en. mes DE ZEEOW urg. lel! JIT RH rsusssn Het Geweten van Rogerïrehern. ËÏI HEREN. den: TWEEDE BLAD. Wat er deze week voorviel HET ADRES A. WILKING Gemengd Nieuws. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Zoeklichtjes. Wp v tekenen jven ESTWOUD kn 250.000 inkers. ek No. 6). IENSTE. Brieven uit Middelburg, eischt, ikel ver kerkt is. ie aller- ort, die Y Rl5CH_ ËNH0VE Mim I- en Tuin- Inlichtingen! DING. iur van den P il 1931, twee ure, in Middelburg gadigden ter n den Polder c a f 0.25 per t 1931. Bestuur Voorzitter. ,N, Griffier. AAK speci- ig op TER- raagt soiled jor den ver- Hooge pro- 3 Bureau De VAN ZATERDAG 21 MAART 1931. Nr. 145. Ruai-g en onverstoorbaar ging de Eerste Kamer voort met de behandeling der be grooting. Met enkele 'hoofdstukken kwam zij intusschen klaar. De Tweede Kamer werkte eerst wat minder belangrijke ontwerpen af en zette zich toen aan de behandeling van de op centen op de sigaretten-accijns. Wederom bleek de Kamer slechte onder pressie ge- neigen te zijn dit ontwerp van Min. de Geer te slikken. Ondanks het dreigement van dezen Minister, dat hij bij ingrijpende wijziging het ontwerp zou intrekken, viel een amendement-Oud met slechts een klein verschil in stemmen tussohen meer derheid en minderheid. •Over het biètenwetje is deze week, ook in Zeeland, veel kwaads gezegd. Het blijkt wel, dat, nu het zoo belangrijk afwijkt van het advies der commissie-Lovink, de landbouwers er weinig hulp van ver wachten. Gisteren werd echter gepubli ceerd, dat de regeering bereid is er een schepje op te doen. Ook is er druk vergaderd en geschreven over de uitvoering van het tarwewetje, dat ook voor Zeeland van veel heteekenis is. Het schijnt, dat de landbouwers-orga nisaties over de wijze van uitvoering dezer wet wel tevreden zijn. De Minister over weegt nog, of de wet ook van toepassing zal zijn op het restant van den oogst 1930. De gepubliceerde opbrengst der rijks middelen over de eerste twee maanden van dit jaar vertoont geen gunstig beeld. Deze opbrengst bleef beduidend beneden die van dezelfde maanden van het vorig jaar. De volgende maanden zullen uit wijzen of er inderdaad reden is tot be zorgdheid over den toestand van 's lands financiën. Voor bezorgdheid is er zeker wel reden als we letten op den teleurstellenden uit slag van de derde handelsconferentie te Genève. In de slotvergadering van deze conferentie is de mislukking officieel vastgesteld, een mislukking, die voor het handelsverkeer tusschen de volken weinig goeds belooft. De heer Colijn camoufleer de in zijn sluitingsrede de mislukking niet. Hij erkende ze eerlijk en royaal. Wat verder het sociaal-economische leven betreft, is er weinig reden tot opge wektheid. Een enkele keer verschijnt er eens een bericht, dat aanleiding zou kun nen geven tot een vleugje optimisme, maar deze week heette het weer, dat het aantal werkloozen in Engeland grooter was dan ooit te voren, dat in Noorwegen een uit sluiting is geproclameerd en dat in Enge land een ernstig mijnconflict dreigt. De Engelsche regeering had den wind weer niet mee. Ze leed een bedenkelijke nederlaag in het Lagerhuis. Het Fransche kabinet echter bleef in het zadel zitten, al heette het eerst, dat zijn dagen geteld waren. Zoo sukkelt men verder. XLVHI. Amice, Zoo komen de Statenverkiezingen we der in het zicht en worden wij over een groote maand ter stembus geroepen. Hoe de uitslag ook zij, dit staat vast, dat vele Statenleden voor het laatst ter ver gadering zijn geweest en bij de opening der Zomerzitting vele nieuwe gezichten vanaf de openbare tribune zullen worden waargenomen. Zelfs in het college van Gedeputeerden zal verandering komen, ware 't alleen reeds tengevolge van 't feit, dat het vrijzinnige lid, de heer Van der Weyde zich niet meer herkiesbaar heeft gesteld. Wanneer de verschillende Sta tenleden der rechterpartijen kunnen be sluiten, zoo zij de meerderheid weder be- FEUILLE T O N door EVELYN EVERETT—GREEN. (Vrij naar het Engelsch.) 