IIE ZEEUW Het Geweten van Roger Trehern. GEN, TWEEDE BLAD. )t grooten Tuin. R REST, IX tor 7 Jaar WEILAND, itbode, kster taakster, AANBOO. ren Ledikanten. lchtkastjes lsten, LOO, Oude Kerk- fclburg. diltbalken, enz. /raagd, ts Sigaren ïhoudster, Brieven uit de Residentie. FEUILLETON Uit de Provincie. Ongevallenverzekering Bijkantoor Nieuwe HAVBANK. (Wordt vervolgd.) jsmiddel ndheld, h geleverd door eker, OES. Telef. 168. ^P: i. DE VISSER, Arendskerke. >P: in het centrum leen tusschen» letter G, Bureau [er Arnemuiden te bekomen bi) [Neuzen. I-LOOT. Kin- lurg, vraagt per buiten de deur. 15 April 1931 segstaande huis schrijven aan aelosche Boek- lie uitsluitend llJDAGS wordt genomen kleine Igstens 5 regels {[uitbetaling voor fN, Oostkapelle. lager gez. Spek 68, Bladreuzel zei 55 O., a. p. 20 c. p. 5 ons. i.str., M'burg. /TNST", Grijps- ttbloem f 5, Gele- ^oinpen fl, Vr. lerkl. vanaf 35 kalf pond. tedgekeurde ppelen j Bonte) arke (W.) Ijzen. Oostkapelle. 50 ct per K.G. «5 70 70 jstr., Middelburg. )p: |»ie, groote kveer. Nieuw- en OP: •rst.e nabouw IONEN. Waarde. OP: auwe Zetpoters, Igstier en Melk- tSSEN, Nadorst, rige paarden. 7e van laagsten V, Bureau van 100. Oostkapelle. vraagd: /inkelier, 's-Gra- VAN DINSDAG 7 APRIL 1931, Nr 157. Twee pijlers van ons volksleven wor den jn dezen tijd met name bedreigd. Het zijn: Het gezag en het gezin. Wie Gods Woord verwerpt als richt snoer en kompas voor alle leven en voor alle levensuiting, moet ten opzichte van gezag en gezin zeker dwalen. Daarom kunnen wij èn in het politieke èn in het sociale leven nooit genoeg opkomen voor de autoriteit van het Woord Gods. Hier is en hier blijft de antithese. Wie heeft het te zeggen: God of de mensch? Is de mensch autonoom, dan is de zaak spoedig uitgemaakt. Dan heeft hg te bepalen, hoe het moet, dan maakt de helft plus één uit, wat goed is en recht. Maar is God souverein, heeft Hij absolute zéggenschap over den mensch, wel dan heeft die mensch te luisteren en te gehoorzamen. Wij hooren het den vroegeren leider der liberalen, Mr Dres- selhuijs, nog in de Kamer zeggen: als ik mij afvraag, wat het werkelijke verschil is tusschen den heer Colijn en hen, die aan deze zijde staan, die als geloovigen vol komen gelijkwaardig zijn, dan is het dit: niet ontkend wordt aan deze zijde, dat de bron van alle macht ligt daar, waar ook de heer Colijn die zoekt, maar de ken- bron van ons weten wordt gelijk Thor- becke al zeide geacht ten deele een andere te zijn dan de heer Colijn meent: aan deze zijde wordt de Schrift niet uit sluitend als bron genomen voor onze politieke gedragingen, maar als zoodanig geldon ook verstand, rede, ook al staan die naast, gaan zij somtijds tegen de uit drukkelijke woorden van de Schrift in". Dat is dus duidelijk en klaar, de mensch stelt zich met zijn verstand boven de Schrift en aanvaardt deze hoogstens, wanneer zij in haar eischen en haar voor schriften niet botst met wat zijn verstand hem zegt. De autoriteit der Schrift heeft hier dus feitelijk geenerlei waardij. Het is dus al tijd nog juist zooals Groen van Prinsterer het omschreef: „dat het ongeloof geen uitweg heeft dan in het revolutie-begin sel, dat de verscheidenheid der meenin gen, door de vuurproef der logische en historische ontvouwing, terwijl al het ove rige verteerd wordt, in het eenvoudig contrast van Goddelijke waarheid en van menschelijke eigenwijsheid versmelt,- dat men óf met onvoorwaardelijke onderwer ping aan do Heilige Schrift, Christen; óf, met wegredeneering van de H. Schrift, Jacobijn en Radicaal wordt; en dat zich aldus aanvankelijk in enkelen, die zonder huiveren, consequent