I DE ZEEDW TWEEDE BLAD. Uit de Provincie. v> VAN MAANDAG 30 MAART 1931. No. 152. Provinciale Statenverkiezing. Zaterdagmorgen vergaderde het Cen traal Stembureau tot het trekken van de volgorde der lijsten, zooals die op het stembiljet zullen voorkomen. De uitslag was: 1. Lijst Bouwense (alleen Sluis en Hulst); 2. Anti-Rev.; 3. S.D.A.P.; 4. Staatk. Geref.; 5. Roomsch Kath.; 6. Chr. Hist.; 7. Communisten (alleen Middel burg) en lijst van Dalsum (alleen Sluis en Hulst); 8. Vrijheidsbond; 9. Vrijz. Dem.; 10 lijst-Coppenolle (alleen Hulst). Geen salarisverlaging. Burgemeester en Wethouders van Zaamslag hebben zich in opdracht van den raad dier gemeente tot Gedep. Sta ten van Zeeland gewend met het verzoek, wel te willen besluiten tot een algeheele herziening van de jaarwedden van burge meesters, secretarissen, ontvangers en wethouders der gemeenten in Zeeland, speciaal van die van de hoogstbezoldig- den. Aan de overige gemeentebesturen in de provincie is tevens verzocht, hieraan adhaesie te betuigen. Gedep. Staten hebben thans aan het ge meentebestuur van Zaamslag medege deeld, dat zij geen termen kunnen vin den het verzoek in te willigen en aldus terug te komen op de eerst kort geleden door hen vastgestelde en door de Kroon goedgekeurde regeling, bovenbedoelde be zoldigingen betreffende. Verkeerde handelwijze. Wij lezen in „de Chr. Landarbeider" uit Zeeuwsch-Vlaanderen: De normale loonen der landarbeiders bedragen hier f 2, een enkele heeft f 1.60 en er zijn er van f 2.25 en een enkele van f 2.50. Doch er is een gemeente, waar de ar beiders in de werkverschaffing 30 cent per uur hebben en dus met 8 uur werken op f 2.40 komen. De overige arbeiders verdienen als land arbeiders de loonen bovengenoemd in een tijdsduur van 6 tot 6 uur. En wie verdienen die f2.40? De onge organiseerde land- en transportarbeiders. Mannen, die geen cent voor een orga nisatie over hebben. Maar wel heel graag dergelijke loonen opstrijken. Niets betalen en toch nog f 13.20 thuis- brengenl Dat moet veranderen] Middelburg. Zaterdagmiddag hield de Vereeniging tot stichting en instandhou ding eener Christelijke Kweekschool voor Zeeland te Middelburg haar jaarverga dering in het gebouw der kweekschool, onder voorzitterschap van Mr P. Diele- man. In zijn jaarverslag herinnerde de se cretaris aan het jubileumjaar 1930, waar in het 20-jarig bestaan der school werd herdacht. Hij memoreerde de feestverga- dering in het Schuttershof op 29 Juli 1930, de reünie met de oud-leerlingen der school, het afscheid nemen van den directeur, dhr C. Weeda, en de installa tie van diens opvolger, Dr K. Huizinga. Verder herdenkt de secretaris met wee moed het verscheiden van dhr Weeda op 17 December 1930, zoo kort nadat hij van zijn veelomvattend werk zou gaan rusten. Het aantal leerlingen der school be droeg op 1 Jan. 1930 104 en aan het eindexamen werd deel genomen door 21 mannelijke en 11 vrouwelijke leerlin gen, waarvan 2 mannelijke niet slaag den. Van de 6 deelnemers aan het hoofd akte-examen slaagde er één. De nieuwe cursus in September 1930 is aangevangen met 107 leerlingen, n.l. 73 mannelijke en 34 vrouwelijke. