DE ZEEUW Het Geweten van RogerTrehern. TWEEDE BLAD. HET ADRES A. WILKING Wal er deze week voorviel Uit de Provincie. TUBERCULOSE— Zoeklfnhties. Brieven uit Middelburg. FEUILLETON. Uit den Middelburgschen Raad. (Wordt vervolgd). VAN ZATERDAG 11 APRIL 1931, Nr 161. De Paaschweek is oudergewoonte een vergaiderweek geworden. En al vergader den Eerste en Tweede Kamer niet, aan de politiek waren vele bijeenkomsten ge wijd. De S. D. A. P. hield te Arnhem haar Paaschcongres. Men kan van dat congres moeilijk zeggen, dat het naar buiten een begeesterenden, enthousiasten indruk maakte. De opposante groep, de z.g.n. lin kervleugel, bleek bij de stemming grooter te zijn dan velen aanvankelijk wel dachten. Ook het hopelooze gewurm, het verwarde gepraat over het oorlogs- en mobilisatie- vraagstuk maakte een allesbehalve be slisten indruk. Verder vergaderden ook de A.R. Partij en de C.H. Uuie. De toon der debatten was in deze beide vergaderingen, zooals men het maar wenschen kan. De prin cipieels voorlichting, die de heeren dr Co- lijn en dr Schokking gaven, was duide lijk en ook bij de besprekingen bleef de eenheid in beginsel volkomen bewaard. Dergelijke vergaderingen geven moed ook voor den arbeid in de toekomst. Ook op onderwijsgebied werd er druk vergaderd. Wij denken aan Schoolraad en Unie. Ook de Geref. predikanten hielden hun jaarlijksche vergadering. Inderdaad het was weer druk, vooral in Utrecht, „de stad onzer bijeenkomsten". De financ.iëele toestand van Indië is verre van gunstig. De gevolgen daarvan zullen helaas allen, die er in gouverne mentsdienst werkzaam zijn, ondervinden. Het ligt in de bedoeling op hun sala rissen 5 en later nog eens 5 pet. te korten. Zoo vermeerderen zich de moeilijkhe den op sociaal-economisch gebied. Ook in Noorwegen zijn die moeilijkheden groot. Daar is een uitsluiting begonnen, die een reusachtig groot aantal arbeiders omvat. In Venezuela en op Madeira viel een revolutionaire actie waar te nemen. Het schijnt, dat de actie der opstandelingen in Venezuela ernstige gevolgen begint te ^rijgen en dat de troepen, die door Por tugal uitgezonden zijn, om de orde op Madeira te herstellen, naar de opstande lingen zijn overgeloopen. Tusschen Duitschland en Engeland zul len binnenkort vriendschappelijke bespre kingen gevoerd worden. Rijkskanselier Brüning en Minister Curtius zullen voor dit doel een bezoek aan Londen brengen. Vermoedelijk zal Frankrijk dit maar matig bevallen. LI. Amice, Nu Paschen voorbij is, wordt de ver kiezingsstrijd levendiger en komen de vergaderingen los. Tot nu toe waren er hier en daar voorpostengevechten waar te nemen, doch thans komen meer ge harnaste strijders naar voren en brengt men het zware geschut in actie. In de week, die komende is, zal Mr De Wilde te Middelburg in het openbaar spreken, wordt aldaar de jaarlijksche openbare ver gadering van het Prov. Zeeuwsche Co mité van Antirevolutionaire Kiesvereeni- gingen gehouden, waar onze welbekende en welbeproefde prof. Diepenhorst in het krijt zal treden en komen ook andere sprekers uit en buiten onze provincie de kiezers voorlichten. In onze jeugd vonden wij zulks een mooie tijd. We spanden onze spieren en rekten ons eens uit; we snoven den kruitdamp op en voelden onzen moed en ijver, onze geestdrift en ons enthousiasme met den dag stijgen. Het lijkt soms of dit thans wel eens anders is. Doch dan komt de tegenpartij ons prikkelen door haar verkiezingscouran tjes; door haar fanatieke en lasterlijke aanvallen in haar pers, waartegen door EVELYN EVERETT—GREEN. (Vrij naar het Engelsch.) 