LEVENS VERZEKERING Binnenland. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken AMSTERDAM dagen onderbroken zullen worden, totdat het antwoord der Fransche regeering op de jongste Engelsche nota ontvangen zal zijn. Goederentarievert Ned. Spoorwegen. De Nijverheidsraad heeft in de laatste vergadering uitvoerig van gedachten ge wisseld over de opdracht, die gegeven is aan de Staatscommissie nopens de goede- rentarieven der Ned. Spoorwegen. Daar bij is de Raad o.a. tot de conclusie geko men, dat het spoorwegbeleid ten aanzien van de goederentarievon op financieele en commerciee<e redenen behoort te zijn ge grond en dat dit beleid aan de directie der Ned. Spoorwegen dient te worden overgelaten. Wijziging Leeningwet; opcenten op den tabaksaccijns op sigaretten. Verschenen is het voorloopig verslag der Eerste Kamer inzake het ontwerp tot aanvulling en wijziging van de Leenings- wet 1914; heffing van opcenten op den tabaksaccijns op sigaretten. Hieraan wordt het volgende ontleend: Het stelsel van den minister om de cri sisuitgaven in een bijzonderen dienst on der te brengen, achtten vele leden juist, en zoo ook om daarvoor een extra-heffing in het leven te roepen, maar het brengen van die uitgaven ten laste van het Lee- ningfonds 1914 is naar het oordeel van verscheidene hunner meer op practische, dan op principieele gronden te verdedi gen. Andere leden waren van oordeel, dat de crisisuitgaven niet behooren te worden gedekt met gelden, die voor aflossing van schulden bestemd waren, terwijl zij voorts van oordeel waren, dat de stand der fi nanciën wel van dien aard is, dat crisis uitgaven door de vroegere overschotten kunnen worden gedekt. Deze leden konden, nu nog geen nieuwe crisisuitgaven zijn gedaan, de voorgestel de opcentenverhooging dan ook geenszins goedkeuren. Volgens weer andere leden mag het ge raamde overschot in het Leeningsfonds ad 41.4 millioen gulden niet dienen om de huidige crisis te financieren. Dit over schot moet onaangetast blijven en wan neer straks door de conversie der 5 pet. leening van 1918 een bedrag van ongeveer 2 millioen als mindere rentelast voor het Leeningfonds zal worden bespaard, zou het billijk zijn, die millioen te be stemmen voor afschaffing van de opcen ten op het ongebouwd en voor verlaging van do opcenten op het gebouwd. In plaats dus van de Leeningwet 1914 aan te vullen en te wijzigen, had de regee ring beter gedaan een afzonderlijken nieuwen crisisdienst in te stellen ter be strijding van uitgaven als gevolg van de huidige malaise. Ten slotte vroegen andere leden een on omwonden antwoord op de vraag, welke 's ministers plannen zijn met betrekking tot de opcenten op de grondbelasting. Chr. Fabrleks- en Transportarbeiders. Gisteren werd de algemeens vergade ring van den Ned. Bond van Chr. Fa- brieks- en Transportarbeiders voortgezet. Allereerst werd gerepliceerd over de voor stellen betreffende vrijstelling van contri- hutiebetaling door werklooze leden. Overeenkomstig het advies van het H. B. werden de voorstellen verworpen. Te gen het advies van het H.B. stemden al leen de afdeelingen Alfen a. d. Rijn, Eind hoven, Koudekerk en Leerdam I. Het afwijzend advies van het H.B. op het voorstel van Delft om het entreegeld voor nieuwe leden te doen vervallen, werd aangenomen. Op advies van. het H.B. werd besloten het lidmaatschap van het t.b.c.-fonds niet verplichtend te stellen, maar wel de pro paganda voot dit fonds krachtig ie voe ren. Ingetrokken werd een vooTstel van DeKt tot Statutenwijziging, dat de Bond zou uitspreken, dat hij aanvaardt Gods Woord als grondslag en erkent dat op dien grond slag een blijvende lotsverbetering moet worden voorgestaan en daarbij verwerpt den klassenstrijd De voorzitter onder- etrefiïrte wat Delft gezegd had, n.I. dat er yj flfljmmaMHhagf vftB SktöSWö led® josd op gelet moet worden of zij, die zich bij ons aanmelden, wel. bij ons behooren. Eveneens werd door Delft ingetrokken haar voorstel inzake saamwerking met andere