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat de vereeniging met geen te korten werkt. De rekening werd goed gekeurd. Wegens periodieke aftreding der hee- ren Mr R. M. van Dusseldorp, G. van de Putte en II. R. Struve had bestuursver kiezing plaats; allen werden herkozen. Do directeur brengt verslag uit over de school en leerlingen, dat gunstig luidt. De vergadering was goed bezet. Aan het personeel der Meel - fabriek is ontslag aangezegd, daar de fabriek wordt gesloten. Hierdoor wordt het toch reeds groote aantal werkloozen in deze gemeente werder met eenige tien tallen vermeerderd. Vrijdagavond hield de afd. Middel burg van de Geref. Ver. voor Drankbe strijding haar jaarvergadering in de con sistoriekamer der Gasthuiskerk, die daar toe gezellig ingericht was. Na de gebruikelijke verslagen, mede- deelingen en toespraken, spreekt dhr J. F. Heemskerk namens den Kerkeraad der Geref. Kerk en de afgevaardigde der Man- nenvereen. vraagt of er ook onder de in- tellectueelen wordt gewerkt. Uit het verslag van den penningm. blijkt, dat er een goed slot is van f 11.86. De secr. dhr de Loof refereert nu over „Omdat we Christenen zijn" en de voorz. dhr G. M. Feij spreekt over „Ons werk naar buiten". De vergadering was goed bezocht en had een prettig verloop. Met ingang van i Mei a,s. is be noemd tot dJy®TO»u:r van A# Veiling#?#*». eesigiag „Tie! «n de he®* C. G. Eoogendük, thans Directeur van de Ceöp, Veilings ver een. alhier. Goes. Zaterdagmiddag vergaderde de afd. Zeeland van den Bond voor Geref. Jeugdorganisaties te Goes, waar als spr. optrad Ds Ringnalda van Middelburg met het onderwerp: „Ons jeugdwerk en de zonden der tooverij". Aan de hand van de volgende vier stel lingen ontwikkelt hij zijn gedachten: 1. Onder zonden der tooverij verstaan wij woorden en handelingen, waarmee men langs geheimzinnigen weg dingen wil weten en bewerken, die alleen de Al machtige en Alwetende God tot stand zou kunnen brengen. 2. De Schrift constateert en veroordeelt deze verschijnselen (occultisme, theoso- phie, telepathie, suggestie, spiritisme, somnambulisme, hypnotisme, magnetopar- tliie en waarzeggerij) zeer streng, maar zij onthoudt zich van een verklaring der feiten. 3. Het occultisme e.a. heeft met name voor onze jongens en meisjes in het al gemeen groote aantrekkingskracht, het geen samenhangt met bepaalde puberti- teitsverschijnselen in de intellectueele sfeer, in het gemoedsleven en in 't wils- leven. 4. Ten aanzien van de zonden der too verij hebben wij in ons jeugdwerk reke ning te houden met den stelregel, dat men geen slapende honden wakker moet ma ken, maar nog meer met de waarheid, dat voorkomen beter is dan genezen. Een levendige bespreking volgde op dit interessante referaat. Zaterdagmiddag speelde aan den Polderschen weg Goes III tegen een elftal van de Ambachtsschool. Deze mooie, ge- lijkopgaande wedstrijd eindigde tenslotte in een 42 overwinning voor Goes III. Ruststand was 21. Zaterdagmiddag vergaderde te Goes de Bond van afd. der Geref. Vereen, voor Drankbestrijding in Zeeland, onder voor zitterschap van dhr Schuitmaker. In zijn jaarverslag doet de secr. mededeeling van de propaganda-actie dezen winter, van de op 9 plaatsen gehouden openbare verga deringen, die goed slaagden en ledenwinst brachten. Voor de ondervonden medewerking van predikanten en kerkeraden wordt dank gezegd. De voorz. refereerde over „Waarom Geref. georganiseerd in den strijd tegen den alcohol. Daarop volgde een geani meerde gedach tenwisseling. Zaterdagmiddag hield de Oud heidkundige Vereen. „De Bevelanden" weer een harer historische middagen, die als steeds zeer gewaardeerd worden. Voorzitter was dhr A. Tollenaar van Krabbendijke. Als spreker trad op dhr P. G. de Gel- leke, met het onderwerp „Het verdron ken Reimerswaal". Op onderhoudende wijze schetste spr. het opgaan, blinken en verzinken