DE ZEEDW DE WELFSCHOEN voorkomt het ontstaan van eelt. jacq'plouvier Het Geweten vanRogerTrehern. tweede blad. het adres a. wilking Wat er deze week voorviel Brieven uit Middelburg. LIV. Uit de Provincie. KLIERZIEKTE Zoekltchtjes. GOES VLISSINGEN FEUILLETON. (Wordt vervolgd.) VAN ZATERDAG 2 MEI 1931, Nr 179. De Tweede Kamer heeft achter de Paaschvacantie een punt gezet een ge woon mensch is Paschen al weer bijna vergeten en heeft haar arbeid hervat. In den breede is gesproken over de vraag, of het al dan niet wenschelijk is in onze handelspolitiek wijziging te brengen. De regeering bleek echter vooralsnog weiuig te gevoelen voor een onderhandelings- of vechttarief en ook een zoo deskundig man als dr Golijn waarschuwde daartegen. Deze wilde het meestbegunstigingssys- teem behouden en daaruit zooveel moge lijk halen. Verder hield de Kamer zich met de be handeling van allerlei kleingoed onledig. Met dankbaarheid dient melding gemaakt te worden van de indiening door Minister Donner van een wetsontwerp inzake straf baarstelling van Godslastering. Het eert dezen Minister, dat hij voor het gejoel en gehoon der linksche pers vrijzinnige zoowel als socialistische niet uit den weg is gegaan. Moge dit wetje spoedig in het Staatsblad worden opgenomen. Een vergadering, die met veel spanning werd tegemoet gezien, n.l. de algemeen e ledenvergadering van de Goöp. Suikerfa briek Zevenbergen, werd deze week ge houden. Nadat de leider der oppositie zijn persoonlijke beschuldigingen aan het adres van den voorzitter had teruggeno men en geadresseerd aan het Bestuur, deelde de voorzitter mede, dat het geheele Bestuur bereid was af te treden. De leden krijgen dus nu de gelegenheid het Bestuur te kiezen, dat zij wenschen. Veel stof werd opgejaagd over de plan nen, die de Duitsche regeering koesterde inzake de verhooging der tarieven. Uit wat gisteren gepubliceerd werd, bleek, dat inderdaad sommige tarieven belang rijk zijn verhoogd. Alleen over dat op de boter waardoor onze boterexport ge voelig zou worden getroffen is nog geen beslissing genomen. Het schijnt buitengewoon moeilijk te zijn tusschen de groote maritieme mo gendheden tot een accoord te komen om trent de vlootbeperking. Reeds vroeger zijn dergelijke pogingen mislukt en ook deze week faalden ze weer, naar gemeld werd. De een schijnt nu eenmaal den an der niet te vertrouwen. En in weerwil van dit feit bazelen de ontwapenaars van vre de, vrede en geen gevaar. In Spanje en Portugal ziet de toestand er nog steeds dreigend uit. Een averechtsche agrarische politiek heeft het platteland van Spanje in hooge mate ontvankelijk gemaakt voor het bolsjewisme. De landarbeiders en kleine boeren verdienen met .hard en lang wer ken een paar dubbeltjes, hoogstens een paar kwartjes per dag, terwijl hun heeren, de groote grondbezitters, die meestal dui zendtallen en zelfs tienduizendtallen hectaren hun eigendom noemen, in de groote steden of in het buitenland royaal leven. Van deze achterlijke toestanden beeft Moskou, dat overal zijn oogen, zijn ooren en ziin agenten heeft, handig ge bruik gemaakt om communistisch zaad te strooien. Het is maar de vraag, wanneer dit zal ontkiemien. In Portugal zijn het vooral de troe belen op Madeira, die sommige groepen er toe verleiden een kansje te wagen. De regeering doet wat ze kan en heeft reeds opruiming gehouden onder de onbe trouwbare militairen. Maar in Portu gal ziet men tegen een staatsgreep niet op! Amice, Op ons schoone eiland, den Zeeuwschen tuin, ontwaakt de lente. De weiden groe nen; het wassend koren maakt de aarde onzichtbaar; over de meien komt een lichtgroen waas; de lentebloempjes ver spreiden reeds hun geuren; het vogelen koor doet zijn zangen hooren en vangt aan met het bouwen van zijn nest. En ook van ons