s. Leestafel Rechtzaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Radio-nieuws Marktberichten. Burgerlijke Stand Afloop, Aanbestedingen, Verkoopingen enz. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 80 ot Kiespijn-Tabletten 60 ot Laxeer-Tab letten60 ot Zenuw-Tabletten 75 ot Maag-Tabletten 75 ot ekblad „Be ding van het S.D.A.P. ge- ang voor het weg." Volk" verkla- ewenscht den maar: voor niet." 918 werd in e democratie, !n men zal 't ins daarvoor larvoor niet." 'kend. ■t kwaad, dat onomwonden n elkaar heb- aad. 'MERKER. taatsblad no. ikscholen) is )or de Rijks- Ons besluit taatsblad no. oelating vra- eener vierja- i 1 Augustus hun vijftien- dating vragen ier vierjarige aer driejarige Augustus van ïun zestiende s. Naar „Het n de Staats- de Universi- trecht gehou- inder voorzit- isteyn, in Den ij s. Benoemd faculteit der jksuniversiteit geven in het led. Ind. wet- H. A. Idema k onderwijzer k (Knol) dhr ÜWS. De landbou- en Hoofdw'eg isterenmiddag ïun 20-jarigen Rotterdam, in bloed bevlekt ie ter plaatse, een bijl 4 sla- waren toege- te bijl lag nog >olitie de won met een auto rgebracht, al en, dat V. des huis te willen wel gevoelde, jk de gelegen- raren dan ook V. thuis was, •oote ontstelte- ahuur aan. steravond nog laarde V. zich te hebben toe- nstandigheden zijn geweest, verder onder- el. Men is te den bouw van bewaarreser- aijnen. De ke- hoogte van 40 rokken worden ven alle torens plke Maandag van Ufford, vliegveld, in der stad uit. Gelegen midden in de stad domineert hij het heele stadsbeeld en de omgeving. Autoin een kanaal. Een tra gisch auto-ongeval heeft in de nabijheid van Boulogne-sur-Mer plaats gehad. Een auto, waarin, behalve de eigenaar, diens zesjarige zoon en een zakenvriend za ten, stortte door het breken der stuur inrichting in een langs den weg loopend kanaal, dat juist op die plaats zeer diep was. De inzittenden konden niet uit den wa gen komen en zijn alle drie verdronken. Een schrale buit. Te Oude- Wetering is in het postkantoor ingebro ken. De buit wasf 0,57 K Een nieuw onderzoek i nde Gulemborgsche moord zaak. Naar wij vernemen is gisteren te Culemborg de Justitie aangekomen, vermoedelijk in verband met den daar in 1923 gepleegden dubbelen moord. En kele personen Werden aan een verhoor on derworpen. Nader wordt gemeld, dat de fabrieks arbeider Auke Opdam, die vroeger in ver band met de moordzaak is genoemd, is aangehouden en naar het Huis van Be waring te Tiel overgebracht. Voorts zijn huiszoekingen verricht bij de verloofde van Opdam, Marie Gollé en in de meubel fabriek van de gebroeders Gollé. Het onderzoek van deze nog onopgehel derde moordzaak blijkt dus een nieuwe wending te hebben gekregen. De moord op het Rokin. Nog is de politie te Amsterdam druk in de weer om licht te brengen in den moord op den concierge v. d. Velde. De lijkschouwing heeft aangetoond, dat de moord moet geschied zijn met den hamer en het mes, die in de keuken zijn gevonden. Verder vernemen wij nog, dat geen vin gerafdrukken zijn gevonden. De dader moet goed op de hoogte zijn geweest van de situatie, omdat 't misdrijf in 't don