...ten fop gevoerde p Je perf ertectie CONCERT VAN T( Rijks Hoogste Bu Onderwijs. Gemengd Nieuws. WEMELDIf Uit den Middelburgschen Raad. Telegrammen. Ingezonden stukken Briefwisseling. Financieële Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand op Donderdag half 8 In „De Prins te GOES „Scenen aus Goetl Generale Re te Middelt Advertentiön en Al worden aangenome 4b Wed. A. VAN echter den Kerkeraad bijzonder dankbaar voor de officiëele, vriendelijke en drin gende uitnoodiging om in dit jaar, nog eens in mijn eerste gemeente op te tre den. Ik wilde dit graag in het voorjaar doen, omdat voor een oud man een reis in de koude Decembermaand eigenaar dige bezwaren oplevert. Ik mag dan nu weer zijn in het eenvoudige kerkj", waar in alles, ook het tikken»van de klok, be halve echter de consistorie, die vernieuwd is, nog precies zoo is als 50 jaar geleden. Den 16den September 1881 werd ik, nadat candidaten als A. S. Talma, de latere minister, S. D. van Veen (de latere hoogleeraar) e.a., mannen, die het in de wereld verder dan ik gebracht hebben, hadden bedankt, beroepen. Ik had de keuze uit vijf gemeenten, die mij begeer den. Maar mede dank zij de aandrang van mijn voorganger, Ds van Gheel Gil- demeester, kwam ik naar het Goesche land. De omgang onder de predikanten was toen gemoedelijker dan nu. Men was toen welwillender en beschaafder tegen elkan der. Men droeg niet zoo spoedig een eti ketje op het voorhoofd en veroordeelde niet direct een ander. Wat was het 11 December gezellig in de pastorie in den Polder. Bij burgemees ter Van den Bosch, bij den bakker e.a. waren er gasten uitbesteed. De tekst waar mede mijn Vader mij bevestigde, was uit Lukas 5: „Jezus zeide tot Simon: Vreest niet, van nu aan zult gij menschen van gen". Mijn vader, mijn beide grootvaders: Gunning en Hoog, en verschillende an deren, legden zegenend de handen op mij en gaven mij een tekst mede. Des middags deed ik intrede met de woorden uit Jeremia 1: „Ach, Heere, Heere, zie ik kan niet spreken, want ik ben jong", enz. Het was niet de eerste maal, dat ik toen voor deze gemeente optrad. Reeds op 15 Augustus 1880, toen ik nog propo nent was, had ik te Goes en Wilhelmina- dorp gepreekt. Het is vandaag de 8444ste maal, dat ik het Woord bedien en als het aan mij ligt, komen er nog een paar duizend bij, want ik hen nog lang niet uitgepreekt. Niet graag zou ik mijn oude preeken nog eens herhalen. Wel heb ik altijd Je zus Christus gesteld in het middelpunt ven mijn prediking, maar ach, wat waren er veel bloemetjes en franjes bij. Met stoute idealen ben ik naar Wilhel- minadorp gekomen. Ik meende zooveel te kunnen doen en alles te kunnen verande ren. Het is daarom niet te verwonderen, dat er in mijn afscheidspreek in 1884 een andere toon te beluisteren viel, n.l. van teleurstelling. Die teleurstelling was niet misplaatst, maar ze was aan het ver keerde adres gericht. Ik had bij mijzelf en niet in de eerste plaats bij de gemeen te moeten zijn. Dank breng ik nog voor al de harte lijkheid toen en later in deze gemeente ondervonden. De Zeeuwen zijn een trouw hartig en vriendschapbewarend volk. Ik heb in de jaren, die ik hier arbeid de, wel mijn best gedaan, maar vaak met een ijver zonder verstand. Fietsen waren er toen nog niet, zoodat ik vele wandel tochten heb gemaakt om al mijn gemeen teleden te bezoeken en mij naar Goes en