van deze. ee x >c koopstad. Het dani.lia: apT a7 .j. het beëindigen was welverdier i. Na het einde der lezing deelde dhr De Gelleke mede, dat reeds druk gecorres pondeerd wordt over een excursie naar Gent en een naar Brouwershaven. Ook bleek er een zeker deel te zijn, dat gaarne nogmaals naar Brugge wil.Het was een welgeslaagde middag en de Vereen. „De Bevelanden kan hierop met veel voldoe ning terugzien. Na afloop bracht men nog een bezoek aan het Gothische Huis, waar in zich de verzameling der Vereen, be vindt. Vereeniging voor Vreem delingenverkeer. Zaterdag verga derde in het Schuttershof alhier, onder voorzitterschap van den heer J. M. van Bommel van Vloten de vereeniging voor vreemdelingenverkeer. De vergadering was zeer slecht bezocht. De voorzitter verwel komde den eere-voorzitter, burgemeester Hajenius, en herinnerde er aan, dat dhr Houtekamer 10 jaar secretaris der ver eeniging is. Spr. dankt hem hartelijk voor alles, wat hij voor de vereeniging heeft gedaan. Dank zij zijn activiteit heeft zij zich gunstig ontwikkeld. Spr. hoopt, dat hij nog vele jaren zijn werkzaamheden voor de vereeniging moge blijven vervul len (Applaus)/. Dhr Houtekamer brengt dank voor de- zo vriendelijke woorden, maar spreekt wederkeerig zijn dank uit voor de pret tige medewerking van de andere be stuursleden. Hierna brengt de secretaris zijn jaar verslag uit, waaraan wij het volgende ontleenen. Het aantal leden bedroeg op 31 Decem ber 1929: 293 en op gelijken datum van 1930: 288. In het afgeloopen jaar zijn de propa gandistische werkzaamheden geleidelijk uitgebreid. Naar het ontwerp van den heer Abe leven lieten we 500 reclameplaten ver vaardigen, waarvan ongeveer de helft is verzonden. Bovendien zag een nieuwe folder het licht, welke 4-talig verscheen in een op laag van 5000 exemplaren. Hiervan wer den uitgegeven plm. 3000, zoodat nog 2000 exemplaren disponibel zijn voor het komende seizoen. Op oordeelkundige wijze is de verspreiding ter 'hand genomen. Vele zijn gevraagd voor de stand van de A. N. V. V. op de tentoonstellingen te Antwer pen en Luik. Zelfs uit Indië kwam ver zoek om toezending. Het bestuur verleende z'n bemiddeling voor 'het optreden van een Zeeuwsch koor op de tentoonstelling te Antwerpen. Een Belgisch journalist en een direc ter? bet Rrisfenvsau A.C.T.O. te Rot- terdssi saaaen eeder 'geleide v&s ©m on- i mr bestuursleden nadar kennis van onze omgeving, terwijl ook de directeur der A.N.V.V. hierheen kwam. Adhaesie werd betuigd aan het adres der V.V.V. Breskens aan de Provinciale Staten, om verlaging der boottarieven te verkrijgen, alsmede aan het adres der Verkeerscommissie van de Middenstands- vereenigingen te Goes inzake het vervoer van reizigers van Goes naar Wolphaarte- dijksche Veer. Aan de Goesche voetialvereeniging werd een prijs gegeven voor haar op den 2den Paaschdag gehouden voetbalwedstrijd, be nevens een prijs voor de xingrijdere te Ierseke en Wemeldinge. Het bestuur trof de voorbereidingen van het congres van den Nederlandschen Oud heidkundigen Bond, dat te Goes werd ge houden. Een speciaal woord van dank aan den heer 'burgemeester van Wemel dinge voor z'n buitengewoon vriendelijke medewerking is hier zeker op z'n plaats. Verscheidene keeren werden voor groe pen van leden van den Vlaamschen Toe ristenbond uitstapjes door Z.