zijn, het karakter openbaart van den ontzaglijken strijd, voorbode^ naar het getuigenis van de Profetie, der wederkomst van Hein, aan Wien alle macht gegeven is in hemel en op aarde". Wjj moeten de dingen principiëel dur ven zien en principiëel durven stellen. Ook als er een stembusstrijd in het zicht is. Liever zulk een strijd met eere ver loren door principiëel te zijn en te blij ven, dan hem te winnen door handig heidjes en gedienstigheden der praktijk. Trouwens, wanneer wij, als Anti-revo lutionairen, de dingen niet meer princi pieel durven zien en niet meer princi piëel durven stellen, dan zijn wij weg. Opbieden b.v. tegen de groepen der uiterste linkerzijde kunnen wij toch niet. Nu niet en nooit. En het blijve onze eere, dat wij het ook niet willen. Maar wij moeten de menschen princi piëel leeren denken en principiëel leeren zien. Krijgen ze dat te pakken, dan is het gevaar voor wegslaan van het anker niet groot, maar ligt, het soheepke, onder be ding van Gods genade, wel vast. Wie principiëel» bij het licht van Schrift en historie, wil en durft denken, ook wil en durft toetsen, die heeft zoo heel veel voor. Die gaat niet overstag bij hat eerste het beste roode stormpje. Die beziet ook niet allereerst de din gen van den materiöelen kant, of uit den door EVELYN EVERETT-GREEN. (Vrij naar het Engelsch.) „Mijn grootvader wordt ook al een dagje ouder. Hij ziet niet in dat er be hoefte is aan zulke dingen, maar ilk verlang met mijn heele hart naar den tijd, dat er hier dagelijks dienst zal worden gehouden. Tegenwoordig zijn we hoogmoedig genoeg om den dienst al- een van menschelijk standpunt uit te 'eschouwen: of het gehoor wei talrijk al zijn en of ons de uren van gebed wel elegen komen. Voor mij is het alleen de raag wat God wenscht. Is het niet Zijn dat we eiken dag zullen beginnen [°!°r het volk, in Zijn heilig huis van ebed? En als de schaduwen van den wond weer vallen, moeten er dan niet ■veer lofzangen en gebeden opstijgen te schulden beleden worden, om verge s' worden? Moeten we geen -ar,listeen aanheffen Hem te «ere ea ja*?>!&tsijöèï vm DêVpospèa: wgé m ik af gelf het AT »in? '11? tegenwoordig boo akelig benauwd in de wereld. Hoe dat komt? Wel allereerst hierdoor, dat bij alle mooie woorden, ©n bij alle prachtige franje, het egoisme hoogtij viert. Zoowel in de groote wereld der volken, als in de kleine wereld der gezinnen. 'tls alles: ik en nog eens ik, wat de klok slaat Daarom zijn juist ook die pijlers van een gezond gemeenschapsleven: het ge zag en het gezin, zoo ernstig in gevaar. Want als er gezag is, dan moet er ge bogen en gehoorzaamd worden en dat wil de autonome mensch niet. En in het gezin ligt de gedachte van zich geven, van dienen, en de mo derne mensch dient het liefst alleen zich zelf. Met alle conferenties, congressen, of weet ik, hoe het meer heet, wordt de wereld er nu niet bepaald mooier op, de atmosfeer wordt steeds meer benauwd. Dat komt allereerst hierdoor, dat de menschen er ook niet mooier op wor den. Ja, wel knapper. In de techniek gaat het steeds excelsior I Maar het is nog altijd waar, dat uit het hart de uitgangen des levens zijn. Dat geldt in engeren zin van den mensch, maar het geldt in den breeden zin des woords ook van het leven der volken. En zoo ergens, dan geldt het wel hier, dat wie Gods wet en Zijn recht verlaat, smart op smart heeft te vreezen. Elke dag wereld-leveh is bij dat woord een duidelijke illustratie. J. H. Maatschappij Ziekenfonds op Zuid- en Noord-Beveland. Dinsdagavond werd door dit fonds in „De Prins van Oranje" te Goes de le jaarvergadering dezer vereeniging gehou