Wolfaartsdijk te begeven. Door de vele- vacature-beurten heb ik dikwijls driemaal gepreekt. Met den vromen Huet heb ik een inni- gen omgang gehad. Ik had toen reeds mijn ecumenische opvatting, waarover ik vaak verwijten heb moeten hooren van oudere ringbroeders. Mijn sympathie sprak ik uit voor het Heilsleger en met mannen als De Pree, Wijting, Daan Bakker e.a. stond ik op goeden voet. In de „schure" van Budding ben ik wel opgetreden. Ik heb mij nooit in eenig kerkelijk keurs lijf kunnen vinden. De deftige Ds Hage van Wolfaartsdijk heeft wel eens tegen mij gezegd: „Gunning, je bent een ker kelijk acrobaat". En inderdaad, vele men schen ontving ik in mijn woning, die ge woonlijk in een Hervormde pastorie niet komen. In de studeerkamer heb ik veel gelezen en geschreven. Wat het laatste betreft, o.m. vele persartikelen en een boek over Budding. Ik heb in Uw midden veel lief en leed ondervonden. Thans zit het tweede en derde geslacht van toen voor mij. Al de ouderlingen, die er toen waren, zijn thans gestorven. Maar al worden de boodschap pers vervangen, de oude boodschap blijft. Thans, na een 50-jarige Evangelie-be diening, vol tekortkomingen, mag ik toch getuigen, dat onze belijdenis is een vaste grond, waarop we kunnen leven en ster ven. Ik durf dit met volle overtuiging zeggen: Wie in Jezus gelooft, zal eeuwig leven. Nadat gezongen was Gezang 147 2 en 3, behandelde spr. den inhoud van den tekst. Veel te weinig wordt aan de blijde verwachting, hier geteekend, gedacht. De Kerk sluimert als de maagden in de ge lijkenis. Vandaar de Maranatha-confe- renties van Joh. de Heer e.a. Krijgsrumoer, ellende, verleugening, machtsbetoon van den Anti-Christ, dat alles gaat de wederkomst van Christus vooraf. Maar Halleluja, Hij komt. Deze din gen moesten wij veel meer met blijdschap zegggen en rustig zingen. Maar de Chris tenheid onzer dagen is zoo bang voor de menschen. Er is zoo weinig waardigs in. Ik denk vooral aan Huet, die in zijn leven wel tienmaal is veranderd, maar in al zijn veranderingen toch Jezus har telijk lief bleef hebben. Het komt er niet op aan, of we wel eens veranderd zijn in onze kerkelijke sympathie, maar of Jezus onze Heiland is. We lijden echter geestelijk aan de tering. De heerschappij van den Anti christ nadert. De toestanden verscherpen zich. Laten we toch niet denken, dat Ne derland vrij zal blijven. Maar wie vol harden zal tot het einde, die zal zalig worden. Zullen wij, Christusbelijders, nog voort gaan onder elkaar te twisten en te kij ven? Laten we toch één zijn en blijven. Ik heb gisteren te Goes wel 9 of 10 zieken bezocht, maar aan niet één gevraagd, tot welke kerk ze behooren. Nog gaarne zou ik tot de verscheurde Christenheid veel zeggen en ze opwekken tot eenheid en eendracht. Ik wil dan nu afscheid van deze ge meente nemen en haar het beste voor haar stoffelijk en geestelijk welzijn toe- bidden. Ik zal den Polder nooit vergeten. De banden zijn weer nauwer aangehaald. God zegene u allen. Het was voor mij 'n aandoenlijke ure nog eens op dezen kan sel te staan. Vaartwel, lieve gemeente. De Heere be reide ons allen toe voor Zijne komst. Dr Gunning ging nu in dankgebed voor. Als slotzang werd gezongen Psalm 98 vers 4. Na dit zingen bracht Ds de Vries aan Dr Gunning namens de gemeente dank, dat hij nog eens afscheid van haar had willen nemen. De gemeente is Ds Gunning