Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw rakpolder werd de rekening over het dienstjaar 10301931 vastgesteld in ont vang op f 10.009.50 en in uitgaaf op f 14.030.75. De begrooting voor het dienstjaar 19311932 werd in ontvang en in uil- gaaf vastgesteld op f 14.483.71 met een post onvoorzien ad f 873,71. Evenals in het vorig dienstjaar werd het dijkgeschot bepaald op f 25 per H.A. Op den staat van aanbeveling ter be noeming van een gezworene wegens pe riodieke aftreding van den heer Joh. Overbeeke, werden geplaatst de heeren Joh. Overbeeke (aftr.), te Woensdrecht, M. van Liere te Rilland Kreekrakpolder) en J. E. Vogelaar te Rilland (Völkerpol- der). De Ohr. Zangvereeniging „De Lof- stem" alhier (directeur dhr H. Wolzak), verwierf op het gisteren te Biezelinge ge houden Zangconcours met 323 punten 'n tweeden prijs in de tweede afdeeling, een diploma B met verguld zilveren medaille. Deze zangvereeniging zong voor de eerste maal in de tweede afdeeling. Hoedekenskerke. Dinsdagavond werd in het café van dhr Uitterhoeve een vergade ring gehouden, waar als spr. optrad dhr A. Vingerling, met als onderwerp „De landarbeiders in crisistijd". Na afloop daarvan werd een afdeeling van den Chr. Landarbeidersbond opgericht, waarvoor zich dadelijk elf personen opgaven. Het secretariaat is voorloopig gevestigd bij A. Jacobusse, Kerkstraat alhier. Kattendijke. Voor den gemeenteraad zijn candidaat gesteld: Te Kattendijke: G. M. Timmerman (aftr.), M. Zandee (aftr.), P. van Kleunen Jacz. (aftr.), M. Wisse Fz., J. W .Gebraad, G. van der Vliet Mz., F. J. Feleus (aftr.) Te Wilhelminadorp: G. Molhoek, J. A. van der Kemp (aftr.), M. Haasdonk, J. N. Meijer, A. Walrave, G. Lindenbergh, A. de Groene (aftr.) Te Kattendijke: J. F. Hundersmarck (aftr.), D. van Kleunen Jacz. Wolfaartsdijk. Alhier werden voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing de navol gende candidatenlijsten ingediend, n.l. van de Chr. Hist, partij, A.-R. partij, kiesver- een. Gemeentebelang, en de Stk. Geref. partij. Heinkenszand. Voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad alhier zijn ingeleverd 4 lijsten en wel van de R.K. kiesvereen., de A.R. kiesvereen., de kies- vereen. Gemeentebelang en een wilde lijst W. de Vos. Biezelinge. In den lommerrijken ker senboomgaard „De Ganshoek" alhier, werd het Zangersfeest, tevens concours der Christelijke Zangvereenigingen, aan gesloten bij den ring Zeeland, afd. van den Bond van Christelijke zangvereeni gingen in Nederland gehouden. Van uit verschillende deelen der provincie was men saamgekomen om den zang te be oefenen en dien te beluisteren. De voorzitter, 'dhr A. te Gusinklo heet te de talrijk opgekomen vereenigingen en de belangstellenden welkom. Het aantal leden van de 27 koren be droeg ruim 1200, en de bezoekers 2800, zoodat er een totaal van 4000 viel te no- teeren. Ds van Selms uit Hansweert sprak het openingswoord. Spr. wees op den zegen uitgaande van den zang en het recht van den Christen om feest te vieren. Achtereenvolgens zongen de 27 koren hun verplichte en vrije nummers. Het orgel op de tribune, hetwelk welwillend was afgestaan door de firma Goldschme- ding (filiaalhouder dhr H. Wolzak te Goes) bewees goede diensten. De jury bestond uit de heeren: Leo Mens uit Leiden, Joh. J. Ponse uit Rot terdam en Joh. H. Garo uit Middelburg. De navolgende punten en diploma's werden behaald: le afdeeling. „Asaf", Axei. Dir. P. G. Brakman, 299 p. 7 diploma C. „Hosan na", Vlissingen; dir. J. W. Bommeljé, 315 p. 7 dipl. G met toekenning van een eerste prijs. 