AANSESTEII1Ë. Contractteelt Bloembollen. KIESWET. Kerknieuws. Onderwijs Financieële Berichten. ingezonden Stukken. Telegrammen. Marktberichten. Adyertentiën. Prijsvermindering. zijne prima Tuin-, Bioem-, Landbouw-, Gras- en Klaverzaden ebruikt fltloop, Aanbestedingen, Verkoopingen enz' G. TRAMPER - Krafabendijke. Koopt van CH. P. SERRARENS P. VAN BELZEN, Arnemuiden Woensdag 25 Maart 1931, aanbesteed: Hat utvoeren eener verbete ring van dan weg, voor komende op het Provin ciaal wagenplan onder volgnummer 13 f en ge legen in da gamaenten HEINXENSZAND en 's-HEER EN HO EK met bijkomende werken, in twee perceelen: Raming f67.700,— Raming f 81.200,— Wortelboer's Kruiden of Wortelboer's Pillen De bekende JANUS Cleber d'Abdale, GEBR. VERDONK, Nieuwdorp. richten en er geen zekerheid bestaat om trent hetgeen de Polder Walcheren zal bij dragen. Overigens spreken B. en W. hun waar deering uit over het werk der commissie, en hopen zij dat dit werk tenslotte met een goeden uilslag zal worden bekroond. B. en W. stellen voor om voorwaarde lijk te besluiten om tot verharding van den Duinweg over te gaan en om de uitvoering in den volgenden winter aan te vangen. De heer Verhage zegt, dat de commis sie op het standpunt staat, dat nu direct tot verharding moet worden overgegaan, en zoo niet, dan zal de commissie wor den ontbonden en is al het werk der commissie vernietigd, want de meeste bij dragen zijn toegezegd onder de voor waarde, dat de verharling vó'ir den zo mer van 1931 zal plaats hebben. Spr. zegt, dat de voorstelling van B. en W. omtrent hetgeen de belanghebbenden neg te weinig hebben bijgedragen niet juist is. Dit jn aanmerking nemende plus de bedragen die na de inzending van het in behandeling zijnde verzoekschrift zijn toe gezegd, komt de heer Verhage aan een totaal aan bijdragen van f1281. Spreker meent, dat de werkverschaffing vooreerst nog niet is afgeloopen en de Polder Wal cheren za.l de gerekende bijdrage wel verhenen. De lieer Verhage stelt voor om direct tot verharding over te gaan. De heer Adriaanse wil ook probeeren om direct te beginnen. Hij meent, dat het wel kan, gezien, dat er met de werkver schaffing nog wel zal moeten worden doorgegaan. Dhr Stroo vindt het zeer jammer, dat de commissie zegt: nu of nooit. Spreker zet uiteen dat de verharding niet vó'ir den aanstaanden zomer kan plaats heb ben zonder veel hoogere kosten. De heer Maas wil ook maar direct aan het werk laten gaan, evenzoo de heer Koppejan. De voorzitter zet uitvoerig het stand punt van B'. en W. uiteen. Na langdurige en soms heftige bespre king wordt het voorstel van den heer Ver hage, om direct tot verharding over te gaan, met 4 tegen 3 st. verworpen. Vóór de heeren Maas, Koppejan en Verhage. Het voorstel van B. en W. wordt met 4 tegen 3 st. aangenomen. Tegen de hee ren Maas, Koppejan en Verhage. Wegens het bedanken van den heer P. Leijnse wordt de heer S. van Sluijs tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim benoemd. Hierna sluiting. Terneuzen. Dinsdagavond kwam de A.-R. Kiesvereeniging alhier in algemee- ne vergadering bijeen. Besprekingen werden gehouden over en in verband met de a.s. Gemeenteraads verkiezing. De lijst van candidaten zal uit 7 personen zijn samengesteld; als eerste drie candidaten worden gesteld de heeren J. J. de Jager, D. Scheele Azn en C. Wolfert. (Aanvulling in volgende ver gadering). In verband met het feit, dat dhr J. J. de Jager 25 jaar zitting heeft in den ge meenteraad namens de A.-R. partij, stelt het bestuur der kiesvereeniging alle A.