Zoeklichtjes. Kerknieuws. En in ve«i administratieve geschillen doet dit college uitspraak. Het kan ons dus niet onverschillig zijn hoe het College van Ged. Staten is sa mengesteld, en de samenstelling daarvan hangt toch weer af van de verkiezing op a.s. Woensdag 22 April. Als voorbeeld noemt spr. de krankzin nigenverzorging. In Zeeland en Zuid-Holland is door Ged. Staten het met het A. R beginsel overeenkomend standpunt ingenomen van steunen van particulier initiatief door af sluiten van contracten met bestaande ge stichten in tegenstelling b.v. met Noord- Holland, waar onder invloed van socia listen de Provincie de krankzinnigen verzorging zelf ter hand heeft genomen. Intussehen is de laatste regeling veel duurder gebleken. Er is meer. Ged. Staten houden ook toezicht op de gemeentebesturen en hebben daardoor ook invloed op den gang van zaken in de gemeentehuishouding. Voorts worden door de Prov. Staten de leden der Eerste Kamer gekozen en hangt de samenstelling der Eerste Kamer af van die der Prov. Staten. Zoo staan we dus aan den vooravond der Statenverkiezing voor een belangrijke gebeurtenis. En zooals vroeger onder het oude kies stelsel een tusschentijdsche verkiezing was als een barometer voor de eerstvol gende Kamerverkiezing, zoo ook kan deze Statenverkiezing aldus worden beschouwd. Spr. komt nu tot een bespreking van ons tegenwoordig kiesstelsel en de even redige vertegenwoordiging. Spr. behandelt verder het algemeen stemrecht. Wij zijn altijd tegenstanders ge weest van het Census-stemrecht, maar een bezwaar van het algemeen stemrecht is, dat niet allen uitgaan van gezonde be ginselen. Het eischen van de Regeering van din gen, die men zelf niet zou kunnen ver wezenlijken, getuigt van geen fijne cons ciëntie en heel wat kiezers laten zich verleiden door beloften. Op dat gebied is de S. D. A. P. altijd sterk geweest. Een 20 jaar geleden noem de men winst op de bedrijven der ge meente een schande, het was brandschat ting en gruwelijk onrecht, terwijl nu de Socialistische wethouders in de groote steden Amsterdam en Rotterdam voor 1931 resp. 14 millioen en 10 millioen winst hebben geraamd. Spr. neemt hun dat niet kwalijk, want zonder dat zou het financieren van derge lijke gemeenten eenvoudig niet mogelijk wezen, maar daarom eerlijkheid bovenal. Van goede beginselen uitgaan. Eerbiediging van het gezag. Dat is de grondslag van een gezond Staatsleven. Te betreuren is de ondermij ning van bet gezag door groote partijen, zooals de S. D. A. P. Denk aan bet ge- val-Albarda dienstweigering. En de ge volgen die daar nu al van in de S. D. A. P. openbaar worden. Spr. hoopt niet, dat bet tot een scheuring in die partij komt, al hoewel hij het wel vreest. Dit zou be- teekenen een vallen in de handeti der Communisten. Wat dat beteekenen zal ziet men aan Rusland, waar in een rijk met 140 mil lioen menschen het Marxisme in practijk gebracht, Rusland een groote vennoot schap is geworden om heel de wereld materieel en geestelijk dood te concurree- ren. Spr. wijst verder op mannen als Co- lijn, Heemskerk en Rutgers en hun werk op de verschillende vredesconferenties in het belang van den wereldvrede, als ant woord aan hen, die meenen dat de A.R. partij een militairistische partij is. Neen, zegt Spr., wij willen alle werken des vredes doen, maar erkennen dat wij nooit over vrede kunnen beslissen. Dat is Gods werk. Naast de erkenning van het gezag staat onzen drang naar vrijheid. Vrijheid ook van overtuiging. Geen geloofsdwang, zooals de