den, die vrij goed bezocht was. De voorzitter, Mr Goedbioed, opende de vergadering en wekte de aanwezigen op, mede te werken, de zuigeling, die door het voorloopig bestuur opgekweekt was tot een flinke baby, te doen opgroeien tot een voorspoedige knaap. Allereerst werd overgegaan tot verkie zing van het definitieve bestuur. Door de deelgenooten werden als bestuursleden gekozen dbrn A. Buys, G. K. Maartense en Pieters, terwijl door dhrn deelnemers werden aangewezen dhrn Planteydt, Looyen en Griep. Mr Goedbioed zal als voorzitter blijven optreden. Daarna verkiezing van een financi- eele commissie waarin werden benoemd dhrn J. S. Bedet, voorzitter; Dr H. Snoek en Hamelinck. Aan de orde was toen de balans en winst- en verliesrekening. Dhr Meyers, administrateur van het ziekenfonds, lichtte deze nader toe. De onvangsten bedroegen f 30.686,94, de uit gaven f 30.096,88, alzoo een goed slot van f 590,06. De secretaris bracht toen verslag uit over het jaar 1930, waaraan we het vol gende ontleenen. Het ledental bedroeg op 31 Dec. 1929 3581, waarvan 2109 leden boven de 16 jaar. 1154 betalende leden beneden de 16 jaar en 327 premievrije leden. Op 31 Dec. 1930 bedroeg dit 4264 (2547, 1365, 352), alzoo een vermeerde ring van 683 leden (438, 220, 25). Bijge schreven werden 1035 leden, afgeschre ven 171 wegens vertrek, 85 wegens be danken, 30 wegens overlijden en 66 we gens royement (14- gezinnen). Aan het eind van 1930 waren inge schreven 14 deelnemers buisartsen en 8 specialisten. In bet afgeloopen jaar werden 227 maandkaarten afgegeven voor bezoek aan een specialist; 39 personen, welke ter ob servatie in een ziekenhuis verbleven wer den aldaar behandeld. Bovendien werden 24 groote en 54 kleinere operaties verricht en werden 35 personen behandeld met Röntgen-stralen. De kosten van al deze specialisten-behandelingen bedroegen in totaal f 4472,25. In het verslagjaar werden 112 toela gen f 10 verstrekt bij bevallingen; aan 146 leden werd een bril verstrekt, 42 per sonen ontvingen een breukband, 17 leden een buikband. De totaal-kosten van bril len, banden enz. bedroeg f 579,10. Door den apotheker te Goes werden ten be- moet Zijn heilig Woord niet gesproken worden? Ik geloof, dat er een zegen zou rusten op iedere plaats, waar de dienst zoo was'ingericht, l'k haak naar den tijd, dat het ook hier mogelijk zal zijn. Maar zoover is het nog niet." „Je [bedoelt", zei Nugent haastig, „dat, als Roger 'hier was gekomen, dat alles mogelijk was geworden?" „Ja", antwoordde ze, de oogen ern stig en droevig, „maar Roger wendde zich af, Zijn oogen waren verblind. Hij kon het rechte pad voor zich niet zien. Ik heb opgehouden hem er een verwijt van te maken. Hij heeft genoeg geleden, zoo als we allen moeten lijden als we den verkeerden weg kiezen. Maar ik geloof niet, dat zoo'n heerlijk leven van dienen nu nog ooit het zijne zal kunnen worden. Hij heeft het lagere pad gekozen. Hij zal bij zijn keus moeten blijven". „Elinor", zei Nugent, terwijl zijn stem wat heesch klonk, „kan ik niets doen?" Ze keek hem met haar groote vragen de oogen aan, en het kostte hem moeite niet alles uit te zeggen, wat hem op het hart lag. Doch de gedachte, dat overhaas ting mislukking zon betekenen, legde hem het swijgra op. hoeve vaa de ledaa, ingeschreven bij de Goosche gencesheoren, gereed gemaakt 5212 recepten, de totale kosten hiervan bedroegen f 3021,56. Voor de huisartsen bedroeg de vergoeding voor medicijnen f 5686,66. Op 31 December waren bij tandartsen ingeschreven 1421 leden. Het totaal ge- inde prerhiën bedroeg f 30.622,32. Daarna kwam aan de orde een aan vraag van Mej. Hombergen om