ker is geschied, want de electrische' lamp in de gang was defect. Op het zolderkamertje van den ver moorde v. d. Velde hebben de justitie en de politie zeer veel rommel, oude brie ven en vodjes papier met aanteekeningen gevonden, waaruit echter geen enkele be paalde gevolgtrekking te maken is ge weest. Wel is daaruit gebleken, dat de man als neven-beroep dat van geldschie ter uitoefende. Een verder onderzoek in deze richting bracht aan het licht, dat hij niet als woekeraar is te beschouwden. Omtrent de verhouding, waarin hij leef de tot zijn vrouw en naaste familie, zijn dochter en schoonzoon, is de politie ook niet veel wijzer geworden. Zij heeft een eengszins eigenaardige familieverhouding gevonden, waarin echter geen enkele aan wijzing ligt,die tot opheldering .van de misdaad zou kunnen leiden. Ook is der politie nog niets positiefs gebleken, Waar uit valt ai te leiden, dat het slachtoffer een vijand had, van wien men zou kun nen aannemen, dat hij de daad gepleegd heeft. De politie tast alsnog volkomen in het duister; het is haar een raadsel, wat tot het afschuwelijk einde geleid heeft van dezen min of meer eenzelvigen man, die, hoewel niet in armoedige omstandighe den verkeehend en met gegoede naaste familie, toch eenzaam op zijn zolder kamertje woonde. Onbewaakte overwege,n. Gisterochtend passeerde op den ohbe- Waakten overweg tusschen Nijkerk en Putten de veehouder W. Versteeg, met paard en wagen: Hij wilde schijnbaar vóór den in aantocht zijnden goederen trein de rails oversteken, doch lette hier bij niet op een personentrein, die van tegenovergestelde richting kwam. Een aanrijding volgde. Paard en wagen wer den Ongeveer 300 meter meegesleurd en vermorzeld. Versteeg werd van den wa gen afgeslingerd. Hij is met denzelfden trein, die hem had aangereden in deernis- wekkenden toestand naar Amersfoort ver voerd, waar hij in het ziekenhuis is op genomen. Voor zijn leven wordt ge vreesd. De oudste vrouwelijke dok ter overleden. De oudste vrouwe lijke medicus ter wereld, Mevr. Dr Har riet Glisby, is in den ouderdom van 100 jaar te Londen overleden. Zij had in 1865 haar examen aan de universiteit te New York afgelegd. y Een „aanval" opeentol. Eenige jongelui uit Stolwijk hebbc. ge poogd de tol op de Stolwijkersluis te pas- seeren zonder tol te betalen, door een fiets over de brug te dragen. Bij hun terugkeer haalde de brugwach ter de brug op teneinde hun te beletten zich opnieuw aan tol betalen te onttrek ken. Het openstaan van de brug gaf echter een zoodanige verkeersstagnatie dat de brugwachter de brug tenslotte neerliet, waardoor de tolbrekers gelegenheid kre gen te passeeren. De brug staat nu onder politiebewa king. Vliegtuig tegen vuurto ren gevlogen. In de nabijheid van Reval is een merkwaardig vliegongeluk gebeurd. Een Estlandsch militair vlieg tuig is n.l. tengevolge van den mist tegen een vuurtoren aangevlogen en neerge stort. Het werd volkomen vernield en de beide inzittenden werden ernstig gewond. Een der gewonden is aan de gevolgen zijner kwetsuren overleden. Oneorlijke postbode gear resteerd. De marechaussees van Oudenbosch hebben