S. G. P., maar geloofsvrijheid. Wat wij de liberalen van de 19de eeuw kwalijk nemen mogen we niet zelf toepas sen en in dezen is het standpunt der S. G. P. foutief. Het doel van onzen strijd is, dat de Staat ons niets in den weg legt om in volkomen vrijheid ons geloof te belijden en we kunnen niet dankbaar genoeg zijn voor wat we op schoolgebied hebben ver worven. In onzen verschrikkelijken tijd, nu heel de wereld geestelijk geïnfecteerd is en in Rusland niets zoo positief gebeurd als de uitbanning van allen godsdienst, staan we als Christenen, werken we ook in deze verkiezingsdagen aan het werk des Hee- ren voor de vrijheid. Een tweetal vragers geven spr. nog gelegenheid te wijzen op het feit, dat de A. R. Zijlstra de eerste was, die de regee ring vragen stelde over het Russische graan en de A. R. van den Heuvel pleit te voor vermindering of afschaffing der grondbelasting en door het links stem men van de S. G. P. in Zuid-Holland wij een zetel verspeelden in de Eerste Kamer. Voorts welke gevolgen afschaffing der sociale verzekeringen zouden hebben en toe op 11 Nov. 1925 door de S. G. P. de coalitie werd verbroken m we nu nog zitten met eenzaken-kabinet. De voorz. dankt met hartelijke woor den den spr. en roept hem een tot weer ziens toe. Vlissingen. Gisteravond hield de ver eeniging voor Beroepskeuze alhier in het Concertgebouw haar jaarvergadering, on der voorzitterschap van den heer J. But ler. Aan het werk is dit jaar uitbreiding fes«ysa &ow het isatetat vaa eea com missie voor nazorg Deze commissie heeft aan alle bezoekers van het bureau een lijst gezonden; tie ingekomen antwoorden zijn zeer bevredigend. De penningmeester, dhr J. Marijs, deed verslag van het financieel beheer. De ontvangsten met het batig saldo bedroegen f hub.by en de uitgaven t löu.04, batig sal do f 120.55. De secretaris, de beer A. Schout, bracht hierna jaarverslag uit. In de laatste twee maanden was de aanvraag om inlichtingen aangaande be roepskeuze zeer gering. Toch zijn in het jaar 19o0 nog 33 schriftelijke adviezen door het Bureau uitgebracht, ongerekend de mondelinge inlichtingen, die op de zit tingsavonden gegeven zijn. De arbeid van het bureau is uitgebreid, doordat in de Bestuursvergadering ,van 29 April 1930 een commissie is benoemd voor de z.g. „Nazorg". Nog steeds worden de zittingen gehou den op den tweeden en vierden Dinsdag van elke maand in het voormalig Wees huis. Een aangename samenwerking was er met Dr A. P. Smitt, den schoolarts, die geheel belangeloos zijn medische adviezen verstrekte. Wat het aantal leden der vereeniging betreft, moeten we tot onze teleurstelling meedeelen, dat één organisatie, n.l. die der kappers, als lid heeft bedankt. Tot bestuursleden werden herkozen mej. Rozemond en de heeren P. C. Magchiels en D. L. van Noppen. De heer A. Schout, mede aan de beurt van aftreding, stelde zich wegens drukke werkzaamheden niet meer herkiesbaar. In zijn plaats werd als bestuurslid gekozen de heer J. Blanken. De voorzitter bracht een hartelijk woord van dank aan dhr Schout, voor het be langrijke werk dat hij vanaf de oprichting voor de vereeniging heeft verricht. Hierna werd de vergadering met dank voor de opkomst gesloten. De eerstvolgende vergadering van den gemeenteraad is bepaald op Woens dag 13 Mei. Hedennacht om half drie hebben twee inspecteurs van politie zich aan boord begeven van het Nederlandsche stoomschip St. Annaland, op weg van Antwerpen naar Engeland, waarop een matroos zich aan insubordinatie schuldig