DE ZEEDW Het Beweten van HogerTrehern. IN UW PIJP: V. ROSSEM's TROOST rraagd ansknecht msfbode. TWEEDE BLAD. Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. riek SMIT FEUILLETON (Wordt vervolgd.) ZOOM elefoon No, 522 carrosseriën vlug. Het Hercules el kost thans MJwleLen vanaf J. GOOZEN, jeven: NPLANTEN a) JOHS. KESSE- Ler, klein Huisje in Walcheren. De Zeeuw" te snheid tot Suikerbieten, prijs. :KE, Noordweg YRES. omer bloemen, mgd 75 ct. per LERK, 't Zand INTEN, je en Jucunda, soortecht, per v. r. k. A. J. e. Kapoenstraat, Ham 30, Run- Plockworst 18, alles per ons. kilo. verandering: 1NWAGEN, uw. rendskerke. VRAAGD: 2000, •ieven letter D, e Goes. P: NTEN, g en Jucunda. Krabbendijke. IN RUIL: Driewielskar gmenwagen, |er, Ovezand. &TEN 7 jaar: WEILAND, e. Adres: DA- K 206, M'burg. P: lat zijnde Brik. feerpakhuizen- arg. EN TE KOOP ANTIEK. ïlft 22, Middel- P: ide H. D. 7/0, Lage prijs. P: AARDEN, Jijleveldpolder, and. P: ONIEHOUTEN NET. andel D'HTJIJ, P: FKOE, gevraagd: IOMENDE. Timmerman, aan: lakkersknecht, n: Boekhandel iddelburg. gd. >eele, Souburg. ;EN te Goes, WEN—DROST, Jburg, vraagt tegenwoordige ke Dienstbode, lar, liefst P.G. VAN VRIJDAG 10 APRIL 1931, Nr 160. Het Duitsche consulaat i n Z e e 1 a n d. De heer H. Dronkers burgemeester van Veere, is afgetreden als Consul van Duitschland voor de pro vincie Zeeland. Tot zijn opvolger is be noemd de heer mr J. G. Veltman Fruin, directeur der Rotterdamsche Bankver- eeniging, kantoor Middelburg, die in af wachting van de Exequatur, met de waar neming van het Konsulat Middelburg in middels is belast. Na in 1921 met de waarneming van het voormalige consulaat Vlissingen te zijn belast, werd de heer Dronkers in 1922 consul te Middelburg. Hij heeft in dien tijd gelegenheid gehad zich, afgezien van de talrijke verstrekte inlichtingen aan den Duitschen handel en industrie, boven dien verdienstelijk te maken voor nood lijdend Duitschland. De afgetreden con sul heeft destijds ter hand genomen de verzorging van 28 Kriegergraber (solda- tengraven) door geheel Zeeland verspreid. Deze zijn alle van een grafsteen met inscriptie voorzien, aan de familie zijn foto's verzonden en de verdere instand houding is verzekerd. Een en ander is door den heer Dronkers tot stand ge bracht zonder bezwaar voor de Duitsche Schatkist, waarom hij dan ook destijds een zeer waardeerend schrijven mocht ont vangen van den „Volksbund Deutsche Kriegsgraberfiirsorge e. V." te Berlijn voor de liefdevolle bemoeiingen. Vervolgens vond de consul gelegenheid zich verdienstelijk te maken voor Ober- schlesie, waarvoor hij „in Anerkennung seiner Verdienste um Oberschlesien" van het bestuur van den „Oberschlesischer Hilfbund „Vereinigte Verbande heimat- treuer Oberschlesier" een Ehren-Brief in ontvangst mocht nemen. Ook de in het werk gestelde pogingen om in Duitschland iets te doen voor de- I genen, die in den oorlogstijd zoo zeer verzwakt waren en mitsdien met t.b.c. enz. bedreigd werden, hadden zijn volle belangstelling. De gelegenheid werd ge schapen kosteloos gebruik te maken van de geneeskrachtige bronnen enz., die Duitschland zoovele bezit, zoomede kos- telooze opname in sanatoria. In een ver gadering van 19 Maart 1924 door de Vereinigung „Kriegerdank der Auslands- deutschen" te Berlijn gehouden werd de heer Dronkers als „Stifter" auf grund der Satzung geführte Liste eingetragen, ten bewijze waarvan hem een Ehrenkunde werd verleend. Ook had de consul meermalen de gele genheid behulpzaam te zijn voor Duit sche zeelieden in Vlissingen in