Maandagnacht, in samenwerking met de gemeentepolitie van Standdaarbuiten den hulpbesteller J. v. Z. te Standdaarbuiten gearresteerd, verdacht van verduistering van gelden, welke uit hoofde van zijn dienst hem wa ren toevertrouwd. In de buitenwijken van Standdaarbuiten ontving deze hulpbestel ler vaak geldbedragen voor verzending en dergelijke, welke hij evenwel naar is gebleken niet ter bestemder plaatse afdroeg. Zoo werd hem Zaterdag weder om een bedrag van f 300 toevertrouwd door den pastoor van Noordhoek, bestemd voor storting op giro-rekening, welk be drag hij niet heeft afgedragen, met het hierboven gemeld gevolg, waarbij bleek, dat hij met dit geld getracht heeft ande re gaten te stoppen. f 1000 verduisterd. Door de politie is te Antwerpen aangehouden de 25-jarige kantoorbediende H., die ten na- deele van zijn patroon, de firma K., in den tijd van ongeveer een jaar, ruim 1000 gulden heeft verduisterd. Bij de firma was een loopjongen in dienst, die o.m. was belast met het innen van gelden, die hij dan had af te dragen aan bovengenoemden kantoorbediende. Deze heeft echter kans gezien verschil lende bedragen te verduisteren. Hij is op transport gesteld naar Rotterdam. De Jonge Vrouw. Het April-num- mer van „De Jonge Vrouw", uitgave van Bosch Keuning te Baarn, brengt een lied van Mej. van Woensel Kooy: „De Paaschklok luidt", met muziek van H. J. I Gaunlett; verder nog een paar bijdragen in verband met het Paaschfeest: de medi tatie Paaschmorgen, een reproductie van een schilderij van P. Veronese: De Krui siging, en een artikel: Paaschfeest en Paascheieren. In zijn serie: Kunstvormen uit de Na tuur geeft Chr. Ie Roy o.a. een fuchsia^ motief, dat hij op verschillende wijzen styleert. Vooral het glas-in-lood-raam is knap en origineel. Goed werk is ook de linoleumsnede: „Trompetnarcissen", die in dit nummer gereproduceerd wordt. Het meisjesscheepsjournaal uit 1751 wordt voortgezet. Een fijne penteekening in den trant van dien tijd geeft het uit zicht op St Helena, zooals dat op de reis gezien is. Verder de schets: Een atelier-dag, en de gewone verhalen en rubrieken. De handwerk-rubriek geeft o.a. den uitslag van de „Kwartjesprijsvraag", waaraan enthousiast is deelgenomen door honder den lezeressen. De gefingeerde roofover val te Stampersgat. Het Gerechts hof te 's-Hertogenbosch deed uitspraak in de zaak van den gefingeerden roof overval te Stampersgat, waarbij de vee koopman A. v. d. M. te Dinteloord naar zijn beweren door twee onbekenden zou zijn overvallen en van zijn portefeuille y°m00r* °P k.et .R°kin te Amsterdam. Het bericht van de misdaad lokte bon mot ^ni6UWSglen/^ naar de plek van den moord- 1)0 Politi0 hield echter de gte op een afstand, toen de afzetting was opgeheven drongen de nieuws gierigen om het huis samen. beroofd. Wegens het doen van valeche aangifte veroordeelde het Hof hem tot vier maanden gevangenisstraf. DeBreda- sche Rechtbank had hem vrijgesproken. H. N., huisvrouw J. V., 21 j. zon der beroep, te Vlissingen, is in hooger beroep gekomen tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 28 April 1931, waarbij