menschenhart maakt het lente- gevoel zich meester, begint een nog bijna onhoorbare klank door te klinken en de vraag zich te doen hooren; „Lieve lente, zult gij eindlijk gloren, zonder vreugde volgt gij op den nacht, wilt gij weer mijn lievelingslied doen hooren, na zoo menig' sprakelooze klacht?" Als wij letten ook op den uitslag der Statenverkiezing in Zeeland begint het in ons gemoed stil te zingen. De uitslag van 1929 had ons 'n diep leed veroorzaakt. Op de derde plaats waren wij gekomen als politieke partij. We vroegen ons af; Moe ten we nog verder zinken? En ais wij thans mogen zien, dat ons stemmencijfer ons weer op de eerste plaats heeft ge bracht en de vrees om weder één, ja wel licht twee Antirevolutionaire Statenzetels te verliezen, is beschaamd, dan schijnt voor onze partij de lente weder aan le breken. Wel drijven er nog donkere wol ken, doch de hoop keert terug dat net weer zomer zal worden. En met Gezelle zeggen wij; „Staat achter, o nijdig geweld van den winter; Uw rijk heeft een einde, in de booinen begint er Weer hope te rijzen, weer hulpe aan ons leed," Richten wij ons oog naar het Noorden, naar de hoofdstad, dan worden wij droef te moede. Het zijn toch ook onze landgo- nooten in Amsterdam, die bij tienduizen den tegelijk zich scharen onder het vaan del van Ongeloof en Revolutie, van Ver zet en Geweld. Het is er niet verre van daan, of de helft der Amsterdammers be vindt zich in het revolutionaire kamp. Het onloochenbare feit dat Amsterdam's gemeentefinanciën zich onder het roode bewind in een jammerlijken toestand be vinden, spreekt schijnbaar niet tot de menschen. Ze moeten blijkbaar eersl het nieuwe belastingbiljet in huis hebben, evenals te Rotterdam, waar de socialis tische wethouder eerst nu bemerk: heeft, hoe het daar met de gemeentegelden staat. Dat zijn de ware bewindhebbers wèl. Deed zulks een rechtsch man, hij werd met smaad en schande overstelpt. Doch nu komt het terecht: Sijmen betaal! Een baken in zee voor Middelburg's raad, vóórdat ook daar het schip op strand komt. Wanneer men de verschillende cijfers beziet, die door de politieke partijen over het geheele land zijn be haald, valt, bij 1929 vergeleken, de uit komst mee en is er zelfs reden tot tevre denheid en dank. Immers zijn de antirevolutionairen van 360.000 in 1927 en 391.000 in 1929 thans opgeloopen tot 414.000 stemmen. Een winst dus van 54.000 stemmen vergeleken met 1927 en van 23.000 stemmen, verge leken bij 1929. De christelijk-historischen, die in 1927 343.000 en in 1929 354.000 stemmen be haalden, kwamen thans op 363.000 stem men. Een winst van 20.000 vergeleken bij 1927. voor Manufacturen, Dames- en Kinderconfectle Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST De Roomsch-Katholieken hadden in 1927 865.000, in 1929 1.001.000 en in 1931 996.000. In Limburg waren 11.000 dissi dente R.-K. kiezers. De sociaal-democraten hadden in 1929 690.000; in 1929 804.000 en thans 749.000 stemmen. Zij liepen dus thans 55.000 stemmen terug. En de Staatkundig Gereformeerden, die in 1929 58.000 en in 1929 76.000 stemmen hadden, bereikten thans 75.000 stemmen. Zij gingen dus duizend stemmen terug. Tenslotte kwamen de Vrijheidsbonders van 297.000 in 1927 en 249.000 in 1929 thans op 329.000 en liepen de vrijzinnig democraten van 180.000 in 1927 en 208.000 in 1929 thans op 187.000 stem men terug. Het heuchelijkste feit is, dat wij anti revolutionairen in Zeeland van 17.700 in 1929 thans de 20.000 weer overschreden en dus weer de eerste plaats in Zeeland innemen. In Middelburg kwamen wij van 1782 stemmen in 1929 thans op 1945, dus 163 stemmen vooruit, terwijl de so cialisten 155 stemmen achteruit gingen. Wanneer men de Staatk. Gereformeer den nog bij rechts mag rekenen heeft het aantal rechtsche kiezers in Middelburg thans 4684 bedragen, tegen 4498 op links. Deze cijfers geven te denken. Im mers in den Raad staat het thans 10 links tegen 7 rechts. Moet dat zoo blijven? De verhouding tusschen het aantal der rechtsche en linksche raadsleden klopt niet met het aantal der rechtsche en link sche kiezers. De Chr.