat zulks inder daad zou kunnen plaats vinden en het ge^" vaar niet denkbeeldig is, wordt door op somming van enkele gevallen aangetoond. Adr. verzoekt daarom den minister, bij event, voorstellen tot wijziging der L.O.- wet 1920, aan deze punten zijn welwillen de aandacht te willen schenken. Geslaagd voor het machinisten-exa men voorloopig diploma de heeren J. Kloppenburg, A. A. Paulides, B. van Dij ken en F. van Opdorp, allen te Vlissinl- gen. De Culemborgsche moor d- z a a k. Zondagavond is A. O. uit Cu- lemborg, die in verband met een nieuw onderzoek in de Culemborgsche moord zaak, te Tiel in voorloopige hechtenis zat, vrijgelaten. Hij is per trein naar Culem- borg vertrokken. Na het verloopen van de tweede zes dagen voorloopige hechtenis had de rech- ter-commissaris, noch de subst.-officier van justitie verlenging aangevraagd. Bij het voor-onderzoek is de kwestie der anonieme brieven weer ter sprake ge bracht. O. ontkende ze geschreven te heb ben. Aangeteekende brief met effecten vermist. De Commissaris van Politie te Baarn maakt bekend, dat sedert 18 Mei des voormiddags te 10.30 uur van het postkantoor aldaar is ver mist een aangeteekende brief, inhouden de 9 pandbrieven aan toonder k f1000 van de Insulaire Hypoib. Wc ?i* rikzp©. serie E 10056 t.rn. 100>"4. Aangezien de stukken aan toonder lui den, wordt onmiddellijk onderzoek en kennisgeving aan bankinstellingen en ef fectenhandelaren verzocht, terwijl bij aan treffen voornoemde commissaris inbeslag neming en bericht verzoekt. Villa afgebrand. Zondag avond te ongeveer 10 uur ging in een groote villa te Blaricum, „Engerhoogt" genaamd en gelegen aan den Englaan, plotseling het licht uit. Toen men de oor zaak wilde nagaan, bleek, dat de geheele bovenbouw in lichte laaie stond. De brand weer, die terstond gealarmeerd werd, kon, daar zij slechts over enkele stralen be schikte, tegen het vuur weinig uitrichten, zoodat de geheele villa een prooi der vlammen werd. Enkele personen, die toe geschoten waren slaagden er in nog eeni ge schilderijen e.d. in veiligheid te bren gen. Enkelen hunner werden hierbij licht gekwetst. Het grootste gedeelte der kost baarheden welke in de villa aanwezig wa ren, ging echter in het vuur verloren. De brand schijnt veroorzaakt te zijn door een open haard. De villa was laag verzekerd. Bliksem ingeslag e n. Tij dens een hevig onweder sloeg Zaterdag avond te Doetinchem de bliksem in een schuur van den landbouwer Lettink. Schuur en inhoud gingen totaal verloren. Bij den heer Obbink sloeg de bliksem in de huiskamer. Er werd slechts geringe schade aangericht. De weerbarstige schil der. Dezer dagen gaf een caféhouder van den Schiedamschen Dijk te Rotter dam een schilder opdracht een nieuw op schrift op de ramen van zijn café aan te brengen. Dit opschrift moest den naam van het etablissement vermelden en zoo als dat op den Dijk te doen gebruikelijk is, bevatte deze naam geen woord Hol- landsch. De caféhouder, toen hij het werk eens in oogenschouw kwam nemen, zag tot zijn niet gerin ;e verontwaardiging het dood gewone en van alle originaliteit ontbloote „Café-biljart" op zijn ramen prijken. De weerbarstige schilder kreeg oogen- blikkelijk zijn congé en aan een volgzamer collega werd opdracht gegeven „café-bil- jard" te doen verdwijnen en de gewensch- te benaming op de ruiten te verven. Voor alle zekerheid en teneinde bij eventueele moeilijkheden in de spelling van voorlichting te kunnen dienen bleef de caféhouder toezioht houden. Hetgeen hem noodlottig werd. Want toen de eerste schilder toevallig voorbij kwam en het moest aanschouwen hoe zijn kunstwerk met behulp van een lap met benzine tot een kledderige, druipende sub stantie werd veryormd, werd hij zoo nij dig, dat hij een hamer haalde en daarmee zijn ontevreden werkgever een flinke klap op het hoofd gaf. Toen bemoeide de politie zich er mee. De weerbarstige schilder, de 39-jarige K., werd meegenomen naar het politiebureau en de caféhouder A. S., moest zich in het ziekenhuis laten verbinden. Op de ruiten van het café prijkt het zoo veel omstreden, niet-Hollandsche op schrift Roofoverval. Een vrouw die ziek te bed lag in haar woning aan de Loenensche straat te Den Haag is vorige week overvallen door een man, die haar door elkaar schudde, met een revolver be dreigde en haar toevoegde: „Zeg waar de centen zijn, of ik schiet je neer." 