Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtzaken Telegrammen. Financieële Berichten. Marktberichten. Radio-nieuws Ailoop, Aanbestedingen, Verkoopingen enz. omnooggevaxen en blijven zitten. Het schip is met den vloed door 2 sleepboo- ten, o.a. de „Dorus Rijkers" van Smit's Bergingsbedrijf losgesleept en heeft de reis voortgezet. Terneuzen. Gisteravond om half elf is de Prov. boot bij de haven van Terneu zen omhoog gevaren en blijven zitten. De passagiers konden zich aan wal be geven. De post en goederen arriveerden later. Aangezien het om 8 uur mistig was, bleef men van de avondpost verstoken tot hedenmorgen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Schalkwijk, H. van Eist te IJzendoorn. Te Schoondijke, J. R. v. d. Brink te Westzaan. Bedankt voor Zevenbergen, B. Tuin- stra te Soesterberg. Voor Vaassen, F. v. Asch te Randwijk. Voor Wijchen en Leur A. Oskamp te Hoorn op Texel. Voor As sen (Evang. Kapel), M. Bons te Ouden hoorn. Geref. Kerken. Tweetal te O. en N. Wetering, G. Bouwmeester te Andel en Giesen-Rijs- wijk en J. v. d. Leek te Zalt-Bommel. Beroepen te Beetgum, J. v. d. Leek te Zalt-Bommel. Te Zuidwolde, E. Nawijn te Ooster-Nijkerk. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Harlingen, J. de Bruin te Baarn en P. de Groot te Amersfoort. Ongelukken. Zaterdagavond is te Barendrecht het driejarig dochterje van v. d. E., terwijl het met haar broertje langs de trambaan liep te spelen, door de stoomtram gegrepen en onmiddellijk gedood. Ernstige vechtpartij. In Ges tel bij Eindhoven heeft zich in den nacht van Zaterdag op Zondag een vechtpartij afgespeeld, welke een slachtoffer geëischt heeft, meldt „De Courant". Zaterdagavond ontstond tusschen enkele bezoekers van het café van Deursen op den Hoek Hoogstraab—Rivierstraat een twist, die na sluitingstijd buiten werd uitgevochten tusschen den ongunstig be kend staanden 26-jarigen J. J. B., gebo ren te Tilburg en wonende te Gestel, en den '32-jarigen opperman F. M. J., wonende in de Celciusstraat. Beiden ver keerden onder den invloed van sterken drank. J. kreeg eenige stevige klappen in het gezicht en een steek van een dolk mes in de wang. Hij had evenwel zelf ook een knipmes geopend en stak met zulk een kracht zijn tegenstander in het gelaat,, dat het lemmet diens linkerwang en de kaak doorboorde en ten slotte een ader in de keel trof. Het slachtoffer trachtte nog te vluchten, doch hij zakte daarbij ter hoogte van de Gestelsehe- straat, door bloedverlies ineen. Omstan ders droegen hem een nabijgelegen wo ning binnen, alwaar een inmiddels ontbo den arts slechts den dood kon consta- teeren. Het stoffelijk overschot werd naar het lijkenlokaal in het politiebureau ge bracht. De dader is in zijn woning gearresteerd. Di e r en mi s h an d e l.i.n.g. De heer Jb. K. te Warmenhuizen (N.H.) had een nieuw paard gekocht en dit voor het verrichten van werkzaamheden op een tuinderij verhuurd. Zooals dit in Warmenhuizen gebruikelijk is, zou het paard per schuit naar den tuin worden gebracht, maar het dier, dat een tocht te- water niet gewoon was, weigerde in de boot te stappen. De drie mannen, die in opdracht van den huurder het paard zouden wegbrengen, deden alle moeite om het onwillige dier tot den stap te be wegen en bonden het, ten einde raad, een touw om de tong. waarop zij uit alle macht daaraan trokken. Daarbij scheur den zij het dier de tong uit den bek. Het paard is nog denzelfden dag naar het abattoir te Alkmaar gebracht om te wor den afgemaakt. Tegen de drie mannen is proces-verbaal opgemaakt. Door den bliksem gedood. Tijdens een kort onweer is gisteren in de gemeente Hoogezand een arbeider, werk zaam op een aardappel-akker, door een bliksemstraal getroffen en gedood. Door een „o n t g i f t i g d e" slang vergiftigd. In de steden in het Zuiden van Britsch-Indië zijn slan genbezweerders geen ongewone verschij ning. Zij hurken met hun rieten korven ergens op het plaveisel neer en prijzen den voorbijgangers hun „met besliste ze kerheid werkend middel tegen slangen gif" aan. Een dezer kunstemakers verzamelde onlangs te Rajban een nieuwsgierige me nigte om zich heen. Toen hij een paar honderd toeschouwers voor zich had, greep hij een sterke cobra uit een der manden en liet zich voor aller oogen bijten. Vervolgens legde hij zijn veelgeprezen middel op den mond, lachte en voelde zich blijkbaar zoo lekker als ooit. Toen er zich ook na een half uur geen vergiftigingsverschijnselen voordeden, wa ren de omstanders van de werkzaamheid van zijn middel overtuigd. Daaraan kon ook het tusschenbeide komen van een Europeeër niets verande ren, die verklaarde, dat do slangenbe zweerder een oplichter was en de cobra zeker de giftanden had uitgetrokken. Een Indiër was daarentegen zoo en thousiast, dat hij zelf gebeten wilde wor den, om dan de uitwerking van het te gengif aan eigen lijf te ondervinder.. Hij liet zich twee keer door de cobra bijten, om dan het middel op den mond te leggen. Helaas verliep het experiment voor beide betrokkenen niet naar wensch. Want de Indiër stierf een kwartier later onder groote pijnen en de toovenaar werd door de politie ingerekend. Een deskundige, om wiens oordeel door de politie gevraagd was, kon het raadsel spoedig oplossen. De cobra wa ren werkelijk de giftanden uitgetrokken en haar eerste beet deed niemand eenige schade. Maar iedere cobra heeft twee re- servetanden, welke slechts dan hun dienst vervullen, als de slang sterk ge prikkeld wordt en daarbij den bek on gewoon ver openspert. Dan springen de tanden uit den huidzak, waarin ze ver borgen liggen en hun beet is van krach tige uitwerking. In dit geval was de cobra door het herhaaldelijk uit de mand nemen geprik keld, zoodat haar beet ondanks de uitge trokken gifttanden, zijn uitwerking niet miste. Afd. Alg. leden kring Westelijk Zuid-Beveland der Zeeuwsche Landbouw-Mij. Heden vergaderde in het Landbouw- huis te Goes bovengenoemde aldeeling onder voorzi,terschap van den heer F. de R o oDeze betreurde het overlijden van het Bestuurslid, den heer van Iwaar- den, die voor de aideeiing zooveel heelt gedaan. Het jaar 1)30 was voor den land bouw een ongunstig jaar. De oogst was slecht van kwaliteit en de prijsdaling on rustbarend. Alleen de veestapel leverde een behoorlijk rendement op. De geza menlijke organisaties hebben getracht de crisis zooveel mogelijk te bestrijden. Maar van het urgentie-program is nog slechts weinig verwezenlijkt. Alleen de tarwe- en de aardappelmeelwet zijn tot stand ge komen. Het bietenwetje dreigt weinig te beteekenen. Spr. betoogt ten slotte de noodzakelijkheid van versterking der or ganisatie. De secretaris-penningmeester, dhr J. M. Slegt, deelde mede, dat de ontvangsten hebben bedragen f 1446.37, de uitgaven f 1175.561/2, zoodat er een batig saldo is van f 2 70.801/2 (vorig jaar f 257.63). De begrooting voor 1931 wordt vast gesteld met een eindcijfer van f 152.50 in ontvang en f 150 in uitgaaf. Dhrn F. de Roo en P. de Dreu worden als Bestuurslid herkozen. In de plaats van wijlen den heer H. van Iwaarden wordt tot Bestuurslid gekozen de heer A. J. van Dijke te Nisse. De voorzitter wordt herbenoemd als lid van het kring- bestuur (plaatsvervanger de secretaris). De afvaardiging naar de alg. vergaderin gen der Z. L. M. wordt aan het Bestuur overgelaten. De voorzitter deelt mede, dat het aan tal leden iets is teruggeloopen, en nu on geveer 190 is geworden. Spr. betreurt dat. De organisaties moesten juist ster ker worden. De