eenvou 'i-'i een nuzzle I F 51.50 die ALGEMEENE LEDENVERGADERING Marktberichten. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Land- en Tuinbouw Telegrammen. Ingezonden stukken Posterijen en Telegrafie ALS DOKTER AFSCHEID NEEMT IS UITGESTELD. KIESWET. Berijdt de bekende RIJWIELEN. Ongeëvenaarde prima kwaliteit, Nederl. fabr. LICHT en STERK. Grondprijs Verkrijgbaar in elke goede Rijwielzaak. Abonneert U op dit Blad Het is thans, zegt 't verslag, moeilijker dan ooit voorspellingen voor de toekomst te doen. Schepen zullen ook in de komen de jaren noodig zijn en bij iets meer aan bod van vracht zal blijken, dat het mo derne schip met bevredigende resultaten geëxploiteerd kan worden, terwijl ver ouderde stoomschepen daarbij zeer ten achter staan. Deze omstandigheid doet ons vertrouwen, dat, ondanks het surplus aan tonnage, reederijen binnen afzienbaren tijd hare oudere schepen zullen moeten vervangen. Middelburg. Gemeenteraadsver- k i e z i n g. Heden werden alhier de volgende lijsten van candidaten voor de op 17 Juni te houden verkiezing van le den van den gemeenteraad ingediend: 1. Door de liberale staatspartij, den Vrijheidsbond: mr. Th. Dortheine, mr J. G. Veltman Fruin, W. Bosman, J. L. Diesch, G. W. D'huy; jhr A. E. Bod- daert, mej. A. W. Ermerins, mr. F. W. Adriaanse. 2. Door de bezuinigers: A. Jeronimus, mr A. H. Kuypers, H. W. Naezer, M. Folak, J. Vermeulen. 3. Door de Vrijz. Dem.: Mevr. R. Weijl Snuijf, M. H. Baosson, J. G. Peeman, dr G. Orbaan, A. Veenhoven, A. L. Del- zenne en C. A. Minderhout 4. Door de Ghr. Hist.: mr. W. F. E. baron van der Feltz; A. S. Boone, R. de Roo, mr J. H. Bybau, J. M. Harthoorn, D .de Vries Sr., G. K. A. Nonhebei, J. F. Visser, A. Flipse. 5. Door de anti-rev.: mr A. A. de Veer; W. A. den Hollander, mr. L. van Andel, J. F. Heemskerk, A. D. Littooy, Ghr. de Bruin, K. Helder, J. W. Kögeler, J. S. Hoek en P. I. Roth. 6. Door de R.K.: L. J. Mes, J. A. M. Lambeimont, G. Mes 7. Door de Communisten: G. Fondse. 8. Door de Stk. Geref.: D. M. Geuze, K. Verhage en G. Dekker. 9. Door de S. D. A. P.: J. Onderdijk, W. P. Gornelisse, P. Ph Paul, J. Mondeel, J. Wondergem, Ch. Bank, L. J. Geers, L. A. Bouman, L. P. J. Sulkers en E. de Pries ter. Goes. Chevrolet-tentoonstel- 1 i n g. Het was vanmorgen reeds druk in de ruime showroom van aen heer Louisse aan den Westwal. En geen won der. Voor de eerste maal hier ter stede waren al de verschillende typen en mo dellen der Chevrolet-auto's bijeengebracht zoodat automobilisten en zij, die er wel licht over denken zich een auto aan te schaffen, in de gelegenheid waren niet minder dan negen Chevrolet-auto's te zien. Men behoefde nu niet op een prijs courant af te gaan, maar kon zich met eigen oogen overtuigen van de voordee- len, die de 1931-Chevrolets bieden. Inderdaad kan gezegd, dat men bij aan schaffing van de nieuwste Chevrolet-mo- dellen meer waarde voor zijn geld krijgt dan voorheen. De wagens zijn beter en mooier afgewerkt vooral is aandacht geschonken aan de besturing en de vas te ligging op den weg terwijl de prijs öf gelijk is gebleven öf zelfs lager is geworden. De prijzen van de negen mooie, schit terend afgewerkte auto's liggen dan ook alle tusschen de f2000 en f2500. Voor dit werkelijk niet hooge bedrag krijgt men een wagen, die aan hooge eischen voldoet. Het behoeft dan ook geen verwonde ring te wekken, dat de verkoop der Che- vrolets nog niet onder de crisis geleden heeft, in tegendeel nog is toegenomen. Immers velen, die vroeger een duur- deren wagen hadden, schaffen zich