tig :g T K.I.Z. I)E ZEEDW Het Seweten van RagsrTrehern. w de^ I.R.? de leden loen vóór oesk. 59) t. Voorz. zn., Seer. ienstbode TWEEDE BLAD. Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. ometer. op een figuur* bood« buiten urgers e goede rijwiel, s vanaf gratis. uitges or den stbode V enten. (Wondt vervolgd.) 7&<i. ■s liggende in de &NG, gemeente rnemuiden. delburg. E, St. Adriaan- groote wasch VN DE LINDE, traat 98, Vlis- VAN MAANDAG 27 APRIL 1931, Nr 174. Vereeniging voor ZEekenhuls-verpleglno op Zuid- en Noord-Beveland. Deze vereeniging hield j.l. Zaterdag middag in het Schuttershof te Goes on der voorzitterschap van den heer Mr Mes te Heinkenszand haar algemeene verga dering .De voorzitter noemde in zijn ope ningswoord de opkomst gezien de weers gesteldheid, bevredigend. Toch is het ge- wenscht, dat meer leden ter vergadering komen, gezien de belangrijke besluiten, die steeds op een algemeene vergadering moeten worden genomen. Aan het vervolgens door den secretaris den heer A. de Lange te Goes uitgebrachte jaarverslag is het volgende ontleend: 1930 was voor de vereeniging een rus tig jaar, waarin de arbeid gelijkmatig kon worden verricht. Aan de propaganda werd steeds door het bestuur goede aaudacht geschonken. Het jaar werd begonnen met 6441 ingeschrevenen, waarvan 5531 betalende, en beëindigd met 8330 inge schrevenen, waarvan 7319 betalende, al- zoo een toename van een kleine 2000 inge schrevenen. Te Baarland en Oudelande werden onderafdeelingen opgericht. Aan 152 leden werd uitkeering gedaan wegens opname in een ziekenhuis en wel voor f 5343.65 aan liggingskosten en voor f 1794.60 aan bijkomende kosten. In de 2jaar van het bestaan der vereeniging is aan 321 leden in totaal ruim f 14.000 uitgekeerd. Toch hoeveel deze cijfers ook zeggen is voortdurende propaganda noodig, daar het ledental nog belangrijk kan worden uitgebreid. In 1931 ging het ledental reeds met 900 omhoog. Een verzoek van het bestuur aan de beide Goesche ziekenhuizen om reductie op den verpleegprijs, is door een dezer inrichtingen afgewezen en wordt door de andere nog in beraad gehouden. Een ver zoek aan dezelfde ziekenhuizen om meer gelegenheid, speciaal op de Zaterdagen, om derde klasse-patiënten te bezoeken, werd ingewilligd. Het bestuur besloot tot het doen ver vaardigen en verspreiden van propagan- da-materiaal (plaat en folder) voor het werk der vereeniging. De penningmeester, de heer J. H. Klooster te Ellewoutsdijk, bracht hierna verslag uit en lichtte tevens de balans en winst- en verliesrekening toe. Het ba tig saldo der rekening 1930 bedraagt f 6288.88. Het rapport der controle-commissie, utigebracht door den heer Tollenaar te Krabbendijke, luidde gunstig, zoodat de penningmeester werd gedechargeerd over zijn beheer. Besloten werd het geheele batig saldo te storten in het reservefonds, dat daar door werd gebracht op f f 13.842.62. Tot lid der controlecommissie werd benoemd de heer H. G. Rutgers te Borsselen. Nadat enkele ingediende amendemen ten waren verworpen, werd overeenkom stig het bestuursvoorstel besloten in 1931 de volgende uitkeeringen te doen: 90 pet. van den in rekening gebrachten verpleeg prijs derde klas in een ziekenhuis tot een maximum van f 2.75 per dag en f 110 per jaar en per ziektegeval, verder 60 pet. van alle bijkomende ziekenhuiskosten tot een maximum van f 30 en bij opname in een barak voor besmettelijke ziekten een extra-uitkeering van f0.75 per dag tot een maximum van f 15. Verworpen werd een voorstel van de onderafdeeling Borssele om ook ver goeding te geven in gevallen, waarin wel behandeling, doch geen opname in een ziekenhuis plaats heeft. Alleen ontving het bestuur machtiging om in bijzondere gevallen een uitzondering toe te staan. Overeenkomstig een voorstel van het bestuur werd besloten in de wijze der mandaatstemming geen verandering te brengen en ook geen ledenraad in te stel- F EU I LLETO N. door EVELYN EVERETT—GREEN. (Vrij naar het Engelsch.) 