Uit de Provincie. Kerknieuws. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig ©en pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtzaken Telegrammen. Zoeklichtjes. Openbare Verkoopinp en Verpachtingen. Financieële Berichten. Financiën een votum van wantrouwen geschonken. In gewone omstandighedoif gaat dan een wethouder heen. Vooral als het een „democratisch" wethouder is. De heer De Zeeuw echter wilde eerst afwachten een bespreking van de raads fractie en van de federatie Rotterdam der S.D.A.P. Natuurlijk zijn in 't bijzonder de Soci aal-Democratische ingezetenen belangstel lend naar het resultaat van deze confe rentie. Ziehier wat „Het Volk" daaromtent meedeelt: „Na gehouden bespreking is overleg gepleegd met het bestuur van de fede ratie Rotterdam der S.D.A.P om te ge raken tot een gemeenschappelijke ge dragslijn. Deze is vastgesteld." Dat is alles. Meer mogen de kiezers niet weten. Opzichzelf is deze geheimzinnigheid niet zoo erg. Men „zit" er blijkbaar mee en dan is 't lastig publicaties te doen. Maar voor een partij, die altijd zoo sterk op „openbaarheid" als eisch van democratie aandringt, toch een eigen aardige houding. Inkrimping Arbeidstijd. Naar de „N. H. Crt." meldt is het per soneel van de suikerfabriek „Holland" te Halfweg voor de keus gesteld, dat óf 25 man zouden worden ontslagen óf voor- loopig Zaterdags niet meer zal worden gewerkt Het resultaat van het onder ling overleg is, dat voorloopig Zaterdags niet meer zal worden gewerkt. ONGELDIGE STEMMEN. Opmerkelijk, zegt de „N Pr. Gr. Crt.", is het groot aantal ongeldige stemmen. Onze partij heeft er niet heel erg over te klagen. Maar nog altijd gaan er ook voor ons stemmen verloren, die bij goede voorlichting behouden zouden zijn geble ven. Wij vernamen, dat er nog biljetten wa ren voor onze partij, waarop de naam van onze candidaat met een roode pot loodstreep was doorgehaald. Het was wel duidelijk, wien de kiezer wilde aanwijzen, maar hij deed het ver keerd en daardoor ging zijn stem voor ons verloren. En als men nu weet van welke waarde één enkele stem kan zijn, dan is zulks toch wel zeer jammer. Nog altijd blijft het de moeite waard, het telkens weer te zeggen, onvermoeid het er in te hameren: alleen het hokje vóór den naam van den candidaat met het roode potlood invullen. Maar er is nog een ander geval te noemen. Bij enkele stembiljetten bleek, dat de kiezer zich had vergist. En dat hij die vergissing trachtte te herstellen door de roode vlek van een verkeerde lijst uit te wisschen. Dat werd dan een streep door een naam. En dan kwam wel de goede aanwijzing voor onzen candidaat, maar er was een dubbele aanwijzing en het stembiljet werd ongeldig verklaard. Men kan in dit opzicht meer of minder streng zijn. Maar laat een ieder, die zich vergist, het gewisse voor het ongewisse nemen. Wie ziet, dat hij zich heeft vergist, kan een nieuw stembiljet aanvragen en dat wordt dan gaarne gegeven. Laat men daarop ook letten. Wie ziet, dat hij zich heeft vergist, moet zich niet schamen dit te bekennen. Vergissing is altijd mogelijk. Hij geve het verknoeide biljet terug en vrage een an der. Dan komt het in orde." Het verschijnsel waarop hier gewezen wordt deed zich ook in Zeeland voor. In sommige plaatsen was het aantal ongel dige stemmen al heel erg groot. Daarom geven we hier, mede in ver band met de komende raadsverkiezingen, gaarne door wat ons Groningsche orgaan hierover opmerkte. - Verplaatst met ingang ran 1 Mei a.s. de telefoniste le klasse J. M. van Riet van het Post- en Telegraafkantoor te Goes naar dat van Helmond. Oefeningen met geschut te Vlissingen. In een bericht aan