vakorganisaties, nadat de voor zitter verklaard had dat saamwerking met andere vakorganisaties er nooit toe mag leiden, dat de bond zijn beginsel verloo chent. Als daarvoor gevaar zou bestaan, dan moet het H.B. direct de saamwerking opzeggen. Leeuwarden had een voorstel ingediend tot wijziging van art. 25 van het Huisn. Reglement. Ingevolge van het advies van het H.B. werd besloten dit art. aldus te wijzigen: „le. Het besluit tot het begin nen van een werkstaking of het aanvaar den van een uitsluiting moet in een ex- presselijk daarvoor belegde vergadering van de onmiddellijk daarbij betrokken leden, met een meerderheid van drie-vier de der uitgebrachte stemmen, worden ge nomen; 2e. De stemming moet schrifte lijk geschieden. 3e. Het onder le. bedoel de besluit moet, wanneer het hoofd- of afdeelingsbestuur dit wenschelijk acht, bovendien goedgekeurd worden door de ledenvergadering der afdeeling. In deze vergadering is een gewone volstrekte meerderheid voldoende. Er was een zeer groot aantal voorstel len ingekomen tot wijziging van het werk loosheidsreglement. Het H.B. adviseerde op al deze voorstellen afwijzend. De voorstellen werden daarop inge trokken. Besloten werd om het HB. een onder zoek te doen instellen naar de mogelijk heid van stichting van een Pensioenfonds voor bondsleden op 65-jarigen leeftijd. De afdeeling Den Haag wilde, dat het vrou welijk personeel op het bondskantoor door mannelijk personeel vervangen werd. De voorzitter toonde de moeilijkheid daarvan aan, doch zegde namens het H.B. toe, dat zooveel mogelijk bij de aanstelling van nieuw personeel mannelijke arbeidskrach ten zullen worden genomen. Bij de rondvraag klaagde de afgevaar digde van Scheveningen over den Zon- dagsarbeid in het visscherijbedrijf en hij vroeg actie daartegen. Het hoofdbestuur zegde zulks toe evenals 't dit deed op een verzoek van Amsterdam om maatregelen te trachten te verkrijgen tegen onnoodigen Zondagsarbeid in de Amsterdamsche ha ven. Een afgevaardigde wees er op, dat het personeel, in den Wieringermeerpol- der werkzaam, genoopt wordt den bond te verlaten en zich bij den Landarbeiders- bond aan te sluiten; hiertegen werd pro test verzocht en gevraagd dat het H. B. zich terzake tot de regeering zal wenden. Het hoofdbestuur zegde toe de mogelijk heid van actie daartegen onder het oog te zullen zien. Christ. Bond van Belastingambtenaren. In aansluiting aan ons verslag van gisteren, deelen we nog het volgende mee over bdvenstaanden bond: De vergadering werd bijgewoond door den heer J. Bakker, lid der Tweede Ka mer en de beer L. Vermeulen, als verte genwoordiger van het Permanent Comi té van Chr. Overheidspersoneel. Aan H. M. de Koningin werd een telegram ver zonden, inhoudend betuiging van trouw. Het jaarverslag werd na eenige be spreking goedgekeurd. Evenzoo het fi- nanciëeel verslag. Bij de bespreking van het beleid van het hoofdbestuur werd aangedrongen, dat het hoofdbestuur zal trachten de begrooting van financiën in een dagvergadering der Kamer behan deld te krijgen, met het oog op de groote personeelsbelangen. Ook werd gevraagd den minister van financiën te verzoeken mededeeling te willen doen van het re sultaat zijner toezeggingen in de Kamer. In de middagvergadering voerde de heer J. Bakker, Tweede Kamerlid, het woord, namens de C. H. Kamerfractie. Spr. hoopte, dat 't bij deze organisatie steeds zoo moge blijven: Christus in het middelpunt; dat alleen biedt de beste waarborg voor de beste behartiging van de belangen der leden. De heer H. Amelink, secretaris van het C. N. V., wenschte namens dit Ver bond den Bond geluk met zijn groei. Spr wees op de internationale organisatie van Chr. Overheidspersoneel, welke tot stand gekomen is. Men wil ons bij den internationalen arbeid geen recht doen aldus spr.; dat zal afgedwongen moeten worden. De moderne vakbeweging gunt de Chr. organisatie geen plaats onder de zon. Om die plaats te winnen, kan ook de internationale van Chr. overheids personeel dienstbaar zijn. Het