93) o Het huwelijk verliep in een rustige blij de stemming, die men vaak niet aantreft, als er meer werk van den bruiloft wordt gemaakt. Rijk en arm beschouwden deze echt als buitengewoon gelukkig. De pach ters en dorpsbewoners worden feestelijk onthaald, en mochten toen in de groote zaal komen waar de huwelijksgeschenken ten toon waren gesteld, waarna allen zich aan de deur vereenigden om bruid en bruidegom, te zien vertrekken. Nugent was in de beste stemming. Hij scheen de te genslag van de laatste maanden vergeten Hij had reeds zooveel vergoedingen er voor ontvangen. Zijn gelukkige stemming was voor een deel ook te danken aan een telegram uit een ander deel van de we reld. De tijd van verzending, was blijk baar zeer zorgvuldig berekend, want het werd hem ter hand gesteld, toen ze uit de kerk terugkwamen en bevatte slechts twee woorden: „Hartelijke gelukwen- «eheaV Dien avond maakte Philippe een laat ste wandeling door de maaaverlichte tui len, maar wel om het bestuur als volgt samen te stellen: naast voorzitter, secre taris en penningmeester hebben zitting twee leden uit Goes, twee uit Oostelijk, twee uit Westelijk Zuid-Beveland en twee uit Noord-Beveland. Als bestuursleden werden daarop gekozen de heeren Th. Wolse uit Kortgene en J. M. Noordhoek uit Kamperland. Nadat de begrooting voor 1931 was vastgesteld op een eindcijfer van f 17.70U aan inkomsten en uitgaven, volgde rond vraag en sluiting. De opening van het vliegveld W. Schouwen. Het Comité heeft ter gelegenheid van de opening van het vliegveld „West- Schouwen" door den Commissaris der Koningin in Zeeland op 4 Mei a.s., met daaraan verbonden passagiers-rondvluch ten van de K. L. M. op 4, 5 en 6 Mei, het volgende programma opgesteld: Maandag 4 Mei, omstreeks 10.1511.15 aankomst der genoodigden, deels per vliegtuig. Bezichtiging van het vliegveld en de vliegtuigen; 's middags 122 uur: gelegenheid voor koffiemaaltijd; 2 uur: officiëele ontvangst door het bestuur der N. V. Nieuw-Haamstede; toespraak door den voorzitter van het Luchtvaart-comi té Schouwen-Duiveland; officiëele ope ning door den Commissaris der Konin gin. Vertrek van het eerste vliegtuig, daarna passagiersrondvluchten. Het geheel wordt opgeluisterd door 't Muziekgezelschap „Witte van Haam stede". Een afscheid. Zaterdagmiddag 3 uur vereenigden zich in de hall van het kantoorgebouw der N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen de Directie, hoofd ambtenaren en ambtenaren om den heer Mr Jan Smit Az., die na 32 jaren aan de Mij. verbonden te zijn, met ingang van 25 April zijn functie als directeur neer legt, te huldigen. Mede waren aanwezig de Commissa rissen der Maatschappij, benevens Me vrouw SmitGoster, Mevrouw C. Smit Dyserinck en nog enkele familieleden. Bij het binnenkomen van het kantoor gebouw werd aan Mevrouw SmitGoster een bouquet aangeboden door Mej. Lod der. Nadat allen plaats genomen hadden, nam de heer G. M. Kok, voorzitter van het huldigingscomité, het woord en sprak den heer Smit namens de ambtenaren toe. Om alles