2de afdeeling: „Looft den Heer", 't Zand; dir. J. W. Bommeljé, 281 p. 6 dipl. C. „Crescendo", Kruiningen; dir. J. J. Francois, 281 p. 6 dipl. G. „De Lof- stem", Goes; dir. H. Wolzak, 323 p. 7 dipl. B; toegekend 2e prijs. „Excelsior", Neuzen; dir. Aug. Eeckhout, 329 p. 7 dipl. B; toegekend le prijs. „Psalm en Lied", Wolfaartsdijk; dir. J. H. Tamminga, 210 p. 5 geen dipl.; terug naar de 3de af deeling. „Excelsior", Bergen op Zoom (Vrederust); dir. J. H. Schutte, 224 p. 5 geen diploma; terug naar de 3de af deeling. „De Lof stem", Nieuwdorp; dir. J. van Westen, 248 p. 5 geen diploma; terug naar de 3de afdeeling. „Soli Deo Gloria", Ierseke; dir. H. Wolzak, 269 p. 6 dipl. C. „Tot Nut en Genoegen", Nieuw dorp; dir. J. H. Tamminga, 280 p. 6 dipl. G.; toegekend een 3e prijs. 3de afdeeling: „Ons Genoegen", Hein kenszand; dir. H. Wolzak, 261 p. 6 dipl. B. „Sursuin Gorda", Hoedekenskerke; dir. J. H. Tamminga, 258 p. 6 dipl. B. „Soli Deo Gloria", Kamperland; dir. A. te Gusinklo, 294 p. 7 dipl. A; gaat naar de 2de afdeeling; toegekend een 4e prijs. „Soli Deo Gloria", Souburg; dir. G. de Ru, 318 p. 7 diploma A; gaat naar de 2de afdeeling; toegekend 2e prijs. „Looft den Heer", Golijnsplaat; dir. A. van Gilst 255 p. 6 dipl. B. „Hosanna", Wissenker- ke; dir. A. te Gusinklo, 249 p. 5 dipl. G. „Hosanna", Krabbendijke; dir. G. J. Smit 221 p. 5 dipl. C. „De Lofstem", Wemel- dinge; dir. H. Dekker Pz., 268 p. 0 dipl. B. „Hosanna", Driewegen; dir. J. van Westen, 286 p. 6 dipl. B. „Looft den Heer" Wolfaartsdijk; dir. J. H. Tamminga, 280 p. 0 dipl. B. „Looft den Heer", Oud-Vos- semeer; dir. A. Towrrv tsa. 201 p. 0 dipl. B. „Zang Veredelt", Anna Jacobapolder; dir J. P, van Dijk, 270 p. 0 dip!, B, ,,Ad- vendo", Biezelinge; dir. P, Fraanje Jz,, 802 p. 7 dipl. A; gaat naar de 2de afdee ling; toegekend 8e prijs. „Excelsior", Ril- land-Bath; dir. A, Kousemaker, 332 p. 7 dipl. A; gaat naar do 2e afdeeling, toe gekend le prijs. „Looft den Heer", Hein kenszand; dir. fi, Lammers, 293 p. 0 dipl. B; toegekend 5e prijs. „Soli Deo Gloria", Kattendijke; dir. H. Wolzak, 255 p. 6 dipl. B. Ds A. Scheele sprak een slotwoord en eindigde met dankgebed. Kapelle. Onder voorz.schap van Ds A. Scheele kwam de afd. van de vereeniging tot Chr. Verzorging van Krankzinnigen in Zeeland in algemeene ledenvergade ring Woensdagavond bijeen. In zijn openingswoord herdenkt de voorzitter wijlen dhr J. Zegers, wien van af 1907 de voorzittersfunctie was toege trouwd. De penningmeester, dhr J. van Wingen, deed rekening en verantwoor ding over het gehouden beheer. Ontvan gen was f 81,60, uitgegeven f 85,40, na- deelig saldo f 3,80. Herkozen werd het aftredend bestuurs lid dhr P. M. Keim. Gekozen werd in de vacaure wijlen J. Zegers dhr F. P. de Graaf. Als voorzitter werd gekozen in de vacature wijlen Zegers Ds A. Scheele. Als afgevaardigden naar de jaarver gadering der Stichting werden gekozen de heeren: J. van Wingen, F. P. de Graaf en P. M. Keim. Als secundi de heeren: M. de Jager, Johs. Bayens en J. van Oosten. Aan Ds Raams uit Kloetinge zal ge vraagd worden een spreekbeurt te willen vervullen in het belang der Stichting. Op de e.k. ledenvergadering van de af deeling zegde Ds A. Scheele toe, te zullen spreken over doel en werkwijze der stich ting „Vrederust". Ierseke. De schilder A. van Oosten, die op den Dam bezig was boven op het dak van een schuur te schilderen, had het ongeluk naar beneden te vallen en werd ernstig inwendig gekneusd naar huis vervoerd. Dr Klinkenberg verleende hulp. Een meisje van dhr van Stee van het Schuttershof