Z. L. M. stelt weer benzine, smeer olie en petroleum tegen verminderde prij zen beschikbaar. Opgemerkt wordt, dat deze prijzen nog te hoog zijn. In den han del zijn nog lagere prijzen te bedingen. Dhr Zwagerman, rijksveeteeltconsulent, vraagt steun voor de rundveekeuringen. Besloten wordt hiervoor f 10 beschikbaar te stellen. Hierna houdt de heer Ir Siebenga secretaris der Z. L. M. een inleiding over „de Tarwewet en hare uitvoe ring". Spr. herinnert aan de actie der land- bouw-maatschappijen in het belang van 't rendeeren der landbouwbedrijven. Tarwe en suikerbieten grijpen eigenlijk in elkaar in. Voor beide waren maatregelen noodig. Breidde te tarweteelt zich te veel uit, dan zou dat gaan ten koste van de bie tenteelt. En dit zou weer invloed hebben op de werkgelegenheid. Nu kon men de tarweteelt steunen door een productie-premie. Maar daartegen be stonden overwegende practische bezwa ren. Een betere methode is de steun te geven op het oogenblik, dat het product wordt ingeleverd. In het Nederlandsche brood zal dan nu een zeker percentage in land scbe tarwe worden verwerkt. Natuurlijk zal elke steunmaatregel be zwaren voor deze of gene groep opleve ren. Maar bij de uitvoering zal men die zooveel mogelijk moe'en overwinnen. Men heeft al geprofeteerd, dat het tar- we-wetje den ondergang zal beteekenen voor Óen meel-imporf, voor de vracht vaart, voor de havenbedrijven, voor fa brieken als Verkade, enz. Maar zegt Spr. in het brood mag hoogstens 25 pet. inlandsche tarwe worden ver werkt. 75 pet moet dus van e'ders komen. Het is onjuist, dat de landbouw een fopspeen zou gekregen hebben en dat de wet aanleiding zou geven tot allerlei ge knoei. Spr. zet nu nader de uitvoering der tarwewet uiteen, zooals die inmiddels reeds is gepubliceerd. De principes, waarvan men moet uit gaan zijn: de boeren een behoorlijken prijs te geven voor hun tarwe en knoeie rij te weren. Een vereeniging van tarwe-verbouwers zal worden opgericht. Is men daarvan geen lid, dan krijgt men ook geen steun voor zijn tarwe. De leden staan onder controle en bij knoeierij wordt men ge- roy?B3"df Ook in Zeeland komt een tarwe-vereeni ging. Ze wordt opgericht door de vijf bestaande landbouw-organisaties. Ieder, die tarwe verbouwt, kan er lid van wor den. De samenwerkende vereenigingen vormen de tarwecentrale. Over de prijs bepaling zal men het wel gemakkelijk eens worden. De vereeniging in Zeeland zal bestaan uit zeven kringen. De bestuursleden zijn: de heeren Van Langenhorst, A. H. de Mil- liano, C. P. Vogelaar, C. Franse, Van Langeraad, v. d. Weele en W. L. Klompe. In iederen kring komt een kringcommis sie. Bestuur en kringcommissies bestaan voor de meerderheid uit tarwe-verbou wers. Eerst zal de oogst 1930 worden geïn ventariseerd. Vermoedelijk zal die, als de kwaliteit goed is, in de regeling worden betrokken. De administratie zal zoo goedkoop mogelijk worden gehouden. Ze zal zoo veel mogelijk geschieden via de kanto ren der landbouworganisaties. Het vervoer wordt zooveel mogelijk aan de vrijheid van iederen boer over gelaten. Van al dat gezwam over zooveel dui zenden ambtenaren zal weinig waar blij ken te zijn. De boeren moeten de uitvoe ring der wet als hun eerezaak beschou wen. Wanneer begint nu die uitvoering? Als de wet in werking treedt, moet dat door loopend zijn. Men kan niet enkele maan den 5 pet. tarwe laten mengen en dan weer enkele maanden niets. Zoodra de voorbereiding klaar is en de vereeniging opgericht is, begint de inventarisatie. Het zal wel ongeveer half Mei zijn, vóór men kan beginnen. Op deze inleiding volgde eenige be spreking. Dhr Smit vroeg naar den te verwachten tarweprijs. Dhr Siebenga ant woordde, dat als middenprijs is genoemd f 12. Maar het spreekt van zelf, dat de