Kerknieuws. Onderwijs Wetenschap en Kunst Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtzaken Radio-nieuws Tholen. In de Zaterdagavond gehouden vergadering der voor eenigen tijd uitge- tredenen uit de Gereformeerde Gemeente alhier, welke reeds een eigen kerkgebouw stichtten in de Vischstraat alhier, is be sloten tot kerk-institueering over te gaan. In verband hiermede zijn gekozen tot ouderling: Jac. Geluk en D. Schot en tot diaken: W. Bout, H. Geluk en P. K. Baay. het Algem. Polderreglement bestond geen bezwaar. De rekening over 1930/31 werd goed gekeurd in ontvangst op 13882.25 en in uitgaaf op f3511.56, alzoo een batig saldo van f 170.69. De begrooting voor 1931/32 werd vastgesteld op f3565.20 in ontvang en in uitgaaf. Het Dijkgeschot werd be paald op f 12 per H.A. of 50 cent per H.A. minder dan het vorige jaar. Voor de vacature van Gezworene werd als no. 1 op de aanbevelingslijst geplaatst dhr Chr. Janse, als no. 2 dhr C. P. Reijnoudt en als no. 3 dhr M. P. Hage. De voorzitter wnschte den ontv.-grif- fier, dhr P. Baurdoux, hartelijk geluk met zijn jubilé; 30 jaar is hij als zoodanig in dezen polder werkzaam. Spr. hoopt, dat er nog menig jaar aan mag worden toegevoegd. De Ingelanden betuigen daar mede hun instemming. De Ontv.-Griffier betuigde den voorz. en Ingelanden harte lijk dank. Ook de polder Oud Sint Joosland vergaderde Vrijdag. Van de acht Inge» landen waren er 6 aanwezig of vertegen woordigd. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen, w.o. de door heeren Ged. Staten voorgestelde wij ziging van het Polderreglement en een concept-ambtenarenreglement. De rekening 1930'31 werd goedge» keurd met een bedrag aan ontvangsten van f2025.85 en uitgaven van f 1741.8.3. Batig saldo f284.02. De begrooting voor 1931'32 werd vastgesteld op een bedrag van f 1872.44 als ontvangsten en uitgaven. Het dijkgeschot werd bepaald op f6 dat is 50 cent per H.A. minder dan het vorige jaar. De betrekking van sluiswach ter-bode werd opgeheven. Aan M. Adriaanse zal als zoodanig eer vol ontslag worden verleend. De voorz. herinnerde er aan, dat het 10 Mei j.l. 30 jaar geleden is, dat de heer P. Baurdoux als ontvanger-griffier in dienst van dezen polder werd benoemd. De voorz. wensch- ito den ontvanger-griffier van harte geluk met dit jubilé, en sprak de hoop uit, dot hjj: nog. menig jaar als zoodanig voor dezen polder mag werkzaam zijn. De heer Mr Evers sloot zich namens de Ingelan den aan bij den gelukwensch van den voorzitter. De ontvanger-griffier betuigde hartelijk dank voor deze gelukwenschen. Arnemuiden. Vrijdagavond vergaderde onder presidium van den heer J. J. v. Doeselaar de alhier pas opgerichte afdee- ling voor Ziekenhuisverpleging. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat de be stuursfuncties onderling zijn verdeeld als volgt: J. J. van Doeselaar voorzitter, G. v, d. Louw secretaris, J. Langebeeke pen ningmeester. Op 1 Jan. '31 bedroeg het ledental der afdeeling 1456 of 64^ pet. Dit is voor deze gemeente geen slecht cijfer. Afgevaardigd werden naar de algemee- ne vergadering te houden te Middelburg het bestuur en de heer A. Bosdijk. Alhier zijn plannen in voorberei ding tot het bouwen van een garnalen- pellerij, welke gebouwd wordt in den Mo lenpolder door dhr J. K. Crucq. Het moet echter in de bedoeling liggen, indien even tueel de zaak niet rendeert, het gebouw zoo in te richten, dat het later in woon huizen kan worden omgebouwd. Oud-Vossemeer. Vrijdagavond