I [CRUSTARR] Binnenland. Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Rechtzaken Ingezonden stukken AMANDELTJES*/ PUDDING Du inwerkingtreding der Winkel sluitingswet. Naar het „Vaderland" van welinge lichte zijde verneemt is het bericht van het „Alg. Handelsblad", dat binnenkort een Kon. Besluit te verwachten is, waar bij de inwerkingtreding der Winkelslui tingswet op 1 Juli a.s. wordt bepaald, op zijn minst genomen voorbarig. Om trent den juisten datum staat officieel nog niets vast. Er zijn trouwens, zegt het blad, ver scheidene goede gronden, waarop aange nomen mag worden, dat het bedoelde tijdstip later zal vallen. Wanneer men be denkt, dat nog geen enkele groote ge meente een verordening tot afwijking der wettelijke bepalingen, in verband met bij zonder plaatselijke omstandigheden, heeft kunnen vaststellen en dat bet overleg tus- scben de gemeentebesturen en de winke liersorganisaties nog overal gaande is, terwijl vele practische en juridische moei lijkheden vooraf uit den weg moeten worden geruimd, dan is het begrijpelijk, dat onder deze omstandigheden door overijlde invoering geen enkel belang ge diend zou worden, integendeel een groote verwarring zou ontstaan, welke een be hoorlijke wetstoepassing ten zeerste zou bemoeilijken. Trouwens, de minister heeft indertijd in de Eerste Kamer verklaard, dat hij het uitermate gewenscht acht, dat de plaatselijke verordeningen gereed zullen zijn, vóórdat de V/et in werking treedt. Immers al die verordeningen moeten nog Koninklijke goedkeuring verkrijgen en dat kost ook beraad en tijd! De gemeentebesturen zouden spoedige inwerkingtreding zeker hoogst onaange naam vinden. De nieuwe G.-G. van Ned.-lndië. Wij lezen in de „Telegraaf": In verhand met het feit, dat dr H. Colijn, die als een der zeer ernstige can- didaten voor het ambt van gouverneur- generaal van Ned.-lndië mocht beschouwd worden, naar wij vernemen definitief te kennen heeft gegeven, dat hij wegens over wegende bezwaren niet in aanmerking wenscht te komen, worden weer verschil lende namen van mogelijke opvolgers van jhr De Graeff genoemd. Naar wij verne men schijnt die van jhr mr dr H. A. van Karnebeek, commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, thans het meest op den voorgrond te treden. Verlaging rentepercentage. De Ghr. Nat. Werkmansbond heeft een adres gericht tot de ministers van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw en van Financiën, waarin met het oog op de moeilijke toestanden ten plattelande en op de aanmerkelijke verlaging van den rente standaard wordt verzocht, voor een tijde lijke verlaging van het rentepercentage van de nog. loopende en nog te verleenen voorschotten krachtens de landarbeiders- wet de noodige wetswijziging te willen bevorderen. 's-H. Arendskerke. In de vergadering van de Coöp. Boerenleenbank alhier werd tot bestuurslid dier bank herbenoemd 'dhr P. Oudkerk, tot lid van den Raad van Toe zicht dhr F. de Roo en tot plaatsvervan gende bestuursleden dhrn K. Janse en N. Otte. Uit het verslag over 1930 bleek o.m.: dat was ingelegd met bijgeschreven rente f327.994.57; terugbetaald f378.777.99; 't tegoed met bijgeschreven rente bedroeg op 31 Dec. f438.803.39; aan nieuwe voor schotten werd verstrekt f 81.175.terug betaalde voorschotten f 70.165.uit staande voorschotten op 31 Dec. 1930 f 231.596.in loopende rekening had de bank op 31 Dec. 1930 te vorderen f 337.146.26; de bank was op 31 Dec. 1930 schuldig f 167.962.20; in loopende reke ning werd in 1930 ontvangen f 445.425.30; in loopende rekening werd in 1930 uitge geven f 1.361.034.12; winst over het 15e boekjaar bedroeg f 1727.21. Het aantal le den bedroeg op 31 Dec. 1930: 318. Meliskerke. Maandag vergaderde alhier de A.R. kiesvereen. De voorzitter dhr A. Flach, opende met gebed en Schriftlezing. De candidatenlijst voor de Gemeenteraad