werd zoodanig door een fietser aangereden, dat ze haar been brak. Ook hier verleende Dr Klinkenberg heelkundige hulp. Nieuwdorp. Woensdag te ongeveer drie uur werd de brandweer opgeroepen. De schuur van M. P. in de Molenweg stond in brand. Gelukkig was er geen wind, en bleef de brand tot de schuur beperkt, waarvan alleen de muren overbleven. Te 5 uur was de brand gebluscht en konden de brandgasten vertrekken. Doordat de schuur haast leeg was, is de schade niet zoo groot, 'n Kalf kon niet meer gered worden. Omtrent de oorzaak tast men ge heel in het duister. Verzekering dekt de schade. Krabbendijke. Heden is het 25 jaar ge leden, dat de heer dor Clement in dienst trad bij den heer Jac. Welleman alhier. Arnemuiden. Dinsdag zijn alhier inge leverd vijf candidatenlijsten voor de ge meenteraadsverkiezing, n.l. van de: A.-R. met 5 candidaten, Stk. Geref. met 4 can didaten, 'Gemeentebelang met 5 candida ten, lijst Puijpe 4 candidaten, Arbeiders- lijst met 4 candidaten. Alzoo 22 candidaten, van wie de namen reeds zijn vermeld. De visscherspartij, die de vorige maal een candidatenlijst indien de, is thans niet met een lijst uitgekomen. Westkapelle. Donderdagvoormiddag had op den dijk alhier een ernstig ongeluk plaats met doodélij'ken afloop. Een paar karren stonden op de rails van het wis sel. Eenige jongetjes vermaakten zich met een kar voort te duwen. Onderwijl liep een der kleinen, een jongetje 5 jaar van J. K., in de richting, waarin de kar liep, ging daarop voor de andere kar staan, tegen het zoogenaamde stootblok, waarna de voortrijdende kar met zijn stootblok tegen het ventje aankwam. Een dijkwer ker, die in de onmiddellijke nabijheid stond, was er dadelijk bij om het knaapje, dat over veel pijn klaagde, op te nemen en naar huis te brengen, doch achtte het ra-dzaam het 'kind in het gras neer te leggen tot de dokter kwam, om wien reeds gezonden was. De vader, die kort daarop verscheen, droeg zijn zoontje even wel naar huis. De dokter, die kort daarop in de woning van de ouders verscheen, kon helaas geen hoop geven; een half uur nadien overleed het kind. Ritthem. Dinsdagavond hield de afd. Ritthem van de Vereeniging tot Chr. ver zorging van krankzinnigen in Zeeland haar alg. jaarvergadering. De rekening en verantwoording over 1930 sloot met een batig saldo van f 1.67. De aftredende bestuursleden Dr H. van Oyen en A. Tange werden herkozen en in de vacature M. Barentsen werd ge kozen dhr J. Meliefste. Tot afgevaardigden naar de a.s. alg. vergadering werden benoemd de heeren J. Lijnse en H. M. van de Putte en tot hun secundi de heeren J. Meliefste en C. Wisse. Een spreker zal uitgenoodigd worden in 't belang der stichting een spreekbeurt te vervullen. Grljpskerke. Ingediende candidaten lijsten voor den Gemeenteraad: A.-R.: C. Louwerse (aftr.), A. Geschiere (aftr.) A. P. Rotte (aftr.), A. Louwerse, J. Vlieger (aftr.), W. de Wolf, A. P. Kos ter, P. Ton, A. Pouwer, L. Marinussen. C. H.: J. C. Cevaal (aftr.), A. Vos (aftr.), K. Poppe, H. Luitwieler, H. Wattel. St. Ger.: S. de Nood, W. de Bree, A. Dingem&nsc, W. Coppool&t Vrije lijst: A. de Buck, P. Hutjsman, Serooskerke (W.) De vorige week hield het Dames-comité van de gehouden ba zar ten bate van het „Groene Kruis" haar laatste vergadering ten huize van de Presidente Mevrouw Hoegen van Hooge- lande. Op verzoek van de Presidente gaf de secr. van het „Groene Kruis" een kort ver slag van de werkzaamheden van den ba zar, waarin uitkwam, dat met groote toe wijding door allen in Serooskerke en St.