nog niet vergeten. Dat heeft spr. deze weken bij zijn bezoeken aan ouden van dagen nog ondervonden. Er is zegen van zijn prediking uitgegaan. Zegen moogt ge ook nu nog door middel van de radio en „Pniël" verspreiden. Nadat de gemeente Dr Gunning nog staande had toegezongen Gezang 96 (ge wijzigd), legde Zijn Eerw. haar den ze gen op, waarmede deze dienst was be ëindigd. Het was een ernstige, aandoenlijke ure op dezen regenachtigen Zondagmorgen in het eenvoudige kerkje van het stille Wilhelminadorp. LEVENSWIJSHEID. Er zijn vooral drie dingen, die een mensch ruïneeren: weinig weten en veel praten; weinig hebben en veel uitgeven en weinig waard zijn en zich veel verbeel den. Wie zich oefent in de kracht Gods deze klippen te ontzeilen, heeft het al een eindje in de moeilijke levenskunst ge bracht. Dr J. H. Gunning J.Hz. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer te Hendrik-Ido-Ambacht (hoofd H. Hoge- weg), dhr J. Breure, te Colijnsplaat, thans tijdelijk onderw. te Rotterdam. Er valt van de laatstgehouden Raads vergadering, waarvan wij het verslag in ons nummer van Vrijdag plaatsten, in den vorm van een overzicht niet zoo veel te zeggen. Toch zijn er enkele punten de moeite waard, om er nog even op terug te komen. Allereerst de brandweer. Uit de mede- deelingen van den voorzitter kwamen we te weten, dat de nieuwe commandant, de heer Bierman, genoegen neemt met de helft van het op de begrooting gebrachte salaris. Verder zijn een onder-comman dant en een adviseur benoemd en zijn de noodige oproepingen voor de nieuwe brandweer gedaan. Binnenkort is een voorstel te verwachten tot huur van een gebouw, waarin al het brandbluschmate- riaal zal kunnen worden geborgen. Dit komt dus practisch neer op de centrale opberging, waarvoor een groot deel van den Raad destijds zeer veel voelde, maar waartegen van de zijde van B. en W. toen ernstige bezwaren werden inge bracht. Ook over het abattoir en de daarmee verband houdende invoer-keurloonen valt nog wel het een en ander op te merken. De stand van zaken met het abattoir is deze, dat de desbetreffende voorstellen van B. en W. om advies naar de com missies van financiën en fabricage zijn geweest en dat B. en W. nu bezig zijn de rapporten dezer commissies te beant woorden. Er zit echter aan deze zaak volgens den voorzitter nog zooveel vast, dat het te bezien staat, of het voorstel wel rijp zal zijn voor behandeling in de Juli-vergadering. De kans is dus groot, dat de oude Raad er niet meer over te beslissen zal hebben. Weth. Onderdijk ontkende niet, dat dit wel eens het geval kon zijn, maar zou toch zulk een uitstel betreuren, want de nieuwe Raad heeft allicht meer tijd voor bestudeering noodig dan de oude. Dhr Van der Feltz had de vraag ge steld, of het geen aanbeveling verdiende de geheele zaak van het abattoir vanwege de economische crisis voor b.v. een jaar te laten rusten. Uit de mededeelingen van B. en W. bleek, dat het wel eenige maan den zal duren, eer er sprake zal zijn van een behandeling door den Raad. Het abattoir is in geen geval gereed op den fatalen wettelijken datum (September 1931), waarop er óf een abattoir moet zijn óf de particuliere slagerijen aan de eischen der wet moeten voldoen. Als er nu maar aan een abattoir „ge werkt" wordt, aldus de voorzitter, zullen onaangename gevolgen voor de slagers wel uitblijven, maar besluit