werd als volgt samengesteld: 1. W. de Buck, 2. Iz. Matthijsse, 3. J. Jakobsen, 4. A. J. Huijsman, allen aftredend, 5. G. Davidse, 6. Janus Wisse, 7. Jan Boogaard en 8. G. Vlieger. De Raad besloot tot electrificatie der gemeente. Het net zal ondergronds wor den aangelegd. Uitvoeriger verslag volgt morgen. Koudekerks. Gisteren vergaderde de ge meenteraad. Alleen mevr. Beneker—de Knecht was zonder kennisgeving afwezig. Ingekomen stukken. Bericht van Ged. Staten, dat zij in beginsel geen bezwaar hebben tegen de regeling betreffende de werkverschaffing. Verzoek van de Petroleum-Mij Purfina tot het plaatsen van een tank op gemeen tegrond tegen een vergoeding, wordt goed gekeurd. Het prae-advies van B. en W. inzake verpachting van het Zuidervroon wordt goedgekeurd. Voor kennisgeving wordt aangenomen een verzoek van de vereeniging; van Leeraren en Onderwijzers in Nederland om uitsluitend vakonderwijzers te benoe men voor de lichamelijke oefemng. Eon scajriyVen, waarin verzocht wordt d;- ko'Kïloonen voor de slachtingen enz, r?' r-3, en W adviseeren. gezien de tekorten op de d<>sbotroffen.de j begroetingen om afwijzend te beschikken. Dit wordt goedgevonden. De heer Moens J vraagt naar de invoerkeurloonen. B. en I W. zuilen hier paraat zijn, en al het mo- j gelijke doen om te verhinderen, dat men in gemeenten, waar een abattoir ge bouwd wordt, tot invoerkeurloonen over gaat. Verzoek van B. en W. van Zaamslag om adhaesie inzake intrekking verhoo ging van de jaarwedden van secretaris sen en Ontvangers in Zeeland. Voor ken nisgeving aangenomen. Verzoek van den Besturenbond om de uitkeering uit de kassen met 20 pCt toeslag te verhoogen. B. en W. stellen voor dit terug te zenden naar B. en W. om advies. Het is eerst hedenmiddag in gekomen. Aldus besloten. Aankoop grond van Notaris Loeff toe gestaan. Benoeming leden Schattings commissie. Benoemd en herbenoemd wor den de heeren A. Bakker, burgemeester, J. A. Contant en A. J. Stoffels, weth. en het raadslid A. de Lange. Verzoek van de Vereen, voor Ghr. On derwijs op Geref. grondslag Dishoeksche- weg. Dit betreft verbetering en aanbren ging kasten enz. De gelden hiervoor be- noodigd worden toegestaan. Benoeming lid Burg. Armbestuur. B. en W. dragen voor H. Brasser en C. Janse. Na 2 stemmingen, waarin ieder 3 stemmen krijgt, beslist het lot en wordt de heer H. Brasser benoemd. Rondvraag. Dhr Lorier vraagt nadere inlichtingen omtrent steun van Rijk en van Provincie inzake de werkloosheid. Geen bericht van de desbetreffende licha men is ontvangen, zegt de voorzitter. Dhr Lorier klaagt ernstig over den slakkegang die betracht is 'bij de verbete ring van de gevaarlijke putten in de Kerk straat. Dhr De Kroo vraagt naar het wegge deelte hij Notaris Loeff en dringt met klem aan om de noodige maatregelen te nemen voor de veiligheid van de kinderen enz. hij1 het aanleggen van een klinkerpad. Ook vraagt hij nadere toelichting inzake wer ken die boven de f 100 gaan. Er is een Raadsbesluit om werken, 'die boven de f 100 gaan, publiek aan te be steden. Men moet één van beide doen, öf het besluit intrekken, óf er de hand aan houden. Dhr Moens wil de Groeneweg verbete ren. De burgemeester antwoordt aan dhr Lorier inzake de verbetering Kerkstraat. De beste breister laat wel eens een steek vallen. Het heeft te lang geduurd. Hij belooft om bij voorkomende gevallen spoe dig verbetering te zullen doen aanbren gen. Aan de Kroo wordt gezegd, dat B. en W. inzake de veiligheid enz. op den weg hij Notaris Loeff in den geest als door hem is gesproken, handelen. Het Raadsbesluit dateert van 1915. Sinds is de uitvoering der verschillende werken zeer naar boven gegaan en van daar ook wel de afwijking. Spr. geeft in overweging dit 'besluit in te trekken. Ook weth. Contant verdedigt de intrekking van dit besluit. Dhr de Rijke zegt destijds is niet zon der reden, dat besluit genomen. Spr. zou het liever verhoogen tot f 300. Dhr Lorier kan de noodzakelijkheid van intrekken niet inzien. Dhr De Kroo wil het intrekken. Besloten wordt, na toezeg ging van den voorzitter, dat men toch altijd weer een dergelijk besluit kan ne men, om het in te trekken. Aan dhr Moens wordt gezegd: sintels krijgen wij slechts, om de 3 weken 8 voer. Het voornemen is om den eerstvolgenden keer deze 8 voer voor den Groeneweg te bestemmen. O. en W.