t Openbare Verkoopinp en Verpachtinflen. VOOR BE_AANNEMiNG. Keurige Blauwe Costumes Kledingmagazijn J. HQOFTMAN Jr., Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Telegrammen. Marktberichten. J03É met prima voering en afwerking f 119.50, f 26.138.— en f 46. - Vlasmarkt, Middelburg. Prov. Statenverkiezing. Bij het Centraal Stembureau Tholen zijn Dinsdag 7 candidatenlijsten voor de a.s. verkiezing der Prov. Staten ingeleverd, n.l. Vrijheidsbond, Vrijz. Dem., S.D.A.P., Chr. Hist., A.R., R.K. en St. Geref. Middelburg. Er is in de zaak van de firma Wiener en Co. gisteren heel den dag hard gewerkt tot tegen den tijd, dat de officieele opening zou plaats hebben, rnaar toch is nog even tijd gevonden voor een samenkomst van de firmanten met het personeel en met hen, die aan de totstandkoming van het nieuwe gebouw hebben medegewerkt. De heer A. van Leeuwen heeft daarbij allen toegesproken en. hen hartelijk dank gebracht voor den grooten steun van het personeel, en de zoo goede uit voering door architect, aannemer en verdere uitvoerders van het bouwwerk. Speciaal heeft spr. ook dank gebracht aan de heeren Mes, die na de cata strophe van 7 Dec. 1929 zich zeer colle giaal betoonden door een deel hunner pakhuisruimte aan de firma Wiener af te staan. Een der heeren Mes heeft daarop in welgekozen woorden geantwoord. Namens het personeel heeft de heer J. Pelle de firma een electrische klok aangeboden, die een plaats zal krijgen boven de deur, die toegang geeft tot de kantoren. Deze klok is geheel in stijl van het overige interieur, alhier vervaar digd en heeft de eigenschap zichzelf automatisch op te winden, zoodat ook bij electriciteitsstoringen de klok nog eenige dagen blijft doorloopen. Toen deze samenkomst ten einde was, ontrolde men aan den gevel vlaggen in de nationale en in de Middelburgsche kleuren, de laatste beletselen om zicht op den winkel te hebben werden weg genomen en spoedig daarop stroomden de eerste belangstellenden in de nieuwe zaak binnen en dit heeft voortgeduurd tot het sluitingsuur, acht uur. Niet alleen hebben de velen, die een kijkje kwamen nemen hunne groote be wondering geuit over de inrichting van den winkel, maar zij hebben zich tevens overtuigd van de groote belangstelling die de firma ook in den vorm van tal van bloemstukken heeft ondervonden. Dinsdag hield de afd. Middelburg van den Ned. Chr. Vrouwenbond haar 9e jaarvergadering. Een ijverige feestcom missie had voor een keurige ontvangst gezorgd op de feestelijk aangekleede bo venzaal van het gebouw der Chr. J. M. V., Lange Singelstraat. De presidente opende de vergadering op de gebruikelijke wijze. De jaarverslagen van penningmeesteres- se en secretaresse hadden een goeden klank. Na de pauze kwam het Bestuur met een verrassing, door voor te dragen: „De Droom van de Moeder Overste". Opgemerkt ^yerd, dat de leden dit waar deerden en de diepe beteekenis van dezen „Droom" gevoelden. Een keurig verzorgd dameskoortje, begeleid door orgel en vi ool, gaf op zeer verdienstelijke wijze eenige liederen ten beste. Hartelijk is gelachen om de komische samenspraak van enkele dames: ,,'tGeheim van Juffr. Kinker". Eenige andere dames gaven bijdragen in proza en poëzie, terwijl het gemeen schappelijk gezang de gezelligheid ver hoogde. Van de zuster-afdeelingen Ter- neuzen, Vlissingen, Goes en Bergen op Zoom waren afgevaardigden