toegela ten te worden als apotheker tot het zie kenfonds, waartoe met algemeene stem men werd besloten. Tot slot een voorstel van het bestuur om ook inwonende dienstboden in het fonds op te nemen, daar deze tot heden van het fonds uitgesloten waren, omdat de werkgever verplicht is, 6 weken ge nees- en heelkundige behandeling te be talen. De vergadering ging met deze veran dering accoord, zoodat het in 't vervolg mogelijk is, dat werkgevers hun inwonen de dienstboden in het fonds doen opne men en deze hierdoor vrije genees- en heelkundige behandeling verkrijgen. Na een opwekking van den voorzitter om zooveel mogelijk mede te werken tot den bloei van het ziekenfonds, werd deze vergadering gesloten. Ijsfabriek Walcheren. In de ledenvergadering van de Coöp. Ijsfabriek Walcheren te Middelburg werd medege deeld, dat de omzet in 1930 weder zeer is toegenomen. Na ruime afschrijving kan op 1 Mei a.s. dan ook 5 pot. dividend worden uitgekeerd. Tot bestuurslid her koos de vergadering den heer L. Dekker en tot lid van den raad van toezicht den heer J. Hubregtse. Een droevig ongeluk. Toen Vrijdagmorgen een krantenbezorger bij de familie N. in de Verkuijl Quakkelaarstraat te Vlissingen aanbelde, 'kreeg hij geen gehoor. Rij het openen van de deur vond hij mej. N. ineengezakt achter de deur liggen. Een dokter, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. De vrou w is van de trap gevallen en is daar bij zoo ongelukkig terechtgekomen, dat zij een hersenschudding heeft bekomen, aan de gevolgen waarvan zij kort daarop is overleden. Sluit tooh een Vraagt althana inlichtingen. WILHELMINASTRAAT 33. Dir. W. L. B. J. DEKKER. Middelburg. Zaterdagmiddag had de ter aarde bestelling plaats van het stof felijk overschot van wijlen den heer Ir J. Boelen, in leven hoofddirecteur der gemeentebedrijven alhier. Op de kist en aan den lijkwagen wer den een groot aantal kransen en bloem stukken meegevoerd, waaronder één vein de gemeente Middelburg, één van de hoofden van takken van dienst, één van het personeel der bedrijven, één van den wethouder, Mr A. A. de Veer, en van de vereeniging van directeuren van electri- citeitsbe drijven. Bij hen, die in den stoet meereden of op de algemeene begraafplaats wachtten, merkten wij o.a. op wethouder Mr De Veer (de burgemeester en wethouder On- derdijk waren uitstedig), den gemeente secretaris, den gemeente-ontvanger, de directeuren van gemeentewerken en rei nigingsdienst, de commissaris van poli tie, voorzoover de dienst het toeliet de leden en ook enkele oud-leden van het personeel der bedrijven en van enkele andere takken van gemeentedienst, het bestuur der brandweer en enkele brand meesters, enkele raadsleden, den secre taris van het bestuur over de godshuizen en nog vele andere personen, die ambts halve of op andere wijze met den over ledene in aanraking kwamen. De vereeniging van directeuren van de electriciteifcsbedrijven was vertegenwoor digd door Ir H. Streefkerk, directeur der P. Z. E. M., die van directeuren van wa terleidingen door dhr Meijer, directeur te Dordrecht en de Vereeniging van Gasfa- brikanten door dhr J. J. van der Jagt, directeur te Vlissingen. Alvorens de kist aan den schoot der aarde werd toevertrouwd, trad Mr de „Ik heb nogal invloed op mijn vader. Ik heb middelen van mezelf. Dominee Trehern wordt oud. Zou de gedachte hem onwelkom zijn wat steun te krijgen in den vorm van een hulpprediker? De kos ten hiervan zouden je plan niet in den weg staan, als het het dorp ten goede zou komen. Er zijn heel wat toegewijde men schen, niet menschen die kersversch van het college komen, maar mannen, wier