is noodig, dat de groei der Chr. vakbeweging in ons land voortgaat, tegen het bolsjewisme, waartegen het socialisme geen tegenweer biedt. De heer Vermeulen voerde het woord namens het Permanent Comité. De voor zitter dankte de drie sprekers voor hun woorden. Het hoofdbestuur had een nieuwe con tributieregeling voorgesteld waardoor de afdeelingscontributie zal komen te ver vallen. Op deze nieuwe regeling was een zeer groot aantal amendementen inge diend. Er werd besloten direct over het voorstel van het hoofdbestuur te stem men. Dit werd toen met overgroote meer derheid aangenomen. Vervolgens werd een aantal wijzigingen in Statuten en Huishoudelijk Reglement aangenomen. De afdeeling Veendam had een voor stel ingediend, dat aan het hoofdbestuur zou worden opgedragen er ten zeerste voor te ijveren, dat alle ambtenaren, die volledig pensioengerechtigd zijn en die den 65-jarigen leeftijd hebben bereikt, ook den dienst verlaten. Het hoofdbe stuur vond* dat voor verplicht ontslag op gws? astt» rooet wor den gevoerd. Het advies van het hoofd- Lestuur werd aanvaard. De afdeeling Hardenberg wilde, dat bij benoeming mannelijk personeel de voor keur zou krijgen. Het hoofdbestuur ad viseerde, dat er betrekkingen zijn, waar voor geen vrouwelijke krachten in aan merking moeten komen; aan het hoofd van een inspectie b.v. behoort geen vrouw te staan; in het algemeen staan we ech ter aldus het advies voor manne lijke zoowel als voor vrouwelijke krach ten gelijke promotiekansen voor. Over eenkomstig dit advies werd besloten. Een aantal andere voorstellen, van meer internen aard, werd deels afgewe zen, deels in handen van het H. B. ter afdoening gesteld. Tijdens de vergadering kwam van de A. R. Kamerfractie bericht in, dat ze verhinderd was geweest zich te doen ver tegenwoordigen. In de commissie voor de geschillen werden gekozen de heeren J. B. Dijken, Rotterdam; A. G. v. d. Veen, Amsterdam en A. van Est, Utrecht. De vergadering werd op de gebruike lijke wijze beëindigd. De Vereeniging tot bevordering van de Vakopleiding in bet typografisch be drijf, district Zeeland, hield op 27 en 28 April resp. practiseh en theoretisch exa men, het eerste op de drukkerij der fir ma G. W. den Boer te Middelburg. Ge slaagd zijn: de leerling-drukker E. D. Zoeteweij van de drukkerij der N.V. v.h. J. J. v. d. Peijl te Ierseke en de leer ling-zetters A. H. Schrijver van de druk kerij der firma Oosterbaan en Le Coin- t;re te Goes en W. Broodman van de drukkerij der firma U. F. Auer Zoon te Middelburg. Goes. Naar wij vernemen heeft de heer A. D. F. van der Wart tegen 1 Sept. a.s. ontslag gevraagd als leeraar aan de R. H. B. S. alhier. Aan den heei P. C. Hubregtse, le klerk bij het Gemeente-Gasbedrijf alhier, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend in verband met zijne benoeming tot ad junct-commies bij de boekhouding van de Gemeente-bedrijven te Hengelo, in gaande 15 Juni a.s. Tot werkman bij den gemeentelijken reinigingsdienst alhier is benoemd dhr M. J. Hoogesteger te Goes. De Voetbalvereeniging „Goes" orga niseert met 2en Pinksterdag evenals vo rige jaren, wederom een sportdag op haar terreinen aan den Polderschenweg. Zeker is het reeds, dat een voetbalwed strijd gespeeld zal worden tegen een Belgische vereeniging. Hansweert.Het Portugeesche schip „Malange" is dezen morgen nabij Wals oorden gestrand. Door de sleepboot „Hoek van Holland" is de boot tegen hoog wa ter vlotgesleept, waarna de reis naar Ant werpen is voortgezet. N.