aanwezig. Op de gebruikelijke wijze werd de avond door de presidente gesloten. Bestuur en leden kunnen met dankbaar heid terugzien op een welgeslaagden feestavond. Gods. De vereeniging „Het Muziekgezel schap „Hosanna" gevestigd te Goes, koos tot lid van de Commissie van Advies, bedoeld in art. 6 der statuten, de heer A. L. van Melle, wethouder alhier, welke deze benoeming heeft aangenomen. Naar wij vernemen hoopt op Dins dag 24 Maart a.s. in het Schuttershof alhier de bekende redenaar dr M. H. A. v. d. Valk te Hillegersberg te spreken namens het Centraal Comité tot waar schuwing tegen eenzijdige nationale ont wapening. Er zal gelegenheid zijn tot debat en vragen stellen. Nadere bijzon derheden volgen per advertentie. Wij twijfelen er niet aan, of velen zullen dien avond vrij houden, teneinde dezen begaafden spreker over dit belangrijk onderwerp te hooren. Wolfaartsdijk. Dinsdagavond om half acht hield de raad dezer gemeente een -openbare vergadering. Afwezig met ken nisgeving weth. Valkier en een vacature (v. Strien). In behandeling kwam een verordening op het heffen van leges. Genoemd punt was de vorige vergadering aangehouden. Een ontwerp werd voorgelezen, hetwelk ook den leden was toegezonden. Dhr M Kloosterman zeide met aandacht het ont werp te hebben gelezen en daarbij hooge posten te hebben aangetroffen, o.a. als leges voor opgave van den burgerlijken stand, uittreksels uit de Kiezerslijst, het sluiten van huwelijken op een anderen dan den kosteloozen dag. Spr. zeide, dat het geheele ontwerp hem niet kon be- kooren. Alleen het heffen van leges voor vergunning tot venten voor personen van bui-ten de gemeente kon sprekers goedkeu ring wegdragen. Ook de andere heeren kon het ontwerp niet bekoren. De voorzitter verdedigde het ontwerp namens B. en W., alsook weth. Goetheer. Langdurig werd over dit punt van ge dachten gewisseld. Het heffen van leges werd ten slotte verworpen met 4 tegen 1 stem ((vóór weth. Goetheer;. Alsnu kwam in behandeling punt 2 der agenda, bespreking werkverschaffing. Al spoedig ging de raad over in geheime zit ting, welke ongeveer anderhalf uur in be slag nam. Na opening der openbare ver gadering werd besloten een nieuwe sloot te laten graven achter de woningen in het z.g. slop te Oud-Sabbinge. 49 werkloozen hadden zich aangemeld, waaronder 36 hoofden van gezinnen of kostwinners. Be sloten werd deze 36 personen te werk te stellen tegen een uurloon van 20 cent, zijnde het thans geldende loon in deze gemeente. Eveneens werd besloten 3 da gen per week om beurten te laten werken zoodat de 36 te werk gestelden zullen wor den verdeeld in ploeg A en B. Een com missie van uitvoering werd gekozen be staande uit de Burgemeester, M. Kloos terman en L. Overbeeke, de andere leden plaatsvervangers. Een blanco crediet werd toegestaan uit de gemeentekas ter uitvoe -* ring van dit werk. Hierna werd de vergadering, die in het teeken stond van buitengewoon groote be langstelling van de zijde van het publiek te ruim elf uur gesloten. Krabbendijke. Gisterenavond trad voor het comité van Chr. Winterlezingen al hier op Dt M. H. A. van der Valk, van Rotterdam, met het onderwerp: „De ont zetlende wereldcrisis en de naderende antichrist". Spr. bepaalde zijn aandachtig gehoor bij de verdwazing der menschheid op allerlei gebied, teekende vervolgens aan de hand van tal van statistieken den afval van