j.l. hiel den de Geref. Jongelingsvereenigingen in den Ring Bergen op Zoom en omstreken alhier hun ringvergadering. Aanwezig waren de vereenigingen van Bergen op Zoom, van de stichting „Vrederust", Tho- len en Poortvliet. Na de gebruikelijke ope ning leverde dhr H. Overbeeke van Pocu?t- vliet een onderwerp, getiteld „Oorlog en Ethiek". Er volgde een aangename ge- dachtenwisseling. Hierop volgde de pauze, waarin eeni- ge ververschingen werden rondgedeeld. Na heropening sprak de vooritter, dhr Potappel van Bergen op Zoom, over „Zo- merjeugdwerk". Spreker schetste de licht en schaduwzijden van het trekken naar buiten, en wees er op, dat onze Bond niet met deze beweging, zooals die in Duitschland bestaat en in Nederland in opkomst is, mede mag gaan, doch zich bepalen moet bij de geestelijke en zede lijke opvoeding der jonge menschen. Van de bespreking werd een druk gebruik ge maakt. Na rondvraag volgde sluiting. Terneuzen. Bij de punten van behande ling voor de openbare vergadering van den gemeenteraad op a.s. Donderdag, na middag 2 uur, komt o.m. voor: Voorstel van B. en W. tot aankoop van eenige straten van het rijk, en eenige perceeltjes grond aan weerszijden van de De Jongestraat. Idem tot verlenging van de steunrege ling voor werkloozen tot 1 Nov. a.s. Idem tot wijziging der gemeentebegroo- ting dienst 1930 en 1931; idem Woning bedrijf 1931; idem rioolbelasting. Van „Koningskinderen" door C. Rijns dorp verscheen thans de vijfde druk. Heeft U het boek reeds gelezen? (Adv.) Néar wij vernemen zei eerstdaags de bevestiging der gekozenen plaats hebben en zal de tegenwoordige voorganger, dhr W. Baay alhier, beroepen worden tot pre dikant dozer nieuwe Vrije Geref. Ge meente. K e r k-i n s t i t u e e r i ng. De clas sis Den Haag der Chr. Geref. Kerk heeft aan de gemeente te Den Haag toestem ming vex-leend, in het westen der stad over te gaan tot institueering van een zelfstandige gemeente. A. Taal. De classis 's Gravenhage van de Geref. Kerken besloot aan den heer A. Taal te Den Haag, vroeger predi kant der Geref. Kerk te B r u i n i s s e, naar aanleiding van zijn verzoek, om hem weer den weg te openen dat hij beroep baar worde gesteld in de Geref. Kerken in Nederland, een gunstig advies te geven aan de Part. Synode van Zuid-Holland. Theol. candidaat. Aan de Theol. School te Kampen is geslaagd voor het candidaatsexamen, de beer D. K. Wielenga te Franeker. Naar Amerika. De Kerkeraad der Geref. Gemeente te Bruinisse heeft zijn predikant Ds J. Vreugdenhil een ver lof van een half jaar toegestaan, om in de vacante gemeenten in Noord-Amerika tijdelijk te dienen. Eenige maanden geleden heeft ook Ds. A. van Dijke, van Nieuw-Beijerland, met verlof van zijn Kerkeraad, voor gelijken arbeid Noord-Amerika bezocht. Goes. Zaterdagmiddag vergaderde in de Melksalon Bustraan alhier de afd. „Zuid- Beveland en Omstreken" van Chr. onder wijzers, onder leiding van haar voorzitter, dhr Van Wijk, die een ernstig openings woord sprak in verband met Hand. 1 van vers 1214. Daarna was aan de orde het onderwerp: „Johann Heinrich Pesta- lozzi", in te leiden door dhr J. v. Wijck- huijze. Deze gaf eerst een overzicht over het leven van den bekenden paedagoog, vervolgens over enkele van zijn werken en daarna wees hij op zijn beteekenis voor de opvoeding in het algemeen. De heer Meindersma bracht verslag uit van de voorvergadering der Hoofdvereeniging, gehouden te Utrecht. Na de pauze was dhr