DE ZEEDW DE WELFSCHOEN maakt een lange wandeling tot een genot. jacq.Tlouvier ZIss,NGeN He! Geweten van Rngerlrehern. TWEEDE BLAD. HET ADRES A. WILKING feuilleton Wat er deze week voorviel —TUBERCULOSE— Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Brieven uit Middelburg. VAN ZATERDAG 25 APRIL 1931. No. 173. Het belangrijkste feit van deze week was natuurlijk de Statenverkiezing. Het is in deze rubriek de plaats niet, om over den uitslag daarvan breedvoerige beschouwingen te geven. Alleen mogen we concludeeren, dat, blijkbaar in over eenstemming met de kalmte, die aan de verkiezingen vooraf ging, schokkende ver anderingen uitbleven Vooral de drie groote rechtsche partijen bleven, over het geheele land genomen, die zij waren. De A.-R. partij mocht zelfs hoewel haar gevoelige verliezen waren voorspeld eenige winst boeken. Opmerkelijk groot waren de verliezen, die plattelandersbond en vrijz. democraten en belangrijk ook die van den Vrijheidsbond. Blijkbaar heeft in den geheelen linkerhoek een groote op schuiving naar links plaats gehad, want de sociaal-democraten gingen hier met de winst strijken. i Behalve aan de politiek hadden onze landbouwers ook bijzondere aandacht te schenken aan de uitvoering der tarwe- wef, waaraan thans hard wordt gewerkt. Maakten wij in ons vorig weekoverzicht melding van de revolutie in Spanje, thans kan gemeld, dat de koning van Spanje tijdelijk in Engeland vertoeft en dat de overige leden der koninklijke familie hun verblijf hebben gekozen te Fontainebleau in Frankrijk. Het schijnt nog niet zeker te zijn, waar zij zich definitief zullen vestigen. Inmiddels loopen er ernstige geruchten, dat ook de Bolsjewisten probeeren hun slag te slaan in Spanje. Trouwens meer dere berichten maakten deze week mel ding van een groote activiteit der Sov- jet-heeren. Zoo schijnt de roode propa ganda ook in Litauen en Griekenland te werken en heette het zelfs, dat nog meer plannen in Moscou worden uitge broed. Dat men allerwegen op zijn hoede zij, tegen het verderfelijke Bolsjewisme, dat niet anders dan ellende over ons wereld deel zal brengen. UIL Amice, We hebben op Walcheren een drukke week achter ons. Allereerst het Konink lijk bezoek aan Vlissingen ter gelegen heid van de opening der nieuwe haven. Hoewel deze nog niet gereed is, heeft H. M. de Koningin, na een rede van minister Reymer, de nieuwe haven-outil- lage met een kort woord geopend ver klaard. Tot heden werden de bestaande havens weinig door de groote zeevaart gebruikt en dienden zij in hoofdzaak voor het binnenloopen en aanleggen van de geregelde stoombootdiensten en van de marineschepen en loodsvaartuigen, merkte de minister op en terecht. Of dit, nu de kosten van uitbreiding en ge heele outillage omstreeks vijf millioen hebben bedragen, zich op den duur zal wijzigen, is moeilijk te zeggen. Voorspel lingen hieromtrent kunnen niet worden gedaan. Voor ons ligt nu, zeide de mi nister, een nieuwe, moderne haven en de voorwaarden tot verdere ontwikkeling zijn in dit deel van ons Nederland aan wezig. Met andere woorden: De Neder- landsche Staat heeft zijn plicht tegenover Vlissingen, met behulp van provincie en gemeente, betracht en het zal nu van allerlei omstandigheden afhangen of de bestede vijftig tonnen gouds hun rente zullen opbrengen. Te hopen is dit alles zins; doch na de gegeven kans aan Vlis singen, zal deze gemeente in onafzien- baren tijd nu niet meer nieuwe offers kunnen vragen. Van de nieuwe haventerreinen begaf de Koninklijke Familie zich naar het in T. B. C.