-Historische raads leden behoorden te worden verdubbeld en het aantal soc.-democratische raadsleden moest, als het goed was, met één terug- loopen. Zulks is op 17 Juni a.s. de taak der Middelburgsche kiezers. We weten zeer wèl dat de omstandigheden niet gelijk zijn en dat een wederoptreden der z.g.n. bezuinigers roet in het eten kan werpen, doch dit alles neemt niet weg, dat in ieder geval het aantal Chr.-Hist. raads leden, nu hun partij zich zoo ontwikkelt moet verdubbelen. En gelukt dit, dan is de raad öm. Dit zou nog nooit vertoond zijn, doch het zal toch eens moeten gebeu ren. De tijd dat Middelburg door een phalanx van vrijzinnige heeren werd be stuurd, is onherroepelijk voorbij. Waarom zou de tijd ook niet voorbij zijn, dat de soc.-democraten een oneven redig groot aandeel in den gang van het gemeentebestuur hadden? We hebben in deze brieven zulks reeds uit den treure betoogd en herhalen dit nu. Daarvoor zal echter heel wat werks noo- dig zijn van al wat rechtsch is. Echter dit schoone doel eischt zulks van ons. En mocht het ons onverhoopt ditmaal niet gelukken, dan een volgend maal. Doch thans is de,haven in zicht. Daarom: alle zeilen geheschen! Vriendschappelijk groetend, t..t, METELLUS. 50 gulden belooning voor iedereen, die zijn verouderd radiotoestel in Mei tegen een nieuw inruilt. Een grootsche poging der N.V. Philips Radio om alle storende ontvangtoestellen te kunnen sloopen. Vraagt inlichtingen bij den plaatselijken N.S.F.-agent of bij den hoofdagent J. M. Polderman te Goes. (Adv.) Vliegveld Haamstede. Maandag a.s., des ochtends 11 uur, komt een vliegtuig met een vertegen woordiger der K. L. M. aan boord op het vliegveld te Vlissingen neerstrijken, ten einde den Commissaris der Koningin, de Gedeputeerden mr Stieger en mr van Dusseldorp, burgemeester Van Woelde- ren, mr A. A. de Veer, lid der le Kamer, en den vice-voorzitter der K. v. K., den heer Stofkoper, af te halen en door de lucht te brengen naar het dan te openen vliegveld Westen-Schouwen. Pl.m. 3 uur komt het gezelschap met den heer J. E. van den Broek, secretaris van het Vliegveld-comité, in Vlissingen terug. Het gemeentehuis in Haamstede en het vliegveld zijn versierd. De burgemeester van Rotterdam komt ook door de lucht. De commandant van Soesterberg zal er landen met een escadrille vliegtuigen; de Kooy zendt een groep jachtvliegtuigen die zullen demonstreeren. Ter waarschuwing. Donder- vond omstreeks 10.30 uur, bevond de con troleur van de Thoolsche brug zich aan het kaartenbureau, t06n in snelle vaart, drie als militairen gekleede personen, de brug richting Bergen op Zoom passeer den, zonder betalen van bruggeld. On danks de controleur hen toeriep te stop pen, reden zij steeds harder door. Direct is deze daarop in een hiervoor ter be schikking staande auto hen nagereden. Even voorbij Halsteren werden alle drie ingehaald, doch toen de auto stopte, reden zij direct terug, waarop ook de auto hen volgde. Spoedig waren zij ingehaald en op de sommatie, sta of ik schiet, verstop ten zij zich achter de terzijde van den weg staande boomen. Twee hunner wer den hierna ontdekt, terwijl de derde on zichtbaar bleef. Beiden zijn toen opge bracht naar Bergen op Zoom en afgele verd aan den wachtcommandant, waar hun namen zijn genoteerd en tegen hen proces-verbaal werd opgemaakt Even later ook no. 3, bij zijn komst aan de kazerne aangehouden en werd ook tegen dezen verbaal opgemaakt. Goes. De stichting „Fonds voor een 24- urige telefoondienst" heeft bericht ont vangen, dat het telefoonkantoor alhier, binnenkort ook des Zondags den geheelen dag geopend zal zijn. De candidatenlijst van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond", luidt als volgt: 1. J. M. van Bommel van Vloten; 2. G. Adriaansen; 3. J. van Poelgeest; 4. A. de Roo; 5. 