70.) o— Aldus had hij zich op een afstand ge houden, hoe zwaar 't hem ook was ge vallen. Toch wist hij dat ze elkander nog eenmaal zouden ontmoeten voor zijn ver trek, en zijn hart klopte bij de gedachte met verdubbelde slagen. 'tWas een be sliste noodzakelijkheid zonder zich aan grove onbeleefdheid en ondank schuldig te maken, kon hij moeilijk zon der afscheid heengaan. Bovendien had hij haar nog een gunst te vragen: Pat be treffende. Noel zou het beest gaarne by zich gehouden hebben maar hij verklaar de dat het arme dier in Londen zonder zijn baas zou wegkwijnen en stijf zou worden door gebrek aan beweging, aan gezien Noel weinig placht te wandelen en dan leidde zijn weg gewoonlijk nog naar het Britsch Museum of de National Gallery, waar geen honden werden toe gelaten. Philippa had hem natuurlijk graag tot zich genomen, maar Roger be greep wel dat de indringer zijn vader verre van welkom zou zijn en dat hij het diertje maar noode zou dulden „Vraag juffrouw Rivers of ze hem halen, den vaeant komenden netel ia Ged. Staten weder ter beschikking te stellen van de Liberale Staatspartij, den Vrij heidsbond, zal deze laatste zijn man daar voor hebben aan te wijzen. Wij hebben langs onze ooren hooren waaien, dat er nogal liefhebberij voor is. Hoewel het nog lang niet vast staat, wel ke candidaten van den Vrijheidsbond naar de Middelburgsche Abdij zullen wor den afgevaardigd, worden er nu reeds gegadigden genoemd, afkomstig uit Zuid- Beveland, uit Walcheren en uit Tholen. Het is een verblijdend verschijnsel, dat zoovelen bereid worden gevonden ons Zeeuwsch gewest te dienen en men niet zal behoeven te zoeken naar geschikte en bereidwillige personen. Niet allen, die als Statenlid aftreden en zich uitdrukkelijk of stilzwijgend be reid verklaarden hun zetel weder in te nemen, zullen, naar het zich laat aan zien, in de Staten terug keeren. In het district Hulst hebben de aftredende le den van Waesberghe en Vienings zooda nige plaatsen op de candidatenlijst gekre gen, dat hun herkiezing vrijwel is uitge sloten. Een geheel nieuwe candidaat heeft na ernstigen strijd in de kiesvereenigin- gen, de eerste plaats ingenomen en het aftredend lid van Gedeputeerde Staten, de heer van Rompu, moet zich na een zittingstijd van 39 jaren, met een lagere plaats vergenoegen. Ook in Middelburg doet zich dit verschijnsel voor: Vroeger was het een vaste gewoonte, dat wie zat, zitten bleef en werd het ongeoorloofd we vernamen zelfs wel eens de uitdruk king: „onchristelijk" geacht aan de herkiezing van een zittend lid te tornen, doch nu waait er een andere wind over de Zeeuwsche gouwen. De Zeeuwsche Roomsch-Katholieken zijn hier de pio niers gebleken, doch ook in andere pro vincies van ons vaderland zijn verschei dene aftredende leden op lagere plaatsen der candidatenlijsten gesteld. En niemand zal kunnen ontkennen, dat voor derge lijke handelwijze wel eens redenen van persoonlijken aard kunnen bestaan. Soms is het mogelijk, dat zulke redenen den toets van billijkheid en zakelijkheid niet kunnen doorstaan, doch vaak liggen aan het achterstellen van aftredenden wel eens redenen van algemeene beteekenis ten grondslag. Er kan, zooals blijkbaar in Hulst het geval is, onder de kiezers een andere strooming opkomen; uit de krin gen der arbeiders kan zooals trouwens ook bij ons antirevolutionairen is geble ken een zekere drang naar boven ko men dat bij de vertegenwoordiging naar de openbare lichamen met hun belangen worde rekening gehouden en ten slotte moet soms ook worden gelet op den eisch dat bij gebleken behoefte, onder de par tij-vertegenwoordigers de geschiktste per sonen dienen aanwezig te zijn, die bij eventueele verkiezingen van leden van het Gedeputeerd College in het belang van het gewest naar voren dienen te ko men. Hoe dit alles ook zij, het blijkt wel duidelijk, dat meer conservatieve gedra gingen ten deze niet meer gehandhaafd kunnen worden. Mede wordt het tijd, dat ook eens aan de periodieke verkiezingen van de ge meenteraden worde gedacht. Bij de ver vulling der openvallende plaatsen komen hier