-Patlënten, bespoedigt Uwe genezing door een kuur met granuline. Leest wat Dr. H. VAN GRAF HORST, arts schrijft in zijn brochure „Wenken en raadgevingen bij de be handeling van Tuberculose en Scro- fulose" over de gunstige resultaten, daarmee verkregen bij tuberculose en klierziekte. Deze brochure, die o. a. talrijke attesten bevat van geneesheeren en gewezen patiënten, wordt U, op aanvrage, in gesloten enveloppe, gratis toegezonden door de Pharm. Ond. Dr.J.H. VAN GRAFHORST. Schevenin- gen, Alkmaarsche straat, D 9. aanbouw zijnde ziekenhuis „Bethesda", welks stichting te danken is aan de libe raliteit van een in onze omgeving hoog geschat Echtpaar, in onze kringen wel bekend en waarvan de man, die in alle opzichten tot een der onzen kon worden gerekend, ons voor bijna anderhalfjaar is ontvallen. Ook deze inrichting is nog niet geheel gereed, zoodat de Koningin en haar familie nog op eenigszins primi tieve wijze moest worden ontvangen. Het is voor de stichteres een dubbel voor recht, dat een Koninklijke hand de door haar in het leven geroepen stichting kwam openen en tevens ook, dat zij van diezelfde hand de waardeering mocht ontvangen voor hare opofferende naas tenliefde. Moge spoedig aan het lijdend deel der Walchersche bevolking de lief de Christi door wetenschappelijke behan deling en opofferende verpleging kunnen worden bewezen en het Bijbelwoord, in de onthulde gedenkplaat aangebracht, vol komen tot zijn recht komen. Als men niet beter wist, zou men in de vorige week niet gezegd hebben, dat de Statenverkiezingen zoo dicht op komst waren. In tegenstelling met vroeger, was alles meer dan stil en rustig. Nauwelijks hier en daar een aanplakbiljet of een aanbeveling achter de ruiten der ven sters. Politieke vergaderingen slechts weinige en die er gehouden werden, slecht bezocht De openbare vergadering van ons Antirevolutionair Zeeuwsch Provin ciaal Comité op den wekelijkschen markt dag te Middelburg gehouden, en waarin Prof. Diepenhorst als spreker optrad, maakte gelukkigerwijs een uitzondering. De landbouwende bevolking onzer provin cie was er althans sterk vertegenwoor digd en de staf der Antirevolutionairen ontbrak niet Vooral zag men er een aan zienlijk aantal burgemeesters, ten be wijze, dat niet langer overwegend recht sche gemeenten door mannen van links worden bestuurd, gelijk vroeger het ge val was. Er heerschte eenf opgewekte stemming, waartoe het woord van den gevierden, landbouwlievenden hoog leeraar niet weinig bijdroeg. En ook de leiding der vergadering was in bizon der goede handen. Met goede hope op een gunstigen uitslag ging de vergade ring uiteen. Zoover schreven wij vóór den dag der stemming. Eén episode uit den verkie zingsstrijd mede te deel en, kunnen wij echter niet nalaten. Men herinnert zich, dat in 1929 de S.D.A.P. meer geld in de verkiezingsdagen aan reclame uitgaf, dan alle andere partijen te zamen. Men stak vuurwerk af op het Molenwater en huur de gemeenteterrein om er groote borden op te plaatsen. Daarom zeker noemde Middelburg's burgemeester in de laatste raadsvergadering de S.D.A.P. „de rijk ste partij". Thans sloeg men een anderen weg in, aangestoken door zucht naar bezuiniging. Een groot dubbel bord met een aanbeveling van de S.-D. candidaten plaatste men op een handwagen. Dezen wagen zette men op de Groote Markt in de rij van andere wagens en bleef er mee stilstaan. Men bereikte nu hetzelfde, zonder huur voor ingenomen gemeente grond te betalen. Wat zouden de S.D.A.P.- ers goede „kapitalisten" zijn! De natuur gaat boven de leer! Overigens is in Middelburg de verkie zingsstrijd van de zijde der S.D.A.P. niet met zooveel puibMaken ophef gevoerd als in vorige jaren. Of 'het feit, dat deze partij thans sinds 1929 met 155 stemmen terug ging, hieraan is te danken, kunnen wij niet nagaan. Het bleek op den verkie zingsdag meer dan eens, dat kiezers, die voorheen rood hadden gestemd, daarop terugkwamen. Dit is verheugend en een bewijs, dat de zelfverheffing en de zede lijk ontoelaatbare toezeggingen der S. D. A. P. thans dat geloof niet meer vinden, dat haar vroeger ten deel viel. Wij, anti-revolutionairen, kwamen weer op onze oude sterkte van 1927 en zelfs daarboven. Dit strekt tot groote blijdschap