op te sommen, aldus Spr., wat door Uw initiatief aan de Mij. de Schelde tot stand is gekomen, zou een heele lijst vormen, doch ik wil mij bepalen tot en kele der voornaamste, en dan noem ik in de eerste plaats de groote veranderingen en verbeteringen op de werf zelf, mo derne werkplaatsen, kranen en hellingen, waardoor de Schelde een model-inrich ting is geworden. Ten tweede de medische dienst. Bij Uw komst een primitieve in richting, thans een moderne verbandka- mer met een staf van 3 doktoren en 2 verbandmeesters; een inrichting, die ten voorbeeld gesteld kan worden aan andere werkgevers. Verder memoreer ik het fonds „Aan moediging tot sparen", waaruit ontstaan is het ambtenaren-pensioenfonds met weduwenpensioenfonds; het verleenenvan gratificatiën en medailles voor 25- en 40- jarigen dienst, gratificaties voor de jeug dige werklieden voor overgangs- en eind examens aan de Avondschool voor Nij verheidsonderwijs. Ook de huisvesting der werklieden had Uw volle aandacht. Eerst begonnen met een complex woningen op het voormalig Glacis, stichtte U later de Vereen, tot Verbetering v. d. Volkshuisvesting, waar door de werklieden thans goed gehuis vest zijn. Verder noemt Spr. het aanvullingspen sioenfonds, Stichting Voorzorg, Onder steuningsfonds, Werkloosheidsverzeke ringskas, enz. Spr. dankt hem uit naam van alle amb tenaren vpor hetgeen hij in hun belang heeft tot stand gebracht. Hierna nam de heer Smit het woord om allen to danken voor de gebrachte hulde en in het bijzonder voor de hem aangeboden souvenirs, die hij zeer op prijs stelde. Van het smaakvol uitgevoerde album nen met Noel Bray, die den volgenden morgen met den eersten trein zou vertrek ken. Ze spraken over heel wat onderwer pen. Er was al spoedig een warme sym pathie tusschen hen ontstaan. De vriend schap, 'die daar uit gegroeid was, zou niet van voorbijgaanden aard zijn; beiden wisten, dat deze onder den een of anderen vorm hun gansche leven zou blijven voort bestaan. Hij vroeg haar naar haar plannen. Ze sprak openhartig, opgewekt. Deze man begreep haar altijd volkomen en sympa thieseerde met haar en ze stelde zijn oor deel ook op hoogen prijs. „U zult Roger wel graag willen spre ken; als hij terug is", zei ze. „Ik zal Helen vragen ui ook uit te noodigen om weer op de boerderij te komen logeeren. Misschien zouden u en Hoger er samen een poosje kunnen blijven. Het zou zijn als vroeger, toen u samen met hem op kamers woon de. En Pat wat zal die blij zijn dol van vreugde gewoon. Helen had hem mee hier heen moeten brengen; maar ik moest aan zooveel dingen denken, dat ik verge ten heb hem uit te noodigen. De trouwe jougen, denk toch eens aan, hoe blij hij zal zijn als hij ons allemaal weer bij el kaar heeftl" Noel kreeg een eigenaardig warm ge voel, teen hij merkte, hoe Philippa hem als het ware tot den kring rekende, waar- is het titelblad geteekend door den heer G. J. van der Eijk Czn., terwijl de namen gecailigrapheerd werden door den heer C. G. Dillen, beiden ambtenaren bij de N.V. Kon. Mij. „De Schelde". Van de gelegenheid, om persoonlijk van den heer Smit afscheid te nemen, werd door alle ambtenaren gebruik ge maakt. De scheepvaart tusschen Gent en Terneuzea Het gemeente bestuur van Gent heeft een nieuwe ver ordening gemaakt met betrekking tot het verhalen van zee- en binnenschepen op het kanaal Temeuzen—Gent, wat betreft het Belgische gedeelte tusschen Gent en de Belgisch-Nederlandsche grens, Deze verordening legt de verplichting op, gebruik te maken