meer overwegingen van behouden den aard in aanmerking. Vroeger, vóór de inwerkingtreding der evenredige ver tegenwoordiging, was zulks in nog hoo- gere mate het geval en was het de anti revolutionaire partij, die gewoonlijk het loodje legde. Thans komen de aanspra ken der verschillende partijen, in ver band met hunne getalsterkte, meer tot hun recht. Ook bij deze verkiezingen zul len vele aftredenden van het politieke tooneel verdwijnen. Hier in Middelburg gaat zelfs de helft der antirevolutionaire raadsfractie heen. Moge de antirev. kiesvereeniging de personen vinden, die geschikt en bereid zijn hare beginselen in den Raad te vertegenwoordigen, naast hen, die reeds zoovele jaren zitting heb ben. Het komt ons voor en we hebben zulks in deze brieven reeds herhaaldelijk naar voren gebracht dat in den Mid- delburgschen raad de S.D.A.P. meer in vloed uitoefent dan met hare getal- niet zoo lang wil logeeren", had Noel aangeraden en dat voorstel was in goedo aarde gevallen bij Roger. Helen oefende op honden een zekere aantrekkings kracht uit, zooals trouwens op alle leven de wezens. Pat hield veel van haar en Pat's meester zou een excuus hebben om te schrijven en indien hij langeren tijd afwezig bleef zou hij haar kunnen ver zoeken hem met een paar lettertjes te la ten weten hoe zijn trouwe sateliet het maakte. Ja, tegen Kerstmis zou hij er heen gaan om afscheid te nemen en zou den hond dan bij Helen achterlaten. Hij zou een schakel tusschen hen vormen. „Ik zou je wel met me mee willen ne men, ouwe jongen, maar het geeft zoo'n last om je weer mee naar huis terug te krijgen. Die nieuwe reglementen voor de quarantaine draaien je de hals om. Neen, het is maar beter om een paar maanden bij juffrouw Rivers te blijven, waar je je spieren vrij kunt bewegen, inplaats van wie weet voor hoe lang opgesloten te worden in vreemde kennels, misschien wel al den tijd gemuilband. Je zou ziek worden en dood gaan voor ze er je weer uit lieten en dat zou toch zeker veel erger zijn dan het een poosje zonder mij te moeten stellen. Ik denk, dat het niet zoo heel lang zal duren. Ik zal gaan en zoo gauw mogelijk weer terug komen. Ik zal er zoo ongeveer een week blijven, maar veel langer zal ik het er wel niet uil kunnen houden. Ik zon de Engelaohe sterkte overeenkemt Vooral sinds dese partij, wier revolutionaire neigingen vooral in den laatsten tijd steeds meer op den voorgrond komen, vasten voet heeft in het Dagelijksch Bestuur, neemt haar invloed bij het nemen van maat regelen, die geheel in haar lijn liggen en bij het doen van benoemingen voor gemeentebetrekkingen onrustbarend toe. Niet altijd is zij in staat het gemeente bestuur van den invloed harer beginse len te doordringen, doch het is alleszins noodig, dat de niet-socialistische par tijen mannen en vrouwen? afvaar digen, die dezen invloed weten te weer staan. Ook aan de gemeentelijke autonomie mag niet worden getornd en het is dus noodig dat aan Ged. Staten bij haro controle niet meer plaats worde inge ruimd dan de Gemeentewet vordert. In verband hiermede worde er op gewezen, dat de Voorzitter van het Prov. Comité van Antirev. Kiesvereenigingen in Zee land in de periodiek „Antirevolutionaire Staatkunde" eene verhandeling is be gonnen over het toezicht der Kroon op de uitgaven der gemeente. Het toezicht van Ged. Staten op genoemde uitgaven komt hier van zelf in bespreking. De kwestie-'s Gravenpolder, dezer dagen voor den Raad van State behandeld en die in Zeeland veler aandacht trekt, kwam nog niet aan de beurt. Wellicht in een volgend artikel. We zullen er met groote aandacht kennis van nemen Vriendschappelijk groetend, t.t., METELLUS. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectie Tapijten - Gordijnen Bedden Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST DE LIBERALEN EN DE LANDBOUW. In verband met wat in liberalen kring in Zeeland passeerde laten wij bier vol gen wat de heer Louwes, een landbouw- specialiteit uit de Noordelijke provinciën in het „Hbld." schrijft. Hij wijst er op, dat links slechts spo radisch bereid is de boeren te helpen en verklaart: Nu weet ik, dat men mij direct zal gaan wijzen op het feit, dat men in de meeste gevallen niet tegen het beginsel der steunverleening was, doch slechts tegen den vorm, waarin het gekleed was. Ik mag aan de oprechtheid dezer uiting niet twijfelen, maar men moet het ons loch ten goede houden, dat wij in tijden van grooten nood en nabijen ondergang nu eenmaal meer hebben aan hen, die hulp bieden metterdaad, al staat de wijze waarop hun niet geheel aan, dan aan hen, die met platonische liefdesverkla ringen ons den steun onthouden in den eenigen vorm, waarin hij voor het oogen- blik te verkrijgen is. Aan de rechterzijde heeft men den wil om te helpen laten heerschen over meer of minder groote bezwaren tegen de wijze waarop, aan de linkerzijde heeft men de geboden goede gelegenheid verworpen, om liever voor eerst naa.r een betere te gaan zoeken, een lijdenden landbouw onderwijl aan zijn lot overlatende Blijft men bij de meening, dat de te genwoordige houding juist is, volharden en gaat men de teekenen der tijden niel anders duiden, dan zal de scheiding vroeg of laat komen en misschien beseft men dan te laat, dat het behoud der platte landspartijleden en -kiezers met een Tarwewet, ja zelfs met nog grooter schij nende opofferingen niet te duur gekocht was geweest. Meimaand niet graag willen missen." Er was iets opwekkends in het voor uitzicht. Roger was blij, dat hij gaan kon, maar toch zou hij nauwelijks kunnen zeggen waarom, behalve, dat hij nog steeds dat gevoel van onrust en onzeker heid niet kwijt kon raken en in die stem ming was elke verandering hem welkom Hij wandelde nog veel door de straten, hij bezocht de zieken en behoeftigen; in vele straten had hij nog zijn gevolg van kinderen; hij maakte hun leven vroolijker door allerhande kleinigheden; vele ge duldige, kleine lijders had hij naar Helen Rivers gestuurd, weg van de moeilijkhe den en ontberingen van een Londenschen winter. In zulke bezigheden gevoelde Roger zich niet ongelukkig; maar soms werd hij er zich van bewust, dat hij op die manier toch geen groot doel nastreefde, dat er geen lijn in zijn werk zat. Hij vermeed samenwerking met zijn vroegere mak kers, ofschoon hij zich niet tegen hun doel verklaard had. Geen enkele andere organisatie had hem tot nog toe aange trokken, hoewel er heel wat werkers in die wijken waren, die maar al te gaarne van zijn diensten gebruik zouden hebben gemaakt en die hem op verschillende manieren voor zich trachtten te winnen. Hij wenschte geen medewerkers, wilde zichzelf op geen enkele manier aan ban den leggen. Welk systeem (zooals hij het noemde) hij ook bestudeerde of toetste, hij zag gebreken, onbestendigheid en Onregelmatigheden bij de Veilingsvereeniging te Mon ster. Naar gemeld wordt, zijn dezer dagen onregelmatigheden geconstateerd in de boekhouding van den betaalmeester der veilingsvereen. Zwartendijk te Mon ster. Er zouden verschillende betalingen, door de kooplieden aan de veiling gedaan, niet zijn verantwoord, terwijl de gelden ook niet in de kas aanwezig waren. Dit is thans uitgekomen, na een controle door den boekhouder van het Centraal Bu reau voor Veilingen. Hoe groot het be drag is, dat op deze wijze door den betaalmeester werd achtergehouden, is nog niet bekend, daar het onderzoek nog voortduurt. De betaalmeester N. de B., was sinds een jaar in dienst. Donderdag heeft hij zijn woning verlaten, des avonds was hjj nog niet teruggekeerd. Na 17 jaar krjjgsgevangen- schap teruggekeerd. Men meldt uit Boedapest: De landbouwer József Ivïaturics, die in het jaar 191-1 onder de wapenen kwam, en in hetzelfde jaar gevangen werd ge nomen, is dezer dagen na 17-jarige ge vangenschap in zijn geboorteplaats terug gekeerd. Hij vertelde, dat hij den laatsten tijd in de buurt van Minsk had gewerkt en dat daar nog ten minste 300 Hongaar- sche gevangenen in allerdroevigste om standigheden verkeeren. f De ooievaars. Te Streefkerk zijn de ooievaars op hun nest