en igeeft moed van de toekomst. Als men de Staatkundig Gereformeerden nog bij rechts mag tellen, hebben thans in de hoofdstad een kleine 4700 kiezers en kie zeressen hun stem op rechtsche candida ten uitgebracht, tegen plm. 4500 op links. Men moet, met hetoog op de samen stelling van den Raad van Middelburg nog niet al te vergaande gevolgtrekkingen maken uit deze stemmenverhouding. Doch wel moet zulks een spoorslag zijn om over eenige weken zijn uiterste krachten in te spannen bij de Raadsverkiezingen. Niet alleen, dat geen onzer dan thuis blijve, doch reeds nu moeten alle geoorloofde maatregelen worden genomen, ten einde ons stemmencijfer zoo 'hoog mogelijk op te voeren. Wat een heerlijke overwinning zou het zijn, als 9 rechtsche tegen 8 lin'k- sche raadsleden moesten worden afge vaardigd naar ons fraaie stadhuis! Met vriendelijken groet, t.t. METELLTJS. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectie Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST Koudekerke. Toen gistermiddag de land bouwerszoon W. Roelse alhier uit Mid delburg terugkeerde van het leveren van een voer hooi, met zijn door één paard bespannen wagen en ter hoogte van de hofstede van 3. Aarnoutse kwam, kwam de vrachtauto van H. Welleman uit Nieuwdorp hem achterop rijden. Bij het passeeren schrok het paard en sprong voor de auto, met het gevolg, dat het zoo ernstig gewond werd, dat de darmen uit het lichaam hingen. De voerman had geen letsel bekomen. Het paard werd afge maakt. Serooskerke (W.) De Chr.-HisL Kies- vereeniging stelde de volgende candida ten voor den gemeenteraad: 1. W. C. Al- laart (aftr.), 2. P. W. M. Hoegen van Hoogelande; 3. L. Cornelisse; 4. P. Mal- jaars A.Pz.; 5. K. Klijfhout; 6. M. Geluk. Kamperland. Donderdagavond hield de onderafdeeling Kamperland van Zieken huis verpleging haar 2de jaarvergadering. Opgekomen waren 44 leden. De voorzitter Ds Tonsbeek opende de vergadering. Uit het verslag van den secr.-penningm. J. Verburg Cz. bleek, dat de onderafdeeling nu 453 ingeschrevenen telde en een batig saldo had van f 106. Eén lid werd in 1930 opgenomen. Tot bestuurslid werd herko zen dhr A. Mullie. Als candidaat werd gesteld voor 't Hoofdbestuur dhr J. M. Noordhoek. Als afgevaardigden naar de alg. verg. te Goes werden gekozen dhrn J. Verburg en A. Mullie. Domburg. Donderdagavond vergaderde de Gemeenteraad. Dhr Westenburger was afwezig. Een adres van den Kring Wal cheren van de Z. L. M. inzake verlaging van keurloon en slachthuisrechten werd, met 5 tegen 1 stem, die van dhr Geldof, voor kennisgeving aangenomen. Het adres van de gemeente Zaamslag om verlaging van jaarwedden der Burgemeesters, Se cretarissen enz. werd, daar Ged. Staten daarop reeds hebben beschikt, niet meer behandeld. B. en W. stelden voor over te gaan tot conversie der loopende 5 pet. geldleeningen, zoo mogelijk in 4 pet. Daar toe werd met algemeens stemmen beslo ten. Naar aanleiding van een, in de vorige vergadering gedaan voorstel van dhr Gel dof, deelden B. en W. mede, dat reeds ongeveer 25 jaar geleden op verzoek van den voorzitter, door den toenmaligen di recteur van gemeentewerken te 's-Gra- venhage een rioleeringsplan voor Dom burg werd opgemaakt. In 1914 werd door den directeur van gemeentewerken van Vlissingen een dergelijk plan gemaakt. Deze plannen zijn echter nimmer uitge voerd. Door de veranderde tijdsomstan digheden zijn de kostenbegrootingen van deze plannen echter niet meer te gebrui ken. Moch de Raad op een dergelijk plan prijs stellen, dan vragen B. en W. een crediet om zulk een plan weer te doen opmaken. Dhr Geldof zag gaarne, dat zulk een plan werd gemaakt en zal dan ook voor een crediet stemmen, ook omdat bij verdere aanleg van gedeeltelijke riolee- ling dan rekening met dit plan kan wor den gehouden, waartegenover dhr Elout opmerkt, dat een algemeene rioleering waarop zulk een plan heLekking