van de sleepbooten der Antwerpsche Maatschappij, die van het stadsbestuur van Gent het monopolie verkregen heeft voor alle sleepdiensten op het Belgische gedeelte van het kanaal TemeuzenGent. (Hbld.) Korfbal. Wintercompetitie Z. K. B. Gespeeld: EltoZeelandia 23. Hier door is Elto aks kampioenscandidaat afge vallen en blijven 'hiervoor over Zeevaart school Vlissingen en Zeelandia Hans- weert. Deze vereeniging spelen a.s. Zaterdag 2 Mei 3.30 uur te Vlissingen om den titel. Scheidsrechter is dhr Everaars Vlissin gen. Te Kloetinge spelen nog om 5 uur E.L.T.O.Volharding. Scheidsrechter dhr Kram, Kapelle. Middelburg. De wijziging van het slui tingsuur van café's enz. van v.m. half één in n.m. 12 uur gaat morgen in. Zaterdag werd alhier gehouden de jaarvergadering der Zeeuwsche Vereeni ging voor Dialectonderzoek. Na voorlezing en goedkeuring der notulen, werd door den penningmeester, den heer H. Pieters, rekening en verantwoording gedaan van de geldmiddelen over het afgeloopen vereenigingsjaar. De rekening sloot met een batig saldo van f 10.48. Uit het ver slag van de secretaresse, Mej. Dr Ghij- sen bleek o.m., dat de vereeniging telt 97 werkende leden en 19 begunstigers; een twintigtal medewerkers verleenen bovendien steun bij het Dialectonderzoek. Uitgegeven werden dit jaar zes num mers van het vereerugingsnieuws met dialectlijst; 621 woorden en uitdrukkin gen werden hierdoor gecontroleerd. De inzenders der dialectlijsten zijn wel over geheel Zeeland verspreid, doch niet alle deelen zijn nog in voldoende mate vertegenwoordigd. O.a. voor Schouwen en Duiveland zou het aantal inzenders grooter moeten zijn. Dank zij de bemoei ingen van leden en bestuursleden ter plaatse hoopt men hier echter binnen kort verbetering te zien, evenals op Goe- ree en Overflakkee. Bij de voorziening in de bestuursvaca- tures werden herbenoemd de heer C. Beau- doux, districtsbestuurslid voor Tholen en Mej. Dr Ghijsen, eerste secretaresse. Tot tweede secretaresse werd gekozen Mej. K. van de Putte te Domburg, inplaats van den heer L. M. van Breen, die be dankt had. De voorzitter deed mededeeling van de uitkomst der besprekingen door het da gelij ksch bestuur gevoerd met den secre taris van het Centraal Bureau voor Ne- derlandsche en Friesche Dialecten, welke de mogelijkheid openen voor vruchtbare wisselwerking. Betreffende de uitgave van het Alge meen Zeeuwsch Woordenboek was het dagelij ksch bestuur in voorloopig over leg getreden met de Firma G. W. den Boer, die zich tot uitgave bereid had ver klaard mits een voldoend aantal intee- kenaren werd verkregen. Met het rond zenden svan een prospectus en proefblad zal te zijner tijd een begin worden ge maakt. De vergadering betuigde zijn in stemming met deze plannen. Goes. Zaterdag werd alhier vanwege de Knapenvereenigingen, aangesloten bij het N.J.V. een alleszins goed geslaagden Jon gensdag gehouden. De opkomst was, on danks het ongunstige weer goed en de stemming niet minder. Aanwezig was ook de heer Fallentin, secretaris van het Ver bond. De middag weid gevuld met voor drachten, stukjes van Fluitclubs, samen spraak, opvoering van het stukje getiteld toe zij zelf behoorde. Maar hij had nog geen antwoord gegeven en zij keek hem vragend aan. „U zult toch komen nietwaar?" „Ik zou me geen grooter genoegen kun nen voorstellen. Ik hoop, dat mijn boek tegen dien tijd verschenen is. Ik ben be nieuwd, hoe het ontvangen zal worden." „Het is prachtig!" riep Philippa vol geestdrift uit. „Ik vond het zoo aardig