het zie kenhuis verpleegd, alsook door verschil lende overleden Duitschers (meerendeels zeelieden) naar hun geboorteland te doen vervoeren, hun nalatenschap te regelen of ook hun een rustplaats in vreemden bodem te bezorgen. Toen Duitsche dienstboden en werklie den Zeeland overstroomden, was het ook weer de heer Dronkers, die hen met raad en voorlichting diende. Het is uit dit alles wel duidelijk, dat het hem tijdens zijn consulaatschap niet aan arbeid ont broken heeft, maar ook, dat hij steeds heeft mogen ondervinden, dat de Duit schers waardeerden, wat voor hen werd gedaan. Het is dan ook alleen omdat zijn burgemeesterschap hem geen gelegenheid geeft zich aan de belangen van het con sulaatschap te kunnen wijden zooals hij zou willen en zijn wonen te Veere, die hem tot ontslag vragen noopten. Middelburg. Het Bestuur van de School- Si onderwijzers-Weduwenbeurs in de pro- jS vincie Zeeland hield gisteren haar verga dering te Middelburg, waarbij tegenwoor dig waren de hoeren G. Wit en H. v. d. Weijer, Inspecteurs van het Lager On derwijs in de Inspecties Middelburg en Neuzen, de heer M. Dieleman te West- kapelle, henevens de heer F. de Hullu, rentmeester van genoemde Beurs, te 's Gravenhage, Uit de rekening en verant woording van den Rentmeester bleek, dat door EVELYN EVERETT-GREEN. (Vrij naar het Engelsch.) 82.) Zij namen afscheid; een voor een druk ten zij Philippa de hand, woorden van opwekking en troost mompelend. Spoedig slooten de groote hall-deuren zich achter den laatsten bezoeker. "Wegstervende hoef slagen kondigden hun vertrek aan. Phi- lippa, die in een donkeren hoek was blij ven staan, kwam met onzekere schreden op het haardvuur toe. „Elinor, Elinor!" riep Philippa toen ze -ar_ nicht *n ket °°8 kreeg; en de beide •neisjes vielen elkander in de armen. Phi- ippa beefde over haar geheele lichaam, -m Ehnor voelde, dat ze het ergste nog ■aiet gehoord had. kij sterven, Philippa?" vroeg ze „O neen, neen," antwoordde het meisje, erwjjl ze haar snikken zocht te bedwin- ?en e.n kaar zelfbehaersehing trachtte ta "^at ai9t tenminste dat ik niet. Mz&f ik fcoosf&s vat dr den war 1980 'sfödsr een roinas uMkeering kon werden, gedaan. De begroo ting over 1931 werd eveneen» goedge keurd en vastgesteld. Door ontstentenis var den voorzitter, den heer J. A. H. Abeleven t9 Goes, stond de vergadering onder presidium van den heer Wit. riansweert. Den heer K. Postina, mare chaussee alhier, is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd tot agent van politie te Rot terdam. 's-Gravenpolder. Donderdagavond ver gaderde de onderafdeelmg 's Gravenpol der van de Vereen, voor Ziekenhuisver- pleging in Zuid- en Noord-Bev eland in de zaal van J. J. Verdonk. Van de 198 leden waren er 9 tegenwoordig. Voorzitter dhr L. Schouten. De secr.-penningm. deed rekening en verantwoording. Het bleek dat er ontvangen was f 496.59, uitgege ven f 443.62, goed slot f 52.97. Er werd besloten den secr.-penningm., dhr Th. de Klerk een salaris van f 25 per jaar te ge ven. De contributie werd onveranderd vastgesteld. Daarna sluiting. Wolfaarisdijk. Woensdagavond hield de vrijz. kiesvereen. „Gemeentebelang" al hier een vergadering. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het ledental 40 bedraagt. De rekening van den penning meester sloot met een batig slot. Als bestuursleden werden gekozen de heeren Joh. Klompe en A nth. Koert ter vervulling van de vacatures J. A. Koert en A. C. J. Noteboom. Als candidaten voor de a.s. gemeente raadsverkiezing werden gesteld no. 1. Joh. Lindenbergh2. M. Kloosterman; 3. C. van Oevcren. 