- en St Joosland. Maandag hield de raad een openbare vergadering, onder presidium van den Burgemeester. Allen tegenwoordig. Mededeeling werd gedaan dat den voorzitter verlof is verleend van 20 Mei tot 16 Juni a.s. wegens zijn aan staand huwelijk; dat A. C. Polderdijk zich aanbeveelt voor gemeentewerk heb bende hij zich gevestigd als timmerman; dat de aankoop van de Zangtent door Ged. Staten is goedgekeurd; een adres van Limburgsche dakpannenfabrikanten, met verzoek de Ned. Dakpannenindustrie te steunen; dat de rekening der ge meente over 1929 thans is goedgekeurd; dat de uitkeering in de jaarwedde B. en S. over 1931 is bepaald op f2250; het be kende adres van de Z.L.M., kring Mid delburg (Walcheren) betreffende de keur- loonen enz. van vee en vleesch; hierbij wordt herinnerd aan het schrijven van B. en W. van Middelburg aan het Ge meentebestuur van Grijpskerke in Maart 1930, betreffende vermindering keurloon; de bekende brief van Zaamslag inzake jaarweddeverlaging B. en S., waarvan het verzoek als vervallen kan worden beschouwd, omreden Ged. Staten op dat adres afwijzend hebben beschikt; dat de goedkeuring der Begrooting 1931 is ver daagd tot 1 Juli a.s., de rekening der Gezondheidscommissie over 1930 en de raming voor 1932; van deze gemeente zal geen bijdrage worden gevraagd; het jaarverslag over 1930 dier Commissie, het jaarverslag der Commissie tot wering van schoolverzuim over 1930 en dat op 5 Mei a.s. een verkiezing zal gehouden worden door de Prov. Veekeuringscom missie. Al deze stukken en mededeelin- gen worden voor kennisgeving aange nomen. Vastgesteld wordt een verordening als bedoeld in art. 208 der Gemeentewet be palende welke strafverordeningen thans nog geldend zijn; en een lijst van andere verordeningen en instructies. Als leden der Schattingscommissie R. I. B. voor het tijdvak 19311935 worden herkozen de heeren F. P. Polderdijk; J. J. Mesu en P. Baurdoux, terwijl in de plaats van dhr R. Goedhart wordt ge kozen dhr P. Dingemanse Az. De aftredende leden der Commissie tot wering van schoolverzuim worden met alg. stemmen herkozen, n.I. de heeren C. M. Roozemond, L. Sluimer, C. P. Reijnoudt, P. v. Leerdam en J. Moens. In de vacature-Vogelaar wordt als lid der Commissie van toezicht op het L. O. gekozen dhr J. Dingemanse, die bedank te. In zijn plaats werd dhr M. van Strien gekozen. In de vacature-Vogelaar v®® lid werkgever in. de Werkloosheids commissie werd benoemd dhr J. J. Mesu. Aan J. C. Maas werd op zijn verzoek een half jaar ontheffing verleend van zijn aanslag in de hondenbelasting we gens afschaffing. De begrooting 1930 werd gewijzigd, evenals die van 1931. Hierbij kwam in behandeling het bezwaar van Ged. Sta ten tegen de heffing van 80 opcenten op de fondsbelasting. Na breedvoerige be spreking werd op voorstel van B. en W. besloten de 80 opcenten te handhaven. Dhr J. Dingemanse stemde tegen. Met het oog op de omstandigheden in de bietencultuur werd de ontvangst van bet steiger- en kadegeld met f 400 vermin derd en alzoo geraamd op f 1200. Hierna kwam weder ter sprake het fietspad in den Kruisweg. De voorzitter deelde mede, dat de eigenaar van den zijberm, dhr J. K. Mesu, aan de Oost zijde van den Kruisweg geen toestem ming geeft om daar een fietspad aan te leggen. Zooals het thans ligt valt het buiten het eigendom van dhr J. K. Mesu, zoodat B. en W. adviseeren het te laten zooals het nu is, en dan dat pad te ver harden met koolasch. Na eenige bespre king, herhaling van hetgeen in de vorige vergadering reeds is gezegd, werd door het lid Klompe het voorstel gedaan, het pad te laten leggen, welk voorstel werd ondersteund door dhr Mesu; dit werd met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Dhrn J. en P. Dingemanse en Poppe stemden tegen. Met dezelfde stemmenverhouding werd het voorstel-Polderdijk aangenomen om voor dat pad drie wagons koolasch aan te koopen. B. en W. werden gemachtigd het gras der oude begraafplaats enz. te verpach ten voor 2 jaar, waarbij bepaald wordt, dat het pachtjaar loopt van 1 Jan. 31 Dec. Aan J. de Goffau wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als grafdelver te gen 1 Juli a.s. Besloten wordt voor die betrekking een oproep te doen op dezelfde jaarwedde van f 75. J. de Vries heeft zich voor die betrekking reeds aanbevolen. Het bestuur der Woningbouwvereen. heeft aan den Minister van Arbeid ver zocht de huren der met rijkssteun gebouw de woningen te vegiagen. De Minister beeft daartegen geen bezwaar, mits de gemeente het