zij ter zake van mishande ling is veroordeeld tot f 10 of 10 d. h. Landprijzen in Friesland 30 pet. gedaald. Van October 1930 tot April 1931 is aan- teekening gehouden van de belangrijkste verkoopingen van boerderijen in de pro vincie Friesland. Volgens die aanteeke ningen zijn 37 boerderijen, waarbij in het geheel 708.29.21 H.A. land, verkocht voor f 1.269.007 of gemiddeld voor f 1790 per H.A. Voor de koopers komen bovendien in den regel de verkoopkosten, welke va- rieeren van 6 a 8 pet., zoodat met die kosten de gemiddelde koopprijs per H.A. ongeveer f 1915 heeft bedragen. Van de in 1929/30 verkochte 67 boerderijen was die gemiddelde koopprijs f 2775 per H.A., zoodat de daling van den koopprijs niet minder dan f 860 per H.A. bedraagt, of ruim 30 pet. De gemiddelde verkoopprijs met inbegrip van de verkoopkosten heeft verder bedragen: in 1926/27 f2740, in 1927/28 f 3146 en in 1928/29 f 2873 p. H.A. HANS WEERT. Geslaagd voor het exa men kraamverpleging te Heerlen Mejuffr. G. Vernimmen te Hans weert. ROERMOND. Te Echt is de rangeerder H., wonende te Roermond, bij het ran geeren tusschen de buffers geraakt en ernstig gewond. In het Ziekenhuis is hij spoedig overleden. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. WEERT. De 35-jarige O. is in een fabriek te Overpelt in aanraking met den draad der electrische hoogspanning geko men en op slag gedood. De Culemborgsche moordzaak. TIEL. De Officier van Justitie Mr. I. Tautenhoofd deelde in verband met de ge ruchten over de Gulemborgsche moord zaak mede, dat, in tegenspraak met het gepubliceerde, er van eenige aanwijzing van de zijde van KI. Sweris en Mr. Roo- bol geen sprake is. Steeds heeft de Justitie zich ontvankelijk verklaard voor elk be richt, deze zaak betreffende. Den laatsten tijd is een feit vast ko men te staan, waarbij A, Obdam netrok- ken was. Met het oog daarop heeft het parket zich naar Culemborg begeven om inlichtingen in te winnen- De inlichtin gen, die O gaf, waren zóó weinig in overeenstemming met hetgeen de Justi tie bekend was, dat O. niet in vrijheid kon worden gelaten, alvorens andere ge tuigen waren gehoord. LONDEN. Het fort Yuchun bij Kanton is in de lucht gevlogen. Tien personen werden gedood en een groot aantal ge wond. Alle gebouwen van het fort zijn verwoest. LONDEN. Tengevolge van den boycot in Britsch-Indië van de Engelsche ka toen-producten werken vele fabrieken te Bombay met dubbele ploegen. Te Manchester is een protest-vergade ring tegen dezen Britsch-Indischen boy cot gehouden. Daarin werd een resolutie aangenomen, waarin van de Britsche re geering werd geëischt, dat zij bij de In dische regeering stappen zal doen tot op heffing van dezen boycot. Ghandi heeft naar aanleiding van deze protest-vergadering gezegd, dat de boycot een economische maatregel is van zelfverdediging van een half verhongerd volk. HARLAN (Kentucky). Bij een bloedig gevecht tusschen politie en mijnwerkers, dat langer dan een uur duurde en waarbij gebruik werd gemaakt van machinegewe ren en traangasbommen, zijn tien perso nen gedood en 12 gewond. BERLIJN. Be Oostenrjjksche minister van buitenlandsche zaken heeft in een on derhoud met Sauerwein (van de Matin) meegedeeld, dat alle besprekingen inzake de Duitsch-Oostenrijksche tolunie zijn on derbroken, aangezien de Volkenbond zich met de kwestie zal bezighouden. Van andere zijde wordt echter medege deeld, in tegenspraak met deze bewering, dat de besprekingen voortgezet worden. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Zeeland heeft heden te Middelburg aanbesteed het maken van werken tot het verruimen van den mond van de haven van Breskens. Raming f 159.000. Inschrijvers waren: A. v. d. Straaten Jr te Hansweert en P. J. de Bourgraaf te Wemeldinge f 216.000; Th. Cambier, Bres kens f 208.500; N.V. Aannemersbedrijf v. h. van Dongen en van Hoven, Dordrecht f 199.000; N.V. Maatschappij tot uitvoeren van waterbouwkundige werken v.h. A. Hofman te Haarlem f 198.000; A. Kraaij- envëld Pz. te Zwijndrecht f 187.781; J. J. Jansen te Middelburg en G. v. d. Klippe te Vlissingen f 167.250; P. J. v. d. Sande, Breskens f 157.375; P. Dekker te Veere f 141.500. Ter openbare terechtzitting voor Burgerlijke Zaken der Arrondissements- Rechtbank van heden werd ten verzoeke van de N.V. Steenkolenhandelsvereeniging te Utrecht en Rotterdam, ten laste van de Vennootschap naar Duitsch recht „Schro der en Fischer" gevestigd te Hamburg, verkocht het Duitsche stoomschip „Hed- wig Fischer". Kooper werd de heer Mr H. van der Beke Callenfels qq. voor f 18.000. Door notaris Jonkers werd heden te Vlake verkocht een hofstede bestaande uit woonhuis, schuur, varkenshokken en veestal met erf, boomgaard, bouw- en weiland en arbeiderswoningen, gelegen te Kruiningen, groot 32 H.A. 44 A. 79 c.A., aan P. J. M. Lodier te Kruiningen voor f 57.333.30 (met inbegrip van onkosten). Vlissingen. Door notaris Paap zijn gis teren in het openbaar verkocht de vol gende huizen en erven te Vlissingen. 1. Het winkelhuis en erf aan de Gla- cisstraat, no. 65, groot 96 c.A. Hoogste inschrijvers dhrn G. J. Mommaas en L- Boone voor f 4003. Koopers: dezelfden voor f 4003. 2. Het huis en erf aan de Molenstraat no. 6, uitkomende aan de Spuistraat, groot ongeveer 95 c.A. Hoogste inschrij ver: dhr W. Verhage voor f 2260. Koo per: dhr L. Boone voor f 2300. 3. Het huis en erf aan de Breewater- straat no. 1, groot 46 c.A. Hoogste in schrijvers: dhrn L. Boone en G. J. Mom maas voor f 1244. Koopers: dezelfden voor f 1244. 4. 2.47 A. bouwland in den Zaaihoek, eigendom van W. J. van Uxem. Hoog ste inschrijver: dhr A. Kodde voor f 105. Kooper: dezelfde voor f 105. Programma van Donderdag 7 Mei. HUIZEN, 1875 M. 8 K.R.O. 10—11 N1C.R.V. 11—2 K.R.O. Daarna N.C.R.V. 8—9.15 Gramofoonpl. 10 Zang Dameskoor N.C.R.V. 10.30 Ziekendienst. 12.45—1.45 Concert K.R.O.-trio. 1.452 Gramofoonpl. 2—2.15 Gramofoonpl. 2.15—3.15 Hand- werkcusus. 3.153.45 Vrouwenhalfuurtje. 45 Ziekenuurtje. 55.45 Cursus Han denarbeid voor de Jeugd. 5.456.45 Con cert. 6.457 Knipcursus. 8.15 Uitvoering van de cis-moll Mis van W. A. Mozart, Chr. Oratoriumvereen. m.m.v. solisten en orkest. HILVERSUM, 298 M. Uitsl. A.V.R.O.- uitz. 89.50 Gramofoonpl. 10—10.15 Mor genwijding. 10.30—12 A.V.R.O.