4. Anth. Koert; 5. M. Janse; 6! J. Noteboom; 7. H. van Iwaar- den. Door de kiesvereen. van de Staat kundig Geref, partij werden als candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing ge steld no. 1. L. Overbeeke; 2. M. de Jager; 3. A. Snoep. Dinsdagavond kwam door slippen een motorrijder met een dame op de duo in den Achterweg alhier te vallen. De heer verwondde zich hierbij zoodanig, aan een zijner beenen, dat hij door den geneesheer moest worden verhonden. De dame bekwam slechts lichte kwetsuren. Beiden waren afkomstig uit Rotterdam. 's-Heer Arendskerke. Gisteren werd in het vergaderlokaal alhier een openbare vergadering gehouden, waarin als spre ker optrad de heer A. de Lange uit Goes. Deze zette uiteen, waarom de land en tuinbouwarbeiders zich dienen te or- ganiseeren, wat het doel en het karak ter der Chr. vakbeweging is en waarom de arbeiders geen plaatselijk werkloozen- kasje moeten vormen, maar toetreden tot den Chr. Landarbeidersbond, waardoor ook verbetering gebracht kan worden'in hun loonen en arbeidsvoorwaarden. Nadat nog verschillende vragen waren gesteld en beantwoord, kon worden over gegaan tot oprichting van een afdeeling van den Ned. Chr. Landarbeidersbond. Reeds tien leden traden toe, terwijl nog enkelen, die gisteravond niet tegenwoor dig konden zijn, toezegging daartoe had den gegeven. Het voorloopig bestuur bestaat uit de hoeren M. Nagelkerke (voorzitter^, G. Goet- heer (secretaris) en P. Molhoek (penning meester), bij wie men zich voor het lid maatschap kan aanmelden. In verband met de loononderhandelingen met de werkgevers en de contributie voor de werkloozenkas is spoedige toetreding ge- wenscht. Binnenkort zal weer een vergadering worden gehouden, waarin een Hoofdbe stuurder zal optreden. Schore. Donderdagavond kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering 'bijeen. Afwezig 'dhr Van der Borgt me' kennisgeving. Ingekomen is: het verslag van de commissie tot wering van school verzuim over 1930 en het rapport van de commissie betreffende werkloosheidsver zekering en arbeidsbemiddeling in den landbouw. Aangenomen voor kennis geving. Op het verzoek van de commissie voor werkverruiming om een bijdrage uit de gemeentekas, wordt afwijzend beschikt. Asa ii®f adrg® ds? gaaeente Arsemuides betreffende onderwijs in lichamelijke oefe ning wordt adhaesie betuigd. Eveneens wordt adhaesie betuigd aan het adres der gemeente Zaamslag inzake herziening jaarwedden burgemeesters, secretarissen enz. Overgelegd wordt het verslag volkshuis vesting 1930. Vervolgens wordt vastge steld: le. het kohier van de hondenbelas ting voor 1931 met een totaal van 31 aan slagen en een bedrag van f 150; 2e. de verordening art. 178 Gemeentewet; 3e. een verordening art. 38, 4e lid der lager on derwijswet 1920. Inzake een te bouwen barak voor besmettelijke ziekten, wordt besloten tot aansluiting bij het gasthuis te Goes. 'Hierop komt in behandeling een voor stel van B. en W. tot onttrekking aan deD openbaren dienst en verkoop aan de P.Z. E.M. van een perceeltje grond (gedeelte van het schoolplein) voor het daarop plaatsen van een transformatorhuisje, Met algemeene stemmen wordt dit voor stel verworpen. Aan de P.Z.E.M. zal ech ter worden medegedeeld, dat de gemeente raad genegen is tot verkoop van een per ceeltje grond voor dit doel achter het arrestantenlokaal. Tot leden van de schat tingscommissie worden voor het tijdvak 1931/'35 herbenoemd de heeren J. G. van Nieuwenhuijzen, C. de Vrieze, C. Rijn en G. Potter