thans een Chevrolet aan. Ze betalen dan aan merkelijk minder, terwijl ze hun eischen niet lager behoeven te stellen. Zooals gezegd, trok de expositie veel belangstelling. Morgen trekt de karavaan naar Middeburg. Daar zullen de auto's op de Markt een plaats krijgen. Alhier zijn heden vijf candidaten- lijsten voor de Gemeenteraadsverkiezing ingediend, n.l. van de A.R., G.H., R.K. partij, S.D.A.P. en Vrijheidsbond. De Stk. Gereformeerden en Vrijz. De mocraten, die een vorige maal wel een candidatenlijst indienden, hebben dit dus thans nagelaten. Op de A. R. candidatenlijst wenschte de heer B. G. Sliggers niet voor te komen. De nummers 6 tot en met 10 zijn daar door een plaats opgeschoven, terwijl als no. 10 op de lijst is gebracht dhr J. Don- ner. Kloetinge. Woensdagavond hoopt het muziekgezelschap Excelsior bij gunstig weer een concert te geven op het Markt veld. Het programma bevat o.a. de vol gende nummers: Neerlands Vlag, marsch, Ant. Tierolffe; La Margarita, Fantasie, D. Snoek; En Ar- denne, ouverture, D. D. Belleflamme; La File du Regiment, marsch, Alier. Pauze. La Drappeau D'Eindhoven, marsch, Ant. van Leert; Dans Les Nuages, valsé, J. Knops; Une Soirée D. Automne aux Ar dennes, Fant. A. Govaert; Finale. Behalve de reeds gepubliceerde can- didatenlijsten van de A. R. en G. H. partij en de lijst-Hoogstrate zijn nog ingediend een lijst vaji de S. D. A. P., bevattende de namen: F. de Rijk en J. Oudkerk en een van den Vrijheidsbond, waarop voor komen de namen: W. N. v. Liere, W. H. J. v. d. Hooft, M. v. d. Linde J. Q. G. Lenshoek. Vrouwepolder. Maandagavond belegde de Chr. Besturenbond te Middelburg in de Chr. school alhier een openbare pro- pagandavergadering. Na een openings woord door den heer A. S. Boone, werd het woord gevoerd door de heeren Me- liefste en Vingerling, die de principiëele en practische beteekenis van Chr. Vak organisatie uiteenzetten. Het resultaat was, dat een afdeeling van den Chr. Landarbeidersbond werd opgericht met aanvankelijk 10 leden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Durgerdam, A. Duets te So meren. Geref. Kerken. Beroepen te Diever, J. Hettinga te Has selt. Te Vinkeveen en Waverveen, J. Sy- besma, cand. te Dedemsvaart. Bedankt voor Den Helder, R. J. v. d. Meulen te IJmuiden. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Lisse, J. Drenth te Broek op Langendijk en A. Ponstein te Steenwijk. Besloten wordt verplichtend voor te schrijven, dat bij de keuring van heng sten met afstammelingen de hengsten al thans op twee plaatsen aanwezig moe ten zijn. Bij het punt benoeming juryleden be pleit dhr Luyk een andere, nieuwe jury. Andere heeren willen juist dezelfde jury. De oude jury-leden hebben dezelfde paar den als veulens en jaarlingen gezien, dus zijn goed op de hoogte. Tenslotte wordt besloten de benoeming van jury-leden aan het Bestuur over te laten, dat zoo mogelijk de oude jury leden weer zal benoemen. Dhr Goetheer wil de keuringen wat vroeger doen plaats hebben. De voorzitter antwoordt, dat de datum verband houdt met andere keuringen. Vermoedelijk zal de keuring 29 Juni wor den gehouden. Hierna Sluiting. Geslaagd te Utrecht op het gehou den e .a. rii v "C T.u.biuvv vakonder wijzer dhr L. Hoogstrate te Hansweert, vroeger te Kapelle. Kapelle. Mej. P. Kosten is aan het Gem. Ziekenhuis te Dordrecht geslaagd voor het diploma Ziekenverpleging. Donderdag 14 Mei (Hemelvaartsdag). Ned. Herv. Kerk. Wilhelminadorp, 6 u. ds Enklaar. St.-Laurens, vm. ds v. 