het christendom, n.l. van het protestantisme, katholicisme, mohamme danisme en jodendom, en daartegenover deed hij zien den groei van het commu nisme. De toekomst is donker als nooit te voren. Spreker zette vervolgens duide lijk uiteen wat we onder den antichrist moeten verstaan en hoe deze zich zal openbaren, o.a. zeer begaafd, een genie aller genieën, verschrikkelijk in zijn wer king. God is bezig niet alleen groote dingen te doen in de natuur, maar ook in den mensch. Overal heerscht groote onrust. Fn toch, God zal, ondanks allen afval, ondanks den invloed van den anti christ, geloof vinden op de aarde, ja de laatste ocigst die God zal binnenhalen, zal groot zijn. Spr. eindigde met dankgebed. Door de A.-R. partij zijn voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing als candidaat ge steld de heeren: C. P. Vogelaar, aftr.; C. Haverhoek; P. Cok; J. Vogelaar; Chr. Maas; J. Kloosterman. Biezelinge. In de verwarmde schuur van „Molenhof" werd gisteren het eerste jaarfeest gehouden van Lentekoor, onder leiding van zuster Scheffer. Ds van Selms sprak het openingswoord. Een gelukwensch van afgevaardigden der „Kleine Kapellenaars", zangstukjes, zaug- spelletjes enz. vormden het rijke, met zorg opgestelde programma. De opkomst was bevredigend. Ds van Selms sprak het slotwoord. Heinkenszand, Woensdagavond hield het bestuur der Christelijke school alhier een ouderavond, waaraan een groot aan tal ouders en belangstellenden deel ua- men. Het hoofd der school dhr Westveor, hield een toespraak over „Grepen uit het schoolleven",' terwijl de onderwijzeressen lazen resp. „Voor het eerst op school" en „Toch terecht gekomen". In de pauze werd gelegenheid gegeven het werk der leerlingen te bezichtigen, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. De voor zitter dhr A. Slabbekoorn opende dezen avond, terwijl het hoofd der school sloot. Oudelande. Woensdagavond hielden de A.R. kiesvereenigingen van Driewegen, Baarland en Oudelande een gecombineer de vergadering, waarin als sprekers op traden de heeren Mr Schwartz en C. P. Vogelaar van Krabbendijke. De vergade ring werd op gebruikelijke wijze geopend door dhr J. Bottenberg. Na een kort ope ningswoord 'verkreeg dhr Vogelaar liet woord. Deze sprak hoofdzakelijk over: De arbeid der Prov. Staten. Spreker han delde over de achter ons liggende 4 jarige periode, na eerst over de indeeling van de Prov. Staten te hebben gesproken. Ge komen tot den arbeid der Staten, sprak hij over het wegenplan, electrificatie, rege ling van stoomboofdiensten op de Schelde, medezeggenschap in de polders en water schappen en over de invoering van het ambtsgebed. Nu kwam Mr Schwartz aan het woord. Hij sprak over „De a.s. Statenverkiezin gen". Hij deelde zijn rede aldus in. ie De functie der Prov. Staten. 2e De a.-beid der Ged. Staten. 3e De arbeid der Prov. Staten bij verkiezing van leden der Eer ste Kamer. Na deze redevoeringen volgde een druk ke bespreking. Deze vergadering, die zeer druk bezocht was, werd door Mr Schwartz met dankzegging gesloten. Nisse. Door de burgerwacht alhier wer den j'.l. Dinsdag de prijzen uitgereikt van hare jaarlijks gehouden 5-seriën-wedstrijd met K.S.O. Maximum 300 punten. Er werd geschoten in twee klassen. Winnaars le klasse: le prijs P. Kloos terman met 284 p.; 2e J. Fierloos met 284; 3e C. J. Bos met 283; ,4e J. Mat- thijsse met 282 p. Winnaars 2e klasse: le N. Otte met 282; 2e J. Bosman met 269; 3e G. Bos man 207; 4e P. Vette 200. Als extra prijs voor de meest gelijke series ontvingen de schutters C. J. Bos en L. Fierloos ieder een tulband. 