Azn. Vervolgens worden de leden en plaatsvervangende leden van de stembureaux voor de Prov. Staten en Ge meenteraad benoemd. Bij de rondvraag informeert dhr Nieu- wenhuijse naar de aanschaffing van een chronometer voor de controleering van de maximum-snelheid. Spreker meent, dat destijds tot aanschaffing is besloten. De voorzitter zegt, dat nog steeds geen chronometer is aangeschaft, omdat deze nog al duur zijn. Dhr Bruijnzeel wijst er op, dat de lan taarns in de wijk over de Schorebrug zeer slecht licht geven, zoodat bij donker weer de verlichting onvoldoende is of geheel ontbreekt. Spreker zou gaarne zien, dat hierin verbetering kwam. De voorzitter 'heeft hierover al eens gesproken, doch bij zal nogmaals ter bevoegder plaatse op verbetering aandringen. Hierna sluiting. Dhr F. G. Regoort, brugknecht te Bergen (N.-H.) wordt overgeplaatst in gelijke betrekking naar Schore '(Schore brug). Kapelle. De vereeniging van Oud-leer lingen van de Tuinbouwcursussen, hield onder voorzitterschap van dhr W. Glas, haar algemeene vergadering. De voorzitter heet de opgekomenen wel kom en deelt mede, dat hij met het be stuurslid Eversdijk is geweest op de ge houden vergadering te Goes om te komen tot oprichting van een vereenigde Oud leerlingenbond. Dinsdag a.s. zal weder een vergadering belegd worden te Goes, waar tot oprichting en bestuursverkiezing zal overgegaan worden. Geadviseerd werd tot toetreding om meer op tuinbouwgebied te kunnen bereiken. Nadat de secretaris, de heer L. Willeboer, nadere toelichting verstrekte, werd tot toetreding besloten. Als afgevaardigde voor deze vergadering werden gekozen de heeren: W. Glas, L. Willeboer en Jobs. Schipper. Alsnu trad dhr G. van Willegen, de tuinman van Eureka, op met het onder werp: Dahlia's. Spr. bepaalde zijn gehoor bij de herkomst van de dahlia uit Mexico, de invoering in ons land, het behandelen en voortkweeken, de groepenverdeeling en soorten. Verschillende soorten werden aangegeven, verder werd aangetoond op welke wijze men ook zaad kan winnen, hoe het veredelen kan plants hebben en men kan komen tot het 'kweeken van groote bloemen. Een schat van snijbloe men heeft men, aldus spr., van deze prachtvolle bloem, welke tuin en hof siert en tot een lusthof maakt. Dhr van Wille gen liet ook zien wat te bereiken is met driehoeksenten, twee van de drie exem plaren waren gelukt. Nu deed de voorzitter verslag over bet aardheienproefveld van dhr Hermus te Kapelle, welke wegens familieaangelegen heden zelve hiertoe niet in staat was. Het Thomasslafckenmeel stond het hoogst en kwam het best naar voren. Nog deed de voersiiter da mededeelisg, dat volgens 'n genomen proef te Krabbendijke omtrent den cultuurmaatregel het vol laten loopen in bedden de meeste opbrengst deed oog sten. Deze wonnen het verre boven de aangelegde in regels. Ook het kweeken op pollen was minder dan het laten vol- loopen. Nu veelal ook in oude boomgaarden het afenten der hoornen ter band wordt ge nomen om deze te verbeteren en slechte, minderwaardige soorten te vervangen door betere en aldus meer over te gaan tot rendabel maken van zijn 'boomgaard, wijst de voorzitter er op boe hier dient gehan deld te worden, wil men kans hebben van slagen. De nieuwe pas geslaagde cursisten van te Biezelinge beëindigden tuinbouwcursus werden als 'leden ingeschreven. De voorzitter deelde, gekomen aan bet einde vergadering, mee, dat alsnog bij den raad der gemeente zal aangedrongen worden om een proeftuin voor Kapelle te verkrijgen. Spr. hoopt, dat men zal terug komen op het genomen besluit. Kruinlngen. Gisteravond vergaderde in het gemeentehuis de Kruiningsche Bur gerwacht, waarin de secr.