-Beveland in elkaar gezet. Op het congres van dien Bond te Brugge hield onze penningmees ter een voordracht over 'het particulier initiatief in het vreemdelingenverkeer. Op verzoek van de Vereeniging „Neder land in den Vreemde", zonden we lectuur over landhouwaangelegenheden op. Onze artikelen in de Zeeuwsche bladen „Zuid-Beveland in bloei" en „De vlag aan het hek" (in den kersentijd) hebben goed doel getroffen. In die perioden brachten velen een 'bezoek aan Z.-Beveland. Naar aanleiding van een verzoek van het Reisbureau A.C.T.O. te Rotterdam om materiaal voor een Zeeuwsche etalage- week te Rotterdam en Delft, zorgden we, dat zelfs waardevolle dingen van een juwelier hier ter stede, voor dat doel af gestaan werden. De vertegenwoordiger der Ned. Spoor wegen te New-York, de heer Ravelli, schreef een propagandistisch artikel in verschillende Amerikaansche bladen over Z.-Beveland, waarvoor we hem de gege vens verschaften. In de Gidsen: „Uitstapjes door Neder land" en „Hotel-adresboek voor Neder land en Koloniën", verschenen artikels of verbeterde artikels van onze hand. We regelden het bezoek van een gezel schap Duitsche studenten uit Keulen en zorgden voor logies. We namen het initiatief voor de uit gifte van een nieuwen Zeeland-Gids in de Engelsche en Duitsohe taal. Aan den Rotterdamschen Meisjes H.B.S Bond werd op verzoek een plan gegeven om een 8-tal dagen in Beveland door te brengen (in 1931). Medewerking werd verleend voor de opname in VHeerenhoek van een Sinter klaasfilm. Menig landgenoot en vreemdeling bracht dit jaar een bezoek aan ons Bureau voor 't verkrijgen van inlichtingen. De aanvragen om inlichtingen vermeer derden, ook uit het buitenland en dikwijls ook naar geschikte pers.'ons. Een pea- mgids zal noodig z(,n. Een paar malen waren we zelfs met succes behulpzaam bij het huren of koo- pen van een woning. Meerdere bezoekers gaven hun dank bare indrukken weer. Spr. dringt aan op het winnen van leden. We kunnen enkel door samenwer king krachtig worden en daardoor Goes en tegelijk Zuid- en Noord-Beveland op de plaats 'brengen, waarop het krachtens ligging en natuurschoon, recht heeft. Dhr Van Ballegoyen de Jong, penning meester, doet rekening en verantwoor ding. Ontvangen is f 1274,74, uitgegeven f 1196,69, alzoo een batig saldo van f 78,05. De voorzitter dankt de Gemeente besturen, speciaal dat van Goes, voor da extra-subsidie voor de nieuwe Zeeland folder. Overigens onderstreept Spr. de wenschelijkheid, dat er meer leden komen. In de vacature-M. Veenis wordt be noemd tot lid der commissie tot het na zien van de rekening over 1931 dhr L. Verwer. De begrooting voor 1931 wordt vast gesteld met een eindcijfer van f 1028,05. De aftredende bestuursleden, de heeren T. Faberij de Jonge, A. J. van Heel, Ir A. W. v. d. Plassche en H. G. J. Gunning, worden bij acclamatie herkozen. Rondvraag. Dhr L. Verwer vraagt of 't Bestuur niet 'n verloting wil houden om aan geld te komen. De voorzitter antwoordt, dat aan ver schillende zustervereenigingen inlichtin gen zijn gevraagd. Die inlichtingen zijn van dien aard, dat het bestuur niet durft adviseeren, daartoe over te gaan. De verkoop der loten schijnt overal moeilijk te gaan. Bovendien de voorwaar den, die door de bevoegde autoriteiten worden gesteld, zijn bezwarend. Op grond van de ingekomen brieven heeft het Bestuur van een verloting afge zien. Ook is een deel van de leden om principieel-godsdienstige redenen tegen een verloting. Het organiseeren daarvan zou niet in het belang der vereeniging zijn. Dhr Houtekamer weet niet, of er leden zijn, die inderdaad principieele bezwaren tegen een verloting hebben. Dhr L. Verwer gelooft, dat die