't Gebeurde in de morgenuren, ongeveer kwart over tien. De man kon niet anders zijn binnengekomen, dan met een valschen sleutel. Hij ging naar een muurkast, door zocht die en toen hij niets vond, dreigde hij de vrouw met een gummistok. Zij wees hem toen een andere muurkast aan. Daar vond hij inderdaad een bus met onge veer f 80. Met dien buit maakte hij zich snel uit de voeten. De vrouw kwam haar bed uit en wilde naar buiten gaan, om bij buren hulp te halen, maar in de gang begaven haar de krachten. Zij verloor het bewustzijn en zeeg neer. Omstreeks elf uur vond de zoon des huizes zijn moeder in de gang liggen Zij kon een goed signalement van den in dringer geven. Den volgenden dag is op vrijwel de zelfde wijze gewerkt in een huis op de Bilthovensche laan. Omstreeks tien uur werd gebeld, maar de zoon des huizes, een werkloos timmerman, liet bellen. Hij ging naar boven en trof, toen hij weer beneden kwam, een man op het portaal aan. Toen de zoon vroeg wat hij daar deed, antwoordde de ongenoode gast, dat hij zich vergist had in het huis. Haastig ging de indringer weg (hij zal wel meer met een valschen sleutel zijn binnengeko men) en greep buiten een fiets. Ook de timmerman kon een goed signalement op geven, overeenstemmende met dat, wat de vrouw had opgegeven. Verleden Zaterdag nu liep de werk- looze timmerman ih de stad en zag den indringer. Hij herkende hem dadelijk, volgde hem en zag den man een vlucht oord binnengaan. Hij deelde zijn bevin ding aan de politie mede, die den ver dachte Zondagavond heeft aangehouden. Gisteren is hij nu ook door de juffrouw uit de Loenenschestr. met zekerheid her kend, zoodat zijn ontkennen niet zal baten. (Vad.) Veelbelovende jeugd. Te Amersfoort hê'eft de politie Zaterdag avond acht schooljongens aangehouden, allen In den leeftijd van 9 tot 13 jaar, die zich schuldig maakten aan inbraak en diefstal in scholen. Zoo hebben ze o.a. in scholen leermiddelen en geld wegge nomen. In een school werd uit een spaar- kist f£ü gestolen, Ondc'&oe'J wordt, of deze jongens zich ook schuldig hebben ge maakt aan diefstal van portemonnaies uit taschjes van damesrijwielen voor win kels. H r M s „S u m a t r a" v 1 o t. Hr Ms. kruiser „Sumatra" is vlotgekomen. Het plan bestaat op eigen kracht naar Soera- baja te stoomen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur, In de laatste vergadering van den Mid- delburgschen gemeenteraad kwam aan de orde de regeling der gemeentelijke verlos^- kundige practijk. Het A.-R. raadslid, 'de heer Hondius, stelde voor om voor dit geval de vrije artsenkeuze in te voeren, dus de keuze van den dokter aan de 'be trokkene over te laten en dan f 25.door de gemeente te laten betalen. Een zeker billijk en practisch voorstel, dat dan ook werd gesteund. Doch de heer Hondius had buiten den waard gerekend, n.l. dat de zaak al in kruiken en kannen was. Zulke dingen zijn gewoonlijk reeds lang bespro ken en zij ihet dan voorloopig ge regeld. De arts, 'die werd voorgesteld om bij ziekte en verlof met dezen arbeid be last te worden, was daarover blijkbaar reeds gepolst en had zich bereid verklaard om elk geval voor f25.te behandelen. Zijn vrouwelijke collega, die in deze din gen een overwegenden invloed in den raad bezit, pleegt dan zulk een voorstel met ■klem van redenen aan te bevelen en de zaak is gezond. Zoo ook nu. Ofschoon de heer Jeronimus opmerkte, dat deze rege ling veel op bevoorrechting leek, wijl hij zeker wist dat er meer doctoren bereid zijn mede te werken, werd bij monde van Mevr. de Graaf er op gewezen, dat f 25 voor een gewonen