J. Rothuizen van Ierseke aan de beurt om te refereeren een „Inleiding op de bespreking van het rapport-Rutgers". Tal van punten van het rapport bracht hij op korte, duidelijke wijze naar voren. Daarop volgde nog een uitgebreide en leerrijke bespreking. Gewezen werd met nadruk ook op het feit, dat het rijk tracht te bezuinigen, maar dat aan den bouw en het onderhoud van scholen, vooral in de groote steden schatten worden ver spild. De vergadering verklaarde zich een parig tegen de nieuwe leerlingenschaal. De mogelijkheid werd besproken om weer eens te komen tot een Provinciale ver gadering van Chr. onderwijzers. Dhr Rot huizen eindigde met dankgebed. Eindexamens kweekscho len. De minister van onderwijs heeft aangewezen de gecommitteerden bij de dit jaar af te nemen eindexamens der rijks-, gemeentelijke en bijzondere kweek scholen voor O'nderwijzers(essen) Groep 26: H. van de Weijer, Terneu zen, voorz.; voor de R.-K. kweekschool en een Bjjz. kweekschool te 's Gravenj- hage. Groep 30: Th. Brouwer, Gorinchem, voorzitter, ir F. J. Heyligers, Voorburg; ds P. 3. Steinz, Goes; plaatsverv.dr A. C. de Koek, 's Gravenhage; P. Groen, Delft; mevr. A. Was—Ozinga, Vlissingen, voor de R.-K. kweekschool te Rotterdam en de rijkskweekschool te Middelburg. Groep 32S. Brandsma, Rotterdam, voorz.; P. M. Vis, 's Gra.v«»,h.age; mr H. W. J. M. de Jong, 's Gravenhage; plaats verv.: A. L. van d.en Berge, 's Graven hage; mej. A. F. Houba, 's Gravenhage voor de rijkskweekschool te Heuevoet- sluis, de chr. kweekschool te Gorinchem en de rijkskweekschool te Zierikzee. Groep 33: C. Wit, Middelburg, voorz;.; mej. M. Scholtens, Goes; H. de Hullu, Rotterdam, plaatsverv. mevr. dr G. M. Kooiman—van Middendorp, Middelburg; J, A. van Bommel, 's Gravenhage; voor de chr. kweekschool te Middelburg en de rijkskweekschool te Oostburg. Tot lid en ondervoorzitter van de commissie voor het afnemen van het exa men voor de acte Fransch L.O. is be noemd de heer S. A. Leopold, leeraar aan de R.H.B.S. te Goes, tot lid dr H. de Noo, directeur der R.H.B.S. te Zierikzee. In de commissie voor de acte Duitsch L.O. is benoemd tot lid de heer A. Pe- termeijer, leeraar aan het gymnasium en de R.H.B.S. te Middelburg en tot plaats vervangend lid de heer dr F. G. A. Phi lips, leeraar R.H.B.S. te Oostburg. Bevorderd aan de universiteit te Utrecht tot semi-arts de heer F. J. Vaan drager en geslaagd voor het theor. tand heelkundig examen le gedeelte mej. H. Vaandrager. Scenen aus Goethe's Faust für Snlo- stimmen, Chor und Orchester von Robert Schumann. De „Scenen aus Goethe's Faust", op muziek gezet door Rob. Schumann, welke Toonkust afd. „Goes" zal uitvoeren op Donderdag 21 Mei, groote repetitie Woensdag 20 Mei, vormen geen Opera, zooals de Faust van Gounod en van Spohr, maar een echt Oratorium. De door Schumann gekozen «cenas rarte men v/ol is waar groot» hiaten, maar e; is toch samenhang, ook voor hen, die het Goethe- sche werk, waaruit de tekst woordelijk is overgenomen, niet kennen. Uit het 1ste deel Faust koos Schumann slechts: 1. „Scene im Garten" (Faust, Gretchen, Martha, Mephistopheles). 2. „Gretchen vor dem Bilde der Mater dolorosa". 3. „Scene im Dom" (Gretchen, Mephistophe les en het Dies irae koor). Dan volgen daarop scenes uit het He deel en wel: 4. (Faust, Ariel, Solokwartett). Faust ont waakt en maakt zich gereed tot meer idiale daden. 