maakte; de man is van boord verwijderd en naar het politiebureau overgebracht. Aandeelhouders der N.V. Koninklijke Electrotinfabriek te Vlissingen hebben in hun vergadering de balans en de winst en verliesrekening goedgekeurd en beslo ten het saldo voor afschrijving te bestem men. De statutenwijziging kon niet behan deld worden, daar niet een voldoend aan tal aandeelen vertegenwoordigd was. Goes. Gisteravond sprak voor de Chr Hist. Kiesvereeniging in De Prins van Oranje de heer J. M. K r ij g e r, lid der Tweede Kamer te 's-Gravenhage. De vergadering werd gepresideerd door Ds Steinz. Z. Eerw. opende haar met ge bed en verwelkomde de niet talrijke aan wezigen. Spr. vraagt: wat hebben de kiezers van de G. H. Dnie te verwachten? Spr. ant woordt: zij zal zich gedragen als een Christelijke, politieke partij. Voor wie echt nationaal denkt en voelt, heeft het woord p a r t ij een ietwat on- aangenamen klank. Toch heeft de G. H. Unie dien naam partij in art. 8 van haar program aanvaard. In dat artikel wordt de eenheid des volks voorop gesteld, maar de Unie staat met beide beenen in de werkelijkheid en daarom laat zij er op volgen, dat de groepeering des volks in politieke partijen nu eenmaal heeft plaats gehad. De G. H. Unie is dus wel een par tij, maar zij zoekt en bedoelt heel het volk. Zij is verder een politieke partij, niet een kerkelijke dus. Maar wij moeten ook hier de feiten nemen, zooals zij zijn. Wij ontkennen niet den band tusschen staat en kerk. Die verhouding is beslist positief. De Overheidspersonen moeten niet al]een in hun consciëntie gebonden zijn aan de ordinantiën Gods, maar zij moeten ook letten op de uitspraken en het oordeel der Chr. kerk. De G. H. Unie is verder een Chris- t e I ij k e politieke partij. Zij bestrijdt het beginsel van de revolutie. Wij leven in ernstige tijden. De anti christ is komende. Daarom moeten wij op het punt van het beginsel ons duide lijk uitspreken. Spr. schetst nu het diep-ingrijpend ver schil tusschen reformatie en revolutie. De eerste brengt de oude waarheden ge louterd en .geheiligd naar voren, de re volutie komt alleen met nieuwe dingen. Spr. durft zeggen, dat de liberalen nergens in den lande den strijd op zoo'n gemeene manier hebben gestreden als in Zeeland. Altijd maar weer hebben ze hier gezegd, dat godsdienst en politiek niets met elkander hebben te maken. Men wist wel beter. Pas langzaam is het Zeeuwsch Christelijk volksdeel wakker geworden. De invloed der Chr. pers is grooter ge worden. Vele Christenen hebben leeren inzien, dat de Ned. Geloofsbelijdenis zelf verband legt tusschen het godsdienstige en het staatkundige leven (artikel 36). Een Christen, die stemt op den Vrij heidsbond of de S. D. A. P., kent niet voldoende de beginselen dier partijen en kent ook niet de draagwijdte en de kracht van zijn eigen, Christelijk beginsel. Iemand als Mr van Houten heeft het eens volkomen terecht gezegd, dat het in de wereld der levens- en wereldbeschou wingen gaat om twee diametraal tegen over elkaar staande beginselen. Het gaat ook bij de komende verkiezin gen om de:*© twee buitengewoon bslang- sffjks ifof»; g®Sf m vrijheid. Spreker schetst de Christelijke opvatting van het gezag en waarom wij voor de Overheid hebben te buigen. Daarentegen het begin sel van Vrijheidsbonders, Vrijz. Demo craten en Sociaal-democraten moet voe ren naar de Russische hel. Dit gaat uit van de principes der Eransche revolutie. Deze ontkende zonde. De mensch moest vrij zijn. Geen God, geen meester. De