van u mij de proeven te laten lezen. He' is niet een boek, dat door Jan en alle man gewaardeerd zal worden. Men vindt er te veel hooge, mooie gedachten in, die de massa niet begrijpt. Het heeft veel van een gedicht in proza. Ik voor mij prefe reer zulke poëzie boven berijmde gedich ten. Denk er vooral aan, dat u mij een presentexemplaar doet toesturen en dat u belooft heeft zelf mijn naam er in te schrijven. U weet niet, hoe trotsch ik er op zal zijn als men er naar vraagt, te kunnen zeggen, dat de schijver een vjriend van me is." Noel glimlachte; maar hij scheen zich niet geheel en al op zijn gemak te voe len, wel iets ongewoons voor hem. Mis schien maakte die lof over zijn geestes kind hem wat verlegen, want hij was een bescheiden man en niet gewend aan zulke openlijke lofuitingen. Of zou er nog een andere oorzaak bestaan? Hij keerde tot het eerste onderwerp terug. „De Bintjes", alsmede een zeer onderhou dende rede van den heer Fallentin. Alles viel in zeer goeden smaak en werd afge wisseld door gemeenschappelijk gezang. Te ruim half vijf werd de vergadering, na een ernstig sluitingswoord van den heer Fallentin, met het zingen van het bonds lied besloten. Krabbendijke. Vrijdagavond werd alhier een vergadering gehouden van den Ring Oost-Zuid-Beveland van het Ned. Jon gelingsverbond. Deze vergadering was zeer druk beizocht. Aan deze vergadering was een voordxaohtenwedstrijd verbonden. Hieraan werd door 13 personen deelge nomen. De prijzen werden behaald als volgt: afdeeling A: le prijs dhr Netelen bos van Hansweert; 2e pr. dhr de Jonge, van Yerseke. Afdeeling B: le pr. D. Wa- verijn, Kruiningen ;2e pr. M. v. Nieuwen- 'huyse, Kruiningen; 3e pr. A. v. Harn, Krabbendijke; 4e pr. A. Schrier, Waarde; 5e pr. H. v. d. Velde, Kruiningen. De prijzen bestonden uit boekwerken. De jury bestond uit de 'heeren Ds Sehns, Hansweert, dhr Koppejan, Kruiningen en dhr Dcllaart, Yerseke. Verschillende pre dikanten waren aanwezig. Deze vergadering stond wegens ziekte van den voorzitter, Ds Wildschut, onder de leiding van dhr D. Waverijn van Krui ningen. Ds Hoogenraad van Waarde sloot dezen welgeslaagden avond met dank zegging. Vrijdagavond vergaderde onder voor zitterschap van dhr M. van Hekken de afdeeling der vereeniging voor Zieken- huisverpleging op Noord- en Zuid-Beve land. De opkomst was zeer gering. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat 'het aantal betalende leden t'hans bedraagt 207, 'het ledental neemt langzamerhand toe 'In het afgeloopen jaar waren 7 leden opgenomen in diverse ziekenhuizen. Uit de reikening van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten bedroegen f466.80, de afdracht aan de centrale kas f 376.28, bodeloon f 40 en verdere onkos ten f 5.57. Met bet vorige saldo dus een goed slot van f 75.44. Besloten werd den penningmeester eenige vergoeding toe te kennen voor zijn werkzaamheden. De af tredende bestuursleden dhrn Van Hekken, M. Francke en A. Tollenaar werden weer herkozen. Tot afgevaardigden naar de al gemeene vergadering werden benoemd dhr J. v. d. SandeKloet en dhr F. v. d. Bont. Nadat dooT enkele leden eenige nuttige wenken waren gegeven voor de propaganda, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Oudelande. De R.K. candidatenlijst voor den Gemeenteraad luidt: 1. Adr. Boon man; 2. Ding. Hoondert; 3. Hub. de Jonge. Rilland-Bath. Alhier speelde Zaterdag j.l. Rilland tegen T.V.V. uit Tholen. Deze spannende wedstrijd (ruststand nog 0—0) eindigde tenslotte in een Welverdiende 