5. (Faust, de 4 graue Wei- ber, Mephistopheles als Aufsher). Faust is hier reeds grijsaard, maar nog steeds vol werkkracht en idialisme al is „Frau Sorge" bij hem binnengekomen en heeft hem blind doen worden. Hij gaat toch voort met de grootsche ontginningswer ken van het kustland, dat hij van den Keizer, als belooning voor trouwe dien sten heeft ontvangen. 6. Faust's dood (Faust, Mephistopheles en het Lemuren- koor). Midden in zijn plannen en werken wordt de blinde Faust door den dood ver rast. Met 7 begint het groote mystieke slotgedeelte (Nr. 713). In dit gedeelte met het beroemde slotkoor. „Alles ver- gangliche ist nur ein Gleichnis" heeft Goethe willen weergeven de verwording van menschen tot engelen (höhere mitt- lere und tiefere Regionen). Goethe heeft aan het Faustgedicht ge durende zijn heele leven gewerkt. Schu mann heeft zijn Faustmuziek met groote tusschenpoozen geschreven. Deze muziek is soms belangrijk en altijd mooi en. in overeenstemming met den tekst, want Schumann was als geboren romanticus wel de aangewezen persoon om zulk een tekst (althans wat hij van dien tekst meende te moeten kiezen) te vertolken. Joh. de Meester Sr. overleden. De romancier Johan de Meester is Za terdagmiddag ten gevolge van een beroer te te Utrecht plotseling overleden in den ouderdom van 71 jaar. Johan de Meester had zich Zaterdag morgen uit Rotterdam, zijn woonplaats, naar Utrecht begeven voor het uitspreken van een herdenkingsrede bij de opening van de expositie van de werken van zijn in 1892 overleden jeugdvriend, Ridder van Rappard. Na het uitspreken van deze rede kwam voor Johan de Meester het einde. Agent mishandeld. Zaterdag nacht omstreeks 1 uur hebben burgers op den Schiedamschen weg te Rotterdam een agent van politie gewaarschuwd, dat een vreemdeling voorbijgangsters lastig viel. Even later hoorde de agent een vrouw om hulp roepen en tegelijkertijd zag hij iemand wegloopen, achtervolgd door een man. Hij fietste hen na en hield den man aan. Deze gaf den agent al da delijk een geduchten klap in het gezicht. De agent greep den man, die inderdaad een vreemdeling bleek te zijn beet, waar op de man hem in de rechterhand beet. Desondanks gelukte het den agent toch den vreemdeling, ondanks diens verzet mee te krijgen, op weg naar het bureau. Plotseling werd de agent evenwel van achteren aangevallen door een vrouw. Op hetzelfde oogenblik viel de arrestant den agent van voren aan, met het gevolg, dat beiden vielen. De vrouw trachtte toen den agent de jas over het hoofd te trekken, teneinde hem weerloos te maken. Zij trok evenwel te hard, waardoor de uniform jas scheurde. De agent, die steeds zijn arrestant was blijven vasthouden, kon toen met moeite opstaan, maar de vrouw begon hem te schoppen en zij trapte hem daarbij1 zoo hard tegen het onderlijf, dat de agent in. elkaar zakte. Inmiddels hadden een paar brugwacht-i -emerkt, dat er op de.u Schiedamschen weg iets aan de hand w&s, zij alarmeerden nog een paar agenten en gezamenlijk slaagde men er in man en vrouw te arresteeren. Het bleken de 30- jarige Grieksche stoker K. en de 27-jarige Nederlandsche vrouw D. te zijn. Beiden zijn opgesloten. De agent is per auto van den geneeskundigen dienst naar zijn wo ning vervoerd. Hij1 is buiten dienst ge steld moeten worden. De moord te 's Gravenhage. Zaterdag voormiddag heeft onder enorme belangstelling op de algemene begraaf plaats te Den Haag de teraardebestelling plaats gehad van den heer Eschauzier. Vooral in de omgeving van het woonhuis van het slachotffer van het