-Souburg is door ons gevraagd (hieraan te willen medehelpen, aangezien de weg ook over Souburgs grondgebied loopt. Het antwoord is nog niet ingekomen. Dhr Lorier zegt: ook de P.Z.E.M. heeft goede sintels. Dhr Contant is zeer ontstemd over het werk der P.Z.E.M. Deze heeft de ver plichting op zich genomen, om wat door haar geschaad wordt in den goeden staat op te leveren en dit wordt nagelaten. D'hr Lorier vraagt ook nadere toelich ting inzake de werkloozen. Het antwoord is niet bevredigend. Hoe is de toestand der werkloosheid en hoe ver is men in zake steun van Rijk en Provincie gevor derd? De voorzitter antwoordt: Het is in be handeling met Rijk en Provincie, doch het is niet gemakkelijk om het voor elkaar te krijgen. De werkeloosheid vermindert. Wij zoeken naar productief werk, doch dat is ook niet gemakkelijk. Hierna sluiting. Serooskerke (W.). Maandagmiddag werd een voltallige Raadsvergadering ge houden. Na gehouden vergadering in comité wordt overgegaan tot benoeming van een gemeente-werkman. B. en W. dragen ter benoeming voor: No. 1. P. den Hollan der; No. 2. G. van Keulen en No. 3. A. Janse Az Met algemeene stemmen wordt No. 1. P. den Hollander, gekozen, zulks met ingang van 1 Mei 1931. Zijn pensi oengrondslag wordt vastgesteld op f 800. Op verzoek van dhr Abr. Francke om vermindering van schoolgeld, merken B. en W. op, dat adressant geen beschikking overlegt, waaruit blijkt, dat ook zijn aan slag in de Inkomstenbelasting is verlaagd. B. en W. stellen dan ook voor, op dit verzoek afwijzend te beschikken. Aldus z. h. st. besloten. Een voorstel van B. en W. tot het ver leenen van eervol ontslag wegens ophef fing der betrekking met ingang van 1 Mei 1931, aan Mej. J. Paauwe, Mej. J. W. Zietse, resp. onderwijzeres en vakonder wijzeres en P H Broerse, aanmaker der #;£rt»gT:$ éec scbooï, wordt s, h. st. goedgekeurd. Evensens een voorstel van B. en W. om met ingqng van 1 Mei 1931 het gebouw der openbare lagere school in bruikleen af te staan aan den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente, wordt z. h. st. aangenomen. Een verzoek van dhr A. Westdorp, om de heffing van Personeele belasting op zijn biljart, op z.i. billijkheidsgronden af te schaffen, wordt op voorstel van den voorzitter in handen van B. en W. ge steld. De voorzitter deelt voorts mede, dat 'n schrijven is ingekomen, dat met ingang van 1 Juni a.s. de Staatsleening 1918, rente 5 pet. zal worden afgelost. Mits dien stelt hij, namens B. en W. voor, het vrijkomend geld te bestemmen voor lee- ningstukken '16 en/of '17, rentende 4 Yi pet. Z. h. st. besloten. Hierna sluiting. Stavenisse. In verband met de komen de Statenverkiezing werd hier gisteren avond vanwege de A. R. partij een open bare vergadering gehouden. De zaal was stampvol. Velen moesten zich met een staanplaats tevreden stellen en nog ge lukte het niet, alle belangstellenden een plaatsje te geven. De vergadering stond onder leiding van den heer Joh. v. d. Slikke, die een kort openingswoord sprak en daarna 't woord gaf aan den heer S o n k e, de eerste can- didaat op de Antirevolutionaire lijst. Na een inleidend woord, waarin werd uiteengezet, dat de A. R. partij niet is een kerkelijke partij, behandelde Spr. de voornaamste onderwerpen, die de laatste jaren in de Prov. Staten behandeld wer den en de houding, daarbij door de A. R. fractie aangenomen. Spr. stond