- Laurens is gewerkt. De Penningm. mej. de Jager, hierna het woord nemende, deelde mede, dat de bruto-opbrengst f 1985.64 bedroeg. Na aftrek der noodzakelijke onkosten bleef het netto-bedrag f 1712.32. Dit bedrag werd daarna afgedragen aan den Pen ningmeester van het „Groene Kruis", dhr Adr. Melis. Hierna vond de Voorzitter van het „Groene Kruis", ds de Kluis, gelegenheid om uit naam van het bestuur alle dames van het comité hartelijk dank te brengen voor den grooten ijver waarin ee het werk van den bazar werd uitgevoerd. De op brengst, zegt spreker, heeft verre onze verwachtingen overtroffen. De presidente dankt namens het Da mescomité het Bestuur van het „Groene Kruis" voor de prettige samenwerking, die zij mochten ondervinden, en verklaart daarna het Comité voor ontbonden. De volgende candidaten voor den Gemeenteraad zijn ingediend. Anti-Rev.: 1. Joh. Wondergem, 2. P. Melis Wz., 3. Adr. Goedbloed, 4. Adr. Melis, 5. I. de Buck, 6. W. Louwerse Gz., 7. H. Tavenier, 8. P. Kesteloo, 9. C. Ton, 10. P. Meijers Jacz. 'Stk. 'Geref.: 1. G. de Visser, 2. J. v. d. Putte, 3. Jacs. d. Visser. Chr. Hist.: 1. W. C. Allaart, 2. P. W. M. Hoegen van Hoogenlande; 3. L. Cor- nelisse, 4. P. Maljaars Az. Pz., 5. K. Kluijf'hout, 6. M. 'Geluk. Meliskerke. Bij de op 12 dezer plaats gehad hebbende candidaatstelling voor de verkiezing van leden van den ge meenteraad zijn de volgende lijsten van candidaten ingeleverd: Behalve de reeds gepubliceerde Vrije lijst-Dekker, door de St. K. Geref.: J. Koppejan Hz.; K. Wisse Sz.; Anth. Spruijt; Jac. Francke; Andr. de Visser; en II. Koppejan Jz. Door de Anti-rev.: W. de Buck; I. Mat- thijsse; Jb. Jakobsen; A. J. Huijsman; C. Davidse; J. Wisse Jz.; Jn. Boogaard en G. Vlieger. Ditmaal is geen vrije lijst ingeleverd voor dhr J. de Korte. Dientengevolge keert dhr de Korte bij de nieuwe zittingsperiode niet in den Raad terug. Vrouwepolder. Candidaatstelling ge meenteraad. Ingeleverd zijn: A.-R. Partij Vrouwenpolder: 1. L. Maas, 2. A. van Dis, 3. W. Maas Azn, 4. W. Duvekot Pzn, '5. J. Geerse Sr, 6. A. Mesu Gz. Christ.-Hist. Partij: 1. C. Langebeeke, 2. J. G. de Vlieger, 3. W. Kesteloo, 4. L. Duvekot Sz., 5. K. de Nood, 6. H .Maljaars, 7. P. Brasser, 8. S. de Roo, 9. C. Dinge- manse Jzn. A.-R. Partij Gapinge: 1. L. Dingemanse Lz., 2. M. Arendse Pzn; 3. A. de Nood Az., 4. J. Looise Sr., 5. D. Coppoolse. S. G. P.: 1. S. Louwerse, 2. Andr. de Voogd. Men meldt ons, dat het Wal- chersche Zendingsfeest plaats heeft op een terrein, gelegen op de Oranjezon en dus niet achter het dorp Vrouwepolder. Zoutelande. Dinsdagmiddag vergader de de gemeenteraad voltallig. Na enkele mededeelingen kwam aan de orde een schrijven van den voorzitter van het be stuur van den Bond van Mobilisatie- Invalider, waarin verzocht werd 'n adres aan de regeering te richten om een af doende regeling te verkrijgen voor de on dersteuning van de Mobilisatie-Invaliden. B. en W. zijn ook van meening dat de regeering de genoemde invaliden behoort te ondersteunen, maar adviseeren toch, aangezien de regeering blijk geeft haar plicht te beseffen, dit schrijven voor ken nisgeving aan te nemen. Dhr Verhage stelt voor wel een adres aan de regeering te verzenden. De mobilisatie is nu al 13 jaar voorbij, en nog steeds is er geen goe de regeling getroffen. Spr. meent dat een adres hier wel op zijn plaats is. Na uit voerige bespreking wordt het voorstel van dhr Verhage met 42 st. verworpen. Dhr Adriaanse onthield zich. Een verzoek om subsidie van de Ver. tot Bevordering van het Vreemdelingen verkeer alhier werd in handen van B. en W. gesteld om advies. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten tot verkoop aan de Provincie van de zijkanten en de verharde gedeelten van den weg, die door de Privincie zal wor den verbeterd, voor f 276.27. Besloten wordt de obligaties (nominaal f 4200) van de 5 pet. Staatsleening 1918 van Nederland, in te wisselen tegen obli gaties van de 4 pet. Ned. Staatsleening 1931. Besloten wordt het gemeentehuis voor de verlichting op het electrisch net aan te sluiten. In beginsel wordt besloten ook het slachthuis electrisch te doen verlichten. Met den huurder zal onderhandeld wor den om in dezen een regeling te treffen, Met ingang van 1 Juli a.s. wordt aan dhr Jacs. de Wolf als lantaarnopsteker eervol ontslag verleend. Hem wordt een gratificatie van f 25 toegekend. Biggekerke. Dinsdagavond werd alhier een vergadering gehouden, welke stond onder raiding ?on den burg «neester en die ten doel had mededeelingen to doen en inlichtingen te verstrekken over het ge bruik van electriciteit. Door dhr P. de Regt, ingenieur der P. Z. E. M., werden op duidelijke, bevattelijke wijze aange toond de voordeelen die electriciteit biedt boven petroleumlicht. Gewezen werd op beter licht, gemak, zindelijkheid terwijl bij doelmatig gebruik de prijs niet hooger wordt. Aangetoond werd hoe men het beste een installatie kan doen aanleggen en welke formaliteiten moeten worden in acht genomen teneinde stroom te ver krijgen van de P.Z.E.M. Gewezen werd op de toepassingsmogelijkheden in de huis houding, zooals b.v. radio, strijkijzer, stof zuiger enz., doch ook voor het in werking stellen van krachtmotoren in werkplaat sen kan de electriciteit van belang wor den. Stilgestaan werd ook bij den stroom- prijs die voor verlichting varieert tus- schen 35 en 45 cent per K.W.U. Hoe meer aansluitingen, hoe goedkooper. Opgewekt werd daarom tot drukke aansluiting. Door den heer de Regt werden verschillende vragen uitvoerig beantwoord. Jammer dat deze vergadering niet drukker be zocht was. Colijnsplaat. Ingediende candidaten lijsten: G. H.: S. de Regt, J. Eversdijk, A. Schuit, L. v. d. Moer, M. Provoost en J. J. de Wild. A. R.: J. van Dis (aftr.), M. J. Con tant (aftr.), Jacs. van Gilst, St. Visser, Anth. Verburg Gz. en J. A. de Pree. Vrije Kiesvereeniging (Vrijheidsbond): H. M. Haringman (aftr.), J. F. Dees (aftr.), A. Hertog, P. Janse Jz., K. van den Berge, L. M. Vink, J. Kramer Gz. en J. de Looff Az. Aantal kiezers: A. de Pree (aftr. vrij- heidsb,) en A. de Waard. Hevige gasontploffing te Helmond. Woensdagmiddag om vier uur geschiedde in perceel 23 aan de Vre- delustlaan te Helmond een hevige ont ploffing, waarbij echter geen menschen- levens te betreuren zijn. Het huis, dat verbouwd is, zou dien avond door nieuwe bewoners worden be trokken. Sinds eenige dagen reeds ver spreidde het een onaangename gaslucht. Toen des middags een gasfitter den gas meter wilde onderzoeken, stak hij een lucifer aan. Een geweldige knal volgde en een enorme vlam sloeg dwars over de straat tegen de aan de overzijde staande huizen. Alle ramen en raamkozijnen van het huis waren weggeslagen, evenals de buitendeur, terwjjl het geheele huis uit zijn voegen was geslagen. De plafonds en het platte dak bleken opgelicht te zijn. Aan de achterzijde waren de pan nen van het dak verdwenen, terwijl de muren in het huis los in elkaar hingen. Van ,het aan de andere zijde van de straat gelegen woonhuis werden door den luchtdruk alle ruiten ingedrukt. Van het huis, gelegen aan de linkerzijde van per ceel 23 werden de vloeren van de kamers gelegen aan den straatkant, opengeslagen. De deuren scheurden op verschillende plaatsen. 