verschil in huur bijpast. B. en W. stellen nu voor, voor elke wo ning de huurprijs met 25 cent per week te verlagen en dat bedrag, zijnde f 78 per jaar, door de gemeente bij te betalen. Na hespreking trekken B. en W. hun voorstel in en wordt op voorstel van het lid Mesu besloten alleen de huur van die woningen te verlagen met 25 cent per week waar van de huurders f 12 of minder per week verdienen. Bruinisse. Gistermiddag hadden 9 ar beiders, werkzaam op een zolderschuit om grond te lossen voor de dijksverzwa- ring alhier, zich in een roeiboot begeven, welke zij langs een lijn, die aan den wal was bevestigd, voorttrokken. Daar zij te veel aan één zijde stonden, schepte de roeiboot water en sloeg om, waardoor de arbeiders allen te water raakten. Daar zij het geluk hadden zich aan de lijn vast te houden, konden zij zich daarlangs naar den wal begeven, zoodat zij met den schrik en een nat pak vrij kwamen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Puttershoek, D. Batelaan te Barneveld. Te Opheusden, D. J. v. d. Graaf te Ede. Geref. Kerken. Beroepen te Sneek, H. Veldkamp te Kralingscheveer. Te Dronrijp, P. Klap wijk, cand. te Berkel (Z.-H.) Vberde pred;ikants.p 1 aats. In een vergadering, uitgeschreven door kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente te Almelo, werd in beginsel besloten tot het beroepen van een vierden predikant. Afscheid Ds J. W. F. War ners. Ds J. W. F. Warners, predikant der Ned. Herv. Gemeente te Drachtster- Compagnie, hield Zondag j.l. zijn laatste predikatie als voorganger dier gemeente en als predikant der Ned. Herv. Kerk. In den loop der godsdienstoefening deed Ds Warners mededeeling van de redenen, die hem noopten de Ned. Herv. Kerk te verlaten. Hij had bezwaren tegen de richting van en tegen de vormen en gebruiken in de Ned. Herv. Kerk, maar tevens voelde hij zich onbekwaam om de volle verantwoordelijkheid voor een gemeente te aanvaarden, die de kerk reeds dadelijk op de schouders van een jong predikant legt. Op andere wijze hoopte hij van zijn idealen te getuigen. Comité voor lectuurv er- spreiding aan zendelin gen. Ingevolge het overlijden van mej. James is het secretariaat van bovenge noemd Comité overgenomen door Me vrouw C. StoelOlie, Laan van Vogelen zang 6, Hilversum. De heer J. H. Adriaansen, Hoofd Chr. School te Werkendam, vroeger te Ovezand, is benoemd tot Hoofd eener Chr. school te Rotterdam. Geslaagd voor het Machinisten-exa men voorloopig diploma de heeren; P. A. Kalfsbeek, P. Nelis en H. Jongepier, allen te Vlissingen. HET ONTZIELDE BEDRIJF. De „Standaard" merkt op, dat al het vertrouwelijke uit bet moderne economi sche leven is verdwenen en het commer cieel element totaal overheerscht: „De rechtszekerheid is thans, dank zij ook de wet op het arbeidscontract, ver meerderd, maar ach, voor onderschei denen is het levensgeluk niet verhoogd, voor fijngevoelenden vooral niet. In den hartelijken handdruk, den troost in droeve, den gelukwensch in blijde dagen, de be langstelling in zijn levenslot, het saam- arbeiden en saam-leven lag een verster kende, vertroostende gedachte. Die poëzie is thans vrijwel uitgeban nen. De band tusschen patroon en arbei ders wordt steeds slapper en zedelijke overwegingen komen moeilijker tot haar recht. Vooral de ontwikkeling van het grootbedrijf, de uitzetting van de naam- looze vennootschap als rechtsvorm, waar in het bedrijfsleven zich hult, bevorderen dit proces. Het leven is daardoor verarmd. „Mijn patroon groet mij niet eens", „mijn pa troon kent mij niet eens" zoo klaagt bij de gehouden enquêtes meer dan een, die zijn weeizin tegen den arbeid lucht. De arbeider is dikwijls niet meer de be paalde persoon, de mensch met eigen deugden en gebreken, die werkt met den mensch-patroon. Hij is een nummer in het groote getal, zonder bezwaar en zon der voorkeur te vervangen door een an der nummer. Geen heeft dit wondeplek onbarmhar tiger opengelegd dan Henry Ford, wan neer hij letterlijk schrijft: „Een echt groot bedrijf