luchtvarenden wordt het volgende mede gedeeld: Op 5 en zoo noodig op 6, 7 en 8 Mei 1931 zal worden geschoten met geschut, gepaatst op den Westelijken oever van de Marinehaven te Vlissingen en ten Zui den van het licht van Kaapduinen. De schietoefeningen vangen aan te 9 uur. Op of nabij de batterij, van waar wordt geschoten, zal van één uur voor den aanvang af tot het einde der schiet oefening een roode vlag geheschen zijn. Interpellatie over den bouw van een nieuwe zeesluis te Terneuzen Door hot Socialisti sche kamerlid voor Gent, Cnudde, is een verzoek om interpellatie van de Belgische regeering ingediend over de noodzake lijkheid, ten spoedigste tot het bouwen van een nieuwe zeesluis te Terneuzen over te gaan Goes. Naar wij vernemen is de ge meente Goes eigenares geworden van de Dinsdagavond verkochte villa Ma Re traite aan den Patijnweg. Waar deze villa met tuin aansluit aan Bouwplan III, valt het toe te juichen, dat dit mooie terrein ook in handen der gemeente is ge komen. Met reden kan nu worden ver wacht, dat daar het stadsschoon niet zal worden ontsierd. B® vrejMrdeg vm Mw JnHans is hier zomder voel feestbetoon gevierd Wel werd er in de winkelstraten druk ge vlagd en had da gebruikelijke carillon- bespeling plaats. Vanmiddag maakten de leerlingen van de Christelijke Scholen aan den West- wal en in de Nieuwstraat voorzien van vlaggen of getooid met Oranje- sjerpen, onder geleide van het personeei een wandeling door de stad. Vanavond geeft Euphonia een concert op de Markt. Kloeiinge. Woensdagavond hield de Chr. Hist. Kiesvereeniging alhier een vergadering met het oog op de a.s. ge meenteraadsverkiezing. De voorzitter, dhr G. Kousemaker, opende op de gebruikelij ke wijze deze vergadering. Hierop werd door hem mededeeling gedaan van ver schillende zaken, hoofdzakelijk de stem ming voor de Prov. Staten betreffende. Het huishoudelijk reglement, dat daar op in behandeling kwam, werd na een kleine wijziging goedgekeurd. De voor zitter las daarop voor het Gemeente program der Chr. Hist. Unie, waarvan hij een korte uiteenzetting gaf. Vervolgens werd overgegaan tot het opmaken der candidatenlijst. Ze luidt als volgt: 1. M. Eversdijk, 2. J. Straub, 3. C. Zwee- dijk, 4. C. Kousemaker, 5. A. C .Lances- ter; 6. J. de Jonge, 7. B. van de Vrie, 8. D. Sinke, 9. J. A. de Vlieger, 10. M. van Driel. Na een breedvoerige bespreking over de te voeren propaganda sloot de voor zitter deze zeer goed bezochte vergade ring en ging Ds Raams voor in dank gebed. Kapelle. Op de gecombineerde candi datenlijst van liberalen en vrijzinnig-de mocraten voor den gemeenteraad zijn ge plaatst: 1. A. v. d. Have; 2. B. de Jonge; 3. A. J. van Liere; 4. Johs Schip per; 5. H. Eversdijk; 6. A. Meeuse; 7. Johs Oele; 8. A. van Willigen C.Jzn; 9. P. W. van Overbeeke; 10. Mej. M. de Jonge 's-Gravenpolder. Wij vestigen de aan dacht op een advertentie in dit nummer, waarin alle Antirevolutionairen worden uitgenoodigd tot het bijwonen van een vergadering, die a.s. Maandag zal wor den gehouden. Als sprekers hopen op te treden de heeren Mr P. A. Schwartz, voorzitter der Centrale A. R. Kiesveree niging en R. Zuidema, Hoofdredacteur van „De Zeeuw". Een trouwe opkomst is, mede in verband met de komende Ge meenteraadsverkiezing, gewenscht. Ovezand. De stemming voor den Raad alhier is bepaald op Woensdag 17 Juni. De candidaten van de Chr. Hist, partij zijn: 1. P. J. yan der Slikke; 2. J. J. Mol; 3. W. Korstanje; 4. W. Wiskerke; 5. M. Sonuneijer; 6. G. Boeij. Driewegen. De stemming voor den Raad vindt hier plaats op Maandag 22 Juni. Door de Chr. Hist. Kiesvereen. zijn candidaat gesteld: 1. P. Koeman. 