't Hoff. Grijpskerke, 9.30 u. ds v. d. Waal. Oostkapelle, 9.30 u. ds Blaauwendraad. Aagtekerke, 9.30 u. ds Noteboom. Kortgene, 6 u. ds v. d. Most v. Spijk. Geref. Kerken. Heinkenszand, 9 u. ds Booy. Kapelle, 9.30 u. ds A. Scheele. Geref. Gemeenten. Biezelinge, vm. leesdienst. Hoedekenskerke, 9.30 u. ds Hofman (ver beterd bericht.) Ghr. Evang. Gem. Wemeldinge, 6 u. dhr Duvekot te Goes. Bond van Zuid-Bevelandsche Paarden fokkers. Hedenmiddag werd in de melksalon de Landbouw te Goes de algemeene verga dering van bovengenoemden Bond gehou den. De voorzitter, de heer P. Dekker, ver welkomt de niet talrijke aanwezigen. De secretaris, de heer J. Q. G. Peman Kakebeeke, deelt mede, dat er weer eenige leden hebben bedankt. Ook zijn er weer enkele bijgekomen. Het aantal leden be draagt nu 65. De aftredende bestuursleden de heeren P. Scheele—de Putter, P. Vermue en I. Groene wege worden bij acclamatie herko zen. Uit de rekening en verantwoording van den secr.-penningm. blijkt, dat de ont vangsten hebben bedragen f 1204,79% (inclusief een batig saldo over 1929 van f 372,79%), de uitgaven f 720.07, alzoo een goed slot van f484,7214. De rekening wordt goedgekeurd. Het Bestuur stelt voor de keuringen te houden te Heinkenszand, Goes en Krab- bendijke, voor hengsten en merries gebo ren in 1929, '30 en '31 en hengsten en merries met afstammelingen. Dhr Mol stelt voor de keuring niet te houden te Krabbendijke, maar te Kruiningen. Dhr P. Scheele heeft hiertegen geen bezwaar, mits de bepaling gemaakt wordt dat ieder jaar wordt uitgemaakt, waar de keuring zal plaats hebben: te Kruinin gen of te Krabbendijke. Dhr Goetheer wil ook ieder jaar uit maken, waar gekeurd zal worden: te Goes of te Kloetinge. Dhr P. Scheele deelt mede, dat het Nat. Stamboek weer hetzelfde subsidie voor Zeeland heeft beschikbaar gesteld als vorig jaar. De verdeeling moet door de afdeeling Zeeland nog plaats hebben. Gevraagd wordt, of aan dit subsidie bijzondere voorwaarden zijn verbonden. De voorzitter antwoordt, dat alleen voor in het Ned. Trekpaardenstamboek ingeschreven veulens de premies worden beschikbaar gesteld. Dhr P. Scheele wijst op het reglement. Dat verbiedt premies te geven aan andere veulens dan die zijn ingeschreven in het Ned. Trekpaardonstamboek. Spr. wil om verschillende redenen niet- ingesehreven veulens niet accepteeren. Na eenige discussie wordt besloten tot de keuring toe te laten hengsten met min stens vijf afstammelingen (vorige jaren was dit minimum zeven). Het aldus geamendeerde Bestuursvoor stel betreffende de werkwijze voor 1931 wordt aangenomen. EINDHOVEN. Gisteravond is brand uitgebroken in de machinale papkokerij van de Fa van Hoorn. Het gebouw is geheel uitgebrand. De oorzaak is onbe kend. PARIJS. De Spaansche Minister van Buitenlandsche Zaken Lerroux is te Parijs aangekomen, waar hij door een vertegen woordiger van de Regeering werd begroet. Hij zal hedenavond naar Genève ver trekken. PARIJS. Tal van hoogwaardigheids- bekleeders onder het vorige regime in Spanje zijn in Frankrijk gearriveerd, in verband met de onlusten in verschillende Spaansche steden. LONDEN. Te Riga Herbery in N. Schot land heeft een mstige mijnontploffing plaats gehad. Daarbij werden 5 mijn werkers onmiddellijk gedood. Het aantal gewonden, waarvan sommige zeer ern stig, bedraagt 10. PARIJS. In de nabijheid van Soissons waren eenige arbeiders bezig om een sinds den oorlog woest stuk grond in orde te maken. Daarbij stuitten zij op een niet ontplofte granaat. Er volgde 'n ontploffing waarbij 3 arbeiders op slag gedood wer den en 4 gewond. MADRID. Volgens berichten