10 overwinning voor Rilland. Zaterdag j.l. speelde te Ierseke Ajax I tegen Volharding I, Rilland, wel ke wedstrijd een 72 overwinning voor Volharding bracht. Heinkenszand. Door de kiesvereeniging Gemeentebelang zijn candidaat gesteld voor den Gemeenteraad de heeren C. Nijsse 'Gz. (aftr.), J. de Mol (aftr.), G. P. Beaufort, J. I. Wisse, J. Karelse, M. Meulblok, J. de Hamer en P. C. Schipper. De verkiezing voor leden van den gemeenteraad is bepaald op 15 Juni a.s. Door de mondharmonica-vereeniging „Concordia" alhier is Vrijdag haar voor jaarsconcert gegeven. Door verschillende omstandigheden kon 'dit concert niet vroe ger gegeven worden. De opkomst was daardoor gering. De verschillende num mers werden onder leiding van den direc teur J. J. Wal'hout, uitstekend uitgevoerd. Poortvliet. Door de Anti-Rev. Kiesver- een. zijn voor de a.s. gemeeteraadsverkie- ztng de volgende candidaten gesteld: 1 M. K. Krijger aftr., 2. A. Kloet, 3. M. Lind- hout, 4. J. Deurloo, 5. H. IJsseldijk, 6. H. Overbeeke. Scherpenlsse. Benoemd tot waterbouw kundig opzichter bij den Waterstaat te Utrecht de heer P. van As Az. alhier. „U spreekt, alsof u een poosje bij juf frouw Rivers zult doorbrengen." „Ja, ik geloof zelfs, dat ik heel veel bij haar zal zijn. Ze heeft hulp nojdig voor haar drukke bezigheden en ze zegt dat ik haar minstens zoo goed kan hel pen als iemand anders. Ik van mijn kant ben er erg blij om, want ik ben bang, dat er dagen op komst zijn, dat men mij op Transome Peveril eigenlijk niet meer noodig heeft. Er is al zoo veel veranderd en de omstandigheden hebben zich zoo gewijzigd." Hij stond heel stil en staarde naar de nevelige vallei, waar de nachtegalen de echo's van het bosch deden ontwaken en elkaar beantwoordden met hun kwin- keleerend lied. Wat een prachtig buiten was het toch. Dat had hij van het begin af aan gevoeld. Hoe kon iemand, die hier was opgegroeid zich nog ergens anders gelukkig voelen! Philippa sprak weer op half droomerigen toon. „Ik heb wel eens gedacht na die we ken in Londen dat ik er te eeniger tijd terug zou keeren en er een plaats zou innemen onder de werkers in de groote stad; maar Hij wendde plotseling het gelaat naar haar toe en sprak op een vreemden, half verstikten toon: „Ik heb het nog nooit durven zeggen ik heb er eigenlijk nauwelijks aan durven Door het vuur verrast. Za terdagnacht is te Nijmegen brand uitge broken in het perceel aan de Lange He- zelstraat, waarin gevestigd is de schil- derijenwinkel en lijstenfabriek van den heer P. Winkel en werkplaats brandden totaal uit. De vrouw des huizes en twee kinde- rep, die door het vuur verrast werden, konden slechts met moeite over ladders gered worden. Verzekering dekt de schade. Oorzaak onbekend. Inbraak in kerk en past o- r i e. Te IJsselmonde heeft men in den nacht van Donderdag op Vrijdag ingebro ken ten huize van Ds Nelck, Herv. predi kant, en in de Ned. Herv. Kerk. Door afwezigheid van Ds Nelck kon niet wor den geconstateerd of iets wordt vermist. De Heezer-bosschen ge sloten. Men bericht uit Oostelijk N. Brabant aan de „Tijd": Een der heerlijkste natuurmonumenten in het bosch- en heide-rijke Oostelijk N.