men officiëel tot uitstel, dan zijn die ongetwijfeld te verwachten. Het antwoord, dat B. en W. aan de besturen der omliggende kringgemeenten wilden geven, inzake de invoerkeurloonen vond bij de Raadsleden, die zich hierover uitspraken (Mevr. Weyl en de heeren v. d. Feltz en Jeronimus) weinig waar deering. Volgens deze leden had het wel wat vriendelijker gesteld kunnen zijn. De voorzitter wilde dit tekort aan vriende lijkheid blijkbaar goed maken door eeni ge welwillende woorden aan het adres die Gemeentebesturen te spreken. Dit zal echter, naar we vermoeden, weinig baten. Het heeft er alles van, dat B. en W. in 1923 wel wat voorbarig zijn geweest door toe te zeggen, dat geen in voerkeurloonen zullen worden geheven zonder daarin de buitengemeenten te ken nen. Na grondige bestudeering van de abat toir-kwestie zijn zij tot de conclusie ge komen. dat de rentabiliteit van een abat toir staat of valt met het al dan niet heffen van invoerkeurloon van elders ge slacht vleesch. Heft men dit niet, dan zal het abattoir een strop worden en heft men het wel, dan hebben de buitenge meenten een strop met him slachtplaat sen, enz. Er is dus hier een tegenstrijdig heid van belangen, die niet te overbrug gen is. Bij de rondvraag kwam nog het amb tenarenreglement ter sprake. Het is daarmee een ware lijdenshistorie. Eenige malen is het door den Raad op het kantje af afgestemd. De rechterzijde had prin cipieels bezwaren (de gehuwde ambtena res) en de bezuinigingsfractie financiëele. De voorzitter heeft nu getracht de fracties tot een compromis te brengen door het al dan niet ontslaan van een huwende ambtenares in elk voorkomend geval te doen uitmaken door het college, dat benoemd heeft De rechtsche fractie en de bezuinigers hadden echter daarte gen bezwaar. De voorzitter kwam nu tot het idee, om deze principiëele kwestie uit het regle ment te lichten en door den nieuwen Raad te doen uitmaken, en zal nogmaals een poging wagen bij de verschillende frac ties. Dit was zoowat het belangrijkste uit de vergadering, die blijkbaar op dezen Woensdag-marktdag moest gehouden worden vanwege de omzetting van een geldleening, waarmee eenige haast was. Het vergiftigings geval te 'sGravenzande. Omtrent het vergiftigingsgeval te 's Gravenzande kan nog worden medegedeeld, dat het 14- jarig meisje M. F. tot vandaag aan het politiebureau te Delft zal verblijven, om dan te worden voorgeleid bij den Officier van Justitie te 's Gravenhage. Mogelijk zal zij daarna ter beschikking van de re geering worden gesteld, en in een rijksop voedingsgesticht voor meisjes worden ge plaatst. De dienstbode heeft het kind van 1 Vi jaar het wijngeest-extract met een lepel tje toegediend. De toestand van het 5-jarig meisje is goed. Het overleden jongetje van 134 jaar is hedenmorgen 10 uur te 's Gravenzande ter aarde besteld. Moeilijkheden met een raadslid. Zaterdagmiddag had het communistische raadslid G. te Schiedam zich met vrouw en kinderen naar het stadhuis begeven om te trachten den bur gemeester te spreken te krijgen en te vra gen hoe hij1 't moest aanleggen om voor zich en zijn gezin aan brood te komen, daar de steunui'tkeering voor hem Was opge houden. Daar de burgemeester niet voor hem te spreken was, had hij plaats genomen in de vestibule en weigerde het stadhuis te verlaten. Toevalligerwijze kwam de commissaris van politie binnen en