uit het land heeft het door Madrid gegeven voor beeld in meerdere plaatsen navolging ge vonden. In verschillende plaatsen werden kloosters verbrand evenals de drukkerijen van rechtsche bladen. De regeering heeft de gouverneurs der provinciën opdracht gegeven alle pogingen tot ordeverstoring met energie te onderdrukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Zangersfeest Chr. Zangvereenigingen. Zooals reeids per advertentie in dit blad is aangekondigd, zal den Ring Zeeland van den Bond van Chr. Zang vereenigingen op a.s. Donderdag (Hemel vaartsdag) zijn 17de Zangersfeest (Con cours) houden in één der mooie kersen- boomgaarden te Biezelinge. Volgens het reeds verschenen program ma zullen niet minder dan 27 vereenigin- den met ruim 1200 zangers aan dit Zan gersfeest deelnemen. Verschillende nieu we vereenigingen zijn dit jaar tot boven genoemden Ring toegetreden, wat ons tot dankbaarheid stemt. Ook van de zijde van het zangliefhebbend publiek wordt het houden van dit Zangersfeest gewaar deerd, gezien het steeds stijgend aantal bezoekers. Wij twijfelen dan ook niet of bij gun stige weersgesteldheid zal het a.s. Don derdag niet aan belangstelling ontbreken. Alleen zij, die dit Zangersfeest tot heden nog niet bezochten, zouden we willen op wekken daar heen te gaan, waar straks honderden zangers gereed staan in de prachtige, vrije natuur den lof des Hee ren te verkondigen door het zingen van hun diverse Christelijke liederen. Waar het Bestuur van bovengenoem den Ring alles in het werk stelde, om ook weer dit Zangersfeest te doen slagen, mogen we verwachten, dat bezoekers en zangers hieraan gaarne zullen medewer ken. Deze danktoon vloeie ons allen over de lippen: De voog'len, o Heer, zij loven Uw macht En kweelen hun lied, bij dag en bij nacht; En zouden dan wij, die Uw liefde verstaan Niet zingen en loven Uw heiligen Naam? G. B. Opgave betreffende het postkantoor Middelburg over de maand April 1931. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand op spaarbankboekjes in gelegd f54.158.69 en f34.449.72 terug betaald. Derhalve meer ingelegd dan te rugbetaald f 19.708.97. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 40. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter dirctie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f 2500. Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuldboekjes be droeg 1. Goes, 12 Mei 1931. Graanmarkt. Wegens geringen aanvoer van graan, geen noteering. Boter per kilo f 1.20, middenprijs per halve kilo 60 ct., winkelprijs 70 ct. Fabrieksboter verkocht f 0.80. Eieren per 100 stuks f3, eieren, mid denprijs per 25 stuks 75 ct., winkelprijs 4 ct. per stuk. Eendeneieren f3 per 100 stuks. Poeleie ren 2 ct. Ganseieren 8 en 10 ct. GOES. V. P. Z. Noteering van 12 Mei 1931. Aanvoer 41200 eieren. Prijs f 3.30 per 100 stuks. KAPELLE. Kleine veiling van 11 Mei: Postelein 2427, spinazie 7 ct. beide p. k.g.; bloemkool 423, komkommers 15 20 ct. per stuk; kropsla 18.40 gld. p. 100 krop; radijs 1.902.50, rabarber 2.60 gld. p. 100 bos; tulpen 1.201.30, aard beien 2.304 gld. beide per 100 stuks, zaaibegonia's 12, knolbegonia's 20 ct. p. pot. Wisselkoersen. Amsterdam 12 Mei, 2.30 u. Londen 12.10%—12.10% 1 ar ijs 9.74-9.74% Brussel 34.6434.66 Berlijn 59.31—59.33 New York 2.48%2.49Vs komt tevens als laatste raadgeving: voedt li goed en denkt er vooral om Ovomahine te blij ven gebruiken. U zult binnenkort dan weer al Uw krachten terug hebben en U sterk, jong en levenslustig voelen. U zult moed en kracht hebben om alles