83) o „Ach ja, daar dacht ik niet aan!" ant woordde Nugent. „Neen, doe dat maar met. Als hij binnen een paar dagen hier kon zijne, had ik hem wel graag laten ha len; maar Australië is wel een beetje heel ver weg. Ik zal weer zoo gezond als een kikvorsch zijn voor hij thuis komt. Ik overdacht alleen, dat het wel prettig zou zijn als hij me oppaste. Het is een goeie kerel, die broer van ons, al heeft hij dan ook zijn eigenaardigheden." Na eenige minuten van stilzwijgen be gon hij weer te spreken. „Phil, herinner je je dien vriend van Roger waar hij in de stad mee samen woonde, een zekeren Bray? Heb je hem ooit ontmoet?" »0 ja, ik beschouw mijnheer Bray als een goeden, ouden vriend." „Denk je, dat hij hier zou willen ko men en een poosje blijven, als we hem dat verzochten? Ik weet niet hoe het komt, maar ik zou zoo graag iemand bij onze „Zeeuw" zich krachtig verweert en ziedaar! onze oude liefde voor het Antirevolutionair beginsel ontluikt en herleeft; we scharen ons achter het oude, geestdriftwekkende vaandel en we gaan met oude en nieuwgewonnen vrienden en medestanders als één man ter stem bus. Doch ook de tegenpartijders zitten niet stil. De „Volksstrijd", het verkiezingsor gaan der S. D. A. P. roept de kiezers te wapen. Maar zij voegt er dadelijk aan toe: „Te wapen niet met de mid delen van geweld, maar met de wapenen van den geest". Het is waar, dat Troelstra in November 1918 naar de macht trachtte te grijpen met het reinste geweld; het valt niet te ontkennen, dat de tegen woordige leider Albarda nog onlangs, toen de houding der S. D. A. P. bij een even- tueele mobilisatie ter sprake kwam, ge waagde van eene „dappere ongehoorzaam heid"; het is onwederlegbaar, dat een deel der S. D. A. P. thans in bond met revo lutionairen uit andere landen, als „een partij in de partij" de sociaal-democra ten op den weg van revolutie en geweld tracht te voeren; het is een feit, dat tal van afdeelingen der S. D. A. P. datzelfde geweld in het wapen der Partij trachten te schrijven; het is voor allen waarneem baar en het Partijcongres op Paschen heeft getuigd, dat de partijleiding wan hopige pogingen heeft moeten doen om door in- en uitpraten, door het eene oogenblik j a en het andere oogenblik neen te zeggen, de dreigende uiteen scheuring te beletten en gedaan te krij gen, dat men, na de heftigste en meest persoonlijke debatten, elkander van pure liefde wéér in de armen ging vallen, te ontkennen valt het niet, al moet zulks in Zeeland, waar de bevolking verre van revolutionair is, zorgvuldig worden weg gemoffeld, dat men door communist en bolsjewiek hoe langer hoe verder wordt geduwd op den weg van haat en geweld, zoodat allen in onze provincie er een afschuw en hartgrondigen afkeer van krijgen, en... terecht „Houdt koers", het verkiezingsblad der Vrijzinnig-Democraten, heeft het evenmin gemakkelijk. Zij moet erkennen, dat het thans „een natuurlijk verloop van zaken" is, „dat thans de sociaal-democraten en wij (vrijz.-democraten), ieder onzen eigen gang gaande, ons bevinden op even wijdig loopende wegen". Tusschen haakjes, wij, antirevolutionairen hier in Middelburg, zien dat reeds lang en kun nen vaak, zelfs met de krachtigste loupe heel geen onderscheid erkennen tusschen 'tgeen b.v. de s.-d. Paul en de vrijz-dem. woordvoerster, mevr. Weil, bepleiten en najagen. Toch wil de vrijz.-democratie, al moet zij erkennen, dat haar vriendin, de sociaal-democratie, „haar revolutionair beginsel niet heeft laten varen", het zóó voorstellen, dat bij de socialisten de uit vloeisels van dat revolutionair beginsel „althans tijdelijk verder weg zijn geko men". Het lezen van het verslag van het roode Paaschcongres zal haar daar van wel genezen indien de vrijz.-demo cratie althans niet hoorend-doof en lezen de blind wil zijn. Zij zal echter op hare „tijdelijk met die der S. D. A. P. even wijdig loopende wegen" eindelijk moeten kiezen, evenals Hercules op den Scheids- weg, tusschen zelfstandig bestaan of in lijving bij de S. D. A. P. Zij herinnere zich uit de geschiedenis der Fransche Revolutie het lot der Girondijnen, die door de Jacobijnen meegesleept voor den dood des Konings stemden, daarvan be rouw hadden en eindelijk het lot des Konings deelden. Hans Dubbelhart, die in den strijd tusschen den Koning en de rebellen geen partij kon kiezen en tusschen de beiden slagorden heen en weer liep, werd, toen de strijd ontbrand de, door de kogels van beide par tijen getroffen. Aan een partij als de Vrijzinnig-De mocratische, die in November 1925 stem de tegen het behoud van het gezant schap bij den Paus en een paar weken later zich bereid verklaarde vóór dat behoud te stemmen in ruil voor de sa menwerking en de samenregeering met de R.