terugge keerd. Poging tot oplichting. Den laatsten tijd is het nog al eens gebeurd, dat gegoJÜ'e ingezetenen te Rotterdam werden opgebeld door iemand, die voor gaf, een Pokend predikant te zijn. Hij deed dan een heel verhaal over een nooddruftig gezin, dat uit heel oppas sende lieden bestond, maar dat door vele tegenslagen in groote moeilijkheden was geraakt. Aangezien het hem niet onbe kend was, dat degene, tot wien hij sprak, in stilte daden van barmhartigheid, be dreef, had hij de stoute schoenen aan getrokken om te vragen, ook hier een helpende hand toe te steken, in de hoop, niet tevergeefs te hebben aangeklopt. Kort daarna verscheen de zoogenaamde predi kant, om een bijdrage voor het gezin in ontvangst te nemen. Intusschen is het heim, voor zoover althans bij de politie bekend is, nog nergens gelukt, geld in handen te krijgen. Een paar keer hebben de opgebelden argwaan gekoesterd en naar de woning van een predikant getele foneerd, toen deze op bezoek was. Men hoorde dan, dat de dominee thuis was, zoodat het vast kwam te staan, dat de be zoeker een oplichter was. De politie waar schuwt tegen de gedragingen van dezen man. BRIEVEN UIT HET LAND VAN CADZAND. LXXIII. Onze roeping bij de stembus. Nog enkele weken en we worden weer geroepen ter stembus. Om aan te wijzen, wie wij den meest geschikten persoon achten, om ons te vertegenwoordigen in de Provinciale Staten. En nu de carudidaatstelling heeft plaats gehad en de heer H. van Mazijk door onze organisatie als candidaat is gesteld voor onze antirevolutionaire partij, gaan we, zooals ik in mijn laatsten brief ein digde: Voor hem, MET MOED IN DEN STRIJD. Wat er aan de candidaatstelling is vooraf gegaan, laten we hier verder rus ten. Het is onder ons altijd de goede ge woonte geweest, om, als eenmaal was beslist, wie onze candidaat zou zijn, den mislukking. Hij was nog in de positie van een philisoof, een cynicus, die mét een brandende lantaarn zoekt naar een eerlijk mensch; maar Roger was niet in de stemming van een cynicus, hij geleek eerder op iemand, die begint te wanho pen, of hij ooit den weg uit het labyrinth zal kunnen vinden. Toen hij op een vochtigen December- middag huiswaarts keerde, verheugd dal het nog slechts enkele dagen zou duren voor hij kon vertrekken, stuitte hij bij hel omslaan van een hoek, plotseling op een kleine oploop natuurlijk gevolgd door een groote gapende menigte voorafge gaan door een jongen dokter, wiens ge laat en naam Roger zeer goed bekend waren, ofschoon men de twee niet be paald vrienden kon noemen. Ze kwamen veel met elkaar in aanraking en hadden een wederzijdsch respect voor elkaar op gevat. De dokter hield Roger dan ook cnmiddellijk staande. „Juist de man, dien we noodig hebben! Ga met ons mee, Trehern. Hij heeft een verschrikkelijken smak gedaan. De man kan het niet overleven geen zieken huis ter wereld zou hem kunnen redden en zijn eigen woning is vlak bij. Hij heeft een vrouw. We kunnen hem beter naar haar toe brengen arme ziel! Ze zijn nauwelijks een jaar getrouwd, hoorde ik en ze houden werkelijk van elkaar. Een metselaar weet je 'k heb het niet gezien, maar hoorde den smak. 'kHolde er heen zag wolkeu stof ©n rommel een Een goede tijding uit Gouda. Daar hebben naar ik in de kranten las de Antirevolutionaire- en de Ghr.Histo- rische Kiesvereeniging besloten bij de a.s. gemeenteraadsverkiezingen samen te wer ken, en met één candidatenlijst uit te komen. Er wordt ik constateer het met ge noegen den laatsten tijd door de kop stukken van beide partijen vaak over sa menwerking gepraat. In Gouda ech ter komt men t~t deep. Fn naar 't schijnt staat Gouda hierin niet alleen. Van narte nuop ia. uat ueze voorbeel den tot navolging zullen prikkelen. Men behoeft dan nog niet met ééne lijst uit te komen dat kan in bepaalde gevallen zelfs niet zonder gevaar zijn inaai als er dan maar is dezelfde gezindheid. Ik weet het wel, er zijn vooral als men komt in de sfeer van de „hoogere poli tiek" bezwaren die niet zoo gemakkelijk uit den weg zijn te