Overheid mocht niet regeeren bij de gra- tie Gods. Het volk moest het zeggen. De revolutie stelde den mensch in de plaats van en tegenover God. Dit beginsel bestrijdt de G. H. Unie. Zij wil het gezag van Gods Woord tot uitdrukking brengen ook in de Staten- en Raadszaal. Vrijheidsbonders, vrijz. democraten, so cialisten enz. miskennen het Goddelijk gezag. De Christelijke partijen erkennen het en wenschen er naar te leven. Spr. oordeelt niet over de personen die de linker-partijen uitmaken, maar het gaat over de beginselen. Vele orthodox-Hervormden weten niet, wat li beraal is. Wisten ze dat, dan zou het aan tal C. H. Statenleden grooter zijn. Men heeft van liberale zijde, vooral in verkie zingsdagen, nooit duidelijk gezegd, wat nu eigenlijk liberaal is. Alleen Cort v. d. Linden heeft het in zijn boek duidelijk gezegd. Daarin staat, dat de liberale par tij is voortgekomen uit de Fransche revo lutie. Cort v. d. Linden heeft de scheids lijn duidelijk gezien. Spr. bestrijdt hierna het beginsel der sociaal-democraten, die van een anti- Schriftuurlijk, anti-godsdienstig stand punt uitgaan, hetgeen Spr. aan de hand van tal van citaten bewijst. De eere Gods eischt het, dat wij opko men tegen de beginselen der revolutie. Ook het belang van het Nederlandsche volk eischt het, waar de economische, so ciale en politieke toestand zeker niet ge zond genoemd kunnen worden. In de toe passing der Ghr. beginselen is alleen heil gelegen. Nadat er even was gepauzeerd, was er gelegenheid voor bespreking. De heeren 't Hooft, J. A. Dekker, Du- vekot en Corstanje stelden enkele vra gen. Bij de beantwoording vond dhr Krij ger gelegenheid nog te spreken over en kele vraagstukken als handelspolitiek, steun aan noodlijdende industrie en werk loosheid. Dhr Krijger ging tenslotte voor in dankgebed. Kloetinge. Door B. en W. is bepaald dat de stemming voor leden van den Ge meenteraad zal plaats hebben op Woens dag 10 Juni 1931. Heinkenszand. Dinsdagavond kwam de kolenvereeniging „Samenwerking" alhier in buitengewone algemeene vergadering bijeen. Het doel dezer vergadering was bespreking van het rapport, dat door den accountant, den heer De Roo te Goes, zou worden uitgebracht inzake het boe kenonderzoek over de jaren 19251930. Uit het rapport bleek, dat door den pen ningmeester verschillende posten die ont vangen zijn, niet waren geboekt, en dat verschillende posten van uitgaaf dubbel geboekt zijn, zoodat het rapport een aan merkelijk kasverschil aangaf met de boe ken van den penningmeester. Na een levendige bespreking werd be sloten om inplaats van den tegenwoor- digen penningmeester, voorloopig iemand te benoemen die zich tijdelijk met het fi- nancieele gedeelte van de vereeniging zal bemoeien. Bij acclamatie werd daar voor benoemd dhr J. Wisse. Een verdere reorganisatie was op dit oogenblik niet mogelijk daar de boeken inmiddels door de justitie in beslag zijn genomen op ver moeden van fraude. Zoodra de boeken terug zijn zal een verdere reorganisatie der vereeniging aan de orde komen. Gisteren had de grondwerker G. v. d. Velde alhier bij het verleggen van een duiker en het afbreken van deze het on geluk bekneld te raken tusschen den grond en een brok steen, waardoor hij met een gebroken been uit de watergang moest worden gedragen. Door Dr Griep werd de man verbonden en later naar het ziekenhuis te Goes vervoerd. Waarde. De verkiezing voor den ge meenteraad zal alhier plaats hebben op Woensdag 17 Juni a.s. De candidaten der Oud-Geref. kies vereeniging voor