-Kath. partij, kan geen ernstig man zijn vertrouwen schenken. Wat den steun aan den landbouw be treft in onze landbouwende provincie, te dien aanzien is nóch van de S. D. A. P. nóch van de Vrijz-Dem. partij iets te wachten. me hebben. Ik bedoel niet een van mijn regimentsbroeders. Ze zouden zich dood vervelen; bovendien zijn de verloftijden al bijna om. Maar iemand, die hier een poosje zou willen blijven voor zijn eigen genoegen en om mij een beetje afleiding te bezorgen. Het is wel een beetje gek, dat ik me daartoe tot een vriend van Ro ger wend, dien ik eigenlijk nauwelijks ken. Maar ik heb zoo'n idee, dat het erg prettig zou zijn hem hier te hebben, als bij er zelf tenminste zin in heeft. Wat doet hij voor de kost?" „Hij schrijft recensies en artikelen over alle mogelijke onderwerpen. Ik lees zijn naam vaak in de beste tijdschriften. Hij schijnt ontzettend veel te lezen en knapt allerlei baantjes op voor verschillende kranten. Ik weet niet precies hoe het allemaal in elkaar 'zit; maar hij schijnt toch schrijver van beroep te zijn." „Nu, een schrijver kan hier toch even goed werken als ergens anders?" „Ik weet het niet, maar ik zou het hem wel eens kunnen vragen, als je dat wenscht. Ik geloof wel, dat mijnheer Bray je zal komen opzoeken, ofschoon ik natuurlijk niet weet, hoe lang hij zou kunnen blijven." „Als de Generaal de volgende maal boven komt, zal ik het hem onmiddellijk vragen", «ei Nugent, die «eer verrukt Tegenover de regeeringsvoorstellen tot steun der boeren stelt men telkens, even als de woordvoerder van den Vrijheids bond te Goes, een „ander" stelsel. Maar waarin dat „andere" stelsel bestaat en hoe dat „andere" stelsel werkt, men ver neemt het niet Het blijft een diep ge heim. Laat het maar een geheim blijven en laten onze Zeeuwsche boeren en land arbeiders krachtig een regeering steunen, die althans tracht hen te helpen. Ook ten aanzien van het Christelijk onderwijs zijn sociaal- en vrijzinnig-de mocraten, evenals ook de Vrijheidsbond één. „Wij zullen terug moeten", zegt de vrijz.-dem. „Houdt Koers", „tot de openbare school )als voornaamste opleidingsinstituut van ons volk". Dé 8000 roode onderwijzers moeten vrij spel krijgen, om de minderheid thans de meerderheid te onderdrukken. Het woord van Kappeijne in 1878, wordt thans door Albarda, door Marchant en door Knottenbelt overgenomen. Kiezers, waakt voor de heiligste goede ren van U en Uwe kinderen! Vriendschappelijk groetend, t.t. METELLUS. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectte Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST Middelburg. Eén der beroemde gobe lins, welke hangen in de Statenzaal van de Abdij alhier, voorstellende de slag van Bergen-op-Zoom onder Romero en Boi- sot op 31 Januari 1574, is dezer dagen ter restauratie opgezonden naar Parijs. Het reeds vóór eenige jaren naar Am sterdam ter restauratie opgezonden go belin uit dezelfde zaal, voorstellende dc overwinning door de Zeeuwen bij Lillo op 23 Spaansche oorlogsschepen in 1574, is nog steeds niet teruggekeerd. Aan de verzending van het gobelin naar Parijs is de grootst mogelijke zorg besteed: het is geheel in een zinken om hulsel gesoldeerd, teneinde beschadiging door vocht te voorkomen. De verzekering voor dit kostbare stuk bedraagt f 15.000. (M. Ct.) Meliskerke. Met ingang van Woens dag wordt de melkprijs hier op 10 cent per liter gebracht. Serooskerke (W.) Op verzoek van me vrouw Hoegen van HoogelandeDavis, presidente van het dames-comité, opende Ds de Kluis, Voorzitter van „Het Groene Kruis" alhier Maandagmiddag 2 uur de bazar ten bate van een wijkgebouw voor het „Groene Kruis" in Serooskerke en St. Laurens. Vele genoodigden waren aan wezig. Het is heden feest voor het „Groene Kruis", zegt de voorzitter, de jarenlange wensch voor een eigen Wijkgebouw komt hare vervulling nader. Spreker dankt alle aanwezigen hartelijk voor hun belang- T. B. C.