's-H. Arendskerke. Dinsdag hield de af- deeling 's H. Arendskerke van de Ver eeniging voor Ziekenhuisverpleging op Zuid-en Noord-Bevel and haar alge- meene vergadering, die door 15 leden werd bijgewoond. Uit de rekening en ver antwoording van den penningmeester over 1930 bleek, dat was ontvangen f 1029.71, uitgegeven f 805.11, alzoo een goed slot van f 224.60. Het bedrag voor het reservefonds dezer afdeeling werd over 1930 bepaald op f 10. Tot bestuurslid werd herkozen dhr D. van der Maale Jansz. Medegedeeld werd, dat het aantal leden der afdeeling bedroeg 405, waarvan 350 betalenden. Besloten werd het Bestuur der Centrale vereen, te verzoeken, om eventueele voor stellen van het bestuur aan de in April a.s. te houden algemeene vergadering van de Vereen, te Goes, zoo vroegtijdig schriftelijk ter kennis van de onder-af- deelingen te brengen, dat die afdeelingcn deze voorstellen in een vergadering met de leden kunnen bespreken. Hierna sluiting. Borsselen. Gistermiddag vergaderde de gemeenteraad. De voorzitter, burgem. Rutgers, opent de vergadering. De kosten voor de waterleiding hebben bedragen f 13.373. De kosten voor het electrisch licht waren f 7500. Aangesloten aan het lichtnet is 62 pet. der aansluitbare per- ceelen. De prijs per kilowat is bepaald op f 0.41. Verordening schoolgeld is door Ged. Staten goedgekeurd. Twee jaar werd vrij stelling verleend voor onderwijs in licha melijke oefeningen. Een verzoek van de Chr. Wijkverpleging om de subsidie van f 200 te brengen op f 225 werd met alg. st. goedgekeurd. Een verzoek van de commissie voor werkverruiming om f 0.01 per inwoner voor administratiekosten toe te staan, werd ingewilligd. Een verzoek van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente om een vergoeding van circa f170 (vergoeding voor een bui tengewoon geval) werd van de hand ge- zen. Vijf leden stemden tegen en twee leden voor. Wel werd na stemming toe gestaan dat van de f 170 5 pet. zal wor den vergoed. Vier voor, twee tegen, een blanco. Op verzoek werd tegen 1 April aan dhr J. Verburg eervol ontslag verleend als gemeenteopzichter. Besloten werd een nieuwen gemeente opzichter op te roepen tegen een salaris van f 225. Een verzoek der Bijz. school om gelden te verleenen voor het plaatsen van een kast (voor het opbergen van schoolbe- hoeften, raming f 90) werd met alg. st. goedgevonden. Goedgevonden werd, dat de waterlei ding doorgetrokken zal worden vanaf het dorp tot het directiehuis. (Zulks in ver band met het groote werk aan den zee dijk.) De kosten dezer waterleiding (ra ming f 2500) worden door den aannemer van het werk aan den zeedijk vergoed. Daarna sluiting. Biggekerke. (Vervolg raadsverslag) Me degedeeld werd door den heer de Regt, dat het de bedoeling is van de P.Z.E.M. den kabel vanaf Koudekerke te leggen aan den verbreeden straatweg tot aan de trambaan bij dhr Huisman, dan de tram baan te volgen tot het station, hier een transformatorhuisje te bouwen, en van daar uit de electriciteit te distribueeren. Dit kan gebeuren door een bovengrond- sche leiding en dat kost de gemeente niets, maar ook ondergrondsch, en dit kost de gemeente 75 pet. van de