o.a. stil bij de electriciteitsvoorziening, het we- genvraagstuk, de veerdiensten, Zondags dienst op de booten, het ambtsgebed in de Staten, het schoolartseninstituut enz., om daarna te eindigen met een warme op wekking om bij de komende verkiezing trouw te blijven aan de A. R. banier. Tweede spreker was de heer R. Zui- d e m a, hoofdredacteur van „De Zeeuw". Deze wees er op, dat het in de Staten niet, zooals het vaak wordt voorgesteld, alleen gaat om z en van practischen aard. Mocht men zich echter op dit stand punt willen stellen, dan kan worden ge constateerd, dat de provinciale belangen zonder bezwaar aan de A. R. candidaten kunnen worden toevertrouwd en dat er voor deze streek alle reden is om opnieuw den heer Sonke naar de Staten af te vaardigen. Spr. wees vervolgens op de groote beteekenis van de Statenverkiezin gen, mede in verband met de samenstel ling van de Eerste Kamer, de verkiezing van Gedeputeerden enz., om daarna en kele punten van meer politieken aard te bespreken. Met name werd stilgestaan bij het vraagstuk van Artikel 36, de lands verdediging, sociale politiek enz. Krach tig werden de aanwezigen opgewekt om a.s. Woensdag hun stem uit te brengen op den heer Sonke, de eerste candidaat op het stembiljet. Met een pakkend slotwoord werd daar na de vergadering door den voorzitter gesloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hollandscheveld, G. Bar- ger Ez., Evang. pred. te Hoorn. Te Nmuw LekLerland, J. Lekkerkerker te Mole naarsgraaf. Te Jaarsveld, D. E. J. Hupkes te Oosterwolde. Aangenomen naar Genderen, J. J. Kuyper te Dussen. Bedankt voor Hellevoetsluis, Fred. J. Broeyer te 0.- en N.-Wetering. Voor Oolt- gensplaat en Opheusden, J. Lekkerker ker te Molenaarsgraaf. Geref. Kerken. Beroepen te Den Helder, R. J. v. d. Meulen te IJmuiden. Aangenomen naar Baarn, W. Seinen te IJmuiden. Bedankt voor Rotterdam-Zuid (Katen- drecht), A. Wijngaarden te Bedum. Voor Voorthuizen, S. Neerken te Ulrum. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Sassenheim, K. G. v. Smeden te Haarlem-Noord. Voor Harlin- gen, P. de Groot te Amersfoort. Ds A. K. E. Horst, f Te Velp is in den ouderdom van 78 jaar overleden ds A. K. E. Horst, em.-pred. der Re- monstr. Geref. Gem. te Lochem. Ds Horst was in 1878 Nd. Herv. predikant te Bar- c'hem geworden, en had in 1882 zijn in trede hij- de Remonstr. Geref. Gem. te Lochem gedaan, waar hij tot 1919 gestaan heeft. Ambachtsschool te Middelburg. In de gisteravond gehouden vergade ring van bovengenoemde vereeniging bracht de secretaris het verslag over 1930 uit, waaraan het volgende is ont leend: In het bestuur kwam eenige verande ring, doordat de heer Mr J. A. Heijse als bestuurslid bedankte. In zijn plaats werd gekozen de heer Mr J. H. G. Heijse, die deze benoeming heeft aange nomen. Het jaar 1930, had, wat het onderwijs betreft, een gewoon verloop. De lessen werden overeenkomstig den lesrooster gegeven en in 't algemeen ge regeld door de leerlingen bijgewoond. Uitbreiding der vakken van onderwijs, hoewel herhaaldelijk overwogen, kon nog niet tot stand worden gebracht, doch heeft de voortdurende aandacht van hot bestuur. In 1930 telde de Vereeniging 2 eere leden, 64 leden en belangstellenden. De contributies brachten f 242.50 op, terwijl de vereeniging van verschillende particuliere instellingen te zamen f 110 ontving. Van de Teekenacademie werd een be drag ontvangen ter beschikking van het Bestuur, teneinde daarvan eenige uit gaven te bekostigen, welke het nuttig vindt en niet in de rekening kunnen wor den opgenomen. Gedrag en vlijt der leerlingen waren voldoende; 28 leerlingen verlieten tus- schentijds zonder diploma om verschil lende redenen de school en 5 werden tus- I schentijds toegelaten. De nieuwe cursus is aangevangen met 236 leerlingen. Van deze leerlingen zijn 167 niet in Middelburg woonachtig. Elf leerlingen genieten vrijstelling van i betaling van schoolgeld. De vergadering keurde het jaarverslag goed, evenals de rekening welke een eind cijfer aanwijst van f 98.254. Tot bestuursleden herkoos de vergade ring de heeren mr J. H. C. Heijse en J. W. den Hollander. 