princi pieele bezwaren er niet zijn, gezien de groote loterij, die verleden jaar door de middenstandsvereenigingen bij gelegen heid van de feesten is gehouden. Spr. ge looft, dat een verloting hier wel zal sïa- gon. De voorzitter leest nog een schrijven van Handelsbelangen voor, waarin juist om principieele redenen medewerking aan m vsrletia# wordt geweigerd. Het Bestuur wil nog wel eens erverw®- gen, een middel tot versterking der kas ie vinden, waartegen niemand bezwaar kan maken. De burgemeester van Goes wijst nog op het succes, dat het Zuid-Bevelandsch a capella-koor in Limburg gehad heeft. De voorzitter deelt mede, dat op 24 en 25 Mei een gezelschap Zeeuwen naar Spa zal gaan, en daar ongetwijfeld reclar me voor Zeeland zal maken. Hierna sluiting. Kloetinge. Vrijdagavond werd vanwege de P. Sluis fabrieken te Weesperkarspel in de gemeentekamer alhier vertoond de film „Kiest eieren voor uw geld". Achtereenvolgens werden vertoond do fabrieksgebouwen met aankomst der gra nen, verwerking en verpakking en afvoe ren der verwerkte granen, de fabriek te IJmuiden waarin van visch krachtvoer wordt gemaakt, de inrichting van het proefstation voor de hoenders, het opfok- huis voor kuikens enz. Op zeer duidelijke en leerzame wijze gaf een vertegenwoordiger deir fabriek een uitleg der verschillende op het doek verrezen beelden. Aan het einde dankte de heer Blok namens de vereeniging van oud-leerlin gen van land- en tuinbouwcursussen al hier, door wier initiatief deze avond was tot stand gekomen, den vertegenwoordi ger voor het leerzame dat dezen avond was vertoond. De zaal was goed bezet. Rilland-Bath. Door de A.R. Kiesver- eeniging alhier zijn voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing de volgende candida- ten gesteld: No. 1 J. van 't Leven, aftr., no. 2 Jac. Kole, no. 3 G. Lobbezoo, no. 4 J. E. Vogelaar, no. 5 W. Vos. Hoedekenskerke. Vrijdagavond 1.1. vier de de Chr. Meisjesvereeniging „Martha" haar 7e jaarfeest. De gemeente had daar toe bereidwillig het lokaal der O.L. school afgestaan. Ds S. J. M. Hulsbergen open de den feestavond met gebed en sprak enkele woorden over de groote beteeke- nis en invloed der Christelijke vereeni- gingen in de gemeenten. Door de secretaresse en penningmees- teresse, mej. J. Bakker, werden versla gen uitgebracht. Daarna werd 't rijk voor ziene programma uitgevoerd. Aardige sa menspraken, voordrachten, tableaux en muziekstukjes, waaronder mooie duetten, wisselden elkander af. Een geanimeerde tombola gehouden ten bate der vereenigingskas en het werk der Zendingshospitalen besloot dezen mooien avond. Het was ondertusschen laat ge worden. Ds Hulsbergen sprak nog een woord van dank aan allen die hunne medewerking tot dezen feestavond ver leenden, waarna de talrijk opgekomen aanwezigen uit elkaar gingen na 't zin gen van een lied. Wolphaartsdijk. Vrijdagavond hadden in de Chr. school, Papeweg alhier, zich de bestuursleden, ouders en belangstel lend:— tz i: "ld om en openbare les hij to vc a met de kinderen, die de school zullen verlaten. Het hoofd der school, dhr Van Wijk, opende het samenzijn en deed in verband met de kaart van Pa lestina tal van vragen over de Bijb. Ge schiedenis. Daarna werden eenige liede ren gezongen, waaronder enkele twee stemmig. Ook werd een taalles gegeven. In de pauze was men in de gelegenheid om het schriftelijk werk en de handwer ken der leerlingen te bezichtigen. De ouders waardeerden de resultaten, die bereikt waren. Na de pauze, die onder het genot van