- Brabantsche land, is het complex der Heezer Bosschen. Zeer gezocht niet alleen bij de bevolking der omgeving, maar ook bij de toeristen, vormden de Heezer Bos schen steeds een vast nummer op het pro gramma der natuurminnaars. Thans zal met ingang van 10 Mei a.s. het „Land goed van de Heerlijkheid Heeze en Leen de" te Heeze, worden gesloten. Alleen voor op naam gestelde wandelkaarten zullen voortaan de Heezer bosschen zijn openge steld. Het genomen besluit kon moeilijk uit blijven, schrijft het blad. Opzettelijke ver nieling van geboomte, beplantingen, enz., leidde reeds vroeger ertoe, dat de eige naar een waarschuwing tot het publiek richtte. Het is gebleken, dat aan doove- mansdeur geklopt. POLDER WALCHEREN. Zaterdagmorgen vergaderde het be stuur van den Polder Walcheren onder voorzitterschap van dhr Mr H. F. Lants- heer. Na onderzoek van den geloofsbriet van den benoemden commissaris, dhr P. de Visser, legde deze en ook dhr G. Jas- perse Hzn, wiens geloosbrief reeds in de vorige vergadering was goedgekeurd, in handen van den voorzitter den voorge schreven eed af. De voorzitter wenschte beide hee ren geluk met het vertrouwen door inge landen in hen gesteld en heette beiden hartelijk welkom, speciaal dhr de Visser, den zoon van den oud-rand, en hoopte, dat deze de plaats van zijn vader op een waardige wijze zal bezetten. Spr. hoopte verder, dat beide heeren de belangen van den polder, die hen zoo na aan het hart liggen, goed zullen behartigen. Welkom heette spr. ook dhr Huson, die na een ernstige ziekte weder hersteld de vergadering kon bijwonen. Tenslotte deelde spr. nog mede, dat dhr Barentsen wegens lichte ongesteldheid niet aanwe zig kon zijn. Het jaarverslag gaf geen aanleiding tot opmerkingen en werd voor kennisge ving aangenomen. Bij het voorstel tot het uitvoeren van vernieuwing van de glooiing aan een deel van den Westkapelschen zee dijk en het daarvoor verleenen van een crediet van f 48.000, vroeg dhr J e r o- n i m u s, in hoeveel jaren men dit be drag denkt af te schrijven. De voorzitter antwoordde, dat dit nog geen punt van overweging heeft uit gemaakt. De vergadering vereenigde zich z. h. st. met het voorstel en ook met dat tot het verstrekken van een crediet van f 56.600 voor verbeteringen aan de glooi ing van de Westwatering en voor dat be drag een leening te sluiten. Het voorstel om f 4000 uit te trekken voor het opruimen van een kaze mat in den dijk bij het voormalige fort de Nolle te Vlissingen, waarin de ge meente f 2000 zal bijdragen, gaf dhr H e ij s e aanleiding op te merken, dat 't z. i. beter ware geweest, dat Vlissingen het werk uitvoerde en do polder er sub sidie aan gaf. Het kan tegenvallen en dan denken en de tijd is er nog niet rijp voor. Maar den een of anderen dag te eeni ger tijd zal ik bet misschien durven zeggen, dat, als je op Transome Peveril niet meer noodig bent, er ergens anders een plekje is, waar men naar je verlangt heel erg naar je verlangt. Ik heb je zoo noodig, Philippa!" Zoo sprekend keek hij haar een ©ogen blik recht in de oogen, dan draaide hij zich om en was eenige oogenblikken later in het dichte struikgewas verdwenen. In ademlooze verbazing keek Philippa hem na. Ver weg, op het dek van een grooten oceaanstoomer keek enkele dagen later Roger Trehern, hoe de kusten van het groote Australische vaste land langzamer hand verdwenen in de schemeringen van den snel vallenden avond. Zijn gelaat toonde, dat hij tot een vast besluit was gekomen. Zijn wangen hadden een gezonde kleur. Zijn eens zoo mager lichaam was gevulder geworden en of schoon hij altijd slank en gespierd zou blijven, was elk spoor van een verwoeste gezondheid verdwenen en werden zij, die hem in 't gelaat hadden gezien, niet lan ger vervolgd door de sombere gedruktheid van zijn blik. e

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5