2. W. van Waarde; 3. W. Westveer; 4. P. v. Boven; 5. J. Moerdijk; 6. J. Koeman Az. Veere. Op 66-jarigen leeftijd is alhier plotseling overleden de heer J. W. Per- reis, sedert 15 Mei 1886 agent van politie in de gemeente en reeds vele jaren hoofd bestuurslid van den Alg. Ned. Politiebond, uit welke functie hij juist tegen 1 Mei ont slag had genomen. Van de af deeling Zeeland van genoem den Bond was de overledene jarenlang voorzitter. Maar behalve politieman en wellicht nog meer, was de heer Perrels oudheid kundige en het archief en de oudheids kamer van het eens zoo rijke Veere, wa ren voor hem een eldorado. Ieder oogen- blik, dat hij er voor kon vinden, heeft hij op het stadhuis gewerkt en talrijk zijn de couranten- en tijdschriftenartike len van zijn hand over de geschiedenis van het oude Markizaat. In de belangrijke ouheidkundige verzameling kende bij ieder onderdeel en wist bezoekers, zoo noodig ook in een der moderne talen, daarover tot in bijzonderheden in te lichten. Zijn verdiensten op dit terrein werden erkend door zijn benoeming tot lid van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen. Westkapelle. Voor de a.s. Gemeente raadsverkiezing worden door de Vrijzin nige partij candidaat gesteld de heeren: 1. B. Louwerse (aftr.), 2. K. Minderhoud Jz., 3. H. Verhulst Az., 4. Jaks. Minder houd Jaksz., 5. J. Lous Levsz., 6. C. M. Bolier, 7. B. Postma. Terneuzen. Maandag j.l. is alhier op gericht een vrije Anti-Revolutionaire kies vereeniging. Het bestuur is als volgt sa mengesteld: H. de Regt Lz., voorzitter, J. J. Huijssende Koeijer, vice-voorzit- ter, en Jan Scheele P.Jz., secr.-penning- meester. Voor de gemeenteraadsverkiezing wer den de volgende personen candidaat ge steld: 1. D. Scheele Az., 2. J. J. Huijs sende Koeijer, 3. G. Dees Jr., 4. J. Kielman Cz., 5. Abr. van Doezelaar, 6. A. Wieland. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Vaassen, G. van der Zee te Wapenveld. Geref. Kerken. Aangenomen naar Soerabaja (voor den zendingsarbeid te Makassar), H. v. d. Brink, cand. te Den Haag. Bedankt voor Delft (voor den zendings arbeid te Solo), H. v. d- Brink, cand. te Be», Haag,. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor Rijnsburg, W. Bijleveld te Haarlem (G.) Geref. Gemeenten. Drietal te Ierseke, M. Heijkoop te Utrecht, M. Hofman te Krabbendijke, en J. D. Barth te Borssele. Tweetal te Aagtekerke, J. Fraanje te Barneveld en M. Hofman te Krabben dijke. Bedankt voor Middelbamis, M. Heij koop te Utrecht. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Maastricht, Mr B. G. Clad- der te Ginneken. Beroepbaar. Door het Prov. Kerkbestuur in Zeeland is heden geëxa mineerd en toegelaten tot den predik dienst in de Ned. Herv. Kerk dhr J. van der Wiel, Theol. cand. te Utrecht en wo nende te 's-Hage. Cand. H. v. d. Brink, die het beroep aannam naar Soerabaja, is, daar hij voor studie nog eenigen tijd in Holland zal blijven, gaarne bereid de Geref. Ker ken des Zondags te dienen. Zijn adres is: Schenkstraat 130, 'Den Haag. Beroepbaar. In de gisteren ge houden vergadering van de Classis Gro ningen der Chr. Geref. Kerk is, na af gelegd examen, volgens art. 8 der D.K.O., toegeLaten tot het predikambt en beroep baar verklaard in de Chr. Geref. Kerk in Nederland de heer P. Floor, voorganger der Chr. Geref. Kerk te Ulrum. Afscheid en intrede. Ds J. Eniter te Nieuwvliet—Cadzand, die een beroep heeft aangenomen naar de Vrije Evangelische gemeente te Rotterdam, zal Zondag 3 Mei van zijn tegenwoordige ge meente afscheid nemen en Zondag 17 Mei fe Rotterdam zijn intrede doen, na bevestiging door ds J. J. van Petegem van Hilversum. Synode. De