ontzettende misdrijf waren honderden belangstellen den op de heen. Op den doodenakker wachtte een overtalrijke menigte, o.w. ve len uit de financieele wereld en uit de Indische cultures, den rouwstoet op, o.w. de ondervoorzitter en alle leden van de Beniso. Een schat van bloemen dekte de baar. De politie had uitgebreide orde maatregelen genomen. Aan de groeve werd niet gesproken. Een familielid dank te voor de belangstelling. Demanopdenschoorsteen. Naar Reuter uit Tokio seint is de schoor- steenzitter, na 314 uur op zijn „post" te hebben vertoefd, eindelijk in een mand naar beneden gekomen. Hij werd onmid dellijk naar het ziekenhuis gebracht. Hoe wel hij bij kennis is, verkeert hij: in uiterst zwakken toestand. Onregelmatigheden te B e m m e 1. De rijkspolitie heeft aan gehouden den 23-jarigen ongehuwden be heerder F. v. K., te Oosterhout, verdacht van een belangrijke verduistering ten na- deele van de Coöp. Landbouwvereeniging te Bommel, «nar hij isu betofckiug wne. De jongenmn is ter beschikking van de Justitie gesteld en naar het huis van be waring overgebracht. Op heeterdaad betrapt. Te Zaandam werden aan de fabriek van de fa Alb. Heijn geregeld ledige zakken ver mist, zonder dat men na kon gaan waar deze bleven. Het is de politie echter gelukt, het geval tot klaarheid te brengen. Na enkele nachten tevergeefs te hebben gewaakt, slaagde zij er in Zaterdagnacht als den vermoedelijken dader een jong- mensch aan te houden van 23 jaar, die ijverig bezig was een partijtje ledige zak)- ken mee te nemen. De aangehoudene heeft bekend ook de vroegere diefstallen van zakken te heb ben gepleegd, ter gezamenlijke waarde van f300 tot f400. Een luchtramp voorkomen. Door een paniek aangegrepen, trachtten 18 passagiers hals over kop uit een vlieg tuig te springen, dat op een hoogte van vijftien voet in brand was gevlogen. De dames, die zich aan boord bevonj- den, dreigden in zwijm te vallen, toen zij de vlammen uit de cabine zagen slaan. De piloot probeerde het vuur te blust sche-n, terwijl de vrouwelijke bediende, die zich aan boord van het vliegtuig bevond,, de dames trachtte te kalmeeren. Dank zij de koelbloedigheid van den piloot, werd een verschrikkelijke cata strophe voorkomen. Allen werden gered. De vlammen werden onmiddellijk door soldaten gebluscht. Auto-ongeluk. E n d o od e. en een zwaar gewonde. Zaterdagmid dag te omstreeks zes uur had een ernstig auto-ongeluk plaats op den weg tusschen Tiel en Utrecht, in de nabijheid van Buren. De 40-jarige kermisreiziger Brunselaar uit Utrecht reed in een bocht van den weg met zijn auto tegen een boom. De bestuurder werd op slag gedood en de naast hem zittende Bagen, eveneens uit Utrecht, werd zwaar gewond. De beide andere inzittenden werden licht gewond. De gewonde werd naar het ziekenhuis te Tiel vervoerd. De heer Brunselaar was gehuwd, doch had geen kinderen. Smokkelaar aangeschoten. Zaterdag is in het R.-K. Ziekenhuis te Winterswijk opgenomen een Duitscher uit Gelsenkirchen, bijgenaamd do Smokkel- koning, die door de Duitsche douane-be ambten was aangeschoten en schotwon den in buik en beenen had gekregen. De man had kruipend over cle Nederlandsche grens weten te komen, voordat de beamb ten hem hebben kunnen inhalen. Geweldige regen te Gel drop. Uit Geldrop wordt gemeld: Zater dagmiddag tegen 3 uur ontlastte zich boven de gemeente Geldrop een regenbui van ongekende hevigheid. Binnen enkele oogenblikken stonden de straten geheel blank, waardoor tal van huizen onder liepen. Er is veel schade aan de ge wassen, den bloesem der vruchtboomen en de bloemen. Uitvoering der Tarwewet. Het „Weekblad van den N.