prijs vooraf niet is te noemen. De kwali teit zal van invloed zijn. Ook zal veel af hangen van de hoeveelheid tarwe, die verbouwd zal worden. Er mag 25 pet. ge mengd worden. Verbouwt men nu zoo veel tarwe, dat men spoedig aan die 25 pet. toe is, dan zal dat van invloed zijn op den prijs. In ieder geval hebben de organisaties invloed op de prijsbepa ling. Dhr M. Meulenberg Gz. vraagt of de boeren ook verplicht zijn gemengd meel te gebruiken. Ook bepleit Spr. die landbouwers tegemoet te komen, die reeds dezen winter hun tarwe moes ten verkoopen. Dhr Siebenga meent, dat dit laat ste niet mogelijk zal zijn. De behande ling van de wet is lang vertraagd. Tar we, die er niet meer is, kan door de fa brieken niet worden overgenomen. Wil men dan toch steunen, dan krijgen we een heel ander principe. Over de eerste vraag wil Spr. liever zwijgen. Dhr Slegt vraagt naar de moge lijkheid van speculatie door den graan handel. Dhr Siebenga antwoordt, dat al leen gekocht wordt de inlandsche tarwe, die op de b e d r ij v e n is. Dhr Slegt vraagt verder of het lid maatschap van de tarwe-vereeniging contributie meebrengt. Dhr S i eb e n g a antwoordt ontken nend. Het is zuiver een technische ver eeniging, waarbij gerekend is met aller lei gevoeligheden. Dhr M. Meulenberg vraagt, of er ook opslagplaatsen komen voor de tar we, waar ze voorloopig kan worden af geleverd. Dhr Siebenga antwoordt, dat dit nog aan de orde moet komen. Dhr de Groene vraagt, of de handel geheel uitgeschakeld wordt. Dhr Siebenga antwoordt, dat er geen handel meer zal bestaan in bin- nenlandsche tarwe. Maar de handel kan 'intact blijven voor de verplaatsing van het graan. De besturen der tarwe-ver- eenigingen zullen prijs stellen op de me dewerking van den handel. Het vervoer en de opslag zijn, mits onder toezicht, vrijgelaten. Maar de speculatie is er na tuurlijk uit. De boeren komen met hun monster niet op de beurs, maar bij de tarwe-vereeniging. De voorzitter vraagt, wat er ge beurt, als er meer geproduceerd wordt dan noodig is. Dhr Siebenga antwoordt, dat er dan hoogere kwaliteitseischen gesteld zullen worden. Daarom is het vóór alles noodig, dat de boeren streven naar een goed product. Hierna sluiting. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Politierechterzitting van 24 Maart 1931. A. W., 32 jaar, koopman, wonende te Goes, wegens eenvoudige beleediging van een ambtenaar te Goes. Eisch bekrachti ging verstekvonnis f 15 of 15 d. h. Uit spraak bepaald op Dinsdag a.s. L. B., 24 jaar, werkman, wonende te Westkapelle, wegens huisvredebreuk en eenvoudige beleediging van ambtenaren te Oost- en West-Souburg. Eisch en uit spraak f20 of 20 d. h. A. M., 25 jaar, werkman, wonende te Oost- en West-Souburg, wegens huisvrede breuk en vernieling. Eisch en uitspraak f 20 og 20 d. h. M. M., huisvrouw J. P. de V., 44 jaar, zonder beroep; wonende te Breskens, we gens eenvoudige beleediging te Schoon dijke. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d. h. T. de N., huisvr. J. K., 32 jaar, zonder beroep, wonende te Middelburg, wegens diefstal. Eisch f 15 of 15 d. h. Uitspraak f10 of 10 d. h. W. H., 19 j., arbeider, wonende te Oude- lande; A. v. d. V., 31 jaar, arbeider, wo nende te Oudelande, beiden wegens dief stal te Ellewoutsdijk. Eisch en uitspraak f20 of 20 d. h. C. O., 21 jaar, schipper, wonende te Zierikzee, wegens mishandeling te Brui- nisse. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h. De dijkverzakking bij Wieringen. Het Haagsche Gerechtshof heeft giste ren arrest gewezen in de procedure tus schen de N.V. Maatschappij tot het aan nemen van waterbouwwerken, voorheen A. Hofman, gevestigd te Haarlem en den Staat der Nederlanden. Op 28 November 1923 heeft de Staat aanbesteed het maken van een afsluitdijk tusschen de N oordhollandsche kust en het eiland Wieringen, welk werk aan Hofman tezamen met de N.V. Aanne ming maatschappij v.h. G. A. van Hat- tem is gegund. Tijdens de uitvoering van het werk hebben zich verschillende verzakkingen en verschuivingen voorgedaan, tengevol ge waarvan tusschen de aannemers en den Staat een geschil ontstond over de vraag, voor wiens rekening de daardoor geleden schade moest komen. Deze quaestie werd om advies in han den gesteld van een commissie, aan wel ke de volgende vragen werden voorge legd: le. waren de aannemers verplicht de schade voor hen voortspruitende uit alle bij de uitvoering van het werk voorko mende verzakkingen en verschuivingen voor hun rekening te nemen? 2e. indien de onder le. gestelde vraag in ontkennenden zin wordt beantwoordt, in hoeverre is dan de schade welke het gevolg is van de bij de uitvoering voorge komen verzakkingen en verschuivingen te beschouwen als schade ontstaan door buitengewone omstandigheden, onafhan kelijk van den wil van de aannemers en welke vergoeding behoort uit dien hoofde door den Staat aan hen te worden toe gekend? De commissie beantwoordde vraag 1 in bevestigenden zin, waarmede de be antwoording van vraag 2 was komen te vervallen. Hofman, aan wien ook de rechten van. Van Hattem waren gecedeerd, sprak daarop den Staat in rechten aan, waar bij nietigverklaring van het bindende advies der commissie werd gevraagd. Gesteld werd n.l. dat de commissie zich ten aanzien van vraag 1 onbevoegd had moeten verklaren, omdat partijen het hieromtrent eens waren geworden, zoo dat te dezen aanzien geen geschil meer bestond. De Haagsche rechtbank heeft vervol gens deze stelling verworpen en de vor dering van Hofman ontzegd. In hooger beroep heeft nu het Hof overwogen, dat het inderdaad als onre delijk zou zijn te beschouwen, wanneer er werkelijk overeenstemming tusschen partijen had bestaan en de commissie daarmede dan geen rekening zou hebben gehouden. Van een dergelijke eensgezindheid is volgens het Hof niets gebleken, eerder het tegendeel. Ook alle andere tegen het vonnis aan gevoerde grieven ongegrond achtend, heeft het Hof daarop het vonnis van de Haagsche rechtbank bevestigd. HANS WEERT. Het tankschip Tuni sia van de firma P. H. van Ommeren te Rotterdam, geladen met benzine van België naar Duitschland, is heden door den mist bij de Molenplaat blijven zitten. Sleepbooten zijn ter assistentie aanwezig. SCHAGEN. In den Wieringermeerpol- der is een staking uitgebroken onder de arbeiders, welke 250300 man omvat. De oorzaak van de staking moet zijn dat de arbeidstijd van 48 op 55 uur per week is gebracht. VENLO. Uit de Maas is opgehaald het lijk van den 67-jarigen J. H. alhier, die sinds gisteren vermist werd. BEILEN. Gisteravond is uit het Lind- horst-Homan-kanaal opgehaald het lijk van de 23-jarige dienstbode M. Kuik. in dienst bij de stichting Beileroord. Het schijnt dat het meisje door de dikke mist misleid, te water is geraakt en ver dronken. Haar fiets heeft men nog niet kunnen vinden. Het spoorwegongeluk in Engeland. LONDEN. Naar aanleiding van het spoorwegongeluk met den express-trein naar Schotland heeft een commissie van onderzoek de vraag onder de oogen ge zien, of de snelheid die op dit traject 140 K.M. per uur bedraagt, niet te groot is. Waarschijnlijk wordt geacht, dat de snel heid grooter is dan met de eisch en van de veiligheid van het verkeer is overeen te brengen. Niettemin is de commissie van oordeel dat het ongeluk niet te wijten is aan de snelheid waarmee gereden werd, aangezien het plaats vond op een plaats waar de snelheid aanzienlijk verminderd moet worden door de kruising van een andere spoorlijn. Het is waarschijnlijk dat de machinist