dokter te weinig zou zijn en werd volgens het verslag in de Mi'd'delburgsche Courant, op de vraag van den heer v. d. Weel of andere doctoren het ook voor f 25 zouden doen, door het des kundige raadslid, mevr. Weijl, geant woord: „zeker niet". Vlak hierop volgde onder den indruk van dit ant woord, de stemming en werd bet voorstel van den heer Hondius verworpen. Nu is er 'hier iets gebeurd, dat volko men ontoelaatbaar is en absoluut niet door den beugel kan. De 'heer Pel, arts, heeft in een ingezonden stuk in de Midd. Crt. er op gewezen, dat „sedert jaren bet zieken fondstarief voor verlossingen van alle 'huisartsen f 25 bedraagt". De Midd. Crt. bestrijdt de juistheid dezer opmerking geenszins, doch deelt mede van Mevr. Weijl te hebben vernomen, dat bet ant woord „zeker niet" door een ander raads lid moot zijn gegeven, wijl zij zich over deze tariefskwestie niet uitliet. Mevr. Weijl zelve, die, gelijk andere raadsleden, in 't algemeen er spoedig genoeg bij Is om on juiste opmerkingen in bet verslag recht te zetten, zwijgt. En bet „andere raadslid", dat het bewuste antwoord moet hebben gegeven, boudt zich eveneens stil, zoodat de dader op het kerkhof ligt. Nu is er dus een voorstel aangenomen naar aanleiding van een onware mede- deeling Vroeger jaren werd er door de artsen voor een verlossing f40 gevergd, doch sinds lang, 4 of 5 jaren althans' verrichten alle artsen op één na dit werk voor f 25 bij de minder gesitueerden en het ziekenfonds. Mevr Weijl weet dit van zeer nabij en heeft, toen mevr. de Graaf zeide dat f25 voor een gewonen dokter te weinig zou zijn, hierop het stilzwijgen bewaard. Een ander raadslid heeft iater door de uitdrukking „zeker niet" deze on waarheid pertinent bevestigd. Mogen zulke dingen in een Raad eener provinciale hoofdstad ongestraft worden getolereerd? Wellicht wil men van offi- ciëele zijde hierover eens het volle licht doen opgaan. En wil men dan meteen eens meedeelen door welke regeling van B. en W. het mogelijk is, dat mevr. Weijl lid van den raad blijft, terwijl eerst werd medegedeeld, dat zij evenals hare vrou welijke collega tengevolge van het bekleen den eener gemeente-functie door haar echtgenoot, niet meer in den Raad, ingo voLge de laatste wijziging in de gemeente wet, zou kunnen terugkeeren? Met dank voor de plaatsing, M. de R.l GEEN ARTS. Bespuiting van Bessenstruiken. Aangezien het thans het juiste tijdstip is, om de kruisbessenstruiken met alca- lische Bourgondische pap tegen den Amerikaanschen kruisbessenmeeldauw te behandelen, raadt de Plantenziektenkun- dige Dienst met klem alle kruisbessen- telers aan nu hun kruisbessenstruiken met dit middel te bespuiten. Te meer aanleiding bestaat hiertoe, daar in den verzendtijd streng op de aan wezigheid van meeldauw in de kruisbes sen zal worden gelet in verband met den uitvoerhandel. Daar de eerste sporen der ziekte reeds gevonden zijn moet nu onmiddellijk ge spoten worden. Daardoor wordt dan uit breiding der ziekte voorkomen. Het is noodzakelijk zooveel mogelijk de bessen te bespuiten, vooral die van de onderste takken. De sproeivloeistof wordt bereid uit 1 y2 K.G. kopersulfaat en 1 y2 K.G. sodex (wa- tervrije soda) op 100 L. water. De beste pap wordt verkregen door de beide stoffen afzonderlijk, liefst in warm water, op te lossen en de oplossingen koud bij elkander te voegen. Een bruik bare pap kan echter ook verkregen wor den door de beide stoffen goed gemengd In de verelschte hoev.elheld water <>m te roeren. Alleen houten of geëmailleerd vaatwerk kan voor de bereiding der pap gebruikt worden. Als de trossen goed bezet zijn, is het zeer wenschelijk de aalbessenstrulken, eveneens met een koperhoudende vloei stof te bespuiten tor voorkoming van het vroegtijdig afvallen der bladeren (de z.g. bladvalzlekte). Een bespuiting met een vloeistof bereid uit 0.8 K.G. kopervitriool en 0.8 K.G. ongebluschte kalk op 100 L. water is hiertegen een uitnemend bestrij dingsmiddel. Als men niet in de gelegen heid is op dit tijdstip de bessenstruiken te bespuiten kan men ook nog een zeer voldoend resultaat bereiken met een be spuiting dadelijk na het plukken der hessen. De Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen en de op verschillende plaat sen gevestigde ambtenaren van dien Dienst geven gaarne alle verder ge- wenschte inlichtingen over deze bespui tingen. Onze uitvoer van zuivelproducten. In de te Alkmaar gehouden vergade ring van den Bond van op coöperatieven grondslag werkende zuivelfabrieken in N.