Generale Synode van de Geref. Gemeenten zal D.V. gehouden worden op Donderdag 21 Mei a.s. te Rot terdam. Giften en legaten. Wijlen mej. J. Eigenraam ce VlaardingerAm bacht heeft gelegateerd aan de Ned. Herv. gemeente aldaar f 1000 en aan de diaconie dier gemeente eveneens f 1000. Diaconie. De e.v. Centrale Dia conale Conferentie der Geref. Kerken, die bepaald is op Woensdag 2 Septem ber a.s. staat gehouden te worden te Haarlem. Er zal gerefereerd worden over: „De orde in het verzorgen". Als voorzitter der Conferentie is geko zen de heer J. H. Donner te Rotterdam, thans 2de voorzitter, terwijl in de plaats van dezen benoemd is de heer J. H Veenkamp te Amersfoort. Zending. Met het oog op de vaak vernomen klacht, dat de leerlingen der Hollandsch-Inlandsche scholen op Java door het Westersch onderwijs aan hun omgeving ontgroeien, allen een schrijvers baantje of iets dergelijks begeeren en op handenarbeid neerzien, is het een opmerkelijk en verblijdend verschijnsel, dat van de abituriënten der Zendings- Holl.-Indische sohool te Modjowarno tel kens meerderen hun vader gaan helpen in het landbouwbedrijf. Het inzicht begint blijkbaar door te dringen, dat ze meer profijt hebben van de opgedane kennis in het bedrijf van hun vader, dan dat ze verder studeeren met de kans na een studie van 3 of 4 jaren hoogstens een baantje als hulpschrijver te kunnen vinden. Zendingszorgen. Wegens het groote tekort der samenwerkende zen dingscorporaties te Oegstgeest over het eerste kwartaal van dit jaar hebben ds J. J. Stam, vice-voorzitter van het Ned. Zend. Genootschap en ds P. G. de Veij Mestdagh, voorzitter der Ned. Zend. Ver- eeniging, beiden te Rotterdam, zich tot alle predikanten in het land gewend met het voorstel, hetzij het viaticum eener spreekbeurt, hetzij de vacature-penningen ééner week beschikbaar te stellen voor het Zendingsbureau te Oegstgeest. Pot 90 cent. Tube 50 cent. Zeep 60 cent. Contract-vervalschers. Door de recherche te Heerlen is aangehouden E. P., advertentie-reiziger uit Amsterdam, die verdacht wordt onder valsohe voor spiegelingen voornamelijk neringdoenden bewogen te hebben tot het plaatsen van advertenties in katholieke bladen. Ver schillende personen in Heerlen en buiten Limburg schijnen de dupe geworden te zijn, doordat men, wanneer men een ad vertentie opgaf, een contract moest tee kenen dat later vervalscht werd door het aantal regels, waarvoor gecontracteerd was, in een veel hooger getal te veran deren. De man is ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Een gevaarlijk m i s d a d i- g e r. De politie te Aken is er in geslaagd één der gevaarlijkste misdadigers van het Rijnland, Peter Leese genaamd, in hech tenis te nemen. Leese is pas 19 jaar oud. Hij zou o.a. een uit Amsterdam afkom- stigen koopman, Turbe, die met een aan zienlijk bedrag uit Zuid-Amerika was ge komen, hebben omgebracht. Leese en zijn medeplichtigen zouden daarbij 17.000 dollar hebben buitgemaakt. Leese werd door de gendarmen verrast, toen hij op klaarlichten dag met drie andere misda digers was binnengedrongen. Zoowel de boeven als de gendarmen maakten ge bruik van hun wapens. Leese zou onge veer vijftig schoten hebben afgevuurd. Alleen in het district Aken zou de bende een paar honderd misdaden hebben ge pleegd. Een bedrag van f8000 ver mist. De 32-jarige 0. uit Bennebroek heeft bij de politie te Leiden aangifte ge daan van de vermissing van een bedrag van 8000 gulden. In opdracht van de firma K. en Go., bloembollenhandelaars te Bennebroek, bij wie hij in dienstbetrek king is, moest hij gisterochtend aan de firma T. te Leiden een bedrag van 8000 gulden uitbetalen. Hij