den raad der gemeente Waarde zijn: 1. A. Wisse; 2. L. v. Koeve- ringe St.z.; 3. M. v. Fraassen; 4. M. v. Koeveringe Gz.; 5. M. H. J. Weststrate; 6. Jan Zandijk; 7. Anth. Krijnsen. Kapelle. Onder voorzitterschap van Burgem. Bierens kwam de raad dezer ge meente bijeen. Alle leden waren tegen woordig, behalve dhr A. van der Graaff welke wegens ernstige familieaangelegen heden was verhinderd. De Minister van Financiën heeft goed gevonden, dat aan de vereeniging „Eigen Erf" ten behoeve van de landarbeiders J. Oele en Jan Veerhoek zal verstrekt worden een voorschot uit 's Rijks kas ten bedrage van f6836 voor 2 plaatsjes. De Gezondheidscommissie zetel Krui- ningen bood haar rekening aan over 1930 welke een goed slot aanwijst van f 675.94; de bij te dragen post voor de gemeente zal wel minderen. De voorz. deelt mee, dat door den Minister van Arbeid enz. is bericht, dat inzake werkverschaffing geen subsidie kan verleend worden voor wegen en slooten. Ontraden werd de wijze waarop is te werk gegaan om grond te laten spitten en bewerken in boomgaarden, waardoor de meest gegoede eigenaars worden gebaat. De tuinbouw, aldus de Minister, heeft onder de huidige crisis alsnog niet geleden. Dhr van der Have zegt: dan is de Minister er niet achter. Spr. accepteert deze uitlating geenszins, adviseert dit niet voor kennisgeving aan te nemen, maar de veilingsprijzen eens voor te houden. De voorz. heeft geen bezwaar hierop van antwoord te dienen, ook B. en W. heb ben dit gemeend. De Chr. Bewaarschool te Kapelle deed rekening en verantwoording toekomen, een tekort is aanwezig van 1367.71. Gasaanleg heeft tot genoegen voor de gemeente plaats gehad, eveneens was de afrekening tot bevrediging, alles wus conform in overeenstemming met het eer tijds genomen raadsbesluit- De aanleg van gas heeft plaats gehad aan den Oosterweg voor de bewoners van „Eigen Erf", de bijdrage is gebracht door den Gasdirecteur op f20 per jaar voor de gemeente. Door tie B. W. B. I. is bericht, dat de demping van het eindje watergang, in gang Zandweg, geen bezwaar is, ook Ged. Staten gingen accoord met de wijze, welke was voorgehouden door dit college, zorg dragen voor en onderhouding van de rioleering. De voorz. leest voor de nog te innnen kwade posten van 1930, welke een aanzienlijk bedrag vormen. De nadere vaststelling van de Ge- meentebegrooting 1931 werd goedgekeurd, zooals B. en W. dit voorstelden. Het verzoek van een pachter van ge meentegrond om uitstel van betaling, kon volgens praeadvies van B. en W. niet ingewilligd worden. Aldus werd besloten. Het kohier hondenbelasting werd vast gesteld tot een bedrag van f502.50. Tot electrificatie van het gehucht Eversdijk zal overgegaan worden, het plaatsen van de palen „het bovengrond- sche net", zal verricht worden, zooals het prae-advies van B. en W. aangaf. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. om een gedeelte erfscheiding te plaatsen te Biezelinge voor beider reke ning. Na breede bespreking werd nog met algemeen stemmen besloten het genomen besluit inzake subsidie proeftuin (uit stel tot de maand Juni) te handhaven. (Slot volgt.) Rilland-Bath. Dinsdagavond hield de A. R. Kiesvereeniging alhier een open bare vergadering, waarin als sprekers op traden dhrn G. P. Vogelaar en Mr P. A. Schwartz. Nadat dhr C. Jansen de vergadering op de gebruikelijke wijze had geopend en 'n kort openingswoord had gesproken, ver kreeg dhr Vogelaar het woord, die een duidelijke uiteenzetting gaf van het werk der Staten in de afgeloopen