een kop koffie gezellig was doorgebracht, behandelde de onderwijzer J. v. Wuijckhuijse het onderwerp: „De rijstbouw op Java". Het hoofd der school sprak nog een ernstig afscheidswoord Een der leerlingen, Mientje Hannewijk, bedankte namens de vertrekkende leer lingen op zeer hartelijke wijze voor het genoten onderwijs, waarna ieder lid van het personeel een cadeau ontving. De heer Van Wuijckhuijse eindigde 't leerrijke sa menzijn met dankgebed. Krabbendijke. Vrijdagavond vergaderde onder voorzitterschap van dhr Jac. Wel- leman de vereen, tot bevordering van de verkrijging van onroerend goed door land arbeiders. Uit het jaarverslag van den secr. dhr Elenbaas bleek, dat in 1930 we derom vier plaatsjes in gebruik zijn ge nomen, zoodat de vereen, thans aan hy potheken uitstaande heeft een bedrag van f 36.000. Het aantal paohters bedraagt 92. De pachten kwamen regelma,tig bin nen. Wegens de slechte uitkomsten van het bedrijf werd aan iedere pachter een reductie toegestaan van f 12.50 in totaal f 1150, zoodat er dit jaar een verlies was van f 271,84*4, welk bedrag afgeschreven zal worden op de reserve. Wegens pe riodieke aftreding van dhr Welleman, werd deze met groote meerderheid her kozen. Daarna deed de penningmeester dhr A. Tollenaar, rekening en verantwoording, De uitstaande hypotheken bedragen 36.000 gulden, nog te ontvangen pachten f 52.88', alzoo in bank en kas per 1 Jan. '31 f 10092.59. Aan rente werd betaald f 3486.84. Aan pachten werd ontvangen f 3708.97 Yi. De rente van de belegde gel den bedroeg f 245.96. De bouw van de vier plaatsjes bedroeg f9476.74. Het verlies bedraagt f271.8454. Besloten werd dit bedrag van de reserve af te schrijven, die bedraagt f 6863.86. Daarna werd de balans en winst- en verliesrekening vastgesteld en den pen ningmeester gedechargeerd voor zijn rich- tig beheer. In de gehouden vergadering van de Tuinbouwvereen. onder veor*l«er#eb*p van dan heer W. Mo1, werd rekening en verantwoording gedaan. De ontvangsten bedroegen f 1325.16 *4, uitgaven f 1248.22, goed slot f 76.94*$. Besproken werd de wenschelijkheid om meer contact te krijgen tusschen de keur meesters van de verschillende veilingen, omtrent het vaststellen van de nonnen bij de A, B en C kwaliteiten, aangezien deze nonnen bij de vaststelling van de B-kwa- liteiten verleden jaar nogal uiteenliepen bij diverse veilingen. Tot bestuursleden werden herkozen dhr W. Mol en F. Hoogerheide. Enkele op gaven werden gedaan voor de gezamen lijke aankoop van aardbeienchips en spruitkoolzaad. Het aantal leden bedraagt 60; eenige nieuwe leden traden toe. Westkapella. Voor de a.s. gemeente raadsverkiezing heeft de heer Huibr. Gij- souw (a.r.) zich niet meer beschikbaar gesteld. St.-Laurens. Onder voorzitterschap van den heer P. Vader Hzn hield de woning bouw vereeniging „Huis en Hof" Vrijdag avond haar jaarvergadering. Uit bet ver slag van den secretaris bleek, dat het aantal leden gestegen is tot 36, uit dat van den penningmeester, dat de ontvang sten over 1930 bedroegen f 2498.18, de uitgaven f 2472.13, zoodat er een goed slot is v,an f 26.05, hetwelk bij de reserve zal worden gevoegd. Tot lid van het Bestuur wordt de heer A. van Langevelde herkozen. In de vacature van lid van den Raad van Commissaris, ontstaan door het over lijden van den heer J. Francke, wordt de heer J. Wondergem gekozen. Borsselen. Vrijdagavond had de aange kondigde propaganda vergadering plaats van den Bijz. Vrij willigen Landstorm, af- deeling Borsselen. De vergadering