-penningm. G. Duindam verslag uitbracht en rekening en verantwoording deed. De aftredende bestuursleden G. Duin dam, E. Houtman en J. Theenaart wer den herkozen, terwijl in de vacature-De Raad gekozen werd dhr W. J. L. de Grooff. De commandant reikte daarna de door den Bond van Burgerwachten geschonken diploma's uit voor groote schietvaardig heid als Koningsschutter 2e klasse M. Houtman en als le klasse E. Houtman, J. Fraanje, J. Waverijn en als schuttersko- ning der Kruiningsche Burgerwacht voor 1931 aan G. Duindam. In 1930 was dit dhr F. v. d. Peijl. Besloten werd. Zaterdag 18 April met de schietoefeningen met scherp aan te vangen, waaraan verbonden is een on derlinge wedstrijd over heel den zomer. Ovezande. Donderdagavond had in te genwoordigheid van den Rijkstuinbouw- consulent, den Burgemeester en het Be stuur van den cursus de eindles plaats van den algemeenen tuinbouwcursus. Naar het tweede leerjaar werden bevor derd: C. de Baar, J. Boonman, P. Boon man, M. A. de Dreu, C. Geus, G. Huige, L. de Jonge, J. Korstanje, M. Korstanjo, H. Polfliet, G. Rentmeester Jz., G. Rent meester Mz., G. Rijk Az., G. Rijk Mz., J Rijk, P. Vermeule, G. Westdijk en D. do Winter. De Raad vergaderde Dinsdag. Aan het adres van de gemeente Zaamslag, be treffende herziening der jaarwedden van Burgemeesters, Secretarissen enz. wordt geen adhaesie betuigd. Het stembureau voor de verkiezing van de leden voor den gemeenteraad wordt benoemd. Het gemeenteverslag over 1930 wordt den Raad aangeboden. Voor de aanlegkosten der electrische straatverlichting wordt een geldleening aangegaan. De rekening over 1930 en de begrooting voor 1932 van den Vleesch- keuringsdienst worden vastgesteld. Op een aanvrage van het Christelijk Schoolbestuur voor aanschaffing van leermiddelen wordt gunstig beschikt. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur over 1930 wordt zonder op of aan merkingen vastgesteld, zooals zij door den ontvanger is opgemaakt. Hoek. Door de liberale werkmanspartij de Vrijheidsbond zijn gisteren candidaat gesteld voor den gemeenteraad: A. Meer- tens (aftr.), M. de Feijter (aftr.), P. G. Dieleman en P. van Es. Door B. en W. is 'n orgaan ingesteld ter regeling van den crisissteun, in welk orgaan zijn benoemd de heeren J. A. Meertens, J. van 't Hoff, J. Dregmans, W. G. v. Petegem, J. den Hamer, L. J. Dieleman en G. Zegers. Die leden van de afd. Ned. Ghr. I andarbeidersbond, die besloten hadden met een aparte candidatenlijst uit te ko men bij de e.k. gemeenteraadsverkiezing hebben van hun voornemen afgezien. Hiermi j is de herkiezing van den G.-E. en St. Geref. candidaat vrijwel verzekerd. lerseke. Met de afbraak van de hoofd-' onderwijzerswoning aan het Kerkplein (Vierstraat) is een aanvang gemaakt. Dit historisch gebouw (waar men in de toe- gemetselde kelders potten met geld hoopt te vinden), was voorheen de residentie der Ierseksche Ambachtsheeren. Later, bij 't graven van 't kanaal, woonden de agen ten der Engelsche regeering daarin. Een stuk historie verdwijnt, maar in 't ver volg wordt de hoofdverkeersweg voel breeder. Die weg is nu nog geen 4 M. breed en zal na afbraak en opbouw der nieuwe woning ongeveer 6 M. worden. Juweliers-firma voor f 2700 opgelicht. Een bekende juweliersfirma te Rotterdam werd Vrij dagmiddag opgebeld door iemand die zich voor een goede klant van de firma uitgaf. Hij verzocht een aantal ringen op zicht te zenden naar