'H. Jonkers; 6. P. A. E. Schrijver; 7. H. C. J. Zaaijer; 8. Mevr. J. A. van BarneveldNauta; 9. M. Roose; 10. J. M. van der Peijl. Kookdemonstraties. Wij verwijzen onze lezeressen naar de adver tentie in dit nummer, waarin kookdemon straties te Kapelle en Goes worden aan gekondigd. Gaarne wekken wij tot druk. bezoek op. Loop der bevolking. Ingekomen: G. Camman, dienstbode, van Boxmeer, Westwal 36. H. J. E. Wat- tez, banketbakker, van Bloemendaal, Gr. Markt 18. J. Tromper, kellner, van Zie- rikzee, Groote Markt 1. S. M. de Waele, dienstbode, van Waalre, Schengestraat 7. J. van Fraassen, zonder beroep, van Kloe- tinge, Voorstad. 38. Vertrokken: A. Goedhart, zonder be roep, naar Middelburg, S 20. G. E. A. Washausen, verpleegster, naar Amster dam, Amstei 51. J. W. H. Reinierse, de potknecht, naar Breda, van Vlietstraat 29. J. Westdorp, chauffeur, naar 's-H. Hendrikskinderen 39. A. G. de Wilt, win keljuffrouw, naar Bergh 40. P. Boddin- gius, opzichter, naar Haarlem, Klopper- singel 67. G. Gieseler, zonder beroep, n. Amsterdam, J. Verheulstraat 143b. P. I. Gatsman, koopman, naar N.- en St Joost- land. P. Heijnsdijk, dienstbode, naar Kortgene. J. D. Bruggink, leeraar, naar Rijssen, Enterweg 57. P. van der Giezen, dienstbode, naar Wolf aartsdijk A 155. P. J. Knopjes, dienstbode, naar 's-Hee- renhoek, Timansweg 7. J. Wondergem, dienstbode, naar 's-Heer Arendskerke, Nieuwdorp. S. J. van Overbeeke, dienst- is een vorm van tuberculose. Ver waarloost deze kwaal dus niet. Leest wat Dr. H. VAN GRAFHORST, arts, schrijft in zijn brochure„Wen ken en raadgevingen bij de behande ling van tuberculose en scrofulose" over de gunstige resultaten verkregen met granuline. Deze brochure, die o.a. talrijke attesten bevat van ge- neesheeren en genezen paiiënten, wordt U op aanvrage, in gesloten enveloppe gratis toegezonden door de Pharm. Ond. Dr. J. H. VAN GRAF HORST, Scheveningen Alkmaarscbe- straat D 9. In de socialistische pers is er op gewe zen, dat in Spanje de anti-monarchisti sche groepen de republiek maar vast heb ben uitgeroepen toen zij in de groote ste den de meerderheid bleken te hebben. Geheel in overeenstemming met wat in 1918 geprobeerd werd, *»crdt hieraan toeegvoegd, dat het een heel gezonde ma nier is om door onwettige acties en de monstraties aan de stembus in de groote steden een steun in den rug te geven. Dit advies komt van linke-socialistische zij do. I 1 Maar nexena is aat in rumoerige tijden het altijd deze elenmnlen zijn die de lei ding hebben. Als men daarbij nu in 't oog houdt, dat b.v. in de hoofdstad de S.D.A.P. reeds kleine 30.000 stemmen meer uit"1 acht dan de reohtsche partijen sn dat de isvo lutionaire partijen daar met de vrijzinnig democraten reeds de meerderheid vor men, dan wordt het verklaarbaar dat het „Huisgezin" met nadruk op het van deze zijde dreigende gevaar de aandacht ves tigt. Het is toch volstrekt niet onmogelijk of liever, zeer waarschijnlijk, dat de partij die de „dappere ongehoorzaamheid" pre dikt, als de kans schoon is, opnieuw zal trachten een greep te doen naar de macht. OPMERKER. bode, naar 's-Heer Arendskerke E 25. J. F. Kuijper, geb. Wattez, zonder be roep, naar Vlissingen, G. Buskenstraat 54. P. Bliek, dienstbode, naar 'a-Heer- Arendskerke, Zandweg. M. M. Verbeem, zonder beroep, naar Etten en Leur, Pen. „St Joseph". Poortvliet. Loop der bevolking: Inge komen: Johannes Heijboer en Elizabeth Zuideweg, beiden van St.