-Br. Ghr. B. en T. B." deelt mede, dat in het rayon der Gewestelijke Tarwecentrale Brabant (met inbegrip van Rijk van Nijmegen en Land van Maas en Waal) nog aanwezig is 44.000 H.L. leverbaar geachte tarwe van den oogst 1930 (dus rond 3300 ton). Het blad zegt dan: „De ontvangst van de tarwe van oogst 1930 zal allervermoedelijkst als volgt in haar werk gaan. Belanghebbenden zullen een doorsneemonster van de nog als lever baar geachte tarwe moeten opzenden aan een adres, wat nog nader zal worden op gegeven. Daar worden de monsters door deskundigen gekeurd op al of niet ge schikt zijn voor levering en op kwaliteit (vermoedelijk op le, 2e en 3e kwaliteit). „Omtrent den prijs kunnen nog geen vaststaande regelingen worden medege deeld. Men hoopt het daarheen te sturen, dat voor de nog juist leverbaar geachte tarwe zal kunnen worden uitbetaald f 12 per 100 K.G., oor de betere kwaliteiten wat meer; terwijl men eveneens vertrouwt een bewaarloon te kunnen geven voor tarwe, die na September zal geleverd wor den. „Elk lid kan worden verplicht te le veren telkens ongeveer Yi deel van zijn oogst in elk der vier termijnen van 1 Sept. tot eind November; 1 Dec. tot eind Febr., 1 Maart tot eincl Mei; 1 Juni tot eind Augustus. „Wel mag hier met nadruk gewaar- schuwtd worden tegen de gedachte, die hier of daar zou kunnen post vatten, dat het met de kwaliteit van de af te le veren tarwe niet zoo nauw genomen behoeft te worden. Bij de monsterkeuring en bij de leverantie zal aan behoorlijke strenge eischen de hand worden gehou den. Daarom dezen goeden raad: Voer door zorgvuldig bewaren en schooven de kwaliteit zoo hoog mogelijk op. Min derwaardige tarwe wordt niet door de tarweorgani- satie in ontvangst geno- m e n." De drie centrale landbouworganisaties hebben een verzoek gericht aan den mi nister van Binnenl. Zaken en Landh., waarin zij met klem aandringen op spoe dige uitvoering der Tarwewet, omdat de spanning onder de tarweverbouwers zeer groot is geworden. Het Hbld. merkt hierbij op, dat de mi nister niet eerder een beslissing kan ne men, vdór de uitvoerers dor Tarwewet gereed zijn roet het organ Weren, aanstel len van personeel, inrichten van bureaux, Meelcentrale, Tarwecentrale, Controle dienst, enz. Een goed frultjaar In zicht. Men schrijft uit de Betuwe aan de „Tel.": De bevruchting van de ooftboomen heeft onder zeer voorspoedige omstandigheden kunnen plaats hebben en het blijkt wel, dat de zonnewarmte na den regenval van vorige week, alsmede het totaal ontbre ken van nachtvorsten op de vruchtzetting van peren, kersen en pruimen van gunsti- gen invloed is geweest. De kersen begin nen den „naam" dit is het bruin ver schrompelde bloempje reeds af te werpen en de groene vruchtjes barsten er reeds doorheen; de peren- en pruimenvruchtjes zitten eveneens dik op het hout. Eigen aardig, dat sommige goede handelssoor ten pruimen, zooals Belle en Louvain, die de laatste jaren bijzonder dik hebben ge dragen, dit jaar achter blijven; er kwam bijna geen enkel bloempje aan den boom. Men meent te mogen aannemen, dat er een goed fruitjaar te wachten staat. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 13 Mei. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een voertuig in een bocht binnen de bebouwde kom eener ge meente, niet de rechterzijde van den weg houden: H. J. te 0. en W. Souburg f 5 of 5 d. h. rijden met een motorrijtuig, zonder dat het voorzien is van een of meer platen waarop zijn aangegeven fabriek, fabrieks- nummer enz. van het motorrijtuig: N. K te Goes f 1 of 1 d.; A. d. K., te N. en St Joosland f 1 of 1 d.; A. G. te 's H. Arends- kerke f 1 of 1 d.j rijden met een motorrijtuig zonder spie gel P. L. te Zoutelande f3 of 3 d. h.; fietsen zonder rem: J. H. v. H. te Mid delburg f5 of 5 d. h. rijden met een motorrijtuig zonder rij bewijs: J. B. te O. en W. Souburg, f 3 of 3 d.; als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van daartoe be voegde ambtenaren het nummerbewijs vertoonen: J. B. te 0. en W. Souburg f2 of 2 d.; dronkenschap: Ch. H K. te Vlissingen, f 10 of 10 d.; F. v. d. G. te Middelburg f 15 of 15 d. h.; Idem gepleegd terwijl nog geen jaar is verloopen sedert een vroegere veroordee ling wegens gelijke overtreding, onherroe pelijk is geworden: M. P., te Middelburg, f25 of 10 d. h.; zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen over eens anders grond: Ga. Ja. T. te Middelburg f 5 of 5 d. h.; Th. J. de L. te 's H. Hendrikskindoren f 5 of 5 d. h.; zich met een klem bevinden in het veld buiten openbare wegen en voetpaden, na gedaan verzet: J. P. en J. B„ beiden te Domburg: bekrachtiging van het vonnis waartegen verzet. Programma van Dinsdag 19 Mei. HUIZEN. 1875 M. Uitsl. K. R. O. uitz. 89.16 en 1011.30 gramofoonplaten, 12.15—1.45 Concert K.R.O.-trio. 1.45—2 gramofoonplaten. 23 Vrouwenuurtje. 3 3.30 en 45 gramofoonplaten. 56.80 Concert KRO kunst-ensemble. 8.1511 aansluiting Gem. Concertzaal Haarlem K. R. O. orkest. HILVERSUM. 298 M. Uitsl. A.V.R.O.- uitzanding. 89 gramofoonplaten. 10— 10.15 Morgenwijding. 10.3012 A.V.R.O.- kwartet. 122 Kovacs Lajos en zijn or kest. 34 Knipcursus. 44.30 Kamer muziek. 4.305.30 Kinderuurtje. 5.30— 7 Omroeporkest. 8.1510.30 Aansluiting Concertgebouw Amsterdam. DAVENTRY. 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 12.35 Orgelspel. 1.20 Orkestcon cert. 4.50 orkestconcert. 7 Zang. 8.05 orkestconcert. Dr Colijn over de Nederlandsche handels politiek. Zooals bekend is, woont dr H. Colijn als vertegenwoordiger van Nederland van 11 tot 23 Mei de vergaderingen te Genève bij van de Europa-Commissie van den Vol kerenbond. Op 12 Juni a.s. hoopt dr Colijn des avonds voor de microfoon van de Neder landsche Chr. Radio-Vereeniging twee maal een half uur te spreken over het in deze Commissie verhandelde, speciaal met het oog op de gevolgen, welke hieruit voor de Nederlandsche handelspolitiek zullen voortvloeien. De radio-censuur weer in kort geding. Vrijdagavond zou mr J. E. W. Duijs voor den V.A.R.A.-microfoon spreken over „15 Mei in den Nederlandschen Radio- omroep". De radio-censuur heeft deze rede verboden, omdat er onderwerpen in worden behandeld, die verband houden met de radio-politiek. Tegelijkertijd is een satiriek tooneelspelletje van Beversluis om dezelfde reden verboden. Mr Duijs heeft nu, namens de V.A.R.A., den Staat der Nederlanden in kort geding voor den rechter gedaagd en doorlating van deze uitzendingen geëischt. De V.A.R.A. stelt zich n.l. op het standpunt, dat de normen van de radio-censuur zijn: veiligheid, openbare orde en goede zeden. Met de ra dio-politiek heeft de censuur niets te ma ken. De zaak zal in het begin van de vol gende week voor den rechter komen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6