heeft, geen enkel verband houdt met de thans bestaande rioleering voor afvoer van he melwater. Dhr de Visser zegt, dat B. en W. niet doordrongen zijn van den nood der tijden. Voor den boerenstand en mis schien ook voor de Badplaats zullen mis schien nog slechter tijden aanbreken zoo dat het niet te verantwoorden is om thans groote uitgaven te doen. Ook dhr Alme- kinders is voor uitstel, opdat de Raad in zijn nieuwe samenstelling daarover kan oordeelen. De voorzitter merkt op, dat B. en W. den Raad niet hebben voorgesteld om over te gaan te het maken van een riool plan, zij hebben alleen medegedeeld, dat wanneer de Raad, met dhr Geldof van meening mocht zijn, dat een rioleering voor de geheele gemeente gewenscht was, zij voorstelden om een crediet te verke nen tot het maken van een plan. Dhr Gel dof stelde voor het crediet te verleenen werk voorstel met 5 tegen 1 stem werd verworpen. De bewoners der Volkswoningen vroe gen aanbrengen van een tweetal walbak ken bij die woningen, dhr Van Sluijs gaf een toelichting omtrent eventueele plaat sing van die bakken, waarna met alge meene stemmen daartoe werd besloten. Van de Vereeniging tot bevordering van de belangen van de Badplaats Domburg was een verzoek ingekomen om een sub sidie van f 250. De voorzitter stelde het groote nut dat deze vereeniging voor de Gemeente heeft in het licht en meende, dat de gemeente een zedelijke verplichting heeft om hier te steunen. B. en W. stel den dan ook voor om het verzoek in te willigen. Dhr Geldof acht de badplaats een groot gemeentebelang. Hij ziet echter een tegenstelling in het feit, dat de ge meente thans deze Vereeniging zal steu nen, terwijl deze reeds subsidie geeft aan de muziekvereeniging. Had de gemeente intijds het belang van het Vreemdelingen verkeer ingezien dan was een dergelijke subsi dieering van Vereenigingen onder ling niet noodig geweest. Dhr Houmes verklaart zich tegen het geven van sub sidie. Dhr de Visser meent, dat reeds veel te veel subsidies zijn gegeven en men de moeilijke tijden in aanmerking moet ne men, waarop dhr Elout antwoordt, dat juist nu de tijden slecht zijn door het ma ken van reclame moet worden gezorgd, dat men niet achteruit gaat. Dhr Geldof wijst er op, dat ook een groot aantal leden hun contributies niet onbelangrijk ver hoogd hebben. Dhr Almekinders vraagt of ook zij, die hier niet wonen, doch in het seizoen hier winkels hebben, bijdragen, waarop de voorzitter zegt, dat verschillende personen die in 'dat geval verkeeren, bijdragen. Dhr Almekinders acht de subsidie wel hoog doch wil voor één jaar zijn stem daaraan geven. Met 4 tegen 2 stemmen, die van dhrn de Visser en Houmes wordt de sub sidie voor één jaar verleend. Een uitvoerige gedachtenwisseling ont spint zich thans over de brandweerorga nisatie. Besloten wordt tot aanschaffing van verschillende voorwerpen en om thans niet over te gaan tot collectieve onge vallenverzekering van het personeel doch de risico zelf ie dragen De kwestie vaa het maken van brandputten wordt we3r behandeld. Daar in het college van B. cn W. daaromtrent geen eenstemmigheid heerscht, stelt dhr Elout voor twee brand putten te maken, welk voorstel met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren Geldof en Elout werd verworpen. Dhr Geldcf vraagt waarom de nieuwe bestrating van den Westweg niet tot de Begraafplaats is doorgetrokken, waarop dc Voorzitter ant woordt. dat dit niet ie bedoeling is ge weest en ook aan den Baad destijds is medegedeeld dat dit niet zou geschieden. Verder zegt dhr Geluof u&t de plaatsing van de stemhokjes z.i riet aai rl n' vol doet. 1 'jfVö Nachtelijk drama te E 1 e n. In een vlaag van zwaarmoedig heid is een 34-jarige onderwijzeres, die op vacantie vertoefde bij een familielid te Maastricht gisternacht naar het nabij gelegen Bemelen geloopen. Daar heeft zij haar kieeren met benzine overgoten en in brand