zijn adres aan de Nieuwe Haven. De juweliersfirma, die kort te voren een soortgelijke bestelling van de familie aan de Nieuwe Haven had gekregen, vermoed de niets kwaads en zond op het afgespro ken uur, des avonds te half 8, een bedien de met de sieraden naar de Nieuwe Ha ven. Deze man kwam daar iets over tijd en werd met een standje over zijn te laat komen ontvangen door een meneer die in de geopende deur van het huis stond. Dit huis is beneden ingericht als pak huis, waar ook een kantoortje gevestigd is, terwijl de boven gelegen étages door de bewuste familie als woning gebruikt worden. De meneer nam, toen hij aan het einde van zijn booze speech gekomen was, den bediende mee naar het privé-kantoor, liet hem de zending uitpakken en stuurde hem daarna met een kwartje fooi voor zijn moeite weg. Eerst na een paar dagen kwam de op lichting aan het licht. De juweliers-firma belde toen de fa milie aan de Nieuwe Haven op en kreeg daarbij tot haar groote ontsteltenis te hoo- ren dat deze van de heele zaak niets af wist. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd, 'die met kracht het onderzoek ter hand heeft genomen. De ontvreemde zending bestaat uit 20 briljanten ringen, 30 gladde ringen en 14 armbanden, tezamen een waarde van 2700 gulden vertegenwoordigend. Garage uitgebrand te En schedé. Eergisteravond is te Enschedé braad ontstaan in de autogarage van den heer Rekers, aan den Oliemolensingel. Twee vrachtauto's en een personenauto verbrandden. Ook de bovenwoning, welke bewoond werd door R. en B., is ge deeltelijk uitgebrand. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. Rookt niet op de heidel J.l. Woensdagmiddag omstreeks drie uur, ont dekte een agent van politie die zich per rijwiel op den weg HoenderlooSchaars- hergen bevond, een begin van heidebrand. Met behulp van anderen werd het vuur dat nog slechts een kleine oppervlakte besloeg, gebluscht. Een Amsterdamsch heer, die zich met eenige kinderen in de nabijheid bevond, maakte zich per rijwiel uit de voeten. Achterhaald zijnde, bekende hij:, hij het aansteken van zijn sigaar, een brandende lucifer achteloos te hebben weggeworpen. Een gasoverstrooming. Uit een 1800 Meter diepe spleet bij Ploesti (Roemenië) begon plotseling met groote kracht een groote hoeveelheid gas naar buiten te stroomen. Bij de eerste uitbarsting veroorzaakte de gasstroom een zoodanig geweld, dat het geraas 15 K.M. in den omtrek hoor baar was. De uitstroomende gasmassa's branden niet, doch zijn een gevaar voor de geheele omgeving. In paniek ontruimde de bevolking van de gemeente Szanni het stadje. Hoewel alle veiligheidsmaatregelen zijn getroffen, is het gevaar nog zeer groot. De uitbarsting van gas duurt onvermin derd voort. Thring meneer Gill influisterde. Ze neb ben naar Londen geseind om een chirurg. Ze zeggen dat zijn been dat zijn be zeerd been zal moeten zal moeten worden afgezetl" Bij dit woord verloor ze weer alle zelf- beheersching en opnieuw in snikken uit barstend, liet ze zich op den grond zin ken, waar ze uitzinnig van smart, haar gelaat tegen de koude tegels drukte. HOOFDSTUK XXII. Het was voorbij'; de verschrikkelijke angst was een droeve werkelijkheid ge worden. De Londensche chirurg had slechts de meening van zijn platteland- schen collega kunnen bevestigen. De flinke jonge soldaat, de trots van zijn regiment, zou voor zijn verder leven een kreupele zijn, zij 't dan wat de wetenschap en tech nisch vernuft vermochten, om het euvel zooveel mogelijk te verhelpen. Het onder zoek der doktoren had uitgewezen, dat