meerdere aanleg- kosten. Waar die meerdere aanlegkosten hier f 3880 bedragen zou door de ge - meen te moeten worden betaald f 2910. Een bovengrondsche leiding is echter ont sierend voor het dorp en gevaarlijk. Ooi voor de straatverlichting zijn bij een on dergrondsch e leiding aparte palen noodig; deze kosten f 56, dat is dus voor 10 licht punten die zullen worden aangebracht f 560. Hierbij komen nog aparaten voor ontsteking enz. enz. Dit alles bijeen zou aan de gemeente ongeveer een kapitaal van f 4500 kosten. Na het vertrek van dhr De Regt, die welwillend alle vragen had beantwoord werd z.h.st. aangenomen het voorstel va,n B. en W. tot het doen aanleggen van een ondergrondsch net en tien palen aan te koopen. Daar de gemeente de beschikking heeft over een tamelijk groote hoeveelheid brik, werden B. en W. gemachtigd deze te ver knopen in kleine partijtjes, opdat velen in de gelegenheid zouden zijn een partijtje te kunnen koopen. Bij de rondvraag wees dhr J. Moens op de verbinding tusschen den Bergweg en den nieuwen straatweg, welke zeer slecht is. Hem werd geantwoord, dat waar de provincie heeft gedaan wat ze verplicht was te doen, deze zaak de aandacht heeft van B, en W. en 'tplan bestaat verbete ring aan te brengen. Ook wees hij op een slootje aan den te verbreeden weg in de kom dat noo'dig moest worden schoon gemaakt. Ook hier zal op gelet worden. De heer J. Janse wees op een gedeelte weg dat wegzakt, bij de woning van dhr J. Poppe. Dhr P. Janse vroeg of het niet mogelijk was de raad een enkele maal meer bij elkaar te roepen, teneinde te voorkomen zoo'n rijk overladen agenda en zoo'n lange vergadering. Beloofd werd in het vervolg met deze wenschen rekening te hemden. Dhr Poppe eindigde met dankgebed. Verbetering. Het voorstel inzake werkverschaffing is niet zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Er is wèl over gestemd, waarbij dhr P. Janse tegen stemde. De anderen waren er voor. Serooskerke (W.). Dinsdagavond kwam de afd. Serooskerke van den Bijz. Vrijw. Landstorm in jaarvergadering bijeen. De opkomst was uitstekend, terwijl ve le landstormers hun vrouw of verloofde hadden meegebracht. Burgemeester Drogmans sprak namens de plaatselijke commissie een openings woord. Overste Bierman sprak nu als com mandant van het Zeeuwsch verband over de oprichting, inrichting en waarde van het instituut van den B. V. L. en reikte de brevetten van scherpschutter aan de daarvoor in aanmerking komende leden uit.. De secretaris van het gewest „Zeeland" dhr Laernoes, causeerde over de nood zaak, de kracht en het wezen van den B. V. L. Verschillende films, betrekking hebben de op den landstorm, werden vertoond. Het was al laat, toen burgemeester Drog mans dezen zeer geslaagden avond met enkele dankwoorden sloot. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Marsum J. C. Fischer te Jukwerd. Te Kockengen, P. Kruijt te K es- teren. Te Velsen J. Th. Meijer te Gendt. Te Oostkapelle, Th. J. Tonnon te Hoog- made. Te Heusden, Joh. Kloot te Heu- kelum. Bedankt voor Broek in Waterland, J. L. N. Zillinger Molenaar te Warmenhui- zen. Voor Papendrecht J. E. Klomp te Ede. Geref. Kerken. Beroepen te Sneek, D. Zwart te Nije- mirdum. Aangenomen naar Anna-Paulowna-Pol der, S. U. Zuidema, cand. te Apeldoorn. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Sneek, A. M. Berk- hoff, te Amsterdam-West. Bedankt voor Sassenheim, A. M. Berk- hoff te Amsterdam-West. Bruinisse. Van de sollicitanten naar de betrekking van hoofd der O.L. school zijn door B. en W. ter benoeming voor gedragen: 1. G. I. Serlé te Eikerzee; 2. P. J. Goedegebuure te Molenaarsgraaf en 3. A. Berkheij te Hoek van Holland. Gebrek aan onderwijzer Te Groningen heerscht op het oogenblik de griep in zoo ernstige mate, dat van het onderwijzend personeel der openbare la gere scholen 65 leerkrachten afwezig zijn. Het is bijna niet doenlijk tijdelijke leer krachten voor hen te krijgen. Onderwijsbegrooting 1931. Aan de Memorie van Antwoord op het Voorl. Verslag der Eerste Kamer wordt het volgende ontleend: Evenmin als ten vorigen jare ontkent de minister de wenschelijkheid van het tot stand brengen van een wettelijke re geling van het voorbereidend lager on derwijs. Een meer afdoende regeling van het buitengewoon lager onderwijs komt ver moedelijk bij de aanstaande herziening van de Lager Onderwijswet aan de orde. Wat het spellingvraagstuk betreft, kan de minister niet voldoen aan het ver zoek, om als afwijking van de tot dusver het meest in gebruik zijnde schrijfwijze ook het prijsgeven van de dubbele e en c en de stomme ch geoorloofd te verklaren bij de in zijn circulaire genoemde exa mens. Voorstellen tot verlenging van den leerplichtigen leeftijd zijn van den mi nister niet te verwachten, onder meer reeds omdat zonder nieuwe verhooging van het onderwijsbudget zoodanige ver lenging niet denkbaar is. Leerplicht en landbouw-onderwijs. Het overleg tusschen den minister en zijn ambtgenoot van binnenlandsche za ken en landbouw met betrekking tot de vraag of aan nog leerplichtige kinderen die het zevende leerjaar eener lagere school reeds hebben gevolgd, vrijstelling van de verplichting tot het nogmaals doorloopen van dit leerjaar zou kunnen worden verleend, indien zij werden toe gelaten tot een van rijkswege gesubsi dieerde lagere land- of tuinbouwschool, heeft er toe geleid, dat een aanvulling van de Leerplichtwet met die strekking het departement van den minister heeft verlaten. Oplossing van het vraagstuk der on derwijzersopleiding is niet mogelijk door een incidenteele wetswijziging. In af wachting van de definitieve regeling heeft de minister gemeend goed te doen het middel van subsidieering van paral lelklassen toe te passen. Kindje verbrand. In de Van Waerschutstraat te Rotterdam is gister morgen een ernstig ongeluk gebeurd. Bij de familie H. was de wieg, waarin een kindje van 8 maanden lag, dicht bij de brandende kachel geplaatst. De wieg is in brand geraakt, en voordat men het kind uit de wieg kon nemen, had het al zeer ernstige brandwonden gekregen, waaraan het kort daarna is overleden. Het begin van brand in de woning kon met eigen middelen worden gebluscht. Uit de gevangenis verlost. In Zeelst N.B.) was zekere J. S. om een of andere reden door de politie in het ge vang, dat tevens als brandspuithuisje dienst doet, opgesloten. Des nachts kwamen echter zijn vrien den, namen de pannen van het dak en hielpen zoo hun kameraad ontvluchten. Vervolgens hebben zij de deur gefor ceerd en de twee brandspuiten er uit ge haald en elk op een punt van het dorp neergezet, tot groote verbazing der Zon- dagsche kerkgangers, die zich afvroegen, waar de brand geweest was. AMSTERDAM. De hoofddirecteur van de Surinaamsche Bank, Mr Dr C. T. Schoch, is