gestoken. In deerniswekkenden toestand heeft de ongelukkige in het holle van den nacht nog aan verscheidene huizen aangeklopt doch vergeefs. Tenslotte werd zij aange troffen door den gemeente-veldwachter, die er terstond zorg voor droeg, dat de vrouw, die vreeselijk gewond was, naar het ziekenhuis „Calvariënberg" te Maas tricht, werd overgebracht Haar toestand is hopeloos. Oneerlijke postbeambte. Op de lijn Den BoschUtrecht werden meen malen poststukken vermist De verden king viel op den conducteur der brieven malen F. R. te H., te 's-Hertogenbosch en men besloot hem op de proef te stel len. Daartoe werden bij de poststukken twee brieven gevoegd, waarin zilverbons zaten, die men geteekend had. Bij aan komst te Utrecht bleken de brieven ver dwenen, maar de zilverbons werden ge vonden in den zak van ten H. Deswege stond hij gisteren voor de Bossche Recht bank terecht. De eisch luidde 8 maanden gevangenisstraf. Geschorst Naar het Nederl. Weekblad voor Kruidenierswaren ver neemt, heeft de voorzitter van den Ned. Kruideniersbond verleden week Vrijdag den heer J. J. Gabel geschorst als leider van de inkoopcoöperatie, als secretaris van den Kruideniersbond en als redac teur van het bondsorgaan. De besturen hebben deze maatregelen Dinsdag be krachtigd, en in beide organisaties zal ten spoedigste een voorstel tot ontslag aan de orde komen. De administratie, waarmee de heer G. belast was, moet in beide organisaties hopeloos in de war zijn. Brandstichting? Het onder zoek naar de oorzaak van den brand in de sigarenfabriek van de Gebrs Van Lint te Beverwijk, in den nacht van Woens dag op Donderdag, heeft geleid tot de arrestatie van A. K. te Beverwijk, tegen wien ernstige vermoedens van brand stichting zijn gerezen. De aangehoudene was als sigarenmaker aan de fabriek ver bonden. HET ViJF-JAREN PLAN. De „Standaard" schrijft: „The New Statesman and Nation" ont leend in zijn nummer van 11 April aan de Russische „Pravda" eenige statisti sche gegevens over het vijf-jaren plan. Er blijkt uit, dat in het aigeloopen jaar ruim 500 nieuwe fabrieken in werking zijn getreden, zoomede, dat het plan voor de petroleum reeds volledig uitgevoerd is, tengevolge waarvan de productie van olie thans het drievoudige zou bedragen van 1913. De „Pravda" erkent, dat men bij de steenkoolproductie en in het transportwezen 't gestelde doel niet bereikt heeft; daarentegen is de productie van staal verdubbeld en die van electrische kracht meer dan verdubbeld. Merkwaardig zijn de cijfers over den landbouw. In 1927 kwam nog 85 pet. van de door EVELYN EVERETT—GREEN. (Vrij naar het Engelsch.) 92) O „Papa kan zich nu eenmaal nog niet in de nieuwe levensomstandigheden plaat sen waarin het niet vanzelf spreekt dat een meisje trouwt. Daarom vindt hij het heelemaal niet noodig over mijn toe komst te praten; dat komt immers van zelf wel in orde!" „Maar de eerstkomende weken?" „0, hij verwacht natuurlijk niet, dat ik juist in het huwelijksbootje zal stappen gedurende Nugents korte huwelijksreis. Maar ik blijf hier om het toezicht te hou den op enkele herstellingen en verande ringen, die gedurende de afwezigheid van het jonge paar uitgevoerd moeten wor den. Elinors kamers moeten opnieuw be hangen en gestoffeerd worden. Nugent heeft me zeer nauwkeurige aanwijzingen gegeven. Ik heb nooit geweten, dat man nen zooveel oog hadden voor kleuren combinaties en karpetten! Als je nog een beetje wacht, zoekt hij haar japonnen nog voor haar uit! En daarna denk ik, dat ik eens enkele bezoeken ga afleggen. Ik heb overvloed van uitnoodigingen, maar er is nog niets beslist. Als Roger tegen het eind van Mei terug komt, wil ik vrij zijn naar hem toe te gaan". Helen keek haar glimlachend aan. „Zou je niet bij mij willen komen, Phi- lippa? Of lijkt Easter Holt je te saai? Er staat me waarschijnlijk een drukke zo mer te wachten. Al vaak heb ik verlangd naar