-Patiënten, bespoedigt Uwe genezing door een kuur met granuline. Leest wat Dr. H. VAN GRAF HORST, arts schrijft in zijn brochure: „Wenken en raadgevingen bij de be handeling van Tuberculose en Scro- fulose" over de gunstige resultaten, daarmee verkregen bij tuberculose en klierziekte. Deze brochure, die o. a. talrijke attesten bevat van geneesheeren en gewezen patiënten, wordt U, op aanvrage, in gesloten enveloppe, gratis toegezonden door de Pharm. Ond. Dr. J. H. VAN GRAFHORST. Schevenin- gen, Alkmaarsche straat, D 9. scheen over zijn eigen denkbeeld; en Philippa achtte het een goed teeken, dat hij er zijn zinnen blijkbaar zoo op gezet had. Generaal Trehern zou in dien tijd een heel wat grooter opoffering gedaan heb ben voor zijn zoon. Zijn verdriet was zoo oprecht, dat alle bijkomstige overwegin gen terzijde werden geschoven. Hij zelf stelde voor om Roger te telegrafeeren, maar toen Nugent zijn bezwaren hierte gen opperde en met zijn eigen denkbeeld om Noel Bray uit te noodigen voor den dag kwam, werd er niet verder over ge sproken. Philippa (die hem kende) moest hem onmiddellijk een invitatie sturen uit naam van generaal Trehern en zijn zoon; en per keerende post kwam reeds het antwoord, dat Noël gaarne van de uitnoodiging gebruik zou maken en dat, indien gewenscht, het grootste deel van zijn tijd ter beschikking van den patiënt zou zijn. Nugent was verrukt. Een zieke vindt het gewoonlijk heerlijk als zijn wenschen vervuld kunnen worden, zelfs al zijn ze nog zoo ongewoon. Natuurlijk had hij Noël bij verschillende gelegenheden bij zijn broer ontmoet en altijd had hij veel sympathie voor den vriend van Roger gevoeld. Hoe verschillend de twee man nen ook weren in aanleg, se hadden STERKER KUIKENS.IDEALE LEGSTERS By voedepproeven gpoeiden de kuikens het best van C.O. Cvolledig dagrantsoeri van 1t?daq tot A v/ekenen daarna gebroken 'AaiiéJs.XunstkMid) de opfokkosten bedroegen de helff en later de eien productie als hieronder aangegeven Eenvoudiger, voordeeliger en betere voeding Alle foutief voederen wordt hierdoor opgeheven Vaar nog niet verkrygbaar direct af fabriek In ieder zakje C.O. ons kuikenvoederbahje q/mJlis. trulo 5 Kt 10 KG 25 KG 50 Kt C.O 3? 7.- ÏS.'per 8e^%ns&ioueS8.tt 1?? 5 Volledig dagranfsoen. niets byvoeren OdhooiinlOJhiat /^^É>od/eenJh6ei.«iit/n>uurmhi/s BERÏELS ^ACO^Skorrel AMSTERDAM Vbaagt brochurei Voeding in nieuwe banen. stelling, zeer vriendelijk vindt spreker het dat ook de oud-burgemeester van Teijlin- gen tegenwoordig is. Een speciaal woord van dank past aan het volijverige Dames Comité, dat onder de bezielende leiding van haar Presidente mevrouw Hoegen van Hoogelande zulk een reuzenarbeid heeft verricht. Spr. hoopt, dat de drie-daagsche ver koop niet zal staan in het malaise-teeken van onzen tijd, maar dat zij de kroon zal zetten op het werk der dames, die avond aan avond zoo belangeloos bezig waren om dit ales klaar te krijgen, en ook op het blijk van medeleven en gevoelen met onze zieken van zoovelen die ons door gaven en natura steunden. Spreker dankt nogmaals allen die me dewerkten, en nog zullen helpen en ver klaart de bazar voor geopend. Hierna voerden verschillende sprekers het woord. Burgemeester Dregmans vind daarom deze bazar zoo mooi omdat ze spreekt van medegevoel in lijden, van hulp en troost voor mensehen, di*e zoo veel moeten mis sen, onze zieken. Hij hoopt, dat deze bazar voor 'dit mooie doel in ieder opzicht zal