ruimen. En een ge- f ore, eer Hp eenheid, Hio per slot va.n re kening geen innerlijke kracht bezit, kan ook geen baat brengen. Toch mag gevraagd of de noodzake lijkheid van samenwerking, vooral in de zen tijd, wel steeds voldoende wordt be seft. OPMERKER. strijd in te gaan met het parool: ALLEEN HEM. En uw Cadzandsche briefschrijver wil gaarne de eerste zijn, om zijn mede- Gadzantenaren toe te roepen: Stemt, als ge straks ter stembus geroepen wordt, onze candidaat en probeer zooveel moge lijk uw medekiezers op te wekken, hun stem ook op hem uit te brengen. Zoo'n enkel woord op zijn pas, doet dikwijls meer dan een verkiezingsrede en een heel pak circulaires. Ik zal hier geen lofrede gaan houden op onzen candidaat. Het is niet noodig en trouwens voor den persoor in k.westie (ik weet het bij ondervinding^ ook uiter mate vervelend. En het worui vaak te genover de kiezers misleidend. Bij de stembus allerlei beloften, opkomen voor de belangen van die en die groep, geeft alleen maar tot resultaat, dat, wanneer de candidaat gekozen wordt, er al spoe dig gevraagd wordt, wat er nu van al die mooie beloften komt. En, wanneer het over de belangen van ons land van Cad- zand gaat, zou het onzin zijn te beweren, dat nu juist ONZE candidaat de meest geschikte persoon is, om er voor op te komen. Op de lijsten van de andere par tijen komen ook mannen voor, die hun uiterste best zullen doen voor ons land je. Maar ten slotte gaan we ter stembus om op te komen voor ons beginsel. Om het groote belang, dat er voor ons als partij, maar ook voor ons gansche land in gelegen is, dat èn in Gemeenteraden, èn in Provinciale Staten, èn in de Twee de en Eerste Kamer mannen gekozen worden, die in hoogste instantie BUI GEN WILLEN VOOR GODS WOORD. Die de belangen van de streek, waarvoor ze afgevaardigd worden, zullen beharti gen, zooveel in hun vermogen is, maar die in de eerste plaats vragen: Hoe wilt GIJ, dat ik doen zal? Nu weet ik wel, dat in het bestuur van ons gewest vele dingen ter sprake ko men, waarbij we onwillekeurig de vraag stellen, wat ons beginsel ér mee te ma ken heeft. Onze polders, onze wegen, onze waterloozingen,wat heeft dat alles nu te maken met het antirevolutio naire of vrijzinnigdemocratisch beginsel? Als het maar goed gebeurt, en voor ons het voordeeligst, en zooals de stand of de klasse waartoe wij behooren dat bet liefst wil. Maar, als we zoo gaan redeneereu, be geven wij ons op het terrein van de be- langenpolitiek, En ik kan het onzen man nen en vrouwen in ons land van Cad- zand niet genoeg toeroepen, zich daar voor te wachten. Ik heb er al meermalen over geschreven, omdat ik dat zoo'n groot gevaar acht voor onze partij in deze streek. We zijn altijd een heel klein groep- heele kant van het gebouw, dat ze aan 't stutten waren, ingestort. Verscheidene licht gewonden; maar deze is bijna ver morzeld. Hij leeft nog maar dat is nog maar een kwestie van uren. Kom met me mee om een handje te helpen." Roger trachtte zijn zenuwen baas te worden en volgde den dokter. Voor zij het huis bereikten moest de tijding van het ongeval daar reeds zijn binnenge drongen, want zij hoorden kreten als van een vrouw, die totaal van streek is. Een koor van stemmen was gereed om den nieuw aangekomenen den toestand uit een te zetten. De jonge vrouw had het nieuws plotseling vernomen; éen reeks van zenuwsloopende flauwten was het gevolg geweest; en de arme vrouw be hoefde thans stellig evenzeer de hulp van een dokter als haar verminkte echt genoot, welke men thans naar boven bracht Roger wendde terstond zijn krachtige persoonlijkheid aan, om het vertrek te zuiveren van hen die er van geen nut waren. Een in allerijl gewaar schuwde wijkverpleegster kwam adem loos aansnellen. De dokter slcot de deur voor alle indringers en met Ri ir's hulp hielp hij het slachtoffer zoover de weten schap hem in staat stelde. Hulp zou hier echter niet meer baten; men kon nog slechts de kwellingen van den lijder ver zachten. (Wondt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5