's-H. Arendskerke. Mej. A. IJ. Molle- ma, onderwijzeres aan de openb. lagere school alhier, is als zoodanig benoemd aan de school te Hazerswoude. Omgekocht voor het ple gen van een moordaanslag. De in de Witte de Withstraat te Den Haag wonende gebrs J. S. en M. S., die vroeger samen een manufacturenzaak dreven, wa ren korten tijd geleden gehuwd, waarop zij ieder afzonderlijk hun zaak gingen drijven. De verstandhouding werd er ech ter hierbij niet beter op, daar zij zich in dezelfde straat vestigden en elkaar hevig beconcurreerden. Dit gaf soms aanleiding tot hevige woordenwisselingen en vecht partijen, die meermalen op straat werden voortgezet. Nadat de politie tevergeefs gepoogd had de partijen te verzoenen, werd aan den 42-jarigen J. S., die evenals M. S. een Duitscher is, medegedeeld, dat hij het land per 1 Mei moest verlaten. De verhouding tusschen hem en zijn broer werd hierdoor nog slechter, zoo erg zelfs, dat J. S. een zekeren G. K. wist over te halen een moordaanslag op zijn broer te plegen. Dit kwam dezer dagen de politie ter oore, die J. S. arresteerde, evenals den 41-jarigen coupeur G. K., die ook in het complot betrokken was. Het bleek, dat G. K. reeds 'n colbertcostuum als belooning had ontvangen voor zijn bereidverklaring M. S. te dooden, terwijl hem tevens een flinke som gelds was toegezegd. K. heeft een volledige bekentenis afge legd, terwijl J. S. oorspronkelijk bekend heeft, doch op deze bekentenis gedeeltelijk is terug gekomen. Beiden zijn in verzekerde bewaring gesteld. Smokkelen van rogge. Za terdagavond 10 uur zagen de Duitsche kommiezen te Neu-Rhede bij Bourtange (Gr.) een stuk of acht smokkelaars over de grens vluchten, die een wagen met 18 zakken rogge achterlieten. De rogge is in beslag genomen. Botsing te Zwijndrecht. Zon dagavond kwam een luxe auto uit de richting van Rotterdam op den Rijks straatweg te Zwijndrecht aangereden. Deze auto werd bestuurd door den heer R., wonende te Dordrecht, terwijl zijn broer zich achterin den wagen bevond. Ter hoogte van de Munnekensteeg kwam een viertal auto's uit de tegenoverge stelde richting en een dezer auto's wierp verblindende lichtstralen voor zich uit, waardoor de bestuurder R. werd ver blind. Dit had tengevolge, dat hij met de auto eenige langs den weg staande hoo rnen raakte en tien meter verder tegen een boom reed. Degeen, die achter in den wagen zat, R. genaamd en wonende in Zwijndrecht, werd op slag gedood, ter wijl de bestuurder eenige lichte verwon dingen bekwam. De auto is door de politie in beslag genomen. De politie was onmiddellijk ter plaatse om maatregelen te treffen. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Onder valschen naam. In '1 begin van den oorlog vestigde zich de familie W. uit België, bestaande uit man, vrouw en kind, in de gemeente Hoogland, nabij Amersfoort. Er werden nog vijf kin deren geboren en een jaar of vier ge leden vestigde deze familie zich te Soest. Thans is gebleken, dat de man niet de wettige echtgenoot van de vrouw is, ■doch een zekere v. d. H., die indertijd met deze vrouw naar Nederland is ge komen. De vrouw was te Mechelen ge huwd met <len heer W., die tot voor kort onbekend was met de verblijfplaats van zijn echtgenoote. V. d. H. gaf zich te Hoogland en. te Soest uit voor W., had o.a. een plaatje met dien naam op zijn deur en teekende altijd, ook geboorte-acten, enz., met dezen naam. In verband met deze valsche handtee- keningen pn het opgeven van een val schen naam is de man thans door de politie te Soest gearresteerd. Inbraak in een kerk. Zater dagnacht is in de Ned. Herv. Kerk te Pernis ingebroken. Vermoedelijk heeft men zich door het indrukken van een raam en het openmaken van deuren toe- iy twee. paAja&S PUDDINGFABR:*%7/>0£.