- Holland heeft de secretaris van den Alg. Ned. Zuivelbond, de h§er J. A. Geluk, mededeelingen gedaan over den algemee- nen toestand van den uitvoer van zui velproducten. In 1930 was de opbrengst van boter en kaas f 40 millioen minder dan in 1929. Spreker wees op het gevaar der Duitsch- Oostenrijksche tolunie, omdat daardoor Oostenrijk zijn teveel aan zuivel zonder invoerrechten aan Duitschland kan leve ren, terwijl Nederland 50 mark per 100 K.G. boter moet betalen. In Frankrijk dreigt volgens spreker het invoertarief van 200 frs tot 400 frs ver hoogd te worden ten gevolge van een actie onder leiding van Cnéron. In België dringt de Boerenbond even eens op verhooging van de invoerrechten aan. Ten opzichte van Tsjecho-Slowakije is er een lichtpunt. Weliswaar wacht men nog steeds op een verlaging van het ta rief van 420 kronen per 100 K.G., maar bij eventueele verlaging van de tarieven en een intensieve reclame is in dat land nog wel een beter afzetgebied te vin den. Via den Rijksveeteeltconsulent te Was hington is aan de Vereenigde Staten het verzoek gedaan tot verlaging van de ta rieven over te gaan. Daartoe bestaat wel een kans. Oplichting door gewezen advocaat. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad concludeerde tot ver werping van het cassatieberoep van. mr E. P. M., vroeger advocaat en procureur te 's Gravonhage, die in hooger beroep door het gerechtshof te Den Haag is ver oordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, we gens oplichting en verduistering. Arrest 27 Mei. Een rumoerige dag te Ier- seke. De Ifooge Raad heeft verwor pen het cassatieberoep van J. van S.. die in Ierseke, waar rumoer was onlf staan in September j.l., omdat de bur gemeester bij de viering van den jaardag der Koningin de dansvergunning had in getrokken, een marechaussee een slag in het gezicht had gegeven en deswege door het Haagsche Gerechtshof is veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Middelburg. In de gisteren gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der N. V. Houthandel v.h. G. Alberts Lzn Co alhier, waren ver tegenwoordigd 305 aandeel en, uitbrengen de 64 stemmen De aftredende commissaris, de heer Ir H. C. Ghysen, wer'd herbenoetod. Voorts werden ook de leden, de heeren II. J. M. van Raal'te en Ir A. Keppler, alsmede de plaatsvervangende leden, de heeren Dr H. van der Kamp en Prof. Dr J. P. Wibaut, der commissie volgens art. 12 der Statuten, welke commissie in haar geheel aftrad, herkozen. Het dividend werd vastgesteld op 6 pet. betaalbaar van 27 Mei a.s. af tegen 'in trekking van dividendbewijs no. 32. Naar aanleiding van een in verband met het verslag gestelde vraag van een der aandeelhouders, of bij de vaststelling van het dividend nog rekening is gehou den met de tegenwoordige ongunstige conjunctuursomstandigheden, deelt de di rectie mede, dat in overleg met com- missarissen een bedrag van f45000 bui ten en behalve de afschrijving op den inventaris is gereserveerd. Ten overstaan van notaris W. Hioolen werden 29 obligatiën ad f 1000 van de 5 pot. leening uitgeloot. HOOG WATER. Stand van Woensdag 20 Mei 1931. Terneuzen Borsselen Breskens Vlissingen Hoedekenskerke Hansweert Veere Colijnsplaat Goesche Sas Wemeldinge Tholen Zierikzea v.m. n.m. 4.19 4.47 3.59 4.27 3.44 4.12 3.44 4.12 4.39 6.07 4.59 5.27 4.09 4.37 4.34 5.02 5.29 5,57 5.34 6.02 5.54 6.22 4.49 5,17

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6