-kwartet. 12.302.30 Concert Omroeporkest. 34 Naaicursus. 44.50 Cello-recital. 4.305.30 Ziekenuurtje. 5.306 Gramofoonpl. 6.30 7.30 Uitz. „Die Meistersinger von Nuern berg". 8 Gramofoonpl. 8.15 Tweede bedrijf „Die Meistersinger". 9.4011.30 Derde be drijf „Die Meistersinger". DAVENTRY, 1554.4 M. 9.35 Morgenwij ding. 11.20 Orgelspel. 12.20 Concert, so praan, bariton, piano. 3.50 Orkestconcert. 6 Pianospel. 7.05 Welsh-concert. 8.55 Con cert, sopraan, piano. Dr Colijn voor de microfoon. Dr. H. Colijn heeft aan het bestuur der Ned. Chr. Radio-Vereeniging toege zegd, in de maand Juni, na zijn terug keer uit Genève, voor de microfoon der Ned. Chr. Radio-Ver. een spreekbeurt te zullen vervullen, waarin hij zal behande len de vergadering der Europa-commis sie en de gevolgen van die vergadering voor de Nederlandsche handelspolitiek. De Europa-commissie vergadert van 11 23 Mei te Genève. GOES, 5 Mei 1931. Postelein 3944, Spi nazie 4—9, Idem (uitschot) 23, Witlof 22—26, Zeekraal 2427, Zaaiboonen 2— 10, Slavellen 6 gulden, Aardappelen f 4.90 f 6.10, alles per 100 K.G. Aardbeien f 1.70 f3, Bloemkool le soort f14f27, Idem 2e soort f10f 13, Idem uitschot f3f6, Kropsla le soort f6.20—f7.90, Idem 2e soort f3.20f5.60, Idem uitschot f 1.60 f2.20, Komkommers f 17f26, Kipeieren (groote) f3.20—f3.80, Idem (kleine) f2.20, Bloemenplanten (violen) f2.40, alles per 100 stuks. Bloemen f 14f 61 per 100 pot. Bloemen (Lathyrus) f9.10—f 12, Idem (Tulpen) f 4—f 15, Wortelen f 11—f 15, Rhabarber f 1.80f 5, Radijs f 3.10-14.50 Selderij f2.40—13.80, alles per 100 bos. I ROTTERDAM, 5 Mei. Ter Rotterdam- sche Veiling, Warmoezierstr. 3739, wa ren aangevoerd 300.000 eieren. Prijzen: kipeieren f 3.00f 4.60, eendeieren f 3.00 f 4.20. MIDDELBURG. Bevallen: J. M. Vader Nortier d.; G. Brevetvan Schaik d. GOES. Geboren: Adriana Catharina Maria, d.v. Willem van Leest en Antonia Maria Koreman. Over de maand April 1931. KRABBENDIJKE. Gehuwd: 2, Adri- aan Ghristiaan Moerland, 24 j. te Bleis- wijk en Wilhelmina Lena Clement, 24 j. 30, Johannes Marinus Oranje, 26 j. te Bergen op Zoom en Marina Cornelia Geense, 25 j. 30, Adriaan Verschuure, 43 j. te Kruiningen en Pieternella Houte kamer, 43 j. Overleden: 8, Maria Pieternella Cor nelia Verheulen, 34 j. echtge. van Mari nus Staal. 13, Maria Schrier, 37 j. wed. van Samuel Versprille. 21, Johannis de Jonge, 52 j. echtg. van Adriana Dok. 's GRAVENPOLDER. Gehuwd: 16, Franciscus Lambertus Verheij 27 j. jm. te Bergh en Adriana Vermue, 22 j. jd. Bij Apoth. en Drogisten Geboren: 7, Adriaan Machiel z.v. Jacob de Pree en Catharina Braamse; 19, Nico- laas z.v. Nic. Tramper en Tannetje v. d. Berge; 25, Gerard z.v. Jacobus Mar. de Jonge en Janna Hoekman. Overleden: 24, Nicolaas Tramper, 4 d. SCHORE. Over April 1931. Gehuwd: 22, M. J. A. Dekker, 39 jaar, jm. te Ber gen op Zoom en C. Rijk, 33 jaar, j.d., te Schore. 