gezondheid hen in dien steek heeft gela ten in den strijd om het bestaan, maar die toch je inzichten wat betreft den dienst zouden deelen. Zoo'n man zou in Transome Peveril een veilige toevluohts- haven vinden. Een naar mijn meening zou zoo iemand beter dan een man als Roger, die in zijn volle kracht is, voor de taak berekend zijn, die jij hem wilt geven. Een sterk man wenscht iets te wagen, satan in zijn eigen woonplaats te bestrijden, als je weet wat ik bedoel. Laat de jongeren een plaats innemen in de voorste gelede ren en de gewonden en zij, die de frisch- heid der jeugd achter zich hebben, een minder insp&nnenden werkkring kiezen. Nu moet je niet denken, dat ik daar een mindere plaats aan inruim, Elinor", zei hij, tem hij d® tdtdzukhiag va® haa? ®a- Veer naar voren sa zeide, dat hij wegens f afwezigheid van den burgemeester bij de groeve van den directeur der gemeente bedrijven enkele woorden wilde spreken. In de eerste plaats een woord van groote dankbaarheid voor hetgeen de overledene in zijn volgens menschelijk inzicht te kort, maar toch zoo werkzaam, leven voor de gemeente heeft gedaan. Nog niet ten volle 12 jaar heeft hij deze taak vervuld. Bij den aanvang daarvan vond hij, al thans een deel, in min of meer verouder den toestand. Hij begon met het aan brengen van verbeteringen en hij heeft de gasfabriek en de waterleiding op de hoogte van den tijd, zoowel technisch als financieel gebracht. Met ijver en energie gaf hij zich hier aan en tegelijkertijd gin gen van hem uit de zoo belangrijke ont werpen voor waterleiding en electriciteit voor geheel Walcheren. Opgewekt ver richtte hij zijn werk en het opvoeren der bedrijven was zijn lust. Niets was bem ooit te veel. En ais men dan ook aan zijn graf staat, dan herdenkt spr. de aange name verhouding tusschen B. en W. en vooral ook tusschen hemzelf en dhr Boe len. Heel Middelburg heeft door zijn heen gaan een groot verlies geleden en zijn na gedachtenis zal steeds in dankbaarheid i voortbestaan. Nog grooter is 't verlies voor zijn echt- genooten en kinderen. Spr betuigt ben dan ook zijn innige deelneming en zegt, dat wij menschen slechte vertroosters zijn, maar Spr. hoopt, dat het verdriet ©enigs zins gelenigd zal worden door de verzeke ring, dat met dhr Boelen een geacht en geëerd hoofdambtenaar is heengegaan. De tweede spreker, dhr Mr M. G. W. van der Veur, gemeentesecretaris, zeide namens alle hoofden van takken van dienst, dat men diep verslagen stond door het overlijden van dhr Boelen. Men had hem nog zoo gaarne vele gezonde en ge lukkige jaren toegewenscht. Diep bewogen sprak dhr v. d. Veur een „Rust in Vrede" uit. Dhr J. Muller, hoofdboekhouder der bedrijven, verzekerde namens het geheele personeel, dat men zeer onder den indruk is van het heengaan van den hoofddirec teur en dat men steeds een dankbare en aangename herinnering aan hem zal be waren. Nadat het jongste lid van het personeel, de smidsleerling Villeé, bloemen op de kist had gestrooid bij die van de familie en een „Rust zacht" had uitgesproken, werd de kist in de groeve neergelaten. De zoon van den overledene dankte hen, die aan het graf van zijn vader ge sproken hadden en alle aanwezigen voor de laatste eer den overledene bewezen. Vlissingen. De slapte aan „de S c h e 1de". In de laatste weken zijn meerdere arbeiders uit de afd. ketelma kerij wegens gebrek aan werk ontslagen, terwijl anderen die om de maand werkeD een loonsverlaging is aangelegd, variee- rend van 5 tot 15 cent per uur. Krabbendijke. De Chr. Hist, candidaten- lijst voor den gemeenteraad luidt als volgt: J. Zweeiijt, aftr.; Th. C. Lagendijk, aftr.; W. P. Gebraad; A. van