slagen. Burgemeester Van 't Hoff wees er op, dat hoewel misschien iets minder, er toch ook in St Laurens spontaan is medege werkt en gevoeld voor deze bazar. Oud-burgemeester Van Teijlingen zegt dank voor de vriendelijkheid van de uit noodiging. Spr. hoopt hartelijk dat het wijkegbouw dat jarenlang is besproken, door het slagen van deze bazar, eerlang in werkelijkheid mag wortden gezien. Hierna worden de genoodigden in de door de Firma van Nelle gereserveerde theeschenkerij, welker opbrengst geheel onverkort ten bate van de bazar komt, ververschingen aangeboden. Al spoedig kwam nu het publiek bin nen. Vriendelijke dames noodigden uit tot koopen en raden en prezen hun waren om strijd aan. Tjokvol was de zaal van sjoelbakken en grabbeltonnen, overal handen te kort om de klanten te bedienen. Toen den eersten avond de buidels ge stort werden, kon de presidente mededee- len, dat f 1000 was ingekomen in één middag; wie had dit ooit durven denken? Dinsdag weer met nieuwen lust aan den gang met de noodige tusschenruim- ten tot Woensdagavond plm. 8 uur. Toen beklom Ds de Kluis andermaal het spreekgestoelte. Spr. begint met mee te deelen, dat de geheeie opbrengst na tuurlijk nog niet kan worden medegedeeld maar dat nu al zooveel valt te constatee- ren, dat de verwachting verre is over troffen. Spr. dankte het bestuur der Cchiste- lijke school alhier voor de gastvrijheid deze drie dagen bewezen; het Dames-Co mité onder de leiding van haar eminente Presidente; de secretaris van het Groene Kruis, die zooveel voorbereidend werk verrichtte; de dames Cornelisse-Geluck, dia mei haas staf van helpsters zooveel hebben bijgedragen aan het welslagen de zer i>azar; vrienden en vriendinnen, die aan sjoelbak of grabbelton hebben ge werkt; verkoopsters aan tafels; de firma Van Nelle; de politie, die met zoo groote tact in de drukste oogenblikken alles in de juiste banen wist te leiden. En tenslotte aan Hem, van Wien alle toch ook veel gemeen en wederzijdsch hadden ze zich tot elkaar aangetrokken gevoeld. Nugent had zich soms bij Noël beklaagd over de bijzondere gevoelighe den van Roger's karakter en hij had in hem altijd een geduldig en sympathiek toehoorder gevonden ofschoon Noel steeds een „laat-hem-zijn-gang-maar- gaan" politiek huldigde. Noel was, wan neer het hem lustte, een goed spreker. Hij was belezen en had er slag van zijn gesprekken te kruiden met anecdoten en pittige beelden. Nugent wist dat de emo- tie-looze tijd, die een herstellende steeds doormaakt, door het gezelschap van iemand als Noel op aangename wijze zou worden gekort. Hij verzocht zijn zuster om den dag van zijn aankomst zoo vroeg mogelijk te stellen en met welbehagen maakte hij de toebereidselen mede, die voor Noel's genoegen en gemak getrof fen worden. Zoodra zijn toestand het veroorloofd had, was Nugent naar een ruim bene denvertrek overgebracht, dat den naam droeg van „kruidkamer en waar een gewerenrek en allerlei jachtgerei aan duidden, dat het aan de jacht gewijd was. Hieraan grensde 'n kleiner ka mertje, waar degeen, die met zijn ver pleging was belast, kon verblijf houden. Daartegenover, aan de overzijde van de Het blijft ondanks de vergaderingen die hier en daar worden gehouden nog öetiekkelijk stil on het politieke terrein. Een stilte voor don storm? Ik geloof het niet. Er is niets wat op een stormachtige verkiezingscampagne wijst. Dat heeft z'n goede zijde. Mits we, temidden van die stilte toch goed wakker blijven en oppassen dat we niet in alle stilte op een zeer onaan gename manier ver^asi worden. De Soc.-Demoevat.