's-HEERENHOEK. Geboren. Apolonia, d. v. Laurentius Oosthoek en Jacomina Vette; Petrus Wilhelmus, z. v. Johannes de Vos en Josepha Hoondert; Catharina Cornelia, d. v. Aalbregt Remijn en Geer- truida Huige; Jobina Jannetje, d. v. Adrianus Willibrordus Remijn en Johan na Beulens; Jobina Cornelia, d. v. Fran ciscus Maria Clarijs en Johanna Janse. Gehuwd: Petrus Rijk, jm., 31 j., wo nende te Ovezand met Catharina Rijk, jd. 28 j., wonende te 's-Heerenhoek; Jan van 't Leven, jm. 30 j., wonende te Ovezand, met Elizabeth van Sluijs, jd. 26 j., wo nende te 's-Heerenhoek; Marinus de Vos, jm. 23 j., wonende te 's-Heerenhoek, met Maria Rentmeester, jd. 24 j.; Cornelis Traas, jm. 26 j., wonende te 's-Heeren hoek, onlangs te Heinkenszand, met Jo hanna Isabella Engelina Hoornick, jd. 45 j., wonende te 's-Heerenhoek, onlangs te Borgerhout (België); Willem Westdorp, jm. 29 j. met Agatha Grim, jd. 20 j. KLOETINGE. Gehuwd: 9, Cornelis Mallekoote, 27 j. jm. te Kattendijke en Hendrika Maatje de Jonge 27 j. jd. te Kloetinge. Geboren: 3, Maria, d.v. Johannes van de Velde en Jacoba Carolina van Boven; 7, Johanna Pieternella d.v. Johannes Louwerse en Magdalena de Jager; 15, Catharina Cornelia, d.v. Jacob van Da len en Janna Nijssen; 24, Sijmon Jan, z.v. Adriaan Cornelis Noteboom en Cor nelia Sinke; 24, Johannis Jan, z.v. Dirk Leendert Moerland en Johanna Stoutjes- dJjk. Levenloos aangegeven een kind van Cornelis Breeweg en Cornelia Stroosnij- der. 'sH. ARENDSKERKE. Gehuwd: 9, Adriaan Marinus Verhulst, 23 j. jm. en Maria Elizabeth Nieuwenhuijze, 22 j. jd.; 16, Johannis Westdorp, 23 j. jm. en Ca tharina Pieternella Schipper, 21 j. jd.; 23, Daniël Gerard Kloosterman, 30 j., weduwnaar van Martina Maria Overbeeke en Elisabeth Philipse, 32 j. jd.; 23, Hen drik Kerkhove, 23 j. jm. en Suzanna Jo- zina van Overbeeke, 19 j. jd.; 30, Mat- theus de Jonge, 28 j. jm. en Jobina de Jonge, 24 j. jd.; 30, Petrus van de Waart, 29 j. jm. en Elisabeth Buteijn, 26 j. jd. Geboren: 4, Louis Jacobus, z. v. Gerard Jan Kramer en Pieternella Reinhoud; 7, Pieter, z. v. Jan Blok en Geertruida Ma ria Krijger; 9, Anna, d. v. Marinus Blan- kenburgh en Johanna Jannetje Fraanje; 11, Dingenis, z. v. Jacob Welleman en Geertruida de Korte; 11, Marinus, e. v. Anthonie Imanse en Klazina Sandee; 12, Johannis, z. v. Pieter Goud en Willemina de Visser; 17, Magdalena, d. v. Pieter Pol- fliet en Adriana Grim, 21, Maria Catha rina, d. v. Jacobus Cornelis Adriaenssens en Maria Timmerman; 25, Marinus Adri aan, z. v. Cornelis Proost en Pieternella Klap; 25, Jacomina Clasina, d. v. Pieter Verschrage en Grietje van Belzen. Overleden: 4, Elisabeth Kole, 72 j., we duwe van Gillis van den Dries; 10, Jan Wondergem, 27 j., echtgenoot van Jan netje Welleman; 17, Maria van de Plas se, 74 j., echtgenoote van Johannis Wisse; 20, Simon Meijers, 66 j., echtgenoot van Jannetje Oreel. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 7 Mei: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richting, meest half bewolkt, droog weer, behoudens kans op onweer, iets warmer. Stand van hedenmiddag 8 uur: Stand van gisteren 763. Licht op voor fietsers: Woensdag 8 u. 2. Wisselkoersen. Amsterdam, 6 Mei, 2.80 u. Londen 12.101'/"12.10"/« Parijs 9.72—9.72 Y, Brussel 34.6234.63 Berlijn 59.2859.30 New York 2.487/s—2.49y8

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3