jaren, en de houding der A. R. fractie bij verschillen de belangrijke zaken ingenomen. Nadat nog eenige vragen aan den spr. waren gesteld, welke op bevredigende wijze werden beantwoord, werd het woord gegeven aan Mr P. A. Schwartz, die op zeer onderhoudende wijze de beteeke- nis der a.s. verkiezing voor de Prov. Sta ten uiteenzette en ieder opwekte zijn plicht te vervullen. Ook hierop volgde nog eenige bespreking, waarop de leer rijke avond door den voorzitter werd ge sloten en dhr Vogelaar met dankgebed eidingde. lerscke. Vandaag is voor de vierde en laatste maal het stoomschip „De Zeester" met een lading zaaioesters naar Dene marken vertrokken. Plm. 18 millioen zaaioesters van 40 en 50 K.G. zijn nu weggegaan. Een grootere hoeveelheid dan andere jaren. De uitvoer van zaaioesters naar Frank rijk is nog niet groot geweest en zal, als het niet spoedig verandert, miniem ziin. De candidaten voor den Gemeente raad vanwege de afd. der S. D. A. P. gesteld, zijn: 1. M. Scheele, 2. A. Koo- man, 3. J. Siebes. 4. A. Verboom. 5. C Oranje. Koudekerke. B. en W. hebben de stem ming voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad bepaald op Maandag 22 Juni. Serooskerke Gistermiddag vergaderde onder voorzitterschap van dhr L. Melse Jr. de assurantievereeniging genaamd „Onderlinge Steun" te Serooskerke in het Tehuis voor Militairen te Middelburg. Uit de verslagen bleek dat de vereeni ging op 31 Dec. 1930 862 leden telde. Het verzekerde kapitaal was geklommen tot f 6.307.250. De premie bedroeg 80 cent per f 1000 verzekerde som, terwijl deze geheel aan het reservekapitaal kon wor den toegevoegd. De brandschade bedroeg f 15.70. Veere. Op de begraafplaats alhier had gistermiddag onder groote belangstelling de teraardebestelling plaats van het stof felijk overschot van den heer K. Dekker, in leven oud-hoofdopzichter van den pol der Walcheren. Aan de groeve voerde het eerst het woord de heer jhr W. Z. van Teijlingen, als voorzitter der gezondheidscommissie Veere en schetste hoe de overledene 27 jaar daarin werkte en hoe zijn adviezen op prij3 werden gesteld. De heer jhr J. L. Boreel, ingenieur van den Polder, vertolkte hoe de heer Dekker bij het bestuur van den Polder Walcheren stond aangeschreven en hoe veel hij voor den polder heeft gedaan. De heer H. de Zeeuw schetste wat Veere's ingezetenen aan den heer Dek ker verliezen. Dr G. J. Weijlandt zeide, dat de over ledene een zegen is geweest voor allen die met hem in aanraking kwamen. De eenige zoon, de heer J. Dekker, dankte voor de woorden en de gebrachte laatste eer. Het is zoo de gewone voorstelling, dat het de Soc. Democraten zijn, die het ar beidersbelang bevorderen, in tegenstel ling met de Antirevolutionairen, die een conservatieve politiek zouden voeren. 'tls echter een voorstelling, die niet precies klopt met de werkelijkheid. In de Tweede Kamer b.v. werden wets ontwerpen als die op het Arbeidscontract en het verkrijgen van plaatsjes en land door landarbeiders, van socialistische zij de bestreden. Het partijbelang werd ge steld boven het arbeidersbelang. In de Staten van onze Provincie werd van socialistische zijde aangedrongen op uitbreiding vein de bootdiensten op Zon dag, waarvan het gevolg zou zijn: meer werk voor het betrokken personeel op Zondag. Het beginsel: Zondag pret- dag werd hier gesteld boven het ar beidersbelang. 