toen hij op diens sommatie namens den burgemeester even min wenschte te vertrekken, hebben eeni ge middelerwijl ontboden agenten den on willige het stadhuis uitgezet, waarbij hij zich heftig verzette. Gevolgd door vrouw en kinderen is hij naar de politiepost op de Groote Markt gebracht, vanwaar hij evenmin wenschte te vertrekken en waar hij dan ook ettelijke uren heeft doorgebracht. Zijn vrouw en kinderen gingen echter heen en liepen 'smiddags door de stad, waarbij zij bord jes meedroegen, waarop geschreven stond, dat zij honger hadden. Om vijf uur heeft C. uit eigen beweging de politiepost verla ten, nadat proces verbaal wegens huisvre debreuk was opgemaakt. ZALTBOMMEL. Gisternacht kregen de 59-jarige J. Wiegman en zijn 23-jarige aanstaande schoonzoon G. N. v. d. Meij- den twist. W. wilde^ het natuurlijk kind van zijn dochter bij zich houden, doch v. d. M., die reeds bruidegom was, wilde het bij zich hebben. De twist liep zóó hoog, dat ze met elkander slaags raak ten. v. d. M. schijnt een mes te hebbeh gebruikt, want W. zakte door vier mes steken in het onderlijf getroffen ineen. De toestand van den getroffene is levens- gevaarlijk. De politie stelde een voorloo- pig onderzoek in. De dader verklaarde uit noodweer te hebben gehandeld. ARNHEM. Door twee compagnieën van het 22e Reg. Infanterie te Ede werden klachten geuit over de samenstelling van het brood, dat niet in den smaak viel. Door andere compagnieën werd hetzelfde brood zonder bezwaar genuttigd. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dat het brood eenigszins zuur, doch overigens normaal was. In den loop van eenige dagen viel er daarna niets bijzonders voor. Vrijdagmorgen evenwel ontstonden in een andere compagnie van het 22e Reg, Infanterie ongeregeldheden. Een kapitein maande de manschappen rustig te blijven en niet tot verzet over te gaan. Later zijn twee aanstokers gearresteerd en werden 40 manschappen met kamer arrest gestraft. Thans is het volkomen rustig. DOESBURG. Gisteren reed de land bouwer J. met twee kinderen op de fiets, toen hij plotseling om onverklaarbare redenen den weg overstak, met het ge volg, dat hij aangereden werd door een autobus. Hij is in hopeloozen toestand in het Ziekenhuis opgenomen. Den chauf feur treft geen schuld. De kinderen wer den niet gewond. BRUINISSE. Door schipper Prins uit Ierseke werd het lijk gevonden van den onlangs in het Keten verdronken schip per v. d. Pluim. AMSTERDAM. Naar wij vernemen, zal in een binnenkort te houden aandeel houdersvergadering van de Bodengraven- sche bankvereeniging worden voorgesteld met de Incassobank te Amsterdam een overeenkomst aan te gaan, waarbij de Bodegravensche bank voortaan door de- laatstgenoemde zal worden gedreven. TOKIO. In verschillende doelen van Japan hebben branden van ongewonen omvang gewoed, waarbij eenige personen zijn omgekomen en de materieels schade, die aangericht is, zeer groot is. MADRID. De minister van financiën heeft aangekondigd, dat de beurs te Ma drid met ingang van heden weer geopend zal 'zijn. Er zijn maatregelen tegen spe culatie genomen. Heden is het de verjaardag van den ex-koning Alfonso. Alles, wat met de vie ring verband zou kunnen houden, is zoo veel mogelijk voorkomen. De Volkenbondsraari. GENèVE. Hedenmorgen te elf uur werd dt' 63sle zitting van den Volkenbonds raad geopend. Het voornaamste punt der agenda