is te groot om menschelijk te zijn. Het groeit in die mate, dat het de per soonlijkheid van den enkeling moet on derdrukken. In een groote onderneming verdwijnt zoowel de gestalte van den werkgever als van den werknemer in de menigte." Op welke akelige kilheid welbewust wordt aangestuurd leeren dezen uitspra ken van Ford, die wij onveranderd en zonder commentaar uit zijn boek overne men: „Het is overbodig bijeenkomsten te houden ten einde de verhouding tusschen den arbeider en de afdeelingen onderling te verbeteren. En 't is niet noodig, dat menschen, die te zamen moeten werken, elkaar liefhebben." „Veel persoonlijk contact is er niet de menschen doen hun werk en gaan naar huis na afloop een fabriek is geen huiskamer." „Ons arbeidsbureau wijst niemand af om iets, dat hij vroe ger mogelijk gedaan heeft hij is ons even welkom, of hij van Sing-Sing of van Harvard, uit de gevangenis of universi teit komt en wij informeeren zelfs niet aan welke van deze beide hij gepromo veerd is. Al wat hij noodig heeft, is de wil tot werken". „Wij hebben niet veel op met „persoonlijke voeling" of met hei „menschelijk element" in het beroepsle ven. Daarvoor is het reeds te laat. Wel mocht, met dergelijke verschijnse len voor oogen, Werner Sombart zijn bange zucht slaken over het „ontzielde" bedrijf. Wij staan voor het droeve feit, dat men toenemende mechaniseering van het bedrijf, „vergeestelijking" in bepaal den zin, gepaard zoekt te doen gaan met „ontzieling". De ziel wordt uit het bedrijf gestooten, „geest" mag er zijn, maar de ziel is contrabande. De ziel moet bij het binnentreden van de fabriek in de kleed kamer worden achtergelaten. De ziel evenwel kan niet van den mensch, van den arbeider worden losge maakt. Zij kan worden verminkt en ge kneusd, maar gedood worden kan zij niet. De ziel overwint! Het kwaad van de arbeidsvervloeking wordt ongetwijfeld bevorderd door facto ren, gelegen in de uitwendige ontwikke ling van den arbeid. Voor alles schuilt het kwaad in de ziel. Heillooze leerlin gen vergiftigden en vergiftigen nog de ziel van den arbeider. Alle pogingen tot herstel van de arbeidsvreugde zal met on vruchtbaarheid zijn geslagen, indien niet tot de ziel van den arbeider wordt gena derd. Bij het arbeidsvraagstuk gaat het om lichaam en ziel van den arbeider. Tragis-che dood. Gistermiddag is tijdens de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van zijn schoonvader, den heer Th. Wijlhuizen Sr., op de be graafplaats te Velp, overleden Dr H. de Groot, specialist en tot voor korten tijd directeur van het Tandheelkundig Insti tuut te Utrecht. De verslagenheid op den doodena.kker was, zooals men begrijpt, zeer groot. Politie-razzia te Ber- 1 ij n. Maandagavond hield de „Ringver- ein. Immertreu" een feestavond ter her denking van het tienjarig bestaan der vereeniging. Op dit feest waren ongeveer 3000 personen verschenen. Met het oog op de herhaalde botsingen die den laatsten tijd plaats gevonden heb ben tusschen de leden van den Ring, heeft de president van politie Greszinski tegen middernacht door een 150-tal politie agenten een razzia doen houden in de feestzalen. Ieder der aanwezigen moest zich legitimeeren. Naar verluidt is een groot aantal perso nen m arrest gesteld. Politierechter te Middelburg. Zitting van 28 April 1931. De volgende personen waren gedag vaard: den het op daa gen p ve ge hc Vlis vere gul< Bov f 15 M sing doei teur Bou de in of D Wes schi Berg spra A wei A. 1931 uit spra L. sing Sch 15 c N Vliss: A. 10 A jaar wegen ging rende Eisch J. weg« ring berg waa: J.l. dit Eisch A. delbu 1931 3 d. HELI Zaa: H tion blies sie een land titel belg De achti die schr: van en selsch Zijn de In vorm weers; men vorm* inhoc van geven Al rijke drag het ding meest Sch opvatl reeds met de de sas. men gische treerd om is d Ne gesp van gat, aan bied welke ook degel zou. Nede de kilom toch eigen toe t< De ge con sche en het econ Of met is, di mij vlak

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2