zonni ger in te zien, U kunt weer arbeiden en zult U niet meer afgemat voelen. Ovomaltine is geen geneesmiddel, maar een superfood van groote beteekenis voor U en Uw huisgenooten, niet alleen in ziekte, maar ook in dagen van voorspoed en gezondheid. Ovomaltine is een geconcentreerd physlologisch luist samengesteld voedingsmiddel, dat bereid wordt uit: ver- sche eieren, versche Zwitsersche melk. Dr. Wander's moutextract en cacao (voor den smaak). Deze ingre diënten worden bi) lage temperatuur tot droog uitge* dampt. Ovomaltine is dus een extract, een geconcentreerd Voedingsmiddel, een zelfstandig product en geen simpel mengsel. Dè lage temperatuur voorkomt, dat dé orga nische structuur, de vitaminen en de enzymen verloren gaan. Elke bus Ovomaltine, in het laboratorium onder zocht. bewijst dat. versterkt ook U Ovetal verkrijgbaar Id bussen van 0.80 af. Dr. A. WANDER A. G. Vertegenw. KERKHOFF 6 Co. BERN. AMSTERDAM. van de Vereeniging voor Christelijk Middelbaar en Voorbereidend Hooger Onderwijs voor Zeeland. Het Bestuur maakt bekend, dat wegens nog niet ingekomen inlichtingen de Algemeene Vergadering, die gehouden zou worden op VRIJDAG 15 MEI a.s., tot nadere kennis geving Het Bestuur voornoemd Dr J. VAN LONKHUIZEN. Voorzitter. Mr J W. GOEDBLOED, Secretaris. De VOORZITTER van het HOOFDSTEMBUREAU in de gemeente KAPELLE, voor de ver kiezing van de leden van den Gemeenteraad maakt bekend, dat het hoofdstembureau op Zaterdag 16 Mei 1931 des voormiddags 10 uur, ten Gemeentehuize in eene openbare zitting zal beslissen over de geldigheid van de op 12 Mei j 1. ingeleverde lijsten en over de handhaving van de daarop voor komende candidaten Kapelle. den 11 Mei 1931. De Voorzitter voornoemd, W. BIERENS Jr. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE zal op VRIJDAG 15 MEI 1931, des namiddags te half twee uur, ten verzoeke van den heerCurator in het faillissement van C. LOU- WERSE Sz., op de Hofstede „Rhijns- burg", aan den Hondegemsweg te Serooskerke, in het openbaar verkoopen: Mina, Vosmerrie oud 11 jaar met Voshengstveulen, Madame, Vosmer rie. oud 12 jaar, Grijze jaarling Mer rie, Bruine jaarling Hengst. 4 Melkkoeien, jaarling Stier, 2 Kalveren, 2 Schapen, 5 Biggen. Utrechtsch Wagentje, 2 Menwa- gens, Driewielskar, Windmolen, Mangelmolen, Kortmolen, Ploeg, 6 IJzeren en 1 Houten Egge, Slede, Ros met Stangen, Kruiwagens, Kui pen, Klaverruiters, Graanzeeften, Maat, Hooi en Stroo, Ontroomer (Melotte), Karn, eenig Huisraad en al hetgeen verder zal worden ge presenteerd. Heden overleed plotseling, onze Moeder, Groot- en Over grootmoeder, in den gezegenden ouderdom van 93 jaar en 9 dagen de Wed. ABR. HARPE-P0PPE. Namens de familie: JOHs HARPE. Veere, 12 Mei 1931. De Notaris J C. BLAUPOT TEN LATE zal op WOENSDAG 27 MEI 1931, des namiddags tc half twee uur, in het Café „Buitentuin" aan den Tramsingel, bij Middelburg, in het openbaar verkoopen: PERCEEL 1. EEN WOONHUIS EN ERF MET TUIN, aan den Nieuwen Vlissing- schen Weg, wijk E no. 141, bij de Tramhalte Ijsbaan, in de gemeente Koudekerke, groot 1 A. 92 c.A. Dadelijk te aanvaarden. PERCEEL 2. EEN WOONHUIS MET SCHUUR TJE, ERF EN TUIN, aan den Bree- weg, wijk D no. 156, in de gemeente Koudekerke, groot 2 A. 30 c.A. Verhuurd voor f4.50 per week. Bezichtiging Dinsdag 26 Mei van 1012 en van 24 uur en Woens dag 27 Mei van 1012 uur. Nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van genoemden Nota ris aan de Lange Delft te Middel burg. Heeren met kast en vrij wiel

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2