voornemens binnenkort zijn functie neer te leggen. ROERMOND. Onder Echt is een luxe auto in botsing gekomen met een vracht auto. De bestuurder van de luxe-auto, dhr v. d. V., werd bewusteloos opgenomen en met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis te Roermond vervoerd. ARNHEM. Heden is J. Hoek, die den bekenden moord te Bennekom heeft ge pleegd, naar de strafgevangenis te Leeu warden overgebracht tot het ondergaan van zijn straf. PARIJS. In de wandelgangen van de Kamer spreekt men alweer van de mo gelijkheid van een regeeringscrisis, die na de behandeling van de begrooting kan worden verwacht. LONDEN. Minister Henderson zal eind volgende week naar Parijs vertrekken om deel te nemen aan de beraadslagin gen in de Pan-Europa-commissie. LONDEN. Voor een massa-vergadering te Bombay, waar ook Ghandi aanwezig zou zijn, bestond zóó groote belangstel ling, dat een gedrang ontstond, waarbij een vrouw werd gedood en zeven per sonen werden gewond. Ghandi moest na enkele woorden gesproken te hebben, de bijeenkomst reeds ontbinden. WARSCHAU. Het Duitsch—Poolsch handelsverdrag is met 188 tegen 90 stem men goedgekeurd. Ontwapening in Denemarken. KOPENHAGEN. Het Deensche parle ment heeft de ontwapeningsvoorstellen der sociaal-democraten aangenomen. Met 77 tegen 64 stemmen werd besloten om het leger door een volkswacht te ver vangen en met 78 tegen 62 stemmen om de marine te vervangen door een aantal politievaartuigen. Vóór stemden de sociaal-democraten en de burgerlijke radicalen. Tegen stemden de conserva tieven en de agrarische partij. Zeven leden waren afwezig. Beide voorstellen gaan nu naar den Senaat, waar de re geering in de minderheid is. De kans is zeer groot, dat de voorstellen daar ver worpen zullen worden, waardoor een ernstige botsing tusschen Volksthing en Senaat zal ontstaan. Wisselkoersen. Amsterdam 12 Maart 2.30 u. Londen 12.11"/i«—12 12Vi. Parijs 9.75—9.77 Brussel 34.7834.79 Berlijn 59.37—59.39 New York 2.49s/s2.49 K Mrt. 13 Baarsdorp, inspan, Oele. 13 Geersdijk, inspan, Matthijs. 17 Veere, Woonhuis, Blaupot ten Cate. 17 Veere, huis en meubels, Tuhri Snet- 18 Nieuwdorp, boereninspan, De Kok. 18 Wissenkerke, beestiaal, Heijboer. 18 Nieuwdorp, inspan, de Kok. 18 Wissenkerke, inspan, Heijboer. 18 Heinkenszand, hoefje, Jonkers. 19 Goes, Huizen, inboedel, Van Dissel. 19 Ierseke, koeien, De Wilde en Heij boer. 20 Ierseke, hofstede, Van Dissel. 20 Kortgene, inspan, Matthijs. 21 Driewegen, inboedel, Oele. 24 Aagtekerke, inspan, v. d. Harst. 25 Goes, vendutie, de Kok. 25 Heinkenszand, hofstede, Jonkers. 25 Serooskerke, weiland, v. d. Harst. 25 Middelburg, landerijen, v. d. Harst. 26 Middetlburg, winkelhuis, Hioolen. 27 Kats, inspan, Heijboer. 27 Kats, inspan, Heijboer. 27 Koudekerke, hofstede, Loeff. 28 Biggekerke, inspan, v. d. Harst. Kloetinge, bouwlanden, v. Dissel. Schore, weiland, v. Dissel. April 14 Koudekerke, inspan, Loeff. Kats, inspan, Heijboer. Vergaderingen, concerten, enz. te Goes. Maart. 12 Film over de Staatsmijnen (voor Pa trimonium). 17 Verg. Chr. Vrouwenbond. 18 Spreekbeurt van dhr J. Sevensmv 20 Chr. Winterlezing. 23 Jaarverg. Chr. Besturenbond. 24 Lezing dr v. d. Valk over ontwape ning. 25 Verg. afd. Goes N. G. G. B. Middelburg, 13 Maart Aanvoer op de graanmarkt ruim, Tarwe f 5—f7.50, witte boonen 11—

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3