Harn Jr; C. Lamper; J. Nagelkerke; L. Tichelaar. De heer J. Zweedijk, die zich eerst niet meer herkiesbaar stelde, is op dit besluit terug gekomen. Loop der bevolking over de maand Maart 193L Ingekomen: M. Vogel en gezin van Waarde; F. Bonnema van Vleuten; L. Th. Vogelaar en gezin van N. en St. Joosland; P. C. Kramer van Kapelle; P. A. Lobbe- zoo en gezin van Rilland-Bath; J. Zwee- mer en gezin van Kruiningen; E. van Bremen van Waarde; J. C. Huissoon van Kapelle; J. van Elsacker van Klaaswaal. Vertrokken: C. Griep en gezin naar Waarde; C. Lamper naar Waarde; J. Min- naard en gezin naar Kruiningen; S. J. J. van de Velde naar Bruinisse, Boomdijk. Wemeldinge. Loop der bevolking over de maand Maart 1931. Ingekomen: L. P. Snoep van Schore, Kanaalstraat B 85; A. Molhoek, van Ka pelle, Chezeeweg A 64; P. Brouwer en gezin, van Wissenkerke, Bonzijweg C 28; G. Jeremiasse en gezin, van Middelburg, Brouwerijstraat A 49c; E. Korstanje, van Rotterdam, Nieuwendjjk C 85; A. Over- dulve, van Rotterdam, W. Kanaaldijk C 19; L. Wielemaker, van Ritthem, Wilhel- minastraat B 166; J. A. van Oosten, van 's Gravenpolder, Kerkweg A 22. ■"■mi"n*«wwi f laat waarnam. „Naar mijn meening heeft men daar de meer ervaren en beproefde menschen noodig. Maar ik geloof, dat zij, die in hun jonge jaren in de hitte van den strijd zijn geweest Later de meest toe gewijde dienaren van het altaar worden". Er werd nog niets bepaald. Elinor had tijd noodig om zich aan het nieuwe denk beeld gewend te maken, hoe welkom het haar ook was. Maar het voorstel vormde toch een nieuwen hand tusschen hen. Ze zag, dat Nugents belangstelling begon te ontwaken voor dingen, die hem tot nog toe, naar ze meende, niet het minste be lang hadden ingeboezemd. Ze wist, dat ze hem tot vragen, tot nadenken bracht. Voor iemand van haar karakter betee- kende dat heel wat. Nugent begon een plaats in haar leven in h&ar gedach ten in te nemen, die hij te voren nooit bekleed had. De band tusschen hen werd hechter dan ooit in hun kinderjaren ge weest was. Niet, dat Nugent zich uitsluitend met Elinor bezig hield. Hij had buiten'haar nog heel wat andere belangen en bezighe den in de wereld. Zoolang de vorst aan hield was hij oen van de ijverigste schaat senrijders op hst mter, dat bij de besit- Vertrokken: F. Wabeke naar Kruinin- gen-Hansweert, Nieuwstraat; J. A. M. v. Koeveringe naar Rotterdam, Walraven- straat 85a; E. Korstanje naar Rotterdam, Beukelscheweg 28a; M. C. Servaas, naar Rotterdam, Polderlaan 65; C. F. Gastel, naar Hoedekenskerke A 114; C. Kopmels, naar Schore B 3; M. Schouwenaar naar Goes, Middelb. straat 21; C. J. Lamper en gezin, naar Kapelle, Eversdijk E 5. De voetbalvereeniging S. M. I. T. van hier speelde Zaterdagmiddag een match tegen de voetbalvereen. D.V.G. van Krabbendijke. S.M.I.T. won met 53 van D.V.G. Donderdag is hier weder een ver gadering gehouden van den Chr. Landar- beidersbond. Spreker was nu dhr Vinger ling. De heer J. A. Dominicus opende de vergadering met gebed en sprak nog een enkel woord over de vorige vergadering. Daarna gaf hij het woord aan dhr Vin gerling. Deze wees op de noodzakelijkheid van Chr. Vakorganisatie. Na nog enkele vragen te hebben beantwoord, werd tot oprichting van een afdeeling overgegaan. Een vijftiental personen traden als lid toe. Het bestuur werd als volgt samengesteld: Voorz. A. Veerhoek, secr. J. Minnaar Jr. en penningm. A. de Schipper Jr. Commis sarissen de heeren G. Schouwenaar Azn., D. Jeremiasse, J. de Schipper Jr. Hansweert. Het Belgische schip „Posei don 2" is tegen het remmingwerk van de brug op het kanaal gevaren, waardoor dit