-R. kiezers en kiezeressen in de gelegenheid den heer de Jager hiermede te compli menteeren, zulks op a.s. Donderdag avond vanaf 7 uur, in de Chr. Ulo-school, Grenulaan. Golijnsplaat. Gisteravond was de coö peratieve kolenvereeniging „Onderlinge Hulp" in buitengewone alg. ledenverga dering bijeen. Aanwezig waren 110 leden. Door verschillende omstandigheden onderging het bestuur een bijna alge- heele verandering. In de plaats van dhr de Pree werd gekozen tot voorzitter dhr P. Slager. Tot secretaris in de plaats van dhr Hooger- heide dhr Abr. van Gilst en in de plaats van dhr Geelhoed tot penningmeester, dhr P. Goulooze. Binnen korten tijd zal er weer een algemeene vergadering ge houden worden, waarop dan het bestuur voltallig zal worden gemaakt. Kortgene. Gisteren werd alhier de eind- les gehouden van den 2-jarigen land- bouwcursus. Deze had onder leiding van den landbouwonderwijzer J. Eversdijk, een vlot verloop. Het diploma werd uit gereikt aan C. de Regt te Colijnsplaat; S. J. Dees te Wissenkerke; J. de Looff Wz. te Kortgene; Joh. Verweij te Kortgene; C. Welleman te Kortgene; M. de Lange te Kortgene; W. Ponse te Kortgene; Joh. Breure te Colijnsplaat; J. P. de Loof Jz. te Colijnsplaat; J. J. Verhulst te Geers- dijk en M. I. Verhulst te Wissenkerke. De cursus werd op de gebruikelijke wijze gesloten door den Rijkslandbouw- leeraar A. Hofstra, waarna aan den lei der een prachtig cadeau werd aange boden. 's-Gravenpolder. Gisteravond had de eindles plaats van het eerste leerjaar van den tuinbouwcursus, die dezen winter hier gegeven is door de heeren Botten berg en Buteijn van Oudelande. Uit de rapporten bleek, dat de cursisten, 12 in getal, dezen winter goed gewerkt had den en weinig verzuimd. Allen konden dan ook bevorderd worden tot het 2e leerjaar. Dhr Joziasse wenschte hen als voorzitter van de commissie van toezicht geluk met deze bevordering en spoorde aan tot volhouden. De geheele commis sie van toezicht alsmede de secretaris was tegenwoordig. De burgemeester en de tuinbouwconsulent hadden bericht van verhindering gezonden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Tinallinge, G. Stoel te Vriescheloo. Te Terkaple, Ch. de Beus te Den Boer. Te Zwartsluis, R. J. D. Bee rekamp te Doorwerth. Aangenomen naar Berkhout, A. N. v d. Kreke te Beerta. Naar Nieuwendam. G. Nuis te Drempt. Bedankt voor Renesse, J. A. Swart te Kimswerd. Chr Geref. Kerk. Bedankt voor Arnhem, A. H. Hilberc te Enschede. D s T. II. Wouds tra. Te Oegst- goest is in den leeftijd van 73 jaar over leden Ds T. H. Woudstra, in leven eme ritus-predikant van de Geref. Kerk van Leiderdorp. Ds Wouds'ra, werl 8 Aug. 1854 geboren. Hij werd candidaal in 18 >2 en aanvaardde het ambt van dienaar des Woords te Oudemirdum op 6 Aug. van dat jaar. In 1181 vertrok hij naar Maassluis, waar hij den do'eantie strU meemaakte. 21 Juni 1892 verwisselde hij deze gemeente voor Leiderdorp, waar hem 17 Nov. 1„27 eervol emeritaat werd verleend. Dr J. Berg te Groningen, vroeger werkzaam op Soemba, is benoemd tot arts aan het Zendingshospitaal te Wo- nosobo op Java. De heer J. J. M i e d e m a, arts te Nijkerk, is benoemd tot arts aan het Zen dingshospitaal te Poerbolinggo (Java). Hst toelatings examen aan de Ned. Zendingsschool te Oegstgeest is dit jaar gesteld op 1012 Juni. Aanmelding vóór 15 Mei bij den Rector, Dr F. J. Fokkema te Oegstgeest. gemiddeld 10 gr. onder nul. Ook te Mun- then zelf is veel sneeuw gevallen. DUSSELDORP. De justitie deelt mede r'at het thans vaststaat, dat Peter Kur- ten, de Dusseldorpsche moordenaar, op 13 April a.s. zal terecht staan. Wisselkoersen. Amsterdam, 11 Maart. 2 30 uur Londen 12.113,4- 12.12 Parijs 9.73—9.77. Brussel 34.75—34.77. Berlijn 59.4059.41. New-York 2.193/8—2.4.11/*. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Tot onderwijzeres aan de Chr. school te Medemblik is benoemd mej. P. G. J. Brakman te Groede. Het bestuur der vereen, voor Han delsonderwijs te Middelburg heeft aan den heer W. Kosten op zijn verzoek met in gang van 1 Sept. a.s. op de meest eervolle wijze ontslag verleend als directeur dei van de vereeniging uitgaande H.B.S. A (Hoogere Handelsschool) en Middelbare Handelsavondschool. Gereformeerd School- verb a n d. In de onlangs gehouden vergadering der C. v. U. van G. S. V. werd vastgesteld, dat de akte van be noeming met instructie van den School raad c.a. ook door de Commissie aan de aangesloten scholen moet worden aan bevolen, daar het oorspronkelijk ont werp door G. S. V. aan den Schoolraad is voorgesteld en de Gedelegeerden er bij de verdere beraadslaging aan hebben medegewerkt. De Commissie vernam met belangstelling het optreden van Prof. Dr Waterink als Directeur van het Paedoi. Instituut. De Jaarverslagen van Secre taris en Penningmeester werden door de Commissie aanvaard. De middag van de Algemeene Vergadering op 13 Mei zal be stemd zijn voor de herdenking van hei 25-jarig bestaan van G. S. V. De feest rede zal D.V. worden uitgesproken door Z.Exc. Dr H. Colijn. Er werd breedvoe rig beraadslaagd over een concept-in structie van den schoolarts, die nog ver der in studie blijft. De regelen voor het toezicht op de Kweekscholen werden vastgesteld en zullen aan de aangesloten Kweekschoolbesturen worden voorge legd. De aftreding der Gedelegeerden voor den Schoolraad werd als volgt ge regeld: 1931 Prof. Dr A. Noordtzij, 1934 de heer J. van der Waals, 1937 de heer J. C. Wirtz Cz. Dr Noordtzij werd weer als Gedelegeerde aangewezen om voor 9 jaar zitting te hebben. Het volgende jaar zal op de Algemeene Vergadering gehan deld worden over Handenarbeid. NIJMEGEN. Op de ijsbaan onder Ub- bergen is gisteravond de oud-kampioen P. J. de Koning bij een demonstratie in de touwen van een wak geraakt. Hij werd bewusteloos opgenomen. UTRECHT. Hedenmorgen is op de twee de verdieping van de stoom-matrassenfa- briek aan de Ganzenmarkt brand uitge broken. De verdieping brandde geheel uit. Bij het in veiligheid brengen van ver schillende voorwerpen, raakten twee per sonen bedwelmd. Zij konden nog tijdig naar buiten worden gebracht. NEW-YORK. Uit Washington wordt gemeld, dat het Witte Huis in de meest krasse termen heeft verklaard, dat de verhoudingen met de Sovjet-Unie niet zijn veranderd en dat de Amerikaansche regeering niet voornemens is haar hou ding ten opzichte van Rusland te wijzi gen. PARIJS. Uit Havanna wordt gemeld, dat daar in de Spaansche ambassade een ontploffing heeft plaats gehad. Er werd slechts materieele schade aangericht. Toen de politie een onderzoek instelde vond zij een onbekend persoon die aan een strop in de deuropening was opge hangen. Het onderzoek wordt voortgezet. MUNCHEN. In verschillende plaatsen in Beijeren ligt de sneeuw ongekend hoog. Hier en daar zijn boerderijen, die den zwaren sneeuwlast niet meer kon den dragens ingestort Do temperatuur is Mijnheer de Redacteur, In hel vers.a.g der J'uinbo ,wveice..i0L.g „Zuid-Beve.a.id in „De Zeeuw' van Woensdag 4 Alaarl komt voor, dal secretaris mededeelt, dat er een sc-lirijv' ingekomen was van den Bond van K.eiu handelaren in Groenten, om de spinazie zonder wortels te leveren. Tevens dat do Bondsleden alleen op de veiling zullen koopen en wel alleen van die telers, welke niets buiLenom de veiling leveren. Nu is door ons wel het eerste verzocht, aangaande de spinazie, maar wat hel koopen op de veiling betreft van die te lers welke niets buitenom de veiling leve ren, daarover is door onze vereeniging absoluut geen woord toegezegd. De secretaris der Tuinbouwvereeniging heeft mij persoonlijk over deze zaak ge sproken, waarop ik hem geantwoord heb, dat ik het bestuur der Vereen, van Klein handelaren er mede in kermis zou stellen en hem tevens verzocht, indien de an dere bestuursleden dit goed keurden, deze zaak op een onzer algemeene ledenverga deringen nader toe te lichten. Opdat onze leden hun vertrouwen in ons bestuur niet zouden verliezen, kun nen wij niet anders dan tegen deze voor stelling van zaken protesteeren. Namens den Bond van Kleinhandelaren in Groenten „Ons Streven": C. OFLE, Secretaris. Goes, 10 Maart 1931. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg heeft he den (Woensdag) aanbesteed het leveren en inhangen van zes ijzeren deuren voor de groote sluis van het Kanaal door Wal cheren te Veere. Raming f 145.000. Inschrijvers: N.V. Rotterd. machinefa briek „Braat", Botterdam f 145.660; Ver- einigte Stahlwerke A.G., Dortmunt f 144.900 en f 142.800; Louis Eilerts, Hannover f 143.900; N.V. Hollandsche Constructiewerkplaatsen Leiden f 141.605, G. den Braber, den Haag f 134.000; N.V. v.h. G. S. Sanders en Zn., Enschedé f 132.823; Dortmunder Brückenbau, Dort mund f 130.300; Penn en Bauduin, Dor drecht f 127.440: De Nederl. Staalindu strie, Rotterdam f 126.500; N.V. C. Swar- touw's Constructiewerkplaatsen, Schiedam f 125.400; N.V. v.h. de Groot en Van Vliet, Slikkerveer f 125.900; Burgerhout's ma chinefabriek en scheepswerf, Rotterdam f 117.000; N.V. Werkspoor, Amsterdam f 114.8C0; N.V. „de Maas", Slikkerveer f 109.350; Nederl. Dokmaatsch. Amster dam f 106.800; N.V. Kloos Zonen's werkplaatsen, Kinderdijk f 102.819 en N V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen f 91.170. Een biljet van een Dortmunder Mij. was van onwaarde wegens het stellen van voorwaarden. Het was een inschrij ving voor f 119.400. Goes. Dinsdag werd door notaris Jon- kers publiek veikocht: le. De hooischuur met stalling, erf en weiland, aan den i Poelweg, grool 85 aren 34 centiaren aan J. Huige te Nieuwdorp en J. J. de Jonge te Goes voor f4110; 2e Een woonhuis, en erf aan de Nieuwstraat nr 60, aan J. Reijcrse le Kloetinge voor f25 73, Door notaris Blaupot ten Cate is Einsdag te Grijpskerke in café ,,'t Groe newoud" publiek verkocht: een hofsteedje met schuur en bouwland aldaar, aan liet Brouwerswegje, hoek Loodholschen Weg j groot 1 H.a. 7 A. 25 c.A. of 2 Gemeten 22 i Roeden. Kooper A. Geschiere JHz., aldaar voor f 5350. ROTTERDAM. Op de gisteren 10 Maart in het veilingslokaal Warmoezierstraat 37 39, gehouden veiling, werden de 'vol gende prijzen besteed Kipeieren f4.10 f 5.65, E endeieren f 4f 5.50 per 100 st. Aanvoer 210.000 stuks. VLISSINGEN. Veiling van 10 Maart '31. Poters 3.5, Uien 12.5, Spinazie 3552, Koolrapen 1.5, Spruiten 2336, Kroten 1.54.5, Wijnpeeën 12, Witlof 3032, Gele Kool 8, Roode Kool 6—11, Bruine Boonen 11, alles per K.G. Boerekool 14, Savoije kool 47, beide per stuk. Selderie 8.5, Prei 8.512.5, beide per bos, Veldsla 3033, Winterpostelein 58, beide per mandje. GOES. Veilingsvereen. „Zuid-Beveland". Veiling van 10 Maart 1931. Zure Belle fleur 15, Kleiperen 31, Spruiten 425, Spinazie 38, Uien 0.700.90, Sjalotten 6'7, Wcrtelen 2.803.40, Pootaardappels 7, alles per 100 K.G. Koolrapen 0.50 0.60, Savojje kool 0.700.90, Roode Kool 1, Boontjes 1,70, Prei 1.150, per 100 tt. Idem 4 gld per 100 bos; Eieren 4.10 4.80, Ganseieren 11.20, per 100 stuks. Knolselderic 34.90, Radijs 7.80 per 100 bos. Narcissen 20, per 100 bos. Tulpen 1415 per pot. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 12 Maart Meest matige Noord-Westelijke tot Wes telijke wind, gedeeltelijk bewolkt, sneeuw buien, lichte tot matige vorst des nachts, overdag om het vriespunt. Stcrmwaarschuwingsdienst. Hedenmorgen te 7.10 van de Bilt ge seind aan alle posten: weest op uw hoede! Stand van hedenmiddag 3 uur' Stand van gislci.ii.aaag 3 uur 753. Licht op voor fietsers- Donderdag 6 uur 20. Heden overleed na een kort stondig lijden, zacht en kalm, onze geliefde en zorgzame Man, Vader, Zoon, Behuwd- en Grootvader, de heer ABRAHAM ABRAHAMSE Adzn, in den ouderdom van ruim 60 jaar. Uit aller naam. Wed. A. ABRAHAMSE- SCHOUT. Kinderen, Behuwd- en Klein kinderen en Verloofde. Koudekerk e, 11 Maart 1931. Voor de vele blijken van belang stelling van mijn familie en vrienden op 5 Maart ontvangen, betuig ik, ondergeteekende, mijn hartelijken dank P. BRASSER Gzn. Koudekerke, 10 Maart 1931. De ondergeteekende maakt het geachte publiek van Veere en Omstreken bekend, dat hij de Rijwielzaak van wijlen zijn broeder J. J. POPPE op den- zelfden voet voort zet. Hij hoopt door een vlugge en nette bediening het vertrouwen dat zijn broeder zoo ruimschoots genoot, zich eveneens waardig te maken. Beleefd aanbevelend, Q. J. POPPE, Rijwielhandel, Veere. Olijf Jassen van f 14 nu voor f 11. Broek van f7.50 nu f6. Grijze Jas f 2.75. Zwart Beverteen voor boeren- broek en hemdrok f15. Alles van het beste. TP8 Olijf Broeken f 3. Z mdteelt en Zaudhand I - Goes bij Te koon bij inschrijving a contant van den Heer J. A. TRIMPE BURGER te Kloetinge: Onder Kloetinge: 9 Olmen, w.o. 4 uitloopers, i. d. boomg. achter de hofstede v. dhr. J. Sinke (Noord einde) 7 Olmen a. d. Rijksstraatweg naar Goes (tegenover de Zondagschool 5 en den Kersenboomgaard 2); 2 Olmen a. h. Leidingstuk2 Olmen a. d. Langewenden2 Olmen i. d. boomgaard bij het spoor: Onder 's-Heer Abtskerke: a. d. weg naar Nisse: 3 Olmen. De boomen zijn alle gemerkt. Opruimen vóór of op 1 April 1931. Briefjes in te leveren tot 17 Maart 1931 nam. 1 uur ten kantore van Notaris VAN DISSEL. De openbare zitting van het Hoofd stembureau in den kieskring V, Goes voor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zee land. bedoeld in artikel 42 der Kieswet, zal worden gehouden ten Gemeentehuize alhier op Dinsdag den 17 Maart 1931, des namiddags 4 uur. Goes, den 11 Maart 1931. De Voorzitter, HAJENIUS. Namens Gadatutesrda Staten van Zeeland zal op des voormiddags te 11 uur, in de Abdij te Middelburg, worden le PERCEEL: Wegvak, gelegen in de gemeente Heinkenszand, van den Oude-Kamersche weg, tot de grens tusschen de ge meenten Heinkenszand en 's-Heerenhoek. 2e PERCEEL: Wegvak, gelegen in de gemeente 's-Heerenhoek, van de bij perceel 1 genoemde grens tot de kom van die ge meente. Het bestek ligt van ten minste twaalf dagen vóór den dag der aan besteding ter lezing ter Provinciale Griffie van Zeeland te Middelburg, bij den Hoofdingenieur, den Ingeni eur enden Technisch-ambtenaar van den Provincialen Waterstaat, onder scheidenlijk te Middelburg, Goes en Goes. Het is op gelijk tijdstip zoolang de voorraad strekt, ter Provinciale Griffie verkrijgbaar voor f 2. Aanwijzing ter plaatse zal ge schieden op Vrijdag den 20 Maart 1931 te 15 uur; samenkomst aan het begin van het eerste perceel. De staat van inlichtingen ligt op Maandag den 23 Maart 1931 ter inzage bij den Ingenieur en in afschrift bij den Hoofdingenieur en Technisch-ambtenaar. Middelburg, 6 Maart 1931. tegen trage ontlasting, slechte spijsvertering, gebrek aan eet lust, slijmhoest, koortsigheid, gevatte koude, influenza, gal en maagli)den, hoofdpijn, dui zeligheid. onzuiver bloed, (huiduitslag), verstopping enz Reeds duizenden hebben er baat door gevonden en zij zullen ook U helpen Wortelboer's Kruiden 60 cent per pakje. Wortelboer's Pillen 60 cent per doos, 3 doozen fl.70. Overal verkrijgbaar. stelt eenigszins kapitaalkrachtige landbouwers, welke over goeden teelgrond beschikken, in staat een goede winstmarge te maken. Brieven onder No. 11 Bureau „De Zeeuw" Goes. wordt rondgeleid. Dekgeld ff 11. en veulengeld f 15. vader David d'Hulst, moeder Dora d'Hulst. 17.50 dek- en HO.— veulengeld. Verkochte paarden als drachtig, Aanbevelend.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2