ging per trein naar Leiden en had de bankbiljetten in den binnenzak van zijn vest gestoken. Te Lei den aangekomen, was hij nog in het bezit van het geld, maar toen hij de controle was gepasseerd, ontdekte hij, dat het geld verdwenen was. De politie tracht klaar heid in deze zaak te brengen. Graanhandel en Tarwewet. De Gewestelijke Tarweorganisatie voor de provincie Zeeland heeft in principe besloten tot samenwerking met den han del bij de uitvoering der Tarwewet. Reeds heeft een conferentie plaats ge had. Zeeland is, volgens het „Hbld.", het eerste der acht tarwedistricten, dat be sloten heeft den graanhandel niet uit te schakelen. Gemoedsbezwaren tegen rentebetaling. De rechtbank te Al melo heeft den predikant J. van W. te Rijssen, wegens vernieling van een ren tekaart veroordeeld tot f 10 boete of vijf dagen hechtenis. Uit het verhoor van den gemeenteveld wachter bleek, dat deze zich op 17 Janu ari bij den dominee heeft vervoegd om een op diens dienstbode betrekking heb bende rentekaart af te geven. De predi kant opperde gemoedsbezwaren tegen de rentebetaling, doch nam na veel heen-en- weer-gepraat de rentekaart van den veld wachter tenslotte aan. Dadelijk daarop scheurde hij ze in stukjes. Brandstichting te D er n B o m m e 1. De rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in een zaak tegen een 48-jarigen veldarbeider uit Oude Tonge en een 35-jari'gen landbouwer uit Den Bommel. Deze mannen zouden zich in Den Bommel hebben schuldig gemaakt aan brandstichting in een schuur van de boerderij van den landbouwer. Tenge volge van de brandstichting is de heele boerderij in vlammen opgegaan. Zeven paarden zijn verbrand. De landbouwer werd van het hem ten laste gelegde, gelegenheid geven tot opzet telijke brandstichting, vrij gesproken; de arbeider werd wegens opzettelijke brand stichting veroordeeld tot een gevangenis straf voor den tijd van anderhalf jaar, met aftrek van den tijd in preventieve hechtenis doorgebracht. Scheurleer Zonen's Bank. AMSTERDAM. Naar wij vernemen zal in een binnenkort te houden vergadering van aandeelhouders der N.V. Scheurleer en Zonen's Bank te Delft, kantoorhouden- de te Delft, Leiden, Gorinchem en Gou da (niet te verwarren met de te Den Haag en Scheveningen gevestigde firma Scheur leer en Zonen) worden voorgesteld, met de Incasso-Bank te Amsterdam een over eenkomst aan te gaan op grond waarvan de diverse kantoren van Scheurleur en Zonen's Bank door de Incassobank wor den overgenomen. 'De aanneming van dit voorstel zal de geleidelijke afwikkeling der zaken van Scheurleer en Zonen's Bank met zich brengen. Naar de Directie mededeelde, zou minstens 80 procent aan aandeelhouders kunnen worden uitge keerd, welk bedrag belangrijk hooger is, dan in de laatste jaren ter beurze te Amsterdam Te bedingen is geweest. AMSTERDAM. Hedenmorgen te 6.20 uur is het 17de postvliegtuig, de P.H. A. F. S. naar Indië vertrokken. Als pas sagier bevond zich aan boord Jhr C. R. van Lennep uit Haarlem, terwijl 224.5 K.G. post en 32.150 K.G. goederen werden meegenomen. HILLEGOM. Hedenmorgen te 7.30 uur heeft nabij het station Hillegom een ont sporing plaats gehad, doordat een ledige personen-rangeertrein met electrische tractie buiten de rails geraakte. Het spoorwegverkeer ondervindt bierdoor ernstige vertraging. De materieele schade is gering. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. ARNHEM. Voor het Gerechtshof te Arnhem stond heden terecht de 20-jarige arbeider K. wegens mishandeling, bij een voetbalwedstrijd, van den landhouwen B. te Tiel, waarvoor hij door den politie rechter was veroordeeld tot f 8 boete. Er verschenen niet minder dan 15 ge tuigen, die allen verklaarden niet te heb ben gezien, dat K. had geschopt. De pre sident onderhield de getuigen over deze zeer eigenaardige verklaring. De advocaat generaal gaf als zijn meening te kennen, dat alle getuigen zich aan meineed had den schuldig gemaakt en verklaarde ze De leiders van de S. G. P. zijn van den uitslag der Statenverkiezingen niet zoo weinig van streek geraakt. Terwijl de A.R. partij in vergelijking met 1929 belangrijk vooruitging, verloor de S. G. P. een niet onbelangrijk aantal stemmen. Dat is natuurlijk niet prettig. En daar bij kwam nog dat in de gemeenten Goudswaard en Piershil, waar men graag een broer van Ds Kersten als burgemees ter had benoemd gezien en waar m.i. voor de benoeming van een Staatk. Geref. candidaat ook wel eenige aanleiding was een Ghr.-Hist. candidaat benoemd werd. Dit alles rechtvaardigt echter niet het schrijven van een artikel als Woensdag avond in „De Banier" voorkwam en dat daarvan houd ik mij overtuigd door vele Staatk. Geref. met weerzin zal zijn gelezen, omdat het is gespeend aan alle Christelijkheid. Een dergelijke scheldpartij kan door niemand die Gods Woord als richtsnoer neemt worden verdedigd. En men vergist zich zeer sterk als men meent op die wijze den tegenstander te kunnen schaden. OPMERKER. niet los te zullen laten. De uitspraak werd bepaald op 13 Mei a.s. Ernstige aardbeving. MOSKOU. De ernstige aardbeving in Kaukasië heeft zich niet tot Georgië be perkt, maar is ook in andere gebieden tot een wetre ramp geworden. De eigen lijke haard schijnt te liggen in Nachitsje- wan, maar ook in een groot deel van Ar menië is groote schade aangericht. Vol gens sommige berichten zou het aantal dooden 220 bedragen. Het aantal gewon den moet zeer groot zijn. De Kaukasische bergbewoners zijn zeer ernstig getroffen doordat een groot deel van het vee is omgekomen. Er heeft zich van de bevol king een paniek meester gemaakt. De treinramp in Egypte. LONDEN. Uit Cairo wordt gemeld, dat het aantal slachtoffers van den braad in de Alexandrië-Cairo-trein volgens de laatste opgaven 61 bedraagt en dat der gewonden 41. Het juiste cijfer staat ech ter niet vast, aangezien velen uit den in volle vaart rijdenden trein zijn gespron gen en ernstig gewond of gedood langs den weg zijn terecht gekomen. PARIJS. Wegens moordaanslag op een jonge Poolsche vrouw is door de po litie een 20-jarige Oostenrijker gearres teerd, die bekende reeds 4 vrouwen te hebben vermoord. Mei. 1 Borssele en Waarde, afbraak, De Wilde en Heijboer. 1 Rilland, afbraak, Wilde Heyboer. 2 Kamperland, afbraak, Heijboer. 2 Krabbendijke, Afbraak, Wilde Hey boer. 2 Ierseke, afbraak, Kok. 4 Goes, afbraak, Wilde Heyboer. 6 Kortgene, hofstede, Matthijs. 6 Kruiningen, hofstede, Jonkers. 6 Heinkenszand, huizen, v. Werkum. 6 Amemuiden, inspan, Hioolen. 7 Waarde, huis, land en meubels, v. Dijke. 7 M'burg, winkelhuis, Hioolen. 8 Serooskerke, hofstede, Hioolen. 9 Kortgene, woonhuis, Matthijs. 9 Oostkapelle, inspan, v. d. Harst. 11 Wolfaartsdijk, woonhuis, Jonkers. 13 Goes, Inboedel, Jonkers. 15 Serooskerke, inspan, Blaupot ten Cate. Kats, inspan, Heijboer. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 1 Mei: Matige tot krachtige Westelijke tot Zuidelijke, later opnieuw ruimende wind, meest zwaar bewolkt of betrokken met regenvlagen, later kouder. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 761. Licht op voor fietsers: Vrijdag 7 u. 54. Wisselkoersen. Amsterdam, 30 April, 2.30 u. Berlijn 59.2259.24 Brussel 34.603461 Parijs 9.71—9.73 Londen 12.09%—12.09% New York 2.48%2.48%

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2