ernstig beschadigd werd. Na borgstel ling kon bet schip de reis voortzetten. Het moest echter worden geassisteerd door de pompboot „Zeehond", omdat bet schip ernstige lekkage had bekomen. Kapelle. Op verzoek van vele vrijzin nige kiezers, die geen lid eener kiesver- eeniging zijn, hebben de leden der beide vrijzinnige kiesvereenigingen alhier beslo- en, met één lijst uit te komen bij de a.s. gemeenteraadsverkiezing en wel met de na volgende candidaten: A. v. d. Have, B. de Jonge, A. J. van Liere, Jobs. Schipper, H. Eversdijk, A. Meeuse, Johs. Oele, A. van Willegen, P. van Overbeeke en Maatje de Jonge. lerseke. De candidaten der Chr. Hist, kiesvereen. voor den gemeenteraad zijn: I. P. de Koeijer, 2. G. Daane, 3. L. van Es, 4. M. Mieras Nz., 5. W. J. v. Oeve- ren, 6. G. Schouwenburg. De kreeftenvangst is ook weer be gonnen. De eerste kreeften zijn aan wal gebracht. Tot heden is de vangst, tenge volge van het koude weer, heel gering. De prijs is niet onaardig, maar wordt door de buitenlandsche gedrukt. Oesterverzending Maart 1031. Nederland 249,767; België 1.440.440; Duitschland 414.621; Engeland 2.004.477; Frankrijk 52.620. andere landen 18.000. Totaal 4.179.925. Vorig jaar zelfde maand 4.296.726. Borsselen. Zaterdagmiddag werd alhier de algem. vergadering gehouden van de coöp. weegbruggen Monsterweg en Witte Pauw. Uit het jaarverslag bleek, dat het jaar niet ongunstig was geweest. Op de weegbrug Monsterweg werden gewogen 5227103 k.g. suikerbieten. Aardappelen, uien enz. 2381526 k.g. Op de weegbrug Witte Pauw 1718603 k.g. suikerbieten. Aardappelen, urén enz. 144553 k.g. Per aandeel werd besloten f 1 uit te keeren. Tot bestuurslid werd herkozen dhr Jacob van Liere. Bij vaststelling weegloon stelde dhr B. Rijk Cz. voor het weegloon met 5 cent per 1000 k.g. te verhoogen. Hierover ontspon zich nog al discussie. Bij stemming bleek, dat er 24 tegen en 12 voor het voorstel waren. Het oude blijft alzoo gehand haafd: leden 10 ct. p. 1000 k.g., niet-leden 15 ct. p. 1000 k.g. Weger en weegster wor den op de oude voorwaarden herbenoemd. Zoutelande. Ingekomen: Jan de Kroo, van Koudekerke, Jacob Flipse van Aag- tekerke. Vertrokken: Pieter Dingemanse naar Rotterdam. Aremuiden. Door B. en W. dezer ge meente is de stemming voor den gemeen teraad vastgesteld op 20 Juni e.k. Ritthem. Eenigen tijd geleden is de prijs van het brood gebracht op 11 ct. Thans is ook de melkprijs aanmerkelijk verlaagd. Hij was 11 cent per L. en is thans 9 ct. geworden. Oostkapelle. Door B. en W. is de da tum voor de stemming voor den Gemeen teraad bepaald op Woensdag 24 Juni a.s. ting behoorde. Het ijs werd altijd goed onderhouden, 's middags kwamen er vaak kennissen uit den omtrek om er zich een paar uur op te vermaken. Bij zulke ge legenheden betoonde men zich zeer gast vrij op Transome Peveril. De generaal vond het heerlijk, als er tegen het duister een groot aantal gasten kwamen om een kopje thee te drinken of een andere ver- frissching te gebruiken. Voor de paarden en bedienden werd eveneens zorg gedra gen en dagelijks verzamelden zich heel wat vroolijke gasten in de groote mid denhal van het mooie oude huis, waar juffrouw Trehern en Philippa het druk hadden om al die menschen, hongerig door de beweging en soms wat koud ge worden als ze hadden staan kijken naar de evoluties van de meer bekwame rijders, te verzorgen. Toen n& de vorst, die tot ver in Janu ari duurde, sloeg het weer plotseling om en werd het zoel en zaoht, wat aanleiding was om onmiddellijk het jachtvermaak weer te hervatten, dat zoolang had stil gelegen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5