'Ook perceel 21 liep schade op. De gasfitter, die, doordat hij in een hoek van de kamer was gezeten, niet weggeslagen kon worden, schroeide het hoofdhaar en liep brandwonden aan het gelaat op. Twee der toekomstige bewo ners, welke zich achter het huis bevonden en een derde persoon, die zich eveneens buiten bevond, kwamen met den schrik vrij. Het gas bleek zich onder de vloeren der huizen opgehoopt te hebben, waar door de ontploffing is veroorzaakt. 2G4uurop oonschoorsteen. Een man, die uit sympathie met een staking aan de fabriek te Londen, waar hij werkte, zich op den schoorsteen van zijn fabriek had .genesteld en daar 264 uur achter elkaar had gezeten, is thans in elkaar gezakt en ligt geheel uitgeput op het ijzeren platvorm boven aan den schoorsteen. Hij is niet meer in staat voedsel tot zich te nemen. Twee stakers trachtten hem te bewegen, zich naar beneden te laten brengen, doch hij weigerde. De mannen, die op den schoorsteen waren geklommen, hebben hem toen met een waterdicht doek tegen den sedert 36 uur vallenden regen be schermd. Men vreest, dat de man zal sterven, aangezien men geen kans ziet hem naar omlaag te brengen. "Een pseudo-kapitein. Een dezer dagen werd door de Oosterbeek- sche politie een Duitscher aangehouden, die gekleed ging in het uniform van ka- pitein. Hij gaf zich uit als kapitein van de Friedensarmee en beweerde, dat hij lid was van een internationale politie organisatie, gevestigd te Miami in Flo rida ;(Noord-Amerika.) Hem werd een verhoor afgenomen, waarbij bleek, dat hij niet alleen zich zelf tot den rang van kapitein had laten promoveeren, maar dat hij met den mili tairen dienst als zoodanig niets te maken had. Hij was in diverse landen van Euro pa geweest, alles te voet, zoogenaamd om een Internationaal Politie-corps te stichten. JJit zijn papieren bleek voorts, dat hij van verschillende autoriteiten een handteekening had ontvangen, waarvan hij bij verschillende gelegenheden gebruik maakte. Op aanbeveling logeerde de pseu do-kapitein gratis in de grootste hotels. Dit laatste geschiedde ook in hotel Ta felberg te Oosterbeek. Vanaf Zaterdag ,jl. kreeg hjj gratis logies op het politiebu reau. Overigens scheen hij het beter ge wend te zijn, althans liet hij de politie onomwonden blijken, dat het onthaal hem minder goed was ben? 'len, Thans is de jongeman hp is 22 jaar oud over de grens gezet. Met een Engelsch pond op zak gaat hjj zijn voetreis door Europa voortzetten, Ernstige aanvaring op de Waal. Woensdagmorgen kwam de motor- sleepboot „Düsseldorf" met drie geladen Bchepen de Waal afvaren in de richting Nijmegen. Bjj kiloraeterraai 16 wilde de sleepboot hét eveneens in de richting Nij megen varende tjalkzeilschip „Maris Stel la" passoeron. Doordat de sleepboot een verkeerd signaal gaf, kwam een aan stuurboord liggend sleepschip, dat achter de „Düsseldorf" aankwam, in aanvaring met de „Maris Stella", die onmiddellijk begon te zinken. De schipper, A. Ger- bens, kon zich met zjjn vrouw en twee kinderen in een roeiboot redden. De „Ma- ris Stella" was met steenkolen geladen op weg van Lobith naar Rotterdam en was ongeveer 150 ton groot. Brand jn een meubelfa briek. In het ketelhuis der meubel-fat- briek Scholten en Visser, te Almelo, is brand ontstaan. Dit gedeelte der fabriek brandde totaal uit. De voornaamste ge bouwen, de eigenlijke fabriek en de verf- afdeeling konden behouden worden. Om trent de schade is nog niets bekend, want het staat nog niet vast, of de machines in het ketelhuis onbruikbaar zjjn ge worden. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: als schipper met zijn vaartuig gebruik makende van een rijkskanaal zijn naam niet op zijn schip hebben: B. v. P., Stad aan 't Haringvliet f 5 of 5 d.; als schipper gebruik makende van een rijkskanaal, geen reglementen aan boord hebben: G. C. L., Antwerpen f3 of 3 d.; met een voertuig rijden zonder spiegel. G. op 'tH., Wemeldinge f3 of 8 d.; 's avonds fietsen zonder licht: M. d. J., Kortgene, W. J. M., Ierseke f5 of 5 d.: Auto besturen zonder voorzien te zijn van een geldig rijbewijs: A. P. van 't V, Goes, f5 of 5 d. dronkenschap; N. G. v. V., Rotterdam, G. S., Wissenicerke f 15 of 15 d. h.; le herhaling J. G. d. W., Goes 3 d. h.; Hooger beroep is aangeteekend door A, J. v. D. te Kloetinge, veroordeeld tot f 10 of 2 w. t.sch,, wegens het met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen (zich vasthouden zitten de op een rijwiel aan een auto). Door G. K., te Kamperland is hooger beroep aangeteekend tegen het vonni waarbij hij is veroordeeld tot f 100 of 1 mnd hecht., wegens „het als opkooper geen doorloopend register houden". Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg wer den heden de navolgende vonnissen uit sproken: diefstal: P. van S., 29 j,, schoenmaker, te Vlissingen, in voorarrest. 6 mnd. gev.- straf met aftrek van voorarrest. Overtr. Drankwet, J. R., 40 j., reiziger te 's ITeerenhoek. Vernietiging van hel vonnis van den kantonrechter f 10 of 10 d. Overtr. Veiligheidswet, A. P. v. A., 44 j. bakker te Te|rneuzen. Vernietiging van het vonnis waarvan hooger beroep en ver oordeeling tot 2 geldboeten ieder van f 5 of twee maal 5 d. h. Overtr. Motor- en Rijwielwet: G. v. S 52 j., garagehouder te Goes. Bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter met uitzondering van de straf f 5 of 5 d. Verduistering L. I. L., 27 j., huisknecht te Koudekerke, 1 mnd gev,straf voorw en een geldboete van f25 of 25 d. h. Oplichting: N. A. M., 18 j. arbeider te Zonnemai're f 10 of 10 d. h. Overtr. Motor- en Rijwielwet, B. v. D., 24 j. tuinder en autobus-chauffeur te Hoedekenskerke. Vernietiging van het vonnis waarvan beroep. Vrijspraak. Door A. V., 35 j„ kellner te Vlis singen, is hooger beroep aangeteekend te gen het vonnis der Rechtbank van 1 Mei j.l., waarbij hij ter zake van het door het verschaffen van inlichtingen een ander trachten te bewegen om een misdrijf te begaan, is veroordeeld tot 3 maanden ge vangenisstraf. De Officier van Justitie was reeds in hooger beroep gekomen. Een burgemeesterlijke klap De burgemeester van Schiermonnikoog, de heer H. W. van den Berg, heeft kip pen, waarvan zjjn buurman nogal wat last heeft. De buurman had reeds een pro ces gehad om een kip, waarom hij thans een hennetje naar den veldwachter zou brengen, om een nieuw proces te voor komen. De burgemeester eischte de kip terug en er volgden scheldwoorden, waar op de burgemeester zijn buurman een klap gaf. Voor deze klap moet de burge meester f 25 betalen of 25 dagen „zitten". Uitvoering Tarwewet 1931. De Gewestelijke Tarwe-organisatie voor Zeeland deelt in een advertentie in dit nummer mede, dat uiterlijk 18 Mei a.s. do aangifte van leden voor levering tarwe oogst 1931 definitief gesloten wordt. De landbouwers die op dien datum geen aanvraagformulier en formulier voor de inventarisatie van de bebouwde oppervlakte hebben ingezonden, zullen dus hun oogst 1931 niet ingevolge de Tarwewet kunnen leveren. Er zal hieraan beslist de hand worden gehouden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6