werd geopend met een hartelijk opwekkend woord door burgemeester Rutgers. Daarna gaf hij het woord aan Overste Bierman, die de talrijke opgekomenen een zeer aangenamecn avond bezorgde. Ook werd de landstormfilm op het doek ge bracht. Verder deelde de overste mede, dat op dit puntje van "Zuid-Beveland zulke beste schutters zijn. Niet minder dan 15 leden kregen een getuigschrift met me daille. Er zijn in de afdeeling 8 scherp schutters en 7 koningsschutters. Ook hul digde overste Bierman den landstormer P. Karelse. Hij liet uitkomen, wat Karelse als plaatselijk afdeelingsleider is. Nadat burgemeester Rutgers den spr. dank had gebracht voor den genotvollen avond, gingen allen voldaan huiswaarts. Poortvliet Vrijdagavond werd alhier in het café van D. Kesteloo een vergade ring gehouden voor landarbeiders. Dhr F. Lindhout opende de vergadering met een kort woord, en gaf toen het woord aan dhr Vingerling van Zuidland. Deze sprak over het onderwerp: Arbeiders organi seert u. Hij wees niet alleen op het principieel verschil tusschen een Ghr. Bond en een modernen, maar ook dat de practische manier van werken door den Chr. Bond altijd meer resultaat heeft dan het optre den van een Modernen bond. Van de ongeveer 30 aanwezigen sloten zich 16 bij den Ned. Chr. Landarbeiders- bond aan. Zaamslag. Vrijdag vergaderde de Ge meenteraad voltallig. Medegedeeld werd dat zijn opgenomen boeken en kas van den gemeenteontvanger. Ook waren nagezien boeken en kas van het G. E. B. Diverse ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd op voorstel van B. en W. de school met onderwijzerswoning en erf in den Grooten Huijssenspolder, te verkoopen aan Jozias Tollenaar alhier voor de som van f 2855. Tot lid der plaatselijke schattingscom missie Inkomstenbelasting art. 57 der w ;t werd benoemd W. M. Ferdinandusse we gens het niet aannemen der benoeming van G. H. H. Wisse. Op voorstel van B. en W. werd aange nomen wijziging van de begrooting van het Gem. Electr. Bedrijf, dienst 1930. Ook werd aangenomen op voorstel van B. en W. om de meterhuur met 10 ct. per maand te verminderen, en den lichtprijs te verlagen met 5 ct. per K.W. Voor de eerste 2000 K.W. U. wordt het 45 ct., voor de tweede 2000 K.W.U. 40 ct., en voor alle volgende K.W.U. 35 ct. Deze wijziging zal in werking treden 1 Juli a.s. Uit de 34 sollicitanten voor gemeente ontvanger werden door B. en W. aanbe volen J. G. Eijke, ambtenaar ter secreta rie te Zaamslag, W. Verstraate, assura deur te Zaamslag en J. Wisse, kantoor bediende te Eindhoven. Na twee vrije stemmingen en herstemming tusschen Eijke en Wisse werd benoemd dhr J. G. Eijke. De benoeming zal ingaan 1 Mei a.s. Aan dhr J. P. Geelhoedt was met ingang van 1 April eervol ontslag ver leend, maar deze zal zich gedurende de maand April nog met de waarneming be lasten. Het Kampersche en het Aandijksche pad werd van den ligger afgevoerd; het pad naar de Groenstraat zal behouden blijven. Ingevolge art. 13 der Lager On derwijswet 1920 wordt aan A. van der Beek, J. van Kerkvoort, C. de Ridder en J. de Ridder zoolang hunne kinderen de openb. lagere school te Othene bezoeken, een tegemoetkoming toegekend van der tig gulden per kind en per jaar, Bij de rondvraag informeert dhr Wisse of er door B. en W, al wat gedaan wordt voor werkverschaffing. De voorz. deelt mee, dat a.s. Maandag zal worden aanbe steed het uitbaggeren der haven en dat ook enkele andere werken mlkn worden uitgevoerd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5