'tls heel verklaarbaar, dat de socia- listen voor hun candidaten propaganda maken. Maar met het praatje, dat de Antirevolutionairen minder dan zij, oog zouden hebben voor de belangen der ar beiders, moeten ze bij de kiezers liever niet aan boord komen. OPMERKER. Westkapelle. Bjj den landbouwer L. A. R. is onder het vee het mond- en klauw zeer uitgebroken. St. Laurens. In een Maandagavond ge houden vergadering werd opgericht een vereeniging genaamd „Gemeentebelang" die zich o.m. ten doel stelt het stellen van Vrijzinnige candidaten voor den Ge meenteraad van St. Laurens. Biggekerke. B. en W. hebben de stem ming voor den Gemeenteraad vastgesteld op Woensdag 17 Juni. Aremuiden. Ter secretarie ligt ter tee- kening een lijst, met als doel, het verzoe ken aan de Ned. Spoorwegen tot het dage lijks laten rijden van de motortrein Goes Vlissingen, thans alleen Zaterdags, ver trek alhier 11.58 u. Aagtekerke. B. en W. hebben de verkie zing van leden van den Gemeenteraad alhier vastgesteld op Woensdag 17 Juni 1931. Colijnsplaat. Gistermiddag vergaderde de Gemeenteraad. Voorzitter de burge meester. Notulen werden gelezen en goed gekeurd. Ingekomen stukken: verzetting jaarmarkt te Aardenburg. Een dankbe tuiging van dhr Schuit voor zijn benoe ming tot secretaris-penningmeester van het burgerlijk Armbestuur. Door het schoolbestuur is toestemming verleend tot het gebruik der lokalen bij de a.s. stemming. Ingekomen was nog het verslag van de verpleegster over afgelegde bezoeken. Herbenoemd werden als leden der schat- tingiscommissie Rijksinkomstenbelasting: dhrn J. de Looff, M. H. Kieviet, Jac. van Gilst en P. Janse. Een verzoek van dhrn Joz. Bakker, P. Brandes en P. Breure om toekenning ver goeding voor schoolgaande kinderen naar luidt van artikel 13 L. O.-wet werd met algemeene stemmen aangenomen. De wijziging begrooting en rekening 1930 van het Burgerlijk Armbestuur werd goedgekeurd. De rentevergoeding geldleeningen werd verlaagd op 4 pet. Het voorstel van B. en W. om toe te treden tot het werkloosheidsbesluit 1917 werd met algemeene stemmen aangeno men. Het gemeenteverslag 1930 werd aange boden, waaruit bleek, dat het getal in woners op 1 Jan. 1930 1960 bedroeg en 31 Dec. 1930 1928. De ambtenaar van den Burgerlijken Stand, de burgemeester en dhr Potappel hebben met elkander verwisseld. Met 4 tegen 3 stemmen werd besloten een stalen kast aan te schaffen voor de veiligheid bij de bewaring van het ar chief. Hierna sluiting. Terneuzen. Vorige week is alhier opge richt een afdeeling van den Chr. Metaalbe- werkersbond met aanvankelijk 14 leden. De vergadering stond onder leiding van het hoofdbestuurslid, de heer Wetselaar. Tot voorzitter werd gekozen de heer Pau- lusse, tot secretaris J. van Baal en tot penningmeester de heer J. van Minnen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oldebroek, J. Lekkerkerker te Molenaarsgraaf. Aangenomen naar Voorburg (2e pr.pl.) A. Hoekert te Reitsum. Naar Drachten, D. Bakker (Pred. Vrijz. Herv.) te Am sterdam. Bedankt voor Renesse, W. B. Onnekes te Wedde. Voor Woubrugge, W. Okken te Tienhoven (U.). Provinciale Synode. In de heden gehouden vergadering van de classis Goes der Geref. Kerken werden afgevaardigd naar de te Middelburg te houden Provinciale Synode, de predikan ten ds E. Beukema en ds A. Scheele; se cundi ds J. Booy en ds G. Vonk. En de ouderlingen: J. Jongepier, Goes en L. v. Vessem, Heinkenszand; secundi A. Geel hoed te Borssele en W. de Schipper te 's Gravenpolder. Jubileum. Op Woensdag 22 April a.s. D.V. hoopt Ds J. v. d. Vlugt, gees telijk verzorger aan de stichting „Vrede-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2