een vriendin, die een groot deel van haar tijd bij mij zou kunnen doorbrengen en ik heb er zelfs al eens over gedacht een dame van gezelschap aan te nemen". „0 neen,, doe dat niet; laat mij die vrien din zijn". Philippa's oogen straalden en in haar stem klonk verlangen. „Ik weet zeker, dat ze me het grootste deel van het jaar kunnen misisen. Ik heb me al afgevraagd wat ik beginnen moest. In Transome Peveril zal er voor alles even goed gezorgd worden, nu Nugent er achteraan gaat. Het zal al gauw zijn stok paardje zijn. Hij heeft zich zoo moedig gedragen met met dat ongeluk en het been, dat hij verloren heeft. Zijn car rière werd plotseling afgebroken en nu werpt hij zich op andere dingen met al het veehtinstinct, dat in hem schuilt en dat zich in zijn regimentstijd eigenlijk nooit voldoende heeft kunnen ontwikke len. Hij en Elinor zullen gemakkelijk in al de nooden van de menschen daar kun nen voorzien. Ik heb me al zoo vaak af gevraagd, wat er eigenlijk voor mij over zou blijven. O Helen, er is niets, dat ik prettiger zou vinden dan door jon aan het werk gezet te worden!" „Meen je het heusch? Niemand zóu ik zou graag bij me hebben als joul" „Het is lief van je dat te zeggen". „Wanneer kan je komen?" „Zoodra ik in Transome Peveril ge mist kan worden. Laat eens zien. Ik moet natuurlijk eerst hier mijn plicht doen en ik moet naar de stad om het een en ander uit te zoeken; maar ik denk, dat ik over een dag of tien toch wel vrij zal zijn, als ik dat wil. Ik had niet zoo erg veel zin uit logeeren te gaan, maar om naar Eas ter Holt te gaan, lokt me buitengewoon aan. Hoe lang kan ik blijven, Helena?" „Zoolang je maar wilt, lieve. Ik zou het heerlijk vinden, als jij me bij mijn werk kon helpen. En als je later mocht voelen, dat ze je hier niet noodig heb ben, denk er dan saa, dat je op Easter i Holt ten allen tijde welkom bent en dat er daar altijd werk in overvloed voor je r te vinden is". Philippa's oogen straalden. „Wat een heerlijke» gedachte. Ik had me niets prettigers kunnen uitkiezen. Het zal net zijn, of ik voortaan twee tehui zen heb inplaats van één". „Zoo wil ik het ook juist, dat je er over zult denken dat je ook bij mij een tehuis kunt vinden. Mijn leven is soms wel een beetje eenzaam. Ik zou het heerlijk vinden jou zoo'n beetje als vrien din en zuster te kunnen beschouwen, Phil". Het meisje blooslde plotseling en wend de het gezicht af. Voor haar hadden die woorden een beteekenis, die Helen er zeer zeker niet in had willen leggen. Ze wierp een schichtigen blik op dat reine, kalme en bleeke gelaat en ze vroeg zich af, of haar hartewensch ooit tot werkelijkheid zou worden. Helen was de eerste, die weer sprak. „En het komt zoo prachtig uit met wat je over Roger zei. Heeft hij je iets verteld over de belofte, die hij mij ge daan heeft?" „Een belofte aan jou? Neen; wat was dat dan?" „Dat hij bij zijn terugkomst, als men hem tenminste op Transome Peveril niet dringend noodig had, me zou komen op zoeken en dat hij ten mijnen huize den bisschop zou ontmoeten". „O!" riep Philippa uit en hield den adem in, „dus denk je „Ik denk neen ik weet wel bijna zeker dat hij terug zal keeren, be reid om te dienen niet maar alleen daar waar zijn eigen gees$. hem drijft, zoekend, wat hij hier op aarde niet zal vinden, nog niet; maar als één, die een hoogere macht gehoorzaamt; als een, die geleerd heeft zijn geest ondergeschikt te doen zijn aan den Geest, die een geheel lichaam beheerscht". Philippa keek haar aan, ademloos in spanning. „Denk je, dat (hij: de Roepstem gehoord hééft den roep, dien hij eerst niet ver mocht te verstaan?" „Juist voor hem was die Stem er altijd, doch hij hoorde haar niet. Sommigen van ons verwachten, dat zij God slechts zullen ontmoeten op den stormwind, en daarom achten zij de zwakke Stem niet, Die in hen spreekt." OVcffdt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5