*K CRONINCEN gang verschaft tot de kerk en de con sistoriekamer. In de consistorie-kamer zijn eenige kasten onderzocht, waaruit waarschijnlijk eenige bussen met geld zijn meegenomen. In de kerk heeft men alle bussen, welke bestemd zijn voor de plaat selijke scholen van de vereeniging C.V.O. geledigd. Hoe groot het bedrag is, is onbekend. Een kunstmoeder verbrand Bij den pluimveehouder Huurneman te Ouden-Eibergen is een petroleum-kunst- moeder in brand geraakt, waardoor een groot kippen- en kuikenhok, bevolkt met 100 kippen en 100 kuikens een prooi der vlammen werd. In die omgeving is dit reeds de derde brand in twee weken tijds, veroorzaakt door een petroleumkunstmoeder. Het autobus-ongeluk te Blerik. Het Scheidsgerecht der Nederiandsche Spoorwegen heeft gisteren in besloten zitting vergaderd in een der lokaliteiten van het Staatsspoorstation te Den Haag. Behandeld werd het hooger beroep, in gesteld door de baanwachteres te Blerik tegen het haar gegeven ontslag in ver band met het ernstige ongeluk bij Ble rik, waarbij eenige menschenlevens vielen te betreuren. Het Scheidsgerecht zal te zijner tijd zijn beslissing aan de betrokken partijen mededeelen. Poging tot moord op zijn vrouw. Naar we vernemen zal op Vrij dag 1 Mei a.s. voor de Rechtbank te Mid delburg worden behandeld de zaak tegen II. J. F. B., 34 jaar, 'koster, wonende te Ovezande, thans in voorarrest te Middel burg, verdacht van poging tot mo-ord op zijn vrouw in den avond van 5 Februari 1.1. te Ovezande, door op haar op korten afstand een geweerschot te lossen, waar door de vrouw levensgevaarlijk aan hals en rug werd verwond. Oplichting. Door de politie te Axel is aangehouden zekere R., landbou wer te Axel, verblijvende, verdacht van oplichting ten nadeele van een suiker fabriek te Moerbeke tot een bedrag van ongeveer f 800, door met die fabriek een contract af te sluiten voor het leveren van suikerbieten, en daarvoor een voorschot te ontvangen, terwijl later geen bieten wer den geleverd en R. er met 'het voorschot van doorging. De man is ter beschikking van de Justitie gesteld. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Hoe het op één stem aan kan komen. Het was in de zeventig jaren der vorige eeuw. Het was houtverkooping in Vlis- singen en juist stemdag. Herstemming voor de Prov. Staten, tusschen de heeren Snijders (aftr.), burgemeester van Veere en Schorer, burgemeester van Middelburg. Uit de gesprekken bleek, dat de meesten, eer ze van huis gingen, hadden wezen stemmen, wijl ze gaarne dhr Schorer ge kozen zagen, wijl die den landbouwers meer sympathiek was dan Snijders. Eén echter was niet geweest, hij zou nog gaan als de verkooping was afgeloopen. Hij zou zich haasten, want hij' zag ook zoo gaarne Schorer gekozen. Maar eilaci, het werd veel te laat. Toen we te Middelburg aankwamen bleek het reeds kwart voor vijven te zijn, ergo, hij kon niet meer op tijd te Grijpskerke, waar hij stemmen moest, zijn. Hij werd door de anderen be straft wegens zijn nalatigheid. Hij even wel verontschuldigde zich met: Het zal toch op één stem niet aankomen. De bussen werden toen des Donderdags te Middelburg geopend. Hij had beschul diging en was niet erg gerust. Dadelijk na beurstijd ging hij' naar het stadhuis en. wat vernam hij1: Beiden evenveel stem men, Snijders als oudste in jaren geko zen! "War, speet hem dat: het lag net aan zijn stem, jammerde hij. Laten wij dus oppas sen en niet alleen zelf gaan stemmen, maar invaliden, ouden en vèrwonenden, ter stemhus helpen en rijden. Elke kies- vereeniging zij actief. A. GESGHIERE. Maria Hoeve. Grijpskerke, 20 April 1931, 9

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2