°n he4 b"v,vc3, wer ken hard en hebben groote verwachtin gen. Het liberale orgaan in onze Provincie rekent, hoewel van eenige acti» dien hoek naar buiten weinig blijkt, mc-'e p een reuzenoverwinning. Waarop die verwachting steunt is nog niet duidelijk, maar het zal in elk geva.i zaak zijn, dat we er mee rekenen, en dat we onze uiterste krachten inspannen om hei aantal stemmen op onze candiaaten zoo hoog mogelijk op te voeren. Er is nog ruimte voor een tiendaag- schen veldtocht, die onder Gods zegen goede vruchten kan afwerpen. OPMERKER. zegeningen op alle terrein des levens ons toekomen. Spr. verklaarde deze bazar voor ge sloten. Na afloop der verkooping werd de bru to opbrengst begroot op plm. f 1700. Naam pop No. 1, „Veronica", is niet geraden. Naam pop No. 2, „Aagtje", viel bij loting tusschen 3 personen ten deel aan Mej. L. v. d. Lecg-Geluk te Seroos kerke. Geboortedag pop 3 was 11 Maart, het dichtstbij geraden door vrouw Wage naar te Serooskerke. Aantal boonen sprei No. 1 was 1827, dichtstbij geraden door Janus Worudergem, Serooske:'ke. Datum afwerken sprei No. 2 was 24 J. uari 1931 het dichtstbij geraden door C. Davidse, 't Zand bij Middelburg. Aantal steken sjaal 83631, het dichtstbij geraden door P. Soetens, Krommeweele Middelburg. Meer subsidie aan „Vreemde lingen-verkeer". Vreemde be zuinigers. Verkiezingsplak- kerij. De café's om 12 uur gesloten. Een agenda, waar weinig belangrijks in zat, heerlijk lenteweer huiten en toch nog een vrij. lange vergadering. Veel drukte werd gemaakt over de ver hoogde subsidie aan Vreemdelingenver keer. De lezers zullen zich herinneren, dat wij vorig jaar, toen de Raad voor één keer een schepje op het gewone bedrag deed, schreven: „volgend jaar komt na tuurlijk die vereeniging terug en dan wordt weer een ander motief aange voerd." Zoo is ihet gegaan. Door de voor standers werd nu gewezen op de verhoog de bijdragen door particulieren, meest be langhebbenden. Welnu, zoo werd gezegd, laat de gemeentelijke bijdrage daarmee verband 'houden en verhoog ze wat. De vereeniging vroeg f 1000. De meerderheid van B. en W. wilde zoover niet gaan en stelde f 750 voor, en per saldo is 'dit laat- te voorstel zuiver links-rechts door den Raad aangenomen Wethouder de Veer heeft een krachtig waarschuwend woord laten hooren en reeds nu aangekoudigd, dat we van de e.v. begrooting danig zullen schrikken. Ook meerdere leden van rechts wezen op den deplorabelen toestand der gemeente- financiën, maar de linksche meerderheid stond de f 750 toe. Wethouder Onderdijk was zelfs zoo onvriendelijk, om te bewe ren, dat 'die berooide financieele toestand alleen dienst doet, als het gaat over sub sidies, waar men niet veel voor voelt. Hij kan heter weten. Maar misschien was zijn geheugen na zijn Arnhemsche congres- reis wat in de war. We zullen over de vraag, wie er nu eigenlijk in Middelburg van de vreemde lingen profiteeren, niet twisten. Ook niet over de vraag, of de middenstand, als hij er dan zoo geweldig groot belang bij heeft, ■MM—————— gang, lag de groote statige bibliotheek een uitgestrekte ruimte als in een kerk, van den vloer tot den zolder voorzien van rijk gevulde boekenplanken èn evenals de biljartkamer, door een buizensysteem centraal verwarmd om de kostbare schat ten, die zij bevatte, zoo goed mogelijk te bewaren. In de boekerij, die eigenlijk re groot was om gezellig te zijn, was een met planten afgeschoten hoek gemaakt, en door het met glas-in-lood versierde ven ster had men een prachtig uitzicht over het mooiste gedeelte van den tuin met als achtergrond de weelderige bosschen, die binnenkort met den rijksten tooi van Len tetijd overdekt zouden zijn. „Zet daar nu de groote schrijftafel neer voor hem, maak de laden leeg, dan kan hij al zijn bulletjes daarin opbergen en zijn boeken daarachter", decreteerde de zieke. „Voor een boekenworm zou men zich geen beter plekje kunn n denken om zich af te zonderen", ging verder, „en als de deur van mijn kamer dan open blijft, kan ik hem toeroepen als er wat is." „Maar Elinor en ik zijn er ook nog, om je te verplegen, broertje", zeide Phi lippa terwijl ze door zijn haar streek. „We zijn stellig niet van plan om ons te laten afschepen."

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5