daardoor niet voldoende op de signalen heeft gelet. LONDEN. In officieele kringen neemt men een vrij gereserveerde houding aan ten aanzien van het Duitsch-Oostenrijk- sche Handelsverdrag. Wel verbergt men ter officieele plaatse niet zijn verbazing over het feit, dat twee mogendheden een dergelijke beslissing hebben kunnen ne men zonder dat eenige andere regeering er mee op de hoogte was. Wisselkoersen. Amsterdam, 24 Maart 1931, 2.30 u. Londen 12.11"/«—12.121/». Parijs 9.75^—9.76^. Brussel 34.72—34.74. Berlijn 59.4-369.45. New York 2.49(4—2.49)4. R. Koole Zoon's Bank te Zierikzee. Aan de vergadering van aandeelhouders der R. Koole Zoon's B-ank te Zierik zee zal worden voorgesteld over 1930 een dividend van 6 pot. (vorig jaar 7 pet.) en op de winstbewijzen f200 (onveran derd) per stuk uit te keeren. GOES, 24 Maart 1931. Nieuwe Tarwe f 5,757,50, Schokkers 816,50, Goud gerst 67, Zomergerst 5,80, Kookerwten 9,50, Kroonerwten 7.5012, Bruine boo- nen 610, Duivenboonen 10,50, Maan zaad 2831. Aanvoer vrij goed; handel lusteloos. Eieren per 100 stuks 3,30, midden- prijs per 25 stuks 82.5, part. prijs 4.5 ct. Boter per K.G. 1,40, middenprijs 70, part. prijs 80 ct. Fabrieksboter 0,90. Eendeneieren 3,50 per 100. Poeleieren 2.5 ct. GOES, V. P. Z., 24 Maart 1931. Aan voer 36239 eieren. Prijs f 3,60 per 100 st MIDDELBURG. Op de veiling van 23 Maart werden de volgende prijzen besteed voor Blauwe Eigenheimers 9, Zeeuwsche Blauwe poters 5.5, Drielingen 5, Peen 14, Spruiten 133", Veldsla 414, Wit lof 4—32, Uien 1—3, Koolrapen 23, Baks! a 121136, Schors en eeren 1021, ,Snijsla 104123, Spinazie 123'i, Kro ten 16, Pluksla 7375, Suikerboonen 92, Roode kool 47, Knolselderie 11, Winterpostelein 1518, Br. Boonen 18. Tuinkers 1213 per ons. Aardbeien 14 per stuk. Prei 2.512.5, Boerekool 11.5, Sa- voije kool 0.54, Roode kool 0.512, Savoije kool 32—47, Boerekool 2135, Selderie 14 per bos, 'Peterselie 12 per kist, Knolselderie 1.57, Kropsla 511, Bloemkool 43, per kist; Komkommers 11, Radijs 28 per bos. Wolfaartsdijk. Zaterdag werd alhier aanbesteed het bouwen van een woonhuis bestaande uit woonkamer, keuken en slaapkamer en bergplaats door de vereen. Eigen Erf ten behoeve van D. Klooster man Mz. Ingeschreven werd door A. den Herder voor f2570, M. Verburg f 2550, A. de Blaeij f 2545, P. Koeman f 2432 aan welken laatste het werk behoudens na dere goedkeuring is gegund. Programma van Woensdag 26 Maart. HUIZEN, 298 M. Uitsl. NCRV-uitzen- ding. 8-8.15 Schriftlezing. 8.15-9.30 Gra- mofoonplaten. 10.30-11 Ziekendienst. 11- 12 Concert. Harmonium, sopraan. 12- 12.30 Gramofoon. 12.30-2 Concert. Zang, viool, cello, piano. 2-2.30 Gramofoon. 2.30 -3 Lezen van Chr. Lectuur. 3-4.30 Concert. Sopraan, hobo en piano. 4.30-5.45 Gra mofoon. 5-6 Kinderuurtje. 6-7 H. Pilon: „Onze weiden". 7-7.30 Gramofoon. 7.30-8 Mr H. v. Haeringen: „Houd de jeugd bui ten de politiek". 8-10 Concert. Arnhem- sche Orkestvereeniging. 8.45-9.15 J. J. Wallen: „Het vaccinatie-vraagstuk". 10.10 -11.30 Gramofoon. HILVERSUM, 1875 M. Uitsl. VARA- uitzending. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 12.20 Gramofoon. 1.05 Orgelspel. 1.35 Orkestconcert. 3.50 Concert. Orkest, viool. 7 Zang. 7.20 Concert. Orkest, cello, declamator, koor. LANGENBERG, 473 M. 12.25-1.50 Con cert. Orkest en sopraan. 4.20-5.20 Orkest concert. 7.05-7.35 Koorzang. 7.35 Orkest concert. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 25 Mrt.; Matige tot zwakke wind uit Noordelijke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt, wel licht nog eenige regen of natte sneeuw. Aanvankelijk iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 uur' Licbt op voor fietsers: Woensdag 6 uur 41 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2