is de Duitsch-Oostenrijksche tol- overeenkouist. Uit een memorandum van Briand blijkt, dat de tegenstellingen vrij scherp zijn en dat een uitweg uit de moei lijkheden in den zin van wederzijdsche toenadering nog niet te vinden is. Henderson zal eischen, dat de kwes tie of Oostenrijk met Duitschland zal mogen onderhandelen over een douane overeenkomst, aan het Permanent Hof van Internationale Justitie zal worden voorgelegd. Dit voorstel zal vermoedelijk met algemeens stemmen worden aange- nomen. Ook Duitschland zal hiertegen geen bezwaar maken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redacteur! Reeds vaak 'heb ik me in deze 4-jarige zittingsperiode van onzen Gemeenteraad afgevraagd: Is het wel gewenscht, dat de vrouw van een gemeente-geneesheer in dat college zitting heeft? De laatste zitting van onzen raad heeft me op afdoende wijze het antwoord op deze vraag gege ven. Het moest niet toelaatbaar zijn! Goede hope was er, dat bij. de gewijzigde wet het verboden zou zijn, jammer genoeg niet al- zoo. De doodensohouw door den gemeente geneesheer en het raadslidmaatschap van diens vrouw is niet vereenigbaar en daar om is deze verrichting aan den anderen gemeentegeneesheer opgedragen. Zacht uitgedrukt, mijnheer de Redac teur, het getuigt niet van bescheidenheid, dat de vrouw van den gemeente-genees heer zich bij de benoeming van een „man nelijke vroedvrouw" in de discussie meng de. Vooral ook niet, omreden opgemerkt was, dat haar man als gemeentegenees heer de vroedvrouw bij absentie kon ver vangen, wat ik tenvolle onderschrijf. Dat het voorstel-ïïondius slechts drie stemmen verwierf, verhaast en spijt me. Noodig is het, dat verboden wordt, dat de vrouw van een gemeente-geneesheer lid van den Raad 'kan zijn. Zij is niet on partijdig. Het kan toch voorvallen, dat ter bevoegder plaatse klachten over een ge meente-geneesheer komen. En deze zou den dan in hoogste instantie mede berecht worden door de vrouw van den betrokken ambtenaar. Men voelt toch, dat mag, dat kan nietl Een Antirevolutionair. Middelburg, 17 Mei 1931. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Mei, 2.30 u. Londen 12.1iy8—12.1134 Parijs 9.74—9.75 Brussel 34.6434.66 Berlijn 59.2959.30 New York 2.48"/i»—2.491/!. Rotterdam, 18 Mei 1931. Veemarkt. Aanvoer: 543 Koeien en Ossen, 451 Vette Kalveren, 57 Schapen en Lammeren, 1334 Varkens. Prijzen per y2 K.G.: Koeien 2935, 42,5 —45, 48—51, Ossen 37, 4243, 47—49, Vette kalveren 4550, 60—65, 7075, Scha pen 3045 p.p., Schapen p. st. f 18f25, Overj. Lammeren p, st. 2432, Varkens 18,5, 19, 19,5, Zouters 19, 19,5. Koeien aanvoer flink, handel kalm, prij zen bleven vrijwel stationnair. Enkele prima koeien tot 2 cent boven noteering. Ossen eveneens tamelijk aangevoerd, kal me handel, hier waren de prijzen van 3e kwaliteit gelijk, die van le en 2e kwa liteit iets stijver. Enkele prima ex. nog tot 1 cent boven noteering. Vette kalveren bijzonder groote aanvoer, handel slecht, doch de prijzen iets stijver dan vorige week Maandag. Enkele prima ex. tot 5 cent boven noteering. Aanvoer van scha pen zeer gering, handel slecht, prijzen van vorige week met moeite bedongen. Aanvoer van varkens minder groot, han del tamelijk, prijzen iets stijver, doch met afloopende markt. Zouters tamelijk aangevoerd, stroeve handel, prijzen als vorige week Maandag. Zaden. Karwijzaad 2426, lijnzaad voer 79, blauw maanzaad 3236, kana- riezaad 1516 gld. Vlas. 2954 K.G. blauw 0.400.60, 4000 k.g. Holl. geel 0.400.60, 3500 k.g. dauw root 0.350.40 gld. Handel traag weinig kooplust met afbrokkelende prij zen. Aardappelen. Brielsche eigenhei mers 66.75, Friesche eigenh. 