het scheenbeen totaal verbrijzeld was, en dat onmiddellijke amputatie eisch was, om verdere complicaties te voorkomen. Hier toe was men dan ook overgegaan, en men mocht aannemen, dat kapitein Trehern, na verloop van tijd, den veratoord,en le venedraad weer «ou kunawi opvatten, «1 zou hij natuurlijk zijn vroeger beroep moeten vaarwel zeggen. Op den negenden dag, na het ongeval, toen Philippa het ziekenvertrek binnen trad, scheen de patiënt voor het eerst uit den staat van verdoving, waarin hij voort durend verkeerd had, te ontwaken en sloeg hij de oog8n op. „Hallo Phill" zeide hij met zwakko stem. In een oogwenk was ze aan zijn zijde, met geweld de tranen terugdringend, die zijn ingevallen gelaat en hol stemgeluid haar naar de oogen drongen. Ze hield hem een bos bloemen voor opdat hij zich aan de frissche geur mocht verkwikken en zij tevens gelegenheid had, haar ontroe ring te onderdrukken. Hij keek haar in het gelaat, en zag daarna het duister ge maakte ziekenvertrek rond, waarna zijn eerste vraag was: „Ik heb een leelijke smak gemaakt, is 't niet?" „Ja; Goldboy is met je gevallen viel boven op je." „Dat herinner ik me nog; mijn been kwam in de knel, is 'tniet? Is het paard er goed afgekomen!" „Heeft zijn schouder bezeerd en een van zijn peezen verrekt; maar dat komt alkmMl in orde." „En mij hebben ze een van mijn beenen afgenomen, is 't niet Phil? 0, wind er maar geen doekjes om, hoor. Dat is een van die dingen, waarop een soldaat altijd rekenen moet tenminste in zekeren zin. Wanneer hem zooiets in den dienst van zijn land gebeurt, is het misschien minder hard en kan hij er, van zekere zij de beschouwd, eenige voldoening van heb ben. Maar de uitkomst is tenslotte het zelfde!" Dikke tranen drupten op zijn gelaat. „Kom meid, zoo moet je je 't niet aan trekken. Gedane zaken nemen geen keer, evenals een afgezet been niet bij je terug komt. Ik zal het op een of andere ma nier met één zien klaar te spelen en met een kunstbeen, dat ze voor me zullen maken." „Ja ze zijn tegenwoordig heel ver met die dingen." „En of; ze zetten je een nieuwe neus aan, als je die noodig hebt, of ze lappen je gezicht weer op ze kunnen tegen woordig de natuur een aardig handje helpen. Krijg nu maar geen rimpels door tranen over mij te storten, Phil. Ik zal je eens laten laten zien, wat iemand kan doen met één been van zijn eigen en één „made in Germany" of waar se die rommel bet beste maken". Ze wilde hem niet te veel laten praten, maar in ieder geval was het een heele opluchting voor haar, dat hij wist en dat het droevig nieuws hem in zijn zwakken toestand geen al te grooten schok had gegeven. Philippa had ervaring genoeg om te weten, dat haar broer nog heel wat moeilijke uurtjes te wachten ston den, hoe flink hij zich ook hield. Dat het ongeluk nog veel slechter had kun nen afloopen, verhinderde niet, dat de gevolgen nu al erg genoeg schenen. Maar er was nu tenminste geen gevaar meer voor ernstige complicaties of koorts. Met den dag ging hij vooruit en zijn sterk gestel scheen wonderen uit te richten. Den derden dag nadat hij tot zijn be wustzijn was teruggekomen, vroeg hij Philippa, die eens kwam kijken hoe het met hem ging: „Waar is Roger? Zou de generaal nu goed vinden dat hij hier komt?" „Papa zou alles doen, wat je maar wenscht, Nugent, dat weet ik zeker. Maar Hoger kan niet komen. Hij is op weg naar Australiër Hij zal er nu wel bijna zijn. We zouden hem alleen kunnen tele- grafeeren onmiddellijk terug te komen."

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5