-Maartensdijk; Paules Drogers van Oud-Vossemeer. Vertrokken: naar Numansdorp J. Schippers en gezin, Zaamslag. De Raad der gemeente ver gaderde Donderdagmiddag voltallig. Ter goedkeuring werd toegezonden de reke ning, dienst 1930 van het Burg. Armbe stuur. Wordt gesteld in handen van de commissie van onderzoek. Ged. Staten verdagen hun beslissing omtrent begroo ting dienst 1931 tot 1 Juli a.s. Overgegaan wordt tot beëediging van dhr J. G. Eijke als gemeente-ontvanger. Na de eedsaflegging wenseht de voorzit ter hem geluk met deze benoeming en hoopt, dat God hem vele jaren kracht en wijsheid zal schenken om tot heil van de gemeente werkzaam te zijn. Dhr Eijke dankt voor deze woorden en hoopt zijn krachten in dienst der ge meente te kunnen besteden. De pensioensgrondslag van den bur gemeester wordt vastgesteld op f 3500. Tot bezoldigd ambtenaar van den bur gerlijken stand wordt met algemeene st. benoemd dhr J. G. Eijke. De voorzitter brengt van deze plaats dank aan dhr J. P. Geelhoedt voor al den arbeid, die in dienst der gemeente is ver richt gedurende 31 jaren, en hoopt, dat hij een aangenainen levensavond mag hebben. Door applaus betuigen de leden hiermee hun instemming. Tot leden van het Burg. Armbestuur worden herbenoemd dhrn G. H. H. Wis se, S. Scheele en J. van de Wege. Een verzoek van E. F. de Moor om 'n tegemoetkoming ingevolge art. 13 der L. O.-wet 1929 voor zijn twee schoolgaande kinderen, wordt afgewezen. Aan P. de Jonge, G 149, wordt een vergoeding toegekend van f 20 per jaar voor zijn schoolgaand kind en wel met ingang van 1 Januari tot 30 April 1931, zijnde dit het tijdstip tot waarop zijn kind leerplichtig is. B. en W. worden gerechtigd om het materiaal uit de school Groote Huissens- polder te verkoopen. Van B. en W. komt een voorstel ter tafel tot toekenning van toeslag op loon bij de te werk stelling van werkloozen uit deze gemeente aan de uit te voeren bui- door EVELYN EVERETT—GREEN. (Vrij naar het Engelsch.) 97) _o_ „0, Roger, ik geloof niet, dat je het begrijpt. Als onze voeten de grenzen der eeuwigheid betreden, dan verliezen we elk begrip van tijd. Ze dacht aan jou Maar of de ontmoeting hier of daar plaats zou hebben, na dagen, maanden of jaren, dat scheen allemaal gelijk. Als ze herstelde, dan zou ze je spoedig zien: zoo niet, dan zou eerst je levenstaak ver vuld moeten worden. Maar voor haar was het slechts een oogenblik o een korte spanne tijds zelfs mij kwam het zoo voor, terwijl ik naast haar waakte. Nog nooit te voren had ik den dood gezien Ik heb me vaak afgevraagd of ik er bang voor zou zijn. Maar ik vreesde niet, toen ik Helen Rivers zag sterven." Hij keek haar verlangend aan; ze had hem nog niet dat verteld, waarnaar hij dorstte om het te vernemen. Ze verza melde even haar gedachten en vatte toen de draad van haar verhaal weer op. „We waren alleen, het liep tegen mid dernacht. Ze was heel stil geweest. Ik hoopte bijna, dat ze sliep; maar toen ze de oogen opende, zag ik dat het niet het geval was geweest. Ze begon te spreken en haar toon klonk krachtiger, dan ik verwacht had. „Roger komt spoedig," zei ze, „hij is vlak bij. Maar ik denk, dat ik hem niet terug zal zien. Hij zal te laat komen, Philippa". Maar ik vermoedde niet, dat je al zoo dicht was, ofschoon ik wel wist, dat je waarschijnlijk al ver trokken waart. Ik zei niéts en Helen nam het woord weer. „Ik heb een bood schap voor Roger. Als ik gekund had, zou ik hem geschreven hebben. Maar nu moet jij ze maar voor me overbrengen, Philippa. Ik weet, dat ik het jou kan toe vertrouwen." Toen lag ze een poosje stil en scheen te overwegen wat ze zeggen zou. „Doe hem mijn groeten", zei ze ein delijk; zeg hem, dat ik zijn brief ontvan gen heb en dat ik er hem voor dank. Zeg hem, dat het nu niet meer noodig is hem