66.25; Zeeuwsche bonte en blauwe 6.507, po ters 33.75, bbavo's 66.50, Red Star 77.50, industrie 4.505.25 gld., alles per H.L., Wintermalta's 1820 ct. p. K.G. Aanvoer tamelijk, vraag tamelijk. Graanmarkt. Tarwe 5.506.50, uitgezochte kwaliteit 7.5010, gerst che- vallier 67, haver 5.507, erwten kleine groene 79.50, bruine boonen 68.50, La plata mars, nieuwe f 98 per last. GULS. Exporti eiling van Maandag 18 Mei 1931 v.m. 9 uur. Kropsla le soort 6 7.20, id. 2e soort 3.804.70 gld. p. 100 krop. HOOG WATER. Stand van Dinsdag 19 Mei 1931. v.m. n.m. Terneuzen 3.40 4.10 Borsselen 3.20 3.50 Breskens 3.05 3.35 Vlissingen 3.05 3.35 Hoedekenskerke 4.— 4.30 Hansweert 4.20 4.50 Veere 3.30 4.— Colijnsplaat 3.55 4.25 Goesche Sas 4.50 5.20 Wemeldinge 4.55 5.25 Tholen 5.15 5.45 Zierikzee 4.10 4.40 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 19 Mei: Matige tot zwakke Zuidel. tot Oostel. wind, gedeeltelijk bewolkt, met weinig of geen regen in het Noorden, zwaar be wolkt, met kans op regen of onweer in het Zuiden, aanvankelijk iets warmer. Stand van hedenmiddag 3 uur: Door plaatsgebrek moest een schrijven van „Geen arte" te Middelburg overstaan, evenals de Overwegingen van het Kon. Besluit betreffende de 's Gravenpolder- ache kwestie. Stand van Zondagmiddag 742. Licbt op voor fietsers- Dinsdag 9 u. 22. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. A. P. Geers, 36 j., en M. Sturm, 33 j. Gehuwd: A. Walraven, 23 j. en F. S. v. d. Broeke, 23 j.; M. H. G. P. de Vos, 24 j. en T. J. Wisse, 22 j. Bevallen: M. Adriaanse, geb. Janse, z.; C. M. Lefevre, geb. Ventevogel, d.D. L. van de Vijver, geb. Best, d, GOES. Geboren: 'Christiaan Dingenis Petrus, z. v. Jacobus Franciscus vanHese en Martina van Bremen; Jannettje, d. v. Johannes Gunst en Cornelia Blok; Geer- truida Pietemella, d. v. Adriaan Geene en Jannetje Jacoba de Nooijer; Hubregt Johannes, z. v. Marcus de Jonge en Ma ria Johanna HengstmangersFrederica Agatha, d. v. Jan van der Bliek en Cat- tharina Does. Huw. sik.: Walterus de Bruijn, 31 jaar, j.m. on Johanna vorst, 25 jr j.d. te B rinus Bruggaman 29 both Bliek 23 jr j.d ELias Maas, 27 jr j.i der Weele, 23 jr Joost de Leeuw, 27 Laatst te Goes en 1 jr j.d. te 's Heer Overleden: Pieler terman, 61 jaar Voor de zeer vele bewijzen van belangst toont op 11 dezer, zeg dezen onzen hartelijk C. DEN HOLLAb S. DEN HOLLAN Oostkapelle, Randdui Hartelijk dank v< van vriendschap, ont Mei. L. JOOSSE L. JOOSS1 Koudekerke, 18 Mei 1 Directeur de heer O' Oratorium van ROBERT Solisten, de dames Hans Gruys, J. Kloost Iwaarden, M. Bareman Jan Hissink, Pier Botti Zweede. Heerenkaarten (ook leden) 11.50 sted. Dameskaarten f 0.71 Woensdag 20 M Entree f 0.50 st Plaatsbespreking IC persoon. Volgens Min. bescl de aangifte van nieu schriftelijk gedaan wc ouders. De ondergeteeken deze aangifte bij hem aan het schoolgebou Juni a.s. Formulieren voor van de vereischte c verkrijgbaar aan het of worden op aai zonden. Voor mondelinge ii hij te spreken des W 10—12 uur. Middelburg, 18 Mei De Directeur C. D. A. ZIM

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2