te beantwoorden, zooals ik hem had moeten beantwoorden als dit niet ge beurd was. Maar zeg hem, dat ik het aanbod van zijn diensten aanneem. Ik denk, dat hij mij zal begrijpen. Vertel hem, dat ik eiken dag voor hem heb ge beden; dat ik geloof, dat hij één van de genen zal zijn, wiens geest me nabij zal zijn in de donkere vallei. Zeg hem, dat liefde eeuwig is, omdat ze van God komt. We hadden samen kunnen werken. Nu moet hij alleen werken. Maar het doel is hetzelfde, de strijd dezelfde en het Hoofd van ons leger, Jezus Christus, is dezelfde, gisteren, vandaag en tot in der eeuwigheid". Daarna lag ze een heele poos stil en verzocht me toen eenige pa pieren uit een zekere doos voor haar te krijgen en ze haar te geven. Toen ik dat deed, zag ik, dat boven op een brief van jou lag, Roger en dat hij uit Australië kwam en eerst kort geleden aangekomen. Ze nam alle papieren in haar hand en keek ze stuk voor stuk door. Toen legde ze ze weer bij elkaar en gaf ze mij terug. „Verbrand ze als je blieft", zei ze en keek toe, terwijl ik daarmee bezig was. Toen ik weer bij haar kwam, zei ze: „Be loof me niet te treuren, Philippa. Ik heb zooveel van je gehouden. Ik kan niet ver dragen, dat er een schaduw over je leven wordt geworpen. Beloof me niet te treu ren en dat je je belofte zult houden En dat was het laatste, geloof ik. Ro ger, we moeten elkaar helpen het te dra gen; want soms denk ik, dat mij het hart zal breken!" Hij had toegeluisterd als een man in een droom, zonder een woord te spreken, slechts nu en dan huiverend als deelde zijn lichaan in de storm, die in zijn ziel woedde. Plotseling stond hij op. „Wijs me, waar ze haar gelegd heb ben',' fluisterde hij. „Daarna zal ik je naar huis brengen." Ze ging hem voor door de geurige frischheid van den vredigen zomer avond. Zij aan zij gingen ze langs de bekende wegen, tot ze door een ijzeren hek de geheiligde grenzen van den „Godsakker" overschreden, waar de vre dige afgestorvenen den roep afwachten tot de wederopstanding in het leven. Ze leidde hem recht naar een bescha duwd hoekje, waar de hoog opgestapelde zuiver witte bioemen de rustplaats van Helen Rivers aanduidden. Liefhebbende handen waren hie/ klaarblijkelijk nog kort te voren aan 't werk geweest, want elke doode of verwelkte bloem was zorg vuldig verwijderd en slechts die waren overgebleven, die hun smettelooze frisch heid nog bewaard hadden. Bovendien scheen het, dat kinderen dien dag een nieuw offer hadden gebracht, want een krans van sneeuwwitte hagedoorn en boschanemonen omlijstte de kostbaarder bloemenschat en naar hun frischheid te oordeelen konden ze er nog niet lang liggen. „Ze hielden allemaal zooveel van haar", zei Philippa met verstikte stem, „ze gaf haar leven voor de kleintjes en achtte het gewin". Er bewoog zich iets onder het beschut tend groen van den treurwilg, die met zijn takken de bloemenweelde op het graf bijkans beroerde. Roger maakte een be weging van verrassing, toen Noel Bray langzaam naar voren trad. Zwijgend drukten de twee mannen elkaar de hand; beiden verbaasd elkaar zoo onverwacht te ontmoeten. Een oogen blik zwegen ze allen. Toen vroeg Noel: „Wanneer ben je aangekomen?" „Vanmorgen in Southampton van middag in Little Easter." „Hoe kreeg je het te hooren?" „Ik wist niets voor ik hier aan kwam." Het antwoord op de eerste vraag liet voor iemand als Noel niets aan duide lijkheid te wenschen over, Philippa en bij hadden beiden hun vermoedens ge had. Het antwoord van Roger bracht deze tot zekerheid. „Waar verblijf je?" „Ik slaap in het dorpslogement voorloopig althans. Neen" toen zijn vriend en zuster tegelijkertijd wilden antwoorden, „vraag me niets. Voor van nacht althans wil ik alleen gekten wor den."

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5